Seat Ibiza Otomatik Şanzıman Tamiri

Seat Ibiza otomobillerinizin otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Seat marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız. Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Seat Ibiza otomatik şanzıman tipleri:

 • Seat Ibiza DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM)Seat Ibiza otomatik şanzıman tamiri

Seat Ibiza Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Seat Ibiza DSG Kavrama Arızası

Seat Ibiza aracınızda kalkışlarda gecikme, özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma sorununuz varsa kavrama problemi yaşıyorsunuz demektir.

Firmamızda Seat marka araçlar için kavrama değişimi garantili olarak yapılmaktadır. Seat Ibiza kavrama fiyatı ile ilgili tarafımızla her zaman 0216 3659500 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Seat Ibiza Mekatronik Arızası

Seat araçlarda kullanılan DSG şanzımanların en önemli parçalarından biri mekatronik parçasıdır. Bu parçanın temel işlevi elektronik sinyali ya da veriyi mekanik hareket oluşumuna çeviren ve şanzımanda vites geçişlerini gerçekleştiren robotik bir sistemdir. Bu parça tüm yönetim mekanizmasını sağladığından  mekatronik ünitesine şanzımanların beyni demek yerinde bir ifade olacaktır. 

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik probleminin habercisidir.

Seat Ibiza P17BF Arıza Kodu

Seat Ibiza araçlardaki DSG şanzıman mekatroniği arızalandığında genellikle P189C,P17BF, P0562, P1604, P177D gibi arıza kodları ile karşılaşırsınız.

Tavsiyemiz aracınızı bu şekilde kullanmamanız ve acilen mekatronik ünitenizi tamir ettirmenizdir. Firma olarak garantili gerçekleştirdiğimiz mekatronik tamir fiyatlarımız, sıfır mekatronik fiyatından oldukça uygundur. 

Her türlü DSG mekatronik tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi yerlerimizde, Anadolu’da ise anlaşmalı servislerimizde, anlaşmalı kargo desteğimiz ile bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ibiza Mekatronik Kartı PRND problemi:

Eğer ekranınızda PRND ışıkları yanıp sönüyor ise, büyük ihtimalle mekatronik kartı arızası yaşıyorsunuz. DSG şanzıman kartı arızaları daha çok marşa bastığınız zaman ekranda vites pozisyonlarının karışması ile kendisini belirli eder. Bazen R’ye aldığınızda ekranda aracınız P konumunda gözükür, bazen D’ye aldığınızda ekranda aracınız N veya R konumunda gözükebilir. Ayrıca bir başka belirtisi vites konumuna aldığında ekranda anahtar işareti çıkmasıdır. 

Seat Ibiza Şanzıman Sorunları

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kavrama ve mekatronik problemleri haricinde diğer muhtemel Seat DSG arızaları için DSG şanzıman tamiri ile ilgili hazırladığımız sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Seat Ibiza DSG şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Seat otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Seat İbiza Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Seat İbiza Kavrama, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Seat Ibiza Şanzıman Yağı Değişimi

Seat Ibiza şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Seat Ibiza otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Seat Ibiza şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Seat Ibiza şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Seat İbiza Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Seat İbiza aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

2 thoughts on “Seat Ibiza Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. ismail tuna
  ismail tuna / Cevapla 26 Ağustos 2020 at 14:56

  sabah kalktım işe gideceğim seat ibiza 1.2 style otomatik arabama bindim kontağı çevirdim araba çalıştı. biraz bekledikten sonra vitesi D ye aldim ama araba hareket etmedi sonrası ekranda P yanıp sönmeye ve Tamir anahtarı resmi yanıp sönmeye başladı.. nedeni nedir acaba yardımcı olurmusunuz teşekkürler….

 2. Sadettin
  Sadettin / Cevapla 12 Mart 2023 at 14:08

  Merhabalar aracım 2004 seat ibiza signo 1.4 -75 hp otomatik vites ilk çalıştırdığımda özellikle soğuk havalarda daha sık yapıyor aracım geri vitese aldığımda sorunsuz bir şekilde geçiyor ama D ye aldığımda sanki kaynama sesi gibi bir ses geliyor ve 2 ila 7 dakika arasında tak diye ses geliyor ve vitese o zaman geçiyor sonrasında 5 -6 saat sorun yaşamıyorum sonra tekrar aynı sorunu yaşıyorum vitese geçtiği zaman normal yolda giderken özellikle yokuşlarda araba bayağı bir bağırdıktan sonra vitese geçiyor acaba sorun nedir dahada sorun büyümeden yaptırmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.