Jeep Grand Cherokee Otomatik Şanzıman Tamiri

Jeep Grand Cherokee otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Jeep Grand Cherokee araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz.Jeep Grand Cherokee serisi araçlarında kendi üretimi 545 serisi şanzımanlar, ZF şanzıman ve Mercedes şanzımanı kullanmaktadır.

Jeep Grand Cherokee Otomatik Şanzıman Tamiri

Jeep Grand Cherokee Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Jeep Grand Cherokee otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Jeep Grand Cherokee otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Grand Cherokee Hangi Şanzımanı Kullanıyor?

Jeep Grand Cherokee araçlara garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

 • Jeep Grand Cherokee WJ NAG1 (722.6) Otomatik Şanzıman Tamiri – 5 ileri vites
 • Jeep Grand Cherokee 545RFE Otomatik Şanzıman Tamiri – 5 ileri vites
 • Jeep Grand Cherokee WK 3.0 CRD 722.6 NAG1 Otomatik Şanzıman Tamiri – 5 ileri Vites
 • Jeep Grand Cherokee ZF 8HP70 Otomatik Şanzıman Tamiri – 8 ileri vites

Grand Cherokee Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Jeep otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Jeep Grand Cherokee araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Grand Cherokee şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Cherokee Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatı

Otomatik şanzıman fiyatları döviz ile ithal edilen parçalardan dolayı sürekli değişmektedir.

Dilerseniz servislerimizi ziyaret ederek ücretsiz ekspertiz işlemlerimizden faydalanabilirsiniz.

Jeep Grand Cherokee Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Jeep Grand Cherokee Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Jeep Grand Cherokee Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Jeep Grand Cherokee şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Jeep Grand Cherokee otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Jeep Grand Cherokee şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Jeep Grand Cherokee şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Jeep Grand Cherokee Otomatik Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Jeep Grand Cherokee aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

35 thoughts on “Jeep Grand Cherokee Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Ahmet Osmanoğlu
  Ahmet Osmanoğlu / Cevapla 28 Şubat 2020 at 02:08

  Jeep grand cherokee 2006 3.0crd aracimin sanziman yagi degistikten sonra 2. viteste vuruntu yapiyor ve sanziman kendini korumaya aliyor vites atmiyor stop edip calistirdiktan sonra duzeliyor yeniden vuruntu yapiyor ve yeniden arizaya geciyor vites atmiyor. Yardimlarinizi bekliykrum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 20:52

   Ahmet Bey, aracınızın üzerinde Mercedes şanzımanı var ve bu şanzımanlar genellikle mekanik arızalarında kendilerini korumaya alırlar. Hangi ilde olduğunuzu belirtirseniz size yardımcı olmaya çalışalım.

  • Mustafa dinç
   Mustafa dinç / Cevapla 24 Ocak 2021 at 03:45

   Merhaba.98 mod 5.9 grande cheroke var.bu hafta sonu çok yoğun çamur ve şu parkurlarından geçtim aracı biraz fazla zorladım sanırım.donus yolunda aracımin d 2 1 viteslerde hicbir sıkıntısı yok ancak r ye takıyorum gaz yiyor ama araç geri gitmiyor.sorun ve fiyat ne olabilir.tesekkurler.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 25 Ocak 2021 at 10:01

    Merhaba Mustafa Bey aracınızdaki mevcut şanzımana hizmet veremiyoruz fakat aracınızda şanzıman içi kaynaklı bir kaçırma mevcut.

 2. Metin bahçekapılı
  Metin bahçekapılı / Cevapla 18 Mart 2020 at 21:28

  Benim 2008 crd grand cheroekee aracımda titreşim var dusuk viteslerde çekiş sz sanki şansıman türbin tamiri kaça mal oluyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 20:53

   Metin Bey, tork revizyonu yaklaşık 1.500 TL’dir, eğer torku dışarıda siz söktürüp getirirseniz. Dilerseniz kendi servisimizde biz de sökebiliyoruz.

 3. Yalçın
  Yalçın / Cevapla 5 Haziran 2020 at 13:20

  Ustam 2001 model 3.1 dizel grand cherokee otamatik 1vitese ve 4 e gecmemekte soğukken 1 viteste çalışmakta 2 viteste kalkış yapmakta 3 vitese gecmekte bunun sorunu nedir ve onarim maliyeti nedir ayrica komle sanziman nekadara revize oluuyor kolay gelsin

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Haziran 2020 at 03:36

   Yalçın Bey, aracınız üzerindeki 42RE şanzımana maalesef hizmet sunamamaktayız. Bu şanzıman hakkında çok detaylı teknik detay ve fiyat bilgimiz bulunmamaktadır.

 4. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 6 Ekim 2020 at 22:43

  2006 jeep grand cherokee wk 3.0 aracım da şanzıman gayet sorunsuz iken bu gün triptronik çalışmaz oldu. PRND hiç bir sorun yok fakat +. – çalışmıyor. ekrandada değişmiyor. sebebi ne olabilir. trabzondayım.

  • Eyup
   Eyup / Cevapla 7 Şubat 2021 at 23:58

   Aracim geri videse gecmiyor Aracim OTAMATIK

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 9 Şubat 2021 at 10:30

    Eyüp bey, şanzımanınızın birebir incelenmesi gerekiyor. İstanbul, Ankara, İzmir servislerimizden birisine aracınızı getirme şansınız olabilir mi?

 5. mesut
  mesut / Cevapla 22 Ekim 2020 at 21:35

  Ustam selamlar 2006 limited vites yukseltmesi sorunsuz ama yavasladıgım esnada durma noktalarında kucuk vitese geciş yaparken vuruntu yapıyor ve beni oldukca rahatsız ediyor sorun ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Şubat 2021 at 10:30

   Merhaba, sorununuz büyük ihtimal şanzıman beyni kaynaklıdır.

 6. Serkan KAVALCI
  Serkan KAVALCI / Cevapla 24 Ekim 2020 at 23:29

  Merhaba 2005 model Grande choreke
  2.7 dizel otomatik 4 çeker aracımızın 1 vites haricinde geçişi yok.
  Geri viteste de rahat gidiyor.
  Fakat 2 ve üst viteslere geçişi Yok
  N den 1. Vitese gecerken vuruntu ve titreme yok rahatça geçiyor ve gidiyor
  Sorun ne olabilir ve maliyeti ne kadardır ortalama bir fiyat

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Şubat 2021 at 10:31

   Serkan Bey, aracınızda ileri viteslere geçme sorunu var. Komple revizyon olması gerekmektedir. Arıza kodlarına bakmadan fiyat vermemiz doğru olmayacaktır.

 7. Özgür Canikli
  Özgür Canikli / Cevapla 26 Ekim 2020 at 22:39

  İyi akşamlar 1998 model Zj 5.9 grand cherokeem var geçen hafta geri kaldıra çıkarken çat diye bir ses geldi ve ondan sonra araç geri gitmiyor geri vitese geçiyor arka geri vites lambası yanıyor ama araç geri hareket etmiyor. Şimdiden teşekkür ederim size Amasya’dan yazıyorum. İyi akşamlar iyi çalışmalar.

 8. hasan basri atay
  hasan basri atay / Cevapla 7 Mart 2021 at 12:29

  merhaba 2004 2.7 crd jeep grand cherokem var seyir halındeyken küt diye vuruyor ve vites takılı kalıyor arıza lambası yanıyor parka alıp stop ediyorum tekrar çalıştırdığımda düzeliyor arıza neden olabilir şanzumanmı vites kartımı teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Mart 2021 at 09:04

   Hasan Bey, bu araçlarda kartlar zaman içerisinde arıza yapabileceği gibi, sorun şanzıman beyni yada içerisindn kaynaklanabilir. Dilerseniz ücretsiz test ve ekspertiz için İstanbul, Ankara veya İzmir’deki servislerimizden birisini ziyaret edebilirsiniz.

 9. Hakan Akyıldız
  Hakan Akyıldız / Cevapla 12 Mart 2021 at 18:40

  Selamlar
  2007 jeep commander 3.0 CRDi
  Sahibiyim.
  Malum grand wk 3.0 ile aynı motor şanzımana sahip bir araç.
  Aracımdaki sorun bazen yüksek viteste kalıyor vites düşürmeyi unutuyor.
  Aracımda yakın zamanda şanzıman yağı değişimi oldu.birde şanzıman beyin kartı değişti.
  Fakat hala sorun demeyelim de beni rahatsız eden durum devam etmekte.
  Bu arada aracım 560.000 km. De ve hiç şanzıman tamiri görmedi….

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Mart 2021 at 10:21

   Hakan Bey, şanzıman beyninde ki kart değişmeden önce ne gibi sorunlarla karşılaşıyordunuz, kartı değiştirdiğiniz yerde adaptasyonun, kartınızın doğru bir şekilde tanıtıldığına emin misiniz?

 10. Cüneyt
  Cüneyt / Cevapla 14 Mart 2021 at 21:35

  2002 grand Cherokee wj kasa aracım var. Bugün arabayı durdurup park pozisyonuna alıyorum. Ve kontak anahtarı tam geri gelmeyerek yerinden çıkmıyor. Aracı çalıştırıp bir iki metre gidiyorum aracı , stop edip kapatıyorum. Anahatari çıktığı poziyona bu sefer geliyor. Ve anahtarı geri alabiliyorum. Ama bqzenee vermediği de oluyor. Bu sorunun n neden kaynaklanıyor dur

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2021 at 09:38

   Cüneyt Bey, Aracınızda ki sorun arabanız P’de olduğunu görmemesinden kaynaklanıp vites şalterinizde bir sorun olabileceği gibi kontak göbeğinizden de kaynaklanabilir az miktar elektrik kontak spreyi sıkarak sorununuzu düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

 11. Polat
  Polat / Cevapla 2 Nisan 2021 at 20:30

  Aracım 2006 model grad cherokee 4.7 benzinli model oto yolda ilerken boşa çıktı yol kenarına alıp ileri ve geri vites takmama rağman araç hiç tepki wermiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Nisan 2021 at 09:03

   Polat Bey, aracınızda şanzıman içi boşa düşme durumu yaşanmaktadır. Şanzımanınızın içerisi açılıp müdahale edilmesi gerekmektedir.

 12. Murat gündeş
  Murat gündeş / Cevapla 16 Nisan 2021 at 11:23

  Merhabalar, 2006 grand chorekee için şanzuman yağ öneriniz nedir. Yağ değişimi sonrası problem yaşanacağı bilgisi doğru mudur…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Nisan 2021 at 11:13

   Murat Bey, Motul yada mobil marka bizim servislerimizde bu şanzıman tipi için kullandığımız yağılardandır. Yağı değişimi sonrasında sorun yaşama durumunuz vardır bunun önüne geçmek için aracınızı lifte aldıktan sonra alt tapasını açıp bir numune yağı örneğini alıyoruz eğer yağınız içerisinde kararma varsa bunun nedeni şanzımanınızın içerisinde ki balataların kopmasından kaynaklıdır bu durumda yağı değişimi önermiyoruz değiştirilirse aracınızda vuruntular yaşanacaktır.

   • Coşkun
    Coşkun / Cevapla 1 Mayıs 2023 at 16:33

    Kolay gelsin jeep cherokee 3.7 L 2004 model benzinli ve araç seyir halindeyken 80 ile 100 km arasında loranti şeklindeyken gazı ayaktan cektiğimde ve gaza basmaya yakın haldeyken titereme vuruntu oluyor gaza bastığımda yada gazdan ayağımı komple çektiğimde ses kesiliyor tribün olabileceğini söylediler maliyet aşşa yukarı ne kadar tutabilir sorun eğer buysa rica etsem bilgi verir misiniz.?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 2 Mayıs 2023 at 10:19

     Merhaba Coşkun Bey, aracınızın türbininde arıza olabilir. Daha net bir teşhis için cihaz bağlayıp arıza kodlarına bakmak gerekir. Sadece türbinde arıza varsa söküp takma işçiliği ile birlikte 14 ile 16 bin arasında masraf çıkar.

 13. ahmet ergüven
  ahmet ergüven / Cevapla 22 Ekim 2021 at 13:13

  selam,aracım jeep grand cheroki 2010 model seyır halındeyken ugultu var ve gazdan cekıncede bırtakım tak ruk seslerı gelıyor [ pervane arasına karton varmış gıbı bır ses ] alt takımların tümüne baktırdım bır sıkıntı yoktur ön teker şanzımanından oldugunu söyledıler sizin önerinez ne olur ıyı çalışmalar.

  • ahmet ergüven
   ahmet ergüven / Cevapla 22 Ekim 2021 at 13:29

   şanlıurfa

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Ekim 2021 at 20:21

   Ahmet Bey, ses şikayetlerini maalesef dinlemeden net bir teşhis koymamız mümkün olmamaktadır. Dilerseniz Ankara veya İstanbul’daki servislerimizden birisine gelebilirsiniz.

 14. Samet Sevinç
  Samet Sevinç / Cevapla 24 Mart 2023 at 01:42

  Selamlar kolay gelsin izmirden yazıyorum 2006 3.0 crd wk aracımda sadece 2. Viteste vuruntu var ayağımı gazdan çekip tekrar bastığımda vuruntu yapıyor diger viteslerde sorun yok.. ? Servisinize gelsem suan bu arızanın maliyeti ortalama ne olur teşekkürler iyi çalışmalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Mart 2023 at 09:05

   Merhaba Samet Bey, aracınızda Mercedes 722.6 şanzımanı var. Belirtmiş olduğunuz arızaya bakılırsa şanzıman beyninde ve şanzıman içinde bir basınç kaçaklığı söz konusu olabilir. Öncelikle aracın arıza kodlarına bakmak gerekiyor ve ona göre bir aksiyon alıp ilerlemek lazım. Fiyat da yapılacak işleme göre belirlenebilir. Dilerseniz size en yakın servisimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 15. anıl
  anıl / Cevapla 6 Aralık 2023 at 09:24

  merhabalar jeep grand cherokee wj dizel aracım var havalar sıcakken hiç bir sorunum yoktu fakat havalar sogumaya basladı sabah aracı calıştırıyorum araç R pozisyyonunda yürüyor hiç bir sorun yok ama D pozisyonuna alınca araç yürümüyor devir yükseliyor ama 5-10 dk sonra ısınmaya baslayınca yıne hiç bir sorun kalmıyo neyden yapar?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Aralık 2023 at 15:53

   Merhaba, şanzıman beyniyle alakalı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Cihazla arıza tespiti yapılması gerekiyor öncelikle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.