Bmw X1 Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW X1 aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites BMW X1 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. BMW X1 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. BMW X1 serisi araçlarında ZF şanzıman kullanmaktadır. BMW X1 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Bmw X1 Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW X1 Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz, Bursa Osmangazi ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

BMW X1 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • Bmw X1 E84 ZF8HP45 Otomatik Şanzıman Tamiri

Volkswagen Amarok_8_ileri_ZF_8HP45

E84 Bmw X1 Otomatik Şanzıman Arızaları

6HP serisi ZF şanzıman kullanan Bmw E84 X1 araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Şanzıman türbünü arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır. Ayrıca şanzıman tork konvertörü kaçırmaya başlayınca şanzıman ısınması meydana gelir ve zaman içerisinde şanzımanın iç aksamına zarar vermeye başlar.

F48 Bmw X1 Otomatik Şanzıman Arızaları

Bmw X1 araçkarda kullanılan 8HP45 serisi şanzımanın karşılaşılan en büyük sorunu şanzıman yağ soğutucusunu (eşanjörü) patlatmasıdır. Ortalama 100.000 km civarında gördüğümüz bu arıza sonucu şanzımanların sökülerek revize olması gerekmektedir. Eğer bu operasyonda şanzıman beyni ve selenoidleri incelenmez ve gerekli müdahale yapılmazsa, araçta vuruntu ve durmaya yakın titreme sorunları yaşanabilmektedir.

Bunun haricinde X1 şanzıman sorunları daha çok mekanik aksamlarda (kavrama tasları) yaşanan aşınmalardan dolayı vuruntu problemi, titreme, devir saatinde alıp verme, aniden yığılma sorunları ve D ve R’ye alınınca ve 1-2 vites geçişinde gerçekleşen vuruntu olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzman teknisyenlerimiz ile şanzımanınız garantili olarak revize edilmekte ve vuruntu problemi ortadan kaldırılmaktadır.

BMW X1 Tork Tamiri

Firmamızda ZF şanzımanlara ait tork konvertörleri tam otomatik makineler ile garantili olarak yenilenmektedir. Türkiye’nin en gelişmiş tork konvertör revizyon atölyesine sahip firmamızda yapılan işlemler ile ilgili kısa tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz.

                               

Diğer bütün ZF serisi şanzımanlar gibi X1 araçlarda bulunan 8HP45 8 ileri otomatik vites şanzımanların kritik yönlerinden birisi tork konvertörüdür. Bmw şanzıman tirbün sorunu olarakta bilinen, kalkışta titreme, özellikle 1300-2000 devirler arası silkeleme, 70 km/saat civarında bir hızda giderken kasayı titretme, yüksek hızlarda hız sabit iken devir dalgalanması gibi arızalar X1 Bmw araçlarda da görülebilmektedir.

Garantili Bmw X1 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün BMW X1 otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

BMW X1 araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz BMW X1 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel BMW X1 otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Bmw x1 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Bmw x1 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Bmw x1 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bmw x1 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Bmw x1 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bmw x1 Otomatik Şanzıman Fiyatları

Bmw x1 otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Bmw x1 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır

BMW X1 Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

BMW X1 Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Ustaya Sor – Bmw E84-F47 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer E84 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

7 thoughts on “Bmw X1 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. saban
  saban / Cevapla 3 Ocak 2020 at 22:58

  165 km 2013 x1 var bmw genelde boıt otamatklerin yagı degişirmi servisi biz degiştirmiyoruz diyor / degişiyormu onlarmı degiştirmiyor bilmiyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 08:48

   Şaban Bey, normalde şanzıman yağları üretici tarafından kullanım ömrü boyu olarak nitelendirilmiştir. Biz ise İstanbul, Ankara gibi trafiğin yoğun olduğu illerde en geç 80.000 km’de bir öneriyoruz. Nedeni ise bizde sürekli dur-kalk trafiğinde kullanılan araçların 80.000 km’ye geldiğinde, yurtdışında 300.000-400.000 km’deki kadar çalışarak yorulmuş olmasıdır.

 2. Cem
  Cem / Cevapla 18 Şubat 2020 at 22:41

  Merhaba, 2016 BMW X1’in vites kolunda problem var. “Araç durdurulduğunda park freni ile emniyete alınmalıdır” uyarısı çıkıyor. Mekatronik ünitesindeki yay problemi bu uyarıya sebep oluyormuş. Tamir ediyor musunuz acaba?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 08:48

   Merhaba Cem Bey, maalesef bu tamiratı gerçekleştirmiyoruz.

 3. Uğurcan
  Uğurcan / Cevapla 25 Mayıs 2020 at 10:21

  Merhabalar;

  2014 X1 1.6 aracımda OBD hata kodu olarak 4EC9 park ara kilit arızası-Sürekli olarak çıktı. Arızaları beyinden sildik ancak tekrar gelme riski var mıdır?

 4. Aysun postacı
  Aysun postacı / Cevapla 10 Nisan 2023 at 18:39

  Merhaba! Aracım 2014 x1 1,6 otomatık kısa bı zaman önce ışıkta falan durunca kendılıgınden parka gecıyor neden olabılır acaba bu arada aracım orjınal 95000 km de tesekkurler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Nisan 2023 at 10:11

   Merhaba Aysun Hanım, araçta kart ile alakalı bir problem olabilir. Bir servise uğrayıp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.