Volkswagen Transporter Otomatik Şanzıman Tamiri

Volkswagen Transporter otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Volkswagen Transporter araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Volkswagen Transporter otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volkswagen Transporter otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Transporter Otomatik Şanzıman Tamiri

Volkswagen Transporter Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Levent, İstanbul Kartal, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Volkswagen Transporter araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • VW Transporter T5 Otomatik Şanzıman Tamiri – 09K TF60 Aisin

 • VW Transporter >> 01N Otomatik Şanzıman Tamiri

VW Transporter T5 Otomatik Şanzıman Arızaları

2003 yılından sonra Volkswagen Transporter araçlarında tam otomatik şanzıman olarak 09K, yada üreticisi Aisin’deki adı ile TF-60 şanzımanı tercih etmiştir. DSG’den farklı olduğu anlaşılması amacıyla, bu araçlar piyasaya Tiptronic olarak lanse edilmiştir.

Aisin TF60 şanzıman, yumuşak vites geçişlerine sahiptir. Bununla birlikte zaman içerisinde, diğer Aisin şanzımanlar gibi, özellikle valf gövdesi kısmından (hidrolik ünite) arıza vermeye başlarlar.

VW Transporter 5 09K şanzımanların en çok karşılaşılan sorunları, vites geçişlerinde vuruntu – sanki arkadan başka bir araç çarpmış gibi (özellikle 3-4 geçişi), park (P) konumundan drive (D) konumuna alınca sarsıntı, devir yükselmesine rağmen aracın hızlanmaması ve şanzımanın vites değiştirememesi ve şanzımanın kendiliğinden vitesi yükseltme ve düşürme gibi problemlerdir. 

Bu problemlerin büyük çoğunluğu şanzıman beyni ve selenoidlerden kaynaklanır. Eğer probleme zamanında müdahale edilmez ise, şanzımanın mekanik kısmında da hasarlar başlar. 

Piyasada genel kanı, selenoid burçları değişimi ile şanzımandaki birçok problemin giderileceğidir. Oysa ki, eğer valf gövdenizde aşınma varsa, selenoid tamiri boşuna para harcamak olacaktır. Doğru yöntem, hem valf gövdesinin, hem de selenoidlerin birlikte revizyon yapılması olacaktır.

Aisin TF60 şanzıman beyni ve selenoid tamiri hakkında detaylı bilgilere sanzimanbeyni.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Transporter Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volkswagen Transporter otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Volkswagen Transporter araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Volkswagen Transporter şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Transporter Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

VW Transporter Otomatik Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

VW Transporter Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Volkswagen Transporter Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Volkswagen Transporter şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volkswagen Transporter otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Transporter şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volkswagen Transporter şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Volkswagen Transporter Otomatik Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Volkswagen Transporter aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

22 thoughts on “Volkswagen Transporter Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. ERDINC
  ERDINC / Cevapla 10 Haziran 2020 at 19:07

  2007 OTOMOTIK VITES TRANSPORTER 2,5 MOTOR 130 BEYGIR DIESEL ARACTA IKI ADET ARIZA KODU GÖRUNUYOR P0104 VE P0721 SABAHLARI ARAC CALISTIGINDA ARAC YURUMUYOR YADA 5 VITESTE BASLIYOR YURUMEYE BUNUN SEBEBI NE OLABILIR ARAC UZUN SURE PARTKTA YATMIS BEN YENI ALDIM ARACI ARACIN KM 150000 KM DE ARAC YURUMEYE BASLADIGINDA GUN BOYUNCA BIR SORUN OLMUYOR

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Haziran 2020 at 07:07

   Erdinç Bey, arızanız P0104 müdür, yoksa P0704 müdür? P0721 hız sensör arızasıdır. Elektriksel de olabilir. İncelememiz gerekir.

 2. Erhan kılıç
  Erhan kılıç / Cevapla 11 Ağustos 2020 at 11:04

  İyi günler 126kw otomatik vites caravelle aracım özellikle normal bir seyir esnasında giderken durmam gerektiği zaman özellikle 4den 3e 3den 2ye düşmeye başlarken vurıntu yapıyor ve başka bir arıza daha normal hafif bir eğimli yolda D ile ilerlerken vites atmaması gereken yerde vites büyültmeye çalışıyor. Arızası nedendir bunun için yardımcı olurmusunuz lütfen

 3. Evren
  Evren / Cevapla 18 Ağustos 2020 at 12:10

  İyi günler benim arabam 2005 model 2.5 motor dizel Transporter t5 caravela modeli otomatik şanzıman son bi kaç gündür ara ara vites değişimi yapmıyor P den D ye veya R ye takarken bi sirkelemeyle geçiyor sonra 3. Vitesde takılı kalıyordu Bilgi sayara bağlattım şanzıman için ısınmadam kaynaklı bi sorun gösteriyor dedi usta sizin bilginize ve yardımınıza ihtiyaç var cvp yazarsanız sevinirim

 4. Tuncaykctn
  Tuncaykctn / Cevapla 25 Eylül 2020 at 17:36

  İyi günler aracım carevellla T5 2006 model 200000 km benim aracim sadece yavaş kullandigim ve arada bir 2 den 3 geçerken hafif bir vuruntu yapıyor öyle arkadan carpma hissi gibi değil.Devirli kullanımda ve trip tironic kullanimda hiç bir sıkıntı yok.Sadece 2000 devir altlarında 2 den 3 geçerken yapıyor bazen diğer viteslerde kuculturken herhangi bir sorun yok.Bu konuda ne yapabilirsiniz.

 5. Yasar sarsık
  Yasar sarsık / Cevapla 30 Kasım 2020 at 21:53

  Merhabalr
  2010 model otamatik vites caravella aracım var..arac ilk kalkışta gaz al-ver yaparak kalkiyo.aruzanin sanzimanda olduğunu söylüyorlar yardımcı olursanız sevinirim

 6. İBRAHİM ERGÜN DEMİR
  İBRAHİM ERGÜN DEMİR / Cevapla 19 Nisan 2021 at 17:49

  MERHABALAR
  2003 VOLKSWAGEN CARAVELLE ARACIM VAR OTOMATİK VİTES
  ARAÇ ISINDIKTAN SONRA VİTES GEÇİŞLERİNDE SIYIRMA YAPIYOR

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Nisan 2021 at 12:09

   İbrahim Bey, sıyırma derken konuyu biraz daha ayrıntılı bir şekilde açıklayabilir misiniz ve arıza kodu aldıysanız bizimle paylaşır mısınız?

 7. İsmail atasoy
  İsmail atasoy / Cevapla 12 Mayıs 2021 at 00:40

  Aracım hem vuruntu yapıyor hemde yağ kaçırıyor. 3. Ve 4. Viteste 2 defa vites attırıyor. Yağ ekleme yapıldığında sorunlar bi nebze azalıyor. Sizce sorun neden kaynaklıdır.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2021 at 09:15

   İsmail Bey, aracınızın modelini bizimle paylaşırsanız size daha fazla yardımcı olmak isterim. Hata kodu alabildiniz mi?

 8. İsmail atasoy
  İsmail atasoy / Cevapla 12 Mayıs 2021 at 00:47

  Aracım hem vuruntu yapıyor hemde yağ kaçırıyor. 3. Ve 4. Viteste 2 defa vites attırıyor. Yağ ekleme yapıldığında sorunlar bi nebze azalıyor. Sizce sorun neden kaynaklıdır.2006 model. 2.5 motor ve dizel yakıt arıza kodu vermiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2021 at 09:21

   İsmail Bey, yaşamış olduğunuz bu sorun şanzımanınız da mekatronik beyinden kaynaklı olarak yapmaktadır.

 9. Uğur balcı
  Uğur balcı / Cevapla 20 Mayıs 2021 at 21:15

  Aracım da bildiğim kadarıyla 09k şanzıman var 2. Viteste vuruyor 3 de kaçırıyor diğer viteslerde de geçişlerde ufak vuruntu var ancak her zaman değil. Aracı alırken exper tork konvertör ü diye söyledi. Yaklaşık maliyet ne çıkar?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Mayıs 2021 at 09:01

   Uğur Bey, tork konventoründen kaynaklı olarak vuruntu ihtimali düşüktür fakat kaçırmayı torktan kaynaklı olarak yapabilir daha doğru bir tespit için dilerseniz Atco izmir, Atco Ankara yada Atco İzmir şubelerimizden birisini ziyaret ederek aracınıza uygun ücretsiz bir şekilde ekspertiz ve hata kodu öğrenme işlemlerimizden faydalanabilirsiniz.

 10. Can karaca
  Can karaca / Cevapla 28 Mayıs 2021 at 01:35

  Ustam merhabalar benim araç t5carvella otomatik vites 6ileri aracimin şanzumanı ile beyni uyuşmadı usta test sürüşünde gördüğüm kadarıyla 3den 6bazen 2ye kendi kendine vites geçişler yapti usta şanzumanı değiştirdi yine ayni hatalar işin icinden çıkamadık oneriniz yada bir yol gösterirseniz sevinirm teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2021 at 09:11

   Can Bey, şanzıman ile beyin uyuşmadı derken yeni şanzıman beyni mi aldınız yoksa transmission control module’ ümü değiştirdiniz?

 11. Omer
  Omer / Cevapla 16 Nisan 2023 at 19:21

  Merhaba

  Aracim caravelle t4 2000 model
  4 ileri bi sanzimana sahip.
  Arac bazen vites atmiyor 3 uncu vites te kaliyor kontak kapat ac yapinca duzeliyo bi zaman sonra tekrarliyo.

  Neden kaynakli oldugunu biliyomusunuz ya da istanbul da subeniz varmidir.

  Tesekkurler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2023 at 12:18

   Merhaba, aracınızda bulunan şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

 12. Serhat Kızılkaya
  Serhat Kızılkaya / Cevapla 1 Haziran 2023 at 03:03

  Merhaba kolay gelsin aracım 2006 2.5 otomatik şanzıman comfort carevelle 356 bin lilometrede vites düşürürken hafiften bir vuruntu yapıyor özellikle 4 ve 3. Viteste bazende seyir halindeyken gaza bastığımda motor bağırıyor hızlanmıyor aracım

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Haziran 2023 at 16:15

   Merhaba, şanzıman içinde ya da beyinde bir basınç kaçağı olabilir. Arıza kodlarına baktırmanızda fayda var.

 13. SALİH
  SALİH / Cevapla 10 Kasım 2023 at 12:47

  merhabalar 2021 transporterim var 65 binde.bir yildır vites kücültmelerde sankı arkadan biri caprıyor arabaya it me oluyor yanı servise gittim garanti sürecinde birşey bulamadılar su 3 4 aydır sıklastı vuruntu gecen hafta servise gittim yine sanzuman yagını degişlim dediler kalıbrasyon ayarı edeceklermiş.servise pek günenmiyorum acıkcası.acaba kavrama setinde arıza olabilirmi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Kasım 2023 at 09:14

   Merhaba, cihaz bağlayıp arıza kodlarına baktılar mı? Baktılar ise arıza kodu verdi mi? Verdiyse bunları bizimle paylaaşabilir misiniz? Öngörü olarak Şanzıman içinde ya da beyinde bir basınç kaçağı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.