Yeniden Üretim

Yeniden üretim (remanufacturing) kullanım ömrünü tamamlamış komponentlerin endüstriyel prosesler izlenerek tekrardan ilk gün fabrika üretim koşullarına getirilmesidir. Yeniden üretilmiş olan her ürün yenisi ile eşdeğerdedir ve aynı garantiye sahiptir.

Yüksek teknolojiye sahip günümüz otomotiv birleşik sistemlerinde hassas toleranslar söz konusudur. Komponentlerin yeniden üretimi aşamasında bilinçli yenileştirmeye orjinal yedek parçaya ve yüksek teknolojik test cihazlarına ihtiyaç vardır.

Yeniden üretilmek için firmamıza gelen otomotiv birleşik sistemleri barkodlama sistemi ile kayıt altına alınmaktadır. Demonte edilen ürünler arıza kök sebebinin doğru yorumlanabilmesi için parçaların ayrı ayrı temizlenerek görsel, ölçüsel, çatlak, sertlik, salgı, muayne ve testlerden geçirilerek yüzde yüz kontrol sonucunda gereken yedek parça, işçilik ve test işlemleri raporlanmaktadır.

Firmamızda birleşik sistemlerin yeniden üretimi sonuç odaklı değil süreç odaklı yapılmaktadır. Mevcut kalite sistemimizin sürekli gelişmesi için tüm süreçler sürekli izlenmektedir.

Yeniden üretim konusunda belli bir vizyona ve misyona sahip olan firmamız müşteri memnuniyetine duyarlılığını ürün gamını sürekli çeşitlendirerek ve ileri teknoloji test cihazlarını devreye alarak kanıtlamaktadır. Yeniden üretim prosesi en son mühendislik özellikleri kapsamında elde edilir.

Neden yeniden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir; Yeniden üretilmiş ürünler yeni veya üretimden kalkmış ürünler için ekonomik ve doğru bir alternatiftir.
Yeniden üretimin faydaları;
Yeniden üretim; kaynakların ve enerjinin korunmasını sağlar.
Yeniden üretim; tonlarca materyali atık yığını olmaktan kurtarır.
Yeniden üretim; yeni eş değerlerine oranla %50 daha ucuzdur.

Firmamızda otomatik şanzıman, tork konvertörü, şanzıman beyni, kavrama sistemleri yeniden üretimleri gerçekleştirilmektedir.

Yeniden üretim hakkında daha fazla bilgi için www.apra.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.