Citroen C4 Otomatik Şanzıman Tamiri

Citroen C4 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Citroen C4 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Citroen C4 otomatik vites kutusu arızası zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir.

Citroen C4 otomatik şanzıman tamiri

Citroen C4 otomatik vites arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz. Citroen C4 otomatik vites arıza kodları için otomatik şanzıman arıza kodları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Citroen C4 Otomatik Şanzıman Isınma Problemi:

Özellikle LPG kullanılan araçların otomatik şanzımanlarında aşırı ısınmadan dolayı yukarıda bahsedilen arızaların bazıları gözlemlenebilir. Bunun temel nedeni LPG’nin yanma ısısının benzinden yüksek olması ve motor ve şanzıman yağının normalin üzerinde ısınmasına neden olmasıdır.

Citroen C4 otomatik vites kutusunun aşırı ısınmasının bir diğer nedeni radyatörünün tıkalı olması olabilir. Bu durumda aşırı ısınan yağ, daha çabuk bozulurken, elektrovanaların çalışma performansını olumsuz yönde etkiler.

Bundan dolayı, şanzımanınıza müdahale ettirmeden evvel, aracınızda LPG varsa, LPG’yi iptal ederek aracınızı test etmenizi ve mutlaka radyatörünüzü temizletmenizi tavsiye ederiz. Aksi durumda hem gereksiz yere şanzıman revizyonu yaptırarak binlerce TL harcayabilir, hem de uğraşlarınız sonuçsuz kalabilir.

Citroen C4 AL4 DPO Otomatik Vites Sorunları:

Citroen C4 araçlarda kullanılan AL4 DPO şanzımanın en çok bilinen otomatik vites arızası selenoid valflerin bozulmasıdır. Bunu aşırı ısınma ile birlikte gelen boşa düşme problemleri, vites geçmeme, yokuşta çekmeme,  vites geçişlerinde vuruntu sorunu, otomatik vites basınç kaptörü arızası, otomatik şanzıman türbünü arızası gibi problemler takip eder.

Citroen C4 DP0 AL4 selenoid valf problemi:

Eğer aracınızda aşağıda belirtilen sorunlardan bir ya da birkaç tanesini yaşıyorsanız, muhtemelen AL4 DPO otomatik şanzımanınızda PWM selenoid problemi yaşamaktasınız: 

 • Aracı ilk çalıştırmaya başladığınızdan yaklaşık 1 dakika sonra araçta “tak” diye çok sert bir vuruntu oluyorsa – 1.vitesten 2.vitese geçerken, arkadan araba çarpmış gibi
 • Otomatik vites arıza lambası yanıyorsa ve 3.viteste kilitliyorsa
 • Ekranınızda “vites kutusunu kontrol ettiriniz!” uyarısı çıkıyorsa
 • Aracınız gaz yiyip devir almıyorsa
 • Manuele almak istediğinizde aracınız manuele geçmiyorsa
 • Aracı sağa çekip kontağı açıp kapattığınızda arızanız sona eriyorsa

Her ne kadar kullanıcılar arasında bu belirtilen durumlarda şanzıman yağı ve PWM selenoid valf değişimi (bu selenoidten şanzımanınızda iki adet bulunur, birisi yağ basıncını, diğeri tork konvertör hareketini kontrol eder) yaygın olarak yapılsa da, birçok durumda bu yeterli olmamaktadır.

Zira burada arızanın kök nedeni, bozulmaya başlayan şanzıman yağı ve elektrovanalar olabileceği gibi, aracın hidrolik kontrol ünitesi (şanzıman beyni) de olabilir. Özellikle yukarıdaki arızalara ek olarak aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız, C4 otomatik şanzıman beynini kontrol ettirmeniz faydalı olacaktır:

 • Uzun süre şehiriçi kullanımdan sonra araç geriye kaçırmaya başlıyorsa
 • Özellikle yokuşlarda çekiş düşüyorsa
 • Aracı bu şekilde kullanılırken hararet aşırı yükseliyorsa

Citroen C4 otomatik şanzıman vuruntu problemi:

Eğer üzerinde aracınızda otomatik vites vuruntusu (tepme) var ise öncelikle gaz kelebeğinizi, akü voltajınızı, bobinleri, soketleri ve bujilerinizi kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte piyasada çok bilinmediği hali ile, C4 araçların üzerinde bulunun DPO şanzımanda vites geçişlerinde görev alan 6 adet on-off selenoid bulunmaktadır. Bu selenoidlerin zaman içerisinde bozulması, basınç altında geç açıp kapatmalarına, bu da şanzıman vites geçişlerinde zorlanma ve vuruntuya neden olacaktır.

C4 AL4 Şanzıman Selenoid Valf Değişimi

AL4 otomatik şanzımanlarda 2 adet PWM selenoid valf ve 6 adet on-off selenoid valf bulunmaktadır. Gerçekte PWM ve on-off selenoidlerin arızalanması sonucu ortaya çıkacak belirtiler birbirinden farklıdır. Fakat her selenoid valf arızası ardından genel kanı, her otomatik şanzıman probleminde, 2 adet PWM elektrovanayı (bir tanesi yağ basıncını regüle eder), yağ ile birlikte değiştirmenin bütün arızaları giderebileceği yönündedir. 

Oysa ki, şanzıman beyni içerisinde olabilecek aşınmalar, diğer 6 adet selenoid valfin (elektropilot) içerisinde olabilecek bozulmalar ve şanzımanın içerisinde olabilecek mekanik aşınmalar, yağ değişimi ve 2 adet selenoid valf değişimi ile giderilmeyecektir. Özellikle aracınızda vites geçişleri esnasında boşa atma var ise, selenoid değişimini önermemekteyiz, zira sorununuz diğer şanzıman parçalarınızdadır. Yine de sadece selenoid değişimi yapmak istiyorsanız C4 selenoid valf fiyatı için 0 216 365 95 00 nolu destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Citroen C4 Robotlu Şanzıman Tamiri

ATCO Mühendislik olarak maalesef şu anda C4 araçlarda bulunan robotlu şanzımanlara servis hizmeti sunamamaktayız. Robotlu şanzımanlara sahip C4 araç modelleri şunlardır:

 • 2007-2016 model 1.6 Hdi C4 araçlar
 • 2011-2012 model 1.6 THP araçların bir kısmı
 • 2011-2016 model 1.6 e-Hdi C4 araçlar

Citroen C4 Şanzıman Tamiri

Citroen C4 araçlardaki otomatik şanzımanların tamirinde doğru yöntem, selenoidlerin, valf gövdesinin ve şanzıman iç parçalarının teknik şartnamelere uygunluklarının gerekli teknolojik ekipmanlar (selenoid test makineleri ve valfbody test cihazları) ile test edilmesidir. Aksi durumda defaatle selenoidleri, valf gövdesini ve şanzımanı söküp takmak zorunda kalabilirsiniz.

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün 4 ileri vites AL4/DPO, 6 ileri vites AT6 (TF-80, AF40),  EAT6 (TF-70) ve Powershift MPS6i/DCT451 tip otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede C4 vites kutusu sorunlarına garantili olarak müdahale edilerek otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Citroen C4 araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Citroen C4 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Maalesef Covid19 sebebi ile Citroen C4 araçlardaki AL4 diğer adıyla DPO şanzımanlara hizmet sunamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz!

Citroen C4 Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Citroen C4 Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Citroen C4 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Citroen C4 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Citroen C4 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Citroen C4 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Citroen C4 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Citroen C4 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Citroen C4 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

112 thoughts on “Citroen C4 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Aykut saral
  Aykut saral / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 17:30

  2012 model otomatik c4 kullanıcısıyım. Aracımda 1 haftadır vites kutusu arızası veriyor. N ye alıp tekrar otomatiğe aldığımda sorun gideriliyor. Fakat bugün sorun gidermedi ve aracım vitese geçmiyor. Sorun neyden kaynaklı olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 19:17

   Aykut Bey, muhtemelen vites kolunuzda yada pozisyon şalterinizde problem var. Şanzımanınızın sökülmesi gerekmez, boşuna masraf yapmayın. Eğer İstanbul’da iseniz buyurun biz yardımcı olmaya çalışalım.

   • Fatih
    Fatih / Cevapla 9 Ağustos 2019 at 21:05

    Merhabalar 2008 c4 Picasso aracım var 170000 km de araç yolda giderken geurbax faulty arızası verdi elektronikcide şanzıman beyni sensörler ve robot bakımı yapıldı ama ancak arıza geçmedi ve şanzıman üstü robot kısmının değişmesi gerektiği söyleniyor komple olarak araç sürekli beyin arızası sensör arızası verdi hala çözülemedi

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 11:43

     Fatih Bey, Atco olarak şu anda yarı otomatik araçlara maalesef ki hizmet sunamıyoruz. Eğer İstanbul’da iseniz konusunda uzman bir arkadaşımıza sizi yönlendirebiliriz.

   • Onder
    Onder / Cevapla 2 Mart 2020 at 22:47

    Merhabalar 2010 model yarı otomatik c4 üm var araç sanki biri arkadan turup bırakır gibi titreme şeklinde arıza yapıyor motorcu ve enjektörcü bir sıkıntı yok dedi fakat ekleme yaptı şanzıman dan yapabilir diye böyşe birşey söz konusu olabiliemi acaba

   • emrah
    emrah / Cevapla 7 Aralık 2023 at 17:13

    2007 model 1.6 Benz in lpg tam.otomatik.c 4 aracim by sogut havalarda d3 de takili kaliyor.. be kalkarken d3 de.kalkiyor stop edip tekrar calistirinca sorun duzeliyor.. sonra gidince sorun yine devam ediyor yardimci olursaniz bizde malatya da.ustadan kazik yemeyiz

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 8 Aralık 2023 at 15:55

     Merhaba, aracınızdaki DPO model şanzımana hizmet vermemekteyiz.

  • Hasan
   Hasan / Cevapla 6 Aralık 2019 at 19:01

   Selam cıtroen c4 2005 otomatı şanzımanım 4 vıdeste gıderken tıtreme yapıyor gaza bısınca arada sıra sadece 4 te yapıyor

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:35

    Hasan Bey, sorunun birçok nedeni olabilir. Öncelikle aracın ön yürüyen aksamını kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

 2. Halim
  Halim / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 07:50

  Sayın ilgili benim c4 düz vites 2010 model c4 benzinli aracımda daha çok araba soğukken gz verdiğim de cık diye bir ses geliyor sürekli değil ama vites değişip tekrar gaz verince oluyor ve bir müddet sonra bu ses kesiliyor. Görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 21:50

   Halim Bey, mekanik şanzımanda bu tip gaz verince gelen sesler genellikle difransiyel kaynaklıdır.İyi bir ustaya baktırmanızı tavsiye ederiz.

   • Fatih soylu
    Fatih soylu / Cevapla 14 Haziran 2020 at 06:52

    2007 model C4 aracım var. İlk iki vites geçişinde metal sürtünme sesi gelmekte. Ayrıca selenoid valf arızasında bahsettiğimiz 1. Vitese geçişte ve vitesler arası geçişte vuruntu da bulunmakta. Acaba sadece selenoid valf sıkıntısı mı var. Yoksa başka bir sıkıntı da mevcut mu.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 15 Haziran 2020 at 09:29

     Fatih Bey, sesi dinlememiz gerekmektedir.

  • Mehmet
   Mehmet / Cevapla 8 Mart 2020 at 17:31

   İyi günler benim 2006 Citroen C4 tam otomatik aracım var gidişinde hiçbir sıkıntı yok ama arada ekranda vides isarati gidiyor düz bir çizgi çıkıyor ve servis ışığı geliyor kontak kapatıp actigimda gidiyor fakat tekrar geri geliyor sıkıntı ne olabilir.

 3. serhat acar
  serhat acar / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 21:41

  merhaba 2006 citröen c4 otomatik aracım var problemim arac özellikle motor soğukken 3. viteste kilitleniyor arac motoru ısındıktan sonra aracı tekrar calıitırdığımda bu arıza olmuyor birde spor moddo bu arızayı yapmıyor 4 ileri vites aracım.bugün bir şanzıman ustası bilgisayar takıp kontrol etti yağının değismesi gerektiğini ve 2 selenoidin değişmesi gerektiğini bundan sonrada yüzde 80 sorunun olmayacağını söyledi sizden yardım alabilirmiyim teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 22:07

   Serhat Bey, muhtemelen 2 selenoid değişimi sorununuzu çözmeyecektir, zira aracınız artık korumaya alır duruma gelmiş, bunun nedeni de ısınınca oluşan basınç kayıplarıdır. Bununla birlikte selenoid değişimi her zaman denenmesi gereken ekonomik bir yöntemdir, bir zararı olmaz.

  • Halil
   Halil / Cevapla 1 Ekim 2019 at 16:14

   Merhaba iyi günler.C4 2006 otomatik 4 vites aracım var. Araç kısa mesafede hiç problem cikarmamakla birlikte uzun mesafede ısınınca vites geçişlerinde problem yaratıyor. Örneğin 100 km sonra bir ışıkta durunca 1 den 2 ye geçerken yüksek devirde motoru bagirtarak geçiyor. Daha sonrasında yine yüksek devirde geciyor. Aracı 30 dk falan dinlendirince vites geçişleri normale dönüyor. Isınınca yine aynı problem oluyor. Beyin kaynaklı yapar çıkma beyin degisimi yapariz 2000 TL falan masraf çıkarır dediler. Herkesin iyi usta olmadığı bilinciyle size danışmak istedim. Beyin kaynaklı olabilir mi ne yapmam gerekir. Van’da ikamet ediyorum. Yardımlarınızı görüşlerinizi bekliyorum. ( Ayrıca Araç her çalıştığında vites kutusu arızası veriyor ama belki 10 bilgisayara baglattim hiç birinde sanzumanda hata kodu bulmadı)

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:38

    Halil Bey, sorun selenoidlerden, beyinden veya şanzımanın içerisinden kaynaklanabilir. Yukarıdaki yazıdaki semptomlardan sizin aracınızda olan var mıdır?

 4. özhan
  özhan / Cevapla 11 Temmuz 2019 at 01:16

  merhaba aracım 2012 c4 mcp dizel, araç 172 binde. sorun şu kalkışlarda 1. viteste ve rolantide hareket halinde ve geri viteste titreme ve lok diye motor kısmından titremeyle birlikte vuruntu sesini birlikte duyuyorum özelikle dar yerlerde manevra yaparken ve park ederken gaza fazla basamadığım yerlerde bu sorunu yaşıyorum. gaza tam bastığımda vuruntu ve titreme az oluyor. baskı balata,volan ve bilye hiç değişmemiş. araçta kaçırma yok. arıza ışığı yakma yok ama vuruntu ve titreme çok sıkıntı veriyor. ustalar titremeyi baskı ve volant yapar değişim zamanı çoktan gelmiş ama motordan gelen vurma sesi neden olduğunu anlayamadık şanzıman indirilince ortaya çıkar takozlardan vs bir sebebi var açınca görürüz diyorlar. takozlardan üst sağ ve alt sağ değişti sadece şanzuman takozu değişmedi. sorun sizce neden kaynaklı? teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:06

   Özhan Bey, Atco olarak şu anda yarı otomatik şanzımanlara hizmet sunmuyoruz. Bununla birlikte eğer istanbul’da iseniz lütfen iletişim bilgilerinizi paylaşın, sizi bu konuda uzman bir arkadaşımıza yönlendirelim.

  • cem
   cem / Cevapla 15 Kasım 2019 at 20:52

   5557201514 özhan bey müsaitseniz ararmısınız

 5. hakan yılmaz
  hakan yılmaz / Cevapla 15 Temmuz 2019 at 20:07

  merhaba 2008 c4 grand picasso aracımla uzun yolda mazot aldıktan sonra istasyondan çıkarken araç arıza verip durdu gearbox uyarısı verdi kutup başını söküp takınca araç boşa alınıp çalıştı 2 km sonra gine hata verdi şuan normal çalışıyor bu olayı yapmadanda iki sefer boşa aldı vitesi kapatıp açınca aracı normale döndü sorun ne olabilir ne yapabilirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2019 at 21:50

   Hakan Bey, aracınız tam otomatik midir, yoksa yarı otomatik robotlu mcp’midir?

 6. burak
  burak / Cevapla 17 Temmuz 2019 at 09:10

  Merhabalar aracım 2013 1.6 ehdi mcp6 c4 kilometresi 103 Binde arac sadece 2.vitesten 3 e geçerken ve 4.vitesen 3.vitese düşerken hafif vuruntu yapıyor onun harici diger viteslerde her hangi bir problem yok bu sorun için öneriniz nedir? TEŞEKÜRLER

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2019 at 21:52

   Atco olarak şu anda yarı otomatik araçlara maalesef ki hizmet sunamıyoruz. Eğer İstanbul’da iseniz konusunda uzman bir arkadaşımıza sizi yönlendirebiliriz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 13:18

   Burak Bey, Atco olarak şu anda yarı otomatik araçlara maalesef ki hizmet sunamıyoruz. Eğer İstanbul’da iseniz konusunda uzman bir arkadaşımıza sizi yönlendirebiliriz.

 7. hakan yılmaz
  hakan yılmaz / Cevapla 18 Temmuz 2019 at 08:11

  yarı otomatik mcp şanzıman koldan vitesli bilgisayara bağlattım şanzıman beyni hatası gözüktü ama şuanda normal çalışıyor bide gearbox uyarısı ile yağ basıncı uyarı bi sefer verdi daha vermedi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2019 at 23:30

   Hakan Bey, Atco olarak şu anda yarı otomatik araçlara maalesef ki hizmet sunamıyoruz. Eğer İstanbul’da iseniz konusunda uzman bir arkadaşımıza sizi yönlendirebiliriz.

   • hakan yılmaz
    hakan yılmaz / Cevapla 19 Temmuz 2019 at 11:39

    konusunda uzman birine yönlendirirseniz iyi olur teşekkür ederim

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 21:55

     Hakan bey, 05336575922 nolu telefondan Ramazan Bey’e ulaşıp Atco tarafından yönlendirildiğinizi söyleyebilirsiniz.

  • Ali KILIÇ
   Ali KILIÇ / Cevapla 18 Ağustos 2019 at 05:20

   Merhaba, 2011 c4 grand picasso aracımla hız 136 olduğunda vites kutusu arızası vermekte, hız 125’e düştüğünde normal yola devam etmekteyim. Bilgisayara bağlandığında herhangi bir hata mesajı düşmemekte ve neden olduğunu bulanamamaktadır.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:38

    Ali Bey aracınız tam otomatik mi, yarı otomatik midir?

   • Akın SÖKMEN
    Akın SÖKMEN / Cevapla 11 Nisan 2022 at 23:48

    Merhaba,
    2012 c4 aracım vites kutusu arzızası verıyor. Bununla beraber kontak yarım acıkken veya ılk calıstırmada, otomatık el freni, abs, esp gıbı dıger arıza bilgilendirmelerinide yapıyor. Otomatik viteste sadece 1.vites bos ve geri vites kullanılırken f1 diye tabir ettiğimiz manuel viteste 3.vitese kadar kullanılabiliyorum. Konu hakkında yardımınızı rica ederim.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Nisan 2022 at 06:08

     Akın Bey, aracınızı parka aldığınızda vites P’de mi N’de mi kalmaktadır?

 8. Fatih Kırlangıç
  Fatih Kırlangıç / Cevapla 29 Temmuz 2019 at 16:49

  2015 c4 cactus marka aracım uzun yolda 120 130 arası giderken birden motor arıza yazdı ekranda ve arabayi yavaslattim.
  İlk olarak 1 ve 2 .viteste sarsma yaptı ve vitesi otomatik olarak 4 ve5 attı araç 50km hızla bir dinlenme tesisine girdim.
  Aracı dinlendirdimi ve boşta gaza basınca araç titriyor ve gaz yemiyor stop edecek gibi oluyordu.
  20 25 dakika sonra normal bir şekilde yola devam ettim 80 90 km hızla döndük.
  Kontrol ettirdim.pek birşey yok dediler.
  Ama sanjiman elektroniğinde sıkıntı gözüküyor dediler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 09:53

   Fatih Bey, bu gibi arızalarda şanzıman genellikle bir arıza kodu atar. Bu arıza kodunu bizimle paylaşırsanız yardımcı olmaya .çalışırız.

  • Yasin Özkan
   Yasin Özkan / Cevapla 25 Ağustos 2020 at 10:05

   Merhabalar,

   Cıtroen C4 2009 1.6. Sxpk Benzin&Lpg
   Otomatik vites araç bazen vites geçişlerinde vuruntu yapıyor.Ekranda uyarı olarak bu işaret (– S ve kış modu) uyarısı veriyor.Servis ışığı yanıyor. Konu hakkında desteğiniz rica eder teşekkür ederim.

 9. Mehmet mutlu
  Mehmet mutlu / Cevapla 7 Ağustos 2019 at 15:22

  C4 picasso aracım yarı otomatik yolda giderken vitesi boşa atıyor ne yapmam lazım

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 09:54

   Atco olarak şu anda yarı otomatik araçlara maalesef ki hizmet sunamıyoruz. Eğer İstanbul’da iseniz konusunda uzman bir arkadaşımıza sizi yönlendirebiliriz.

 10. Ömer aslan
  Ömer aslan / Cevapla 21 Ağustos 2019 at 14:44

  Aracım 2007 Citroen c4 sx otomatik vites .aracımda vites düşmelerinde tık diye küçükte olsa rahatsızlık verecek ses geliyor acaba sorun ne ile alakalıdır .yardımcı olursanız memnun olurum

 11. arif
  arif / Cevapla 31 Ağustos 2019 at 08:55

  merhaba 2008 c4 otomatik aracım şanzuman dan yağ ekslitiyordu contaları değiştirildi, ancak yağ eksiltirkende herhangi bir arıza vermememişti.gidişinde çekişinde vites geçişinde de sorun yoktu , yine aynı şekilde bir sorun olduğunu nasıl anlayabilirim ?

 12. Dursun Dağdelen
  Dursun Dağdelen / Cevapla 31 Ağustos 2019 at 18:20

  Merhabalar ,

  Aracım 2012 1.6 E-hdi C4 otomatik comfort plus paketi , araç şuan 140 binde , araç vites kutusu arızası veriyordu , yetkili servisine götürdüm , frenin altında küçük bir alet var ismini hatıralayamıyorum maruz görün , sorunun bu parçadan olduğunu temassızlık oluduğunu belirttiler ve değiştirdiler , bir süre sonra tekrar aynı arızayı verdi , tekrar yetkili serviste yaptırdım , ve şuan tekrar çıktı , otomobil şuan N den A ya , R ye veya M ye geçmiyor , kapatıp açtığımda bazen geçiyor.
  Sebebi ne olabilir , ön bilgi verebilir misiniz , akabinde gelecek cevaplara göre sizler ile çalışmak ve bu sorundan kurtulmak isterim.
  Dönüşlerinizi rica eder , iyi günler dilerim.

 13. Hasan EZBER
  Hasan EZBER / Cevapla 6 Eylül 2019 at 08:59

  İyi günler 2005 model citröen c4 sx pk otomatik vites aracım var sabahları motor ısınmadan vites geçişi yapmıyor kaç yere gösterdiysem şanzıman da sorun yok dediler yağ basınç arızası gösteriyor dediler şanzıman yağını da değiştirdim fayda etmedi servise de götürdüm onlarda sorunu anlayamadılar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:40

   Hasan Bey, sorun şanzıman basınç kaptöründen olabilir.

 14. Bilal Avcı
  Bilal Avcı / Cevapla 11 Eylül 2019 at 19:24

  2006 c4 otomatik vites.aracımı park edip.stop ettikten sonra p pozisyonuna alıyorum.p pozisyon ikazı ötüyor.p pozisyonunda çalıştırıp yürüdüğümde vites göstergesinde — işareti çıkıyor.vitesleri göstermiyor.bu konuda yardımcı olurmusumuz

 15. Yavuz
  Yavuz / Cevapla 15 Ekim 2019 at 18:02

  YA basınç düşük arızası
  Elektro pompa gurubu elektirik motoru kumanda arızası citroen c4 yari otomatik vites

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:40

   Yavuz Bey, ATCO Mühendislik olarak maalesef şu anda C3 araçlarda bulunana robotlu şanzımanlara servis hizmeti sunamamaktayız.

 16. Tansu Özkaya
  Tansu Özkaya / Cevapla 15 Ekim 2019 at 22:41

  İyi günler benim aracım 2016 c4 bluehdi EAT6 şanzıman
  Vites geçişlerinde yada sürüş esnasında hiç bir problem olmamasına rağmen sıkışık trafikte dur kalk yaparken yada ilk kalkerken ve durmak üzere ilken hiç normal gelmeyen bir titreme oluyor biraz süre geçtikten sonra kesiyor sizce bir sorun olabilir mi aynı araçtan kullanan tanıdıklarıma sorduğumda böyle bir problem yaşamadıklarını söylüyorlar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:40

   Tansu Bey, bu tip arıza genellikle tork konvertör arızasının habercisidir.

 17. mustafa
  mustafa / Cevapla 17 Ekim 2019 at 17:01

  merhabalar
  2011 fluence 1.6 benzinli otomatik bva şanzumanlı aracım var
  araç ısınınca 1. vitesten 2. vitese geçerken sanki banketli yoldan gecer gibi titreyerek geçiyor soğukken hiç bir arıza yok gaza çok yüklenmeden hareket edersem hiç bir anormallik yok ustalara sorduğumda selenoid ler ve yağ değişecek dediler arıza kaydı yok istanbul anadolu yakasındayım ustalığına güveneceğim biri olmadığı için sizden yardım talep ediyorum

 18. Emrah durak
  Emrah durak / Cevapla 25 Ekim 2019 at 11:46

  2011 model 1.6 tam otomatik 4 ileri c4 aracımda gaza hafif basınca ıslık sesi gibi bir ses geliyor. Gazdan ayağımı çekince veya gaza biraz daha sert basınca ses kesiliyor. Sebebi nedir acaba??

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:41

   Emrah Bey, sorun motordaki turbodan olabilir mi?

 19. HUZUR HAZİNE
  HUZUR HAZİNE / Cevapla 25 Aralık 2019 at 14:24

  MERHABA SAYIN YETKİLİ C4 2012 MODEL ARACIM ARA SIRA VİTES KUTUSU ARIZASI YANIYOR BİRDE VİTES GEÇİŞLERİ ÇOK BELİRGİN OLMAYA BAŞLADI NADİR GÖRÜLEN BİDE KENDİNİ BIRAKIP TEKRARDAN DEVREYE GİRİYOR NASIL YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ RİCA ETSEM 05337491128

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:42

   Merhaba, aracınız tam otomatik midir, yoksa yarı otomatik robotlu mu?

 20. Ahmet Tonguç
  Ahmet Tonguç / Cevapla 1 Ocak 2020 at 13:17

  Merhaba aracım ds4 2012 model mcp şanzıman
  Aracımdaki sıkıntı ileri taktıktan ve hareket ettikten sonra geri vitese takınca ekranda R yazması ve hiç hareket etmemesi ve sonrasında ekranda 1 yazınca ileri dahi gitmemesi baskı balatanın devreye girmemesi. Bazen isevites konumlarını değiştirdiğim halde ekrandaki R ve 1 yazılarının gelmemesi. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:42

   Ahmet Bey, ATCO Mühendislik olarak maalesef şu anda C4 araçlarda bulunana robotlu şanzımanlara servis hizmeti sunamamaktayız.

 21. Onur
  Onur / Cevapla 20 Ocak 2020 at 12:11

  Merhaba,
  2012 C4 Confort plus aracımda ara ara, özellikle kış ayında araç ilk hareket ederken sanki vitese zorla sokmuşum gibi bir vurma sesi geliyor ve yine ara ara vites kutusu arızası şeklinde uyarı veriyor. Bu uyarıyı verdikten sonra yola devam edersem ya da manuel’e alırsam herhangi bir sorun olmuyor ve devam edebiliyorum. Fakat problemin daha da büyüyüp çok masraf açmasını istemediğim için size danışmak istedim. Ne gibi bir yol izlemeliyim? Arıza nereden kaynaklanabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:44

   Merhaba, sayfada yukarıdaki arıza açıklamalarında bu konuda detaylı bilgilendirme yapılmıştır.

 22. burak
  burak / Cevapla 6 Şubat 2020 at 10:56

  iyi günler 2012 c4 comfort plus e-hdı model aracım var son 10 gündür sabahları çalıştırdığımda otomatikte ilk kalkışta araçta sert silkeleme oluyor gösterdiğim bir kaç usta baskı balatadan kaynaklı oluğunu ve değişmesi gerektiğini söylüyor sizce nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:44

   Burak Bey, ATCO Mühendislik olarak maalesef şu anda C4 araçlarda bulunan robotlu şanzımanlara servis hizmeti sunamamaktayız.

 23. SEFA BAŞAR
  SEFA BAŞAR / Cevapla 8 Şubat 2020 at 15:27

  Merhabalar,

  2006 1.6 Benzin LPG C4 aracım var bundan önce şanzuman yağı değişimi yaptım fakat selenoidlerin değişimini yapmadım yaz ayında hava ısısı ile beraberinde motor ısısı ile vites geçmelerde sorun yaşıyordum radyatörü değiştirim bu arada vites vurma sorunu sadece 1-2 geçerken oluyor araba soğukken özellikle ısındığında hafif bir vurma var bu evrede selenoidlerin değişmesi yarar sağlar mı yoksa şanzuman revize mi edilmesi gerekir. Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:46

   Sefa Bey, sayfadada yukarıdaki yazımızda bu konu detayları ile açıklanmıştır.

 24. MURAT AKGÜL
  MURAT AKGÜL / Cevapla 18 Şubat 2020 at 20:44

  2012 DS4 E-HDİ aracım ara ara motor arızası peşinden vites kutusu arızası verip çalışmıyor. Kontaktan anahtarı çıkarıp birsüre beklediğimde arıza kayboluyor ve araç çalışıyor bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz?
  Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:45

   Murat Bey, ATCO Mühendislik olarak maalesef şu anda C4 araçlarda bulunan robotlu şanzımanlara servis hizmeti sunamamaktayız.

 25. Gökhan
  Gökhan / Cevapla 14 Nisan 2020 at 21:51

  Merhaba ds4 aracımda 12000 kö önce volan ile debriyaj balatanset olrak değişti.
  3 ten 2 ye düştüğünde gaz verince 3 e geçti gözüküyorken mekanik olarak geç geçiyordu ve toparlanma titreme ile oluyordu. Alıştırma yaptırdılar şimdi her viteste ekranda geçti göZüküyor ama mekaniksel geç geçiyor araba geç toparlıyor. Servis tekrar volan balata dğişçek diyor. Yarı otomatik arabam

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:45

   Gökhan Bey, ATCO Mühendislik olarak maalesef şu anda C4 araçlarda bulunan robotlu şanzımanlara servis hizmeti sunamamaktayız.

   • Rıdvan
    Rıdvan / Cevapla 21 Ocak 2021 at 22:24

    Mrb. 2012 C4 1.6 vti confort otomatik
    Sorunu ;
    Kar modu *ve S sport mod oluyor sanırım , ikisi beraber yanıp sönüyor kullanımda problem yok .ama kontağı açınca vites kutusu arızası uyarısı veriyor.nasil çözebiliriz

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 22 Ocak 2021 at 12:28

     Merhaba Rıdvan Bey aracınızdaki mevcut şanzımana AL4 şanzımanlara şuanda pandemi dolayısıyla hizmet veremiyoruz. Selenoid ve hidrolik beyin testi yaptırmanız gerekiyor.

 26. Serol ÇELİK
  Serol ÇELİK / Cevapla 22 Nisan 2020 at 02:34

  Merhaba 2007 c4 sx yarı otomatik aracım da 1den 2 geçerken bazen vuruntu sesi geliyor. 3den 4 geçerken ve 5den 6 gecerken gaz kesip N boşa alıyor vitesi araç. Service yazısı yanıp sönüyor Kontak aç kapa yaptıktan sonra sönüyor ara ara bu sıkıntı oluyor nedeni hakkında bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:45

   Merhaba, ATCO Mühendislik olarak maalesef şu anda C4 araçlarda bulunan robotlu şanzımanlara servis hizmeti sunamamaktayız.

 27. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 27 Mayıs 2020 at 10:10

  Hocam iyi günler 2012 citroen c4 e-hdi kullanıcısıyım aracımda giderken mesela ekranda 2. Vites gorundukten 2 sn sonra vites gecısı olmakta ve tum vıtes gecıslerınde bunu yapmakta yaklasık ıkıbın devırde vıtes gecmekte bu bır sorunmudur bilgilendirebilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Haziran 2020 at 03:48

   Mehmet Bey, ATCO Mühendislik olarak maalesef şu anda C4 araçlarda bulunan robotlu şanzımanlara servis hizmeti sunamamaktayız.

 28. ENGIN SAV
  ENGIN SAV / Cevapla 4 Haziran 2020 at 12:27

  Merhaba,
  Aracim 2012 1.6 vti benzinli otomotatik vites. Arac soguk iken her hangi bir sorunu yok. Yanliz 10-15 km gittikten sonra 1 den 2 ye gecerken vurultulu geciyor. Sizin sitenizde okudugum kadariyla yag ve selenoid degismesi gerekiyordu. Bende citroenin kendi servisinde yag ve 2 adet selenoid degistirdim, fakat hic degisiklik olmasi. yanliz bu vuruldu gaza fazla yuklenip gittiginde her hangi bir sorun yok, yani 2500 devirde vites degistiginde. Fakat trafikte 2000 devirde vites degistiginde ciddi bir sekilde vurultu yapiyor. Bu konuda yardimlarinizi riza ediyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Haziran 2020 at 03:49

   Engin Bey, biz bu araçlarda sadece yağ ve iki adet pwm selenoid değişimini çok fazla önermemekteyiz. Yazımızda da bunu belirtiyoruz. Aracınızın muhtemelen şanzıman beyni kısmında bir sıkıntı bulunmaktadır.

 29. Turgut
  Turgut / Cevapla 27 Haziran 2020 at 11:55

  Merhaba. C4 Grand Picassso 1.6 Yarı otomatik 6ileri şanzımanlı araçlara bakmıyorsunuz sanırım. Ankara için önerebileceğiniz bir yer var mı acaba?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 20:21

   Turgut Bey, maalesef Ankara için önerebileceğimiz bir yer bulunmuyor.

 30. hüseyin ercan
  hüseyin ercan / Cevapla 28 Haziran 2020 at 19:10

  2006 c4 1.6 benzinli otomatik aracımın şanzımanı mcp mi ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 09:39

   Hüseyin Bey, bizde otomatik gözükmektedir.

 31. Emrah
  Emrah / Cevapla 1 Temmuz 2020 at 23:31

  Merhabalar.
  Mesajlari okudum ancak benim sorunuma birebir benzeyen bir sıkıntı görmedim. Aracim2006 c4 lpg li. Yaz aylari ile birlikte aracim isininca isiklarda duruyorum ve yeniden hareket etmek istedigimde arac vites n deymis gibi davraniyor. Yani 1. Viteste değilmiş gibi. Sonra aniden vitese geciyor ve küt diye bir ses geliyor ve kavriyor. Bana valfler ile ilgili gibi geldi. Sicaklikla birlikte vizkositeside düşüş var gibi. Siz nedersini acaba.?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 10:41

   Emrah Bey, sıcaklıkla birlikte viskosite azalır. Aracı LPGsiz kullanmayı denediniz mi?

  • Fatih karabel
   Fatih karabel / Cevapla 14 Temmuz 2020 at 00:18

   Merhaba. 2006 model c4 otomatik vites kullanicisiyim. Araba çok dik rampalarda gaza basmama rağmen kalkmıyor. Herhangi bir titreme falan da olmuyor. Sanki gaz pedalına basmıyormuşum gibi Motor hiç tepki vermiyor. Daha sonra belli bir devir hızını alinca problem olmuyor. Sizce problem nedir ? Kolay gelsin

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 15:23

    Fatih Bey, tork konvertör probleminiz mevcuttur. Konvertörü söktürüp bize gönderirseniz yardımcı olabiliriz.

 32. Dogan
  Dogan / Cevapla 29 Temmuz 2020 at 01:04

  Citroen C4 otomatik mcp aracım viteslerde cekisde hicbir sorun yok araç vites düşürmeye başlayınca ortalama 1 saat kullanınca 6 5 4 3 2 problemsiz 1 düşmesi halinde boşa düşüyor yardımcı olur musunuz lutfen

  • naci öztürk
   naci öztürk / Cevapla 11 Kasım 2020 at 23:07

   merhabalar 2011 citroen c4 1.6 thp benzinli mcp otomatik arabam rolantide motor titremesi yapiyor.usta volanttan falan dedi ama arabanin cekisinde falan problem yok.

 33. Hasan
  Hasan / Cevapla 5 Ağustos 2020 at 19:32

  Merhaba

  2012 model c4 araç sahibiyim baskı balata ve şanzıman takozu değişti. Fakat yolculuğum süresince %50 vites geçişlerinde vuruntu yaşıyorum. Nedeni ne olabilir.

 34. Hazar
  Hazar / Cevapla 14 Ağustos 2020 at 22:10

  Merhaba 2008 c4 dizel otomatik araç alacaktım bir ustaya gösterdim aracın gazına yüklendi bir kaç kere sonra stop.edip tekrar çalıştırdı araç kendi kendine stop etti 3 kere viteste kalmış araç sonra düzeldi çalıştı gidişinde falan tık ses yok bunu neden yapmış olabilir ?

 35. Ertürk
  Ertürk / Cevapla 2 Kasım 2020 at 21:04

  Merhabalar 2006 c4 sxpk otomatik aracım bugün 2 defa aynı sorunu yaptı şöyle 1 viteste kalkış yapıcaktım araç 1.viteste gaz verdim sanki boştaymış gibi hareket etmedi 2 sniye sonra tak diye ses geldi ve araç hareket etti ve ayrıca ara sıra 1.vitesten 2.vitese geçerken tak diye şanzıman vuruyor öyle geciyor ama bunu arada sırada yapıyor sebebi nedir aracı yeni aldim aldigim kisi baskı balatayi degistigini soyledi herelde yagi da degismistir

 36. Cengiz
  Cengiz / Cevapla 7 Aralık 2020 at 10:01

  Merhabalar,

  Aracım Citroen C4 – Cactüs Shine Paket 67.000.-km

  Aracımda “Vites Kutusu Arızası” uyarısı çıktı…

  Kontağı kapatıp tekrar açtığımda uyarı gitti.. 2 gün sonra aynı uyarı tekrar verdi… Kontağı açıp kapatınca uyarı gidiyor… Şu an için bir uyarı gözükmüyor ekranda…

  Yasaklardan dolayı araç şu an kapalı garajda… aracın çalışmasında vites geçişlerinde herhangi bir sıkıntı yok gibi..

  Sebebi ne olabilir.. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz…

  Teşekkür ederim…

 37. MESUT ÖZ
  MESUT ÖZ / Cevapla 7 Mayıs 2022 at 17:03

  S.A. ÖNCELİKLE HAYIRLI GÜNLER DİLERİM BENİM ARACIM 2012 MODEL CİTROEN C4 1.6 E HDİ ROBOTİZE 6 İLERİ BİR SANZUMAN ARACIMI ALDIĞIMDAN BERİDİR GERİ VİTESDE BELLİ BELİRSİZ BİR TİTRETME VARDI KALKISTA ARKADAŞIN TAVSIYESİYLE KALİBRASYAON YAPTIRDIM VE DAHA SONRA SABAH ARACA BİNİP GERİ VİTESE TAKIP YÜRÜDÜĞÜMDE KÜT KÜT VURMAYA BAŞLADI AMA ISINDIKÇA VURMA HAFİFLİYOR AMA ÖNEKİNDEN KAT KAT FAZLA BİZİM BURADAKI YANİ MERSİNDEKİ ADINA SANZUMANCI DEDİĞİMİZ SAHISLAR BIR BO… TAN ANLAMIYORLAR AFEDERSINIZ SİZE SORUM ACABA NE AOLABİLİR SORUNU RİCA ETSEM BANA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Mayıs 2022 at 02:56

   Mesut bey, Atco olarak robotize şanzımanlara şu etapta hizmet veremiyoruz. Öncelikle aracı yetkili servise götürüp arıza kodlarına baktırmanızı tavsiye ederiz.

 38. cenk keskin
  cenk keskin / Cevapla 8 Temmuz 2022 at 01:55

  Merhabalar 2015 C4 Grand Picasso aracımda yokuşta durduktan sonra araç tırrrrr tırrrr ses yaptı ve kalkmadı. R ye aldığımda aynı sesi yapıyor ve hareket etmiyor. . N de ses çıkmıyor. Dişli sıyrılması gibi birşey gerçeklesti. Bu sıyırma işlemi hangi kısımda gerçekleşmiş olabilir. ve hangi parçaların değişmesi gerekir.

  Teşşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Temmuz 2022 at 08:25

   Merhaba Cenk Bey, belirtmiş olduğunuz problemlere göre şanzımanın komple revizyona girmesi gerekmektedir. Çünkü gerçekleşen aşınma sadece şanzıman içindeki ünitilere değil şanzıman beyni ve tork konvertörüne de sirayet etmiş olabilir. Şanzımanın açılıp incelenmesi gerekiyor. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 39. mustafa
  mustafa / Cevapla 26 Aralık 2022 at 08:11

  merhaba , 2008 c4 otomatik aracım var , özellikle soğuk havalarda sabah ilk çalıştırmada vites otomatiğe geçmiyor , ama direksiyondaki vites kollarından artırıp azaltabiliyorum , biraz gidip motoru kapatıp tekrar çalıştırdığımda otomatik vitese geçiyor, sorun ne olabilir tşk

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Aralık 2022 at 09:15

   Merhaba Mustafa Bey, aracınızda bulunan DPO şanzımanına şirket olarak hizmet vermemekteyiz.

 40. Koray şen
  Koray şen / Cevapla 23 Mart 2023 at 23:12

  Selamlar,2008 c4 1.6hdi motor otomatik vites aracimda vites kolunun ordaki spor tusuna basinca gostergede S isareti cikmiyor ve spor moda gecmiyor. Sorun ne olabilir nasil yardimci olabilirsiniz. Arayabilirsiniz de ,numaram 05326176282

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Mart 2023 at 09:02

   Merhaba Koray Bey, aracınızda robotlu şanzıman tipi var. Biz şirket olarak bu model şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

 41. Abdülkadir AYDIN
  Abdülkadir AYDIN / Cevapla 8 Mayıs 2023 at 12:27

  Hocam iyi günler 2012 model Citroen c3 1.4 vti araca sahibim. Aracım kavşak içinde frene basıp durduğumda bir ses geldi ve vites kutusu arızasına düştü. Şanzıman robotumun içindeki parçalar kırılmış tekrardan parçaları topladık. Şanzıman robotu çalışmasına rağmen viteslere geçiş sağlamıyor bu konuda yardımcı olur musunuz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Mayıs 2023 at 14:51

   Merhaba Abdülkadir Bey, robotlu şanzıman uzmanlık alanımız değil, bundan dolayı size yardımcı olamıyoruz.

   • Erkan
    Erkan / Cevapla 13 Nisan 2024 at 12:43

    Ustam slm aracım ald4 citroen c4 tam otomatik aracım sogukken d1 d2 gecmiyor isindiktan sonra bir sorun olmuyor.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 15 Nisan 2024 at 15:00

     Merhaba, maalesef yaptığımız bir şanzıman modeli değil.

 42. Fırat YILDIZ
  Fırat YILDIZ / Cevapla 25 Eylül 2023 at 19:59

  Hayırlı günler aracım 2011 model C4 1.6 THP. Fren yapıp yavaşlarken 2. Vitesten 1. Vitese geçişte silkme ve dişli sesi gelmeye başladı. Henüz vuruntu veya geri bırakma yok fakat yavaşlarken silkme olmasa bile vites düşüşünde klikkk gibi bir ses duyuluyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 30 Eylül 2023 at 08:46

   Merhaba, şanzıman içinde bir sorun olabilir. Cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanız gerekli öncelikle

 43. İBRAHİM ÇETİNER
  İBRAHİM ÇETİNER / Cevapla 16 Ekim 2023 at 09:44

  MERHABA 2006 MODEL C4 BENZİNLİ TAM OTOMATİK .. GEARBOX FAULTY HATASI VERİYOR VİTES GÖSTERGESİNDE ÇİZGİ ÇIKIYOR VİTESLERİ GÖSTERMİYOR GERİ VİTESİNE TAKINCA PARKSENSÖRÜ ÇALIŞMIYOR MUHTEMELEN GERİVİTES LAMBASIDA YANMIYORDUR . VİTES GEÇİŞLERİNDE ARABANIN YÜRÜMESİNDE BİR SIIKINTI OLMUYOR . HERZAMAN YAPMIYOR .SERVİS IŞIĞI YANIP GEARBOX FAULTY YAZDIĞI ZAMAN OLUYOR. SORUN NEDİR BİLGİVERİRSENİZ SEVİNİRİM

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Ekim 2023 at 11:22

   Merhaba, aracınızda bulunan şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

 44. Serkan
  Serkan / Cevapla 18 Ekim 2023 at 13:56

  Aracm 2012 model citroen ehdi otomatik c4 aracımda vites kuusu arızası çıkıyor kodlar şu şekilde kırmızı yazı ile p171A mavi yazı ile U1208 gene mavi ile P0868 ve son olarak yeşil yazı ile P1704 aracın baskı balata ve volan orjınali ile değişti ve kodlandı ama hala daha vites kutusı atızası yazısı çıkmaya devam ediyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Ekim 2023 at 09:43

   Merhaba, aracınızda robotlu şanzıman var. Biz maalesef robotlu şanzımanlara hizmet vermemekteyiz.

 45. ALİ BOL
  ALİ BOL / Cevapla 8 Aralık 2023 at 18:26

  Merhaba, 2012 model 1.6 Citroen C5 aracım ,dur kalklarda vuruntu yapıyor, tamirci arkadaşlar ölçüm sonucu, baskı balata, volan ömrünün %5 in altına düştüğünü belittiler, son değişim üzerinden 2,5 sene geçti, bana erken geldi, daha ekonomik çözüm veya, başka kaynaklı olabilir mi ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Aralık 2023 at 08:54

   Merhaba, aracınız dizel mi benzinli mi?

   • ALİ BOL
    ALİ BOL / Cevapla 12 Aralık 2023 at 07:29

    Aracım dizel

  • ALİ BOL
   ALİ BOL / Cevapla 12 Aralık 2023 at 07:30

   Aracım dizel

  • Birol Tekeş
   Birol Tekeş / Cevapla 29 Ocak 2024 at 00:41

   Kolay gelsin hayırlı işler benim Citroen C4 2006 model otomatik vites aracımda sabah ilk çalirtirdigimda yada soğuk havada motor şanzıman soğuk iken (P) konumunda (R )ye yada (D) ye takınca takdiye vuruyor hareket edince 1 den 2 ye gecerkende vuruyor bı yaklaşık 400-500 metre gidince motor hafif ısınınca vuruntu falan kalmıyor şanzımanda hiçbir problem olmuyor bunun sebebi nedir ne yapmak gerekiyor şimdiden teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için hayırlı işler

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 30 Ocak 2024 at 15:16

    Merhaba, aracınızdaki şanzıman modeline müdahele etmiyoruz maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.