Seat Leon Otomatik Şanzıman Tamiri

Seat Leon otomobillerinizin otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Seat marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız. Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Seat Leon otomatik şanzıman tipleri:

 • Seat Leon 01M Otomatik Şanzıman TamiriSeat Leon otomatik şanzıman tamiri
 • Seat Leon DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 ileri 02E)
 • Seat Leon DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM)Audi-A3-DSG-0AM-Otomatik-Sanziman-Tamiri-01

Seat Leon Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Seat Leon DSG Kavrama Arızası

Seat Leon aracınızda kalkışlarda gecikme, özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma sorununuz varsa kavrama problemi yaşıyorsunuz demektir.

Firmamızda Seat marka araçlar için kavrama değişimi garantili olarak yapılmaktadır. Seat Leon kavrama fiyatı ile ilgili tarafımızla her zaman 0216 3659500 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Seat Leon Mekatronik Arızası

Seat araçlarda kullanılan DSG şanzımanların en önemli parçalarından biri mekatronik parçasıdır. Bu parçanın temel işlevi elektronik sinyali ya da veriyi mekanik hareket oluşumuna çeviren ve şanzımanda vites geçişlerini gerçekleştiren robotik bir sistemdir. Bu parça tüm yönetim mekanizmasını sağladığından  mekatronik ünitesine şanzımanların beyni demek yerinde bir ifade olacaktır. 

Seat Leon P189C Mekatronik Arıza Kodu

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik probleminin habercisidir. Genellikle P189C,P17BF, P0562, P1604, P177D gibi arıza kodları ile karşılaşırsınız.

Tavsiyemiz aracınızı bu şekilde kullanmamanız ve acilen mekatronik ünitenizi tamir ettirmenizdir. Firma olarak garantili gerçekleştirdiğimiz mekatronik tamir fiyatlarımız, sıfır mekatronik fiyatından oldukça uygundur. 

Her türlü Leon DSG mekatronik tamiri ve yeni mekatronik fiyatı için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi yerlerimizde, Anadolu’da ise anlaşmalı servislerimizde, anlaşmalı kargo desteğimiz ile bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Leon Mekatronik Kartı PRND problemi:

Eğer ekranınızda PRND ışıkları yanıp sönüyor ise, büyük ihtimalle mekatronik kartı arızası yaşıyorsunuz. DSG şanzıman kartı arızaları daha çok marşa bastığınız zaman ekranda vites pozisyonlarının karışması ile kendisini belirli eder. Bazen R’ye aldığınızda ekranda aracınız P konumunda gözükür, bazen D’ye aldığınızda ekranda aracınız N veya R konumunda gözükebilir. Ayrıca bir başka belirtisi vites konumuna aldığında ekranda anahtar işareti çıkmasıdır. 

Seat Leon Şanzıman Sorunları

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kavrama ve mekatronik problemleri haricinde diğer muhtemel Seat Leon DSG arızaları için DSG şanzıman tamiri ile ilgili hazırladığımız sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Seat Leon Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Seat otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Seat Leon Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Seat Leon Kavrama, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Seat Leon Şanzıman Yağı Değişimi

Seat Leon şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Seat Leon otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Seat Leon şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Seat Leon şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Seat Leon Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Seat Leon aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

One thought on “Seat Leon Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Özkan
  Özkan / Cevapla 29 Eylül 2020 at 12:36

  Merhaba;

  Seat Leon 2001 – otomatik sanzuman ;
  aracım 2.vitesden 3 e gecerken zor ve vuruntulu geciyor,
  özel servis sanzuman kontrol ünitesi arızalı dedi, fakat servis çıkma kontrol ünitesi bulamıyor,
  nasıl bir yol izlemem gerekiyor? nasıl yardımcı olursunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.