Bmw X5 Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW X5 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites BMW X5 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. BMW X5 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. 

Bmw X5 Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW X5 Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz,Bursa Osmangazi ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

BMW X5 Otomatik Şanzıman Sorunları

BMW X5 şanzıman sorunlarının başında otomatik şanzıman vuruntu problemi gelmektedir. Vuruntunun nedeni selenoidler veya şanzıman beyni olabileceği gibi, bazı durumlarda şanzıman içerisindeki aşınmalarda vuruntuya neden olabilmektedir.

BMW aracınızda şanzıman arıza lambası yanıyorsa, artık en yakın servise gitme zamanınız gelmiştir. Kritik durumlarda otomatik şanzıman korumaya geçer. Otomatik şanzımanın korumaya geçmesi durumunda  araçta genellikle geri vites ve 4 veya 5.vites devrede kalır ve selenoidlere giden elektrik kesilir.

Arıza Lambasını Söndürmek Çözüm Değildir!

Arıza lambasının cihazla söndürülmesi birçok durumda arızayı gidermeyecektir. Örnek vermek gerekirse BMW otomatik şanzıman vuruntu yapıyorsa, cihazla arıza lambasını söndürmek, arıza sebebini çözmeyeceği için, yakın bir zamanda tekrar vuruntu ve şanzıman arıza lambası ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Bmw şanzıman arızası durumunda, arıza tespit cihazları otomatik şanzıman selenoid valf arızasını elektriksel düzeyde tespit edebilir. Bununla birlikte selenoid valf arızasını tespit etmenin en garanti yöntemi selenoidlerin özel tasarlanmış selenoid test makinelerinde test edilmesidir. Örnek selenoid test videomuzu izleyerek sizler de fikir sahibi olabilirsiniz:

Oldukça pahalı olan otomatik şanzıman selenoidlerinin test edilmeden değiştirilmesi, gereksiz şanzıman tamir fiyatları ortaya çıkmasına, arızalı selenoidin tespit edilmeden değiştirilememesi ise arızanın devam etmesine neden olacaktır. 

BMW X5 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

BMW X5 serisi araçlarında GM şanzıman ve ZF şanzıman kullanmaktadır. Atco olarak bütün BMW X5 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

BMW X5 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • BMW X5 (E53) ZF 5HP24 Otomatik Şanzıman Tamiri

BmwX55HP24otomatiksanziman

  • BMW X5 (E53) ZF 6HP19 Otomatik Şanzıman Tamiri

BmwX56HP19otomatiksanziman

  • BMW X5 (E53) ZF 6HP26 Otomatik Şanzıman Tamiri

BmwX56HP26otomatiksanziman

  • BMW X5 (E70) ZF 6HP21 Otomatik Şanzıman Tamiri

BmwX56HP21otomatiksanzimannn

  • BMW X5 (E70) ZF 6HP28 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi-Q5-ZF-6-ileri-6HP28-Otomatik-Sanziman-Tamiri-01

  • BMW X5 (E70) ZF 8HP45 Otomatik Şanzıman Tamiri

Bmw_F20_ZF_8HP45_Otomatik_Sanziman_Tamiri

  • BMW X5 (E70) ZF 8HP70 Otomatik Şanzıman Tamiri

  • BMW X5 (F15) ZF 8HP45 Otomatik Şanzıman Tamiri

Volkswagen Amarok_8_ileri_ZF_8HP45

  • BMW X5 (F15) ZF 8HP70 Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW X5 Tork Konvertörü Sorunları

6HP serisi ZF şanzıman kullanan BMW X5 araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Tork konvertör arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size  kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır. Ayrıca şanzıman tork konvertörü kaçırmaya başlayınca şanzıman ısınması meydana gelir ve zaman içerisinde şanzımanın iç aksamına zarar vermeye başlar.

Bir başka Bmw X5 ZF şanzıman arızası alt devirlerde sarsıntıdır. Özellikle 1000-2000 devir arasında aracınızda sarsıntı hissediyorsanız muhtemel bir şanzıman türbünü arızası bulunmaktadır.

Bmw X5 Tork Konvertör Tamiri

Gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip 6HP serisi tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir. Firmamızda ZF şanzımanlara ait tork konvertörleri tam otomatik makineler ile garantili olarak yenilenmektedir.

                               

 

BMW X5 araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz BMW X5 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel BMW X5 otomatik şanzıman fiyatları ve revizyonlu Bmw X5 şanzıman fiyatları için (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızı arayabilirsiniz.

Bmw X5 Otomatik Şanzıman Arızaları

E53 Bmw X5 GM Otomatik Şanzıman Arızaları

GM 5L40E şanzıman 3.0 benzinli ve dizel motor kullanılmış E53 kasa X5 araçlarda bulunmaktadır. En sık karşılaşılan arızaları:

 1. Işıklarda durup kalkmalar esnasında araç geç kalkış yapıyorsa genelde karşılaştığımız hata (92-Can Tork Arabirim) hatasıdır ve tork konvektörünün revizyon olması gerektiğini göstermektedir.
 2. D ve R’de vuruntu, ani yüklenmelerde araç kendini korumaya alıyor ise ve vites dişli oran arızası atmaktaysa şanzımanın revizyon olması gerekir
 3. Eğer aracınızda P-R-N-D veya manuel bölümlerine aldığınızda aracınız konumu göstermiyosa arızanız pozisyon şalterinden ya da Ecu beyninden kaynaklı bir arıza yaşanıyor olabilir.
E53-E70 Bmw X5 ZF 6HP Otomatik Şanzıman Arızaları ve Tamiri

Bu araçlarda karşılaşan başlıca problemler şunlardır:

 1. C tası problemli ve 2. ve 6. viteslerde vuruntu: – 1’den 2’ye yükseltirken ve düşerken vuruntu, 2 vitese bazen geçmeme, 6 vitese geçer gibi olup tekrar 5 e geri dönme. 2.vitese geçtikten sonra gazdan ayağı çekince vuruntu ve kasayı titretme bu araçlarda sıklıkla rastlanmaktadır.
 2. Tork konvertör problemi: 1500-2000 devirde gezinti ve 80-90 km’de titreme ve kalkışta viteste titreme – özellikle rampada, tork konvektör sorununu işaret etmektedir. Bu araçların tork konvertör revizyonlarında ileriye dönük problemler olmaması için şanzıman beynini’de işlemler esnasında test edilmesini önermekteyiz.
 3. Şanzıman içi basınç kaçakları: Eğer aracınız gaz pedalına yüklenince devir artıyor ama vites yükseltmiyorsa, yani boşa düşme yapıyorsa ve şanzıman kendisini korumaya alıyorsa, otomatik şanzıman basınç kaybı olmaktadır. Şanzımanınızın açılması ve revizyon olması gerekmektedir.
 4. 4.vitesten 5’e geçerken arızaya düşme: Bmw 6HP serisi şanzımanlarda sıklıkla karşılaşılan bu durumda, 4.viteste çeyrek gazdan yukarıda kullanımda, araç 4’ten 5’e geçerken devir saati yükselir ve şanzıman “transmission fault” hatası atar.

Atco Mühendislik olarak bütün bu X5 şanzıman problemlerine garantili çözümler sunmaktan memnuniyet duymaktayız.

Bmw X5 8HP Otomatik Şanzıman Arızaları ve Tamiri
 1.  Eşanjör ( Yağ soğutucusu) patlaması: Eğer şanzıman yağ soğutucunuz patlamışsa, şanzıman içerisi su alır. Bundan sonrasında genelde şanzıman yağının değiştirilmesi öneriliyor ama maalesef yapılan işlem çözüm değildir. Bu olay başımıza geldiğinde şanzımanın iç kısmına giren su balataların şişmesine ve şanzıman beynin ara contasının işlevine yitirmesine sebebiyet vererek vites geçişlerindeki vuruntular, durmaya yakın vuruntular, aracın vites konumlarını D ve R olarak değiştirdiğimizde vuruntu-çift doldurma gibi problemlere sebebiyet verir. Yapılması gereken şanzımanın açılması ve giren suyun verdiği zararın gözlemlenmesi buna bağlı olarak şanzımanın revizyon edilmesidir.
 2. Tork arızası: 1300-2000 devir arası silkemele, 70 km hızda kasa titretme, devirde dalgalanma gibi arızalar 8HP45 şanzımanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Tork konvektör (türbin) revizyon olması ve ileriye dönük sıkıntılar olmaması için şanzıman beyni kontrollerinin yapılmasını öneririz.

X5 Şanzıman Tamiri ve Dinamometre Testi

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün BMW X5 otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Bmw X5 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Bmw X5 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Bmw X5 otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bmw X5 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Bmw X5 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bmw X5 Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Bmw X5 otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Bmw X5 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

BMW X5 Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

BMW X5 Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Ustaya Sor – Bmw E53-E70-F15 X5 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer E53-E70-F15 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

106 thoughts on “Bmw X5 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Tuncay
  Tuncay / Cevapla 9 Mart 2019 at 13:28

  kolay gelsin 2010 model x5 E70 aracım var. araç 6 ileri. araçta vuruntu vardı bir süredir. geçen yolda giderken araç korumaya aldı ardından arıza lambası yaktı. aracımdaki sorun ne olabilir. eğer şansıman sorunuysa bana ne kadara mal olur.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2019 at 21:27

   Tuncay Bey, aracınızda vuruntu olduğundan bahsetmişsiniz. Muhtemel bir hasar (valf gövdesi veya mekanik) mevcut ve bu camdaki çatlak gibi siz aracı kullandıkça ilerliyor. Daha net yorum yapabilmemiz için aracınızı test etmemiz gerekmektedir. Hangi şehirde olduğunuzu paylaşırsanız size yardımcı olmaya çalışalım

   • Ali eskikoy
    Ali eskikoy / Cevapla 17 Kasım 2020 at 21:22

    2001.MODEL BMW X5 GAZ LI 4.4 MOTOR 8 SILINDIR.OTOMATIK VITES VITES GECMIYOR ARABA KALKARKEN YAVAS KALKIYOR 3 VITES E EMNIYETE ALMIS GERI VITES DE SIKINTI YOK NASIL.OLABILIR.VE ASAGI YUKARI BIZE MALIYETI NE OLUR

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 24 Kasım 2020 at 10:36

     Ali Bey, aracınız korumaya almış. Basit bir hatada olabilir, komple şanzımanın revizyonu da gerekebilir. Hangi il ve ilçede olduğunuzu söylerseniz size ona göre yardımcı olalım.

 2. Fatih
  Fatih / Cevapla 14 Mart 2019 at 15:09

  Merhaba benim aracım 2001 bmw x5 e53 bende bazen arac vitesten cıkıyor durdugum zaman mesela arac gaz yiyor ama ilerlemiyor kontak kapatıp acmam gerekiyor bu bazen rolantide giderkende kendiliginden olabiliyor ileri geri devamlı deneme yaptığımda aynı hataya düşüyor geriye taktığımdada aracın kaldıgı oluyor acaba neden olabilir tesekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Mart 2019 at 16:59

   Fatih Bey, aracınızda muhtemel bir valf-body, selenoid veya sensör arızası var. Aracınıza en yakın serviste arıza tespit cihazı bağlatıp bize arıza kodlarınızı gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırız. Eğer İstanbul’a yakın iseniz, buyurun bir çayımızı için, arkadaşlarımzı ücretsiz ekspertiz gerçekleştirsinler.

   • Yucel
    Yucel / Cevapla 11 Şubat 2021 at 19:16

    Merhaba e70 3.0d 235 beygir bir aracim var 3den derduncu vitede gecerken vuruntu yapiyor neden olabilir acaba

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 06:12

     Yücel Bey, E70 araçlarda bu problem genellikle şanzıman içerisindeki bir parçadan yapmaktadır.

  • Oktay
   Oktay / Cevapla 7 Kasım 2020 at 20:06

   Selam 2001 model e53 4.4ia var bende
   Araç bazen yolda giderken aniden kendini atıyor yani gaz verince yüksek devire çıkıyor gazi almıyor birden alıyor gazı .. sanırım vites takılıyor .. araba bu hale gelince sürekli aynı şekilde ilerliyor fakat kenara çekip istop edip yeniden çalıştırınca düzeliyor .. şanzıman beyninden olacağını düşünüp yeni şanzıman beyni taktım yeni beyinde daha kötü oluyor yani arada sırada olan şeyi sürekli yapıyor … Vites takılıyor dedi ustam ve bu sebepten araba ısınıyor hararet yapıyor … Sorun nedir anlamadım .. elektrik tesisatindan şüpheleniyorum…
   05542822527

 3. Mehmet Eren Alat
  Mehmet Eren Alat / Cevapla 21 Nisan 2019 at 08:07

  Hayırlı sabahlar öncelikle böylesi bir imkan için teşekkürler bmw e53 x5 3.0d 2005 model aracımda gaza bastığımda çok hafif titreme oluyor bazen de uzun yolda birdenbire şiddetli sarsıntı titreme tavana kadar hissettiriyor bu durumda aracı sağa çekip duruyorum direksiyon sağ sol yapınca arabada ki kasma rahatlıyor ve devam ediyorum birde don günlerde ikiden birinci vitese düşerken genelde frene basmak durmak üzereyken hafif bir uğultu ile geçiş oluyor sorunlar bunlar teşekkür ederim iyi çalışmalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Nisan 2019 at 16:24

   Mehmet Eren Bey, titreme probleminiz tork problemi gibi gözüksede, direksiyonu sağ sol yapınca ortadan kalkması arızanın ön takım aksamı ile ilgili olabileceği intibasını da bırakmaktadır. İkinci vitesten bire geçerken meydana gelen uğultuyu dinlememiz ve test etmemiz gerekmektedir. Müsait olduğunuzda bizi ziyaret ederseniz aracınızda ücretsiz bir tespit işlemi gerçekleştirebiliriz.

 4. Cengiz
  Cengiz / Cevapla 30 Mayıs 2019 at 23:28

  Merhabalar 2004 modèl x5 e53 aracim var. Arabada yok yok… 4×4 d’en cikmis arac. On sanzuman arzali arizayi gecistirmek icin fisleri cekmisler. Malesef farkrdemeden almis olduk araci. Yani arkadan cekisli bir araca donusmus… Bir yili gecti alali, simdi ise arkadan ugultu geliyor . Arka dingillere hareketi veren kutu dan geldigi soylendi.. ismi nedir bilmiyorum. Direksiyon da ciddi bir titreme var frene basinca virajlarda daha cok belli ediyor… yurdisinda yasiyorum ve siz turkiyedeki ustalarimin ellerinden opuyorum…Gercekten bu arabayi alinca anladimki bu ulkede ( Fransa) bir usta bulmak cok zor, varsada ben bulamadim. Yani laf uzar gider neyse…….. Aradtirirken burayi buldum yaziyim dedim, bi yorum yazarsaniz sevinirim… Cok tesekkurler, saygilar ustalarim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Haziran 2019 at 20:08

   Cengiz Bey, öncelikle geçmiş olsun. Difransiyel kutunuz dağılmış gibi gözüküyor. İki farklı tipi mevcuttur. Daha çok çıkma olarak temin ediyor müşterilerimiz. Şanzıman revizyonu tarafımızca çok yapıldı fakat difransiyel revizyonunu tarafımızca şu ana kadar hiç yapılmadı.

  • Erman
   Erman / Cevapla 13 Şubat 2020 at 23:24

   Merhaba,
   2003 4.4i e53 üm 4500 devirlerde bir üst vitese geçiyor vuruntulu bir şekilde. Triptonikten degistirsemde daha erken geçmiyor. Yavasladigimda yine aynı şekilde tüm arabayı silkeleyerk vites düşüyor.

 5. Fatih
  Fatih / Cevapla 9 Haziran 2019 at 22:28

  2012 x5 30 d arac aldım araç 6 ay yatmış kalkışlarda gec kavrama oluyor. Vites gecişleri normal Araba ısınınca ugultulu bir ses geliyor ara ara cekiş düşüyor sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim herkez başka bir sey söylüyor kafamız iyice karıştı

  • Fatih
   Fatih / Cevapla 9 Haziran 2019 at 22:30

   Arac 2002 yanlıs yazmışız

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2019 at 22:18

    Fatih Bey, aracınızdaki uğultuyu dinlememiz gerekiyor. Kalkışlardaki geç kavrama ve çekiş düşüklüğü tork konvertörünüz kaynaklı olabilir. Çekiş düşüklüğü rampalarda ve tam yükte iken mi oluyor? Araç soğukken aynı problemleriniz var mıdır? Dilerseniz buyurun gelin aracınızı bir birlikte test edelim.

   • Yucel
    Yucel / Cevapla 11 Şubat 2021 at 19:17

    Merhaba e70 3.0d 235 beygir bir aracim var 3den derduncu vitede gecerken vuruntu yapiyor neden olabilir acaba

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 06:13

     Yücel Bey, E70 araçlarda bu problem genellikle şanzıman içerisindeki bir parçadan yapmaktadır.

 6. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 21 Haziran 2019 at 19:50

  Aracım bmw e70 2009 model arac hafıf tıtreme yapıyor dıb gaz yaptıgımda ise 4 den 5 e gecerken sanzuman ısaregı gelıyo ve kendını kıtlıyo yol yapabılırmıyım boyle turkıyeye gelecem nasıpse ne dusunuyorsunuz hocam

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 09:33

   Ahmet Bey, aracınızda muhtemelen tork konvertörünüz bozuk. Bu şekilde aracı fazla dip gaz yapmadan Türkiye’ye getirirseniz, burada garantili olarak tamirini yapabiliriz.

  • Nihat
   Nihat / Cevapla 2 Mart 2023 at 09:37

   Oncelikle slm aleyküm aracim bmw x5 e70 2011 araba 1 viteste kalkarken vites vuruyor normalmi bide sabah calistirdigimda araba titriyor

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 2 Mart 2023 at 14:20

    Aleykümselam Nihat Bey, şanzıman beyniyle alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 7. hakan
  hakan / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 00:03

  Aracim bmw x5 e70 3,0 diesel
  aracim hafifi titriyor göstergede sansuman hatasi veriyor kapatip tekrar calistirdigimda hata gidiyor
  Hata codu 4f85 manuel kullandigimda hic hata vermiyor aracta yanlis akü takiliydi yeni akü taktim artik arada hata veriyor yardimci olurmusunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 09:37

   Hakan Bey, şanzımanınız içerisinde mekanik arıza mevcut. Muhtemelen 2-3 vites geçişlerinde titremeyi biraz daha fazla hissedersiniz. Akü ile bir ilgisi bulunmuyor. En yakın zamanda servsimize uğrarsanız garantili tamir yöntemleri hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız.

 8. Yusuf
  Yusuf / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 21:22

  Aracım x5 e70 2007 model 2gun önce rampa çıkarken araç tam yüklüyken solama yapmak için gaza yüklemdim vites bosa aldı kendini konya kapatın geri açtım düzeldi sorun ne olabilir tesekurler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 07:46

   Yusuf bey, aracın korumaya alması (herhangi bir viteste sabit kalması), şanzımanda oluşan bir arızadan dolayı şanzımanın kendini korumaya almasından kaynaklanmaktadır. Stop edip çalıştırınca geçici hafızadaki arıza silinir, bir daha aynı koşullar oluştuğunda yine arıza yaratır. Bu esnada korumaya aldığı anda hafızaya kalıcı bir arıza atar. Bu arıza kodunu aracı cihaza bağlatıp bize söylerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz. Alternatif olarak eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

 9. yusuf
  yusuf / Cevapla 26 Temmuz 2019 at 14:23

  merhabalar suan sıvas tayım yaklaşık bın km yaptım tekrarlamadı bı hatada gostermıyor menü de sız ne dersınız bu olaya bu cevrede tavsıye edecegınız bırı varmı tesekurler

 10. yusuf
  yusuf / Cevapla 26 Temmuz 2019 at 14:26

  bana bır numara yollarmısınız sıze ulaşmak ıcın olayı daha detaylı anlatmak ıcın

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Temmuz 2019 at 14:50

   Yusuf Bey, 05522901567 nolu telefondan Ata Bey ile görüşebilirsiniz.

  • Ali Akcan
   Ali Akcan / Cevapla 31 Ağustos 2019 at 21:41

   Merhaba Sayın Yetkili,
   2005 model X5 E53 3.0d kasa aracım var. Araç özellikle 40-60 km civarlarındayken arabaya ivme gerektiğinde azcık gaza basıldığında arabada kesik kesik güç geliyor, araba kesintili ivmeleniyor ama gaz gücünü birazdaha artırılırsa hafif kesiyor ama yol düzken ve 70-80kmyi geçtikten sonra sorun kalmıyor. Ne zaman güç gerekse ve azıcık gaza basınca kesintili ivmeleniyor sanki kesik kesik vuruntu yapıyor. Böyle bir sorunla daha önce karşılaştınız mı acaba? Karşılaşıldıysa eğer masraf olarak buradan belirtebiliyormusunuz, belirtemiyorsanız bu sorun için hangi numaradan ve kimden fiyat bilgisini alabilirim? (Not:Daha önceden bir arkadaşım şanzıman türbünü arazısı olabilir demişti, yada yağ eksik olabilir demişti).
   Saygılarımla.

  • Rıfat şençoban
   Rıfat şençoban / Cevapla 3 Ekim 2019 at 23:17

   X5 e53 2002 aracım var GM şanzumam aracım var Kısa bir süre içinde araç geri vitese alıyordum ileri gidiyordu şanzıman ustasına götürdük yaklaşık 10 gün sonra aracınız hazır dendi teslim aldım geri viteste problem olmadı yavaşlayıp vites düşerken Araçta tatlı bir yığılma hissi olduğunu fark ettim daha sonra dik bit yokuş çıkarken şanzıman sarı arıza lambayı yaktı araç çekişten düştü istop edip bir süre sonra yola devam ettim fark ettim ki dik yokuşlarda lamba yaktı tahminim 2 vites geçişte sorun var usta ile aynı yokuşu çıktık ışık yine yaktı ustanın yorumu “birde motor soğuk ken çık yokuşu “acaba şanzıman yağ soğutmamı bozuk eğer lamba yanmaz ise dedi sizin yorumunuz ne olurdu ,?

 11. Dogan
  Dogan / Cevapla 1 Eylül 2019 at 19:23

  Aracim 2002 x 5..bmw..r yani geri vitese attigimda gitmiyor arac geriye..ama ileriye gidiyor sebep nedir acaba..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 09:12

   Doğan Bey, şanzımanınızda mekanik bir problem bulunmaktadır.

 12. muhAmmet küçükçınar
  muhAmmet küçükçınar / Cevapla 4 Eylül 2019 at 14:55

  slm hayırlı işler aracım 2001 e 53 x 5 otomatik hızlanınca belli bir hız sonunda aracım korumaya alıyor.ve viteste kalıyor msanuele geciş yapıyorum fakat ile çalışıyor stop ediyorum lamba sönüyor normale dönuyor manuelle gidiyorum vitese kadar normal oluyor vites sonunda lamba yanıyor korumaya geciyor bu konuda bilği vereisenız sevinirim kolsy gelsin

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 09:13

   Muhammet Bey, aracınızda bir devirde kaçırma var, bu koşul gerçekleştiğinde aracınız arıza atıyor. Arıza tespit cihazına bağlatmanız lazım. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz ücretsiz olarak size yardımcı olabiliriz.

 13. taner
  taner / Cevapla 6 Eylül 2019 at 17:45

  selamun aleyküm 2000 model 4.4 x5 aracımda yol bilgisayarında şanzıman arızası gösteriyor ama devamlı değil vites geçişleri güzel araba yolda giderken stop ediyor 15 dakika gecince tekrar calısıyor bazen marş basmıyor yardımcı olursanız sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 09:14

   Taner Bey, aracınızı arıza tespit cihazına bağlatmanız lazım. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz ücretsiz olarak size yardımcı olabiliriz.

 14. ıspartalı
  ıspartalı / Cevapla 11 Eylül 2019 at 10:48

  s.a aracım x5 e 53 ne geldiyse başıma şanzuman yagını değiştirtdikten sonra geldi ilk mobil şanzuman katıldı sarı renkde sonra petrol ofisinin kırmızı renk şanzumanı katıldı sorun dha da arttı sorunum şanzuman korumaya alıyor manuel de kullanıyorum 5. vites de korumaya alıyor ne marka kullanayım ve ne kadar katalım ustanın biri 6 lt kattı diğeri 8 litre kattı bu konuda bilği lütfennnn teşekkür ederim şimdiden

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 09:15

   Merhaba, şanzıman yağının rengi önemli değildir. Şanzımanınız korumaya aldı mı bir arıza kodu atar, bu kodu paylaşırsanız size yardımcı olabiliriz.

 15. ıspartalı
  ıspartalı / Cevapla 11 Eylül 2019 at 14:31

  SLM BMW X5 E 53 ARIZA KODU:
  37.GEARMONITORİNG 5
  36.GEARMONİTORİNG4
  ARIZASI VERİYOR
  .

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 09:16

   Aracınızda şanzıman içerisinde muhtelemen giriş tasında problem bulunmaktadır.

 16. Vahit Atak
  Vahit Atak / Cevapla 17 Eylül 2019 at 11:49

  iyi günler, 2003 model x5 e53 4.4 aracımda 2. viteste giderken 1. vitese düşerken özellikle hava sıcakken vuruntu oluyor, sanki araba atlıyor gibi oluyor, hava soğukken olmuyor. Bunu nasıl çözebiliriz ? Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 09:17

   Vahit Bey, eğer bu hava sıcaklığına bağlı ise, aracınızın soğutma sistemini ve motorunu kontrol ettirmenizi öneririz.

 17. Murat Demir
  Murat Demir / Cevapla 21 Eylül 2019 at 14:10

  Merhaba Arkadaşlar 2003 model 30.d x5 bir aracim var. Aracı geriye aldigimizda hafif geri gidebiliyordu düz yolda. ama cok hafif ve kisa bir rampada arac 1 cm bile geri gitmiyor. gaza ne kadar yuklenirsek yuklenelim. ama d de bir sorun yok. Sizce sorun nedir? Başına gelen arkadaşım var mı?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 09:18

   Murat Bey, tork konvertörünüzün sprag dağıtmış olması büyük bir ihtimaldir.

 18. timur
  timur / Cevapla 12 Ekim 2019 at 19:04

  ustam 2005 e53 aracım getriebenotprogramm yazısı veriyor hem araba gitmiyor manuelede geçmiyor kapatıp açınca düzeliyor yokuş aşağa frene basınca fazla olmak kaydıyla kompurosöre giriyor arabayı sarsıyor cevaplarsanız sevinirim kolay gelsin

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 09:20

   Timur Bey, araç arıza kodu atmaktadır. Bir arıza tespit cihazına bağlatıp bize kodu gönderirseniz, yardımcı olmaya çalışırız. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz ücretsiz olarak size bu hizmeti sunabiliriz.

 19. Kerim
  Kerim / Cevapla 13 Kasım 2019 at 13:32

  2004 model e53 x5 .3dizelim var 233bin km. Trans failsafe prog yazıyor ve Şanzıman korumaya geçiyor.makineye bağlattığımda 5088 Şanzıman siviç L1–L4 sensör arızası veriyor.bu konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz sevirinim kolay gelsin.

  • Ali
   Ali / Cevapla 4 Mayıs 2020 at 04:38

   5088 L1-L4 sensör sevicileri Şanzıman Şalteri arızasıdır. Şanzıman Kart değişimi yada Ali expresten Şanzıman konum pozisyon sensörü satın alıp değiştirmeniz yani şanzıman kart tamiri yapılması gerekİr

 20. ibrahim doğan
  ibrahim doğan / Cevapla 3 Aralık 2019 at 02:35

  Merhabalar 2005 model e53 x5 3.0 ia aracım var ve şanzumandan gaza bastıkça uğultusesi geliyor ve sanki biryerlere sürtünür gibi bir his veriyor sürekli olmuyor tahminimce 2 ve 3. viteslerde oluyor sebebi nedir yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 09:19

   İbrahim Bey, ses problemlerini dinlemeden yorum yapmamız çok sağlıklı olmayacaktır. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz, buyurun bir çayımızı için, sesi birlikte dinleyelim.

 21. hasan kandamar
  hasan kandamar / Cevapla 30 Aralık 2019 at 13:14

  2004 range rover vogue aracım var ve 3 yıl önce komple şanzıman yaptırdım, geçen hafta yine arıza yaptı ve araç sürekli kendini korumaya alıyor, 3. viteste kalkıyor, stop edip çalıştırınca düzeliyor, şanzımancıya gittiğimde yine komple şanzıman ravizyonu dedi ve 7000 TL istedi, araçta GM şanzıman olduğunu ve her 3 yılda bir yapacağını söyledi, aracım kazasız değişensiz boyasız tertemiz bir araç iken ben 3 yılda bir şanzıman mı yaptırmak zorundayım bunun düzgün bir çözümü yokmu ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 18:30

   Hasan Bey, öncelikle geçmiş olsun. GM şanzımanlarda her 3 yılda bir şanzıman yaptırmak gibi birşey söz konusu değildir.

 22. Abdullah bozdemir
  Abdullah bozdemir / Cevapla 6 Ocak 2020 at 17:57

  Meraba acım x5 e53 aracım tam durduğum zaman ileri doğru tekleme yapıyor sorun ne olabilir

 23. Göker ERDOĞAN
  Göker ERDOĞAN / Cevapla 11 Ocak 2020 at 15:37

  Merhaba.2005 X5 3.D aracım.geçen hafta motor devir göstergesinin sabit hızlarda sabit durmaması üzerine türbün tamiri yapıldı.340bin km civarında aracım. ve şuan D ye aldığımda aracım yerinden kıpırdamıyor. Problem nereden kaynaklı olabilir ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 18:31

   Göker Bey, muhtemelen pompanız kırıktır veya tork sarmıştır.

 24. Tahsin yazgan
  Tahsin yazgan / Cevapla 18 Ocak 2020 at 13:44

  Merhaba 2004 model x5 3.0d aracim var . Araci sabah ilk calistirdgimda geri vitese takinca kendini bosa atiyor trans failsafe prog hatasi veriyor. Stop edip calistrinca geciyor ve arac isininca birdaha tekrarlamiyor. Sizce sorun ne olabilir tesekkurler

  • Baran
   Baran / Cevapla 14 Şubat 2020 at 00:01

   Merhaba 2002 model range Rover 3.00 motor aracım var araç askıda kaldı tamirciye verdik şanzımandan dedi şaNzımanı yeniledik sistem beyni değiştirin diyor yardımcı olursanız fevkalade sevinirim iyi günler

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 14 Şubat 2020 at 00:36

    Baran Bey, geçmiş olsun. Sistem beyni değiştirin dediği muhtemelen bir arıza kodudur. İlgili ekran görüntüsünü whatsup hattımız olan 05522901567 numaraya gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 25. Emre
  Emre / Cevapla 28 Nisan 2020 at 21:27

  2004 3.0 218 lik aracım var hafif rampalarda ve dik yokuşlarda belli rolantide giderken titreme yapıyor hafif gaz verince kesiyor neden olabilir? Birde maliyetli birşeymidir çok düşündürüyor beni ankarada yönlendirebiliceginiz bi yer varmı..dönüş yaparsanız sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 18:33

   Emre Bey, aracınızda muhtemelen tork konvertör problemi var. 05305678991 nolu telefona mesaj yazarsanız, sizi arayıp detaylı bilgilendirme yapalım.

 26. ali yiğit
  ali yiğit / Cevapla 12 Mayıs 2020 at 14:16

  öncelikle başarılarınızın devamını dilerim aracım Bmw x6 e70 2008 model aracımda normal sürüşte en ufak bir şey yok ancak dip gaz ile kalkıp ayamızı gazdan çekmediğimiz zaman 4 ncü vitesten 5 nci vetese geçince koruma alıyo ve arıza lambasını yakıo tekrar çalıştırınca düzeliyo aracımda yazılım var ancak önceleri hata vermiyordu 5 yıldır kullanıyorum son 3 yıldır var bu arıza araç kmsi 280 bin de arızası ne olabilir masrafı tahmini kaça maal olur saygılar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 18:36

   Ali Bey, şanzımanınız içinde mekanik arıza var. Bu şekilde uzun süre kullandıysanız masraf artmış olabilir. Aracı test etmeden ve arıza kodlarına bakmadan sadece kaba bir fiyat verilebilir, o da çok sağlıklı olmayacaktır.

 27. Bahattin
  Bahattin / Cevapla 16 Mayıs 2020 at 14:26

  İyi günler benim BMW 4.4 i tüplü 2000 model aracım var araçla kalktığım zaman 1,4,5 vites normal geçiyor 2,3 görmüyor veya atmıyor ışıkta durduğum zaman 1 kalkması gerekirken 5 ye kalkıyor 1 e inmiyor ve şanzumandan vites gecişlerin de geriye R taktığım zaman sesler geliyor sanki dişliler de boşluk varmış gibi bunun nedeni ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 18:37

   Bahattin Bey, şanzımanınız içerisinde bir veya birden fazla tasta mekanik problem gözüküyor. Şanzımanınız revizyon istiyor gibi gözüküyor.

 28. serkan çuha
  serkan çuha / Cevapla 5 Ağustos 2020 at 00:26

  Hayırlı geceler değerli ustalarım X5 2002 MODEL 3.0İ BENZİNLİ benim sorunum bir kaç gun once sansıman arızası verdikten sonra arac bırden ikiye geciste ciddi ve vuruntulu gecıs yapıyor 2 den 3 e de gecerken vuruntu azalıyor 3 den 4 e gecerken cok hafıf bır vites gecişi olmakta hızlı gıderken yavaslamadakı 3. vitesten 2. ye gecıste ciddi vuruntu hıssediliyor sorunumuz ne olabilir şimdiden değerli fikirlerinizi paylaştıgınız ve emek verdiğiniz için içtenlikle ve canı yürekten siz değerli ustalarımızı tebrik eder TEŞEKKÜRLERİMİ sunarim

 29. Turgut
  Turgut / Cevapla 5 Ağustos 2020 at 08:44

  2003 3.0 d x5 390 binde aracımda 2000 ile 2500 devır arasında cok ince bir ditreme sedi geliyo sonra kesıyo bide uzun yol gıdınce beşinci viteste gazdan ayamı cekınce veya gaz betalından ayamu cekip tekrar bastıgımda şanzımanda bı belirsızlik oluyo sanki ince bi tekleme yapıyomuş gibi bazen yapıyo bazen yapmıyo şanzımanda vıteslere gecişte bi pıroglem yok şıkır şıkır geciyo saygılarımla

 30. Sedat yaman
  Sedat yaman / Cevapla 6 Ağustos 2020 at 09:48

  Merhabalar bende 2003 model BMW x5 var aracım otomatikte iken ekranda spor mod 4. Vitesde görünüyor d yada r ye aldığımda göstermiyor hep ekran 4 de görünüyor bir kaç ustaya götürdüm şundandır diyemiyor

 31. Abdullah öztürk
  Abdullah öztürk / Cevapla 20 Ağustos 2020 at 00:00

  2008 model e70 x5 arac 2-3 gecerken hafıf bır tıtreme var arıza kodu yok ısıkta yok vıdes gecıslerı cok ıyı sadece dedım vıdeste tıtreme var oda yumusak gazla gıderken Şanzıman yağ fıltre bakımından olabılırmı

 32. Veysel
  Veysel / Cevapla 24 Ağustos 2020 at 10:09

  İyi günler bmw x5 2003 dizel otomatik araç sahibiyim aracı park konumuna alıp istop ettiğimde tekrar çalıştırıp srş moduna geşisinde sertlik var vuruntu yapıyor tak diye diğer türlü bi sıkıntım yok geçişlerde normalmidir birde şanzıman yağını aracı satın aldığım araç değiştirdim dedi diğer sıvı bakımlarını yaptım şanzıman yağınıda değiştirmem gerekirmi tesekkürler

 33. umut
  umut / Cevapla 10 Kasım 2020 at 15:53

  iyi günler x5 2014 aracım 135bin km.. aracım vites düşürürken özellikle düşük süratte vuruntu yapıyor. şanzıman yağı ve filtresi değişti. sorun ne olabilir acaba?

 34. Hasan
  Hasan / Cevapla 29 Aralık 2020 at 18:19

  Merhabalar benim araç e53 2002 model 30i araçta tipronik kısımda kullanırken mesela yükseltirken bir problem yok ancak 4 den 3 e çekmem gerektiğinde vuruntu yapması normalmidir birde araç d konumunda iken çok hantal kalkıyor ve belli bir hızda giderken frene basmam gerektiğinde araç vites düşürürken aracı sallar gibi oluyor birde arada devir saati 4 bin devire çıkıyor bir nevi kendi kendine gaz veriyor gibi oluyor sizce bu sorunlar neden kaynaklıdır ve biz buaraca 6 ileri şanzıman takabilirmiyiz takabilirsek nasıl bir yol izlemeliyiz son olarak çekişe ve aracın gidişine herhangi bir faydası Olurmu teşekkür ederim kolay gelsin bu arada araç herhangi bir hata kodu vermiyor ekranda

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 30 Aralık 2020 at 11:25

   Merhaba Hasan Bey aracınızdaki problem tork konvektör kaynaklı bir arızadır. Tork arızalarında devir saatinde bu tarz sapmalar gözlenmektedir. Dilerseniz ücretsiz test için İstanbul yada İzmir şubemize bekleriz.

 35. Taner
  Taner / Cevapla 3 Mart 2021 at 16:29

  Merhaba 2001 4.4 X5 aracim var arac bazen D ye aldigimda gitmekte zorlaniyor gidiyor ama yavas sebebi ne olabilir sanzuman 6 ay once yapildi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Mart 2021 at 09:09

   Taner Bey, tork problemi olabilir.

 36. Emin
  Emin / Cevapla 23 Mayıs 2021 at 01:45

  ÖNCELİKLE İYİ ÇALIŞMALAR WEB SİTENİZİ TESADÜFEN BULDUM ARAŞTIRMA YAPARKEN.BENİM SORUNUM 60 kms ile 100 kms ARASINDA ARACIMDA KESİLMELER OLUYOR ARAÇ GAZI BİTEN BİR ARABA GİBİ BOĞULMA YAŞIYOR 2004 MODEL 30.DİZEL BMW X5 Bİ KAÇ USTAYA GİTTİM TUTARSIZ ŞEYLER SÖYLEDİLER VE İNANILMAZ FİYATLAR VERDİLER SİZDEN TAHMİNİ ARIZA SEBEBİ VE ORTALAMA GİDECEK OLAN Bİ FİYAT TEKLİFİ BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2021 at 09:40

   Emin Bey, devir saatinizde herhangi bir oynama yaşıyor musunuz ve bu boğulmaları rampa çıkarken mi yaşıyorsunuz? Dilerseniz Atco İstanbul, Atco Ankara yada Atco İzmir şubelerimizden birisini ziyaret ederek aracınıza uygun ücretsiz bir şekilde ekspertiz yapalım ve hata kodlarını birlikte öğrenerek aracınızın durumuna göre net bir şekilde maliyet çıkaralım.

 37. Tacettin deliktas
  Tacettin deliktas / Cevapla 24 Mayıs 2021 at 17:23

  S. A ustam aracım bmw x5 2009 model. 3.5 dizel aracimda 4.vitesten 5.vitese geçişte sorun oluyor şanzıman kendini korumaya alıyor ve boşa düşüyor vites kapatıp açtığımda tekrar normale dönüyor. Aracın sorunu nedir masrafı nedir nekadar zamanda tamir olur ve garanti veriyormusunuz. Şimdiden tskler kolay gelsin

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Mayıs 2021 at 09:16

   Tacettin Bey, şanzımanınızın içerisinde E tasınızda problem vardır. Aracınız pedal gazına komple bastığınızda korumaya mı atıyor? Tamir zamanı için şanzımanınızı komple açıp bi kontrol ettikten sonra bir tarih vermemiz doğru olacaktır. Biz yapmış olduğumuz tüm işlemler için 100.000 km/ 6 ay garanti vermekteyiz. Dilerseniz Atco İstanbul, Atco Ankara yada Atco İzmir şubelerimizden birisini ziyaret ederek aracınıza uygun ücretsiz bir şekilde ekspertiz yapalaım ve hata kodlarını öğrenelim.

 38. Kemal
  Kemal / Cevapla 25 Mayıs 2021 at 17:03

  Merhabe,
  20 gün önce yag sogutucu arizalandi ve sanjimana su gecti. Tamircide 3 kez yag degisimi yaptik, ancak henüz yag temiz sayilmaz. Arac BMW X5 (E53; 2003 Model) dizel. Tamirci balatalarin kisa bir süre sonra degismesi gerektigini öneriyor. Ben ilk önce sizin bu konudaki görüsünüüzü almak iistiyorum.
  Bana yardimci olursaniz sevinirim. Ben Balikesir-Edremit te ikamet ediyorum. En yakin sübenizi ögrenmek istiyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mayıs 2021 at 08:52

   Kemal Bey, şanzımanınıza su kaçma durumu olduysa komple revizyona girmesi gerekmektedir. Şanzımanınızın içerisinde ki balata gruplarında boşluk kaybı yaşamaya ve yine şanzımanınınız içerisinde ki teflon, oring ve conta gibi aksanlar malzeme kalitesini yitirecektir. İzmirde ki şubemiz sizin için en yakın tercih olacaktır. Haritalarda Atco İzmir olarak aratarak tam konumumuza gelebilirsiniz. Atco İzmir Çağdaş Bey Telefon: 0555 614 12 57

 39. mehmet özdemir
  mehmet özdemir / Cevapla 9 Haziran 2021 at 11:15

  merhaba
  aracım bmw x5 e53 3.0d 2004 model (218 hp)
  aracım 1 vitesten 2 çiye geçışte bi vuruntu oluyor (set geçiş oluyor)
  diğer viteslerde sorun yok gayet yumşak geçiş yapıyor
  bu şanzımanın tamiri ne kadar tutar ben muğla da oturuyorum ve izmir şubenize gelmeye düşünüyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Haziran 2021 at 12:03

   Mehmet Bey Merhaba, söylemiş olduğunuz sorun beyin kaynaklıda olabilir şanzıman içerisindeki basınç eksikliğinden de yapar. Ortalama maliyet 6.000TL ile 17.000TL arasında değişmektedir. İzmir şubemizde ücretsiz kontrol yaptırarak fiyatlandırmayı daha net belirlemiş olursunuz. Teşekkürler.

 40. OSMANHAN ŞAHIN
  OSMANHAN ŞAHIN / Cevapla 5 Mart 2022 at 06:03

  selamu aleyküm benim aracım bmw x5 e53 2003 model yokuş yukarıya çıkarken önce yüksek batlama gibi bi ses geldi sonrada aracım çekiş ten düştü şanzuman yeni bakımdan cıktı alakası olabilir mi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Mart 2022 at 07:29

   Osmanhan Bey, nasıl bir ses geldiğini ve aracın şu andaki arızasını biraz daha fazla açıklama şansınız olabilir mi?

 41. Ahmet özdeş
  Ahmet özdeş / Cevapla 13 Mart 2022 at 06:34

  Selamlar. Bende 2009 x5 3.0d var e70 kasa. 5-6 yıldır vites manuel kullanıma geçmiyor. Otomatik kullanıyorum bir sorun yok. Tamiri mümkün mü yoksa komple mi değişmesi gerekiyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2022 at 20:56

   Ahmet Bey, sorun şanzımandan ziyade vites kolundan kaynaklanıyor olabilir. Herhangi bir arıza kodunuz var mıdır?

 42. Samet
  Samet / Cevapla 16 Mayıs 2022 at 13:39

  Merhabe, Benim BMW e70 2007 model var 1den 2 ye vites atinca araba vitesi zor atiyor sanki bi kayma oliyor gibi 2den 3 -4 -5-6 Problemsiz sanki 2ci Vites tam girmiyormus gibi Araba ariza vermiyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2022 at 16:14

   Samet Bey, 5-6 vites arası dipgaz yaptığınız zaman vites geçişiniz normal midir? Kaçırma var mıdır?

 43. GURSEL
  GURSEL / Cevapla 14 Temmuz 2022 at 04:27

  S.A İYİ CALISMALAR..BEN YURTDISINDA YASIYORUM VE YASADIGIM YERDE OTOMATİK SANZUMAN ICIN GUVENEBİLECEGİM BİR USTA PEK YOK..DENEME YANILMA CALISYORLAR.2010 MODEL X5 E70 ARACIM VAR.SEHİR İCİNDE BİR KERE YAPTI BU ARIZAYI AMA UZUN YOLDA 5-6 KERE TEKRARLADI..SOLLAMALARDA GAZA YUKLENİNCE DEVİR SAATİ 5 E VURUP 1 E DUSUYOR ANİDEN VE SAGA YANASIRKEN MOTOR YENİDEN CALISMAYA NORMAL DEVİRE DONUYOR AMA EKRANDA (ORTA HIZDA SURUN.DEVAM SURUS MUMKUN.AZALTILMIS HIZLANMA SİSTEMİ ENE YAKIN SERVİSE BASVURUN İBARESİ CIKIYOR EKRANDA ARIZA KODU FALAN GORUNMUYOR.KONTAK KAPATIP ACINCA ARIZA İSRETİ KAYBOLUYOR AMA CEKİS DUSUKLUGU YASANIYOR..ARACIM 3,5 DİSESEL..NEYDEN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ LUTFEN..BURDAKİ DENEME YANILMA DURUMUNA DUSMEK İSTEMİYORUM..YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN LURUM..SAYGILARIMIZLA

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2022 at 17:05

   Merhaba Gürsel Bey, aracınız kaç ileri acaba? İki tür şanzıman çıkabiliyor netleştirmek açısından soruyorum. Ardından şanzımanınızla ilgili değerlendirme yapabiliriz.

 44. FAHRİ ÇETİNKAYA
  FAHRİ ÇETİNKAYA / Cevapla 26 Ekim 2022 at 11:32

  KARDEŞİM MERHABA 2003 MOD.X5 E 53 E57 30.D DİZEL MOTORA SAHİP BİR ARAÇ SAHİBİYİM ŞANZUMAN GM MODELİDİR BENİM SORUNUM NE ZAMAN HIZLANMAM GEREKİRSE ÖNCE DEVİR SAATİ BİN DEVİR GİBİ YÜKSELİP GERİ DÜŞERKEN NORMALE DÖNÜYOR BAZENDE DEVİR DAHADA YÜKSELEBİLİYOR AMA SONRA NORMALE DÖNÜP SÜRÜŞE DEVAM EDİYORUM YANİ ANLAYACAĞINIZ YÜRÜMEM GEREKİRKEN DEVİR ATLAMA YAPIYOR VE DÜŞÜYOR BU İŞLEM BANA ÜÇ İLE BEŞ SANİYE ARASI ZAMAN KAYBETTİRİYOR SORUNUM NE İLE İLGİLİ OLABİLİR
  ŞANZUMAN 6.000.00.KLM ÖNCE İŞLEM GÖRDÜ

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Ekim 2022 at 18:04

   Merhaba Fahri Bey, öncelikle aracın arıza kodlarına baktırmak gerekmektedir. Şanzıman içinde basınç kaçağı olabilir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 45. FAHRİ ÇETİNKAYA
  FAHRİ ÇETİNKAYA / Cevapla 28 Ekim 2022 at 10:47

  KARDEŞİM MERHABA 2003 MOD.X5 E 53 E57 30.D DİZEL MOTORA SAHİP BİR ARAÇ SAHİBİYİM ŞANZUMAN GM MODELİDİR BENİM SORUNUM NE ZAMAN HIZLANMAM GEREKİRSE ÖNCE DEVİR SAATİ BİN DEVİR GİBİ YÜKSELİP GERİ DÜŞERKEN NORMALE DÖNÜYOR BAZENDE DEVİR DAHADA YÜKSELEBİLİYOR AMA SONRA NORMALE DÖNÜP SÜRÜŞE DEVAM EDİYORUM YANİ ANLAYACAĞINIZ YÜRÜMEM GEREKİRKEN DEVİR ATLAMA YAPIYOR VE DÜŞÜYOR BU İŞLEM BANA ÜÇ İLE BEŞ SANİYE ARASI ZAMAN KAYBETTİRİYOR SORUNUM NE İLE İLGİLİ OLABİLİR
  ŞANZUMAN 6.000.00.KLM ÖNCE İŞLEM GÖRDÜ BU ARADA ARACIMIN HIZLANMA VE YÜRÜRMEME SORUNU YOK SADECE ARA SIRA VİTES GEÇİŞLERİNDE ATLAMA YAPIYOR SONRASI SORUNSUZ YÜRÜYOR

 46. İshak
  İshak / Cevapla 24 Ocak 2023 at 00:23

  Hocam merhaba 2004 mod m53 X5 im var kalkışi hantal vitesi geç değiştiriyor samzuman bırakmıyor gibi istediğim perfonmasi vermiyor arkadaşımda 2005 modeli var vites geçişi çok iyi ben kendi aracımda randıman alamıyorum aracım bariyor ama gitmiyormus gibi ne geliyor sebebi ne olabilir yardimci olabirmisiniz ANKARA DA yasiyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Ocak 2023 at 09:13

   Merhaba İshak Bey, aracınızın tork konvertöründe problem var gibi görünüyor. En doğru tespit için araca cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanızda fayda var. Dilerseniz Ankara Şaşmaz’daki servisimizde ücretsiz arıza tespitinizi yaptırabilirsiniz.

 47. Tolga toraman
  Tolga toraman / Cevapla 31 Ocak 2023 at 13:34

  Merhabalar benim 2004/05 model x5 var 3.0 dizel 4×4 arabamda daki sorun su
  km yuksek bir arac ve turkiyeye gelirken bi 100/200km boyunca inisli donuslu yollardan gectim Vites D de surekli yokusnindim ciktim yavasladim viraj dondum vesayre bunun gibi hiz maximum 50 li gecmemisitir ama surekli in cik frendle don hizlan yavasla boyle bir bucuk 2 saat gittim ve suan ki sorunumuz araba 80/90 km hizli bagiriyor yirtiniyor ama vites atmiyor D de bunu yapiyor kendimiz atmaya calistigimizda ise 1,2,3 sikinti yok ondan sonrasi calismiyor 4 ,5 atiyosun ama vitrs gecmiyor (otomatik)

 48. Özkan
  Özkan / Cevapla 25 Nisan 2023 at 23:24

  Selamünaleyküm ustam 2003 e53 x5 3.0 d 184 hb msport aracım sadece belli fites aralıklarında gazdan ayagını cekince hafif bir ses geliyor ve gaz verip bırakıp tekrar verince de hafif bir ses geliyor neyden olabilir yardımcı olabilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Nisan 2023 at 10:10

   Aleykümselam Özkan Bey, araçtan gelen sesin kaynağını anlayabilmek için aracın yanında olmak daha sağlıklıdır. Buradan net bir şey söylemek doğru olmaz.

 49. Halil Kılıç
  Halil Kılıç / Cevapla 13 Mayıs 2023 at 19:43

  Merhabalar.
  Aracım 2002 model 3.0iA X5
  Özellikle yokuş çıkarken 1den 2 ye geçtiğinde vites boşa çıkıyor gibi oluyor çok hafif yürüyor devir yükselse bile
  Sarı dişli işareti yanıyor. Stop edip tekrar marş yapınca düzeliyor M1 de çıkıyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mayıs 2023 at 10:31

   Merhaba, öncelikle aracınıza cihaz bağlatıp arıza kodu olarak ne vereceğine bakılması gerekiyor. Öngörü olarak tork konvertöründe arıza olabileceği gibi şanzıman içinde de bir basınç kaçaklığı olabilir.

 50. onur
  onur / Cevapla 13 Şubat 2024 at 13:36

  kolay gelsin 2004 x 5 aracımda bi sorun yoktu marş arızası oldu marş dinamosunu değişti ve elektrikçi akuyu değiştirdi gösterge paneli sinyaller yanmıyor km katranı çalışmıyor direksiyon tuşları çalışmıyor ve araç otomatik şanzıman 100km hızı geçmiyor vites atmıyor elektirikçi kodlama yapılacak dedi bilgisayara baglattıgımda sadece km kadranı arızası gözüküyor yardımcı olursanız sevinirim izmir bergamadayım

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Şubat 2024 at 10:38

   Merhaba, cihaz bağlayıp arıza kodlarına bakılması gerekiyor.

 51. Sercan
  Sercan / Cevapla 8 Nisan 2024 at 00:03

  Merhabalar 2003 model range rover l322 3.0 td6 aracım var. Aracımın vites değişimlerinde yükseltmesinde küçültmesinde hiç bir problem yok sadece aracı yolda sürerken örnegin 40 km ile giderken ayağımı gazdan çekince araç kendi kendine vites düşürüyor ama durmaya yakın muhtemelen 2 den 1 düşürürken araç 1 3 saniye arasında silkeleme yapıp vitesi küçültüp rahatlıyor. Bunun sebebi ne olabilir. Şimdiden teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Nisan 2024 at 11:14

   Merhaba, bir basınç kaçağı oluşmuş olabilir. Cihaz bağlayıp arıza kodlarına bakmak gerekiyor öncelikle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.