Fiat Freemont Otomatik Şanzıman Tamiri

Fiat Freemont şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Fiat marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız.

Freemont şanzımanınızda vuruntu, ses, vites geçişi hatası, hat basınç arızası gibi problemler yaşıyorsanız, bu durum zaman içerisinde ilerleyerek artacaktır. Tofaş anlaşmalı otomatik şanzıman merkezi olarak Fiat Freemont şanzıman arızası konusunda sizlere yardım etmeye hazırız. Freemont otomobillerinizin her türlü otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. 

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Fiat Freemont 62TE şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

                               

Kesin Çözüm Üretebildiğimiz Fiat Freemont Şanzıman Arızaları ve Arıza Kodları:

 • P0729 – 6.vites dişli oranı hatası
 • P0732 – 2.vites dişli oranı hatası – 1’den 2’ye geçerken boşa düşme
 • P0733 – 3.vites dişli oranı hatası – 2’den 3’e geçerken boşa düşme
 • P0735 – 5.vites dişli oranı hatası
 • P0792 – Vites birleştirici hız oranı hatası
 • P0838 – LC Basınç Anahtarı
 • P0841 – LR Basınç Anahtarı
 • P0846 – 2-4 Basınç Anahtarı
 • P0868 – Hat basıncı çok düşük
 • P0944 – Hidrolik pompa ana kaybı
 • P1745 – Hat basıncı çok yüksek
 • P1790 – Geçiş sonrası hata
 • Yavaşlarken ve vites düşürürken araçta silkeleme ve titreme

Fiat Freemont araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Fiat Freemont şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Fiat Freemont otomatik şanzıman fiyatları ve revizyonlu ve garantili Fiat Freemont şanzıman fiyatları için (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Fiat Freemont Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Fiat Freemont şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Fiat Freemont otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Fiat Freemont şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Fiat Freemont şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Fiat Freemont Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Fiat Freemont aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

14 thoughts on “Fiat Freemont Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Cihan
  Cihan / Cevapla 10 Ağustos 2019 at 18:26

  Freemontlarda şu ana kadar hepsinde şanzuman ve volant dişlisi arızası bu kronikmidir birtande arıza yapmayan freemont görmedim cvp verirsneiz sevinirim çünkü bu araçdan almak istiyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 16:35

   Cihan Bey, Freemontlarda bulunan 62TE şanzımanda kronik arızalar olmasa da, kilometreye bağlı farklı problemler meydana gelebilmektedir. Volantlarda çatlama dönem dönem karşılaşıyoruz. Özellikle şanzıman bakımı veya revizyonu sonrası izlenmesi gereken bir prosedür var. Bu prosedür izlenmediği zaman 4-5 defa üst üste volant kıran araçlara denk geldik.

 2. Berkay çiftçi
  Berkay çiftçi / Cevapla 18 Ağustos 2019 at 18:12

  Vitesim 4ten 5e geçerken hafif bir silkeleme yapıyor başka bir sorunum yok. Neden kaynaklı olabilir acaba?

 3. Berkay çiftçi
  Berkay çiftçi / Cevapla 18 Ağustos 2019 at 18:14

  P0944 arıza kodu mevcut bi de özür dilerim söylemeyi unuttum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:03

   Berkay Bey, şanzımanınızda basınç kayıpları oluşmaya başlamış. Aracınız kaç km’dedir acaba?

   • Berkay çiftçi
    Berkay çiftçi / Cevapla 25 Ağustos 2019 at 02:25

    Geri dönüş için teşekkür ederim. Son kullandığımız yağ atf+4 değildi acaba onla ilgili olabilir mi? Aracım 160 binde, 150 bine kadar servis bakımlı. Fakat şanzıman yağını servis 100 binde değişti, sorunlar çıkmaya başlayınca 3 kez kendimiz şanzıman yağını değiştik. Yağın ısısına göre şanzıman yağ miktarını ayarladık ve adaptasyon yaptık. (sizi bulmuşken sormak istiyorum, adaptasyon sonrası aracın geçişleri iyice hissedilir hale geldi, bu normal mi? Ustamız(servis ustası) 500 km kadar kullanın geçer dedi)

   • Memet
    Memet / Cevapla 3 Ocak 2020 at 17:18

    P1745 hat basıncı çok yüksek arızası var

 4. Sedat soğukkuyu
  Sedat soğukkuyu / Cevapla 9 Şubat 2020 at 16:35

  Merhaba 2013 MODEL freemont aldım yavaşlarken vites düşürmeleri çok hissettiriyor bir iki defada da stop etti ve yağ ışığı yandı. Araç turassist den sigortalı nedir acaba tam sorunu yoksa kronik mi bide sürekli yapmıyor

 5. Sedat soğukkuyu
  Sedat soğukkuyu / Cevapla 8 Mart 2020 at 23:31

  2013 MODEL 138000 km de fiar freemont aracım var yavaşlarken ve vites düşürürken titreme ve silkeleme yapıyor antalya dayım ne yi vardır aracın yardımcı olur musunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Mart 2020 at 22:46

   Merhaba Sedat Bey, size memnuniyet ile yardımcı olabiliriz. Muhtemel bir şanzıman beyni arızası yaşıyorsunuz. 05305678991 nolu telefona bir mesaj gönderirseniz yarın sizinle irtibata geçebiliriz.

 6. Fatih
  Fatih / Cevapla 4 Mayıs 2020 at 22:36

  Merhabalar 173 binde fremont aracim d v r ye alirlen cok hafiften bir sarsinti yapiyor gibi yag degisiminden olabilirmi yagini degistirsek sonuc duzelirmi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 19:22

   Fatih Bey, aracınızın kilometresi yüksek, yağ değişimi tavsiye etmeyiz. Solenoid backı komple değiştirmek daha iyi bir çözüm olabiir.

 7. emrah tekin
  emrah tekin / Cevapla 12 Haziran 2020 at 19:28

  merhaba ustam bede 212 fit freemont 90 binde araçta uhultu mevcut fites geçişlerde sarsiyo birde yağ kaçakları mevcut ne yapmam gerekiyor bi ustaya götürdüm arazi ve şanzuman da sıkıntı var dediler bana yardımcı olurmusunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2020 at 08:49

   Emrah Bey, hangi ildesiniz? Aracınızı yağ kaçakları ile çok fazla kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bulunduğunuz ili söylerseniz size memnuniyet ile yardımcı olabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.