Citroen C5 Otomatik Şanzıman Tamiri

Citroen C5 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Citroen C5 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Citroen C5 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Citroen C5 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Citroen C5 otomatik şanzıman tamiri

Citroen C5 Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Citroen C5 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Citroen C5 araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Citroen C5 >> 4 ileri vites AL4/DPO Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Citroen C5 1.6 THP Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 ileri vites TF-80(AF40) 
 • Citroen C5 2.0 Hdi Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 ileri vites TF-80(AF40) 
 • Citroen C5 >> 6 ileri vites EAT6 (TF-70) Otomatik Şanzıman Tamiri

Citroen C5 EAT6 Şanzıman Sorunları

2008-2012 yılları arasında üretilmiş olan 2.0 Hdi ve 1.6 THP araçlarda Aisin üretimli AF40 şanzıman kullanılmaktadır. Bu şanzıman arızalandığında nadiren şanzıman arıza lambası yakmaktadır. Buna karşın kullanım ömrü sonlarına doğru özellikle ilk kalkışlarda ve geri viteste vuruntu sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu problemi özellikle araç ısınınca dur kalklarda, örnek vermek gerekirse trafikte lambada durduktan sonra kalkarken yaşayabilirsiniz. Aracınız önce bir iki saniye bekleterek vitese geçecek ve ardından bir vuruntu ile hareket edecektir. Bazı durumlarda müşterilerimiz şiddetli vuruntularda “arkadan bir araç çarpmışçasına” ifadesini bile kullanabilmektedir.

Sıklıkla karşılaşılan bir başka Citroen C5 otomatik şanzıman sorunu otomatik şanzımanda vuruntu olarak tanımlanabilir. Kilometre arttıkça, vites geçişlerinde zorluk kendisini sarsıntılar ile belli eder. Özellikle 4’ten 3’e, 3’ten 2’ye geçişlerde vuruntu yaşıyorsanız ve/veya benzer şekilde aynı vites geçişlerinde vites yükseltirken kaçırma/boşa düşme görüyorsanız şanzıman beyini revizyon edilmelidir. İstanbul genel merkezimizde ayrıca Atco otomatik şanzıman olarak geliştirdiğimiz makinamız ile “şanzımanınız sökülmeden” basınç testi yaparak şanzıman iç kısmındaki problemleri gözlemleyebilmekteyiz. Zira Aisin üretimi otomatik şanzımanlarda , selenoidler veya şanzıman beyni olabileceği gibi, bazı durumlarda şanzıman içerisindeki aşınmalarda vuruntuya neden olabilmektedir.

C5 AT6 Aisin şanzımanın bir başka bilinen problemi tork konvertör sorunlarıdır. Genellikle bu arıza yaşanmaya başladığında P0741 tork konvertör köprüleme hatası arızası ile karşılaşılır. En belirgin şekli rampada aracın vites değiştirmemesi ve yokuşta çekişte zorlanmasıdır. Bu durumlarda, eğer arıza bir süredir yaşanıyorsa, tek başına türbün revizyonu önermemekte, şanzıman beyninin kontrolünü de tavsiye etmekteyiz.

Citroen C5 Robotlu Şanzıman Tamiri

ATCO Mühendislik olarak maalesef şu anda C5 araçlarda bulunana robotlu şanzımanlara servis hizmeti sunamamaktayız. Robotlu şanzımanlara sahip C5 araç modelleri şunlardır:

 • 2011-2015 model 1.6 e-Hdi C5 araçlar

Citroen C5 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Citroen C5 otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Citroen C5 araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Citroen C5 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Citroen C5 Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatı

Citroen C5 Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Citroen C5 Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Citroen C5 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Citroen C5 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Citroen C5 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Citroen C5 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Citroen C5 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Citroen C5 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Citroen C5 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

19 thoughts on “Citroen C5 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Adem
  Adem / Cevapla 8 Ocak 2020 at 08:53

  Slm

 2. Adem
  Adem / Cevapla 8 Ocak 2020 at 08:55

  Slm benim c5 citreon var arac rampada kalkarken sallayarak kalkiyo sorun nedir acaba masrafi ne olur

  • Yusuf çalık
   Yusuf çalık / Cevapla 24 Kasım 2020 at 20:30

   2012 model c5 almak üzereyim araç şanzuman arızası veriyormuş bu bana kaça maal olur?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 30 Kasım 2020 at 16:59

    Merhaba Yusuf Bey almak istediğiniz aracın motor hacmi ve yakıt seçeneğini bizimle paylaşırsanız daha sağlıklı bir cevap verebiliriz.

 3. Adem
  Adem / Cevapla 8 Ocak 2020 at 08:57

  Slm c5 citreon rampada sallayarak kalkiyo sorun nedir acaba otamatik

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:47

   Merhaba, aracınızın model yılı, motor hacmi ve yakıt tipini paylaşabilir misiniz?

 4. yunus emre
  yunus emre / Cevapla 22 Ağustos 2020 at 15:10

  Slm aracim 2011 citroen c5 dinamik 1.6 dizel..vites kutusu arizasi verdi…bazen ilk calismada, otomatigi algilamiyor kapatip bidaha calisca duzeliyo.sorun nedir acaba

 5. Mehmet Gündüz
  Mehmet Gündüz / Cevapla 27 Ağustos 2020 at 15:18

  Merhaba 2004 Citroen C5 otomatik 4 ileri vites.Arac isindiktan sonra vites geçişleri vuruntulu oluyor ve bazen vites alıyor.Cihaza bağlandığında arıza gostermiyor.sorun ne olabilir ve yaklaşık maliyeti max.ne olabilir.Konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.

 6. Murat AKTAŞ
  Murat AKTAŞ / Cevapla 7 Aralık 2020 at 23:05

  Merhaba, 2009 model 2.0 x7 c5 aracım var. Aracin bir kaç sorunu var bunlardan iIki kalkışlarda sert bir kalkış yapıyor,
  2. Genelde yokuşlarda titreme yapıyor gazdan ayağımı çekince veya gaza yuklenince kesiyor. Düz yolda da yaptığı oluyor.
  3. Vites geçişleri eskisi gibi değil hissettirmeye başladı.
  4. Soğuk havalarda gaz yemiyor gibi vites atıyor ama araba gitmiyor sanki boştayken gaza basıyormuş gibi.

  Sorunlarım bunlar. Nasıl yardımcı olabilirsiniz. Teşekkür ederim.

  • Ferit göçmen
   Ferit göçmen / Cevapla 20 Aralık 2020 at 10:58

   Murat bey iyi günler benim aracımda 2009 model x7 C5 sorunlarida hemen hemen sizinkiler ile aynı idi ve şuan kartal atco şanzımanda 20 günü aşkın süredir tamiri sürüyor umarım en kısa zamanda tamiratini yapar ve sizede nasıl yardımcı olabileceklerini çözerler zira aracı bırakırken 10 gün diye konuşmuştuk fakat 26 Kasım’da bıraktığım aracımın şuan hala arızası çözülebilmis değil en son beyin dendi merakla bekliyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Ocak 2021 at 16:42

   Merhaba Murat Bey aracınızdaki problem şanzıman içi kaynaklı bir basınç kaybından meydana gelmektedir. Dilerseniz aracınızın ücretsiz yol ve cihaz testi için İstanbul, İzmir yada Ankara servis noktalarımıza bekleriz. Bu lokasyon noktalarına uzaksanız bizimle arıza kodlarınızı paylaşırsanız size yardımcı olmak isteriz. İrtibat tel 0530 567 8991

 7. Ayhan
  Ayhan / Cevapla 16 Ocak 2021 at 03:05

  Merhaba 2009 Model C5 2.0 aracım yokuş aşağı giderken vites yükseltmiyor aynı araçtan arkadaşımda var aynı yolda deniyorum onda böyle değil bu bir arıza mıdır yoksa arkadaşın arabasında mı sorun vardır?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Ocak 2021 at 10:39

   Merhaba Ayhan Bey aracınızdaki problem beyin kaynaklı bir arıza olabilir. Dilerseniz ücretsiz yol ve cihaz testi için İstanbul ,İzmir yada Ankara servisimize bekleriz.

 8. Enes kapan
  Enes kapan / Cevapla 7 Mayıs 2021 at 00:50

  Merhaba
  Citroen c5 2004 model 2.0 hdi aracımda motor ısınınca bazen 1. Vitesten 2. Vitese geçerken tıkırtı oluyor diğer geçişlerde ve soğukken hiçbir problem yok yağı yeni değişti saygılar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2021 at 09:10

   Enes Bey, tıkırtı diye tabir ettiğiniz ses hakkında bir fikrim yok, ses sorunları dinlenmeden anlaşılması zordur. Aracınız soğukken bu durumu yaşamayıp sadece ısındığında yaşıyorsanız sorununuz muhtemelen oring, conta gibi bir malzemenin kalitesini yitirmesi sonucu oluşmaktadır.

 9. Oğuzhan korkmaz
  Oğuzhan korkmaz / Cevapla 24 Aralık 2022 at 20:40

  İyi çalışmalar. 2002 model Citroen C5 2.0 benzinli 4 ileri otomatik vitesli aracımda özellikle 1 vitesten 2. Vitese geçerken vuruntu ve sıyırma oluyor. Bazen de araç çalışır durumda iken otomatik vites arızası veriyor. Kontağı açıp kapatınca arıza siliniyor. Aracımın önceki sahibi yaklaşık 20 bin km önce şanzımanın komple sifirlandigini söyledi. Faturada selonoidleri dahil değiştirilmiş görünüyor. Sizce arıza sebebi ve yaklaşık tamir ücreti nedir. Teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Aralık 2022 at 09:03

   Merhaba Oğuzhan Bey, 2002 model C5 araca şu an için hizmet vermemekteyiz.

 10. Yüksel akca
  Yüksel akca / Cevapla 11 Mayıs 2024 at 23:02

  2004 citroen c5 aracım
  Zorlandığında vites boşa düşüyor ve vites yükseltmiyor kontak açıp kapatınca normale dönüyor.

  Eğer kontak açıp kapatmazsak yüksek devirde devam ediyor
  Aynı zamanda manuel kısmı ekrandan kayboluyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Mayıs 2024 at 16:03

   Merhaba, maalesef aracınızda bulunan DPO model şanzımana hizmet vermemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.