Ford Kuga Otomatik Şanzıman Tamiri

Ford Kuga otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Ford Kuga araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Ford Kuga otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Ford Kuga otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Ford Kuga Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Ford Kuga araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Ford Kuga 2.0 TDCi Powershift Şanzıman Tamiri (MPS6 Otomatik – 6DCT450 Islak Kavrama)

 • Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift Şanzıman Tamiri (MPS6i Otomatik – 6DCT451 Islak Kavrama)
 • Ford Kuga 1.6 Ecoboost 6F35 Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Ford Kuga 1.5 Ecoboost 6F35 Otomatik Şanzıman Tamiri

Kuga Powershift Şanzıman Arızaları

Ford Kuga 2.0 Tdci ve Ford Kuga 1.5 Tdci powershift şanzımanların en büyük sorunu mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Çoğu zaman araç ekranında bu durumda “Düşük Şanzıman Performansı” veya “Şanzıman sınırlı işlevde” uyarısı belirir.

Kuga Şanzıman Beyni Tamiri

Genellikle arıza tespit cihazına bağlanıldığında şu arıza kodları gözlemlenir: 

 • P0766 – Shift Solenoid D Performans
 • P0796 – Basınç Kontrol Selenoidi C Performans
 • P1761 – Selenoid C Düşük Peformans
 • P2714 – Basınç Kontrol Solenoidi D Performans

Ayrıca bazı durumlarda P0715 ve P1715 gibi arıza kodları da gerçekleşebilir.

Yetkili servislerde oldukça pahalı olan ve 12.000 TL’den başlayan bu üniteler, Atco mühendisleri tarafından oluşturulan tamir yöntemleri ile firmamızda garantili ortadan kaldırılarak onarılmaktadır. Revizyonlu ve yeni Kuga Powershift şanzıman beyni fiyatları için tarafımızla irtibata geçebilirsiniz.

Ford Kuga Powershift Kavrama Değişimi

Kuga Powershift şanzımanların bir başka problemi kavrama setidir. Zamanla aşınan kavrama seti, ilk kalkışta, özellikle rampada kalkışta titreme, geç tepki verme ve aniden fırlama gibi sorunlar yaratır.

Uzun yıllardır Avis gibi Türkiye’nin en büyük Ford araç parkına sahip filosunun şanzıman arızaları konusunudaki çözüm ortağı olan firmamızda Ford Kuga Powershift otomatik şanzıman tamiri garantili olarak yapılmaktadır. Özellikle kalkışta titreme problemi yaşayan Ford Kuga araçların kavrama sorunu kavrama kiti tamiri yapılarak, garantili olarak çözülmektedir. Dizel Kuga aracınızın Powershift titreme sorunu çözümü için bize danışabilirsiniz. Ford Kuga Powershift kavrama fiyatı ve Ford Kuga kavrama değişimi fiyatı için 0216 365 95 00 nolu telefondan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Kuga Ecoboost Otomatik Şanzıman Arızaları

Ford Ecoboost otomatik şanzıman araçlarda bulunan 6F35, Ford tarafından Opel’in tasarımı üzerine geliştirilmiş bir şanzımandır. Daha çok selenoid arızalarından dolayı müşterilerini mutsuz etmekte, bu arızalar vites geçiş vuruntu problemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer bu vuruntulara başlangıç safhasında müdahale edilmezse, vites geçişleri sertleşir, araçta boşa düşme (devir saatinde yükselme) ve uyarı lambasının yanması ile birlikte “şanzıman sınırlı işlevde” uyarısı çıkarak araç kendisini korumaya alabilir.

Tübitak destekli geliştirdiğimiz selenoid ve valf body test ünitelerimiz bu sorunları rahatlıkla ortalıktan kaldırabilmekte, Ecoboost şanzıman tamiri firmamızda garantili olarak gerçekleştirilmektedir.

Ford Kuga Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Ford Kuga otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede Ford Kuga şanzıman sorunu garantili olarak çözülerek otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Ford Kuga araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Ford Kuga şanzıman arızası ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Ford Kuga otomatik şanzıman fiyatı bilgilerine (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Ford Kuga Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Ford Kuga şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Ford Kuga otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ford Kuga şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Ford Kuga otomatik şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Ford Kuga Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Ford Kuga aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

32 thoughts on “Ford Kuga Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. ALİ TÜRKÖZ
  ALİ TÜRKÖZ / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 14:20

  2014 48000 km bulunan Kuga aracımın şanzıman hangi marka yağ ve ne zaman değişmesi gerekir

 2. Etem
  Etem / Cevapla 26 Aralık 2019 at 23:47

  selam ford kuga2 2013 model 2000 bin motur 163 beygir otomatik sanziman vites atmiyor stop edip calistirinca düzeliyor bazende R ye takiyorum geri vitesete gitmiyor stop edip calistirinca oluyor D de bazen hizli gecisler oluyor acaba nedeni

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 23:31

   Etem Bey, mekatronik ünitenizde bozulma var. Yetkili servis komple değişim fiyatı 15.000 TL’nin üzerindedir. Dilerseniz sizin aracınızınkini tamir edebiliriz.

 3. Fatih karaoğlan
  Fatih karaoğlan / Cevapla 3 Şubat 2020 at 20:11

  Selam 2014 model ford kuga aracım 4×4 e gecmiyor ne yapmam lazim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 09:09

   Fatih Bey, firma olarak 4×4 arızalarına hizmet veremiyoruz.

 4. Etem Karadeniz
  Etem Karadeniz / Cevapla 8 Mart 2020 at 17:32

  selam 2013 ford kuga 2dm 2000 motor 163beygir
  otomatik sanzuman Dgecmedi R gecmedi biraz bekledi motor acip kapaninca oldu vites degistirirken vuruntulu gecti vitese motor ariza isigi yandi kavrama balatasi bitmis dediler degistirdiler ve yine düzelmedi 2 aydir tamirhanede arizayi bulamiyorlar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Mart 2020 at 22:47

   Etem Bey, aracın kavramasını ve mekatronik ünitesini bize gönderirseniz garantili şekilde arızanızı giderebiliriz.

 5. Yücel
  Yücel / Cevapla 14 Nisan 2020 at 21:50

  Selam. 2014 model kuga 1.6 ecoboost selective
  Bugün otomatik biter p de olmasına rağmen ekranda R görünüyor. Mandalı zorlayarak vitesi değiştirdiğinmde S ile D modu arasında bir bölüm olduğu halde vites bölümünü algılamıyor. En üstte P olduğu halde R görünüyor. Sorun büyük mü

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 09:12

   Yücel Bey, büyük bir sorun değil. Şanzıman pozisyon şalteriniz ve vites kolunuz arasında bir yerde elektrik sorunu var. İyi bir elektrikçinin kodlar ile birlikte müdahale etmesi gerekiyor.

 6. etem karadeniz
  etem karadeniz / Cevapla 1 Haziran 2020 at 02:19

  merhabalar ford kuga dm2 2013 model 163 beygir kavrama degisimi yapildi istedigim randuman yok yavas gaza basinca vitesleri güzel degisim yapiyor gaza ani yüklenince kaydirarak atiyor hissediliyor acaba nedeni ne olabilir…..tesekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 21:58

   Etem Bey, size yazdığımız üzere aracınızda mekatronik ünite problemi de var gibi gözüküyor. Dilerseniz aracınızı bize getirin, dilerseniz mekatronik ünitenizi bize gönderin. Bildiğimiz kadarı ile Türkiye’de bu şanzımanların mekatronik tamirini tarafımız harici yapabilen firma bulunmuyor.

 7. Yasin demirer
  Yasin demirer / Cevapla 14 Haziran 2020 at 00:48

  Merhaba 2011 ford kuga aracım vites geçişlerinde bir sıkıntı var gibi geçişleri düzenli olmadığını düşünüyorum devir saati de dalgalanma yapıyor burada bir ustaya gösterdim bu şanzımanlar böyle dedi ama pek ikna edici olmadı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Haziran 2020 at 06:56

   Yasin Bey, aracınız dizel ise mekatronik problemidir. Bir süre sonra geri vites ile ilgili problem yaşayabilirsiniz. Firmamızda garantili onarım yapılmaktadır. Benzinli ise aracı bir test etmemizde fayda olabilir.

 8. Yasin demirer
  Yasin demirer / Cevapla 16 Haziran 2020 at 10:17

  Arac dizel 2000 motor

  • Yasin demirer
   Yasin demirer / Cevapla 16 Haziran 2020 at 10:22

   Birde maliyet ortalaması ne kadar tutar

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 18 Haziran 2020 at 07:59

    Yasin Bey, mekatronik tamir ücretimiz 3.500 TL’dir. Aracı getirirseniz 2 gün, sadece mekatroniği gönderirseniz 1 gün süresi vardır.

 9. Yasin demirer
  Yasin demirer / Cevapla 16 Haziran 2020 at 10:23

  Birde maliyet ortalaması ne kadar tutar

 10. Eren
  Eren / Cevapla 11 Temmuz 2020 at 17:34

  2011 ford kuga 2.0 tdi aracım var. İlk kalkışta vurma, 1.vitesten sonra vites geçişlerinde düzensizlik hissediyorum, devir saati vites geçişlerinde ileri geri gidip geliyor ve ses yapıyor, sizce sorun nedir ve maliyeti ne kadardır

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 14:03

   Eren Bey, sorununuz mekatronik ünite kaynaklı gözükmektedir. Vites geçişlerinde kaydırma genellikle mekatronik üniteden kaynaklanmakta, tamir ücreti 3.500 TL’dir. Ayrıca aracınızın kavramanısının durumu da kontrol edilmelidir.

 11. Onur yıldırım
  Onur yıldırım / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 22:03

  Merhabalar 2011 2.0 powershift kuga aracım var.rampalarda devir kaçırma ve vuruntu şeklinde problem var.alttan sanki yağ hışırtı sesi geliyor bu durum oluşurken.sanziman yağ değişimi yapılınca düzelmişti.ama 5000 km oldu gene başladı.arac ısınınca yapıyor du durumu.sebebi nedir.maliyeti bilgisi verebilirmisiniz.direk aracı getirebilirim.maliyet durumuna gore

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 10:23

   Onur Bey, sorun kavramadan mı mekatronikten mi anlamak için test etmemiz gerekmektedir. Maliyet olarak 4 ile 9 bin TL arasında bir maliyet çıkabilir.

   • Ömer
    Ömer / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 19:52

    Merhabalar, 2013 Ford Kuga 2.0 powershift aracım var. Aracım yokuş çıkarken bayılıyor, şanzıman kısıtlı yazıyor ve çok yavaş gidiyor. Normal yolda ise sorun çıkarmıyor. Sebebi ne olabilir? Teşekkürler.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 21:25

     Ömer Bey, kavramanızda basınç kaçağı mevcut gibi gözüküyor.

     • Ömer
      Ömer / 6 Ağustos 2020 at 20:14

      Birde bu aralar şanzıman ısındığını zaman araba gaz yemiyor, ve vuruntu yapıyor, devir yükseliyor , size getirmek isteriz, maliyet bilgisi verebilirmisiniz

 12. Ferhat
  Ferhat / Cevapla 22 Temmuz 2020 at 16:36

  Merhabalar 2012 model 4×4 ford kuga otomatik şanzuman kaç paradır teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 10:21

   Merhaba, elimizde komple şanzıman bulunmuyor. Bu araçların kavrama ve mekatronik beyinlerini garantili olarak tamir yapabilmekteyiz. Sizin şanzımanınızdaki sorun nedir?

 13. ÖZAY
  ÖZAY / Cevapla 7 Ağustos 2020 at 07:27

  İyi günler Ankarada 2013 model 4×4 ford kuga dizel 2.0 motor aracımda dik yokuşta d konumunda giderken şanzıman kısıtlı çalışıyor arızası verdi. Bilgisayarla kontrolde ise p0766 ve p2714 arıza kodları çıkıyor. şanzıman tamiri oluyormu.yoksa komple beyin dahil değişmelimi. işçilik ve yağ değişimi dahil tahmini bir fiyat verebilirmisiniz teşekkürler

 14. ibrahim bektaş
  ibrahim bektaş / Cevapla 11 Ağustos 2020 at 14:33

  Merhabalar 2012 model ford kuga dizel 2.0 motor aracımda bazen ilk kalkışta titreme ve hemen hafif şekilde metal sürtünme sesi duyuyorum.Bu olay araç soğukken olmakta.Sebebi neden olabilir.Teşekkürler

 15. Faruk
  Faruk / Cevapla 12 Ağustos 2020 at 19:51

  Merhaba Ford Kuga 2011 aracım var 2.0 p074A arızası veriyor 1-3-5 yapıyor ne gibi birşey olabili

 16. akın
  akın / Cevapla 19 Ağustos 2020 at 11:40

  2011 model kuga 2.0 dizel aracım 2 .viteste vuruntu var ama 2 ye geçerken gazı hafif verirsem yapmıyor

 17. Selim
  Selim / Cevapla 31 Ağustos 2020 at 21:14

  2013 benzinli 4×4 kuga kullaniyorum d be nadiren r konumunda frende arac dururken sessiz ortamda (icerde duyulmuyor disardan dinlersem duyuluyor) sanki metal metale surter gibi kesik kesik catirtili sesler geliyor ancak herzaman olmuyor. Nadiren duyuyorum hafiften inlemede var Vites gecislerinde ve aracin hafif yokusta geri kaydirmasi, devir dalgalanmasi yada ariza kodu gibi bir problem de yok bir motor ustasina gosterdim sanzimandan olabilir dedi ama sanzimancilar da sanzimandan bu tur ses gelmez diyor. Fikriniz nedir maliyeti ne olur tesekkurler

 18. Ali ürün
  Ali ürün / Cevapla 3 Eylül 2020 at 23:35

  2018 otomatik dizel Ford kuga sahibiyim aracımda iki sıkıntı bulunmakta 1. Aracım uzun sürmelerde yokuşlarda gaz yememeye başlıyor istop edip beş dakika bekledikten sonra düzeliyor 2. Aracım ani hızlanmalarda gürültü bi vuruntu yapıyor ayağımı gazdan çekmek zorunda kalıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıca aracım 135000 km tamamen yetkili servis bakımlıdır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.