Volvo V40 Otomatik Şanzıman Tamiri

Volvo V40 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Volvo V40 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Özellikle Volvo V40 D2 Powershift titreme sorunu ve V40 geatronic şanzıman sorunları için bize danışabilirsiniz.

Volvo V40 Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Volvo V40 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volvo V40 şanzıman problemlerine kesin çözüm üretmekteyiz.

Volvo V40 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Volvo V40 araçlara garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre şanzıman tipleri:

 • Volvo V40 AW55-50SN (AF33-5) Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Volvo V40 Powershift Şanzıman Tamiri (MPS6 – DCT450)  
 • Volvo V40 Şanzıman Kavrama Kiti Değişimi ve Tamiri – Powershift Islak Kavrama
 • Volvo V40 Geartronik Otomatik Şanzıman Tamiri

V40 D2 Şanzıman Sorunu

Volvo V40 powershift şanzıman sorunu denildiğinde ilk akıla gelen kalkışta titreme problemidir. Özellikle yokuşta kalkışta titreme olarak kendini belli eden Volvo V40 kavrama sorunu ancak kavrama kiti tamiri veya değişimi ile çözüme kavuşturulabilir. Volvo S60 Powershift titreme sorunu çözümü için bize danışabilirsiniz. 

Güncel Volvo V40 Powershift kavrama fiyatı ve powershift kavrama değişimi fiyatı hakkında bilgi almak için 0 216 365 95 00 nolu telefondan servis danışmanımıza ulaşabilirsiniz. Dilerseniz İstanbul Kartal’daki servisimizde ücretsiz ekspertiz ve test sürüşü hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Ford-Mondeo-Focus-Fiesta-Powershift-Kavrama-Tamiri

Güncel Volvo V40 powershift kavrama kiti fiyatı ve Volvo V40 powershift kavrama değişimi fiyatı için 0 216 365 95 00 nolu telefondan servis danışmanımıza ulaşabilirsiniz.

Volvo V40 Powershift Şanzıman Arızaları 

Kavrama sorunu haricinde Volvo powershift şanzımanların diğer bilinen bir arızası, powershift mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Çoğu zaman araç ekranında bu durumda “Düşük Şanzıman Performansı” uyarısı belirir. Bu uyarıyı aşağıdaki arıza kodları takip edebilir:

 • P0766 – Shift Solenoid D Stuck – Selenoid D Sıkışık
 • P0796 – Pressure Control Solenoid C Performance or Stuck off – Selenoid C Performans
 • P2714 – Pressure Control Solenoid D Performance Or Stuck Off – Selenoid D Performans

Firmamız, Tübitak desteği ile projelendirilip hayata geçirilen özel valf gövdesi test makinesi ile bu arızaların garantili tamirini müşterilerine sunabilen Türkiye’deki ilk kuruluştur.

Garantili Volvo V40 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volvo otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Volvo V40 Şanzıman Yağı Değişimi

Volvo V40 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volvo V40 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volvo V40 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volvo V40 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Güncel Volvo V40 otomatik şanzıman fiyatlarımızı ve Volvo otomatik şanzıman fiyatlarını (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Ustaya Sor – Volvo V40 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Volvo V40 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

3 thoughts on “Volvo V40 Otomatik Şanzıman Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.