Renault Fluence Otomatik Şanzıman Tamiri

Renault-Fluence-EDC-ve-CVT-Otomatik-Sanziman-Tamiri

Renault Fluence otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Renault Fluence araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Renault Fluence otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Renault Fluence otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Renault Fluence Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Renault Fluence araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Renault Fluence Otomatik Şanzıman Tamiri – 4 ileri DPO
 • Renault Fluence CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF015E

 • Renault Fluence 1.5 Dci EDC Otomatik Şanzıman Tamiri

Fluence CVT Şanzıman Arızaları

2013-2016 yılları arası üretilmiş olan Renault Fluence 1.6 benzinli araçlarda otomatik şanzman olarak CVT7 diye adlandırdığımız JF015E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan otomatik şanzıman arızaları, kalkışta kazıma sesi, sabit hızda giderken devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında şanzıman titremesi ve silkeleme problemleridir.

Bu şanzımanlarda genellikle karşılaşılan bir başka sorun ise ayağınızı gazdan çektiğinizde (bu bir kasis veya badalın üzerinden geçerken yavaşlamak için olabilir) tekrar gaza bastığınızda aracınızın aniden devirlenmesi, şanzımandan tırt diye bir ses gelmesi veya aracın tak diye sert bir şekilde vurması olabilir.

Renault Fluence CVT şanzımanları arızalandığı zaman genellikle arıza kodu atmazlar. Bununla birlikte eğer aracınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P0732 – 2.Vites Hatalı Oran
 • P0746 – PC Selenoid A arızası
 • P0748 – Basınç sensör arızası
 • P1745 – Giriş kasnak hızı arızası
 • P2765 – Giriş hız sensör arızası

Bu arızaların bir kısmı Fluence beyin arızası olabilecek iken, silkeleme sorunu gibi problemlerin çözümü için bazen cvt şanzıman beyni değişimi yeterli olmayabilir. Atco Mühendislik’te her türlü Renault cvt şanzıman sorunu garantili olarak giderilmektedir.

Renault Fluence 1.5dci EDC Arızaları

Fluence vites geçiş problemi en bilinen Fluence EDC vites kutusu arızasıdır. Sert vites geçişleri bitmekte olan kavrama kiti (Fluence otomatik baskı balata ünitesinin aşınması) veya bozulmakta olan şanzıman beynini işaret edebilir.

Fluence EDC kavrama sorunu:

Bir başka bilinen Fluence vites kutusu hatası otomatik vites kutusunun ısınması ve ekranda “Vites kutusunu kontrol ettiriniz” mesajının gözükmesidir. Bunun nedeni dur-kalk trafikte kavramanın aşırı ısınmasıdır.

Bazı durumlarda, orjinal ya da yeterli ampere sahip akü kullanılmaması halinde de EDC şanzımanlar “Vites kutusunu kontrol ettiriniz” hataları atabilmektedir. Dolayısı ile EDC kavraması gibi pahalı bir ünitenin değişiminden önce, akünüzün amperini ve durumunu kontrol ettiriniz.

Ayrıca her zaman bu şanzımanlarda Renault’un çok sayıda güncelleme yaptığını aklınızdan çıkartmayın. Aracınızda güncel yazılımın bulunması otomatik vites arızası yaşama ihtimalinizi azaltacaktır. Dolayısı ile önce güncel yazılımın olduğunu kontrol ettirmek faydalı olacaktır.

Aracınızın kavrama sorunu kendisini en fazla yokuşta kalkışta titreme olarak belli edecektir. Ayrıca 2-3 otomatik vites geçişlerinde vuruntu da kavrama probleminin habercisi olabilir. Ayrıca araç sahiplerinin “Fluence vitest geçmiyor, otomatik vites çalışmıyor” şikayeti ile açtırdığı birçok işemrinde problemin kavrama olduğu tespit edilmiştir.

Fluence arıza kodları için otomatik şanzıman arıza kodları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Renault Fluence Otomatik Vites Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Renault Fluence otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Renault Fluence otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Renault Fluence şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Renault Fluence otomatik şanzıman fiyatları için (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızı arayabilirsiniz.

Renault Fluence EDC Şanzıman Yağı Değişimi

Renault Fluence şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Renault Fluence otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Renault Fluence Otomatik Şanzıman Beyni Tamiri

Renault Fluence şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Renault Fluence şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Renault Fluence Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Renault Fluence aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

67 thoughts on “Renault Fluence Otomatik Şanzıman Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.