Renault Laguna Otomatik Şanzıman Tamiri

Renault Laguna otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Renault Laguna araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Renault Laguna otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Renault Laguna otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Renault Laguna otomatik şanzıman tamiri

Renault Laguna otomatik şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Renault Laguna Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Renault Laguna araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Renault Laguna 1 Otomatik Şanzıman Tamiri – AL4/DPO
 • Renault Laguna 2 Otomatik Şanzıman Tamiri – AL4/DPO AL4-DPO-otomatik-sanziman
 • Renault Laguna 2 Otomatik Şanzıman Tamiri- SU1 (Aisin AW-55-50) 
 • Renault Laguna 3 Otomatik Şanzıman Tamiri- AJ0 6 Vites Renault-Koleos-6vites-AJ0-JF613E-Otomatik-Sanziman

Laguna Otomatik Şanzıman Isınma Problemi:

Özellikle LPG kullanılan araçların otomatik şanzımanlarında aşırı ısınmadan dolayı yukarıda bahsedilen arızaların bazıları gözlemlenebilir. Bunun temel nedeni LPG’nin yanma ısısının benzinden yüksek olması ve motor ve şanzıman yağının normalin üzerinde ısınmasına neden olmasıdır.

Renault Laguna otomatik şanzımanın aşırı ısınmasının bir diğer nedeni radyatörünün tıkalı olması olabilir. Bu durumda aşırı ısınan yağ, daha çabuk bozulurken, elektrovanaların çalışma performansını olumsuz yönde etkiler.

Bundan dolayı, şanzımanınıza müdahale ettirmeden evvel, aracınızda LPG varsa, LPG’yi iptal ederek aracınızı test etmenizi ve mutlaka radyatörünüzü temizletmenizi tavsiye ederiz. Aksi durumda hem gereksiz yere şanzıman revizyonu yaptırarak binlerce TL harcayabilir, hem de uğraşlarınız sonuçsuz kalabilir.

Renault Laguna Otomatik Vites Arızası:

Renault Laguna araçların ilk üretimlerinde DPO şanzıman kullanılmıştır. DPO şanzımanın en çok bilinen otomatik vites arızası selenoid valflerin (elektropilot da denir) bozulmasıdır. Bunu aşırı ısınma ile birlikte gelen boşa düşme problemleri, vites geçmeme, yokuşta çekmeme,  vites geçişlerinde vuruntu sorunu, otomatik vites basınç kaptörü arızası, otomatik şanzıman türbünü arızası gibi problemler takip eder.

Renault Laguna DP0 AL4 Selenoid Valf Problemi:

Eğer aracınızda aşağıda belirtilen sorunlardan bir ya da birkaç tanesini yaşıyorsanız, muhtemelen AL4 DPO otomatik şanzımanınızda PWM selenoid problemi yaşamaktasınız:

 • Aracı ilk çalıştırmaya başladığınızdan yaklaşık 1 dakika sonra araçta “tak” diye çok sert bir vuruntu oluyorsa – 1.vitesten 2.vitese geçerken, arkadan araba çarpmış gibi
 • Otomatik vites arıza lambası yanıyorsa ve 3.viteste kilitliyorsa
 • Ekranınızda “vites kutusunu kontrol ettiriniz!” uyarısı çıkıyorsa
 • Aracınız gaz yiyip devir almıyorsa
 • Manuele almak istediğinizde aracınız manuele geçmiyorsa
 • Aracı sağa çekip kontağı açıp kapattığınızda arızanız sona eriyorsa

Her ne kadar kullanıcılar arasında bu belirtilen durumlarda şanzıman yağı ve PWM selenoid valf değişimi (bu selenoidten şanzımanınızda iki adet bulunur, birisi yağ basıncını, diğeri tork konvertör hareketini kontrol eder) yaygın olarak yapılsa da, birçok durumda bu yeterli olmamaktadır.

Zira burada arızanın kök nedeni, bozulmaya başlayan şanzıman yağı ve elektrovanalar olabileceği gibi, aracın hidrolik kontrol ünitesi (şanzıman beyni) de olabilir. Özellikle yukarıdaki arızalara ek olarak aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız, Laguna otomatik şanzıman beynini kontrol ettirmeniz faydalı olacaktır:

 • Uzun süre şehiriçi kullanımdan sonra araç geriye kaçırmaya başlıyorsa
 • Özellikle yokuşlarda çekiş düşüyorsa
 • Aracı bu şekilde kullanılırken hararet aşırı yükseliyorsa

Renault Laguna DPO Otomatik Şanzıman Vuruntu Problemi:

Eğer üzerinde aracınızda otomatik vites vuruntusu (tepme) var ise öncelikle gaz kelebeğinizi, akü voltajınızı, bobinleri, soketleri ve bujilerinizi kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte piyasada çok bilinmediği hali ile, Laguna araçların üzerinde bulunun DPO şanzımanda vites geçişlerinde görev alan 6 adet on-off selenoid bulunmaktadır. Bu selenoidlerin zaman içerisinde bozulması, basınç altında geç açıp kapatmalarına, bu da şanzıman vites geçişlerinde zorlanma ve vuruntuya neden olacaktır.

AL4 Şanzıman Selenoid Valf Değişimi

AL4 otomatik şanzımanlarda 2 adet PWM selenoid valf ve 6 adet on-off selenoid valf bulunmaktadır. Gerçekte PWM ve on-off selenoidlerin arızalanması sonucu ortaya çıkacak belirtiler birbirinden farklıdır. Fakat her selenoid valf arızası ardından genel kanı, her otomatik şanzıman probleminde, 2 adet PWM elektrovanayı (bir tanesi yağ basıncını regüle eder), yağ ile birlikte değiştirmenin bütün arızaları giderebileceği yönündedir.

Oysa ki, şanzıman beyni içerisinde olabilecek aşınmalar, diğer 6 adet selenoid valfin (elektropilot) içerisinde olabilecek bozulmalar ve şanzımanın içerisinde olabilecek mekanik aşınmalar, yağ değişimi ve 2 adet selenoid valf değişimi ile giderilmeyecektir. Özellikle aracınızda vites geçişleri esnasında boşa atma var ise, selenoid değişimini önermemekteyiz, zira sorununuz diğer şanzıman parçalarınızdadır.

Laguna SU1 Otomatik Şanzıman Arızaları

SU1 şanzıman kullanan Renault Laguna 2.0T  araçlarda en sık rastlanan şanzıman arızaları şunlardır:

 • Tork Konvektör (Tirbün) problemleri: Bu arıza olduğunda genellikle P0740, P0741 ve P2757 arıza kodu ile karşılaşırsınız. Sıklıkla karşılaşılan durumda yüksek hızda giderken, örnek 120-130 km/saat hızda 5. viteste, Esp on/off ışıkları ve abs ışıkları yanar ve araç kendisini 4.viteste korumaya alır. Durdurup tekrar kontağı açınca normal haline döner. Bu arıza olması durumunda tork konvektör (tirbün) revizyon işlemi gerçekleştirilirken şanzıman beyininde açılıp tamir olması gerekmektedir.
 • Vites D ve R’ye alındığında vuruntu: Aracı vitese aldığınızda geç doldurma, iki kez doldurma gibi arızalar firmamızda garantili olarak tamir edilmektedir.
 •  Vites geçişlerinde vuruntu: Özellikle 3’ten 4’e geçerken boşa düşme veya sarsıntı en fazla karşılaşılan sorundur. İlk etapta selenoidler ve beyinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Atco Otomatik Şanzıman olarak geliştirdiğimiz test makinamız ile şanzımanınız sökülmeden belli noktalardan basınç vererek içerisindeki problemleri tespit edilebilmektedir.

Firmamızda her türlü SU1 55-50 Aisin şanzıman arızası garantili olarak gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte LPG’li araçlara maalesef ki garanti verememekteyiz.

Renault Laguna Şanzıman Tamiri

Renault Laguna araçlardaki otomatik şanzımanların tamirinde doğru yöntem, selenoidlerin, valf gövdesinin ve şanzıman iç parçalarının teknik şartnamelere uygunluklarının gerekli teknolojik ekipmanlar (selenoid test makineleri ve valfbody test cihazları) ile test edilmesidir. Aksi durumda defaatle selenoidleri, valf gövdesini ve şanzımanı söküp takmak zorunda kalabilirsiniz.

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Renault Laguna otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede yaşamakta olduğunuz Renault Laguna otomatik vites sorunu garantili olarak çözülerek, otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Maalesef Covid19 sebebi ile Renault Laguna araçlardaki AL4 diğer adıyla DPO şanzımanlara hizmet sunamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz!

Renault Laguna araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Renault Laguna şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Renault Laguna Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatı

Renault Laguna otomatik şanzıman fiyatları döviz ile ithal edilen parçalardan dolayı sürekli değişmektedir.

Renault Laguna Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Renault Laguna Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Renault Laguna Şanzıman Yağı Değişimi

Renault Laguna şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Renault Laguna otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Renault Laguna şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Renault Laguna şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Renault Laguna Otomatik Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Renault Laguna aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

114 thoughts on “Renault Laguna Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. HAKAN SEZER
  HAKAN SEZER / Cevapla 5 Nisan 2019 at 12:46

  S.A ÖNCELİKLE KOLAY GELSİN HAYIRLI İŞLER DİLİYORUM. SORUNUMA GELİNCE; BENDE MEGAN 1 1.6 16V OTOMATİK COUPE ARACIM VAR 2000 MODEL ARAÇDA GERİ VİTES VURUNTUSU YAŞIYORUM, ARAÇ İLK ÇALIŞMADA GERİYE TAKINCA BU SORUN YOK AMA BELLİ BİR SÜRE SONRA ISINDIKTAN SONRA GERİ VİTES VURUNTUSU VE GERİ VİTESE GEÇ GEÇME SORUNU VAR BİR İKİNCİ SORUNUM ARAÇ KIRMIZI IŞIKTA DURUP KALKTIKTAN SONRA 1. VİTESTEN 2. VİTESE GEÇİP ARAÇ DAHA DEVİRİNİ ALMADAN 3 E GEÇİYOR YANİ 2. VİTESTE FAZLA DEVİR ALMADAN 3 E GEÇİŞ PROBLEMİ YAŞIYORUM
  BİR CEVAP VEREBİLİRİSENİZ ÇOKSEVİNİRİM İYİ GÜNLER.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Nisan 2019 at 08:24

   Hakan Bey, bahsettiğiniz sorunlar sıklıkla karşılaşılan Megane otomatik vites arızalarından farklılık göstermektedir. Müsait bir zamanınızda uğrayabilirseniz, aracınızı birlikte test etmek isteriz.

   • Koray ASLAN
    Koray ASLAN / Cevapla 13 Nisan 2020 at 01:24

    Ustalara sorduk devir dakika sensörüne bir bakın dedi kimisi aks dedi temizledik devir dakika sensörünü yerine taktık hiçbir değişme yok arabayı kaldırdık araba çalışır vaziyette N de tekerler dönüyo D ye aldığımız da yavaş yavaş hızlanıyor gaza bassak bile Hızlanmıyor tekeri ayağımızla tuttuğumuz da araba D de iken bile çok hafif zorluyor ama aracı R ye aldığımız da araba da hiçbir şey yok bi anda gaza dokununca hızlanıyor normal çalışıyor yani fakat normal yolda giderken araca %20 lik bir güç le hızlanmaya başlıyor bağırarak hızını buldukça vitesi değiştiriyor kendisi frene bastığımızda da düşürmesi gerektiği yerde düşürüyor araba çok bağırıyor gazı köklediğimiz halde bile çok yavaş gidiyor sıkıntı nedir sizce bize bi yardımcı olur musunuz lütfen

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 15:33

     Koray Bey, aracınızın model yılı ve motor tipini belirtir misiniz?

   • Erol
    Erol / Cevapla 26 Haziran 2020 at 22:31

    Laguna 1 2.00 motor var araba soğukken gaz yemiyor tekleme yapıyor biraz yokuşlarda zorluyor geçişler güzel ama 3 ten sonra görmüyor 3 te sabit kalıyor bu sorunları giderilmesi için bakım mı yoksa şanzıman değişmesi lazımmı değişim toplam ne kadar olur bakım ne kadar

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 18:34

     Erol Bey, anlaşışdığı kadarı ile aracınız korumaya alıyor. Şanzıman revizyon ihtiyacı var gibi gözüküyor. Aracınız üzerindeki AD4 şanzımana Atco olarak hizmet vermiyoruz. O yüzden maliyet konusunda bir fikrimiz bulunmuyor.

  • İbrahim düzce
   İbrahim düzce / Cevapla 4 Ağustos 2020 at 05:29

   Selamlar ustam 2000 model 8v otomatik lagunamız var bu araç ekranda auto yazısı ikazı olan lamba yandı ve araç geri gidiyor fakat ileri çok zorlanıyor gitmiyor da denebilir ne olabilir ustam

  • Emrah Tekin
   Emrah Tekin / Cevapla 10 Aralık 2020 at 10:17

   2000model Laguna 1 reno motor aracımda S harfi çıktı sadece D de iken yanıyor nedir bu S ?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 14 Aralık 2020 at 16:12

    Merhaba Emrah bey Atco şanzıman ailesi olarak pandemi dolayısıyla DPO şanzımanlara şuan hizmet veremiyoruz. aracınızdaki arıza selenoid valf arızasıdır bu arıza S ve kar lambası ışığını yakar öncelikle şanzıman yağ ve selenoid kontrolünü yaptırmanız gerekiyor.

  • Armagan
   Armagan / Cevapla 7 Mart 2021 at 13:14

   Iyi çalışmalar
   Aracım laguna 2 faz2 2,0 Turbo 2006 model 5 ileri otomatik
   Aracımda uzun yolda esp abs uyarısı verip gaz yememe problemi var
   Bu ay türbün arızası tesbit edilip türbün garantili olarak tamir edildi yalnız aynı şikayetler devam ediyor bazen vites kolu N ye almama ragmen ekranda N ye almıyor R de tak diye ses yapıyor vites gecişleri sert
   Bu şanzıman revizyon edilebilirmi edilirse masrafı nedir aracın olması gereklimi yoksa sadece şanzıman sökülüp gönderilse yeterlimi kabaca maliyeti ne tutar komple değiştirmek dahamı ucuz olur

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 10 Mart 2021 at 09:06

    Armağan Bey, vites kolu probleminiz vites kolundan, vites halatından veya şanzıman pozisyon şalterinden kaynaklanabilir. Diğer problemlerinizde bizim izlediğimiz yöntem şanzıman beyninin sökülerek kontrol ve gerekli görükürse revize edilmesi ve şanzıman iç basınç testlerinin yapılmasıdır. Aracınızda LPG var mıdır?

 2. Erkan ünal
  Erkan ünal / Cevapla 22 Haziran 2019 at 01:14

  İyi günler arabam n ve d viteslerinde gösterle lambaları yanmıyor normal giderken birden vites düşürerek vuruntu oluyor daha sonra düzelir gibi olup tekrar yine aynı sorunla karşı karşıya geliyorum arabam 2004 model Renault laguna 2 otomatik

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 10:09

   Erkan Bey, öncelikle vites pozisyon şalterinizi ve vites kolunuzu halatı ile birlikte kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Eğer sorununuz hala çözülmezse buyrun bir çayımızı için aracınız ile ilgili ücretsiz bir tespit gerçekleştirelim.

   • Coşkun baklacı
    Coşkun baklacı / Cevapla 11 Temmuz 2019 at 08:40

    Selamu aleyküm hayırlı çalışmalar bir sorum olacaktı ben 2003 laguna2 aldım ama otomatik vites expertize soktum vites kutusunda vuruntu var vites kutusu kontrol demiş vites kutusu yağ kaçağı var kontrol demiş bunlar şanzuman lamı alakalı birde bazen vuruntu yapıp otomatik vites sorunu ışığı yanıyor ekranda mesela 50km hıza kadar üç in devirde güzel ama 50 km hızı geçtikten sonra dört bin veya beş bin devirde geçiş yapıyor neden yapar bunları bilgi verirmisiniz

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:28

     Coşkun Bey, vites kutusu yağ kaçağınız ve vuruntu tamamen şanzıman ile alakalıdır. Öncelikle şanzıman yağ kaçaklarını gidermenizi, yağ seviyesini tamamlamanızı tavsiye ederiz. Eğer problemleriniz devam ederse, o zaman şanzıman parçalarına yönelmemiz gerekecektir.

   • Sami
    Sami / Cevapla 27 Aralık 2020 at 19:11

    Aracım 1998 model safrane rxe otomatik lpd ve benzin li araç hareket etmiyor park a alırken cartlama yapıyor ve d iken gaza basınca gösterge araç gidiyor gibi kalkıyor ama araç hareket etmiyor ekranda hangi vitese alsam o vitesi gösteriyor konum sensörü nu söktüm temizledim taktım beynini söktüm sıvı teması var mı diye ama onda da en ufak bir şey yok Arabanın motorunu yıkandıktan sonra oldu bunlar

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 28 Aralık 2020 at 11:13

     Merhaba Sami Bey DPO şanzımanlara şuan pandemi dolayısıyla hizmet verememekteyiz. Araçtaki arızanın sebebi selenoid valf arızasıdır.

  • Muhammed kara
   Muhammed kara / Cevapla 19 Şubat 2020 at 00:10

   İyi geceler Laguna 2 bu akşam vites sorunu yaşadım vites sadece N ve R ye geçiş yapıyor diğer lerine geçmiyor vites kolu hepsine geçiyor ama şanzıman geçmiyor ekran da sadece N ve R gösteriyor

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 15:34

    Muhammed Bey, problem pozisyon şalterinizden kaynaklanıyor olabilir.

 3. Şenol bilir
  Şenol bilir / Cevapla 3 Temmuz 2019 at 08:43

  S.aleyküm ustam 97 laguna 1 otomatik 2.0 renault motorlu araçta 2. Vitese geçişte vuruntu var ayrıca rampalarda çekmiyor çok zorlayınca yanık kokusu geliyo 1.5 yıldır bu şekilde kullanıyorum şanzıman revizyonmu istiyor yoksa selenoid vs bakımlarla giderilebilirmi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Temmuz 2019 at 10:03

   Şenol Bey, eğer aracınızdan yanık kokusu geliyorsa şanzımanınız revizyon istemektedir. Selenoid vs bakımlarla arızası giderilebilecek gibi değildir.

   • Şenol bilir
    Şenol bilir / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 00:34

    Ustam Ortalama revizyon işlemi ne kadar tutar

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 10:09

     Şenol Bey, eğer AL4 DPO şanzıman varsa 6.500-7.000 TL gibi tutar. Eğer AD4 şanzımana sahipseniz bu şanzımana hizmet sunamıyoruz.

     • Şenol bilir
      Şenol bilir / 26 Ağustos 2019 at 23:59

      Ad4 şanzıman ustam yag seviye çubuğu yok bunun yağını nasıl tamamlarım çalışır vaziyet geri vitese takıp ust tapadan ekleyin diyolar doğrusu nedir bu işin

 4. İsa YÜKSEL
  İsa YÜKSEL / Cevapla 3 Temmuz 2019 at 16:38

  Selam aleyküm 2003 model laguna 2.0 motor otomatik vites 3. ve 4. viteslerde normal seyir halinde iken araç bazen vuruntu ile bazende vuruntusuz vitesden çıkıyor kontağı aç kapa yapınca düzelir gibi oluyor biraz gidince tekrarlıyor bunun sebebi ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 10:26

   İsa Bey, eğer tek şikayetiniz bu ise muhtemelen şanzıman hidrolik üniteniz (şanzıman beyni) veya selenoidlerinizden 1-2 tanesi problemi gibi gözükmektedir. Vitesten çıkması demek şanzımanın korumaya almasıdır. kontak aç kapa ile bunu resetliyorsunuz ama bir süre sonra aynı koşullar tekrarlandığında yine arıza verecektir. Bu şekilde kullanım bir süre sonra şanzımanınıza ciddi zararlar verebilir.

 5. Emre Berkol
  Emre Berkol / Cevapla 11 Temmuz 2019 at 10:16

  Merhaba aracım Laguna 3 2.0 DCI otomatik vites. Bendeki sorun şu şanzımandan çıkan su borusundan su çıkmıyor aksamda tıkanıklık var. Bu sorunu nasıl çözebiliriz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:30

   Emre Bey, şanzımandan çıkan su borusu dediğiniz, yağ soğutucusu mudur?

 6. BEKİR
  BEKİR / Cevapla 18 Temmuz 2019 at 11:47

  MERHABA KOLAY GELSİN. BENDE LAGUNA 2 2.0 VAR. ARACIMDA KARTI İLK TAKTIĞIMDA PARKTA OLMASINA RAĞMAN P VE N IŞIKLARI YANIYOR. NORMALDE FRENE BASMADAN ÇALIŞIYOR ARACIM. AMA BU ARIZAYI VERDİĞİNDE FRENE BASIP START TUŞUNU BASILI TUTMADAN ÇALIŞMIYOR. ÇALIŞTIĞINDA EKRANDA VİTES IŞIKLARI YANMIYOR. YANİ HANGİ VİTESTE OLDUĞUNU GÖSTERMİYOR. BAZEN DE ARTI TAKTIĞIMDA HERŞEY NORMAL OLARAK ÇALIŞIYOR. BU NEDEN OLUR ACABA

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 21:43

   Bekir Bey, vites kolunuz veya şanzıman pozisyon şalteriniz ile ilgili bir arızanız var gözüküyor. Bu arızanın giderilmesi için şanzımanın sökülmesi gerekmez. Ayrıca frene basmadan çalışmasına istinaden fren müşürünüzü de kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

 7. Sinan
  Sinan / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 23:18

  Merhaba.
  2008 model Renault laguna 3 2,0 dci otomatik vites kullanmaktayım benim sorunum sanzimanla ilgili sorunlar sırası ile bu sekilde.
  1.Araç çekişlerde çok devir kaybetmekte
  2.Manuele alınca vites bosa çıkmakta
  3.Ani yüklenmelerde araba gazi keserek kendini korumaya alıyor
  4.Bunları yaparken hiç bir sekilde ariza vermemekte

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 07:49

   Sinan Bey, aracınızda kesinlikle hidrolik ünite (şanzıman beyni) ile ilgili bir sıkıntı mevcut. Çekişlerde devir kaybetmesi ise tork konvertöründen kaynaklanabilir. Dilerseniz buyurun bir çayımızı için, aracınızı birlikte inceleyelim.

 8. Çetin Canan
  Çetin Canan / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 00:43

  Aracım laguna 2 2000 motor 16 valf araç şehir içinde yapmıyor ama özellikle otobanda otomatik vites arızası veriyor 3.vitese atıyor kendini stop edip çalıştırınca düzeliyor ama bi zaman sonra yine ikaz veriyor benzinde denedim bunu yapmıyor birde akü arızalı dediler bundanda kaynaklanabilirmi bilgisayara bağladıklrında mekanik arıza vermiyor anlayamadık yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 07:33

   Çetin Bey, aracın 3.viteste kalması, herhangi bir arıza oluşumundan dolayı şanzımanın kendini korumaya almasından kaynaklanmaktadır. Stop edip çalıştırınca geçici hafızadaki arıza silinir, bir daha aynı koşullar oluştuğunda yine arıza yaratır. Kök nedeni ortadan kaldırmadığınız müddetçe de, koşullar oluştuğu anda 3.vitese atma olayı devam edecektir. Eğer bu arızayı benzinde kesinlikle vermiyorsa, arıza LPG sisteminin bağlantılarındaki elektriksel hatalardan, özellikle yaz aylarında LPG yanma sıcaklığının benzine göre yüksek olması ve hem motoru hem şanzımanı aşırı ısıtmasından, şanzıman soğutma sisteminden ve şanzıman içerisindeki basınç kaçaklarından oluşabilir. Eğer uzun yolda akünüz yeterince voltaj sağlayamıyorsa (bu LPG sistemi yüzünden de olabilir) bu da arızaya neden olabilir.

   • Fevzi
    Fevzi / Cevapla 5 Temmuz 2020 at 02:32

    Kolay gelsin benim sorunum şanzuman yag kacırıyor motor la şanzuman arasından

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 13 Temmuz 2020 at 17:59

     Fevzi Bey, şanzımanınızın sökülmesi gerekiyor.

  • Bekir
   Bekir / Cevapla 11 Ağustos 2020 at 14:34

   Iyi günler laguna 2 2.0 şanzımandan yağ kaçağı var. Gidişte ve geçişte bir sorun yok. Şanzımanın tamiri ne kadar tutar?

   • Ayhan
    Ayhan / Cevapla 20 Ağustos 2023 at 16:46

    Merhaba aracım 2009 Laguna 2.0T 170 beygir sıralı sistem LPG.
    Bir kaç gün önce triger seti değiştirdim, daha önce böyle bir sorun yoktu. sonra araç yokuşta çıkarken hararet yapıyor gösterge paneli 90 dan sonraki büyük çizgiye geliyor bazen geçiyor. Düz yolda ise süratli gidersem 90 çizgisini çok az geçiyor veya hiç geçmiyor.
    Acaba devir daim mi.veya başka bir sorun mu.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 22 Ağustos 2023 at 12:20

     Merhaba, aracı incelemeden bir şey söylemek şu an için zor. Hararetin sebebi bir çok şey olabilir.

 9. Hasan reyhanoğlu
  Hasan reyhanoğlu / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 15:33

  Laguna 2 giderken bazı vites atması oluyor ayağımı gazdan çekip tekrar bastigimda araç yürümüyor ancak kontak çekip tekrar taktigimda duzeliyor belli aralıkla tekrar ediyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 07:34

   Hasan Bey, şanzımanınız korumaya alıyor. En yakın serviste arıza tespit cihazına bağlatıp arıza koduna baktırıp bize söylerseniz size daha fazla yardımcı olabiliriz.

 10. myasin
  myasin / Cevapla 27 Temmuz 2019 at 14:49

  Kolay gelsin Laguna 1 3.0 v6 24 v 2000 model otomatik şanzıman lpg var aracında geriye aldığım zaman vurarak kasma yapıyor D ye aldığım zaman vurma yok fakat araç herhangi bir vitese geçiyor ve o viteste devam ediyor vites atmıyor ekranda şanzıman işareti çıkıyor birde devir ve kilometre göstergeleri sürekli hareket ediyor araç konuşan Laguna ve şunu söylüyor otomatik şanzıman güvenli modda diyor yardımcı olursanız sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 08:08

   Yasin Bey, aracınızın bir vitese alıp orada kalması, korumaya alması demektir. Aracı önce arıza tespit cihazına bağlatmanız ve arızalarına baktırıp bize kodu söylemeniz size yardım etmemizi kolaylaştıracaktır. Eğer İstanbul’da iseniz biz de yardımcı olabiliriz.

 11. Mustafa başar
  Mustafa başar / Cevapla 14 Ağustos 2019 at 23:34

  99 model Laguna otomatik vites aracım var ısınınca 3 üncü viteste kalıyor manuel e alıyorum 3 üncü viteste kalkıs yapıyor aracı stop edip biraz bekleyince düzeliyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:30

   Mustafa Bey, aracınız korumaya almaktadır. Bunun birçok nedeni olabilir. Aracı bir arıza tespit cihazına bağlatıp kodunu paylaşırsanız daha fazla yardımcı olmaya çalışırız.

 12. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 16 Ağustos 2019 at 06:26

  1996 Model Laguna araç var. Şanzımanı AD4 müdür yoksa AL4 DPO mudur?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:31

   Ahmet Bey, bizdeki verilerde AD4 gözükmektedir.

 13. orhan
  orhan / Cevapla 21 Ağustos 2019 at 00:52

  laguna 1. 2000 model 2000 model otomatik araçım var .geri vitese aldığımda geri vites lanbararı yanmıyor

 14. Serdar
  Serdar / Cevapla 25 Ağustos 2019 at 10:48

  Laguna 2 2.0 T 2006 147 bin km aracım sadece 1. Viteste sıkıntı var N den D ye atıyorum kendini 10 cm gibi ileri atıyor gaz vermeden vuruntu deniyor sanırım buna. başka hiç sıkıntım yok neden yapar acaba yeriniz neresi bursadan yazıyorum

  • Görkem Öztürk
   Görkem Öztürk / Cevapla 28 Şubat 2020 at 13:33

   Merhaba aynı model ayni motor ayni km lerde benimde aracimda ayni problem var acaba sorun ile ilgili bir gelisme var mi

 15. Sertaç
  Sertaç / Cevapla 28 Ağustos 2019 at 02:18

  Merhaba 2005 model Laguna 2.0 otomatik aracım sabah ilk çalıştığında vitesleri normal atarken ısındıran hemen sonra sanki boşa düşüyor.Araç 90 km hızla hareket halinde iken ayağımı gazdan çektiğinde devir 1000 e düşüyor tekrar gaza bastığımda aniden 3000 3500 ve hatta yol yokuşşa 4000 devir e çıkıyor ve bir boş bağırma oluyor araçta.90 km hızla 3500 4000 devir e çıkıyor sabit düz yolda giderken YAĞINI DEĞİŞTİRDİM.GAZİANTEP DEKİ ŞANZIMANCILAR ŞAMZIMAN TAMİRİ DİYORLAR .Yardımcı olursanız sevinirim.

 16. Yalçın
  Yalçın / Cevapla 18 Eylül 2019 at 14:30

  Merhaba, aracımda krank sensörü arızası var, uzun süre yolculuk yapınca/yoğun trafikte ve yokuş yukarı kullanımda yani aslında hararet artınca şanzıman arıza lambası yanıp şanzıman kendini korumaya alıyor, krank sensörü arızasını gidereceğim ancak sormak istediğim bu arıza şanzıman lambasını yaktırır mı, yani şanzıman kendisinde devir bilgisi gelmeyince arıza yapar mı ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:21

   Yalçın Bey, yapar.

 17. Volkan kayıkçı
  Volkan kayıkçı / Cevapla 24 Eylül 2019 at 16:23

  Benim laguna 2 2003 otomatik aracım var hiç bir sıkıntım yok sadece ani hızlanma yaptıgımda aracı süratli kullandığımda vites kutusunda sorun var diyor dururkende tak diye durma yapıyo fakat motor bi süre sakin kullanın cabsorun kalmıyor normalde hiç bir sıkıntım yok sadece motor sürat yapınca yapıyo

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:22

   Volkan Bey, arıza yaptığında bir arıza kodu atar. Bu kodu belirtirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

 18. celalettin motorcu
  celalettin motorcu / Cevapla 21 Ekim 2019 at 14:23

  merhaba
  98 laguna 1 otomatik şanjıman vites yükseltmiyor ayrıca devir saati çalışmıyor ilginize teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:22

   Merhaba, maalsef Laguna 1 araçlardaki AD4 şanzımanlar konusunda hizmetimiz bulunmuyor.

 19. galip
  galip / Cevapla 2 Aralık 2019 at 15:40

  meraba,aracım 99 laguna.beklemede beya yavaşca gidişlerde vides boşa düşüyor vides geçmiyor kapatıp açınca düzeliyor seloitleri ve tesistı değişti ustam ama sorun devam ediyor.

 20. M.S. ÜNAL
  M.S. ÜNAL / Cevapla 5 Aralık 2019 at 22:24

  Merhaba size Mersin’den yazıyorum.2009 model laguna coupe 2.0T benzinli bir arabam var.2 ay önce şanzıman kulakçığı kırıldı ve akisin üstüne düştü,akiste gidim şanzıman yağ soğutucumu deldi ve yerine yenisini takıp şanzıman yağınıda değiştirdik.Fakat arabam daha sonra özellikle sabahları gaza basıyorum hareket etsin diye ama devir saati yükselmesine rağmen hareket etmemeye başladı.Sonrasında toparlıyor ve normale dönüyor.Son 2-3 gündürde araba hareket halindeyken yapmaya başladı.Gaza basıyorum ama sadece bağırıyor fakat gitmiyor.Gaz kelebeğini temizlettim,bujileri yeniledim ama sorun hala devam ediyor.Düşünceniz nedir öğrenmek isterim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:23

   Merhaba problem tork konvertörünüzden olabilir.

 21. sinan yağıcı
  sinan yağıcı / Cevapla 26 Ocak 2020 at 11:15

  Merhaba 2006 model laguna 2 2,0T aracımın şanzımanı ısındıktan sonra trafikte vites D konumundayken frenden ayağımı kaldırdığımda birsüre hareket etmeyip vuruntu yaparak hareket ediyor.birsüre sonra düzeliyor adapazarındayım ARTAN otomatik vites servisine aracımı gösterdim cihaza bağlandı herhangibir arıza görünmüyor fakat servisin söylediği sökülüp
  selenoid kontrolü yapılacak sorun çözülmezse beyin kontrol edilecek diye bilgi verildi sizin tavsiyeniz nedir acaba aynı serviste
  şanzıman yağını değiştirdim daha önce geri vitestede aynı şekilde vuruntu vardı düzeldi konu hakkında yardımlarınızı rica eder iyi çalışmalar dilerim

  • Oğuz
   Oğuz / Cevapla 4 Şubat 2020 at 14:57

   Merhaba aynı sorun benim 2001 model Laguna 1 2.0 RXE aracımda da başladı. Daha öce yoktu. Ne yapmamız gerekiyor. Cevaplarsanız seviniriz.

 22. Hasan Hüseyin Kaya
  Hasan Hüseyin Kaya / Cevapla 27 Ocak 2020 at 00:55

  Slm iyi geceler benim 2001 otomatik laguna1 var araç soğukken çok auto şamzuman işareti veriyor. Birde gaza basıyorum ama araba bağırıyor gitmiyor

  • Mete Arslan
   Mete Arslan / Cevapla 1 Şubat 2020 at 06:28

   Merhaba.
   99 2.0 RXE Laguna 1 aracım var. Aracı ilk çalıştırdığımda bir süre gittikten sonra şanzıman ışığı yanıyor ve araç 3.vitesten öteye gitmiyor. Tekrar çalıştırdığımda gün içinde, bu sorunu bir kez daha yapmıyor. Ayrıca vites geçişleri bazı viteslerde vuruntulu hissediliyor. Bu normal midir? Yaklaşık bir maliyet söylenebilir mı? Tamir süresi ne kadar olabilir? Aracı bırakmak mı gerekiyor? Teşekkürler.

 23. Taner
  Taner / Cevapla 10 Mart 2020 at 12:47

  Merhabalar aracım laguna3 2010 dizel otomatık bendeki problem arac vites düşürürken 3. Vitesten 2 ye gecerken öne dogru ufak bi yıgılma oluyo bu normalmidir birde yerinde beklerken geri vitese aldigim zaman titreme yapıyo ne yapmam gerek

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:25

   Taner Bey, aracınızın üzerinde Jatco JF613 şanzıman var. Zaman içerisinde şanzıman beyninden kaynaklı bu tip arızalar yaşanabilmektedir.

 24. semih
  semih / Cevapla 6 Mayıs 2020 at 16:12

  Merhabalar,

  98 model laguna 1 2.0 otomatik araca sahibim problemim araba 1 vites , geri vites , d , p geçiyor fakat d aldığımda 2 vites geçişinde vuruptu yapıp tekliyor. Ne yapmam gerek problem neyden kaynaklıdır.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:26

   Merhaba, maalesef Laguna 1 araçlardaki AD4 şanzımanlar konusunda hizmetimiz ve fazla bir bilgimiz bulunmuyor

 25. Gökay kara
  Gökay kara / Cevapla 13 Mayıs 2020 at 23:50

  Merhabalar 2003 2.0 laguna 2 sahibiyim. Arac seyir halindeyken cok şiddetli bir ses geliyor ve motor kendini korumaya aliyor sağa çekip kontağı açıp kapatınca düzeliyor sonra gene aynı sorunu yapiyor vites kutusunda sorun var arıza veriyor. Bu konu hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:27

   Gökay Bey, aracınız kendisini korumaya aldığında bir arıza kodu atar. Eğer aracınızı bir arıza tespit cihazına bağlatıp arıza kodunu bizimle paylaşırsanız, yardımcı olmaya çalışırız.

 26. burak taşkın
  burak taşkın / Cevapla 9 Haziran 2020 at 15:53

  Slmlar benim de laguna 2 aracımda burdaki bazı sorunları yaşadım çözmeye çalışacağım ama özellikle söylemek istediğim burdaki bizi bilgilendiren arkadaşlar sıkılmadan yorulmadan bizlere cevap verip tek tek ilgileniyorlar.Sizlere çok tşk ederim herkes adına işiniz gücünüz rast gitsin….

  • burak taşkın
   burak taşkın / Cevapla 9 Haziran 2020 at 16:00

   Bu arada benim de 2003 laguna 2 2.0 DPO şanzıman aracım var aracı 2. el aldım ve şanzıman bakımı yaptırmadım.Araç d-r-n-p göstergesi bazen ekrandan kayboluyor bazen geliyor(kontaktör sorunu) ve özellikle uzun yolda giderken hiçbir vuruntu ses sorun olmadan sadece vites kutusunda sorun diye uyarıyor ama hiçbirşekilde bir sorun hissetmiyorum yola devam etsem sorun yok kenara çekip aracı söndürüp çalıştırdığımda resetleniyor ve arıza kodlarına baktığımda aralıklı arıza olarak yazıyor
   –araç ilk çalıştırıldığında geri vitese taktığımda hissedilmiyor ama biraz ısınınca geri vitese taktığımda tak diye bir vuruntu geliyor bu 2 sorunun sebebi ne olabilir tşk ederim..

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 12 Haziran 2020 at 06:57

    Burak Bey, ilk olarak vites şalterinizi ve tesisatını kontrol ettiriniz. Buradaki aralıklı bir sinyal kesintisi hem göstergenin ekranda kaybolmasına neden olur, hem de yolda arıza attırabilir. Geri vites sorununuz oraya basan servo pistonunuzdan veya geri vites solenoidden kaynaklanabilir.

 27. Sadi
  Sadi / Cevapla 20 Temmuz 2020 at 19:58

  Merhabalar, Aracım 2003 otomatik LPG li Laguna arıza kodu DF016 ve DF036
  Otomatik vites sorunu gösteriyor yokuşta biraz ses yapıyor yüklenme bitince normale dönüyor. Arıza boşta iken oluyor.
  Sıkıntı ne olabilir maliyeti ne olur.

  • Laguna
   Laguna / Cevapla 31 Temmuz 2022 at 17:33

   Merhaba aracim 2001 rxelaguna1 otomatik aracim ranpalarda devir yukselince fites gecisi yapamiyor ve şanziman isiyaniyor ve ranpada kaliyor ama duzde de aynisini yapiyor ama duzde yinede gidiyor

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 2 Ağustos 2022 at 09:03

    Merhaba Hamit Bey, mutlaka bir servise götürüp aracınızın arıza kodlarına baktırmanızı öneriririz. Biz şu an için bu modeldeki araçlara hizmet vermemekteyiz.

 28. bayram köseoğlu
  bayram köseoğlu / Cevapla 25 Temmuz 2020 at 15:49

  merhaba aracım 2000 laguna 2.0 rxe arıza kodu yok aracım 1 sene (10000km) önce şanzıman tamiri gördü.
  problem 1 aydır devam eden 2.ve geri vites zorlanması araça kalktıktan sonra 2. viteste üfleme sesi gibi bir ses geliyor gitmiyor gaza yüklenmem gerekiyor eğer yokuşsa geri vites bir işe yaramıyor araba boğuluyor gibi oluyor kalkmıyor yerinden.
  bugünde aracı parka aldım tekrar çalıştırdım kol takıldı sonra kurtuldu parktan kendini 1 e aldı orada takıldı vites kolu boşlukta oynuyor ama araç 1 de. o şekilde kaldı ve artık çalışmıyorda.

 29. cuma gök
  cuma gök / Cevapla 28 Temmuz 2020 at 13:58

  slm benim aracım laguna 2 2003 model otomatik vites aracım çok ısındaığında vites arızası diyor ekranda aracı istop edip çalıştırınca gidiyor vites geçişleri de vuruntulu 3 den dörde geçerken zor geciyor devir yükseliyor yokuşta bayağı çekiş düşüyor iyi bayramlar teşekür ederim

 30. özgür 42 27
  özgür 42 27 / Cevapla 26 Ağustos 2020 at 10:13

  2004 laguna 2 2.0 16v otomatik aracım her zaman olmasa da geri vitese geçerken zorlanıyor ve alttan küt diye ses gelerek geçiyor.. neden kaynaklanıyordur? ne yapmam gerekir? ilginiz için teşekkürler.

 31. SERKAN TEKIN
  SERKAN TEKIN / Cevapla 17 Kasım 2020 at 17:03

  MERHABA ARACIM LAGUNA 1 2000MODEL OTOMATIK 8 VALF GOSTERGEDE SERVIS ISIGI SABIT YANIYO ARACI AYRI AYRI CIHAZLARA BAGLATTIM AMA ARIZA GOZUKMUYO SERVIS ISIGIDA SONMUYO NE OLABILIR

 32. KEREM CAN
  KEREM CAN / Cevapla 31 Aralık 2020 at 13:00

  merhaba ben kerem bende laguna1 otomatik vites 2000 model 2000 motor aracımı yeni aldım aracımda yolda giderken motor kpmprosör yapıyor devir yükseliyor fakat motor ısındıktan sonra araç normal şekilde hareket ediyor motorun giderken birden komprosör yapma sebebi ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 31 Aralık 2020 at 15:05

   Merhaba Kerem Bey aracınızdaki problem mekaniksel problem size yakın bir mekanık ustasına götürmenizi tavsiye ederiz. Gaz kelebeğine baktırmanızı tavsiye ederiz sonrasında da bi beyin selenoid testi yaptırınız.

 33. İdris Yıldız
  İdris Yıldız / Cevapla 12 Şubat 2021 at 14:34

  Merhaba benim aracım 2008 model Laguna 3 2.0 dci
  Aracımı geri vitese aldığımda titreme yaşıyorum sorun ne olabilir..
  İlginiz ve cevabınız için şimdiden teşekkür ederim ..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 06:17

   İdris Bey, sorun tork konvertörü ya da mekanik olabilir. Dilerseniz ücretsiz test ve arıza tespit için İstanbul, Ankara, İzmir şubelerimizden birisine uğrayabilirsiniz.

 34. Enver yüzer
  Enver yüzer / Cevapla 1 Mart 2021 at 20:21

  Merhaba , Laguna 2 2005 model 2.0 aracımda uzun yolda otomatik vites sorunu yazısı çıkıyor ekranda çekişte bı sorun yok stop edip çalıştırınca yazı gidiyor.serviste bilgisayar bağlantısında köprüleme hatası diye çıktı konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.tsk ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Mart 2021 at 10:02

   Enver Bey, tork konvertörü arızası yaşamaktasınız. Hangi ilde ikamet ediyorsunuz?

   • Enver yüzer
    Enver yüzer / Cevapla 3 Mart 2021 at 07:24

    Merhaba Konya’da ikamet etmekteyim

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 4 Mart 2021 at 09:05

     Enver Bey, size en yakın Ankara şubemiz ile hizmet sunabiliriz. Açık adresimiz: Bahçekapı mah. 2480 sokak, Şaşmaz Blv No:06/05, Etimesgut / Ankara. Telefon: 0312 278 13 90. Ayrıa servis bilgilerimize şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz: https://atco.com.tr/ankara-bayi-servis-adres-bilgileri/

 35. Erdem ACARUYGUN
  Erdem ACARUYGUN / Cevapla 13 Nisan 2021 at 19:14

  Merhaba kolay gelsin aracı henüz yeni aldım Renoult Laguna 2003 model 2.0 16 vP den R N D ye alırken gösterge panelinde göstermiyor birkaç denemeden sonra gösteriyor ayrıca bugün de P ye aldığımda takılı kaldı istop ettim yeniden çalıştırdım düzeldi acaba sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler iyi çalışmalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Nisan 2021 at 10:45

   Erdem Bey, aracınızda herhangi bir arıza kodu aldınız mı yada gösterge panelinde farklı bir arıza ışığı yaktı mı?

 36. Alper Emin DEDE
  Alper Emin DEDE / Cevapla 17 Nisan 2021 at 20:43

  Sayın ilgili,
  Aracım 2005 model laguna 2, 2.2 dcı dizel otomatik modeli. Araç soğuk iken hiçbir sorun yaşamıyorum ancak yoğun trafikte ıdındığında ilk kalkışta ciddi vuruntu yapıyor. Manuel durumda yapmıyor. Vites geçişleri sorunsuz. Ama ısındığında Hagi viteste gideceğini şaşırıyormuş gibi davranıyor. Sorun ne olabilir yardımcı olur musunuz? Teşekkürler…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Nisan 2021 at 11:34

   Alper Bey, şanzımanınızın içerisinde mekanik bir kaçırmadan kaynaklı olarak bu sorunu yaşayabilirsiniz.

 37. Armagan abaci
  Armagan abaci / Cevapla 4 Haziran 2021 at 20:52

  İyi calismalar
  2006 model faz2 Renault laguna 2.0T 5ileri otomatik vites benzinli
  Aracta bazen uzun yolda bazen ilk calistirmada digital ekranda sanzimani kontrol ettirin esp ve abs uyarisi veriyor araba belli bir hizda sabit kaliyor cekis dusuyor tekliyor gibi titriyor vitese gecerken tak tuk sesler geliyor kontagi acip kapayinca duzeliyor bundan 6 ay once Turbunu tamir yaptirdim sonuc ayni degisen birsey olmadi arabanin ekranda uyari vermedigi zaman cekisi kalkisi vs cok iyi bu arada ben hatay iskenderundayim bize en yakin subeniz nerede

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 18:00

   Merhaba, aracınızda bir şanzıman problemi var dönemsel olarak araç kendisini korumaya alıyor. Korumaya aldığı zaman bahsettiğiniz problemleri yaratıyor. Size en yakın şubemiz şu an için Ankara’dır.

 38. serkan kibar
  serkan kibar / Cevapla 26 Ağustos 2021 at 18:08

  merhabalar kolay gelsin. aracım 2001 laguna arac D de iken yokuşta gaz yemiyor devir düşüyor stop ediyor. 1 ve 2 yi kullanınca sorun yok. Geri viteste düşük devirde yine stop ediyor. Artvin den yazıyorum burda otomatik şanzımandan anlayan usta bulmak zor. sorun ne kaynaklı olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Eylül 2021 at 10:32

   Merhaba, aracın şanzıman içinde basınç kaçakları mevcut gibi gözüküyor. Araç yaklaşık 20 yaşında, şanzıman inmesi gerekebilir.

 39. ali danacı
  ali danacı / Cevapla 2 Kasım 2022 at 17:36

  slm 2003 laguna 2 2000 cc otomotik aracım 6 ay olalı aldım.şehiriçi kullandığımdan anlayamadım.arac 4 vitese geçmiyor.4000 devirlere kadar çıkıyor genede 4 geçmiyor.bu konuda yardımcı olurmusunuz.gebzeden yazıyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Kasım 2022 at 09:26

   Merhaba Ali Bey, aracınızda DPO adlı şanzıman var. Belirtmiş olduğunuz arızaya göre şanzıman içinde basınç kaçağı olabilir ve beyindeki seleonid grubunda problem söz konusu olabilir. Biz şrket olarak bu tip şanzımana şu an için maalesef hizmet vermemekteyiz. Çalışmalarımız devam etmektedir. Arcınızı bir servise götürüp arıza kodlarına baktırmanızı da öneririz.

 40. Erol Eraydın
  Erol Eraydın / Cevapla 25 Kasım 2022 at 23:11

  Merhabalar,
  2006 model laguna 2.0T LPG li aracımda sadece sabahları ilk yola çıktığımda araç 70km yi geçince vites kutusu kontrol edin yazıyor ve 4. viteste sabit kalıyor. Kenara çekip kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda bu uyarıyı o gün daha yapmıyor. Sadece sabahları ilk yola çıktığımda yapıyor. Bunun sebebi nedir ve yaklaşık maliyet söyleyebilir misiniz.
  Trabzon dan yazıyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Aralık 2022 at 13:17

   Merhaba Erol Bey, şanzıman beyninizde ve şanzıman içinde basınç kaçağı olabilir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Şirket olarak LPG’li araçlara da garanti verilmediğini bildirmek isteriz.

 41. Serkan KAHRAMAN
  Serkan KAHRAMAN / Cevapla 7 Aralık 2022 at 11:18

  Merhaba ;

  Renault Laguna 1 AL4\DPO şanzıman komple revizyonunu hala yapıyormusunuz ? Bu şanzımanın komple revizyonunun ortalama olarak fiyatı ne kadara mal oluyor ? Bilgilendirme için şimdiden teşekkür ediyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Aralık 2022 at 14:14

   Merhaba Serkan Bey, maalesef DPO şanzımana şu an için hizmet vermemekteyiz.

 42. Rıza
  Rıza / Cevapla 20 Mart 2023 at 22:27

  S.a aracım Laguna 1
  1998 model RX
  2000 motor benzin LPG
  Aracım 2ve 4cu videse girmiyor
  Giderken 1ci videsten 3ce geçiyor 1videste gaza yüklenince ancak 3cu videse geçiyor 2le 4 okumuyor arızası ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mart 2023 at 15:23

   Merhaba Rıza Bey, laguna 1 araca hizmet vermemekteyiz.

 43. Mert
  Mert / Cevapla 25 Nisan 2023 at 20:18

  Kolay gelsin aracım laguna 1 1998 model 2.0 otamatik vites, 3. Viteste takılı kalıyor geri gidiyor hiçbir sıkıntısı yok 3-4 gün öncesine kadar normaldi şimdi hep 3 te sabit kalıyor ne yapmam gerekiyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Nisan 2023 at 10:08

   Merhaba Mert Bey, 98 model laguna araçta bulunan DPO şanzımanına hizmet vermemekteyiz.

 44. Hüseyin bülbül
  Hüseyin bülbül / Cevapla 7 Haziran 2023 at 08:01

  Aracım 2010laguna3 şanzıman tamiri yapiyormusu nuz bu araca

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Haziran 2023 at 16:23

   Merhaba, aracınızdaki arıza nedir? Cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırdınız mı?

 45. Ümit Yıldız
  Ümit Yıldız / Cevapla 13 Ağustos 2023 at 02:38

  Merhaba, aracım 2006 model Laguna 2 2.0T 16V. Aracı genelde D de kullanıyorum. Gazı zor yiyor, çekiş gücünde zorlanma oluyor hatta motor bağırıyor ama belli bir hıza ulaştıktan sonra rahat yol alıyor. Manuele aldığımda zorlanmayı 1 ve 2.viteste yaşıyorum hızım çok olmasa bile 3 e aldığımda yine rahatça devir alıyor. Fakat motor ısındıktan sonra ve rahat devir aldıktan sonra frenle durmada veya hız azaltmada tak diye vuruntu yapmaya başlıyor. Vuruntuları dur kalk yaptıkça trafikte yaşıyorum. Son bir iki seferdir uzun yolculuklardan sonra aracı durdurduğumda balata kokusu gibi bir koku da aldığım oldu. Bunun nedeni ne olabilir? Valfleri veya şanzımanı testten geçirmek için ortalama maliyet ne olur?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Ağustos 2023 at 10:06

   Merhaba Ümit Bey, aracınızda çıkan şanzıman modeline maalesef hizmet vermemekteyiz.

 46. Serhan
  Serhan / Cevapla 25 Şubat 2024 at 16:37

  Merhabalar
  Bende 2010 model laguna3 2.0dci otomatik var.Arac gazdan ayağını cekince şehir içinde vites boşa kendini korumaya alıyor ekranda otomatik vites gösterin diyor arıza ışığı yanıyor ara ara yapmaya başladı bu nasıl çözülür .
  Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Şubat 2024 at 17:56

   Merhaba, şanzıman içinde ve şanzıman beyninde bir arıza var gibi görünüyor. Dilerseniz size em yakın servisimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 47. Kemal
  Kemal / Cevapla 16 Nisan 2024 at 01:13

  Merhaba Laguna 1 2001 model 2.0 8 valf 114 bg Renault motor otomatik şanzıman aracım var. Ara. şanzıman arıza ışığı yandı. Kontağı kapatıp açtığımda sönmüyor. Selenoidler yeni değişti 2-3 ay oluyor. İlk çalışırtırmada ışık yanmıyor fakat vites değişir değişmez yanıyor. Vites değişiyor fakat aşırı vuruntulu ve 3.000 devirlerde değişiyor. durduğumda vites düşürmeye devam ediyor bir kaç saniye sonra 1. vitese geçiyor tekrar kalkış yaptığımda ise araba gaza bayağı basmama rağmen bağırarak çok yavaş kalkıyor sanki gaz yemiyor gibi. Sorun ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2024 at 12:30

   Merhaba, maalesef AL4 şanzıman modeline müdahele etmiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler