Freelander Otomatik Şanzıman Tamiri

Land Rover Freelander otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Freelander araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Freelander otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Freelander otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Freelander Şanzıman Çeşitleri

Land Rover Freelander araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Freelander I Otomatik Şanzıman Tamiri – JF506E
 • Freelander II Otomatik Şanzıman Tamiri – AF40/TF80

Sizler için Freelander şanzıman sorunlarını iki ayrı jenerasyonda inceleyeceğiz.

Freelander I Jatco Şanzıman Sorunları

Freelander I araçlarda kullanılan Jatco JF506E şanzımanların en sık karşılaşılan arızaları şunlardır:

 1. Vites geçişlerinde vuruntu: Jatco JF506E şanzmanlar aşınmalarla birlikte vites geçişlerinde vuruntu başlayabilir. Bu vuruntular özellikle 1’den 2.vitese geçerken kendini belli etmektedir.
 2. Geri vites problemi: Eğer aracınız  geri viteste yokuşta kaçırma yapıyorsa, veya geri viteste ilk başta hareket etmeyip, siz gaza dokununca vuruntu ile hareket başlıyorsa, bu sorunu yaşamaktasınız.
 3. İlk kalkışlarda sorun: Eğer aracınızı D’ye aldığınızda vuruntu olmaya, başladıysa veya D’de bir lambada durduğunuzda aracınız ileri gitmek için hareket etmeye çalışıyor ve ayağı frenden kaldırdıktan sonra hareket etmek için 1-2 saniye bekliyorsa, bu sorunu yaşamaktasınız.

Freelander II Aisin Şanzıman Tamiri

Freelander 2 araçlardaki AF40 şanzıman ilerleyen kilometreler ile birlikte şu sorunları çıkarmaktadır:

 1. Kalkışlarda vuruntu: Özellikle şanzıman ısınınca, mesela lambada dururken, kalkışta, D’de veya R’de vuruntu gerçekleştir.
 2. Vites geçiş sorunları: Şanzıman ısınınca vites düşürürken vuruntu yaşanmaktadır – özellikle 4’ten 3’e, 3’ten 2’ye… Yine benzer şekilde vites yükseltirken kaçırma/boşa düşme gözlemlenir  -özellikle, 2’den 3’e, 3’ten 4’e….
 3. Tork konvertör problemleri: Rampada vites geçişi olmamaya ve zorlanmaya başlar. Bunu rampa çıkarken vites kutusu arızası lambasının yanması ve aracın çekişten düşmesi takip eder. Bazı durumlarda P0741: Tork konvertör arıza kodu ile birlikte ekranda vites kutusu servis gerekli yazısı çıkmaktadır.

Tecrübemiz göstermektedir ki bu şanzımanların yağı en geç 80.000 km’de bir değiştirilmediği ve yukarıdaki sorunlar başladığı durumda şanzıman yağı değişimi bu sorunları ortadan kaldırmayacaktır. Ayrıca yine yetkili servislerde AF40 şanzıman yağı fiyatlarının çok yüksek olduğu, İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlemlerin çok daha uygun fiyatlarla gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Atco Mühendislik olarak Freelander 2 şanzıman sorun ve arızalarda ve şanzıman yağı değişiminde uygun maliyetlerle yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Garantili Freelander Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Land Rover Freelander otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Land Rover Freelander araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Freelander şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Land Rover Freelander şanzıman fiyatları, Freelander şanzıman benyi fiyatları ve güncel Freelander otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Land Rover Freelander Şanzıman Yağı Değişimi

Land Rover Freelander şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Land Rover Freelander otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Land Rover Freelander şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Land Rover Freelander şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Land Rover Freelander Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Land Rover Freelander aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

8 thoughts on “Freelander Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. SEDAT ARC
  SEDAT ARC / Cevapla 7 Aralık 2019 at 22:36

  merhbalar 2008 model freelander 2 aracımın otomatik şanzımanında sadece sanırım 4 viteste vuruntu yapıyor ve araç içersinden dıt dıt diye sesli ikaz geliyor acaba sorun selanod de mi yoksa başka bir arıza mı var bu aracımın komple şanzıman bakım ve tamiri ortalama bana kaç tl ye malulacak size sanzımanı göndermek mi daha iyi yoksa aracı size getirmek mi sağlıklı olur çalışmalarınızda başarılar dilerim saygılarımla …

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 19:26

   Sedat Bey, Freelander2 araçlarda bu genellikle şanzıman beyni arızasıdır. Aracı bize getirirseniz ücretsiz ekspertiz yapıp size daha doğru fiyat sunabiliriz.

 2. Ali acar
  Ali acar / Cevapla 3 Mart 2020 at 19:17

  MeSaygılarrhabalar 2007 otomatik dizel. frelender 1 araç ekranında f 4 yanıp sönüyor birde araç resmi ve arkasında ünlem işareti yazıyor çekiş düşüyor debriyaj sıyırmış gibi. Kontağı kapatıp açıyorum düzeliyor yüz metre sonra tekrar aynı oluyor. Geri viteste sorun yok birde Manuel 1.viteste.üzermi beni yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 19:19

   Ali Bey, ekranınızda lamba yandığı anda sistem beyine bir arıza kodu atar. Bu arıza kodunu bizimle paylaşırsanız size daha fazla yardımcı olabiliriz. Alternatif olarak İstanbul veya İzmir’deki servislerimize uğrarsanız, ücretsiz olarak bu kodlara biz de bakabiliriz.

  • Eren Yildirim
   Eren Yildirim / Cevapla 26 Eylül 2020 at 21:52

   Merhaba 2004 freelander otomatik sanziman beyni tamir ediliyor mu acaba ?

 3. Murat
  Murat / Cevapla 12 Mayıs 2020 at 16:56

  Merhaba 2001 model otomatik frelender kullanıyorum 2. Ve 4. Viteste vuruyor.çözüm nedir?

 4. Özgür Halil çelik
  Özgür Halil çelik / Cevapla 10 Ağustos 2020 at 04:37

  Merhaba freelander2 2004 model 280 bin km de aracım var. Geri vitese geçmiyor ve ileri viteslerde vuruntu yapıyor. Yeriniz İzmir’de nerededir? Bana ulaşabilirmisiniz ya da.

 5. Şaban
  Şaban / Cevapla 30 Ağustos 2020 at 01:01

  Merhabalar aracım 2008 freelander2 100.200 kilometre arası uzunyolda giderken arıza ışıgı yanıyor arıza kodu transmıssıon faud yazıyo türkcesi baktım iletim hatası diyo sebebi nedir ne yapmam gerekiyo size gelsem yoksa servisemi gitsem ne olur yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.