Opel Antara Otomatik Şanzıman Tamiri

Opel Antara aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Opel Antara araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Opel Antara otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Opel Antara otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Opel Antara Otomatik Şanzıman

Opel Antara Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Antara Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Opel Antara araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Opel Antara 55-51SN (Aisin AF33) Otomatik Şanzıman Tamiri – 5 vitesOpel Antara Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Opel Antara AF40 (Aisin TF80SC) Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 vitesAlfa-Romeo-159-AF40-TF-80SC-Otomatik-Sanziman-Tamiri

 Opel Antara Otomatik Şanzıman Sorunu

 • Tork Konvektör (Tirbün) problemleri: Bu arıza olduğunda genellikle P0740, P0741 ve P2757 arıza kodu ile karşılaşırsınız. Sıklıkla karşılaşılan durumda yüksek hızda giderken, örnek 120-130 km/saat hızda 5. viteste, Esp on/off ışıkları ve abs ışıkları yanar ve araç kendisini 4.viteste korumaya alır. Durdurup tekrar kontağı açınca normal haline döner. Bu arıza olması durumunda tork konvektör (tirbün) revizyon işlemi gerçekleştirilirken şanzıman beyininde açılıp tamir olması gerekmektedir.
 • Vites D ve R’ye alındığında vuruntu: Aracı vitese aldığınızda geç doldurma, iki kez doldurma gibi arızalar firmamızda garantili olarak tamir edilmektedir.
 •  Vites geçişlerinde vuruntu: Özellikle 3’ten 4’e geçerken boşa düşme veya sarsıntı en fazla karşılaşılan sorundur. İlk etapta selenoidler ve beyinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Atco Otomatik Şanzıman olarak geliştirdiğimiz test makinamız ile şanzımanınız sökülmeden belli noktalardan basınç vererek içerisindeki problemleri tespit edilebilmektedir.

Opel Antara Selenoid Valfi Arızası

Captiva araçlarda selenoid problemi yaşanmaya başlandığında TCM ilk olarak P0700 arıza kodu atar ve şanzıman arıza lambasını yakar.  Eğer aracınızda şanzıman arıza lambası yanıyorsa, hiç vakit kaybetmeden en yakın servise gitmeniz gerekmektedir. Selenoidler veya şanzıman içerisindeki hasara göre şanzıman kendisini bu arızadan sonra korumaya alabilir. Bu durumda aracınızda sadece geri vites ve 5.vites devrede kalacaktır.

Captiva araçlardaki AF33 şanzıman 3 adet PWM, 5 adet on-off elektro vanaya sahiptir. Captiva 6T45 şanzımanlarda ise 6 adet PWM, 1 adet on-off solenoid bulunmaktadır. Captiva PWM otomatik şanzıman selenoid valflerinin çalışma süresi içerisinde, çoğunlukla şanzımanın içerisindeki kirlilikten dolayı bozulurlar. Bu yüzden Captiva otomatik şanzıman yağı değişimi , şanzıman ömrü açısından oldukça önemlidir.

Araç tamir piyasasında pwm selenoid valflerin temizliği yapılsa da, selenoid valf temizleme işlemi yeterli yağ basıncı ile yapılmadığı için fayda etmeyecektir. Captiva selenoid valf arızasını tespit etmenin ve eğer temizleme yapıldı ise temizliğin sonuç verip vermediğini kontrol etmenin tek yöntemi özel tasarlanmış selenoid test makinelerinde bu selenoid valflerin test edilmesidir. 

Oldukça pahalı olan otomatik şanzıman selenoidlerinin test edilmeden değiştirilmesi, gereksiz şanzıman tamir fiyatları ortaya çıkmasına, arızalı selenoidin tespit edilmeden değiştirilememesi ise arızanın devam etmesine neden olacaktır.

Garantili Opel Antara Otomatik Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Opel Antara otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Opel Antara araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Opel Antara şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Opel Antara Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Opel Antara Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Opel Antara Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Opel Antara Şanzıman Yağı Değişimi

Opel Antara şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Opel Antara otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Opel Antara şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel Antara şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Opel Antara Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Opel Antara aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

7 thoughts on “Opel Antara Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. agah yalcin
  agah yalcin / Cevapla 23 Temmuz 2020 at 01:56

  Merhaba benim opel antara otomatik vites araba var yokusta bağırıyor ama gitmiyor 80 90 geçmiyor bazen de düz yolda yine bağırıyor sonra vites geçiyor arkadanda şirketlere gibi yapiyor nedeni ne olabilir şimdiden teşekkürler

 2. Muhammet
  Muhammet / Cevapla 28 Haziran 2023 at 14:56

  Merhaba aracimin sanzıman sorunu var
  2012 model Opel antara 2.2 cdti 4×4 184 ps otomatik vites, nasıl anlatsam bilmiyorum aracı otomatik vites de değilde el ile vites yükseltme ve düşürme modunda kullanır iken 4. Vitesde maksimum 20 km hızla sürdüm yanlışlık ile sonra otomatiğe aldim ve araç vitese geçmedi ileri geri hiç bir yöne gitmiyor. Aracı servise çektirdim beyin gitmiş dediler değiştirdik ve şimdide vitesleri tanımıyor iki opel servisine götürdüm ikiside yapamadı ve şimdi sanzıman bozuk diyorlar sizin bir fikrini alabilirmiyim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Temmuz 2023 at 15:19

   Merhaba, araca cihaz bağlandığında arıza kodu olarak ne veriyor bizimle paylaşabilir misiniz?

   • Muhammet
    Muhammet / Cevapla 20 Temmuz 2023 at 20:19

    Magnet ventile

 3. Muhammet sen
  Muhammet sen / Cevapla 20 Temmuz 2023 at 20:20

  Magnet ventile

 4. beytullah
  beytullah / Cevapla 9 Ağustos 2023 at 14:07

  merhaba
  aracım altıncı vitese geçmiyor, ekranda geçti gözüküyor fakat geçmediğinden araç 135 km 3000 devir üstüne çıkıyor.
  6 vitesi zorladığımızda motor arıza ışığı yanıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Ağustos 2023 at 10:09

   Merhaba, şanzıman beyniyle alakalı bir sorun olabilir. Cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.