Volkswagen Tiguan Otomatik Şanzıman Tamiri

Volkswagen Tiguan otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Volkswagen Tiguan araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Volkswagen Tiguan otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volkswagen Tiguan otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

volkswagen Tiguan otomatik şanzıman tamiri

Volkswagen Tiguan Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Volkswagen Tiguan Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Volkswagen Tiguan araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Volkswagen Tiguan 09G (Aisin TF-60SN) Otomatik Şanzıman Tamiri

 • VW Tiguan DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 ileri 02E)
 • Volkswagen Tiguan DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM)

Tiguan DSG Arızaları ve Tamiri

Tiguan araçlarda karşılaşılan DSG şanzıman arızalarını sizler için özetlemeye çalıştık.

1. Tiguan Mekatronik Arızası:

Vites geçişlerinde sarsıntı, ve ses ile başlayan, aracınızı bu şekilde kullanmaya devam ederseniz, aracın hareket etmemesine kadar devam edecek olan bir arıza türüdür. Mekatronik pompa arızası olarak ta bilinir. Genellikle şu arıza kodlarının oluşmasına neden olur.

 • P189C Yetersiz basınç oluşumu nedeni ile fonksiyon kısıtlaması
 • P17BF Pompa koruması maksimum sınıra ulaştı
 • P0562 Sistem voltaj düşük
 • P1604 Kontrol ünite arızası
 • P177D Kavrama basıncı çok yüksek

Mekatronik pompa arızasını mekatronik kart arızasından ayırt etmek, tamir maliyetini önemli ölçüde düşürecektir. Bu konuda garantili mekatronik tamiri için uzman ekibimiz hizmetinize hazırdır.

2. Mekatronik Kart Arızası:

DSG şanzıman kartı arızaları daha çok marşa bastığınız zaman ekranda vites pozisyonlarının karışması ile kendisini belirli eder. Bazen R’ye aldığınızda ekranda aracınız P konumunda gözükür, bazen D’ye aldığınızda ekranda aracınız N veya R konumunda gözükebilir. Ayrıca bir başka belirtisi vites konumuna aldığında ekranda anahtar işareti çıkmasıdır. Nadir durumlarda kartların içerisindeki yollar bozularak selenoid arızaları gibi arızaların DTC olarak araç bilgisayarında oluşturulduğu da uzman ekibimiz tarafından saptanmıştır. Bazı arıza durumlarında mekatronik kartı tamiri yapılırken, çoğu zaman mekatronik kart değişimi yapılmaktadır.

3. Kavrama Arızası:

DSG kavrama arızası özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma şeklinde kendisini gösterebilir. İlerleyen durumlarda, kavrama balatalarınız incelir ve ani kavrama problemlerine yol açar ve siz bunu araç içerisinde vuruntu ve titreme olarak algılarsınız.

VW marka araçlar bazen kavrama arızası yaşadıklarında P1741 arıza kodunu paylaşabilirler. Firmamız İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servis noktaları ile kavrama problemlerinize garantili servis hizmeti sunmaktadır.

Tiguan Mekatronik Tamiri

Firmamızda DSG mekatronik tamir ve revizyon işlemleri garantili olarak yapılmaktadır. Genellikle mekatronik kart değiştirmediğimiz için mekatronik kart fiyatı toplam maliyetten düşülmekte, böylece yeni mekatronik fiyatına göre müşterilerimizin cebi kollanmaktadır.

Sadece VW marka araçlar için değil her türlü DSG mekatronik tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi yerlerimizde, Anadolu’da ise anlaşmalı servislerimizde bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

VW Tiguan Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volkswagen (VW) otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Tiguan Otomatik Şanzıman Tamir Fiyatı

Volkswagen Tiguan araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Volkswagen Tiguan şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

VW Tiguan Otomatik Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

VW Tiguan Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Volkswagen Tiguan Şanzıman Yağı Değişimi

Volkswagen Tiguan şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volkswagen Tiguan otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Tiguan şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volkswagen Tiguan şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Volkswagen Tiguan Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Volkswagen Tiguan aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

3 thoughts on “Volkswagen Tiguan Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Omer
  Omer / Cevapla 31 Mart 2020 at 14:26

  Merhaba benim bi sorunum vardı.bende 2011 dsg 7 ileri 4×4 tiguan var.geçen sene volant arızası yüzünden hem volant hemde acılmışken yaglı kavramayı değilşip izine geldim.fakat izin dönüşü tekrar volanttan ses gelince tekrar garantiden değişildi falat rolantide arabanın alt kısmından sıngırtı sesi geliyor arada 5sn duruyo tekrar başlıyor.sanzıman düşündüm vites atışlarında problem yok acaba kavrama rolantide dönüyorsa sürtmemi var anlayamadım.sizce problem ne olabilir teşekkürler

 2. Yücel ARSLAN
  Yücel ARSLAN / Cevapla 13 Eylül 2020 at 20:20

  Merhaba..Ankara.dan istanbul Avrupa yakasina15.09.2020 tarihinde 4×2 tiguan tsı 2012 araç satın almaya geleceğim.şanziman motor kaporta dahil iyi bir kontrol nerede yaptirabilirim.05536861709

 3. Erdal Burhan
  Erdal Burhan / Cevapla 3 Aralık 2020 at 20:39

  Merhaba hocam 2016 tiguan var 1.4 160 bg benzinli sabah soğukken vitesi gec atıyor bir de rampalar da kalkarken geri kaydırıyor yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.