Bmw X6 Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW X6 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites BMW X6 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. BMW X6 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra daha büyük şanzıman şikayetleri oluşabilir. BMW X6 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Bmw X6 Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW X6 Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz, Bursa Osmangazi ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

BMW X6 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

BMW X6 serisi araçlarında ZF şanzıman kullanmaktadır. BMW X6 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • Bmw X6 E71 ZF6HP19 Otomatik Şanzıman Tamiri

BmwX66HP19otomatiksanziman

  • Bmw X6 E71 ZF6HP21 Otomatik Şanzıman Tamiri

BmwX66HP21otomatiksanziman

  • Bmw X6 E71 ZF6HP28 Otomatik Şanzıman Tamiri

  • Bmw X6 E71 ZF8HP45 Otomatik Şanzıman Tamiri

Volkswagen Amarok_8_ileri_ZF_8HP45

  • Bmw X6 E71 ZF8HP70 Otomatik Şanzıman Tamiri

Bmw X6 ZF Şanzıman Arızaları

E71 kasaya sahip X6 araçlarda karşılaşılan en belirgin problem vites geçişlerinde boşa düşme, kaçırma ve araç devrinin artmasıdır. Bu arızalar özellikle gaza yüklenildiğinde ve rampada kendisini belli ederler. En çok karşılaşılanı 5.vitese devirlenmede problem, 1’den 2.vitese geçerken zorlanmas hissi ve vuruntu, 5’ten 4.vitese geçerken boşa düşme hissidir. Eğerbu arızalar ilerlemişse ekranda “transmission fault” hatası belirir ve şanzıman arıza lambası yanar.

Bir diğer problem ise motoru çalıştırdığınızda park konumunda gelen bir vuruntudur. Genellikle bunu şu iki arıza kodu izler:

4E8A Monitoring of valve position

507D Parking gear incorrectly disengage

Şanzıman beyni ile alakalı olan bu arızalar firmamızda garantili olarak tamir edilmektedir.

F16 X6 araçlarda otomatik şanzıman vuruntu problemi en karşılaşılan sorundur. Özellikle D ve 1-2.vites yükseltme ve düşürme esnasında olan vuruntuların nedeni şanzıman beynidir. Diğer vuruntuların nedeni selenoidler veya şanzıman beyni olabileceği gibi, bazı durumlarda şanzıman içerisindeki balatalardaki aşınmalarda vuruntuya neden olabilmektedir.

Bmw X6 8HP45 şanzımanların diğer bir sorunu şanzıman yağ soğutucusunu (eşanjörü) patlatmasıdır. Ortalama 100.000 km civarında gördüğümüz bu arıza sonucu şanzımanların sökülerek revize olması gerekmektedir. Eğer bu operasyonda şanzıman beyni ve selenoidleri incelenmez ve gerekli müdahale yapılmazsa, araçta vuruntu ve durmaya yakın titreme sorunları yaşanabilmektedir.

BMW X6 Tork Konvertörü Sorunları

6HP serisi ZF şanzıman kullanan BMW X6 araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Tork konvertör arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır. Ayrıca şanzıman tork konvertörü kaçırmaya başlayınca şanzıman ısınması meydana gelir ve zaman içerisinde şanzımanın iç aksamına zarar vermeye başlar.

Bir başka Bmw X6 ZF şanzıman arızası alt devirlerde sarsıntıdır. Özellikle 1000-2000 devir arasında aracınızda sarsıntı hissediyorsanız muhtemel bir şanzıman türbünü arızası bulunmaktadır.

X6 araçlarda bulunan 8HP45 8 ileri otomatik vites şanzımanların kritik yönlerinden birisi tork konvertörüdür. Bmw şanzıman tirbün sorunu olarakta bilinen, kalkışta titreme, özellikle 1300-2000 devirler arası silkeleme, 70 km/saat civarında bir hızda giderken kasayı titretme, yüksek hızlarda hız sabit iken devir dalgalanması gibi arızalar F16 Bmw araçlarda da görülebilmektedir.

Garantili X6 Tork Konvertör Tamiri

Gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip 6HP serisi tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir. Firmamızda ZF şanzımanlara ait tork konvertörleri tam otomatik makineler ile garantili olarak yenilenmektedir.

                               

Yenisi ile aynı ömüre sahip fakat ekonomik olarak uygun tork konvertör tamir fiyatı için bizimle bölge müdürlüklerimiz üzerinden telefondan irtibata geçebilirsiniz.

X6 Şanzıman Tamiri ve Dinamometre Testi

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün BMW X6 otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Dinamometre testleri şanzıman içi basınç kayıplarını ve kaçakları ortaya çıkartabilmekte ve kullanımda sorun çıkartabilecek hususlar bu testler sayesinde tespit edilerek ortadan kaldırılmaktadır. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

BMW X6 araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz BMW X6 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Bmw X6 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Bmw X6 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Bmw X6 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bmw X6 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Bmw X6 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bmw X6 Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

BMW X6 Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

BMW X6 Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Ustaya Sor – Bmw E71 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer E71 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

5 thoughts on “Bmw X6 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Ömer Faruk Durmuş
  Ömer Faruk Durmuş / Cevapla 16 Ağustos 2020 at 12:31

  Aracım 2010 model x6 3.0d xdrive 155.000 kmde aracımda 1 haftadır 100 120 km arasında bir kerkinme oluyordu bunun 4den 5e geçişte olduğunu farkettim ve dün akşam aynı kerkinmeyi yaptıktan sonra ekranda şanzıman hatalı dikkatli sürün ve en yakın servise gidin diye bir uyarı verdi. 10 dk kadar araç park halinde kaldıktan sonra o hata kalktı. Sebebi ne olabilir acaba

 2. Yaman Aslan
  Yaman Aslan / Cevapla 11 Mart 2021 at 23:47

  İyi akşamlar. E71, 2011, 4.0 xDrive X6 aracımda bi problem yaşamaktayım. Malatya’da ikamet ediyor olmamdan dolayı getirip gösterme imkanım şimdilik yok. Sorun şu :
  Aracım kalkışlarda, özellikle rampa yukarı vede gaza yüklendiğimde alttan hafif bi tıkırtı yapıyor ve bu arabayı tabir yerindeyse gıdıklıyor. Sanki altta bi dişli boşluğa düşüp hemen tekrar tutuyormuş gibi diyim hissatı anlatmaya çalışayım. Okuduğum kadarıyla tribün arızası dediğiniz olaya benziyor. Sizce ? Ankara’daki bayinize götürsem tamiri kaç gün ve ücreti hangi aralıklarda olur. Bilgi alabilir miyim ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Mart 2021 at 11:37

   Yaman Bey, aracınızda ki sorunlar sizinde söylediğiniz gibi tork konventöründen kaynaklanıyor tahmini masrafı 1750 – 2000tl arasında değişmektedir. Malatya’da torkunuzu söktürüp Atco İstanbul merkezimize gönderirseniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde sizlere onarılıp gönderilecektir.

 3. Yunus emre
  Yunus emre / Cevapla 28 Kasım 2021 at 19:56

  Merhaba,
  2011 bmw x6 4.0d x drive aracımda 1. Vitesten 2.ye geçerken araç 3-4 kez vurma yapıyor neden kaynaklanıyor olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2022 at 15:06

   Merhaba, özellikle soğuk havada mı yapmaktadır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.