Renault Scenic Otomatik Şanzıman Tamiri

Renault Scenic otomatik şanzıman – otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Renault marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız. Renault Scenic otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Renault Scenic otomatik vites arızası için kesin çözüm üretmekteyiz.

Renault Scenic Otomatik Şanzıman Tamiri

Renault Scenic Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Renault Scenic otomatik şanzıman tipleri:

 • Renault Scenic 1 >> AL4/DPO Otomatik Şanzıman Tamiri Renault-Megane-II-DPO Otomatik-Sanziman-Revizyonu
 • Renault Scenic 2 >> AL4/DPO Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Renault Scenic 3 >> EDC Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Renault Scenic 3 >> CVT Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Renault Scenic 3 >> AJ0/JF613 Otomatik Şanzıman TamiriRenault-Koleos-6vites-AJ0-JF613E-Otomatik-Sanziman
 • Renault Scenic 4 >> EDC Otomatik Şanzıman Tamiri

Renault Scenic Otomatik Şanzıman Arızaları

Scenic Otomatik Şanzıman Isınma Problemi:

Özellikle LPG kullanılan araçların otomatik şanzımanlarında aşırı ısınmadan dolayı yukarıda bahsedilen arızaların bazıları gözlemlenebilir. Bunun temel nedeni LPG’nin yanma ısısının benzinden yüksek olması ve motor ve şanzıman yağının normalin üzerinde ısınmasına neden olmasıdır.

Renault Scenic otomatik vites kutusunun aşırı ısınmasının bir diğer nedeni radyatörünün tıkalı olması olabilir. Bu durumda aşırı ısınan yağ, daha çabuk bozulurken, elektrovanaların çalışma performansını olumsuz yönde etkiler.

Bundan dolayı, şanzımanınıza müdahale ettirmeden evvel, aracınızda LPG varsa, LPG’yi iptal ederek aracınızı test etmenizi ve mutlaka radyatörünüzü temizletmenizi tavsiye ederiz. Aksi durumda hem gereksiz yere şanzıman revizyonu yaptırarak binlerce TL harcayabilir, hem de uğraşlarınız sonuçsuz kalabilir.

Renault Scenic AL4 DPO Otomatik Vites Sorunları:

Renault Scenic araçların ilk üretimlerinde AL4 DPO şanzıman kullanılmıştır. DPO şanzımanın en çok bilinen otomatik vites arızası selenoid valflerin (elektropilot da denir) bozulmasıdır. Bunu aşırı ısınma ile birlikte gelen boşa düşme problemleri, vites geçmeme, yokuşta çekmeme,  vites geçişlerinde vuruntu sorunu, otomatik vites basınç kaptörü arızası, otomatik şanzıman türbünü arızası gibi problemler takip eder.

Renault Scenic DP0 AL4 selenoid valf problemi:

Eğer aracınızda aşağıda belirtilen sorunlardan bir ya da birkaç tanesini yaşıyorsanız, muhtemelen AL4 DPO otomatik şanzımanınızda PWM selenoid problemi yaşamaktasınız: 

 • Aracı ilk çalıştırmaya başladığınızdan yaklaşık 1 dakika sonra araçta “tak” diye çok sert bir vuruntu oluyorsa – 1.vitesten 2.vitese geçerken, arkadan araba çarpmış gibi
 • Otomatik vites arıza lambası yanıyorsa ve 3.viteste kilitliyorsa
 • Ekranınızda “vites kutusunu kontrol ettiriniz!” uyarısı çıkıyorsa
 • Aracınız gaz yiyip devir almıyorsa
 • Manuele almak istediğinizde aracınız manuele geçmiyorsa
 • Aracı sağa çekip kontağı açıp kapattığınızda arızanız sona eriyorsa

Her ne kadar kullanıcılar arasında bu belirtilen durumlarda şanzıman yağı ve PWM selenoid valf değişimi (bu selenoidten şanzımanınızda iki adet bulunur, birisi yağ basıncını, diğeri tork konvertör hareketini kontrol eder) yaygın olarak yapılsa da, birçok durumda bu yeterli olmamaktadır.

Zira burada arızanın kök nedeni, bozulmaya başlayan şanzıman yağı ve elektrovanalar olabileceği gibi, aracın hidrolik kontrol ünitesi (şanzıman beyni) de olabilir. Özellikle yukarıdaki arızalara ek olarak aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız, Scenic otomatik şanzıman beynini kontrol ettirmeniz faydalı olacaktır:

 • Uzun süre şehiriçi kullanımdan sonra araç geriye kaçırmaya başlıyorsa
 • Özellikle yokuşlarda çekiş düşüyorsa
 • Aracı bu şekilde kullanılırken hararet aşırı yükseliyorsa

Renault Scenic otomatik şanzıman vuruntu problemi:

Eğer üzerinde aracınızda otomatik vites vuruntusu (tepme) var ise öncelikle gaz kelebeğinizi, akü voltajınızı, bobinleri, soketleri ve bujilerinizi kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte piyasada çok bilinmediği hali ile, Scenic araçların üzerinde bulunun DPO şanzımanda vites geçişlerinde görev alan 6 adet on-off selenoid bulunmaktadır. Bu selenoidlerin zaman içerisinde bozulması, basınç altında geç açıp kapatmalarına, bu da şanzıman vites geçişlerinde zorlanma ve vuruntuya neden olacaktır.

Scenic AL4 Şanzıman Selenoid Valf Değişimi

AL4 otomatik şanzımanlarda 2 adet PWM selenoid valf ve 6 adet on-off selenoid valf bulunmaktadır. Gerçekte PWM ve on-off selenoidlerin arızalanması sonucu ortaya çıkacak belirtiler birbirinden farklıdır. Fakat her selenoid valf arızası ardından genel kanı, her otomatik şanzıman probleminde, 2 adet PWM elektrovanayı (bir tanesi yağ basıncını regüle eder), yağ ile birlikte değiştirmenin bütün arızaları giderebileceği yönündedir. 

Oysa ki, şanzıman beyni içerisinde olabilecek aşınmalar, diğer 6 adet selenoid valfin (elektropilot) içerisinde olabilecek bozulmalar ve şanzımanın içerisinde olabilecek mekanik aşınmalar, yağ değişimi ve 2 adet selenoid valf değişimi ile giderilmeyecektir. Özellikle aracınızda vites geçişleri esnasında boşa atma var ise, selenoid değişimini önermemekteyiz, zira sorununuz diğer şanzıman parçalarınızdadır. 

Maalesef Covid19 sebebi ile Renault Scenic araçlardaki AL4 diğer adıyla DPO şanzımanlara hizmet sunamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz!

Renault Scenic Şanzıman Tamiri

Renault Scenic araçlardaki otomatik şanzımanların tamirinde doğru yöntem, selenoidlerin, valf gövdesinin ve şanzıman iç parçalarının teknik şartnamelere uygunluklarının gerekli teknolojik ekipmanlar (selenoid test makineleri ve valfbody test cihazları) ile test edilmesidir. Aksi durumda defaatle selenoidleri, valf gövdesini ve şanzımanı söküp takmak zorunda kalabilirsiniz.

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Renault Scenic otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Renault Scenic Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Renault Scenic Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Renault Scenic Şanzıman Yağı Değişimi

Renault Scenic şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Renault Scenic otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Renault Scenic şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Renault Scenic şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Renault Scenic Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Renault Scenic aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

90 thoughts on “Renault Scenic Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. yavuz
  yavuz / Cevapla 10 Mayıs 2019 at 23:47

  sayın yetkili benim aracım senic şanjıman da sorunlar yaşıyorum aracın cekişi düşük şimdide p ve d
  ekranda gorünmüyor ama arac yürüyor bunu yaparsanız ne kadar fiyat olur

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 16:40

   Yavuz Bey, şanzımanınızda pozisyon şalteri veya TCM arızası olabilir. Şanzımanınızı revize ettirmeniz boşuna masraf açabilir. Öncelikle bu iki aksam üzerine uzman bir servise gitmenizi tavsiye ederiz. Eğer istanbul’da iseniz dilerseniz biz de yardımcı olabiliriz.

  • Recep Ertürk
   Recep Ertürk / Cevapla 26 Ağustos 2020 at 04:56

   2001 scenic 1.6 benzin LPG li aracım viteslere geçerken vuruntu yapıyor ses çıkarıyor sebebi ne olabilir

  • Hasan altuntaş
   Hasan altuntaş / Cevapla 29 Eylül 2020 at 22:35

   Merhabalar benim aracım 2001 scenic 1 2000 CC 16 walf.aracım 4. Vitesde 2000 devirde vuruntu yapıyor devir yükselttiğimde kesiyor.tekrar aynı devire düştüğünde vuruntu yapıyor sebebi ne olabilir.

 2. Nihat dağ
  Nihat dağ / Cevapla 6 Haziran 2019 at 08:13

  İyi günler benim 1999 model 2.0 motor otomatik vites aracım var. Benim sorunum araç düz yolda giderken kendini viteste attı. Hangi vitese alırsam alayım sadece geri vitesindeymiş gibi davranıyor geri gidiyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Haziran 2019 at 01:15

   Nihat Bey, vites pozisyon şalter mekanizmanız veya şanzımanının içerisindeki mekanik kısımlarda arıza var. Araç İstanbul’da mıdır?

   • Bayram
    Bayram / Cevapla 8 Ağustos 2020 at 22:15

    Scenic 2 aracımda şanzıman yağ kaçağı ve yağ eksiltme var.
    Bu sorunun çözümü kaça ve nasıl yapılır?

  • Uğur B.
   Uğur B. / Cevapla 26 Eylül 2022 at 09:36

   2007 scenic 1.6 16V aracım D konumuna alınca hırlama yapıyor hafif sebebi ne olabilir.

   • Uğur B.
    Uğur B. / Cevapla 26 Eylül 2022 at 09:37

    Bu arada araç LPG Lİ

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 28 Eylül 2022 at 15:03

     Merhaba Uğur Bey, aracınızda DPO şanzıman var maalesef bu model şanzımana şu an için hizmet vermemekteyiz.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 28 Eylül 2022 at 15:03

    Merhaba Uğur Bey, aracınızda DPO şanzıman var maalesef bu model şanzımana şu an için hizmet vermemekteyiz.

 3. Hakan
  Hakan / Cevapla 19 Haziran 2019 at 13:13

  iyi günler benim araç ta 1 senedir problem var. 6 ay önce şanzıman arızası yüzünden rektefe gibi bişey yapıldı ama sürekli hata alıyorum yolda giderken aniden şanzıman arızası verip vites düşürüp bağırmaya başlıyor. Kontak kapatıp açınca düzeliyor bir müddet sonra tekrar. yapılan tamirat tribün ve yağ soğutucu değişimi ve yağ değişimi . bobin değiştirdim buji değiştirdim. ama devam ediyor hala, konya dayım ne yapmam gerekir acaba.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 30 Haziran 2019 at 12:04

   Hakan Bey, bu arızanın iki nedeni olabilir, şanzıman beyni veya şanzımanın içindeki mekanik parçalar. Dilerseniz şanzıman beyninizi söküp gönderin bakıp test edelim, dilerseniz komple şanzımanı veya aracınızı bize yönlendirin.

   • Hakan
    Hakan / Cevapla 3 Temmuz 2019 at 02:38

    Teşekkür ederim ayarlamaya çalışayım

   • Halit kahveci
    Halit kahveci / Cevapla 31 Temmuz 2019 at 19:39

    Merhaba benim aracim 2001 scenic problem su duz yolda giderken ya ekranda sanziman arizasi yaniyor veya once bir vuruntu yapiyor araba gidebiliyor ancak stop edip rekrar calistiryorsunuz ariza lambasi sonuyor akabinde valfler degisim yapildi yag degisti epey maseaf yapildi ne yapabilirom trabzondayim

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:30

     Halit Bey, yukarıda bahsettiğimiz üzere her ne kadar kullanıcılar arasında bu belirtilen durumlarda şanzıman yağı ve PWM selenoid valf değişimi (bu selenoidten şanzımanınızda iki adet bulunur, birisi yağ basıncını, diğeri tork konvertör hareketini kontrol eder) yaygın olarak yapılsa da, birçok durumda bu yeterli olmamaktadır.
     Şanzımanın hidrolik ünitesini (beyni) söktürüp bize gönderirseniz, arızanın kaynağını size söyleyebiliriz.

   • Furkan
    Furkan / Cevapla 9 Eylül 2019 at 21:00

    İyi günler,
    Bizde 2002 Renault scenic var. Araçla giderken önce 5. Vitese geçerken sorun yaşamaya başladım 5 vitese geçmeden aracı boşa düşürüyor en son giderken yağ boşalttı sorun ne olabilir. Teşekkür ederim 🙂

   • Şafak
    Şafak / Cevapla 30 Aralık 2020 at 18:33

    Al4 şanzuman 1 ve 2 de hareket ediyor d de yürümüyor masraf ne kadar çıkar

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 31 Aralık 2020 at 14:35

     Merhaba Şafak Bey şuan pandemi dolayısıyla DPO şanzımanlara hizmet veremiyoruz. Şuanda hizmet vermediğimiz bir şanzıman olduğu için fiyat vermem çok sağlıklı olmıyacaktır.

  • Nail şengün
   Nail şengün / Cevapla 22 Mayıs 2020 at 16:33

   Selamaleykum hayirli bayramlar..
   Scenic 1 2001moxel 1.6 16v otomatik
   Arac ilk çalıstığında 2.vitese geciş olmuyor
   Stop edip calistirdigimda gecişler olmaya basliyor
   Ve isiklarda durdugunda arac 2vitesde kalkiyor gibi..
   Cihaza baglattim hic bir ariza kaydi cikmadi

 4. Yunus
  Yunus / Cevapla 28 Haziran 2019 at 19:11

  Öncelikle Merhabalar benim aracım Renault Scenic 1 2000 model 1.6 16 valf otomatik vites geçişlerinde vuruntu var ve 3000 devirde vites geçiyor vuruntu valfini değiştirdim selonoid sensörleri değişti şanzıman yağı değişti bunun dışında sebep neden kaynaklanabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 08:09

   Yunus bey, sorun vites geçiş selonoidlerinizden, hidrolik üniteden (şanzıman beyni) ve şanzıman içerisindeki mekanik arızalardan kaynaklanabilir. Dilerseniz üzerinde selenoidler olan şanzıman beyninizi komple söktürüp bize gönderin, test edip sonucunu size bildirelim.

 5. ali kocabey
  ali kocabey / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 16:07

  merhaba efendim
  aracımı ilk caşlıtırdıgımda 10 15 gün önce arac boşta iken gaza basınca son devire gelmiyordu aldııgım gaza kabahat buldum shele gittim
  arabayı ototmatik d ye alınca titremeler başladı
  şimdi ise yaptıgı arıza normal gazda yerinden kalkamıyor ama gazı souna basınca asvaltı yolduruyor
  normal gaza tekrar cekince araba neredeyse durma noktına geliyor
  şanzıman arızası desek arac son gazda neden acayip hızlanıyor
  motor arızası desek gene aynı son gazda neden araba bişey yokmus gibi gidiyor ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2019 at 08:52

   Ali Bey, problem motor ve enjeksiyon üniteniz ile ilgilidir. Gaz sisteminizi de kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

 6. Fatih
  Fatih / Cevapla 20 Temmuz 2019 at 12:34

  Merhaba! Aracım 2007 Scenic 2 1.6 Aracımı çalıştırıp yola çıktığımda 1 km gittikten sonra çok sert vuruntu yapıyor ve arabayı sarsıyor. Kendi tamircim yaptığı kontrollerde şanzıman içi basınç arızası aldığını (yanlış hatırlamıyorsam atc arızası dediler) şanzıman revizyon görmesi gerektiği söyleniyor. Bu sorun ayrıca gazdayken daha fazla oluyor. Sizce sorun nedir? Teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 22:16

   Fatih Bey, şanzımanın ısınması ile birlikte basınç kaçaklarınız başlıyor. Bu arızanın iki nedeni olabilir, şanzıman beyni veya şanzımanın içindeki mekanik parçalar. Dilerseniz şanzıman beyninizi söküp gönderin bakıp test edelim, dilerseniz komple şanzımanı veya aracınızı bize yönlendirin.

  • Tamay Alper
   Tamay Alper / Cevapla 2 Nisan 2024 at 12:35

   merhabalar, aynı sorunu bende yaşıyorum, 4-5 aydır. Siz nasıl bir çözüm buldunuz?

 7. hasan efe
  hasan efe / Cevapla 4 Ağustos 2019 at 18:07

  Dün itibariyle yokuşlarda zorlanınca ne kadar gaza basarsam basayım otomatik vites geçişi yapmıyor yaklaşık 2500 devir de sabit hız ve D vitesinde yavaş yavaş hareket ediyor. Vitesi sağa çekip manuel gibi kullanmak istesem bile D ekranında kalıyor bana vites geçirme imkanı vermiyor. Oldukça yavaş bir seyir hızında devam ediyor. Ayrıca ekranda SERVICE ışığı yanıyor. Sizce neden olmuş olabilir ayrıca Ankaradayım nerenen yaptırabilirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:33

   Hasan Efe bey aracın korumaya alması (herhangi bir viteste sabit kalması), şanzıman mekanizmasında oluşan bir arıza oluşumundan dolayı şanzımanın kendini korumaya almasından kaynaklanmaktadır. Stop edip çalıştırınca geçici hafızadaki arıza silinir, bir daha aynı koşullar oluştuğunda yine arıza yaratır. 05522901567 nolu telefona bir mesaj atarsanız, bayram dönüşü sizi bir servisimize yönlendirebiliriz.

 8. Halil Dr.
  Halil Dr. / Cevapla 3 Ekim 2019 at 09:33

  2001Scenic 1.6 rxt otomatik bir aracımız var. Babama ait ilk günden beri bizimle. Brc seq24 sistem takılı son 20 bin km dir. 150bin km de. Genel olarak sadece yokuş yukarı giderken 3 ten 4 e geçmiyor( bu belki normaldir bilmiyorum) bir de normal düz yolda da 3 ten 4 e geçerken devir saati 3500d/dk yı buluyor, bu durum sadece 3 ve 4 arasında , diğer viteslerdehiç sıkıntı yok. Bu gün ilk kez otomatik vites arıza ışığı yandı, sanki motor sesine göre torkda azaldı. Kenara çekip stop edip çalıştırdım sorun düzeldi. Sorun LPG sıcaklığından olamaz çünkü evden çıktıktan sonra 10 dakika henüz olmuştu. 3 ten 4 e geçiş te yaşanan sıkıntı LPG öncesi de vardı. Babam şanzımana düzenli bakım yaptırırdı hep. Bana öneriniz var mı?

 9. Halil şimşek
  Halil şimşek / Cevapla 5 Ekim 2019 at 23:25

  İyi akşamlar benim 2000 model otomatik vites 1.6 scenic aracım var aracımda farklı sorunlar var .15 gün önce aldım fakat aracımı ilk çalıştırdığımda vites R yi görüyor fakat D yi görmüyor 4 – 5 defa istop edip çalıştırdıktan sonra normale dönüyor. Aracım ısındıktan sonra hiç sorun kalmıyor vites geçişleri gayet normal çalışıyor. Birde sabahları ilk çalıştırdığımda 2000 devirde çalışıyor vites değişince 1000 devire düşüyor. Bu arızalar neden olur acaba yardımcı olursanız sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 14:41

   Halil Bey, vitesin D’yi görmemesi pozisyon şalterinizden kaynaklanıyor olabilir.

 10. Tufan
  Tufan / Cevapla 3 Kasım 2019 at 17:19

  2001 scenic otomatik aracımda kimi zaman 20 km de kimi zaman 80 km bir sanzuman ikazı yanıyor arabayı durdurup kontak ac kapa yapınca düzeliyor ikaz yandıktan sonra araçta herhangibir vites geçişlerinde sıkıntı güçten düşme olmuyor.bilgisayara bağlandığında konverter irtibat kayması ve çok işlevli p/n kontağı arızası veriyor yağ basıncı düşük dediler bi arada eski yağ ikazı veriyordu.nasil bir yol izlemeliyim.

 11. ilhan
  ilhan / Cevapla 7 Kasım 2019 at 23:12

  mrb benim bir sorum olucak 2005 renault scenick 2 var araci sogukken calistirip hareket ettikden 5 dak sonra kut diye bir ses cikiyor sonra ekranda vites kutusu kontrol ve elektronik ariza yazisi cikiyor neden acaba o yazi araci istop edip calistirdikdan sonra gidiyir

  • Halil Dr.
   Halil Dr. / Cevapla 13 Kasım 2019 at 20:04

   Selonoid arızası. Epeydir buradan cevap vermiyorlar. Benzer durum bende vardı selonoid valfleri değişti bitti sorun.

 12. metin ocak
  metin ocak / Cevapla 19 Kasım 2019 at 12:17

  Öncelikle kolay gelsin istanbuldaki yerinize geldiğimde tatil nedeni ile yetkili kimse ile görüşemedim benim aracım 2003 scenic I otomatik vites daha önce selonoidleri değişti ancak bazen 1 ci vites ile 2 ci vites arasında hafif bir vuruntu oluyor ne yapılabilir teşekkürler

 13. Haluk mülayim
  Haluk mülayim / Cevapla 25 Kasım 2019 at 00:53

  Öncelikle merhaba;
  Aracim 2004 model scenic 2 1.6 16v al4/dp0 şanzıman 2 yıldır kullaniyorum ama bir sıkıntım var arac sogukken isinana kadar az tepki veriyor mesela 4 te gaza basiyorum devir artiyor ama hiz artmiyor 3000 devirde 65-70 km/h e kadar cikiyor ama isininca normale dönüyor ve 100-105km/h ile gidiyor bir sefer yag değişimi yaptim degisen birsey olmadi saygilar…

 14. Yavuz
  Yavuz / Cevapla 1 Şubat 2020 at 14:11

  Selam ben im sorunum sadece yokuş çikarken çok zorlanıyor ve auto lambasi yaniyoraraç scenic 16 model 2001

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 14:44

   Yavuz Bey, tork konvertörünüz ve tork konvertör selenoidiniz kontrol edilmelidir.

 15. Volkan
  Volkan / Cevapla 19 Şubat 2020 at 00:48

  Merhabalar. 2006 scenic 1.6 otomatik aracım. Bugün çalıştırdım ve geri vitese taktığımda hırlama gibi ses çıkarttı. D ye yada boşa alınca ses kesildi. D ye alıp ilerleyince bi sorun yok. Sorun ne olabilir. İstanbuldayım. Aracı size getirebilirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 14:45

   Volkan Bey, bu tip ses arızalarını en iyi test ve liftte inceleme ile çözebilmekteyiz. Müsaitseniz buyurun bir çayımızı için, aracınızı birlikte inceleyelim.

 16. Şahin ERDOĞAN
  Şahin ERDOĞAN / Cevapla 24 Şubat 2020 at 14:29

  İyi Günler İyi Çalışmalar! Aracım 2003 1,6 16V Otomatik Scenic Dynamique
  İlk çalıştırmada ve ilerlemede sorun yok, gayet normal gidiyor, vites D iken tam olarak durduktan sonra hafif çırpma hareketi yapıyor. Ardından gaza bastığımda yine vuruntu ile araba kendini kasarak ağır hareket ediyor ve normalden yavaş ve sesli gidiyor. Bundan sonraki bütün dur kalklarda aynı sorun devam ediyor. Belli bir süre sonra Otomatik vites arıza lambası yanıyor, Bilgisayara bağlattığımızda “19G – Şanzıman giriş hız sensörü devresi, kırık veya tutarsızlık” arızas kadu görünüyor. Kontağı kapatıp açtıktan sonra kalkış ve hareket normale dönüyor, durmadan önce boşa alıp durduğumda sorun olmuyor. Sorun neden olabilir sizce? 05443718611 numaradanda ulaşabilirsiniz. teşekkürler iyi işler…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 14:47

   Şahin Bey, sensörünüzde problem gözüküyor. İyi bir elektrikçi bu arızayı 1 saat gibi bir sürede çözer. Boşuna şanzımanınıza elletmeyin.

   • ersin uslu
    ersin uslu / Cevapla 7 Ağustos 2023 at 11:22

    ne sensörü bu arıza. aynısı bende de var da!

 17. Ramazan
  Ramazan / Cevapla 7 Haziran 2020 at 19:32

  Scenic 2 otomatik vites araç rektefiyeci sanzuman sanzumanci motordan dedi. Sorun ise sanki boş kuya taş koyup salladigin zaman tıkır tıkır ses geliyo vites geçişlerinde sorun yok vuruntu yok çekiş gayet normal tamirci sanzuman dedi pek inanasim yok araç gidiyo sadece ses var alttan geliyo cevap

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2020 at 12:18

   Ramazan Bey, sesi dinlememiz gerekiyor.

 18. Kenan
  Kenan / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 14:10

  Merhaba, 2003 Scenic 1 1.6 Otomatik. Benzin LPG li.

  Geçen sene arıza lambası yanıyordu ve şanzıman kendini korumaya alıp hızlanmıyor ve 4. vitese atmıyordu. Ayrıca durduktan 5-10 saniye sonra arkadan araba çarpmış gibi şanzıman vuruyordu. kontak açıp kapatınca bir süreliğine düzeliyordu.Hız sensörü ve pozisyon şalteri değişti. Sorun kalmamıştı.

  Bu yıl Şehir içi trafikte uzun süre kullanınca yada uzun yolda bir süre süratli gittikten sonra (ısınınca diye düşünüyorum ) örneğin ışıklarda duruyorum. 5-10 saniye sonra arkadan araba çarpmış gibi şanzıman vuruyor. ama bu defa farklı olarak Arıza ışığım hiç yanmıyor ve çekişinde gidişinde hiç sorun olmuyor. Sadece vurma sorunu yaşıyorum. Günlük işe gidiş gelişlerimde hiç sıkıntı yok. Ne yapabilirim.
  Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 12:38

   Kenan Bey, öncelikl hidrolik ünitenin kontrol edilmesi gerekmektedir. akabinde şanzıman revizyon isteyebilir.

   • Kenan
    Kenan / Cevapla 26 Ağustos 2020 at 23:06

    Diğer arkadaşlara bilgi olması açısından yazıyorum. Şanzuman da 1 lt fazla yağ varmış. boşalttık. Hiçbir sıkıntı kalmadı. (50 TL) İyi çalışmalar .

    • KENAN
     KENAN / Cevapla 29 Ekim 2022 at 20:44

     2 yıl sonra tekrar merhaba. 2 yıl sorunsuz sürüşten sonra araçta ısınınca vurma sorunu tekrar başladı. şanzıman yağını geçen ay kalın yağ ile değiştirttim ama düzelmedi.
     Sorun sadece yavaşladığımda yada durduğumda 5 saniye kadar sonra vurma oluyor. Sanıyorum 1. vitese geçerken vuruyor. Ne yapılması gerekir. Teşekkürler.

 19. ozcan
  ozcan / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 17:10

  ustalarimiza slmlar simdiden. ben ingiltereden yaziyorum adim ozcan. 2011 mk3 scenic dci 1.5 automatik arac aldim. bagzen 1 ile 2 vites arasinda geciste hafif bir vurma ile basladi simdi arac isininca, eps kontrol et, otomatik sansimani kontrol et, sansiman cok isinti deyip vitesi d ile durerken birden natural e atiyor duruyorum biraz hemen arac biraz soguduktan sonra tekrar calisiyor hic bisey olmamis gibi yola devam ediyorum. buradaki garaja sizin bilgileri cevirtip gosterdim diyorlarki bu modelde selonoid valve yok ve sizin yazdiklariniz bir onceki modeller icinmis. isin icinden cikamiyorlar.varmi bize yardimci olacak. arac gelebilseydi direk size geliyordum ama olmadi.

  • Fatih
   Fatih / Cevapla 21 Ocak 2021 at 09:46

   Ozcan merhaba. Bende de 2011 yarı otomatik scenic 1.5 Privilege var. Otomatik vites kutusunu kontrol ettir uyarısı verdi. Oto viteste gaz yemiyor. Manuele alınca uyarı var ama araç gidiyor. Sanırım otomatikte üçüncü vitese geçişte zorluyor. Götürdüm tanıdık servise makinaya baglayıp, (*clutch gitmiş* kavrama ile alakalı sanırım) vites kutusu değişmesi gerek dedi. Buradaki masrafı bilirsin. Kimse renault ile uğraşmak istemediğinden (belki de işi bilmediklerinden) böyle söylüyorlar. Memleketimizdeki sanayiden yetişme usta hiç yok burada. İşi yapanlarda makinaler ne diyorsa onu takip ediyor. Kimse tecrübesi ile hareket etmiyor maalesef. Usta bu mesajı okuduysa ne der merak ediyorum. Kolay gelsin.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 21 Ocak 2021 at 12:12

    Merhaba Fatih Bey arcınızdaki problem şanzıman beyin kaynaklı bir arızadır aracınızın ilk etapta şanzıman beyni kontrol ettiriniz. Mevcut arıza beyin kaynaklı çıkmazsa aracınızın şanzımanını kontrol ettirmeniz gerekiyor mekanik bir kontrol.

 20. Abdullah tanrıkulu
  Abdullah tanrıkulu / Cevapla 7 Ağustos 2020 at 04:59

  Merhabalar ben Abdullah Renault Megane scenic 1999 model otomatik vites aracım ilk çalıştığında normal . Ama 20 30 km gittiğinde arıza ışığı yanıyor. Vites geçişleri 3500 devirde yapıyor ve bağırıyor . Usta elektirik sorunu yada sanzuman rektefe yapılacak dedi. Öneriniz nedir.

 21. Adem
  Adem / Cevapla 24 Ağustos 2020 at 00:30

  Slm benim renault scenic2 2006 otomatik vites okumuyor 1.6 aracım soğukken çalıştırınca hiç bir sorun yok sürüşe geçince belirbir kilometre gitikden sonra ısınınca sorunbaşlıyor yavaşlayıp gaza basınca vites geçişlerinde problem oluyor geçerkende vuruntu oluyor ve benzinde gidersem bu problem okadar yaşamıyorum ama yinede azcık oluyor acaba sorun nedir teşekkür ederim

 22. Ramazan arslan
  Ramazan arslan / Cevapla 5 Eylül 2020 at 00:45

  Scenic2 araç vites geçişlerinde sorun yok yokuşta geri kaydırmaya yok vites geçişlerinde vuruntuda yok ama çekiş çok zayıf sebebini ogrenebilirmiyim

 23. Haydar
  Haydar / Cevapla 12 Ekim 2020 at 21:02

  Mrb kolay gelsin 2001 scenic 1.6 otomatik vites arac soguk ken hiç bir sıkıntı yok yaklaşık 70 80 km yol gidince ariza lambası sürekli yanip yanip sönüyor vites geçişleri yüksek devirde oluyor cekisinde bir sıkıntı olmuyor selonoid valfleri değiştirdim düzelmedi kimi ustalar revizyon dedi ama kullanıcı arkadaslar yağ soğutucu sıcaklık konvertörü gibi arizalardan bahsettiler bana da mantıklı geldi kısa mesafede gayet iyi bir sıkıntı yok ama uzun mesafede arac ısınınca saptıyor lütfen yardım şimdiden teşekkür ederim

 24. Cem
  Cem / Cevapla 26 Ekim 2020 at 15:13

  Selalmlar 2001 model scenic 1 aracim var . Ilk olarak aracimda kalkarken cok siddetli bir vuruntu oldu gecti biraz ilerledikten sonra rampayi cikmaya baslayinca arac gitmemeye basladi ve geri kaydi. Ustaya goturdugumde seloniid walflerin degismesi gerektigini soyledi degistirdim ama her 1.vitesden 2 gecerken vuruntu yapmiya basladi ve ekranda sanzuman arizasi isigi yanmakta baska bir ustaya sordugumda once elektiksel soruni halletmelisin dedi direk sanzumani indirmesinler dedi usta sanzumanin komple inmesi gerektigini soyledi sizce sorun ne olabilir tesekkur ederim

 25. cem akday
  cem akday / Cevapla 4 Ocak 2021 at 14:42

  Öncelikle merhaba kolay gelsin.
  Aracım renault scenic 2001 1.6 16 valf rxt otomatik model atiker lpg li bir araçtır.
  Aracım normal seyir halindeyken kendi kendine D3 vitese geçiyor. Bazen D3 e geçip biraz kalıyor sonra D3 den çıkıyor, bazen de sürekli bir geçiyor bir çıkıyor.
  Vites kolundaki D3 düğmesine bastığımda bazen D3 den çıkarabiliyorum ama bazen çıkmıyor. D3 düğmesi de çalışıyor mu çalışmıyor mu anlamıyorum zira bastığımda çıt çıt diye tam bir mandal sesi çıkarmıyor. Bu problemin çözümü hakkında yardım ve öneri rica ediyorum.
  Bu bahse konu D3 vites geçişini iptal edemez miyiz? Çünklü bildiğim kadarı ile D3 vitesi sollamalarda, rampa inerken motor freni yapmak için ve rampa çıkarken aracı bayıltmadan çıkarken kullanıyoruz. İptal edip devirli kullanmaktan vazgeçsek mümkün mü acaba?
  İki soruma vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşlekkür ederim.
  İyi çalışmalar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Ocak 2021 at 16:00

   Merhaba Cem Bey aracınızdaki mevcut DPO şanzımana şuan pandemi dolayısıyla hizmet verememekteyiz. Araçtaki arıza içinde selenoid valf kontrolü yapılması gerekiyor.

 26. Bugra
  Bugra / Cevapla 25 Ocak 2021 at 13:24

  Saygıdeğer yetkili;
  Aracım 2013 model scenic 1.5 dci
  66.000 km. de.
  Sık sık motor hasar riski uyarısı ile beraber ekranda
  Yokuş kalkış destek kontrol ettiriniz.
  Esc kontrol ettiriniz uyarısı nedeniyle renault servise gittiğimde Ustalar enjektörlerin arızalnadığını onunda yüksek devirde kullanma ve enjektör temizleyicisi ile çözüleceğini söylediler.

  Probelemim halen çözülmedi tekrar gittiğimde hatalar ekranında aşağıdaki uyarılar vardı.
  DTC 00292 AKIŞ SEVİYESİ KONT VALFİ (SÜREKLİ)
  DTC 008923 YAKIT HATTI BASINÇ DÜZENLEYİCİ İŞLEMİ (ARALIKLI)
  DTC 1780 VİTES DEĞİŞİM KASNAĞI (ARALIKLI)
  AKTÜATÖR SIKIŞARAK AÇILMIŞ

  Saygıdeğer yetkili;
  Bu uyarılar nedeniyle aracımın arızasının tam ne olduğunu bir türlü öğrenemedim..
  Sizden ricam aracımın arızasını tam olarak öğrenebilir miyim ?
  Bu arızanın kesin giderilmesi mümkün müdür?
  mümkün ise bedeli hakkında bir bilgi alabilir miyim?

  Teşekkür ederim. saygılarımla .Konya. Öğretmen.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Ocak 2021 at 18:12

   Merhaba Buğra Bey aracınızdaki problemlerin çoğunluğu mekaniksel bir arızadır öncelikle aracınızın motor mekanik arızalarını onarmanız gerekiyor. Bu tarz arızalar şanzımanınızın elektrık hat sistemini etkiler, bu durum aracınızın arızalı bir şekilde davranmasını sağlar. Dilerseniz ücretsiz yol ve cihaz testimiz için Atco Ankara servisimize sizi yönlendirmek isteriz .

 27. Uğur Durnalı
  Uğur Durnalı / Cevapla 22 Mart 2021 at 21:54

  Aracım 2003 Renault Scenic otomatik. P konumunda çalışmıyor N de çalışıyordu son 2 gündür N de de hata var. Kontağı çevirip P N birkaç defa yaptığımda çalışıyor. Günlük 100 km yol yapıyorum ve yolda sorun yok. Bazen çekişte zorlanıyor, yokuşta sürekli değil zorluyor. Ana sorun çalışmama bu konuda öneri nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Mart 2021 at 11:10

   Uğur Bey, sorununuz aracınız vites şalterinin konumunu görmemesinden kaynaklanabilir.

 28. Cevat
  Cevat / Cevapla 23 Mart 2021 at 14:34

  Selâm un aleyküm 2005renault scenic al4 otomati şanzıman Sabah ncalistirmada ilk10/15 dakika içinde vites geçişleri vurma.yapiuor ısınınca hiç bir sıkıntı yok yağ değişimi yapıldı nfark etmedi sorun neresi olabilir, teşekkürler şimdiden

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Mart 2021 at 16:00

   Merhaba Cevat Bey, aracınızda selenoid arızası olabilir. Selenoid arızalıysa yağ değişimi vuruntu probleminin geçmesine değil yağ inceldiği için artmaya bile sebebiyet verebilir. Biz teşekkür ederiz.

 29. Ferdal DOYUK
  Ferdal DOYUK / Cevapla 4 Nisan 2021 at 13:58

  selamlar
  benim 2000 model scnick otomtik (Benzin+LPG) aracım var. sizlerin belirttigi gibi 4 kişi ile yolculuk veya 2 kişi ile yokuş çıkmalarında (buradaki yokuş yuzde 1-2) hızda aşırı bir düşüş vardır. Özellikle sıcak aylarda vites geçişlerinde vuruntu olmaktadır. Bu durum aşırı yakıt sarfiyatıda yapıyor. benzin ve LPG’de 10-11 lt.
  Ankarada oturuyorum. Nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Nisan 2021 at 17:38

   Ferdal Bey, Pandemi nedeniyle sizin aracınızın şanzıman türlerinde onarım ve revizyon işleri yapmamaktayız.

 30. Erdem demir
  Erdem demir / Cevapla 29 Nisan 2021 at 12:08

  Merhabar Scenic 1 faz 2 1.6 benzin LPG li otomatik şanzıman aracım var , çekiş sorunu vites boşa düşme ve vuruntu sorunu yaşıyordum akabinde aracım birden bire şiddetli bir vuruntuyla birlikte şanzıman arıza ışığı yaktı ve korumaya geçti.. getirdigim serviste her seferinde ayrı arıza kodu vererek kronik olarak ifade edilen selenoid valf değişimleri ve şanzıman yağı değişimi yapıldı bir hafta sorun olmadı sonrasında yine birden bire arıza ışığı yakıp aynı sorunlari yaşamaya devam ettim, usta şanzıman BALATALARInin sıkıntılı olduğunu özellikle 3. Viteste kaçırma olduğunu ve şanzıman balatalari kötü olduğu icin zorlanmaya bağlı arıza ışığı yakıyor ve bu şikayetler devam ediyor dedi.. bugünde tekrar bilgisayara bagladik vites kutusu çıkış kaptoru arızası verdi ve bu arızanın şanzıman balatası ula alakalı olduğunu soyledi.. en iyi ihtimalle şanzıman balatalari değişecek veyahut komple revizyon yapılması gerekiyor dedi.. Sizin görüşleriniz neler olur yardımcı olursanız memnun olurum

 31. hasan
  hasan / Cevapla 30 Mayıs 2021 at 11:58

  Merhaba 2001 scenic otomatik 1.6 lpg li aracım var ilk başlarda çok ısındığında dururken ve kalkarken vuruntu yapıyordu şimdi ise sanki viitesler kaydırılıyor ve biraz ilerlendiğinde şanzuman arıza lambası yanıyor ve hızlanma azalıyor gösterdim ustaya tribun arızası dedi ve 7 bin tl fiyat verdi normalmi sizce selenoid valf olabilirmi teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 31 Mayıs 2021 at 09:39

   Hasan Bey, muhtemelen gösterdiğiniz usta şanzıman komple revizyon yaptırmayı teklif etmiştir çünkü sadece tork revizyonu oratalama 1000TL civarı tutmaktadır. Sorununuzu şanzıman beyninden kaynaklı olarak yaşayabilirsiniz.

 32. Ramazan
  Ramazan / Cevapla 1 Haziran 2021 at 21:38

  Scenic2 2005 model otomatik vites rampada bazen geri kaçırma birde birden ikiye gecercek tepme meydana geliyor sebebi nedir söylerseniz sevinirim saygilar

 33. Serdar
  Serdar / Cevapla 5 Mayıs 2022 at 22:58

  Merhaba, bende 2005 model scenic 2 otomatik vites arac var, araçta herhangi bir arıza lambası felan yanmıyor, vites gecisleride herhangi Bi problem yok yani sorunsuz yanliz arac rampalarda çok çekişten düşüyor devir yüksek ama gitmiyor biraz düze çıktığımızda sanziman görevini yapıyor ileri atıyor veya geri dusecekse dusuyoruyor, ama işte dediğim gibi rampalarda örneğin 80km hızla girdiysem neredeyse 50 ye düşüyor, problem ne olabilir.
  İkinci olarak arabanın son zamanlarda yani 3 4 ay dır altında yağ damlası görüyordum ustaya gittim altından baktik ve yağın sanzimandan geldiğini söyledi, altındaki tapayi soktuk ve sanzimandan 1.5 lt kadar yağ çıktı yaklaşık 2 2.5 lt yağ eksiltmisti, neyse castrol bilmem ney 6 numara yağ aldırdı bana 4 lt aldim üstten doldurduk yağı ve bana otomatik sanzimanci ile gorusmemi gostermemi söyledi bunu yapan motor ustasıydi, ben kocaeli gebzede ikamet ediyorum
  0537 706 57 41 bu benim numaram qrarsaniz sevinirim arızayı gidermek için irtibata geçebiliriz.
  Şimdiden teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2022 at 16:23

   Serdar bey, aracınızda tork arızası var gibi fakat pandemi başından beri bu şanzıman tipine hizmet veremiyoruz maalesef

 34. Faik
  Faik / Cevapla 21 Ağustos 2022 at 22:30

  merhabalar kolaylıklar gelsin. Benim bir sorunum var 2001 model scenic aracımız var otomatik ve gazlı. araç şuan p konumundayken çalışmıyor n konumunda ve vites kolunu ileri geri oynatınca çalışıyor. bazen p konumunda da çalışıyor. sebebi ne olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Ağustos 2022 at 15:52

   Merhaba Faik Bey, Vites halatınızı, vites şalterinizi ve arabanızın içerisindeki vites pozisyon kolunuzu kontrol ettirmenizi öneririm.

 35. filiz
  filiz / Cevapla 8 Ekim 2022 at 14:48

  RENO SENİC 2001 model aracım şanzımanı değişecek ne kadar değişim olur sıfır şanzıman ücreti nedir nakadara yapılır.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Ekim 2022 at 17:14

   Merhaba Filiz Hanım, maalesef bu model araçlara şu an için hizmet vermemekteyiz.

 36. Muhammed
  Muhammed / Cevapla 21 Ekim 2022 at 21:28

  Renault Scenic 2006 1.6 16V LPG-BENZİN
  Trafik ışığında durmuştum. Hareket edecekken ani bir şekilde arabadan sesler geldi ve vites boşa girdi. P-R-N-D Bütün viteslerde tepki aynı araç boş vitesdeymiş gibi davranıyor. Sebebi ne olabilir yardımcı olursanız memnun olurum teşekkürler. Ayrıca bu tip şanzımanlar için ne zaman hizmet verilmeye başlanacak. Bu arıza olmadan önce arabada vites kutusunda aşırı ısınma arızası,
  Viteslerde geç geçiş, geçişlerde vuruntu problemleri vardı.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Ekim 2022 at 10:58

   Merhaba Muhammed Bey, aracınızdaki şanzıman içinde bulunan ünitelerde muhtemelen deformasyon, yanık ve kırıklık olabilir. Şanzıman yüksek ısısı arızası ile kullandıysanız içini yakmış olması yüksek ihtimal. Şanzımanın komple açılıp incelenmesi gerekmektedir. Şirket olarak bu şanzıman üzerindeki araştırmalarımız devam etmektedir. Lpg li araçlara da şirket olarak garanti vermemekteyiz.

 37. Kübra
  Kübra / Cevapla 7 Mart 2023 at 20:49

  Merhabalar benim aracım 2004 scenic 3 . Viteste kitliyor vites kutusu arızası veriyorsu şanzıman 0 dan yapıldı yeni beyin takıldı ama hala aynı azıza yanıyor hiç bir gelişme olmadı nedeni ne olabilir lütfen yardım edin

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Mart 2023 at 08:41

   Merhaba Kübra Hanım, aracınızda AL4/DPO şanzıman modeli var ve biz maalesef bu model şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz. Takılan ünitelerde de arıza olabilir kontrol edilmesi gerekir.

 38. Ömer ince
  Ömer ince / Cevapla 20 Mart 2023 at 19:23

  İyi günler. Scenic 1 2001 model otomatik şanzıman, aracım sabahları biraz gidikten sonra şanzıman ışığı yanıyor, istop edip tekrar çalılştırdığımda sönüyor ve gün içinde birdaha yanmıyor. Pc ye bağladığımızda yağ basıncı eşit dağıtılıyor uyarısı veriyor. Yağ basıncı eşit dağıtılmıyorsa gün içinde neden yanmıyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mart 2023 at 15:22

   Merhaba Ömer Bey, 2001 model scenic araca hizmet vermemekteyiz.

 39. Ömer ince
  Ömer ince / Cevapla 20 Mart 2023 at 19:24

  İyi günler. Scenic 1 2001 model otomatik şanzıman, aracım sabahları biraz gidikten sonra şanzıman ışığı yanıyor, istop edip tekrar çalılştırdığımda sönüyor ve gün içinde birdaha yanmıyor. Pc ye bağladığımızda yağ basıncı eşit dağıtılıyor uyarısı veriyor. Yağ basıncı eşit dağıtılmıyorsa gün içinde neden yanmıyor.?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mart 2023 at 15:22

   Merhaba Ömer Bey, 2001 model scenic araca hizmet vermemekteyiz.

 40. Niyazi kaya
  Niyazi kaya / Cevapla 29 Ağustos 2023 at 14:19

  Hayirli gunler renault scenic 1 otomatik şanziman sorunum var arac kayseride baktilar vites kaptürü degisdiler sorun onda degil beyine baktilar sorun gormediler ? Arac surerken tak diye ses geldi d3 kalmis simdi sorun sanziman diyorlar bunu tamir icin ucreti ve toplam masrafi ogrenmek istiyorum yurtdisi aractir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Eylül 2023 at 09:50

   Merhaba, aracınızda bulunan şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

 41. Ufuk
  Ufuk / Cevapla 13 Nisan 2024 at 15:06

  Merhaba 2015 model denic otomatik vites geçişlerinde bazen sarsıntı yapıyor sorun nedir acaba şanzıman yağ değişimi oluyormu acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Nisan 2024 at 15:02

   Merhaba, şanzıman yağ değişimi ile bu sarsıntılar düzelmez. Arıza tespiti yaptırmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler