Audi Q7 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi Q7 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Audi Q7 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Audi Q7 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Audi Q7 araçlarında Aisin şanzıman ve ZF şanzıman kullanmaktadır. Audi Q7 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Audi Q7 Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Audi Q7 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • Audi Q7 Aisin 09D (TR_60 6 İleri) Otomatik Şanzıman Tamiri

AudiQ709Dotomatiksanziman

  • Audi Q7 Aisin 0C8 (TR-80 8 İleri) Otomatik Şanzıman Tamiri

AudiQ70C8otomatiksanziman

  • Audi Q7 ZF (6 ileri 6HP19) Otomatik Şanzıman Tamiri

AudiQ76HP19otomatiksanziman

  • Audi Q7 ZF (8 ileri 8HP45) Otomatik Şanzıman Tamiri

Q7 ZF Otomatik Şanzıman Arızaları

Audi Q7 3.6 FSI otomatik şanzıman arızalarında en fazla karşılaşılan sorun vites geçişlerinde boşa düşme, kaçırma ve araç devrinin artmasıdır. ZF6HP19 serisi şanzımanlara sahip bu araçlarda arızalar özellikle gaza yüklenildiğinde ve rampada kendisini belli ederler. En çok karşılaşılanı 4 vitese geçerken boş yapma, titreme, 4’ten 5.vitese geçerken devir saatinde kaydırma yapmasıdır.

Bir başka Q7 ZF şanzıman arızası 1’den 2.vitese vuruntulu geçiş, aracın her zaman 2.vitese geçmemesi, 2.vitese geçtikten sonra ayağınızı gazdan çekerseniz vuruntu, 6.vitese geçmeme ve 5.viteste kalma olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmamızda bu sorunlar garantili olarak çözüme ulaştırılmaktadır.

Audi Q7 TFSI araçlarda kullanılan 8 ileri ZF şanzımanların en sık karşılaşılan arızaları daha çok mekanik aksamlarda (kavrama tasları) yaşanan aşınmalardan dolayı vuruntu problemi, titreme, devir saatinde alıp verme, aniden yığılma sorunları ve şanzıman beyninden kaynaklanan D ve R’ye alınınca vuruntu, D’de vuruntu ve geç doldurma, 1-2, 2-1 vites geçişlerinde vuruntu problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzman teknisyenlerimiz ile şanzımanınız garantili olarak revize edilmekte ve vuruntu problemi ortadan kaldırılmaktadır.

Q7 Tork Konvertör Tamiri

Gerek Aisin, gerek ZF şanzımanlarda yaşayabileceğiniz şanzıman türbünü sorunu, kullanım ömrü dolmaya yaklaşan tork konvertör balatalarının aşınması ile kendini belli eder. Özellikle ilk kalkışlarda ve sabit hızda 1500-2000 devirde seyrederken devir oynamaları ile kendini belli eden Q7 tork konvertör arızaları firmamızda garantili olarak çözüme kavuşturulmaktadır. Tamir işlemimiz hem garantilidir, hem de yeni konvertör fiyatlarına göre çok ekonomiktir. Q7 aracınız için güncel tork konvertör tamir fiyatı için 0216 365 95 00 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Garantili Audi Q7 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Audi otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Audi Q7 otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Audi Q7 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Audi Q7 otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Audi Q7 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi Q7 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi Q7 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q7 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Audi Q7 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q7 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi Q7 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi Q7 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q7 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Audi Q7 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Audi Q7 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Audi Q7 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

11 thoughts on “Audi Q7 Otomatik Şanzıman Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.