Ford Kuga Otomatik Şanzıman Tamiri

Ford Kuga otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Ford Kuga araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Ford Kuga otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Ford Kuga otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

ford kuga powershift otomatik şanzıman tamiri

Ford Kuga Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Ford Kuga Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Ford Kuga araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Ford Kuga 2.0 TDCi Powershift Şanzıman Tamiri (MPS6 Otomatik – 6DCT450 Islak Kavrama)

 • Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift Şanzıman Tamiri (MPS6i Otomatik – 6DCT451 Islak Kavrama)
 • Ford Kuga 1.6 Ecoboost 6F35 Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Ford Kuga 1.5 Ecoboost 6F35 Otomatik Şanzıman Tamiri

Kuga Powershift Şanzıman Arızaları

Ford Kuga 2.0 Tdci ve Ford Kuga 1.5 Tdci powershift şanzımanların en büyük sorunu mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Çoğu zaman araç ekranında bu durumda “Düşük Şanzıman Performansı” veya “Şanzıman sınırlı işlevde” uyarısı belirir.

Kuga Şanzıman Beyni Tamiri

Genellikle arıza tespit cihazına bağlanıldığında şu arıza kodları gözlemlenir: 

 • P0766 – Shift Solenoid D Performans
 • P0796 – Basınç Kontrol Selenoidi C Performans
 • P1761 – Selenoid C Düşük Peformans
 • P2714 – Basınç Kontrol Solenoidi D Performans

Ayrıca bazı durumlarda P0715 ve P1715 gibi arıza kodları da gerçekleşebilir.

Yetkili servislerde oldukça pahalı olan ve 12.000 TL’den başlayan bu üniteler, Atco mühendisleri tarafından oluşturulan tamir yöntemleri ile firmamızda garantili ortadan kaldırılarak onarılmaktadır. Revizyonlu ve yeni Kuga Powershift şanzıman beyni fiyatları için tarafımızla irtibata geçebilirsiniz.

Ford Kuga Powershift Kavrama Değişimi

Kuga Powershift şanzımanların bir başka problemi kavrama setidir. Zamanla aşınan kavrama seti, ilk kalkışta, özellikle rampada kalkışta titreme, geç tepki verme ve aniden fırlama gibi sorunlar yaratır.

Uzun yıllardır Avis gibi Türkiye’nin en büyük Ford araç parkına sahip filosunun şanzıman arızaları konusunudaki çözüm ortağı olan firmamızda Ford Kuga Powershift otomatik şanzıman tamiri garantili olarak yapılmaktadır. Özellikle kalkışta titreme problemi yaşayan Ford Kuga araçların kavrama sorunu kavrama kiti tamiri yapılarak, garantili olarak çözülmektedir. Dizel Kuga aracınızın Powershift titreme sorunu çözümü için bize danışabilirsiniz. Ford Kuga Powershift kavrama fiyatı ve Ford Kuga kavrama değişimi fiyatı için 0216 365 95 00 nolu telefondan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Kuga Ecoboost Otomatik Şanzıman Arızaları

Ford Ecoboost otomatik şanzıman araçlarda bulunan 6F35, Ford tarafından Opel’in tasarımı üzerine geliştirilmiş bir şanzımandır. Daha çok selenoid arızalarından dolayı müşterilerini mutsuz etmekte, bu arızalar vites geçiş vuruntu problemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer bu vuruntulara başlangıç safhasında müdahale edilmezse, vites geçişleri sertleşir, araçta boşa düşme (devir saatinde yükselme) ve uyarı lambasının yanması ile birlikte “şanzıman sınırlı işlevde” uyarısı çıkarak araç kendisini korumaya alabilir.

Tübitak destekli geliştirdiğimiz selenoid ve valf body test ünitelerimiz bu sorunları rahatlıkla ortalıktan kaldırabilmekte, Ecoboost şanzıman tamiri firmamızda garantili olarak gerçekleştirilmektedir.

Garantili Ford Kuga Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Ford Kuga otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede Ford Kuga şanzıman sorunu garantili olarak çözülerek otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Ford Kuga araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Ford Kuga şanzıman arızası ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Ford Kuga Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Ford Kuga Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Ford Kuga Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Ford Kuga Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Ford Kuga şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Ford Kuga otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ford Kuga şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Ford Kuga otomatik şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Ford Kuga Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Ford Kuga aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

104 thoughts on “Ford Kuga Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. ALİ TÜRKÖZ
  ALİ TÜRKÖZ / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 14:20

  2014 48000 km bulunan Kuga aracımın şanzıman hangi marka yağ ve ne zaman değişmesi gerekir

  • Müfit belkavak 5332592280
   Müfit belkavak 5332592280 / Cevapla 21 Ocak 2024 at 17:18

   Merhaba aracım 2014 benzinli 1.6 ecobost motor Ford Kuga araç yolda gaz verince aşırı titreme yapıyor gazdan ayak kesilince titreme kesiliyor rampa aşağı gaz verilmeyince sorun yok kalkışta normal vuruntu yok selamlar bilgilendirirseniz sevinirim km 103 bin

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 22 Ocak 2024 at 13:58

    Merhaba, aracınıza cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanız gerekiyor. şanzıman içinde basınç kaçağı oluşmuş olabilir.

 2. Etem
  Etem / Cevapla 26 Aralık 2019 at 23:47

  selam ford kuga2 2013 model 2000 bin motur 163 beygir otomatik sanziman vites atmiyor stop edip calistirinca düzeliyor bazende R ye takiyorum geri vitesete gitmiyor stop edip calistirinca oluyor D de bazen hizli gecisler oluyor acaba nedeni

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 23:31

   Etem Bey, mekatronik ünitenizde bozulma var. Yetkili servis komple değişim fiyatı 15.000 TL’nin üzerindedir. Dilerseniz sizin aracınızınkini tamir edebiliriz.

   • Mehmet K.
    Mehmet K. / Cevapla 6 Ocak 2021 at 22:59

    Merhaba aracım 2011 kuga 2.0tdci power shift şanzıman. Geri vitese taktiğımda hemen tepki vermiyo bir kac saniye sonra algılıyor. Ayrıca kalkışlarda ani fırlama yapıyor ve yüksek süratlerde devir saati dalgalanma yapiyor. Bi kac ustaya gösterdim kavrama degisecek dediler ama güvenemedim. Sizce asil sorun nedir ve maliyeti ne olur? En kisa zamanda tamir ettirmek istiyorum.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 7 Ocak 2021 at 12:02

     Merhaba Mehmet Bey aracınızda yaşamış olduğunuz problem kavrama kaynaklı bir arızadır. Dilerseniz ücretsiz cihaz ve yol testimiz için İstanbul yada İzmir şubemize bekleriz.

  • Hasan kenanoglu
   Hasan kenanoglu / Cevapla 28 Şubat 2023 at 23:07

   2017 ford kuga 103000 de bugün sınırlı vites geçişleri arıza lambası yandi araba D de ve geri viteste yürümüyor ben hataydan deprem zedeyim aracım hatayda yeriniz nerede size nasıl ulaşabilir im

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 1 Mart 2023 at 14:41

    Merhaba Hasan Bey, aracınız benzinli mi yoksa dizel mi? En yakım şubemiz Ankara’da.

 3. Fatih karaoğlan
  Fatih karaoğlan / Cevapla 3 Şubat 2020 at 20:11

  Selam 2014 model ford kuga aracım 4×4 e gecmiyor ne yapmam lazim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 09:09

   Fatih Bey, firma olarak 4×4 arızalarına hizmet veremiyoruz.

  • Fikret Eligüzel
   Fikret Eligüzel / Cevapla 19 Aralık 2023 at 20:27

   Merhaba 2017 Ford kuga st line1.5 TDCİ power shift araçta şanzımanda yağ sızıntısı mevcut. Conta değişimi çözüm olur mu?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 20 Aralık 2023 at 15:21

    Merhaba, şanzımanla motor arasından bir sızıntı varsa, kavrama kapağı değişimi ile çözüm bulunabilir , ama kavramanın göbeğinde bir merkezleme problemi varsa bundan doalyı yapabilir. İncelemek gerekir. Detaylı bilgi için 0552 606 87 84 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 4. Etem Karadeniz
  Etem Karadeniz / Cevapla 8 Mart 2020 at 17:32

  selam 2013 ford kuga 2dm 2000 motor 163beygir
  otomatik sanzuman Dgecmedi R gecmedi biraz bekledi motor acip kapaninca oldu vites degistirirken vuruntulu gecti vitese motor ariza isigi yandi kavrama balatasi bitmis dediler degistirdiler ve yine düzelmedi 2 aydir tamirhanede arizayi bulamiyorlar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Mart 2020 at 22:47

   Etem Bey, aracın kavramasını ve mekatronik ünitesini bize gönderirseniz garantili şekilde arızanızı giderebiliriz.

 5. Yücel
  Yücel / Cevapla 14 Nisan 2020 at 21:50

  Selam. 2014 model kuga 1.6 ecoboost selective
  Bugün otomatik biter p de olmasına rağmen ekranda R görünüyor. Mandalı zorlayarak vitesi değiştirdiğinmde S ile D modu arasında bir bölüm olduğu halde vites bölümünü algılamıyor. En üstte P olduğu halde R görünüyor. Sorun büyük mü

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 09:12

   Yücel Bey, büyük bir sorun değil. Şanzıman pozisyon şalteriniz ve vites kolunuz arasında bir yerde elektrik sorunu var. İyi bir elektrikçinin kodlar ile birlikte müdahale etmesi gerekiyor.

  • Umut gunduz
   Umut gunduz / Cevapla 19 Mayıs 2022 at 21:59

   İyi akşamlar benim 2014 Ford Kuga 2 TDİ otomatik aracım var.yasadifim yer Rusya aracım kısa süre önce sağ ve sola dönüş yaparken araç kendini birden atıyor ve tak diye ses gelmeye başladı .sonrasında servise gidemeden aracım şanzıman sınırlı işlemde el kitabına bakın ibaresi dedi araç 1 viteste kaldı.evimin önüne geldim.simdi aracım çalışmıyor.ben köy gibi biryerde yaşıyorum.burada tamirci yok.
   Aracım P0949 ve P2715 hata kodu veriyormuş.ariza hakkında birazda olsa yardımcı olursanız çok sevinirim. isterseniz telefon numaramı WhatsApp üzerinden bana cevap yazabilirsiniz.simdiden çok teşekkür ederim.
   +79184126167

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 23 Mayıs 2022 at 09:18

    Umut bey, aracınızda mekatronik problemi var gibi duruyor. Rusya’da hangi şehirdesiniz? Size orada da yardımcı olmaya çalışalım.

 6. etem karadeniz
  etem karadeniz / Cevapla 1 Haziran 2020 at 02:19

  merhabalar ford kuga dm2 2013 model 163 beygir kavrama degisimi yapildi istedigim randuman yok yavas gaza basinca vitesleri güzel degisim yapiyor gaza ani yüklenince kaydirarak atiyor hissediliyor acaba nedeni ne olabilir…..tesekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 21:58

   Etem Bey, size yazdığımız üzere aracınızda mekatronik ünite problemi de var gibi gözüküyor. Dilerseniz aracınızı bize getirin, dilerseniz mekatronik ünitenizi bize gönderin. Bildiğimiz kadarı ile Türkiye’de bu şanzımanların mekatronik tamirini tarafımız harici yapabilen firma bulunmuyor.

  • Emre
   Emre / Cevapla 22 Mayıs 2022 at 00:01

   Merhaba hayırlı işler. 2013 model 1.6 egobost 4*4 149 binde geri viteste ara ara vurma yapıyor ve vites geçişleri yüksek devir kavriyor yakıtı fazlalsti selmlar

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 23 Mayıs 2022 at 09:16

    Emre Bey, müsait bir zamanınızda İstanbul, Ankara veya İzmir şubelerimizden birisine uğrarsanız araca bir birlikte bakalım. Bu şekilde kullanmanız arızayı arttırabilir.

 7. Yasin demirer
  Yasin demirer / Cevapla 14 Haziran 2020 at 00:48

  Merhaba 2011 ford kuga aracım vites geçişlerinde bir sıkıntı var gibi geçişleri düzenli olmadığını düşünüyorum devir saati de dalgalanma yapıyor burada bir ustaya gösterdim bu şanzımanlar böyle dedi ama pek ikna edici olmadı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Haziran 2020 at 06:56

   Yasin Bey, aracınız dizel ise mekatronik problemidir. Bir süre sonra geri vites ile ilgili problem yaşayabilirsiniz. Firmamızda garantili onarım yapılmaktadır. Benzinli ise aracı bir test etmemizde fayda olabilir.

 8. Yasin demirer
  Yasin demirer / Cevapla 16 Haziran 2020 at 10:17

  Arac dizel 2000 motor

  • Yasin demirer
   Yasin demirer / Cevapla 16 Haziran 2020 at 10:22

   Birde maliyet ortalaması ne kadar tutar

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 18 Haziran 2020 at 07:59

    Yasin Bey, mekatronik tamir ücretimiz 3.500 TL’dir. Aracı getirirseniz 2 gün, sadece mekatroniği gönderirseniz 1 gün süresi vardır.

 9. Yasin demirer
  Yasin demirer / Cevapla 16 Haziran 2020 at 10:23

  Birde maliyet ortalaması ne kadar tutar

 10. Eren
  Eren / Cevapla 11 Temmuz 2020 at 17:34

  2011 ford kuga 2.0 tdi aracım var. İlk kalkışta vurma, 1.vitesten sonra vites geçişlerinde düzensizlik hissediyorum, devir saati vites geçişlerinde ileri geri gidip geliyor ve ses yapıyor, sizce sorun nedir ve maliyeti ne kadardır

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 14:03

   Eren Bey, sorununuz mekatronik ünite kaynaklı gözükmektedir. Vites geçişlerinde kaydırma genellikle mekatronik üniteden kaynaklanmakta, tamir ücreti 3.500 TL’dir. Ayrıca aracınızın kavramanısının durumu da kontrol edilmelidir.

 11. Onur yıldırım
  Onur yıldırım / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 22:03

  Merhabalar 2011 2.0 powershift kuga aracım var.rampalarda devir kaçırma ve vuruntu şeklinde problem var.alttan sanki yağ hışırtı sesi geliyor bu durum oluşurken.sanziman yağ değişimi yapılınca düzelmişti.ama 5000 km oldu gene başladı.arac ısınınca yapıyor du durumu.sebebi nedir.maliyeti bilgisi verebilirmisiniz.direk aracı getirebilirim.maliyet durumuna gore

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 10:23

   Onur Bey, sorun kavramadan mı mekatronikten mi anlamak için test etmemiz gerekmektedir. Maliyet olarak 4 ile 9 bin TL arasında bir maliyet çıkabilir.

   • Ömer
    Ömer / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 19:52

    Merhabalar, 2013 Ford Kuga 2.0 powershift aracım var. Aracım yokuş çıkarken bayılıyor, şanzıman kısıtlı yazıyor ve çok yavaş gidiyor. Normal yolda ise sorun çıkarmıyor. Sebebi ne olabilir? Teşekkürler.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 21:25

     Ömer Bey, kavramanızda basınç kaçağı mevcut gibi gözüküyor.

     • Ömer
      Ömer / 6 Ağustos 2020 at 20:14

      Birde bu aralar şanzıman ısındığını zaman araba gaz yemiyor, ve vuruntu yapıyor, devir yükseliyor , size getirmek isteriz, maliyet bilgisi verebilirmisiniz

 12. Ferhat
  Ferhat / Cevapla 22 Temmuz 2020 at 16:36

  Merhabalar 2012 model 4×4 ford kuga otomatik şanzuman kaç paradır teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 10:21

   Merhaba, elimizde komple şanzıman bulunmuyor. Bu araçların kavrama ve mekatronik beyinlerini garantili olarak tamir yapabilmekteyiz. Sizin şanzımanınızdaki sorun nedir?

 13. ÖZAY
  ÖZAY / Cevapla 7 Ağustos 2020 at 07:27

  İyi günler Ankarada 2013 model 4×4 ford kuga dizel 2.0 motor aracımda dik yokuşta d konumunda giderken şanzıman kısıtlı çalışıyor arızası verdi. Bilgisayarla kontrolde ise p0766 ve p2714 arıza kodları çıkıyor. şanzıman tamiri oluyormu.yoksa komple beyin dahil değişmelimi. işçilik ve yağ değişimi dahil tahmini bir fiyat verebilirmisiniz teşekkürler

 14. ibrahim bektaş
  ibrahim bektaş / Cevapla 11 Ağustos 2020 at 14:33

  Merhabalar 2012 model ford kuga dizel 2.0 motor aracımda bazen ilk kalkışta titreme ve hemen hafif şekilde metal sürtünme sesi duyuyorum.Bu olay araç soğukken olmakta.Sebebi neden olabilir.Teşekkürler

  • fatih
   fatih / Cevapla 28 Kasım 2020 at 16:06

   Aynı durum benim araçtada var, günün ilk hareketinde bunu yapıyor. motor soğumadan birdaha yapmıyor. cevap verirseniz sevinirim.

 15. Faruk
  Faruk / Cevapla 12 Ağustos 2020 at 19:51

  Merhaba Ford Kuga 2011 aracım var 2.0 p074A arızası veriyor 1-3-5 yapıyor ne gibi birşey olabili

 16. akın
  akın / Cevapla 19 Ağustos 2020 at 11:40

  2011 model kuga 2.0 dizel aracım 2 .viteste vuruntu var ama 2 ye geçerken gazı hafif verirsem yapmıyor

 17. Selim
  Selim / Cevapla 31 Ağustos 2020 at 21:14

  2013 benzinli 4×4 kuga kullaniyorum d be nadiren r konumunda frende arac dururken sessiz ortamda (icerde duyulmuyor disardan dinlersem duyuluyor) sanki metal metale surter gibi kesik kesik catirtili sesler geliyor ancak herzaman olmuyor. Nadiren duyuyorum hafiften inlemede var Vites gecislerinde ve aracin hafif yokusta geri kaydirmasi, devir dalgalanmasi yada ariza kodu gibi bir problem de yok bir motor ustasina gosterdim sanzimandan olabilir dedi ama sanzimancilar da sanzimandan bu tur ses gelmez diyor. Fikriniz nedir maliyeti ne olur tesekkurler

 18. Ali ürün
  Ali ürün / Cevapla 3 Eylül 2020 at 23:35

  2018 otomatik dizel Ford kuga sahibiyim aracımda iki sıkıntı bulunmakta 1. Aracım uzun sürmelerde yokuşlarda gaz yememeye başlıyor istop edip beş dakika bekledikten sonra düzeliyor 2. Aracım ani hızlanmalarda gürültü bi vuruntu yapıyor ayağımı gazdan çekmek zorunda kalıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıca aracım 135000 km tamamen yetkili servis bakımlıdır..

 19. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 6 Ekim 2020 at 01:23

  Merhabalar ustadım 2011 powershıft 2.0 dizel aracım var vıtes işlev uyarısı verdı saga cektım ıkı dk sonra calıstırdım yapmadı neden yapmıs olabılır
  Saygılarımla

 20. EKREM
  EKREM / Cevapla 12 Ekim 2020 at 15:02

  2015 1.5 TDCİ powershift focus aracım var , akü değişiminden sonra ekte videosunu yolladgim hatalar çıkmaya başladı ,
  Araç şu anda serviste test ediliyor

  Acaba sizce nedendir , bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 21. EKREM
  EKREM / Cevapla 12 Ekim 2020 at 15:03

  ayrıca hataların olduğu videoyu info@atco.com.tr adresine mail attım

 22. halil
  halil / Cevapla 9 Kasım 2020 at 05:45

  merhaba 2016 1.5 ecoboost benzinli 4*4 kugam var otomatik vites
  2 den 3 geçerken tak diye ses geliyor sorun ne olabilir

 23. yunus emre akın
  yunus emre akın / Cevapla 10 Kasım 2020 at 16:55

  merhaba aracım vites geçişlerinde vuruntu yapıyor sebebi nedir ?

 24. serkan kuzu
  serkan kuzu / Cevapla 13 Aralık 2020 at 13:06

  merhabalar 2011 model ford kuga 2.0 otomatik aracım var şanzıman revizyonu işlemi yaklaşık olarak ücreti ne kadar olur ve zaman olarak ne kadar sürer bilgi verebilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Aralık 2020 at 00:47

   Merhaba Serkan bey maliyet vermeden önce aracınızdaki arızayı tespit etmek isteriz tespit sonrası fiyat vermek daha sağlıklı olacaktır. ücretsiz tespit için İstanbul yada izmir şubemize bekleriz yada 0552 290 15 67 nolu gsm numarasından bize ulaşabilirsiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Ocak 2021 at 17:28

   Merhaba Serkan Bey aracınızdaki arızanın sebebi kavrama kaynaklı bir arızadır. Aracınızın ücretsiz arıza tespiti için ve fiyatlandırma için İstanbul, İzmir yada Ankara servis noktalarımıza bekleriz.

   • serkan kuzu
    serkan kuzu / Cevapla 6 Ağustos 2021 at 21:39

    mermerhabalar ben aracımı getirsem revizyon yapılacak olsa çünkü araçta vuruntu oluyor küçük viteslerde vites gecişlerinde çok hissettiriyor kalkışta silkeleme yapıyor ve 2-3 defa vites kutusu sınırlı işlev uyarısı geldi ben edirnede yaşıyorum edirneden istanbula gelsem aracımın sorunun tespiti ki revizyonsa sorun nekadar zaman alır ve ortalama nekadar masrafı olur bana bilgi verirseniz ona göre size işyerinden izin alıp gelmek istiyorum ivedilikle döünüş saglarsanız çok sevinirim.

 25. Yusuf
  Yusuf / Cevapla 17 Aralık 2020 at 01:58

  Merhaba 2011 fort kuga 2.0 dizel aracım sadece sabahları vites kutusu sınırlı işlev uyarısı veriyor cihaza baglandıgında P0758 hatası veriyor bazen de rampada durup birden vuruntuyla birden hızlanıyor neden olabilir yardımcı olurmusunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Aralık 2020 at 09:56

   Merhaba Yusuf Bey aracınızdaki arıza selenoid arızasıdır dilerseniz ücretsiz test için istanbul yada izmir şubemize bekleriz. Elektrıksel bu tarz arızalar zamanla mekaniğede zarar veriyor.

 26. Yusuf parlak
  Yusuf parlak / Cevapla 2 Ocak 2021 at 23:18

  Merhaba aracım 1.6 ecoboost 2013 ford Kuga p den d ye geçişlerde araç kendini atıyor bazen giderkende atmaya başladı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Ocak 2021 at 12:38

   Merhaba Yusuf Bey aracınızdaki arıza beyin kaynaklı bir arıza gibi görünmektedir ilk olarak bi selenoid kontrolü yapılması gerekiyor daha sonra şanzıman içi bir mekanik kontrol. Dilerseniz İstanbul yada İzmir şubelerimize ücretsiz test için bekleriz.

 27. Adem Kalfalı
  Adem Kalfalı / Cevapla 27 Ocak 2021 at 23:27

  Merhaba aracım benzinli 1.6 ecoboost 2013 ford kuga, aracım daha önceden ne D viteste ne de R viteste en ufak bir kaçırma yapmıyorken şuan aynı dik yokuşta D ve R viteste ilk olarak sabit duruyor 3-5 saniye sonra hafif kaçırıyor sonra yine sabit hale geliyor. Sizce problem ne olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Ocak 2021 at 10:12

   Merhaba Adem Bey aracınızdaki problem kavrama kaynaklı bir arızadır. Dilerseniz ücretsiz yol ve cihaz testi için İstanbul, İzmir yada Ankara servis noktalarımıza bekleriz.

 28. Faruk tamaoglu
  Faruk tamaoglu / Cevapla 4 Şubat 2021 at 00:10

  Merhaba 2011 model Ford Kuga 95000 km deki otomatik vites aracım düz yolda giderken motor ışığı yandı aracı ışıklarda stop edip tekrar çalıştırdım vitese takıp gaza bastığımda araç hareket etmedi hafif meyilli yolda sağa çektim çekici ile oto elektrikçiye götürdüm bir elektrik arızası olduğunu söyledi 1 haftadır sorunu bulamıyor motor çalısıyor araç viteste gitmiyor ne yapacağımı şaşırdım bütün beyinleri söktü ama dönüş yok şanzıman arızası olabilir mi olsa arıza kodu vermez mi acil desteklerinizi bekliyorum.

 29. Ramazan kurnaz
  Ramazan kurnaz / Cevapla 11 Mart 2021 at 14:51

  Sayın atco 2015 ecoboost Ford kuga aracım var 47356 km de aracımdaki sikayetim geri vitese takınca sanzuman dan hafıf ınleme sesı geliyor bu sesi sık yapmıyor 1bu konuda bana yardımcı olurmusunuz tsk ederim saygılar tlf 05332522603

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Mart 2021 at 15:33

   Ramazan Bey, ses problemlerini en net yerinde dinleyerek anlayabiliyoruz. Siz hangi şehirdesiniz? İstanbul, İzmir yada Ankara şubelerimizden birisini ziyaret edebilir misiniz?

 30. umut şahin
  umut şahin / Cevapla 4 Ocak 2022 at 11:25

  2011 model Ford Kuga aracımın yetkili serviste bakılarak Mekatronik ve kavrama sorunu olduğu tespit edildi.

  bununla ilgili fiyat bilgisi alabilirmiyim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Şubat 2022 at 01:12

   Umut bey, kavrama tamiri yaklaşık 10-12 bin TL, mekatronik tamiri ise 5 ile 10 bin TL arasında olacaktır. Yetkili servisler bu fiyatlar öğrenebildiğimiz kadarı ile 2 katına çıkmaktadır.

 31. İbrahim
  İbrahim / Cevapla 7 Şubat 2022 at 13:54

  Merhaba, 2015 model Ford Kuga Ecoboost 1,5 benzinli aracım var. Bir süredir araç direksiyonunda sanki gevşeme var gibi ve özellikle stabilize veya kasisli yolda giderken direksiyon sanki boşalıyor ve kısa süre de olsa araç istemsiz geziyor gibi oluyor. Aracı stop ettiğimde de direksiyon sağa/sola çevirdiğimde boşluk var. Sorun sizce ne olabilir ve çözüm maliyeti hakkında bir fikriniz var mıdır? Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Şubat 2022 at 18:36

   İbrahim Bey, anlattığınız kadarı ile problem şanzımandan ziyade direksiyon kutusundan gibi gözüküyor. Êğer aracınız İstanbul, Ankara veya İzmir’de ise şubelerimizden birisine getirip ücretsiz ekspertizimizden faydalanabilirsiniz. Bu sayede problem şanzımanda mı, direksiyonda mı çok daha net anlaşılır.

 32. Süleyman
  Süleyman / Cevapla 2 Nisan 2022 at 15:19

  Merhabalar, 2013 model 145 bin km 1.6 ecoboost aracım belli hızın üzerinde gaza basınca inanılmaz bir sarsıntı ile seyrediyor. Gazdan çekince düzeliyor. O kadar bir sallantı ki aynadan arkayı göremiyorsunuz nerdeyse. Gaza basınca bir kokuda geliyor balata yanığı kokusuna benzer. Ustaya götürdüm ön takım da bir sıkıntı yok. Ayrıca araç liftte iken lastiği döndürünce şanzımanın içinden şıkır şıkır sesler geliyor. Vites geçişlerinde herhangi bir eksiklik tespit edemedim ama bu titreme kavrama, şanzıman takozu veya selenoidden kaynaklı olabilir mi sizce?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Nisan 2022 at 07:09

   Süleyman bey titreme/vurma gibi problemlerde öncelikle aracın yürüyen aksamına ve takozlarına bakılmalıdır. Balata yanığı kokusu ve şanzıman içinden gelen sesler var ise aracı daha fazla kullanmadan servise götürmeniz gerekmektedir. Hangi ildesiniz? Size ona göre yardımcı olmaya çalışalım.

 33. Erdoğan
  Erdoğan / Cevapla 17 Mayıs 2022 at 23:12

  Merhabalar. Öncelikle böyle bir imkanı sunduğunuz için teşekkür ederim. 2014 model Benzinli Ford Kuga 1.6 Selective ecobost 4×4 aracımda normal sürüşte herhangi bir problem yok. Ancak yokuş çıkarken veya düz yolda ani hızlanmalarda sanki benzinde pislik varmış gibi sarsıntı oluyor. 3000 devir civarı oluyor bu olay. Daha fazla gaza basınca veya gaz kesince sarsıntı kesiliyor. Vites geçişlerinde herhangi bir sorunum yok. Sarsıntının sebebi ne olabilir sizce. Ayrıca S modunda sarsıntı olmuyor. Bu konudaki fikrinizi almak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür eder, hayırlı işler dilerim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2022 at 16:12

   Merhaba Erdoğan bey, öncelikle aracın yakıt enjeksiyon sistemini kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Diğer ekspertiz işlemleri için İstanbul, Ankara veya İzmir şubelerimizden birisine uğrayarak ücretsiz işlem yaptırabilirsiniz.

  • Celil Kürşad Dereci
   Celil Kürşad Dereci / Cevapla 16 Eylül 2022 at 15:39

   Erdoğan Bey,

   Benim de aracım 2013 – 1.6 Ecoboost 4×4. Sizin yaşadığınız probleme benzer bir sorun yaşıyorum. Gaza yüklendiğimde araç hızlanma sorunu yaşıyor ve hafif öne arkaya sallama yapıyor. Sanki güç alamıyor. Rampa çıkarken 2. vitesten 3 geçmek için gaza yüklendiğimde gücü yetmiyor ileri geri sallama yaptıktan sonra 3 e geçip rahatlıyor. Sorununuzla ilgili çözüm buldunuz mu. Telefon numaram 05327316464 beni ararsanız sevinirim.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 24 Eylül 2022 at 11:18

    Merhaba Celil Bey, öncelikle bir servise uğrayıp arıza kodu olarak ne verdiğine baktırmanız gerekiyor. Dilerseniz bu işlemi İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz.

 34. Erdoğan
  Erdoğan / Cevapla 20 Mayıs 2022 at 23:02

  Teşekkürler bilgileriniz için. En kısa zamanda istanbuldaki servisinize geleceğim. Görüşmek ve tanışmak dileklerimle iyi çalışmalar dilerim.

 35. Emrah nişancı
  Emrah nişancı / Cevapla 11 Haziran 2022 at 10:12

  Merhabalar 2011 Kuga titanyum aracım var sabah aracı çalıştırmak istediğim de kontağı açtığım da vites kutusu arızasi veriyor ardından motor arızası veriyor ne yapmaliyim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Haziran 2022 at 09:47

   Merhaba Emrah Bey, ilk olarak yapmanız gereken şey bir servise gidip aracınıza cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmak olmalıdır. İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara veya İzmir servislerimizde bu hizmetten ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

 36. Celal
  Celal / Cevapla 20 Ağustos 2022 at 14:00

  Merhaba,

  Aracım 2012 Ford Kuga otomatik Şanzıman. Vites geçişlerinde bazen kararsız davranıyor ve araçta titreme yapabiliyor. Konu hakkında nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Ağustos 2022 at 14:52

   Merhaba Celal Bey, aracınızın kavramasında boşluk olabilir. Aynı zamanda bu şanzıman birbirlerine bağlantılı ünitelerden meydana geldiği için kavramada olan arızanın sebebi beyin solenoidinde bulunan bir arızadan da kaynaklanıyor olabilir. Bundan dolayı size önerimiz aracınızın öncelikle cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanız olacaktır. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 37. Ilke Gurer
  Ilke Gurer / Cevapla 21 Eylül 2022 at 22:00

  2011 2.0 tdci 140hp kuga aracim 210bin km. Sanziman yagi ve filtresi 2 kere degisti.
  Sorunum, kaliks aninda gaza az basmama ragmen bazen aniden vurma ya da tam tersine cok gaza basmama ragmen de yeterli guc veremiyor gibi hissi ve 1den 2ye gecerken ozellikle sanziman soguksa vuruntu hissi. Daha once p2714 arizasi vermisti ama ilk sanziman yagi degisiminden sonra tekrarlamadi. Problem ve cozumum ne olabilir, yaklasik maliyet nedir? Bir ön bilgilendirme yaparsaniz sevinirim. Iyi calismalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Eylül 2022 at 11:15

   Merhaba, aracınızın şanzıman beyninde bir problem olabilir, kavramaya basıncı gönderen selenoidler düzgün çalışmadığında araçta bu tarz semptomlar gösterebiliyor. Aynı şekilde bu bozuk selenoidler zaman içerisinde kavramanın ayarının bozulmasına da sebep olabilmektedir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 38. Ilke Gurer
  Ilke Gurer / Cevapla 21 Eylül 2022 at 22:00

  2011 2.0 tdci 140hp kuga aracim 210bin km. Sanziman yagi ve filtresi 2 kere degisti.
  Sorunum, kalkis aninda gaza az basmama ragmen bazen aniden vurma ya da tam tersine cok gaza basmama ragmen de yeterli guc veremiyor gibi hissi ve 1den 2ye gecerken ozellikle sanziman soguksa vuruntu hissi. Daha once p2714 arizasi vermisti ama ilk sanziman yagi degisiminden sonra tekrarlamadi. Problem ve cozumum ne olabilir, yaklasik maliyet nedir? Bir ön bilgilendirme yaparsaniz sevinirim. Iyi calismalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Eylül 2022 at 11:14

   Merhaba, aracınızın şanzıman beyninde bir problem olabilir, kavramaya basıncı gönderen selenoidler düzgün çalışmadığında araçta bu tarz semptomlar gösterebiliyor. Aynı şekilde bu bozuk selenoidler zaman içerisinde kavramanın ayarının bozulmasına da sebep olabilmektedir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 39. Emrah
  Emrah / Cevapla 11 Ekim 2022 at 18:46

  Merhaba, Ford Kuga 2011 Titanium Powershift aracım var. Yokuş kalkışlarında hafif titreme ve bazen vuruntu hissediyorum. Muhtemel sorun nedir? Size nasıl ulaşabilirim?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ekim 2022 at 16:17

   Merhaba Emrah Bey, şanzımanınızda bulunan kavramanın arızalı olmasından dolayı aracınızda vuruntu ve titreme olabilir. Daha net bir teşhis için aracınıza cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanız gerekmektedir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 40. oktay
  oktay / Cevapla 25 Ekim 2022 at 16:21

  merhabalar 2018 1,5 dizel otomatik focus aracımda dün akşam geri giderken frene basınca şanzıman sınırlı işlevde el kitabına bakın uyarısı çıktı vites geçişleri ses yaptı arabayı stop edip çalıştırınca düzeldi servise götürdüm arızayı bulamadılar hata göstermiyor anlık birşey olmuş dediler şimdi kullanıyorum bir sorun yok neden olmuş olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Ekim 2022 at 17:53

   Merhaba Oktay Bey, servisin dediği gibi anlık bir durum söz konusu olabilir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 41. Turgay
  Turgay / Cevapla 5 Aralık 2022 at 02:51

  Merhaba ustam 2013 1.6 ecobost selective donanımlı aracım sport moda alamıyorum vites kolu hemen geri atıyor ama elimle tuttuğumda viteste kalıyor acaba sorunu nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Aralık 2022 at 09:23

   Merhaba Turgay Bey, vites kolu veya vites halatını kontrol ettirmenizde fayda var.

 42. Gürhan Fakıoğlu
  Gürhan Fakıoğlu / Cevapla 11 Aralık 2022 at 14:22

  Selamlar,

  1,6 Ecoboost aracımın 2-3 ve 4-5 geçişlerinde öne yığılma ve geçişlerde sorun yaşıyorum. özellikle 4-5 geçişlerde çift kademeli olarak araç sarsılıyor. Bazen yokuş çıkarken vites geçisinde yüksek devirde vuruntu yaşıyorum. Yaş değimi yapıldı ama sorun geçmedi, bu büyük bir problem mi? Yolda bırakır mı? Yaklaşık onarım maliyeti nedir? Yakıt tüketimini etkileyen bir durum mudur? teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Aralık 2022 at 09:19

   Merhaba Gürhan Bey, şanzıman içinde basınç kaçağı olabilir. Aynı şekilde şanzıman beyniyle alakalı da bir problem söz konusu olabilir. Yağ değişimi bu tip arızalarda çözüm değil maalesef. Aracınıza cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz. İleride, müdahale edilmedikçe farklı semptomlar da ortaya çıkartabilir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Detaylı bilgi için 0552 606 87 84 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 43. Ömer
  Ömer / Cevapla 9 Nisan 2023 at 12:06

  Merhaba , aracım 2011 tdci 2.0 4×4 dizel 140 hp… aracımda 100 ile 120 arası gaza bastığımda direksyon balans bozuk gıbı tıtrıyor..130 lardan sonra duzelıyor… aracım ilk harekette direksıyonu sağa yada sola dondurerek kaldırdığımda arac kalkarken zorlanarak tıtreyerek kalkıyor(( duz yolda vıtes gecişlerinde sıkıntı yok hatta çok iyi denilebilir))…birde gaza ani yuklenınce dalgalanma yapıyor..bugun ise vites kutusu arızası uyarısı aldım. Sizce maliyeti ve yapım süresi ne olur..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Nisan 2023 at 09:00

   Merhaba Ömer Bey, belirtmiş olduğunuz arızalara bakılırsa hem şanzıman beyninde hem de kavramanızda problem var gibi görünüyor. Kalkıştaki zorlanmaları kavramadan dolayı olur ve ekrana düşen vites kutusu arızası ise beyinle alakalıdır. Diagnos ile arıza kodlarının alınıp ona göre işlem yapılması gerekir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı’ daki servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0552 606 87 84 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 44. Murat
  Murat / Cevapla 12 Temmuz 2023 at 23:17

  Selam bizim araba sanjuman problèmi var araba sanjuman icinde ki parcalari degistirdik ama ana kart Sikinti araba gitmiyor

  • Murat
   Murat / Cevapla 12 Temmuz 2023 at 23:19

   Bizim araba Ford kuga 2011 otomatik powership

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2023 at 10:07

   araca cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanız gerekiyor. Arıza kodlarını bize iletebilirseniz biz de sorunla ilgili bilgi verebiliriz.

 45. Murat
  Murat / Cevapla 12 Temmuz 2023 at 23:18

  Bizim araba Ford kuga 2011 otomatik powersip

 46. baran
  baran / Cevapla 13 Temmuz 2023 at 17:17

  merhaba: 2017 1.5 tdı stlye kuga sahibiyim. 117000 de araç şanzıman arızası nedeniyle yolda kaldım. yetkili servise goturdum . otosanda tamir olacak yada yeni şanzıman takacaz dedi.. maliyeti yuksek ne yapmalıyım?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2023 at 10:16

   Merhaba, aracınız şanzıman sınırlı işlev arızası vermiş sanırım. Şanzıman beyniyle alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. İstanbul Kartal ve Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı’ daki servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Beyin revizyonu yapılabilmektedir.

 47. Şükrü Yılmaz
  Şükrü Yılmaz / Cevapla 8 Ağustos 2023 at 15:54

  Merhabalar, aracım 2011 model 2.0 dizel. Birinci vitesten ikinci vitese geçerken tık diye bir ses yapıyor. Başka hiçbir problemim yok.Bu sesi neden yapar acaba? Bişey yapmam gerekir mi?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Ağustos 2023 at 10:11

   Merhaba, sesi net bir şekilde teşhis etmek gerekir. Dinlemeden net bir şey söylemek zor.

 48. Mahmut Eremre
  Mahmut Eremre / Cevapla 21 Mart 2024 at 12:58

  İyi günler 2019 model titanyum Ford Kuga aracım 44300 km.dedir. Şanzıman yağı ve filtre değişim zamanı gelmişmidir, kimi görüşler 60000 km.den önce değiştirmeyin şeklindedir. sizce ne yapmalıyım, birde orijinal yağ ve fitresi varmıdır yada gittiğim serviste ne önerirlerse onu mu uygulatmalıyım, lütfen maliyeti hakkında da bilgi rica ediyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mart 2024 at 08:45

   Merhaba, otomatik şanzımanlar için ortalama yağ değişimi süresi 45.000 ile 60.000 km’dir. Yağ değişimi fiyatları için 0 505 733 27 88 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 49. Sezer
  Sezer / Cevapla 24 Mart 2024 at 05:22

  Benim 2015 model 1.5 ecoboost kuga aracım var 6,dan 5 düşerken ses ve sarsıntı yapıyor. Manuel yaparsanız daha az oluyor.
  Gaza yüklendiğinizde 40-55 arası titreme yapıyor şanızımandan olabililir mi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mart 2024 at 10:45

   Merhaba, evet yaşadığınız problemler şanzıman olabilir. Öncelikle size en yakın servismize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırmanızı öneririz. Çıkan arıza kayıtlarına göre daha net yorum yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.