Alfa Romeo Otomatik Şanzıman

Alfa Romeo otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Alfa Romeo araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Alfa Romeo otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir.

Alfa romeo otomatik şanzıman

Bütün şanzımanlarımız firmamızda bulunan özel yazılıma sahip Superflow şanzıman dinamometresinde test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmekte/araçlara montajı gerçekleştirilmektedir.

Alfa Romeo şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Alfa Romeo grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

Alfa-Romeo-159-AF40-TF-80SC-Otomatik-Sanziman-Tamiri
Alfa Romeo otomatik şanzıman

Alfa Romeo otomatik vites kutusu arızası konusunda uzman ekibimize her zaman danışabilirsiniz. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Alfa Romeo şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Alfa Romeo Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Alfa Romeo Tork Konvertörü ve Şanzıman Beyni Arızaları İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Servilerimizdeki araçlarınızın durumunu öğrenmek için 0 850 640 0685 nolu telefondan:

Atco Otomatik Şanzıman Servisi – İstanbul Kartal: Dahili:11
Atco Otomatik Şanzıman Servisi – İstanbul Levent: Dahili:18
Atco Otomatik Şanzıman Servisi Ankara: Dahili:21
Atco Otomatik Şanzıman Servisi Bursa: Dahili:31
Atco Otomatik Şanzıman Servisi İzmir: Dahili:23

Alfa Romeo Otomatik Şanzıman Sorunları

Alfa Romeo araçlarda kullanılan AF40 arızalandığında nadiren şanzıman arıza lambası yakmaktadır. Buna karşın kullanım ömrü sonlarına doğru özellikle ilk kalkışlarda ve geri viteste vuruntu sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu problemi özellikle araç ısınınca dur kalklarda, örnek vermek gerekirse trafikte lambada durduktan sonra kalkarken yaşayabilirsiniz. Aracınız önce bir iki saniye bekleterek vitese geçecek ve ardından bir vuruntu ile hareket edecektir. Bazı durumlarda müşterilerimiz şiddetli vuruntularda “arkadan bir araç çarpmışçasına” ifadesini bile kullanabilmektedir.

Sıklıkla karşılaşılan bir başka Alfa otomatik şanzıman sorunu otomatik şanzımanda vuruntu olarak tanımlanabilir. Kilometre arttıkça, vites geçişlerinde zorluk kendisini sarsıntılar ile belli eder. Özellikle 4’ten 3’e, 3’ten 2’ye geçişlerde vuruntu yaşıyorsanız ve/veya benzer şekilde aynı vites geçişlerinde vites yükseltirken kaçırma/boşa düşme görüyorsanız şanzıman beyini revizyon edilmelidir. İstanbul genel merkezimizde ayrıca Atco otomatik şanzıman olarak geliştirdiğimiz makinamız ile “şanzımanınız sökülmeden” basınç testi yaparak şanzıman iç kısmındaki problemleri gözlemleyebilmekteyiz. Zira Aisin üretimi otomatik şanzımanlarda , selenoidler veya şanzıman beyni olabileceği gibi, bazı durumlarda şanzıman içerisindeki aşınmalarda vuruntuya neden olabilmektedir.

Alfa araçlardaki Aisin şanzımanın bir başka bilinen problemi tork konvertör sorunlarıdır. Genellikle bu arıza yaşanmaya başladığında P0741 tork konvertör köprüleme hatası arızası ile karşılaşılır. En belirgin şekli rampada aracın vites değiştirmemesi ve yokuşta çekişte zorlanmasıdır. Bu durumlarda, eğer arıza bir süredir yaşanıyorsa, tek başına türbün revizyonu önermemekte, şanzıman beyninin kontrolünü de tavsiye etmekteyiz.

Alfa Romeo Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Alfa Romeo şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Alfa Romeo otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Alfa Romeo şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Alfa Romeo şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Alfa Romeo Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Alfa Romeo aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

2 thoughts on “Alfa Romeo Otomatik Şanzıman

 1. Birol
  Birol / Cevapla 24 Ocak 2020 at 01:35

  Merhabalar aracım alfa Romeo 147 2.0 sleedsped aracım soğuk yada sıcak ken biraz zaman dan sonra veya soğukken hafif gaza bastığımda kalkışlar da trafikte bazen sarsıntı tekleme vuruntu oluyor sebebi nedir bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 18:44

   Birol Bey, aracınızda yarı otomatik şanzıman bulunuyor ve maalesef Atco olarak şu anda bu şanzımanlara hizmet sunamıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.