Mercedes CLS Otomatik Şanzıman Tamiri

Mercedes CLS (W218 ve W219) otomobillerinizin otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Mercedes-Benz marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız. Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Mercedes CLS otomatik şanzıman tipleri:

 • Mercedes CLS W219 722.6 5 vites Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Mercedes CLS W219 722.9 7 vites Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Mercedes CLS W218 722.9 7 vites Otomatik Şanzıman Tamiri

Mercedes CLS Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

722.6 5G-Tronic Otomatik Şanzıman Arızaları

Mercedes imali 722.6 serisi şanzımanlarda en belirgin sıkıntı,  otomatik şanzıman vites geçiş sorunudur. Özellikle R ve D’ye alınca ve 1-2 vites geçişleri esnasında, şanzımanda müşterileri en fazla rahatsız eden arızaların başında gelmektedir.

5G-Tronic şanzımanların tork konvertörleri oldukça hassas olup, özellikle 80-90 km hızlarda kasada titreme yapmaktadır. Tork konvertör arızasının bir diğer belirtisi sabit hızda giderken devir saatinde gezintidir.  

Ayrıca yüksek kilometrelerde otomatik şanzıman basınç kayıpları, gaza yüklenince aracın boşa düşmesine (devir saatinin yükselmesine) ve otomatik vites vuruntusuna sebep olmakta, bazı durumlarda soğukken her vites geçişinde 1500-2000 devir arası devir saatinin sürekli oynamasına neden olabilmektedir.

Şanzıman kartı bozulması bir başka 722.6 şanzıman arızasıdır. Bozulmuş olan kart üzerinde elektronik akımlar birbirine karışır ve doğru vites geçişi sağlanamaz. Kullanıcılar bu şikayeti istenilen vites yerine bir başka vitese geçme, vites karıştırma olarak tarif etmektedirler.

722.9 7G-Tronic Otomatik Şanzıman Arızaları

7G Tronic şanzımanların en bilinen arızaları şanzıman elektronik kartının üzerindeki hız sensörlerinin bozulmasıdır. Bilgisayar ile bağlandığınızda  şu arıza kodlarının bir veya birkaç tanesini görebilirsiniz:

 • P0717 – Signal from Y3/8n1 turbine sensor
 • P0718 – Faulty unit Y3/8n1
 • P2767 – Signal from Y3/8n2 turbine sensor
 • P2768 – Faulty unit Y3/8n2

7G Tronic şanzımanların bilinen bir başka problemi devir saatinde gezinmedir. Tork konvertör tamiri ile bu problem ortadan kaldırılabilmektedir. 

Garantili CLS Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Mercedes otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Mercedes CLS Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Mercedes CLS Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Mercedes CLS Şanzıman Yağı Değişimi

Mercedes CLS şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Mercedes CLS otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mercedes CLS şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Mercedes CLS şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Mercedes CLS Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Mercedes CLS aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

4 thoughts on “Mercedes CLS Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Fahri
  Fahri / Cevapla 23 Temmuz 2020 at 01:05

  Ustam iyi akşamlar 2012 model cls kullanıyorum gaza tam bastığımda roketlediğimde hemen gazdan çekiyorum araba kasarak bir üste vides geçişi yaparken vuruntu yapıyor sadece gaza tam bastığımda ve çektiğimde yapıyor sorun nedendir acaba?

 2. Haluk çelik
  Haluk çelik / Cevapla 9 Ekim 2020 at 00:13

  Selam cls219 kasa 2007 model aracım var şanzıman da vuruntu var megatironik ve kart degişti hala vuruntu var beyinlerde kontrol edildi salam ama yine var ne yapmak gerekiyor ilginize teşekkür ederim

 3. Ceyhun
  Ceyhun / Cevapla 19 Nisan 2021 at 23:44

  Bazen yolda giderken arac gec vites degistiriyor araba yokusta yigliyor gazabasinca vites kucultup hizlanmasi gerekirken vites degistirmiyor yigiliyor yavasliyor zorlaninca vites kucultuyor ve vites D konumundan R konum7na gecerken fren pedalini basip birakmak gerekiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Nisan 2021 at 12:24

   Ceyhun Bey, bahsettiğiniz sorun valfbody’den kaynaklanabilir yada şanzıman içerisinde ki ana hat basıncının yetersizliğinden bu sorunları yaşayabilirsiniz. Aracınızın model yılı ve motor silindir hacmini bizimle paylaşırsanız size daha iyi yardımcı olabiliriz yada direkt olarak Atco İstanbul, Atco Ankara yada Atco İzmir şubelerimizden birisini ziyaret ederek ücretsiz bir şekilde ekspertiz hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.