Jaguar XJ Otomatik Şanzıman Tamiri

Jaguar XJ otomobillerinizin otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Jaguar marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız. Jaguar XJ serisi araçlarında Mercedes şanzıman ve ZF şanzıman kullanmaktadır. Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Jaguar XJ otomatik şanzıman tipleri:

  • Jaguar XJ 722.6 Otomatik Şanzıman Tamiri – 5 ileri vites
  • Jaguar XJ ZF 6HP26 Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 ileri vites
  • Jaguar XJ ZF 6HP28 Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 ileri vites
  • Jaguar XJ ZF 8HP70 Otomatik Şanzıman Tamiri – 8 ileri vites

Jaguar XJ Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Jaguar XJ Otomatik Şanzıman Arızaları

Jaguar XJ araçlarda yaşanmakta olan arızaları şanzıman tiplerine göre detaylandırmak daha faydalı olacaktır.

Jaguar XJ Mercedes Şanzıman Arızaları

Mercedes imali 722.6 serisi şanzımanlar kullanılan XJ araçlarda en belirgin sıkıntı,  otomatik şanzıman vites geçiş sorunudur. Özellikle R ve D’ye alınca ve 1-2 vites geçişleri esnasında, şanzımanda müşterileri en fazla rahatsız eden arızaların başında gelmektedir. Ayrıca bu şanzımanların tork konvertörleri oldukça hassas olup, özellikle 80-90 km hızlarda titreme ve devir saatinde gezinti gibi problemlere neden olabilmektedir.

Yüksek kilometrelerde otomatik şanzıman basınç kayıpları, gaza yüklenince aracın boşa düşmesine (devir saatinin yükselmesine) neden olabilmekte, bazı durumlarda soğukken her vites geçişinde 1500-2000 devir arası devir saatinin sürekli oynamasına neden olabilmektedir.

Jaguar XJ ZF 6 Vites Şanzıman Arızaları

6 ileri vites ZF şanzımana sahip Jaguar XF araçlarda karşılaşılan en belirgin problem vites geçişlerinde boşa düşme, kaçırma ve araç devrinin artmasıdır. Bu arızalar özellikle gaza yüklenildiğinde ve rampada kendisini belli ederler. En çok karşılaşılanı 5.vitese devirlenmede problem, 1’den 2.vitese geçerken zorlanmas hissi ve vuruntu, 5’ten 4.vitese geçerken boşa düşme hissidir. Eğerbu arızalar ilerlemişse ekranda “transmission fault” hatası belirir ve şanzıman arıza lambası yanar.

Bir diğer problem ise motoru çalıştırdığınızda park konumunda gelen bir vuruntudur. Şanzıman beyni ile alakalı olan bu arızalar firmamızda garantili olarak tamir edilmektedir.

Jaguar XJ ZF 8 Vites Şanzıman Arızaları

8 ileri vites Jaguar XJ araçlarda otomatik şanzıman vuruntu problemi en karşılaşılan sorundur. Özellikle D ve 1-2.vites yükseltme ve düşürme esnasında olan vuruntuların nedeni şanzıman beynidir. Diğer vuruntuların nedeni selenoidler veya şanzıman beyni olabileceği gibi, bazı durumlarda şanzıman içerisindeki balatalardaki aşınmalarda vuruntuya neden olabilmektedir.

Jaguar XJ araçlarda kullanılan 8HP45 şanzımanların diğer bir sorunu şanzıman yağ soğutucusunu (eşanjörü) patlatmasıdır. Ortalama 100.000 km civarında gördüğümüz bu arıza sonucu şanzımanların sökülerek revize olması gerekmektedir. Eğer bu operasyonda şanzıman beyni ve selenoidleri incelenmez ve gerekli müdahale yapılmazsa, araçta vuruntu ve durmaya yakın titreme sorunları yaşanabilmektedir.

Ayrıca bu şanzımanların en kritik yerlerinden birisi tork konvertörüdür. ZF 8HP şanzıman tirbün sorunu olarakta bilinen, kalkışta titreme, özellikle 1300-2000 devirler arası silkeleme, 70 km/saat civarında bir hızda giderken kasayı titretme, yüksek hızlarda hız sabit iken devir dalgalanması gibi arızalar Jaguar XF araçlarda da görülebilmektedir.

Jaguar XJ Tork Konvertör Tamiri

Gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip 6HP serisi tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir. Firmamızda ZF şanzımanlara ait tork konvertörleri tam otomatik makineler ile garantili olarak yenilenmektedir. 

Yenisi ile aynı ömüre sahip fakat ekonomik olarak uygun tork konvertör tamir fiyatı için bizimle 02163659500 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Garantili Jaguar XJ Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Jaguar otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Jaguar XJ Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Jaguar XJ Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Jaguar XJ Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Jaguar XJ şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Jaguar XJ otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Jaguar XJ şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Jaguar XJ şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Jaguar XJ Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

  • Aracınızın model yılı
  • Aracınızın motor hacmi
  • Aracınızın yakıt tipi
  • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Jaguar XJ aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.