Volkswagen Jetta Otomatik Şanzıman Tamiri

Volkswagen Jetta otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Volkswagen Jetta araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Volkswagen Jetta otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volkswagen Jetta otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Volkswagen Jetta araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • VW Jetta >> 01M Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Jetta >> 09G (Aisin TF-60SN) Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Jetta >> DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 ileri vites 02E)
 • VW Jetta >> DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri vites 0AM)

VW Jetta Otomatik Şanzıman Arızaları

2011 yılına kadar Volkswagen Jetta araçlarında tam otomatik şanzıman olarak 09G, yada üreticisi Aisin’deki adı ile TF-60 şanzımanı tercih etmiştir. DSG’den farklı olduğu anlaşılması amacıyla, bu araçlar piyasaya Tiptronic olarak lanse edilmiştir.

Aisin TF60 şanzıman, yumuşak vites geçişlerine sahiptir. Bununla birlikte zaman içerisinde, diğer Aisin şanzımanlar gibi, özellikle valf gövdesi kısmından (hidrolik ünite) arıza vermeye başlarlar.

VW Jetta 09G şanzımanların en çok karşılaşılan sorunları, özellikle ısınınca vites geçişlerinde vuruntu – sanki arkadan başka bir araç çarpmış gibi (özellikle 3-4 geçişi), park (P) konumundan drive (D) konumuna alınca sarsıntı, devir yükselmesine rağmen aracın hızlanmaması ve şanzımanın vites değiştirememesi ve şanzımanın kendiliğinden vitesi yükseltme ve düşürme gibi problemlerdir. 

Bu problemlerin büyük çoğunluğu şanzıman beyni ve selenoidlerden kaynaklanır. Eğer probleme zamanında müdahale edilmez ise, şanzımanın mekanik kısmında da hasarlar başlar. 

Piyasada genel kanı, selenoid burçları değişimi ile şanzımandaki birçok problemin giderileceğidir. Oysa ki, eğer valf gövdenizde aşınma varsa, selenoid tamiri boşuna para harcamak olacaktır. Doğru yöntem, hem valf gövdesinin, hem de selenoidlerin birlikte revizyon yapılması olacaktır.

Aisin TF60 şanzıman beyni ve selenoid tamiri hakkında detaylı bilgilere sanzimanbeyni.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

VW Jetta Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volkswagen Jetta otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Volkswagen Jetta araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Volkswagen Jetta şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Volkswagen Jetta otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Volkswagen Jetta Şanzıman Yağı Değişimi

Volkswagen Jetta şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volkswagen Jetta otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Jetta şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volkswagen Jetta şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

3 thoughts on “Volkswagen Jetta Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Orkun şenoğlu
  Orkun şenoğlu / Cevapla 28 Aralık 2019 at 00:00

  Jetta 2015 şanzumanda yağ kaçağı var araç 120000 de senebi ne olabilir Ve ne yapmalıyım?

 2. Orkun şenoğlu
  Orkun şenoğlu / Cevapla 28 Aralık 2019 at 00:00

  Jetta 2015 şanzumanda yağ kaçağı var araç 120000 de senebi ne olabilir Ve ne yapmalıyım?

 3. Ferhan meydan
  Ferhan meydan / Cevapla 2 Mart 2020 at 23:08

  Jetta 2008 model 1.4 140 bg, 152.000 km. Aracım hıs sabitleyicide veya normal kullanımda hızlanma esnasında vuruntu meydana geliyor… Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.