Seat Otomatik Şanzıman

Seat marka aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, Seat otomatik şanzıman tamiri ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Seat otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Seat otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Seat Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Seat otomatik şanzıman tamiri

Seat Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Seat grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

 • Seat Ibiza: DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM)
 • Seat Leon: 09G (Aisin TF-60SN), DSG ve 01M Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Seat Toledo: 09G (Aisin TF-60SN), DSG ve 01M Otomatik Şanzıman Tamiri

Seat DSG Arızaları

1. Seat DSG Mekatronik Arızası:

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik probleminin habercisidir. Eğer aracınızı bu şekilde kullanmaya devam ederseniz, hasar artacak ve aracınız bir sabah marşa bastığınızda hareket etmeyecektir. Mekatronik arızası olduğunda genellikle şu iki arıza kodu ile karşılaşırsınız:

 • P189C Yetersiz basınç oluşumu nedeni ile fonksiyon kısıtlaması
 • P17BF pompa koruması maksimum sınıra ulaştı

Her iki durumda da şanzımanın mekatronik ünitesinin sökülmesi gerekmektedir. Türkiye’nin en büyük şanzıman merkezi olan firmamız ülke genelindeki servis ağı ile ilinizde sizlere mekatronik arızalarının çözümü hakkında yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

2. Seat DSG Şanzıman Kartı Arızası:

Eğer ekranınızda PRND ışıkları yanıp sönüyor ise, büyük ihtimalle mekatronik kartı arızası yaşıyorsunuz. DSG şanzıman kartı arızaları daha çok marşa bastığınız zaman ekranda vites pozisyonlarının karışması ile kendisini belirli eder. Bazen R’ye aldığınızda ekranda aracınız P konumunda gözükür, bazen D’ye aldığınızda ekranda aracınız N veya R konumunda gözükebilir. Ayrıca bir başka belirtisi vites konumuna aldığında ekranda anahtar işareti çıkmasıdır. Nadir durumlarda kartların içerisindeki yollar bozularak selenoid arızaları gibi arızaların DTC olarak araç bilgisayarında oluşturulduğu da uzman ekibimiz tarafından saptanmıştır.

3. Seat DSG Şanzıman Kavrama Arızası:

Kavramadaki kaçırma özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma şeklinde kendisini gösterebilir.

Eğer sorunlarınız artarak devam ediyorsa, muhtemelen kavrama balatalarınız incelmiştir ki bu da ani kavrama problemlerine yol açar ve siz bunu araç içerisinde vuruntu ve titreme olarak algılarsınız.

Bazı durumlarda Seat araçlardaki DSG kavrama arızası kendisini P1741 arıza kodu ile belli edecektir. Firmamız İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servis noktaları ile kavrama problemlerinize garantili servis hizmeti sunmaktadır.

Seat Mekatronik Tamiri

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik probleminin habercisidir.

Seat Mekatronik Arıza Kodları

Genellikle P189C,P17BF, P0562, P1604, P177D gibi arıza kodları ile karşılaşırsınız.

DSG şanzımanların en önemli parçalarından biri mekatronik parçasıdır. Bu parçanın temel işlevi elektronik sinyali ya da veriyi mekanik hareket oluşumuna çeviren ve DSG şanzımanda vites geçişlerini gerçekleştiren robotik bir sistemdir. Bu parça tüm yönetim mekanizmasını sağladığından DSG mekatronik ünitesine DSG mekatronik beyni de denmektedir. Dsg mekatronik beyni, aşırı sıcaklıkları sevmez ve arıza verebilir. Özellikle dur-kalklı trafik ortamları şanzımanın ısısının aşırı yükselmesine ve akabinde mekatronik beynin arızalanmasına neden olabilir.

Tavsiyemiz aracınızı bu şekilde kullanmamanız ve acilen mekatronik beyni tamir ettirmenizdir. Firma olarak garantili gerçekleştirdiğimiz DSG mekatronik beyin tamiri fiyatlarımız, sıfır mekatronik fiyatından oldukça uygundur. Tamir esnasında aracınızn kendi DSG şanzıman kartı kullanılarak sizlere ciddi bir maliyet kazanımı sağlanmaktadır. Zira yeni mekatronik ünite aldığınız zaman tamir gerektirmeden kullanılabilecek olan DSG şanzıman kartınız da gereksiz yere değişecektir. Bundan dolayı Seat mekatronik tamiri ve değişimi fiyatlarımız müşterilerimize oldukça uygun gelmektedir.

Her türlü DSG mekatronik tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi yerlerimizde, Anadolu’da ise anlaşmalı servislerimizde bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Seat DSG Şanzıman Tamiri ve Kavrama Değişimi

Türkiye’nin en büyük şanzıman revizyon merkezi olan firmamızda Seat DSG şanzıman tamiri garantili olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Seat DSG araçlarda yaşadığınız kavrama problemlerine de garantili çözümler sunmaktaayız. Güncel Seat DSG tamiri fiyatı, Seat DSG kavrama fiyatı, Seat DSG mekatronik fiyatı için servis danışmanlarımız 0 216 365 95 00 nolu telefondan sizlere destek sağlamaya her zaman hazırdır.

Seat Otomatik Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Seat otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Seat araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Seat şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Seat Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Seat Kavrama Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Seat Şanzıman Yağı Değişimi

Seat şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Seat otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Seat şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Seat şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Seat Otomatik Şanzıman

 1. Ender
  Ender / Cevapla 28 Haziran 2020 at 00:06

  Seat ibiza Cordoba otomatik vites titreşim ve güç kaybi var. Yardımcı olabilir misiniz. Teşekkür ederim 5534697475

 2. mehmet
  mehmet / Cevapla 11 Ağustos 2021 at 11:00

  merhaba 2001 seat toledo signo otomatik aracım var aracımda ısındığı zaman vites geçişlerinde sıkıntı yok fakat durmaya yakın araç vites düşürüken sert geçiriyor yani geçiş hissediliyor birde araç soğukta çalıştırdığımda d ye aldığım zaman hani manuel araçta ayağınızı birden debriyajdan kaldırırsınız birden öne gidip stop eder ya araç soğukta o şekilde sabahları en az 10 sefer stop ediyor ısındığı zaman sorun yok gitmediğim usta kalmadı tork konvektör revize oldu şanzıman revize oldu bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz artık ya aracı satıcam yada manuele dönücem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.