Audi Q7 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi Q7 otomatik şanzıman tamiri için çözüm arıyorsanız doğru adrestesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Audi Q7 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Audi Q7 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Audi Q7 araçlarında Aisin şanzıman ve ZF şanzıman kullanmaktadır. Audi Q7 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Audi Q7 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi Q7 Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz, Bursa Osmangazi ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Audi Q7 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • Audi Q7 Aisin 09D (TR_60 6 İleri) Otomatik Şanzıman Tamiri

AudiQ709Dotomatiksanziman

  • Audi Q7 Aisin 0C8 (TR-80 8 İleri) Otomatik Şanzıman Tamiri

AudiQ70C8otomatiksanziman

  • Audi Q7 ZF (6 ileri 6HP19) Otomatik Şanzıman Tamiri

AudiQ76HP19otomatiksanziman

  • Audi Q7 ZF (8 ileri 8HP45) Otomatik Şanzıman Tamiri

Q7 ZF Otomatik Şanzıman Arızaları

Audi Q7 3.6 FSI otomatik şanzıman arızalarında en fazla karşılaşılan sorun vites geçişlerinde boşa düşme, kaçırma ve araç devrinin artmasıdır. ZF6HP19 serisi şanzımanlara sahip bu araçlarda arızalar özellikle gaza yüklenildiğinde ve rampada kendisini belli ederler. En çok karşılaşılanı 4 vitese geçerken boş yapma, titreme, 4’ten 5.vitese geçerken devir saatinde kaydırma yapmasıdır.

Bir başka Q7 ZF şanzıman arızası 1’den 2.vitese vuruntulu geçiş, aracın her zaman 2.vitese geçmemesi, 2.vitese geçtikten sonra ayağınızı gazdan çekerseniz vuruntu, 6.vitese geçmeme ve 5.viteste kalma olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmamızda bu sorunlar garantili olarak çözüme ulaştırılmaktadır.

Audi Q7 TFSI araçlarda kullanılan 8 ileri ZF şanzımanların en sık karşılaşılan arızaları daha çok mekanik aksamlarda (kavrama tasları) yaşanan aşınmalardan dolayı vuruntu problemi, titreme, devir saatinde alıp verme, aniden yığılma sorunları ve şanzıman beyninden kaynaklanan D ve R’ye alınınca vuruntu, D’de vuruntu ve geç doldurma, 1-2, 2-1 vites geçişlerinde vuruntu problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzman teknisyenlerimiz ile şanzımanınız garantili olarak revize edilmekte ve vuruntu problemi ortadan kaldırılmaktadır.

Q7 Tork Konvertör Tamiri

Gerek Aisin, gerek ZF şanzımanlarda yaşayabileceğiniz şanzıman türbünü sorunu, kullanım ömrü dolmaya yaklaşan tork konvertör balatalarının aşınması ile kendini belli eder. Özellikle ilk kalkışlarda ve sabit hızda 1500-2000 devirde seyrederken devir oynamaları ile kendini belli eden Q7 tork konvertör arızaları firmamızda garantili olarak çözüme kavuşturulmaktadır. Tamir işlemimiz hem garantilidir, hem de yeni konvertör fiyatlarına göre çok ekonomiktir. Q7 aracınız için güncel tork konvertör tamir fiyatı için 0216 365 95 00 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Garantili Audi Q7 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Audi otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Audi Q7 otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Audi Q7 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Audi Q7 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi Q7 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi Q7 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q7 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Audi Q7 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q7 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi Q7 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi Q7 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q7 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Audi Q7 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q7 Otomatik Şanzıman Fiyatları

Audi Q7 otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Audi Q7 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Audi Q7 Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Audi Q7 Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Ustaya Sor – Audi Q7 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Audi Q7 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

25 thoughts on “Audi Q7 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 30 Mayıs 2019 at 00:53

  Mrb benim Audi q7 2011 aracın şanzıman arızalı 50 km yol gittikten sonra aracım vites yüksek devirlerde değişmektedir ve bazen yolda giderken d8 iken motordevri yükseliyor ve hız aynı yani 3000 devir hız 120 d8 ayağını gazdan çekince de boşa atmış gibi oluyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2019 at 04:02

   Mehmet Bey, şanzımanınızın hidrolik ünitesinden kaynaklanan bir problem yaşamaktasınız. Eğer bu şekilde kullanırsanız, bir süre sonra mekanik problemlerde baş gösterecektir. Dilerseniz, müsait bir zamanınızda uğrayın, aracı birlikte bir test edip arıza tespit cihazına bağlayalım. Bu işlemler için herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

  • Atakan
   Atakan / Cevapla 13 Ocak 2020 at 13:49

   Meraba sorunu çözdünüzmü

 2. İsmail
  İsmail / Cevapla 9 Kasım 2019 at 04:46

  Merhaba benim 207 mdrel audi q7
  Şehir içinde dolaşınca ısındıktan sonra otomatik vites değişiminde vurma yapıyor

  • ali
   ali / Cevapla 2 Ocak 2020 at 16:42

   Aynı sorunu ben de yaşıyorum. hidrolik ünitesi olduğu söylendi. Fiyatı nedir acaba?

 3. OZAN TEK
  OZAN TEK / Cevapla 1 Ocak 2020 at 19:49

  merhaba 2011 model Q7 aracım var.3 gün önce aracın torpido gözünün altından bırazcık su geldi.Daha sonra tanıdık bir yerde kontrol ettiğimizde araç üzerine yağan yağmurun tahliye borusunda tıkanıklık meydana gelmiş.Aracın altında da 15,20 litre su birikmişti.Ustamız tahliye çıkışını temizledi ama 1 gün sonra aracı çalıştırdıktan sonra tpms uyarısı verdi vites p konumunda kitlendi.Sonra kapatıp açtıktan sonra normale döndü iş yerinden evime gittim.Ertesi sabah tekrar çalıştırdığımda vites p konumunda tekrar kitlendi.Audi yol yardım gelip p konumunda aracı çıkarttı ama bu sefer araç vites atmıyordu 40 – 50 km hızla gidiliyordu.Ne tür bir arıza olmuş olabilir.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler…

 4. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 22 Haziran 2020 at 18:05

  iyi günler,
  2008 3.0tdi casa motor ve aisin 09D şanzımanan 278000km aracım var, şanzıman yağ değişimi yapıldı. yağ değişimi önce 5,5lt yağ tahliye edilip mobil 3309 ilave edildi, yaklaşık 100km sonra tekrar 5,5lt tahliye edilip 40c atf sıcaklığında seviyesine yağ ilavesi yapıldı. çok olmamakla beraber 1-2, 2-3 vites değişimlerinde hissettirecek kadar sert doldurarak geçiş yapıyor. 5-4 geçişi de bazen yüksek olabiliyor. stabil kullanımda geçişler pürüzsüz fakat ani hareketlerde ya da kararsız durumda kendini hissettiriyor. yağ değişim öncesinde de aynı sorun bir miktar fazla haliyle vardı. yurt dışı sitelerde yağ değişim sonrası da adaptasyon yapılması gerektiğini okudum. sizce adaptasyon gerekli mi, vites geçişlerine hissedilir faydası olur mu? yoksa sorun hidrolik beyin kaynaklı mı düşenmeliyim? cevaplarınız için teşekkür edrim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2020 at 12:58

   Ahmet Bey, adaptasyon yapmanız iyidir. Bununla birlikte adaptif kullanımda yaklaşık 1.500 km içerisinde şanzıman kendi kendisine öğrenecektir. Hidrolik ünite ve mekanik kaynaklı arızalarda adaptasyon, yağ değişmi vb boşuna uğraş olmaktadır.

 5. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 23 Haziran 2020 at 18:14

  cevabınız için teşekkürler

 6. Volkan dalgıç
  Volkan dalgıç / Cevapla 23 Temmuz 2020 at 22:23

  Merhabalar 2007 Model 3.0 dizel Q7 aracımda herhangi bi arıza kodu yok.Fakat araç kaldırıma tekeri dayandığım zaman çıkmıyor,yokuşta ne kadar gaz verirsem vereyim aheste aheste kalkıyor sorun şanzıman da mıdır acaba?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 10:13

   Volkan Bey, sorun konvertörden kaynaklanıyor olabilir.

 7. Çağdaş demir
  Çağdaş demir / Cevapla 11 Mayıs 2021 at 21:19

  Merhaba
  2009 model 3.0 dizel q7 kullanıcısıyım
  Aracın vites geçişlerinde hiçbir sorun yok vuruntu yok fakat ilk çalıştırmada rölantide araçta fazla miktarda titreme yapıyor geri vitesteyken titreme artıyor gaz verince devir yükselince titreşim kesiliyor sebebi ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2021 at 09:09

   Çağdaş Bey, yaşamış olduğunuz bu sorununuz valfbody içerisinde ki selenoid valflerinden kaynaklanabilir. Dilerseniz Atco İstanbul, Atco Ankara yada Atco izmir şubelerimizden birisini ziyaret ederek aracınıza özel ekspertiz ve hata kodu öğrenme işlemlerimizden faydalanabilirsiniz.

 8. mert
  mert / Cevapla 23 Ocak 2022 at 18:57

  merhaba iyi gunler, bende audi q7 2016 3.0 tfsi var ve yolda giderken sanziman lambasi yakti ardindan parkta takili kaldi onceden bu baska bir audi serisinde basima geldigi icin secondary yag pompasinin kirilmis oldugunu dusundum ve oyle de cikti degistirdim ve arabayla daha 40 kilometre hizla giderken yavaslayinca tekrar vurdu sebebi ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Şubat 2022 at 00:50

   Mert Bey, değişimlerden sonra araçlarda öğrenim esnasında ufak tefek vuruntular olabiliyor. Eğer probleminiz devam ederse, İstanbul (Levent veya Kartal), İzmir veya Ankara’daki servislerimizden birisine uğrayın, aracınıza birlikte bir bakalım.

 9. SELAHADDİN
  SELAHADDİN / Cevapla 21 Ağustos 2023 at 17:31

  SELAMLAR

  Q7 2010 6 VİTES ARACIM 3 VİTESDE TAKILI KALDI BU GÜN GAZA YÜKLENDİĞİM HALDE VİTES DEĞİŞMEDİ DURDUĞUM HALDE 1 . VİTESE İNMEDİ NEDEN OLABİLİR

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Ağustos 2023 at 12:14

   Merhaba, hem tork hem de beyinle alakalı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Araca cihaz bağlatıp arıza koduna göre işlem yaptırmanızı öneririz.

 10. mustafa bulduk
  mustafa bulduk / Cevapla 13 Eylül 2023 at 20:38

  Merhaba
  q7 2015 q7 4m motor 254bin kmde
  yag kaciriyor motor ve sanziman arasinda
  daha 2,5 sene once yapilmisti simdi ayni yerden akitiyor 10bin kmde 3l motoryagi kullandi
  bu sorunu cozebilirmisiniz
  ve fiyat ne olur

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 30 Eylül 2023 at 08:48

   Merhaba, yağ kaçağı için öncelikle kontrol etmek gerekir. Size en yakın servisimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 11. İsmail
  İsmail / Cevapla 14 Ekim 2023 at 19:56

  Merhaba 2008 30tdi casa motor codlu Q7 aracım var son zamanlarda bazen vitesi D konumuna alınca tık die vurma yapıyor sebebi ne olabilir bu arada arıza kodu yok

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Ekim 2023 at 11:19

   Merhaba, şanzıman beyniyle alakalı bir problem olabilir. Cihaz bağlayıp arıza kodlarına baktırmanız gerekiyor.

 12. Ramazan Erdoğan
  Ramazan Erdoğan / Cevapla 18 Ekim 2023 at 16:56

  Merhaba, 2007 model 300 bin km’de Q7 aracım, soğukken herhangi bir sorun yok iken ısındıktan sonra vites geçişlerinde çok ağır vuruntu yapıyor. Hatta hız vermeme rağmen devir saatinin yükseldiği, fakat vitesin atmadığı da oluyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Çözümü ne şekilde olacaktır? Şimdiden çok teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Ekim 2023 at 09:41

   Merhaba, şanzıman içinde basınç kaçağı olabilir. Öncelikle cihaz bağlayıp arıza kodlarına baktırmanızı gerekir.

 13. Ali
  Ali / Cevapla 4 Aralık 2023 at 02:16

  Merhabalar, aracım 2007 model audi Q7 3.0 Tdı araçta ilerlerken bazen özellikle 5. Viteste boşa çıkıyor vites geçişleri 4-5 arası sarsıntılı oluyor yolda giderken ani gazlanmalarda devir saatini 4 bin devire getiriyor sonra başka vitese geçmiş gibi aynı viteste geri 3 bin devire düşürüyor bunun sebebi nedir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Aralık 2023 at 15:47

   Merhaba, aracın şanzıman beyninde ve şanzıman içerisinde problem olabilir. Açıp incelemek gerekiyor muhtemelen revizyon yapılması lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler