Renault Fluence Otomatik Şanzıman Tamiri

Renault Fluence otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Renault Fluence araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Renault Fluence otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Renault Fluence otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Renault Fluence EDC ve CVT Otomatik Şanzıman Tamiri

Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Renault Fluence Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Renault Fluence araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Renault Fluence Otomatik Şanzıman Tamiri – 4 ileri DPO
 • Renault Fluence CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF015E

 • Renault Fluence 1.5 Dci EDC Otomatik Şanzıman Tamiri

Fluence CVT Şanzıman Arızaları

2013-2016 yılları arası üretilmiş olan Renault Fluence 1.6 benzinli araçlarda otomatik şanzman olarak CVT7 diye adlandırdığımız JF015E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan otomatik şanzıman arızaları, kalkışta kazıma sesi, sabit hızda giderken devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında şanzıman titremesi ve silkeleme problemleridir.

Bu şanzımanlarda genellikle karşılaşılan bir başka sorun ise ayağınızı gazdan çektiğinizde (bu bir kasis veya badalın üzerinden geçerken yavaşlamak için olabilir) tekrar gaza bastığınızda aracınızın aniden devirlenmesi, şanzımandan tırt diye bir ses gelmesi veya aracın tak diye sert bir şekilde vurması olabilir.

Renault Fluence CVT şanzımanları arızalandığı zaman genellikle arıza kodu atmazlar. Bununla birlikte eğer aracınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P0732 – 2.Vites Hatalı Oran
 • P0746 – PC Selenoid A arızası
 • P0748 – Basınç sensör arızası
 • P1745 – Giriş kasnak hızı arızası
 • P2765 – Giriş hız sensör arızası

Bu arızaların bir kısmı Fluence beyin arızası olabilecek iken, silkeleme sorunu gibi problemlerin çözümü için bazen cvt şanzıman beyni değişimi yeterli olmayabilir. Atco Mühendislik’te her türlü Renault cvt şanzıman sorunu garantili olarak giderilmektedir.

Renault Fluence 1.5dci EDC Arızaları

Fluence vites geçiş problemi en bilinen Fluence EDC vites kutusu arızasıdır. Sert vites geçişleri bitmekte olan kavrama kiti (Fluence otomatik baskı balata ünitesinin aşınması) veya bozulmakta olan şanzıman beynini işaret edebilir.

Fluence EDC kavrama sorunu:

Bir başka bilinen Fluence vites kutusu hatası otomatik vites kutusunun ısınması ve ekranda “Vites kutusunu kontrol ettiriniz” mesajının gözükmesidir. Bunun nedeni dur-kalk trafikte kavramanın aşırı ısınmasıdır.

Bazı durumlarda, orjinal ya da yeterli ampere sahip akü kullanılmaması halinde de EDC şanzımanlar “Vites kutusunu kontrol ettiriniz” hataları atabilmektedir. Dolayısı ile EDC kavraması gibi pahalı bir ünitenin değişiminden önce, akünüzün amperini ve durumunu kontrol ettiriniz.

Ayrıca her zaman bu şanzımanlarda Renault’un çok sayıda güncelleme yaptığını aklınızdan çıkartmayın. Aracınızda güncel yazılımın bulunması otomatik vites arızası yaşama ihtimalinizi azaltacaktır. Dolayısı ile önce güncel yazılımın olduğunu kontrol ettirmek faydalı olacaktır.

Aracınızın kavrama sorunu kendisini en fazla yokuşta kalkışta titreme olarak belli edecektir. Ayrıca 2-3 otomatik vites geçişlerinde vuruntu da kavrama probleminin habercisi olabilir. Ayrıca araç sahiplerinin “Fluence vitest geçmiyor, otomatik vites çalışmıyor” şikayeti ile açtırdığı birçok işemrinde problemin kavrama olduğu tespit edilmiştir.

Fluence arıza kodları için otomatik şanzıman arıza kodları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Renault Fluence Otomatik Vites Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Renault Fluence otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Renault Fluence otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Renault Fluence şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Renault Fluence Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Otomatik şanzıman fiyatları döviz ile ithal edilen parçalardan dolayı sürekli değişmektedir.

Renault Fluence Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Renault Fluence Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Renault Fluence EDC Şanzıman Yağı Değişimi

Renault Fluence şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Renault Fluence otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Renault Fluence Otomatik Şanzıman Beyni Tamiri

Renault Fluence şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Renault Fluence şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Renault Fluence Otomatik Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Renault Fluence aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

114 thoughts on “Renault Fluence Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Fuat
  Fuat / Cevapla 30 Mart 2019 at 02:44

  Lütfen sanzuman arızası için benı arayın fiyat almalıyım sizden
  05326339348

 2. Tezcan
  Tezcan / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 09:52

  Merhaba 2012 Fluence 110 BG EDC aracım var ekranda eksoz emisyon hatası verdi aracım otomatik te 5 vitese geçince motorla koordine olamıyor yığılma yavaşlama yapıyor devir yemiyor 6 vitese geçince rahatlıyor Manuel’e geçirirsem vitesi 1-2 vites geçişlerinde vuruntu yapıyor sizde yaptırmak istiyorum nasip ise tamir için uygunmudur

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 16:44

   Tezcan Bey, 1-2 vites geçişinde vuruntunuzun nedeni kavrama ve çatal ünitesidir. 5 ve 6.vites ile ilgili olan problem aracın motor çekişi ile de alakalı olabilir. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun birlikte bir test sürüşü gerçekleştirelim.

   • Murat Bozkurt
    Murat Bozkurt / Cevapla 6 Şubat 2023 at 14:15

    2014 fluence 1.5 dizel otomatik arıza kodu Df387 ne anlama geliyor yardımcı olursanız sevinirim

   • Ali Gültekin
    Ali Gültekin / Cevapla 31 Ağustos 2023 at 13:06

    Merhaba aracım Renault 2012 Fluence dizel otomatik. Araç vites kutusu kontrol ettirin yazıyor. Sadece 1-3-5 vitesler çalışıyor. Didimdeyim.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Eylül 2023 at 09:47

     Merhaba, aracınızın şanzıman beyninde bir problem olabilir.

 3. mustafa
  mustafa / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 06:09

  merhaba
  2014 model dizel edc sanzuman fluence var yola giderken cat cut diye sesler geldi sanzumandan ve arac kitledi kendini
  vitesi r ye aldiigimda r isareti yanip sonuyor ve cekiciye yukledik indirmemiz bir hayli zor oldu suan arac kitlendi gitmiyor calismasinda bi sikinti yok ama ne yapicam bilmiyorum herkes bir sey soyluyor yardimci olursaniz sevinirim istanbul zeytinburna arac 05465142584

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 10:14

   Mustafa Bey, servis bölümünden arkadaşlarımız sizinle irtibata geçecekler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 10:29

   Mustafa Bey, iletmiş olduğunuz cep telefonundan sizlere ulaşamadık. Numarayı kontrol edebilir misiniz?

 4. şahin
  şahin / Cevapla 4 Ağustos 2019 at 22:09

  2013 model edc icon aracım var araba 60 bin km de ve tamamen servis bakımlı , arkadaşların dediği gibi benim arabadada 1 den 2 ye geçerken veya tam tersi 2 den 1 e inerken sert bir vuruntu oluyor birde hızlı geçişlerde sanki şanzımanı kaydırıyormuş gibi hissediyorum düşük vitesler dede vites geçişlerini artık iyicene hissediyorum bunları düzeltebilirmiyiz ?, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  • Zafer
   Zafer / Cevapla 26 Aralık 2022 at 18:31

   Aracım fluans 2013 dizel otomatik ilk calistirirken küt diye ses gelip öyle çalışıyor yürürken vites birinci vitesten geçerken baya zorlanıyor epey bağırıp öyle geçiyor

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 28 Aralık 2022 at 10:55

    Merhaba Zafer Bey, aracınıza cihaz bağlatıp arıza kodlarına bakmak gerekiyor. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 5. Halil
  Halil / Cevapla 13 Ağustos 2019 at 19:55

  2012 fluence model arabam var.Ekranda vites kutysu kontrol ediniz mesaji cıkıyor.Arac ileri veya geri viteste iken hareket etmiyor.Belli bir süre sonra normale dönüyor.ESC kontrol ediniz ikazi cıkıyor.Bu konuda yardimcı olur muauniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:10

   Halil Bey, aracınız kaydırma (patinaj) algılamakta olduğu için arızaya düşüyor. Sorununuz şanzımandan çok ESC mekanizması veya ABS sistemi ile alakalı olabilir. Eğer bunlardan bağımsız olarak ekranda vites kutusu kontrol ediniz mesajı alıyorsanız, buyurun gelin, aracınızı bir cihaza bağlayıp testlerini yapalım. Bu işlemler için ücret almıyoruz.

   • halil
    halil / Cevapla 25 Ağustos 2019 at 10:45

    merhaba sn atco yetkilisi öncelilkle enkısa zamanda cvp yazdığınız için tşkr ediyorum..9 ağustosta yaşadığım sorunu size aktarmak istiyorum .renaullt fulunce 2012 aracımda VİTES KUTUSUNU KONTROL EDİNİZ …mesaj veriyor daha sonra ESP KONTROL EDİNİZ …mesajları çıkmakta belli bir süre sonra araç normale dönuyor..ve daha sonra araç çalışıyor ama D…R…ileri ve geri gitmiyor araçı kapatıp belli bir sure sonra tekrar düzeliyor …herkes değişik birşeyler soyluyor .kafamız karıştı sizden bu konuda yardım istiyorum ilginşz için tşkrler…

   • Akın Kaya
    Akın Kaya / Cevapla 7 Nisan 2020 at 23:05

    Merhaba. Sivas ta yaşıyorum. 2011 184.000 km de edc şanzıman fluence aracım var. Aracımda sürekli olarak egsoz emisyonunu kontrol ettiriniz./ vites kutusunun kontrol ettiriniz uyarısı alıyorum. Bu uyarıyı vermediği zaman vites geçişleri gayet güzel ama uyarıyı alında araba bayılıyor vitesler de vuruntu yapıyor. Ustalar sebebini bulamadı. Yardımcı olabilir misiniz acaba

    • yusuf
     yusuf / Cevapla 11 Ocak 2021 at 11:15

     Aynı sorun bende de oldu hocam.aku degıstı ve enjektör bakımı yapılacak.arıza tekrar olursa o zaman da kavrama ya da edc beyin sıkıntılı hocam.

   • Serhat
    Serhat / Cevapla 4 Aralık 2022 at 16:32

    Merhaba 2012 fluence otomatik vites var bende vites kutusunu kontrol ediniz hatası verdi sonra araç 1-3-5 vites atmıyor 2-4-6 atıyor Egzos emisyon da yaktı bu hatadan sonra makinaya bağlattım kavrama 1 hatası gözüktü acaba kavrama mı değişecek yoksa şanzuman beyni mi yardımcı olurmusunuz araç bazen d konumuna almama rağmen kalkmıyor şu anda

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 5 Aralık 2022 at 08:51

     Merhaba Serhat Bey, aracınızda bulunan şanzıman beyninde problem var gibi görünüyor. Nerede ikamet ediyorsunuz? Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

  • Mustafa
   Mustafa / Cevapla 31 Mayıs 2022 at 12:45

   Kolay gelsin 2013 model Fluence cvt sanzuman araç var. 1.6 16. Araç kasislerde yavaslayinca sonra tekrar gaza basınca tirt ses geliyor. Bazen yapıyor bazen yapmıyor. Sizin cvt sanzuman bölümünde yazdığınız gibi bir sorun. Konya da oturuyorum. Yardimci olursanız sevinirim.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 1 Haziran 2022 at 13:25

    Mustafa bey, size en yakın servis noktamız Ankara’dadır. Dilerseniz aracı Ankara Şaşmaz şubemize gösterebilirsiniz.

 6. AYHAN
  AYHAN / Cevapla 3 Eylül 2019 at 12:08

  Merhaba sayın atco benimde 2012 fluence var yolda giderken birden vites kutususunu kontrol ettirin yazıyor araba ileri geri manuelde de gitmiyor sonra kutup başını söküp takıyorum reset atınca düzeliyor nedeni nedir acaba….

 7. Ayhan
  Ayhan / Cevapla 19 Eylül 2019 at 07:19

  Merhaba 2011 edc Fluence aracımda vites kutusu ve egzos emisyon hatası çıkıyor yardımcı olabilirmisiniz 05428181748

  • Berk
   Berk / Cevapla 10 Şubat 2021 at 01:21

   Slm ben hataydan yaziyorum aracım 2012 fluence 110 bg dizel otomatik 219 binde aracim arqca gaz vermeden kalkis yaptigim zman silkelme var 1 de 2 ci vitese gecerken pati cekiyor gibi yapiyor yalniz gaz verince silkeleme yok gibi birsey bana acil yardimci olurmusunuz hatayda beya iskenderunda yönlendirecek bir yer varmi lutfen acil yardim lazim simdiden tskler…

  • Okan Kaya
   Okan Kaya / Cevapla 23 Ocak 2023 at 19:46

   Merhabalar aracım 2014 model 1.5 DCI EDC Fluence icon. Arasıra vites kutusu nu kontrol ettiriniz uyarısı veriyor. Ve bu esnada 1. Vites e geçmiyor araç.diğer vitesler de sıkıntı yok. Akü denedim sorun değişmedi.balıkesirdeyim sorunum nedir ve yaklaşık olarak kaça mal olur bana? Şimdiden teşekkür ederim

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 24 Ocak 2023 at 09:12

    Merhaba Okan Bey, aracınızın şanzıman beyninde problem var gibi görünüyor. Arıza kodlarına baktırmanızı öneririz.

 8. Okan atak
  Okan atak / Cevapla 5 Ekim 2019 at 19:54

  Merhaba benim 2010 fluence aracımda sadece geri vitese taktığımda vurma yapıyor ileri viteslerde bir şikayetim yok

 9. Oka atak
  Oka atak / Cevapla 5 Ekim 2019 at 19:56

  Şanzumanım 4 ileri edc değil dediler 05444141195 bilgi verirseniz hemen müdehale etmek istiyorum

 10. Seçkin Çetinkaya
  Seçkin Çetinkaya / Cevapla 10 Ekim 2019 at 01:23

  Aracım 2012 Fluence otomatik benzinli 3. vitese de atıyor boşa çıkıyor bazen ikici viteste de olmaya başladı bir iki kere vites kutusuna baktırın arsası verdi. Manuel de de otomatik de aynı ne yapabilirim teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 14:55

   Seçkin Bey, muhtemelen şanzımanınız içerisinde problem mevcut.

 11. hasan serenci
  hasan serenci / Cevapla 19 Ekim 2019 at 09:54

  2012 fluence otomatık arabam da ekranda vites kutusunu konturol ediniz dedikten sonra 2 4 6 vitesler iptal oluyor makınaya bağladık arıza direk debriyaj görünüyor iki tork değerin den 1,ci 8.00 2,ci 13,4 yazıyor ustam baskı balata bitmiş yağlanmış dedi .bu işin fiyatı işcılık dahil nedir .5336398253 dönerseniz sevinirim. kolay gelsin.

  • Tamer ak
   Tamer ak / Cevapla 3 Mart 2020 at 10:43

   Merhabalar… Second. Fluence 2012 otomatik

   Arka viteste ,Geri Gittiimde frene bastigimda küt sesi geliyor.
   Ileri viteslerde sikinti yok peoblem NE olabilir?
   0541 216 06 16

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 14:57

    Tamer Bey, bu sorunu daha net anlayabilmemiz için servisimizde aracınızı test etmemiz gerekiyor. İstanbul veya İzmir de misiniz?

 12. emrah
  emrah / Cevapla 11 Kasım 2019 at 15:38

  Selam
  2013 Model Fluence touch plus aracım 2. vites de takılıyor manuele aldığımda da vites değiştiremiyorum. Aracı durdurup parka alıp tekrar çalıştırdığımda sorun düzeliyor. Bu sorun olduğunda ekranda vites kutusunu kontrol ettirin yazıyor. Aracım 1. vites den 2.vitese geçişlerde ses oluyor. Bir ustaya gittiğimde beyinden kaynaklandığını beyinin değişmesi gerektiğini söyledi. Bunun bir tamiri var mı acaba bilgi verir misiniz

  Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 14:59

   Emrah Bey, maalesef bu beyinleri tamir edemiyoruz.

 13. Şahin
  Şahin / Cevapla 27 Kasım 2019 at 03:12

  2012 fluence otomatik aracımın ekranda vites kutusunu kontrol ettiriniz.yokuş kalkış desteğini kontrol ettiriniz yazısı çıkıyor.

 14. Emre acar
  Emre acar / Cevapla 9 Aralık 2019 at 20:49

  Merhabalar

  2011 model Renault 1.5 dci Edc otomatik vites aracım var

  Aracım sabah soğukken yokuş kalkış desteği iptal esp uyarısı vermeye başladı bir hafta sürdü bilgisayara bağladılar bişey çıkmadı kendiliğinden geçti bir daha yapmadı. Bu arıza geçtikten bir hafta sonra
  3 4 günde bir aracımın ekranın da vites kutusunu kontrol ettiriniz yazıyor biraz sonra kendiliğinden geçiyor veya istop edip çalıştırınca geçiyor. Ancak bu uyarıyı verdiğinde araçta şanzımanda her hangi bir sıkıntı problem olmuyor. Otomatik şanzımancıya gittim cihaza bağladı hiç bir şanzıman ağrızası görünmüyor aküden olabilir dedi gittim aküyü ölçtürdüm elektrikçi akü iyi dedi ama halen yapıyor çözemediler yardımlarınızı yorumlarınızı rica ederim…

  05327780690

 15. Faruk
  Faruk / Cevapla 27 Aralık 2019 at 14:04

  Merhaba fluence 2014 touch edc aracım var araç vites kutusunu kontrol ettiriniz arızası verdi araç 3 ve 5 inci viteslere geçmiyor manüel e aldım denedim yine
  Geçmiyor arazisi ne olabilir ne kadarliķ bir masraf çıkarır bana

  • coşkun
   coşkun / Cevapla 3 Mart 2020 at 12:22

   Abi aynı olay bende de şimdi oldu sen yaptırdın olay neymiş yardımcı olabilir misin? Teşekkürler…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 15:01

   Faruk Bey, kavrama problemi yaşıyorsunuz. Masraf orijinal kavrama ve çıkma kavrama seçeneklerine göre değişecektir.

 16. Poyraz
  Poyraz / Cevapla 4 Ocak 2020 at 00:28

  Selamlar. Fluence 2012 otomatik edc vites aracim var. Vites kutusu beyni 8 ay once degisti. Arac calistiktan sonra 1 vites hizina dustugunde. Vites kutusunu kontrol ediniz yazisi cikiyor ve 2 vitesden asagi dusmuyor manuel kullanima aldigimda durum ayni. Araci durdurup tekrar calistirinca sorun ortadan kalkmakla vites gecislerinde veya kademelerde eksiklik veya kayip yok. Ancak dur kalk gibi devir dustugunde sorun tekrar etmektedir. Hatanin sebebine dair bie bilgi rica edebiliemiyim. Servisinizde umarim caresi bulunabilir tesekkurler

  • Murat
   Murat / Cevapla 27 Eylül 2020 at 22:23

   Merhabalar benim de fluens 1.5 edc aracimda şuan ayni problem var eger siz cozduyseniz yatırdıysanız bilgi verirmisiniz nasil duzeldi yada ne yaptırdınız acaba

 17. Ercüment
  Ercüment / Cevapla 14 Ocak 2020 at 21:38

  Aracım parka aldımı sabah.parkta takılıyor 2012 fulyace

 18. Kerem AKÇAY
  Kerem AKÇAY / Cevapla 15 Ocak 2020 at 20:59

  Selam 2011 model fluance otomatik vites aracım var.yıllarca problemsiz bindim,fakat bugün 500 km yol yaptım mola verdim tekrardan yola çıktım her vites değişimimde aracımda yığılma oluyor.nedeni nedir yardımcı olursanız sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 15:02

   Kerem Bey, kavramanız bitmeye başlamış olabilir.

 19. mehmet akın
  mehmet akın / Cevapla 11 Mart 2020 at 09:11

  2011 model fluence 1.6 benzin aracım rolanti yükselmesi ve cekiş düşüklügü belirtileri ver bir de arac gaza yüklendigimde 90 km yi gecmiyor ve bögürüyor ama gitmiyor cekiş düşüklügü var viteslerde vuruntu da var cevap verirseniz sevinirim tamiri mümkünmüdür birde fiyat verebilirseniz tahmini sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 15:04

   Mehmet Bey, aracınızda AL4 şanzıman var. Bu arızayı yaptığında mutlaka bir arıza kodu atar. Dilerseniz servisimize bir uğrayın, arızanızı net tespit edelim, ona göre bir fiyat sunalım.

 20. Ahmet as
  Ahmet as / Cevapla 6 Nisan 2020 at 00:15

  Benim araç akü biti ve vites kutusu arıza var kontrol ettiniz çikki

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 15:04

   Ahmet Bey, önce akünüzü değiştirmenizi tavsiye ederiz.

 21. Ferit
  Ferit / Cevapla 28 Haziran 2020 at 11:31

  Merhaba
  Bende arıza aracın calısmaması ıle basladı
  aracı şarj ettım ancak yıne calıstıramadım (sark kablolarım yenı ancak cok zayıfmıs)
  belirttiğiniz givi vites kutuusnu kontrol ettır ecd hatası gıbı uyarılar verdı
  aracta sarj olmadıgı ıcın aklına gelen hataları sıralamıs meger
  akuyu degıstırınce duzeldı, oncesınde ısızn yorumlarınızı okuyarak 5-10 bınlıra para hazırlamaya baslamıstım
  neysekı sorunun kaynagı aku ımıs ve sonrasında tum hata bıldırımlerındne kurtuldum,sizde göz onunde bulunduurn bu durumu

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 11:34

   Ferit Bey, uyarınız için teşekkür ederiz. Fakat öncelikle sayfamızı biraz daha dikkatli okusaydınız zaten bundan bahsetmiş olduğumuzu görürdünüz.
   “Bazı durumlarda, orjinal ya da yeterli ampere sahip akü kullanılmaması halinde de EDC şanzımanlar “Vites kutusunu kontrol ettiriniz” hataları atabilmektedir. Dolayısı ile EDC kavraması gibi pahalı bir ünitenin değişiminden önce, akünüzün amperini ve durumunu kontrol ettiriniz.”

 22. Serdar Atagün
  Serdar Atagün / Cevapla 11 Temmuz 2020 at 15:52

  Merhaba serdar Atagün ben 2013 fluence touc plus edc 120000 km de aracım var aracı çalıştıramıyırum ekranda vites kutusunu kontrol ettirin uyarısı veriyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 14:02

   Serdar Bey, eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz buyurun aracınızı getirin bir inceleyelim. Şu anda bir sıkıntınız olduğu kesin fakat kesin tanıyı ancak aracı inceledikten sonra anlayabiliriz.

 23. Hakan
  Hakan / Cevapla 15 Temmuz 2020 at 11:02

  2013 model 1.5 dci edc aracim vites kutusunu kontrol ettir hatasi veriyo. Arac 3 vites e gecmiyor 4 e atiyor. Durdugimdada 2 de kaliyor. Fakat stop edip calistirdigimda duzeliyor. Yetkili servis beyin degisirseduzelir dedi. Onun verdigi evraklarla baska bir ildeki yetkili servise sordum. Yazilimla duzelir diyorlar. Hangisi dogru. Ne yapmamizlazim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 18:47

   Hakan bey, bu araçlarda sıklıkla bu tip problemler ortaya çıkmaktadır. Öncelikle daha ucuz opsiyon olan yazılım güncellemesini yaptırmanızı tavsiye ederiz.

   • Ozgur
    Ozgur / Cevapla 14 Haziran 2022 at 23:22

    Kasislerde yavaslayip tekrar hizlanirken vuruntu oluyor bu islemin ortalama maliyeti nedir

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 15 Haziran 2022 at 15:22

     Merhaba Özgür Bey, şanzıman içiyle ve beyinle ilgili bir problem görünüyor. Öncelikle dilerseniz sizi, size en yakın servisimizde ( İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara veya İzmir) ağırlayıp aracınıza cihaz bağlayıp arıza tespitini yapalım ve çıkan sonuca göre size yapılması gereken işlemle ilgili bilgilendirelim.

 24. osman
  osman / Cevapla 1 Ağustos 2020 at 23:21

  merhaba yağ olarak hangi yağ kullanıyorsunuz şanzıman değişim ücreti nedir

 25. ENSAR demir
  ENSAR demir / Cevapla 4 Ağustos 2020 at 23:53

  Iyi akşamlar usta renault FLUENCE 2010 model 1.6 benzin lpg otomatik videst değişirken devir saati yükseliyor VE düşüyor araç çekişten düşüyor ozellikle rampalarda çok zorlanıyor cevap yazarsanız sevinirim ve yeriniz nerede ben .i.s.t dayım

 26. Sedat Öztürk
  Sedat Öztürk / Cevapla 13 Ağustos 2020 at 17:36

  Merhaba benim 2011 model 1.6 Fluence extreme tam otomatik aracım var sadece birinci vitesten ikinci vitese geçerken vurma yapıyor onun haricinde bir sorunum yok tamir ettirmek istiyorum tamir maliyeti nedir bilgi vermenizi rica ederim .
  Saygılarımla.

  • Alper
   Alper / Cevapla 6 Ekim 2020 at 05:39

   Merhaba 2012 edc şanzuman aracım var ara sıra esp yi yokuş kalkış desteğini kontrol ettiriniz uyarısı alıyorum belli bir zaman sonra geçiyor problem ne olabilir

 27. Muhammet ozcan
  Muhammet ozcan / Cevapla 20 Ağustos 2020 at 12:01

  2014 fluence aracın 1 3 ve 5 egecmiyor nolmus olabilir ne yapmam lazım masrafı nedir tesekkurler

  • Resul Öztürk
   Resul Öztürk / Cevapla 1 Temmuz 2023 at 08:33

   Muhammet bey merha aynı sorun benim araçta yeni oldu sorun nedir yaptirdinizmi

 28. SEMA YALÇIN
  SEMA YALÇIN / Cevapla 24 Ağustos 2020 at 12:41

  Merhaba ,

  aracımı temmuz ayında aldım. fluence 2012 pirivilage var . bayramda izmire giderken birden araba gaz kesti. (daha önceden egzoz emisyon arızası veriyordu.) vites kutusunu kontrol ettiriniz dedi. otomatikte vites geçişi yapmadı , hararet yapmıştır diye 1 saat bekledim. ama bu sefer de manuel de 1-3-5 vitesi görmedi. sonra arızasını reno serviste sildirip istanbula geldim. burda bostancı oto san. de birine götürdük bi kaç işlem yaptı 10 gün sıkıntı çıkarmadı dün tekrar aynı arızayı verdi. ama aracımın bi türlü arızasını anlayamadık. edc beyni olabilir mi sıkıntısı ?

 29. Fatih GÜLSEVER
  Fatih GÜLSEVER / Cevapla 31 Ağustos 2020 at 12:27

  Merhabalar,

  2013 model 1.6 benzin&lpg’li Fluence touch plus otomatik vites aracım var. Ekranda “vites kutusunu kontrol ettiriniz” şeklinde uyarı alıyorum. Birkaç yere gösterdim ancak problemin ne olduğunu tam olarak tespit edemediler. Problemin neyden kaynaklanabileceği konusunda dönüş yapmanızı rica ederim.

  • Hüseyin Kökkoparan
   Hüseyin Kökkoparan / Cevapla 17 Ekim 2020 at 15:49

   Merhaba Fatih bey. Aynı özelliklerde olan aracimda aynı hatayı alıyorum. Biz de birkaç servis gezdik ancak anlayan bulamadık. Genelde sıkışık trafik te yapıyor. Eğer sorun çözülürse lütfen bize de haber verebilir misiniz?
   Hüseyin Kökkoparan 05334105360
   Bursa dan yazıyorum. Şimdiden teşekkürler.

 30. Sadık Serdar
  Sadık Serdar / Cevapla 8 Eylül 2020 at 14:34

  2016 model clio 1.5 dci aracım var. 10 gün önce araç çalışmadığı için 70 amper efb aküyü çıkartıp 72 amper efb akü taktık. Bu sabah araç sıkıntısız çalıştı fakat 5 dk sonra aracı parkedecekken vites kutusu kontrol ettiriniz hatası verdi ve geri vitese geçmedi araç. Kapatıp çalıştırınca sorun gözükmedi ve geri vites çalıştı. Sorun nedir?

  • Sadık Serdar
   Sadık Serdar / Cevapla 28 Eylül 2020 at 16:18

   Son olarak aracı sanayiye götürürken vites geçişleri çok sertti ve geri vites çalıştığı zaman çok titriyordu araç. Sanayi de daha önce radyonun şifresini çözen bir renault servisine gösterdik ve araç aküsü çıkarıldığı için tüm arızaların gözüktüğü ve bu da aracın kafasını karıştırdığı için arıza çıkardığını söyledi ve hata mesajlarını sildi. Şuan 2 haftadır eskisi gibi bir sıkıntı yok fakat ne çözüme ulaştık mı bilemiyorum.

 31. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 23 Eylül 2020 at 20:12

  İyi günler 2014 model 230.000 km.de fleunce 110 bg. otomatik aracım var. Özellikle 1. ve 2. vites geçişlerinde veya 2.den 1.vitese düşüşte kararsızlık ve çok ses yapıyor. Bu nedenle kırmızı ışıkta trafik yoğunluğuna yakalanacam diye korkuyorum Ayrıca yüksek vites artışlarında da sanki kavrama birden bırakıyor gibi araca öne atıyor. .Araç ekranda herhangi bir arıza vermiyor. Aracın benden önceki sahibi yanlış hatırlamıyorsam 160.000km.de EDC beynini serviste değiştirmiş. Şimdiden ilginiz için teşekkür ediyorum.

 32. Yıldırım
  Yıldırım / Cevapla 5 Ekim 2020 at 11:50

  Merhabalar. Megan 3, 15. DCI 110 bg, 127 bin km aracım var. 6. viteste giderken yavaşlayıp tekrar gaza bastığımda araç 5’e geçip tekrar 6’ya geçerken sürtme ya da kaçırma gibi anlayamadığım bir ses yapıyor. Aracın kavrama ya da beynin de problem olabilir mi? Bunlarla ilgili herhangi bir uyarı işareti vermiyor. İyi çalışmalar.

  • Ezgin çolak
   Ezgin çolak / Cevapla 2 Eylül 2023 at 15:14

   Aynı sorun benim aracımdada başladı . Rampada 6 dan 5 e düşürünce vuurt diye bir ses geliyor . Manuel düşürdüğümde ayağımı vites değiştirirken gazdan çekince gelmiyor . Sorunu çözdünüz mü ?
   05356630966

 33. Adnan IŞIK
  Adnan IŞIK / Cevapla 13 Kasım 2020 at 14:17

  Merhaba, 2013 model fluence 1.5 dci edc şanzıman aracımda sıklıkla vites kutusunu kontrol ettiiniz uyarısı çıkıyor kontak aç kapa yapınca düzeliyor. bazen araç 1-3-5 vitesleri görmüyor yokuş aşağı inerken de vites geçişi yapmıyor 3 bin 4 bin devirlere çıkmasına rağmen takılıyor frene basıp bırakınca vites geçişi yapabiliyor. 1.vitesten 2 ye atınca da sarsıntılı atıyor genelde vitesi.

  Bugün vites kutusunu kontrol ettiriniz arızası yanında ekranda egzos emisyon kontrol ettiriniz arızası da çıktı bir süre sonra da ekrandan gitti. daha önce bunlara benzer arızalar çıkınca şanzıman motorlarını tamircide orjinal çıkma ile değiştirmiştim.2 ay sonra araç tekrar aynı hataları vermeye başladı.

  • Mustafa
   Mustafa / Cevapla 1 Haziran 2022 at 23:26

   Kolay gelsin 2013 model Fluence cvt sanzuman araç var. 1.6 16. Araç kasislerde yavaslayinca sonra tekrar gaza basınca tirt ses geliyor. Bazen yapıyor bazen yapmıyor. Sizin cvt sanzuman bölümünde yazdığınız gibi bir sorun. Konya da oturuyorum. Yardimci olursanız sevinirim.

 34. Mesut dogan
  Mesut dogan / Cevapla 24 Şubat 2021 at 18:19

  Selamün aleyküm bende 2014 fuens otomatik var ekranda emisyon konturol yokuş kalkış desteği uyarısı ve esc konturol etirin yazısı veriyor ama vites geçişleri nde hiç bir sıkıntı yok sorun neyden olabilr yardımcı olabilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Mart 2021 at 10:08

   Mesut Bey, aracınızı bir servise götürüp arıza cihazına bağlatıp kontrol ettirip arıza kodunu bizimle paylaşırsanız, size daha fazla yardımcı olabiliriz.

 35. servet
  servet / Cevapla 25 Şubat 2021 at 15:38

  Buraya hertürlü yazmışsınız ama aradığımızda biz onlara bakmıyoruz bunlara bakmıyoruz diyorsunuz,, cvt şanzımana bakmıyosanız ne özelliğiniz ayrıcalığınız var amladım

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Şubat 2021 at 15:59

   Servet Bey, biz Renault Fluence cvt şanzımana bakıyoruz. Sizin aracınız nedir, Renault Fluence mi, başka bir araç mı?

 36. Mehmet sağlam
  Mehmet sağlam / Cevapla 29 Mart 2021 at 09:33

  Aracım 2011 fulenc bazen 2 den bire düşüşlerde sıyırma sesi geliyor araba gitmiyor park çekip geri d ye getirince düzeliyor arıza varmı sır ustaya göstermem gerekirmi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 31 Mart 2021 at 10:54

   Merhaba Mehmet Bey, söz konusu problem ilerledikçe daha ciddi sıkıntılara neden olabilecektir. İstanbul, Ankara ve İzmirde servislerimiz bulunmaktadır . Ücretsiz kontrol için sizi servimize davet ediyoruz. Teşekkürler.

 37. Alpay Şükrü Güldemet
  Alpay Şükrü Güldemet / Cevapla 3 Nisan 2021 at 15:29

  2012 1.5dci dizel Fluence arıza kod:p1751 Merhaba aracımda egzos emisyon kontrol ettiriniz uyarısı yanıyor. Bunun üzerine dpf temizliği ve rejenerasyon yaptırdık ancak uyarı ışığı yanmaya devam etti. Hata kodu vites değiştirme selenoidi olarak görünüyor fakat Renault servisine gittiğimde neredeyse tüm şanzıman ünitesini rapora yazmışlar ve çok yüksek fiyatlar istiyorlar ve şanzıman ünitesinde ki çok büyük bir arızada zaten egzos emisyon hatası değil vites kutusu kontrol ettiriniz uyarısı çıkması lazım mantıken Renault servisi bu durumda sağlam yada değişmesi çokta lüzumlu olmayan parçaları bile değiştirmek istiyor ve fazla para istiyorlar. Bende size danışmak istedim. Aracımı getirsem en azından selenoid için yardımcı olur musunuz ve burdan fiyat vermeniz mümkünmüdür?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Nisan 2021 at 09:14

   Alpay Bey, bize bu konuda güvenip, danıştığınız için teşekkür ederim fakat şuan için sizin şanzıman tipinize revizyon uygulaması yapmamaktayız.

 38. RAİF GÜLYILDIZ
  RAİF GÜLYILDIZ / Cevapla 27 Nisan 2021 at 19:42

  Vites kutusunu kontrol ettiriniz, vites kutusu hararet, yokuş kalkış gibi hatalar veriyor. Fluence 2011 EDC şanzıman.
  05554166555

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Nisan 2021 at 08:42

   Raif Bey, EDC şanzıan türlerinde bu hatayı genellikle priz direklerinin bozulması sonucu atar.

 39. Bestami
  Bestami / Cevapla 11 Mayıs 2021 at 00:40

  Aracım 2012 model 110 beygir dizel otomatik vites 1.3.5 vites giriyor R2.4.6 girmiyor sebebi nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2021 at 09:00

   Bestami Bey, aracınız robotik şanzıman olduğu için vites geçişlerinde 1.3.5. vitesi bir taraf atarken r.2.4.6. başka bir tarafa konumlandırılmıştır. Sorununuz şanzımanın içerisinden kaynaklıdır.

 40. Erdem
  Erdem / Cevapla 15 Mayıs 2021 at 00:22

  2013 renolt edc şanzıman viteste iken uğultu yapıyor boşa attığımda kesiyor arza nedir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 20 Mayıs 2021 at 08:53

   Erdem Bey, bu uğultuyu ileri konumunda belirli viteslerde mi hissediyorsunuz yoksa araç hareket halindeyken sürekli olarak mı yapıyor?

 41. Kazım Ateş
  Kazım Ateş / Cevapla 27 Mayıs 2021 at 10:13

  Merhaba,
  Aracım 2012 fluence dizel otomatik. Bazen ekranda VİTES KUTUSUNU KONTROL EDİN uyarısı çıkıyor ve araç D de ileri gidiyor. R de geri vitese geçip gitmiyor.
  Yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2021 at 08:51

   Kazım Bey, aracınızın ileri vitesi görüp, geri vitesi görmemesinde ki neden şanzıman beyninizden kaynaklıdır.

 42. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 1 Haziran 2022 at 23:27

  Kolay gelsin 2013 model Fluence cvt sanzuman araç var. 1.6 16. Araç kasislerde yavaslayinca sonra tekrar gaza basınca tirt ses geliyor. Bazen yapıyor bazen yapmıyor. Sizin cvt sanzuman bölümünde yazdığınız gibi bir sorun. Konya da oturuyorum. Yardimci olursanız sevinirim.

 43. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 7 Haziran 2022 at 17:59

  Merhaba, aracım 2012 Fluence 1.5 otomatik, araç 80-90 km hızlarda 5. vitesten 6 ya geçerken cıırt diye ses çıkartıyor aynı sesi rampa yukarı çıkarken 6′ da 5′ e düşüşlerden yani gaza yüklüyken yapmakta sorun neyden kaynaklı ve ortlama masrafları ne olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Haziran 2022 at 10:29

   Merhaba Mehmet Bey, çıkan sesler şanzımanın içinden geliyor. Şanzımanın içinin açılıp mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor. Çünkü bir aşınma durumu söz konusu ise zamanla şanzıman içindeki diğer ünitelere de zarar verebilir. Vakit kaybetmeden bir servise gitmelisiniz. Dilerseniz sizi İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara veya İzmir servislerimizde misafir edebiliriz.

 44. Celal demir
  Celal demir / Cevapla 16 Ağustos 2022 at 21:31

  İyi günler iyi çalışmalar denizliden yazıyorum tavsıye üzerine aracımda vıtes kutusu kontrol ettırın yazıyor ve 1.2 gecıste vurma yapıyor iletişime gecme imkanınız olurmu
  0545 232 4065

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Ağustos 2022 at 14:08

   Merhaba Celal Bey,aracınız marka model ve yılını ayrıca varsa hata kodlarını bizimle paylaşır mısınız?

  • Aykut yildirim
   Aykut yildirim / Cevapla 2 Eylül 2022 at 22:52

   Mrb. 2013 fluence cvt
   Kasislerde yavaslayip. Gasa basinca tak diye vuruyor.
   Yokus asagiya onerken pedallara basmayinca. Araci cek.birak cek.birak yapiyor. Devir se dalgalaniyor.

   Sanirim bu sorunlar icin sanziman acilacak. Guncel olarak islem icin fiyat verebilir misiniz ortalama. Ve randevu alsak kac gunde cikar arac.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 10 Eylül 2022 at 08:55

    Merhaba Aykut Bey, belirtmiş olduğunuz arızalara göre hem şanzıman beyninde hem de şanzıman içi ünitelerde arıza var görünüyor. Takribi olarak bu şanzıman için fiyat sök-tak ve yağ da dahil olmak üzere 28 ile 33 bin arasında oluyor. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 45. ali polat
  ali polat / Cevapla 5 Eylül 2022 at 18:40

  iyi günler 2014 model 115 hp CVT şanzımzn benzin-lpg fluence aracım bugün kırmızı ışıkta D modunda frenle dururken sonra gaza bastım fakat gitmedi önce vites kutusu sonra esc ışığı yakıp hareket etmez oldu.sebebini yazar mısınız?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Eylül 2022 at 15:48

   Merhaba Ali Bey, öncelikle aracınıza cihaz bağlayıp arıza kodu verip vermediğine bakılması gerekiyor. Araç hareket etmiyor ise tork balata da koparmış olabilir. Tambur zinciri de kopmuş olabilir. Şanzımanın içini açmadan şimdilik bu öngörüde bulunabiliriz. Fakat biz LPG li araçlara şu an için hizmet vermemekteyiz.

 46. Aykut Ağarman
  Aykut Ağarman / Cevapla 8 Kasım 2022 at 11:38

  Merhabalar;
  2011 model Fluence 1.5 dizel otomatik aracım var.aracim da vites kutusunu kontrol ettirin uyarı çıkıyor.bilgisayara baglattim debriyaj 2 hatası veriyor dediler ancak sorunun ne olduğunu ve çözümü konusunda servis yardımcı olamadı.bukonuda bana yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Kasım 2022 at 17:38

   Merhaba Aykut Bey, maalesef sizin araçta bulunan şanzımana şu an için hizmet vermemekteyiz.

 47. Şükrü
  Şükrü / Cevapla 17 Şubat 2023 at 17:55

  Mierhaba. 2015 Fluence 1,5 DCI otomatik aracımda özellikle düşük vitesli şehir içi kullanımlarda 2-3 ayda bir VİTES KUTUSUNU KONTROL ETTİRİNİZ. şeklinde uyarı alıyorum. Bu sırada araç 3ncü vitese geçiş yapmıyor. Aracı durdurup yeniden çalıştırınca uyarı mesajı kayboluyor ve vites geçişleri normale dönüyor.

  Son iki ayda 2-3 defa bu uyarı mesajını verdi.

  Bu durum önemli midir, tamiri gerekiyor mu ve sorun neden kaynaklanıyor cevap verirseniz sevinirim. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Şubat 2023 at 14:21

   Merhaba Şükrü Bey, şanzıman beyninizde problem olabilir. Cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz.

   • Şükrü
    Şükrü / Cevapla 22 Şubat 2023 at 08:20

    Yanıt verdiğiniz için teşekkürler.

    Böyle bir şanzıman beyni arızasında nasıl bir çözüm önerirsiniz? Ayrıca Sakarya’da şubeniz yok diye biliyorum, burada yönlendirme yapabileceğiniz bir servis varsa öğrenmek isterim. Teşekkürler.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2023 at 09:31

     Sakarya’da şube yok maalesef, yapılan tespitler sonucunda şanzıman beyninin arızalı olduğu teşhis edilirse şanzıman beyninin reivzyonu veya değişimi ile çözüm üretilebilir.

 48. fatih
  fatih / Cevapla 22 Haziran 2023 at 09:44

  Merhaba ,
  aracım 2011 fluence extreme
  Dün yolda bir anda motor hasar riski ve esp hatası verdi. bilgisayara bağlattığımda akü seviye düşük olabilceğinden dediler .Aküyü değiştirdim. Hata 1 gün sonra tekrar geldi. Arabanın çekişinde ve gidişinde bir sıkıntı yoktur.Ustam şanzıman sensörü ve şanzımanda olabilir diyor.
  Çözüm konusunda bilgi verirmisiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Haziran 2023 at 14:06

   Merhaba, aracınız 1.5 mi 1.6 mı?

 49. Emin
  Emin / Cevapla 25 Haziran 2023 at 07:59

  Merhaba 2011 Fluence 1.6 Benzinli Otomatik aracım sadece geri vitese takarken tak diye bir ses yapıyor? Sorunu nedir? Bazende çok trafik olduğunda 1’den 2’ye geçerken hissediyorum ama bazen yapıyor bazen yapmıyor ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2023 at 09:19

   Merhaba, araca cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmakta fayda var. Ses ile ilgili sesi duymadan net bir şey söylemek doğru olmaz.

 50. Fatih
  Fatih / Cevapla 2 Ekim 2023 at 17:53

  2013 model icon
  1.6 benzinli
  Araç sık değil ayda bir EDC arızası diyor gaz yemiyor ne kadar yüklenirsem yükleneyim 50 yı geçmiyor kapatıp 20 dk bekleyip tekrar çalıştırınca düzeliyor sorun şanzımanda mı beyinde mi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Ekim 2023 at 07:18

   Fatih Bey, öncelikle araçtaki arıza koduna ulaşmamız gerekmektedir. Eğer İstanbul, Ankara veya İzmir’de iseniz, buyurun ücretsiz bir arıza tespiti yapalım.

 51. Dursun okta
  Dursun okta / Cevapla 9 Kasım 2023 at 09:09

  Mrb ustam 2013 fulyans 1.5edc şanziman aracımda vites geçişleri normal.cekis normal .hızım 70 km gelince sanki bir yerde kesik kesik ses geliyor ses alt koruma rüzgar alıp sallanıyor gibi korumayı soktum ses devam ediyor kendim test ettim aracım 5 vitese gelince bu ses başlıyor manuel olarak kontrol ettim sesi 5 de var 6 da biraz azda olsa var.4 vitese alınca kesiliyor böyle bir sorunumuz var ne olabilir saygilar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Kasım 2023 at 15:07

   Merhaba, şanzıman içinde mekanik bir arıza olabilir. Kontrol etmeden net bir yorum yapmak mümkün değil maalesef.

 52. Fatih
  Fatih / Cevapla 29 Aralık 2023 at 22:44

  Levent teki yeriniz için adres verirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 30 Aralık 2023 at 13:34

   Merhaba, Sultan Selim mah. Yamaç Sk. no:2/A, 34000 Kâğıthane/İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler