Peugeot Otomatik Şanzıman

Peugeot marka aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Peugeot araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Peugeot otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Peugeot otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Peugeot Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Peugeot grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre şanzıman tipleri:

Peugeot DPO Otomatik Vites Sorunları:

Peugeot araçlarda kullanılan AL4 DPO şanzımanın en çok bilinen otomatik vites arızası selenoid valflerin bozulmasıdır. Bunu aşırı ısınma ile birlikte gelen boşa düşme problemleri, vites geçmeme, yokuşta çekmeme,  vites geçişlerinde vuruntu sorunu, otomatik vites basınç kaptörü arızası, otomatik şanzıman türbünü arızası gibi problemler takip eder. Genellikle DPO şanzıman arızaları kendilerini şu şekilde belli eder: 

 • Aracı ilk çalıştırmaya başladığınızdan yaklaşık 1 dakika sonra araçta “tak” diye çok sert bir vuruntu oluyorsa – 1.vitesten 2.vitese geçerken, arkadan araba çarpmış gibi
 • Otomatik vites arıza lambası yanıyorsa ve 3.viteste kilitliyorsa
 • Ekranınızda “vites kutusunu kontrol ettiriniz!” uyarısı çıkıyorsa
 • Aracınız gaz yiyip devir almıyorsa
 • Manuele almak istediğinizde aracınız manuele geçmiyorsa
 • Aracı sağa çekip kontağı açıp kapattığınızda arızanız sona eriyorsa
 • Uzun süre şehiriçi kullanımdan sonra araç geriye kaçırmaya başlıyorsa
 • Özellikle yokuşlarda çekiş düşüyorsa
 • Aracı bu şekilde kullanılırken hararet aşırı yükseliyorsa

Bu arızaların bir kısmı sadece iki adet elektrovana değişimi ile giderilebilmekte ise de, sorun bazen hidrolik ünite (şanzıman beyni), bazen de şanzımanın içerisindeki mekanik aksamlardan kaynaklanabilir. Doğru teşhisin yapılması, para ve zaman kaybınızı önleyeceği gibi, şanzımanınızın kullanım ömrünü uzatacaktır.

Peugeot Otomatik Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Peugeot otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Peugeot 408 Otomatik Şanzıman ZF 4HP20 Revizyon İşlemi

Peugeot araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Peugeot şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Peugeot otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Peugeot Şanzıman Yağı Değişimi

Peugeot şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Peugeot otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Peugeot şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Peugeot şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Peugeot Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Peugeot aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

One thought on “Peugeot Otomatik Şanzıman

 1. Ali Akbar
  Ali Akbar / Cevapla 6 Aralık 2019 at 18:28

  Merhaba, bende 2004 model 2.2 benzinli motor 407 aracim var. Kedim Azerbaycanda yashyorum. Acil yardiminiza ihtiyacim var. Benim arabmda vites PRND hatasi verib kendisini 3 vitesde kitledi. Araba hic bir turlu 3 vites degistirmiyor. Bilgisayarda p1721 hatasi cikiyor, motorla sanziman arasinda baglanti yok hatasi veriyor. Azerbaycanda kimse bu sorunu cozemiyor. Yetkili servisde yok burda. Lutfen bana yardimci olun. Ne yapmalyim? Sanziman ustasi bana git yeni sansiman al yoksa cok para harcarsin diyor. Lutfen ne yapa bilecegimi bana soylerseniz cok iyi olur. Birde diyorlarki pejo 407 2.2 benzin motor araclarin sanzimanlari Mercedes Vitoyla ayni. Dogrumudur.

  +944515810102( lutfen wpda benle iletishme gecin) iyi gunler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.