Opel Otomatik Şanzıman

Opel marka aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Opel araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Opel otomatik vites kutusu sorunları (vuruntu, arıza lambası yanması, vites geçişinde zorluk, vitese geçmeme, p0700 arıza kodu) zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Opel otomatik şanzıman arızalarına, başta Opel 6T40 otomatik şanzımanlar olmak üzere, için kesin çözüm üretmekteyiz. Her türlü Opel otomatik şanzıman tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Opel Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Opel grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre Opel tam otomatik şanzıman (Active select) tipleri:

Opel Otomatik Şanzıman Sorunları

Opel otomatik şanzıman sorunlarının başında otomatik şanzıman vuruntu problemi gelmektedir. İster Vectra C 2.2’de kullanılan AF33 (Aisin 55-50) şanzıman olsun, ister Vectra C 1.9 cdti  ve Insignia 2.0 Cdti araçlarda kullanılan AF40 TF80 Aisin şanzıman olsun, isterse Astra ve Insignia 1.6 Cdti araçlarda kullanılan 6T30, 6T40 ve 6T45 şanzıman olsun, vuruntuların çoğunluğunun nedeni selenoidler veya şanzıman beynidir. Vuruntulu şekilde kullanıma devam eden araçların şanzımanlarında mekanik hasarlar meydana geldiği, çoğu zaman gözlemlenmiştir. Bu mekanik hasarlar otomatik şanzıman basınç kaybında neden olacaktır ve şanzımanınızdaki masraf artacaktır. Bundan dolayı Opel aracınızda vuruntu varsa, şanzımanınıza müdahale ettirmenizi tavsiye ederiz.

Eğer Opel aracınızda şanzıman arıza lambası yanıyorsa, artık en yakın servise gitme zamanınız gelmiştir. Kritik durumlarda otomatik P0700 arıza kodu atar ve çoğu durumda şanzıman korumaya geçer. Otomatik şanzımanın korumaya geçmesi durumunda  araçta genellik geri vites ve 4 veya 5.vites devrede kalır ve selenoidlere giden elektrik kesilir.

Arıza lambasını söndürmek çözüm değildir!

Arıza lambasının cihazla söndürülmesi birçok durumda arızayı gidermeyecektir. Örnek vermek gerekirse otomatik şanzımanda vuruntu varsa cihazla arıza lambasını söndürmek, arıza sebebini çözmeyeceği için, yakın bir zamanda tekrar vuruntu ve şanzıman arıza lambası yanması ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Opel Selenoid Valf ve Şanzıman Beyni Testi 

Arıza tespit cihazları otomatik şanzıman selenoid valf ve şanzıman beyni arızalarını elektriksel düzeyde tespit edebilir. Otomatik vites geçiş sorunlarının temel nedeni olan şanzıman beyninin ve selenoidlerin testi arıza tespit cihazları ile gerçekleştirilemez. 

Atco Mühendislik, selenoid testi ve 3 adet şanzıman beyni testi cihazları ile Türkiye’nin en kapsamlı selenoid ve şanzıman beyni test merkezidir. Bu sayede müşterilerimiz sadece gerekli parçaların değişimine ödeme yaparlar ve sunabildiğimiz otomatik şanzıman fiyatları, garantili onarım için oldukça uygundur.

Oldukça pahalı olan selenoid valflerin ve şanzıman beyninin test edilmeden değiştirilmesi, gereksiz şanzıman tamir fiyatları ortaya çıkmasına, arızalı parçaların tespit edilmemesi ve değiştirilememesi ise arızanın devam etmesine neden olacaktır. 

Opel Şanzıman Beyni Tamiri

Firmamızda Opel şanzıman beyinleri özel test ünitelerinde test edilerek kontrol edilmektedir. Gerçekleştirilen testler sonucu kavramaya istenilen basınçta ve zamanda yağ göndermeyen valfler tespit edilebilmektedir.

Araç üzerindeki çalışma koşullarını simüle eden makinelerden çıkan test sonuçlarına göre şanzıman beyinleri uzman teknisyenlerimiz tarafından tamir edilmektedir. Opel otomatik şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel otomatik şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca her türlü Opel ve Chevrolet şanzıman yedek parçaları için 0 216 365 95 00 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

Opel Otomatik Şanzıman Tamiri ve Testi

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Opel otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Opel araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Opel şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Opel otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Opel Şanzıman Yağı Değişimi

Opel şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Opel otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Opel şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Opel Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Opel aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

18 thoughts on “Opel Otomatik Şanzıman

 1. Cihan kaptan genç
  Cihan kaptan genç / Cevapla 5 Nisan 2020 at 16:45

  Merhaba sizlere Samsundan yazıyorum. 3 ay önce 2010 astra j cosmo araç aldım. (OTOMATİK) 97000 KM DE.
  ARACIMDA 3 DEN 4 DE GEÇERKEN TUTUP BIRAKMA, 4 DEN 5 E GEÇERKEN Bİ YIĞILMA VE SONRA TOPLUYOR D MODUNDA. ACABA SORUN NEDİR? ŞU ORTAM DÜZELİNCE SİZİN İŞLETMENİZE GELMEK İSTİYORUM. İŞİN EHLİ OLAN KİŞİLERİN MÜDAHALE ETMESİNİ VE BİR DAHA SORUN YAŞAMAK İSTEMİYORUM.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Haziran 2020 at 06:31

   Cihan Bey, eğer sorununuz manuel modda aynı şiddette devam etmiyorsa, problem valf gövdesi ve selenoidlerden kaynaklanıyor olabilir.

 2. onur uygun
  onur uygun / Cevapla 1 Haziran 2020 at 02:20

  merhaba aracım 1996 model otomatik opel omega.soyle bir sorunum var;aracımla seyir halinde herhangi bir sorunum yok fakat durdugumda P ye aldigimda motoru stop etmeden 30 saniye sonra D ye tekrar alip hareket etmek istersem arac kendini korumaya alıyor,bilgisayarda herhangi bir sey gozukmedi herhangi bir cozumde bulunamadı,acaba ne yapmamız gerekli?sorun neden kaynaklidır?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 21:58

   Onur Bey, maalesef şanzımanınız bildiğimiz bir şanzıman değildir.

 3. kemal
  kemal / Cevapla 11 Haziran 2020 at 08:52

  merhaba, aracım 2010 1,6 benzin-LPG astra J 140bin km.araç 2 vitese hafif sarsıntılı geçiyordu, özel serviste şanzıman yağı değiştirildi 2 ay sonra şikayetlerim arttı. p0700-p2714-p3405 arızaları verdi, şanzıman kendini korumaya alıyor. 2 ve 3 e geçerken zorlanıyor ve devir yükseliyor, 6. viteste 1500-2000 devirde sabit giderken devir saati dalgalanıyor 3000 e çıkıp tekrar düşüyordu vites 5 e düşmeye çalışıyordu herhalde ki şuan 6 ya da zor geçiyor. Son olarak bayır çıkarken manuel de de vites değiştiremedim, ekranda değişmiş gözüküyor fakat vites geçmiyor. Virüs sebebiyle yaptıramadım bu şekilde 1000 km kadar kullandım. şu an yaptıracağım, sorun büyük mü acaba…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Haziran 2020 at 07:15

   Kemal Bey, şanzımanınızda en az bir selenoid takılı kalmış, ayrıca içerisinde basınç kaybı da gözüküyor, anlattıklarınız kadarı ile. Sorununuz ancak revizyon işlemleri ile çözülecek gibi duruyor. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz servislerimizden birisine uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

   • Cengiz
    Cengiz / Cevapla 4 Eylül 2020 at 02:05

    Ustam kolay gelsin aracım 2016 opel astra 1.6 dizel otomatik 1. Vitesten 2. Vitese geçerken araç bagırıyor devir 2000 den birden 3000 e atıyor bikaç saye sonra düzeliyor herşey sakin kullanımda hiçbir peoblem yok sert kullanımda bu sorub oluşuyor

 4. Sadullah
  Sadullah / Cevapla 27 Haziran 2020 at 01:22

  Merhaba aracım 1997 model vectra b 2.0 lpgli arıza kodu 38 mevcut aktarım giriş rpm sinyali yok diyor. Araç çalışıp yürüdüğü zaman vites geçişleri normal bir şekilde oluyor ama vitesleri düşürmüyor stop edip çalıştırınca düzeliyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 20:17

   Sadullah Bey, muhtemelen giriş sensörü problemi yaşıyorsunuz

   • Ertunc k
    Ertunc k / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 00:27

    Merhaba selamın aleyküm.2012 model opel astra aracım var.Eastronic vites özellikle istanbulun yoğun trafiğinde sürekli dur kalklarda aşırı kafa atıyor.1 ve 2. Vites arası aniden durma, vuruntu yapma problemi yaşıyorum.1 ve 2 vites arası manuel kullanmak istediğimde aracımın altından her vites değişiminde tak tuk ses geliyor.Klima açık olunca daha çok hissettiriyor.Park yapacağım zaman geri vitese takınca gaza basmadan ayağımı frenden çektikden sonra aracım stop edecekmiş gibi davranıyor.Uzun yolda boş yolda sıkıntım yok.Neden olur sizce ? Araç 114 binde hiç baskı balata da değişnemiş.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 10:42

     Ertunç Bey, Atco olarak maalesef Opel yarı otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirmiyoruz.

 5. Serdar
  Serdar / Cevapla 12 Temmuz 2020 at 21:02

  1.9 dizel otamatik 6 ileri activ select şanzuman kullanan zafira aracım var 2009 model 180 bin km. Benim sorunum arac 3 ten 4 vitese geçerken devir yükseltip boşa düşmüş gibi oluyor vuruntu lu geçiyor egerki gaz oranını ayağım ile ayarlayıp tam geçerken kesersen daha rahat vites atıyor. Sorun ne olabilir iyi günler diliyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 14:54

   Serdar Bey, sorun şanzıman hidrolik beyni ile alakalıdır. Beyini söktürüp bize gönderirseniz tamir şansını deneyebiliriz.

 6. Barış Kula
  Barış Kula / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 18:00

  AF20 şanzıman için komple revizyon Fiyatı Alabilir miyim?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Temmuz 2020 at 10:37

   Barış Bey, maalesef Atco olarak AF20 şanzıman grubuna hizmet sunmuyoruz.

 7. Huseyin keles
  Huseyin keles / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 19:57

  1998 opel vektra 2000 motor otomatik hic bir vitesde yurumuyor sorun ne olabilir birde kaca yapilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Temmuz 2020 at 10:37

   Hüseyin Bey, şanzımanın içerisinde mekanik problem vardır. Atco olarak maalesef Vectra-C kasa öncesi araçlara hizmet sunamıyoruz.

 8. fatih zağlı
  fatih zağlı / Cevapla 15 Eylül 2020 at 17:07

  Merhabalar benim 1998 opel omegam var otomatik şanzumanda yağ kaçağı var 2.3 damla felan bunun tamirini yapıyormusunuz ve ne kadar masraf çıkar ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.