Freelander Otomatik Şanzıman Tamiri

Land Rover Freelander otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Freelander araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Freelander otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Freelander otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Land rover Freelander Otomatik Şanzıman Tamiri

Land Rover Freelander Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Freelander Şanzıman Çeşitleri

Land Rover Freelander araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Freelander I Otomatik Şanzıman Tamiri – JF506E
 • Freelander II Otomatik Şanzıman Tamiri – AF40/TF80

Sizler için Freelander şanzıman sorunlarını iki ayrı jenerasyonda inceleyeceğiz.

Freelander I Jatco Şanzıman Sorunları

Freelander I araçlarda kullanılan Jatco JF506E şanzımanların en sık karşılaşılan arızaları şunlardır:

 1. Vites geçişlerinde vuruntu: Jatco JF506E şanzmanlar aşınmalarla birlikte vites geçişlerinde vuruntu başlayabilir. Bu vuruntular özellikle 1’den 2.vitese geçerken kendini belli etmektedir.
 2. Geri vites problemi: Eğer aracınız  geri viteste yokuşta kaçırma yapıyorsa, veya geri viteste ilk başta hareket etmeyip, siz gaza dokununca vuruntu ile hareket başlıyorsa, bu sorunu yaşamaktasınız.
 3. İlk kalkışlarda sorun: Eğer aracınızı D’ye aldığınızda vuruntu olmaya, başladıysa veya D’de bir lambada durduğunuzda aracınız ileri gitmek için hareket etmeye çalışıyor ve ayağı frenden kaldırdıktan sonra hareket etmek için 1-2 saniye bekliyorsa, bu sorunu yaşamaktasınız.

Freelander II Aisin Şanzıman Tamiri

Freelander 2 araçlardaki AF40 şanzıman ilerleyen kilometreler ile birlikte şu sorunları çıkarmaktadır:

 1. Kalkışlarda vuruntu: Özellikle şanzıman ısınınca, mesela lambada dururken, kalkışta, D’de veya R’de vuruntu gerçekleştir.
 2. Vites geçiş sorunları: Şanzıman ısınınca vites düşürürken vuruntu yaşanmaktadır – özellikle 4’ten 3’e, 3’ten 2’ye… Yine benzer şekilde vites yükseltirken kaçırma/boşa düşme gözlemlenir  -özellikle, 2’den 3’e, 3’ten 4’e….
 3. Tork konvertör problemleri: Rampada vites geçişi olmamaya ve zorlanmaya başlar. Bunu rampa çıkarken vites kutusu arızası lambasının yanması ve aracın çekişten düşmesi takip eder. Bazı durumlarda P0741: Tork konvertör arıza kodu ile birlikte ekranda vites kutusu servis gerekli yazısı çıkmaktadır.

Tecrübemiz göstermektedir ki bu şanzımanların yağı en geç 80.000 km’de bir değiştirilmediği ve yukarıdaki sorunlar başladığı durumda şanzıman yağı değişimi bu sorunları ortadan kaldırmayacaktır. Ayrıca yine yetkili servislerde AF40 şanzıman yağı fiyatlarının çok yüksek olduğu, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlemlerin çok daha uygun fiyatlarla gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Atco Mühendislik olarak Freelander 2 şanzıman sorun ve arızalarda ve şanzıman yağı değişiminde uygun maliyetlerle yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Garantili Freelander Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Land Rover Freelander otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Land Rover Freelander araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Freelander şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Landrover Freelander Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatı

Land Rover Freelander Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Land Rover Freelander Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Land Rover Freelander Şanzıman Yağı Değişimi

Land Rover Freelander şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Land Rover Freelander otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Land Rover Freelander şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Land Rover Freelander şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Land Rover Freelander Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Land Rover Freelander aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

48 thoughts on “Freelander Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. SEDAT ARC
  SEDAT ARC / Cevapla 7 Aralık 2019 at 22:36

  merhbalar 2008 model freelander 2 aracımın otomatik şanzımanında sadece sanırım 4 viteste vuruntu yapıyor ve araç içersinden dıt dıt diye sesli ikaz geliyor acaba sorun selanod de mi yoksa başka bir arıza mı var bu aracımın komple şanzıman bakım ve tamiri ortalama bana kaç tl ye malulacak size sanzımanı göndermek mi daha iyi yoksa aracı size getirmek mi sağlıklı olur çalışmalarınızda başarılar dilerim saygılarımla …

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 19:26

   Sedat Bey, Freelander2 araçlarda bu genellikle şanzıman beyni arızasıdır. Aracı bize getirirseniz ücretsiz ekspertiz yapıp size daha doğru fiyat sunabiliriz.

  • Ersin
   Ersin / Cevapla 15 Kasım 2023 at 18:54

   Merhaba freelander 5K 2.0 TD4 aracım sabah soğukken 1 fiteste ilerliyor 2 ekranda gösteriyor ama fites degerini vermiyor ama araç ısındıktan sonra hiç bir sorun kalmıyor fites geçişleri mükembel vuruntu falan yok soğukken vuruntu yapmıyor ama soğukken yaşıyorum geçişlerde pıroblem

  • Erkan
   Erkan / Cevapla 30 Ocak 2024 at 16:05

   Merhaba 2004 model 2.0 td4 freelander 1 aracimda sadece seyir halinde otomatik modda yada manuel modda 5. Viteste vuruntu var sebebi sizce nedir ???

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 31 Ocak 2024 at 14:32

    Merhaba, şanzıaman beynindeki solenoid valflerinden ya da şanzıman içindeki 5. vitesi etkileyen parçada sorun olabilir. Cİhazla arıza kodlarına baktırmanızı öneririz öncelikle.

 2. Ali acar
  Ali acar / Cevapla 3 Mart 2020 at 19:17

  MeSaygılarrhabalar 2007 otomatik dizel. frelender 1 araç ekranında f 4 yanıp sönüyor birde araç resmi ve arkasında ünlem işareti yazıyor çekiş düşüyor debriyaj sıyırmış gibi. Kontağı kapatıp açıyorum düzeliyor yüz metre sonra tekrar aynı oluyor. Geri viteste sorun yok birde Manuel 1.viteste.üzermi beni yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 19:19

   Ali Bey, ekranınızda lamba yandığı anda sistem beyine bir arıza kodu atar. Bu arıza kodunu bizimle paylaşırsanız size daha fazla yardımcı olabiliriz. Alternatif olarak İstanbul veya İzmir’deki servislerimize uğrarsanız, ücretsiz olarak bu kodlara biz de bakabiliriz.

   • Ercan
    Ercan / Cevapla 22 Şubat 2021 at 21:30

    Merhaba Freelander 2.0td4 2002 model aracımız ileri gitmiyor geride problem yok türbin bakıldı balatalari değişti ama araç yine aynı ileri gitmiyor beyinden dir dedi usta beynin tamiri olurmu tesekkurler

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 1 Mart 2021 at 09:59

     Ercan Bey, bu araçlarda kısıtlı beyin tamiri yapabiliyoruz. Aracınız nerededir?

    • EŞREF KAZAK
     EŞREF KAZAK / Cevapla 12 Mayıs 2023 at 17:56

     Merhaba 2004 mode dizel land rover freelander otomatik aracım var sabahları aracı çalıştırdığımda d ye alıyorum araç yürümeye başladığında otomatik vites atmıyor ister 5-6 bin devir yapıp zorlayın ister 3 bin devirde sabit tutun 200 metre civarı gittikten sonra bir sallama yapıyor ekranda yokuş iniş desteği ikazı yanıyor ünlem işaretli sonrasında kilometre saatinin yanında F ve 4 arka arkaya yanıp sönüyor gün içinde kendiliğinden düzeliyor araçta hiç bir sorun yok gibi kullanabiliyorsunuz bunun sebebi nedendir?

     • AtcoAdmin
      AtcoAdmin / 15 Mayıs 2023 at 10:57

      Merhaba, araca cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz. Basınç kaçağı olabilir.

  • Eren Yildirim
   Eren Yildirim / Cevapla 26 Eylül 2020 at 21:52

   Merhaba 2004 freelander otomatik sanziman beyni tamir ediliyor mu acaba ?

 3. Murat
  Murat / Cevapla 12 Mayıs 2020 at 16:56

  Merhaba 2001 model otomatik frelender kullanıyorum 2. Ve 4. Viteste vuruyor.çözüm nedir?

 4. Özgür Halil çelik
  Özgür Halil çelik / Cevapla 10 Ağustos 2020 at 04:37

  Merhaba freelander2 2004 model 280 bin km de aracım var. Geri vitese geçmiyor ve ileri viteslerde vuruntu yapıyor. Yeriniz İzmir’de nerededir? Bana ulaşabilirmisiniz ya da.

 5. Şaban
  Şaban / Cevapla 30 Ağustos 2020 at 01:01

  Merhabalar aracım 2008 freelander2 100.200 kilometre arası uzunyolda giderken arıza ışıgı yanıyor arıza kodu transmıssıon faud yazıyo türkcesi baktım iletim hatası diyo sebebi nedir ne yapmam gerekiyo size gelsem yoksa servisemi gitsem ne olur yardımcı olun

 6. Ali Hilmi Uluer
  Ali Hilmi Uluer / Cevapla 6 Ekim 2020 at 17:25

  İyi akşamlar
  Aracım 2006 model TD4 2.0 motor otomatik vites araç yolda arıza yaptı aracın arazi sanjumani arıza yapmış dediler guvenemedim otomatik vites araçta arazi şanzumanı varmıdır arazi şanzumanı nasıl kullanilir

 7. Ebubekir
  Ebubekir / Cevapla 13 Ekim 2020 at 16:49

  2009 lant Rover Freelander iki kalkışlarda silkeliyor atlama yapıyor bindirme yapıyor ne tür bir arıza vardır

 8. Serkan
  Serkan / Cevapla 11 Aralık 2020 at 23:36

  Merhaba. 2010 model bir aracım var. araç bazen 2’den 3’e geçerken sert bir şekilde vurarak geçiyor. bunu manuele aldığımda daha fazla hissediyorum. manuelde 1. viteste 2500-3000 devire çıkınca, 2. vitese atıyorum, ekranda 2 yazmasına rağmen vites hemen değişmiyor ve devir yükselmeye devam edip birden 2. vitese geçiyor. tabi bu geçiş sert bir şekilde oluyor. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Aralık 2020 at 22:49

   Merhaba Serkan Bey bahsetmiş olduğunuz arızanın tespitini yerinde kontrol etmek isteriz. ücretsiz test için İstanbul yada İzmir şubemizde sizi misafir etmek isteriz. arızanızın daha farklı büyük boyuta çıkmaması için servislerimize bekleriz.

 9. cem gültekin
  cem gültekin / Cevapla 13 Ocak 2021 at 20:34

  Ustam selamlar aracim 2007 model freelander 2 dizel arac durmaya yakin bir sirkeleme yapiyor sanki vitesi 3 ten 2 ye cekiyormusta o arada titriyormus hissi veriyor bu çok canimi sıkmaya başladi acaba sorun neden kaynaklanir.desteginize ihtiyacim var.tesekkur eserim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Ocak 2021 at 12:57

   Merhaba Cem Bey aracınızdaki problem beyin arızasıdır. Dilerseniz ücretsiz yol ve cihaz için İstanbul yada İzmir şubemize bekleriz.

 10. Sinan Göçlü
  Sinan Göçlü / Cevapla 14 Şubat 2021 at 23:24

  Merhabalar Freelander 1 var td4 sabahları d ye aldığımız zaman 10 saniyeden fazla bekleme yapıyor bir anda vuruntu yaparak kalkıyor Kayseri de usta bulamadım yağ değişimi ile kurtarabilir miyiz yardımcı olabilir misiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 07:09

   Sinan Bey, yağ değişimi ile bu tip arızaları kurtaramazsınız. Dilerseniz Ankara şubemizi bir ziyaret edin, size ücretsiz bir tespit yapsınlar.

 11. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 22 Mart 2021 at 22:41

  Hayirli işler ömcelikle aracim 2004 frelander td4.arcim geri vitrse geciyor lakin harelet etmiyor boşta gibi çalişiyor..nedeni nedir
  .
  4

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Mart 2021 at 11:17

   Mustafa Bey, şanzıman tipiniz JF506E’ dir bu şanzımanlarda bu sorunla sık sık karşılaşıyoruz bu arızanın nedeni valfbody içerisinden kaynaklanabildiği gibi şanzıman içerisinden de kaynaklanabiliyor. Doğru tespiti yapabilmemiz için sizi Atco İstanbul, Atco Ankara yada Atco İzmir şubelerimizden birisine ücretsiz bir şekilde arıza tespiti ve ekspertizi için davet ediyoruz.

 12. Olcay darcan
  Olcay darcan / Cevapla 23 Mart 2021 at 18:22

  Landrover freelander 1
  2003
  V6
  P 1715 orta hızlı sensör de sinyal yok
  P0734 4 vites oranı Aralık dışı
  Arza kod. Veriyo
  Yarsımçı olursanız sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mart 2021 at 09:31

   Merhaba Olcay Bey, aracınızda basınç kaçaklarından dolayı vites kaçırma var. Öncelikle sensörleri kontrol edip arızanın elektriksel mi yoksa şanzımanın içinden mi olduğunu tespit etmemiz gerekiyor. Sizi en yakın şubemizde misafir etmek isteriz. Atco İstanbul , İzmir ve Ankara şubelerimizden birini ziyaret ederek daha kapsamlı bir bilgi alabilirsiniz teşekkürler.

 13. Tolga Ozan
  Tolga Ozan / Cevapla 10 Nisan 2021 at 16:01

  Merhabalar.2005 model Freelander1 2.0 td4 aracım var.P den D ye geçerken , 1 den 2 ye ve 2 den 3 e geçerken vuruntu yapıyor ? Sorun ne olabilir ? Bana masrafı ne civarda olur ? Teşekkür ederim…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Nisan 2021 at 08:59

   Tolga Bey, vuruntu dediğimiz olayın arkasında farklı sebepler olabiliyor balataların yanması, tasta deforme, valf body içerisinde ki arızalar gbi dilerseniz Atco İstanbul, Atco Ankara yada Atco İzmir şubelerimizden birisini ziyaret ederseniz ücretsiz ekspertiz hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 14. Yücel Malkoça
  Yücel Malkoça / Cevapla 12 Nisan 2021 at 15:09

  Merhaba 2006 freelander 2.0 TD4 aracımda P1815 arızası var
  R hariç diğer vites konumlarında arac hareket etmiyor sadece geri gidiyor ileri gitmiyor ne gibi problem yaşıyorum?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Nisan 2021 at 09:46

   Yücel Bey, basınç yetersizliğinden kaynaklı aracınız kendisini korumaya almış siz hangi ilde ikamet ediyorsunuz? Dilerseniz aracınızı çekici ile İstanbul Atco, Ankara Atco yada İzmir Atco şubelerimizde ki servislerden birine çektirip müdahalede bulunabiliriz.

 15. RECEP ORHAN
  RECEP ORHAN / Cevapla 30 Nisan 2021 at 12:41

  2005 FRELANDER TD4 ARAZİ ŞANZIMANINDA BOŞLUK VAR VURUNTU YAPIYOR,BİLHASSA İLERİ GİDİP DURUP GERİ ÇIKARKEN YADA GERİ ÇIKIP İLERİ GİDERKEN İLK HARKAETTE VURUNTU VAR,..ŞAFTTAN DEĞİL,BÜYÜK İHTİMAL SORUN ARAZİ ŞANZIMANINDA,BELKİ AÇILMASI GEREKECEK,BU ŞANZIMANI AÇIP TAMİRİNİ YAPABİLECEK BİR YER VAR MI ACABA,..

  0541 924 60 31 MALTEPE DE İKAMET EDİYORUM,..

 16. Sadik
  Sadik / Cevapla 20 Mayıs 2021 at 20:46

  Merhaba bizim freelander 1 2005 model sorunum herzaman yapmıyor fakat bazen 2 vitesden 3 geçmiyor ve öyle kalıyor bazende zorlaninca 4 vitese atıyor
  Bazı durumlarda sağ a çekip kapatıp aracı yeniden calistiyrm geçiyor kusadasindayim izmire getirmek istiyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Mayıs 2021 at 08:58

   Sadık Bey, şanzımanınız içerisinde ki valfbody kanallarının birisinin tıkanması sonucu yada selenoid bloklarınızın çalışmaması gibi durumlarda bu arızayı yaşarsınız. Ücretsiz ekspertiz ve hata kodu öğrenme işlemlerimiz için İzmirde ki şubemizi haritalarda Atco İzmir olarak aratırsanız konumumuzu bulup bizi ziyaret edebilirsiniz.

 17. Müslim OZAN
  Müslim OZAN / Cevapla 10 Ekim 2021 at 19:28

  Benim aracımda balata sorunu vardı. sanzumanı indirdiler tamiratını yaptılar ancak bir müddet sonra vitese geçmelerde vuruntu başladı. tekrar tamire götürdüm bu sefer sanzuman beyninde arıza var dedile tamire aldılar daha sonra araç vitese geçmemeye başladı.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Ekim 2021 at 10:59

   Merhaba Müslim Bey, belirttiğiniz şikayete göre aracınızda mekanik bir problem var gibi görünüyor. Şanzımanın içine bakılması gerekiyor. Dilerseniz İstanbul, Ankara ve İzmir şubelerimizde ücretsiz araç arıza tespiti ve testi yaptırabilirsiniz. Sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız. Detaylı bilgi için 0552 606 87 84 veya 0553 902 88 14 numaralarını arayabilirsiniz.

 18. Emre
  Emre / Cevapla 23 Ocak 2022 at 01:19

  Merhaba. 2004 model freelander 2.0 td4 jatco şanzımanlı aracımı yeni aldım. Şanzıman manuel moda geçmiyor. Vites kolunu zorlamama rağmen sağ tarafa geçiremiyorum. Sorun ne olabilir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Şubat 2022 at 00:51

   Emre Bey, vites kolu mekanik olarak sağ tarafa doğru hareket ediyor mu?

 19. Halis
  Halis / Cevapla 9 Mayıs 2022 at 21:39

  Ustam merhaba benim araç frelander1 2004 model dizel
  Ekranda arkada sari önlem işareti olan yukuş inis destek lanbasi var.vitesler hem troptinikte hemekranda karişiyor arıza kodları ise p0705 ve p1815

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Mayıs 2022 at 21:59

   Halis Bey, pozisyon şalteriniz problemli gözüküyor. Önce şalter ve tesisatını kontrol ettirmenizi öneririz.

 20. Hasan
  Hasan / Cevapla 13 Mayıs 2022 at 21:12

  Merhaba aracım freelander 2004 4×4 bmw motor otomatik şanzıman ısınınca vites boşa düşüyor geri viteste sorun olmuyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Mayıs 2022 at 02:34

   Hasan bey, şanzımanınız içerisinde basınç kaçağı olabilir. Aracın şanzımanının incelenmesi gerekmektedir.

 21. Veysel Koç
  Veysel Koç / Cevapla 26 Mart 2023 at 11:22

  Aracım 2004 model freelander 2.0 td4 geçen hafta araba ısınınca kendini boşa atmaya başladı yolun ortasında kalıyordum soğuyunca gene çalışıyordu ısınınca bidaha boşa atıyodu kalkış ustaya götürdüm kalkış balataları bitmiş dedi değiştirdiler şimdi boşa atma gibi bi sorunu yok fakat araba 5. Vitese geçmiyor şanzımanda söylenene göre baştan aşşa yapılmayan biyer kalmadı bildiğim kadarıyla ne yapmam lazım

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Mart 2023 at 08:57

   Merhaba Veysel Bey, şanzıman beyninde basınç kaçağı olabilir.

 22. ERDİNÇ TÜRKMENOĞLU
  ERDİNÇ TÜRKMENOĞLU / Cevapla 7 Aralık 2023 at 19:08

  Merhabalar aracım 2004 model td4 freelander. Motor soğuk iken vites geçişlerim çok uzun 3000 devirde geçmesi gereken vites geçişleri 4500 -5000 devirleri buluyor. Ama ısındıktan sonra hiç bir problem yok.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Aralık 2023 at 15:56

   Merhaba, şanzıman beynindeki seleonid grubunda ya da içerdeki taslarda bir arıza olabilir. Cihazla arıza tespiti yaptırıp ona göre işlem yaptırmakta fayda var.

 23. Şehmuz şahin
  Şehmuz şahin / Cevapla 28 Mart 2024 at 12:34

  Merhaba benim lant Rover Freelander 1 2.5 v6 benzin LPG var araç düz yerde sıkıntı Yok rampa yukarı sıkıntı oluyor araçta titreme gibi ve girmiyor bende daha yeni aldım acaba devrini alamadan gaza mı basıyorum gibi yardımcı olursanız

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mart 2024 at 15:35

   Merhaba, aracınızda tork konvertörü problemi yaşıyor olabilirsiniz. Cihaz bağlayıp arıza kodlarına baktıktan sonra daha net bir yorum yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.