Opel Otomatik Şanzıman

Opel marka aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Opel araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Opel otomatik vites kutusu sorunları (vuruntu, arıza lambası yanması, vites geçişinde zorluk, vitese geçmeme, p0700 arıza kodu, P0741 Opel arıza kodu) zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Opel otomatik şanzıman arızalarına, başta Opel 6T40, 6T45, 6T46, AF40 TF80 otomatik şanzımanlar olmak üzere, için kesin çözüm üretmekteyiz. Her türlü Opel otomatik şanzıman tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Opel otomatik şanzıman tamiri

Nissan Micra Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Opel Insignia Sıfır Şanzıman Kampanyası

Opel Insignia 2.0CDTI araçlar için 2023 Ekim boyunca sıfır şanzıman araca montaj dahil özel fiyatımız 65.000 TL’dir. Detaylar ve randevu için 05526068784

Opel Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Opel grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre Opel tam otomatik şanzıman (Active select) tipleri:

Opel Otomatik Şanzıman Sorunları

Opel otomatik şanzıman sorunlarının başında otomatik şanzıman vuruntu problemi gelmektedir. İster Vectra C 2.2’de kullanılan AF33 (Aisin 55-50) şanzıman olsun, ister Vectra C 1.9 cdti  ve Insignia 2.0 Cdti araçlarda kullanılan AF40 TF80 Aisin şanzıman olsun, isterse Astra ve Insignia 1.6 Cdti araçlarda kullanılan 6T30, 6T40 ve 6T45 şanzıman olsun, vuruntuların çoğunluğunun nedeni selenoidler veya şanzıman beynidir. Vuruntulu şekilde kullanıma devam eden araçların şanzımanlarında mekanik hasarlar meydana geldiği, çoğu zaman gözlemlenmiştir. Bu mekanik hasarlar otomatik şanzıman basınç kaybında neden olacaktır ve şanzımanınızdaki masraf artacaktır. Bundan dolayı Opel aracınızda vuruntu varsa, şanzımanınıza müdahale ettirmenizi tavsiye ederiz.

Eğer Opel aracınızda şanzıman arıza lambası yanıyorsa, artık en yakın servise gitme zamanınız gelmiştir. Kritik durumlarda otomatik P0700 arıza kodu atar ve çoğu durumda şanzıman korumaya geçer. Otomatik şanzımanın korumaya geçmesi durumunda  araçta genellik geri vites ve 4 veya 5.vites devrede kalır ve selenoidlere giden elektrik kesilir.

Arıza lambasını söndürmek çözüm değildir!

Arıza lambasının cihazla söndürülmesi birçok durumda arızayı gidermeyecektir. Örnek vermek gerekirse otomatik şanzımanda vuruntu varsa cihazla arıza lambasını söndürmek, arıza sebebini çözmeyeceği için, yakın bir zamanda tekrar vuruntu ve şanzıman arıza lambası yanması ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Opel Selenoid Valf ve Şanzıman Beyni Testi 

Arıza tespit cihazları otomatik şanzıman selenoid valf ve şanzıman beyni arızalarını elektriksel düzeyde tespit edebilir. Otomatik vites geçiş sorunlarının temel nedeni olan şanzıman beyninin ve selenoidlerin testi arıza tespit cihazları ile gerçekleştirilemez. 

Atco Mühendislik, selenoid testi ve 3 adet şanzıman beyni testi cihazları ile Türkiye’nin en kapsamlı selenoid ve şanzıman beyni test merkezidir. Bu sayede müşterilerimiz sadece gerekli parçaların değişimine ödeme yaparlar ve sunabildiğimiz otomatik şanzıman fiyatları, garantili onarım için oldukça uygundur.

Oldukça pahalı olan selenoid valflerin ve şanzıman beyninin test edilmeden değiştirilmesi, gereksiz şanzıman tamir fiyatları ortaya çıkmasına, arızalı parçaların tespit edilmemesi ve değiştirilememesi ise arızanın devam etmesine neden olacaktır. 

Opel Şanzıman Beyni Tamiri

Firmamızda Opel şanzıman beyinleri özel test ünitelerinde test edilerek kontrol edilmektedir. Gerçekleştirilen testler sonucu kavramaya istenilen basınçta ve zamanda yağ göndermeyen valfler tespit edilebilmektedir.

Araç üzerindeki çalışma koşullarını simüle eden makinelerden çıkan test sonuçlarına göre şanzıman beyinleri uzman teknisyenlerimiz tarafından tamir edilmektedir. Opel otomatik şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel otomatik şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca her türlü Opel ve Chevrolet şanzıman yedek parçaları için 0 216 365 95 00 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

Opel Otomatik Şanzıman Tamiri ve Testi

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Opel otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Opel Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatı

Opel araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Opel şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Opel Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Opel Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Opel Şanzıman Yağı Değişimi

Opel şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Opel otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Opel şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Opel Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Opel aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

46 thoughts on “Opel Otomatik Şanzıman

 1. Cihan kaptan genç
  Cihan kaptan genç / Cevapla 5 Nisan 2020 at 16:45

  Merhaba sizlere Samsundan yazıyorum. 3 ay önce 2010 astra j cosmo araç aldım. (OTOMATİK) 97000 KM DE.
  ARACIMDA 3 DEN 4 DE GEÇERKEN TUTUP BIRAKMA, 4 DEN 5 E GEÇERKEN Bİ YIĞILMA VE SONRA TOPLUYOR D MODUNDA. ACABA SORUN NEDİR? ŞU ORTAM DÜZELİNCE SİZİN İŞLETMENİZE GELMEK İSTİYORUM. İŞİN EHLİ OLAN KİŞİLERİN MÜDAHALE ETMESİNİ VE BİR DAHA SORUN YAŞAMAK İSTEMİYORUM.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Haziran 2020 at 06:31

   Cihan Bey, eğer sorununuz manuel modda aynı şiddette devam etmiyorsa, problem valf gövdesi ve selenoidlerden kaynaklanıyor olabilir.

 2. onur uygun
  onur uygun / Cevapla 1 Haziran 2020 at 02:20

  merhaba aracım 1996 model otomatik opel omega.soyle bir sorunum var;aracımla seyir halinde herhangi bir sorunum yok fakat durdugumda P ye aldigimda motoru stop etmeden 30 saniye sonra D ye tekrar alip hareket etmek istersem arac kendini korumaya alıyor,bilgisayarda herhangi bir sey gozukmedi herhangi bir cozumde bulunamadı,acaba ne yapmamız gerekli?sorun neden kaynaklidır?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 21:58

   Onur Bey, maalesef şanzımanınız bildiğimiz bir şanzıman değildir.

   • Furkan
    Furkan / Cevapla 14 Kasım 2020 at 08:16

    Merhaba astra g kasa aracım var 2000 model ilk kalkışta bazen sert gaz verdiğimde küt diye vuruyor arıza lambasını yakıyor ve araba hiç gitmiyor gibi oluyor

 3. kemal
  kemal / Cevapla 11 Haziran 2020 at 08:52

  merhaba, aracım 2010 1,6 benzin-LPG astra J 140bin km.araç 2 vitese hafif sarsıntılı geçiyordu, özel serviste şanzıman yağı değiştirildi 2 ay sonra şikayetlerim arttı. p0700-p2714-p3405 arızaları verdi, şanzıman kendini korumaya alıyor. 2 ve 3 e geçerken zorlanıyor ve devir yükseliyor, 6. viteste 1500-2000 devirde sabit giderken devir saati dalgalanıyor 3000 e çıkıp tekrar düşüyordu vites 5 e düşmeye çalışıyordu herhalde ki şuan 6 ya da zor geçiyor. Son olarak bayır çıkarken manuel de de vites değiştiremedim, ekranda değişmiş gözüküyor fakat vites geçmiyor. Virüs sebebiyle yaptıramadım bu şekilde 1000 km kadar kullandım. şu an yaptıracağım, sorun büyük mü acaba…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Haziran 2020 at 07:15

   Kemal Bey, şanzımanınızda en az bir selenoid takılı kalmış, ayrıca içerisinde basınç kaybı da gözüküyor, anlattıklarınız kadarı ile. Sorununuz ancak revizyon işlemleri ile çözülecek gibi duruyor. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz servislerimizden birisine uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

   • Cengiz
    Cengiz / Cevapla 4 Eylül 2020 at 02:05

    Ustam kolay gelsin aracım 2016 opel astra 1.6 dizel otomatik 1. Vitesten 2. Vitese geçerken araç bagırıyor devir 2000 den birden 3000 e atıyor bikaç saye sonra düzeliyor herşey sakin kullanımda hiçbir peoblem yok sert kullanımda bu sorub oluşuyor

 4. Sadullah
  Sadullah / Cevapla 27 Haziran 2020 at 01:22

  Merhaba aracım 1997 model vectra b 2.0 lpgli arıza kodu 38 mevcut aktarım giriş rpm sinyali yok diyor. Araç çalışıp yürüdüğü zaman vites geçişleri normal bir şekilde oluyor ama vitesleri düşürmüyor stop edip çalıştırınca düzeliyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 20:17

   Sadullah Bey, muhtemelen giriş sensörü problemi yaşıyorsunuz

   • Ertunc k
    Ertunc k / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 00:27

    Merhaba selamın aleyküm.2012 model opel astra aracım var.Eastronic vites özellikle istanbulun yoğun trafiğinde sürekli dur kalklarda aşırı kafa atıyor.1 ve 2. Vites arası aniden durma, vuruntu yapma problemi yaşıyorum.1 ve 2 vites arası manuel kullanmak istediğimde aracımın altından her vites değişiminde tak tuk ses geliyor.Klima açık olunca daha çok hissettiriyor.Park yapacağım zaman geri vitese takınca gaza basmadan ayağımı frenden çektikden sonra aracım stop edecekmiş gibi davranıyor.Uzun yolda boş yolda sıkıntım yok.Neden olur sizce ? Araç 114 binde hiç baskı balata da değişnemiş.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 10:42

     Ertunç Bey, Atco olarak maalesef Opel yarı otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirmiyoruz.

 5. Serdar
  Serdar / Cevapla 12 Temmuz 2020 at 21:02

  1.9 dizel otamatik 6 ileri activ select şanzuman kullanan zafira aracım var 2009 model 180 bin km. Benim sorunum arac 3 ten 4 vitese geçerken devir yükseltip boşa düşmüş gibi oluyor vuruntu lu geçiyor egerki gaz oranını ayağım ile ayarlayıp tam geçerken kesersen daha rahat vites atıyor. Sorun ne olabilir iyi günler diliyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 14:54

   Serdar Bey, sorun şanzıman hidrolik beyni ile alakalıdır. Beyini söktürüp bize gönderirseniz tamir şansını deneyebiliriz.

  • İsmail Hakkı ışık
   İsmail Hakkı ışık / Cevapla 29 Aralık 2020 at 22:48

   Merhaba
   Aracım 2.2 benzinli Vectra c 2004 model
   Komple revizyon yapıldı hidrolik beyin vs değişti ama vitesler yine çok belirgin geçiyor firene basınca vites dusuruken yavaşlayinca vuruntu oluyor arada yine şanzıman korumaya alıyor vites 5 kalıyor 5 ve 2 ikinci vites oluyor sadece
   Sizce sorun nedir ve maliyeti ne olur aracımı satmak istemiyorum şimdiden teşekkürler

 6. Barış Kula
  Barış Kula / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 18:00

  AF20 şanzıman için komple revizyon Fiyatı Alabilir miyim?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Temmuz 2020 at 10:37

   Barış Bey, maalesef Atco olarak AF20 şanzıman grubuna hizmet sunmuyoruz.

 7. Huseyin keles
  Huseyin keles / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 19:57

  1998 opel vektra 2000 motor otomatik hic bir vitesde yurumuyor sorun ne olabilir birde kaca yapilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Temmuz 2020 at 10:37

   Hüseyin Bey, şanzımanın içerisinde mekanik problem vardır. Atco olarak maalesef Vectra-C kasa öncesi araçlara hizmet sunamıyoruz.

 8. fatih zağlı
  fatih zağlı / Cevapla 15 Eylül 2020 at 17:07

  Merhabalar benim 1998 opel omegam var otomatik şanzumanda yağ kaçağı var 2.3 damla felan bunun tamirini yapıyormusunuz ve ne kadar masraf çıkar ?

 9. Yaşar
  Yaşar / Cevapla 1 Kasım 2020 at 16:03

  Merhba benim 1998 opel vetra b kasa 2000 motor otomatik sanziman manüel 1.2.3 geçiyor D KONUMUNDA 123 tamam .4 E geçmiyor S TUŞUDE DURURKEN CALIŞIYOR YURURKEN BAZAN 1.2 DE YANAR AMA DEVREYE GECMIYOR ARACIN 4 E GEÇMEMESININ SORUNU COZUMU NEDIR 3 VIDES 180 KM YAPIYOR BAZENDE .D. KONUMUNDA HIĆ VIDES DEĞIŞMEDEN 180 YAPIYOR SORUNU COZUM TEĎEKURLER 05375868670

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Aralık 2020 at 15:50

   Merhaba Yaşar Bey Atco şanzıman ailesi olarak Vectra B araçlara ait şanzıman gruplarına hizmet verememekteyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

 10. Ali
  Ali / Cevapla 26 Aralık 2020 at 06:17

  Üstad kolay gelsin insignia 2. 0 cdti 2013 model aracımın vites geçişleri hissettiriyor, kalkarken hafif sarsıntısı var km 195.000 bin, vitesler düzensiz geçiyor, ayrıca iki defa şanzıman yağı değişti

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Aralık 2020 at 12:45

   Merhaba Ali Bey aracınızdaki arızayı yerinde tespit etmek isteriz mevcut arızanızın sebebi şanzıman içi kaynaklanan bir arızadan yapabilir. Dilerseniz İstanbul yada İzmir şubemize ücretsiz test için bekleriz. Lokasyyonlarımız size uzak ise aracınızın arıza kodlarını tarafımıza yollarsanız seviniriz irtibat tel 0530 567 8991

 11. Furkan
  Furkan / Cevapla 27 Aralık 2020 at 20:07

  Merhabalar
  Bende opel vectra B otomatik vites 1997 model var vitesi Dye aldığımda sanki 4.viteste kalkıyor ama manuel 1 2 3 kullandığımda sıkıntı yok bu neden yapar teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Aralık 2020 at 11:06

   Merhaba Furkan Bey Atco şanzıman ailesi olarak aracınızdaki şanzıman tipine hizmet verememekteyiz. Araçtaki arızanın sebebi selenoid kaynaklı bir arıza olabilir.

 12. İsmail Hakkı ışık
  İsmail Hakkı ışık / Cevapla 29 Aralık 2020 at 22:50

  Merhaba
  Aracım 2.2 benzinli Vectra c 2004 model
  Komple revizyon yapıldı hidrolik beyin vs değişti ama vitesler yine çok belirgin geçiyor firene basınca vites dusuruken yavaşlayinca vuruntu oluyor arada yine şanzıman korumaya alıyor vites 5 kalıyor 5 ve 2 ikinci vites oluyor sadece
  Sizce sorun nedir ve maliyeti ne olur aracımı satmak istemiyorum şimdiden teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 30 Aralık 2020 at 12:44

   Merhaba İsmail Bey aracınızdaki problem selenoid arızası gibi görünüyor. İlk etapta selenoid ve beyin kontrolü gerekiyor daha sonra şanzıman içi mekanik kontrol yapılması gerekiyor.

 13. Rashid
  Rashid / Cevapla 1 Şubat 2021 at 14:33

  Selam.benim aracim vectra b 1997 1.8 motor.D de 4cu vitesde kaliyor.mekanik olarak 1 2 3 de yuruyur.ve bu problem araba kicdikdan sonra oluyor.arac soyudugu zaman duzeliyor.neyden kaynaklana bilir sizce

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Şubat 2021 at 18:26

   Merhaba Rashid Bey aracınızda bulunan mevcut şanzımana hizmet veremiyoruz. Aracınızdaki arıza şanzıman içi mekaniksel bir arızadır.

 14. Ferhat
  Ferhat / Cevapla 23 Haziran 2021 at 23:18

  İyi günler benim aracım opel vectra b kasa cdx 2001 modelidir aracımda d ile giderken yavaşladığımda istop etmektedir bunu bi kaç ıstaya gösterdim yapamadı bu arada manuele alınca öyle bi sıkıntısı yok

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 18:19

   Ferhat Bey, problem büyük ihtimalle şanzıman beyni kaynaklıdır.

 15. muharrem
  muharrem / Cevapla 30 Ağustos 2021 at 13:28

  Merhabalar 2016 opel astra k 1.6 dizel otomatik aracımda seyir halinde iken motor arızası verdi cihaza bağlattım p0700 arıza kodu araç çekişinde düşme oldu 100km üstne çıktıgında devir 2500 çıkıyor düz yolda ayağı gazdan çekince hemen vites küçültüyor sizce problem nedir ne yapmam gerekir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Eylül 2021 at 10:31

   Muharrem Bey, bu araçlarda sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. İstanbul, Ankara veya İzmir’deki servislerimizden birisine uğrayıp arızanıza ücretsiz baktırabilirsiniz. Bu esnada arkadaşlarımız arıza ve onarım konusunda sizlere bilgilendirme yapabilirler.

 16. Kemal
  Kemal / Cevapla 20 Ocak 2022 at 20:21

  Selamun aleyküm bende opel insignia
  2012 model
  160beygir
  2.0 motor aracim var otomatik vites nadiren böyle durdugum zaman vitesi d ye aldigim zaman vuruntu oluyo ama aracda lamba falan yanmiyo hic arz lambasi yok

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Şubat 2022 at 01:03

   Kemal Bey, bu aracın fiks arızalarından birisidir. Hidrolik ünite arızası ile başlar, komple şanzımanın revizyon edilmesi gerekebilir. Hangi ilde iseniz size ona göre yardımcı olmaya çalışalım.

 17. Bilgi
  Bilgi / Cevapla 21 Ocak 2022 at 02:53

  Merhaba, Aracım 2003 Corsa C 1.0 easytronic. Kontağı çevirince F arızası verdi çalışmadı. Çekiciyle götürdüm. Fren müşürünü oynayınca çalıştığını söylediler. Fren müşürü değiştirildi. Bir süre kullandıktan sonra yine arıza veriyor. F’i görünce kontağı geri alıyorum. Tekrar deniyorum bazen çalışıyor. Frene basıp çektiğimde F sönüyor bazen. Stop lambası svici arızası gösteriyor. Bir kez çalıştıktan sonra o gün içerisinde arıza vermiyor. Ertesi sabah soğukta deneyince çalışmıyor genelde. Sebebini bulamadılar. Ne olabilir sorun.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2022 at 09:11

   Merhaba, maalesef Atco olarak yarı otomatik şanzımanlara hizmet sunamıyoruz. O yüzden sorun hakkında fazla bir bilgimiz bulunmuyor.

 18. İsmail
  İsmail / Cevapla 20 Aralık 2022 at 15:08

  Selamun aleyküm
  Güzel yurdumun güzel insani
  97 opel astra f kasa otomatik şanzıman 1. Vitesten ikiye çok zor geçiyor. Geçtikten sonra 2.3.4. Yapıyor ama boşa düşüyor vuruntuyla geçiş yapıyor. Daha önce de korumaya alıyordu. Soğukken rahat kalkıyor ilerliyordu ısınınca vuruntulu kalkiyordu 5 defa kontak aç kapadan sonra çalıştırınca duzeluyordu şimdi yukarıda yazdığım gibi bir sorunumuz var. Teşekkür ederim.
  Başarılar dilerim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 20 Aralık 2022 at 17:16

   Aleyküm Selam İsmail Bey, belirtmiş olduğunuz arızaya bakılırsa hem şanzıman içinde hem de şanzıman beyninde problem var gibi görünüyor. Şanzımanın komple incelenmesi gerekmektedir. Fakat maalesef şirket olarak 97 model astraya hizmet veremiyoruz.

 19. ismail
  ismail / Cevapla 21 Aralık 2022 at 16:55

  SA 2002 model pejo 206 xr aracım şanzıman sorunu var tahmini tamir fiyatları ne kadardır.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Aralık 2022 at 09:20

   Merhaba İsmail Bey, aracınızda bulunan DPO model şanzımanına şirket olarak hizmet vermemekteyiz.

 20. Osman
  Osman / Cevapla 30 Aralık 2022 at 17:28

  Merhabalar aracımız 2004 Opel astra tam otomatik AF17 şanzıman araç şanzıman yağ soğutucusu boşmuştu değiştik şanzıman yağıda değiştik fakat 1-2 ay sonra şimdi araç çalıştırdığımızda vitesi d aldığımzda ekranda araç yürümeden vites 1-2-3-4 yapıyor ve araç yürümüyor gaz verincede yürümüyor neden olabilir şimdiden teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Ocak 2023 at 08:58

   Merhaba Osman Bey, öncelikle aracınıza cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz. Arıza kodları bize problemin nerede olduğuyla ilgili bilgiler verir.

 21. mesut mısırlı
  mesut mısırlı / Cevapla 21 Mart 2024 at 00:01

  merhaba iyi çalışmalar
  aracım 97 model vectra b 2,0 benzin lpg
  sıfırdan beri bizde araç,son bi kaç yıldır çekişinde gaz yemesinde ve rampalarda zorlanıyor,çok dik yokuşlarda çıkamıyor.şuan düz yolda çok nadir sorun oluyor ama uzun rampalarda hız düşüyor gaz yemiyor.neden olabilir acaba.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mart 2024 at 10:05

   Merhaba, aracınızda 50-42 kodlu ibr şanzıman var. Maalesef müdahele ettiğimiz bir model değil. Arızayla ilgili öngörü olarak tork konvertörü arızalı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.