Volkswagen Polo Otomatik Şanzıman Tamiri

Volkswagen Polo otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Volkswagen Polo araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Volkswagen Polo otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volkswagen Polo otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Volkswagen Polo otomatik şanzıman tamiri

Volkswagen Polo Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Volkswagen Polo araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • VW Polo >> 01M Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Polo >> Aisin 09M (TF-60SN) Otomatik Şanzıman Tamiri

 • VW Polo >> DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 ileri 02E)
 • VW Polo >> DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM)

Polo DSG Şanzıman Sorunları

* Polo DSG Mekatronik Arızası:

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik probleminin habercisidir.

* P17BF P189C Polo DSG Mekatronik Arıza Kodları

DSG Polo araçlarda mekatronik arızası olduğunda genellikle şu iki arıza kodu ile karşılaşırsınız:

 • P189C Yetersiz basınç oluşumu nedeni ile fonksiyon kısıtlaması
 • P17BF pompa koruması maksimum sınıra ulaştı

Ayrıca şu arıza kodları ile de karşılaşabilirsiniz:  P0562, P1604

Her durumda şanzımanın mekatronik ünitesinin sökülmesi gerekmektedir. Türkiye’nin en büyük şanzıman revizyonu firması olan firmamızda Polo DSG mekatronik tamiri garantili olarak yapılmaktadır. Güncel DSG mekatronik fiyatı için 02163659500 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

Polo Mekatronik kartı arızaları:

VW Polo DSG mekatronik kartı arızaları daha çok marşa bastığınız zaman ekranda vites pozisyonlarının karışması ile kendisini belirli eder. Bazen R’ye aldığınızda ekranda aracınız P konumunda gözükür, bazen D’ye aldığınızda ekranda aracınız N veya R konumunda gözükebilir. Kısaca ekranda PRND harfleriniz karışabilir. Eğer ekranınızda PRND ışıkları yanıp sönüyor ise, büyük ihtimalle mekatronik kartı arızası yaşıyorsunuz demektir.

Ayrıca bir başka belirtisi vites konumuna aldığında ekranda anahtar işareti çıkmasıdır. Nadir durumlarda kartların içerisindeki yollar bozularak selenoid arızaları gibi arızaların DTC olarak araç bilgisayarında oluşturulduğu da uzman ekibimiz tarafından saptanmıştır.

* Polo DSG Şanzıman Kavrama Arızası:

Kavramadaki kaçırma özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma şeklinde kendisini gösterebilir.

Eğer sorunlarınız devam ediyorsa, muhtemelen kavrama balatalarınız incelmiştir ki bu da ani kavrama problemlerine yol açar ve siz bunu araç içerisinde vuruntu ve titreme olarak algılarsınız.

Firmamız İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servis noktaları ile kavrama problemlerinize garantili servis hizmeti sunmaktadır.

* DSG Volant Arızası – Çatırdama Sesi:

100.000 kilometreyi doldurmuş DSG araçlarda sıklıkla kavrama arızası ile karıştırılan bir arıza türü DSG volantının bozulmasıdır. Volant ilk kalkışta ve araç viteste iken yoğun, aşırı bir çatırdama sesi yapmaktadır. Birçok servis ve kullanıcı bunu kavramadan geliyor zannetmektedir. Doğrusu işin uzmanı bir servisin aracınıza teşhis koymasıdır. 

Polo DSG Mekatronik Tamiri

DSG şanzımanların en önemli parçalarından biri mekatronik beyni parçasıdır. Bu parçanın temel işlevi elektronik sinyali ya da veriyi mekanik hareket oluşumuna çeviren ve DSG şanzımanda vites geçişlerini gerçekleştiren robotik bir sistemdir. Bu parça tüm yönetim mekanizmasını sağladığından DSG mekatronik ünitesine şanzımanların beyni demek yerinde bir ifade olacaktır. Dsg mekatronik beyni, aşırı sıcaklıkları sevmez ve arıza verebilir. Özellikle dur-kalklı trafik ortamları şanzımanın ısısının aşırı yükselmesine ve akabinde mekatronik ünitenin arızalanmasına neden olabilir.

Tavsiyemiz aracınızı bu şekilde kullanmamanız ve acilen mekatronik beyni tamir ettirmenizdir. Firma olarak garantili gerçekleştirdiğimiz DSG mekatronik tamir fiyatlarımız, sıfır mekatronik fiyatından oldukça uygundur. Tamir esnasında aracınızn kendi DSG şanzıman kartı kullanılarak sizlere ciddi bir maliyet kazanımı sağlanmaktadır. Zira yeni mekatronik ünite aldığınız zaman tamir gerektirmeden kullanılabilecek olan DSG şanzıman kartınız da gereksiz yere değişecektir. Bundan dolayı mekatronik tamiri ve değişimi fiyatlarımız müşterilerimize oldukça uygun gelmektedir.

Her türlü DSG mekatronik tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi yerlerimizde, Anadolu’da ise anlaşmalı servislerimizde bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Polo DSG Şanzıman Tamiri

Polo DSG şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük şanzıman revizyon merkezi olan firmamızda DSG şanzıman tamiri garantili olarak gerçekleştirilmektedir. Güncel DSG tamiri fiyatı, DSG kavrama fiyatı, DSG mekatronik fiyatı için servis danışmanlarımız 0 216 365 95 00 nolu telefondan sizlere destek sağlamaya her zaman hazırdır.

Volkswagen Polo Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volkswagen Polo otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Polo Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatı

Volkswagen Polo araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Volkswagen Polo şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

VW Polo Otomatik Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

VW Polo Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Volkswagen Polo Şanzıman Yağı Değişimi

Volkswagen Polo şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volkswagen Polo otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Polo şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volkswagen Polo şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Volkswagen Polo Otomatik Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Volkswagen Polo aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

50 thoughts on “Volkswagen Polo Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Uğur Çetin yücesoy
  Uğur Çetin yücesoy / Cevapla 3 Ağustos 2019 at 00:11

  Polo dsg şanzıman 7 ileri kavrama değişimi fiyatı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:51

   Yaklaşık 4.000 TL civarındadır.

 2. Semih
  Semih / Cevapla 15 Ağustos 2019 at 14:11

  2000 model polo 1.6 otomatik şanzıman fiyatı nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:37

   Semih Bey, 01M şanzıman fiyatımız 4.750 TL’dir.

   • Ahmet
    Ahmet / Cevapla 27 Mart 2020 at 16:48

    Merhaba,

    2003 model 1.4 vw polo aracım için sanziman ısınınca bazen dur kalk yapınca silkeleyerek kalkıyor. Sizce sorun ne olabilir yag ve filtre bakımı sonrası düzelir mi acaba

 3. emre
  emre / Cevapla 4 Eylül 2019 at 14:00

  2013 polo 1.6 TDI 7 ileri DSG şanzıman yağı değişimi oluyor mu? bazı sitelerde şanzıman yağı değişmez deniyor (aracım 100 bim KM’de)

 4. Osman
  Osman / Cevapla 23 Kasım 2019 at 23:21

  2000 polo klasik otamatik aracim dan dusuk viteslerde sanki titreme seklinde bir ses geliyor neden olabilir..tamiri nekadar tutar..kolay gelsin hayirli islet

 5. Serafet
  Serafet / Cevapla 26 Aralık 2019 at 21:45

  Merhaba hocam bende polo clacis 1.6 100 hp var otomatik vites 4000 devirde atiyor neden olabilir bilginiz varmidir

  • Ahmet
   Ahmet / Cevapla 3 Mart 2024 at 23:24

   1998 model polo otomatik şanzuman içinde bulunan basınç beyni arıyorum elinizde mevcut beyin varmı yoksa nerden bulabilirim

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 4 Mart 2024 at 08:45

    Merhaba, maalesef aracınızdaki şanzıman modeli ile ilgili herhangi bir işlem yapmamaktayız.

 6. Tolga
  Tolga / Cevapla 15 Ocak 2020 at 00:46

  Merhaba 2008 vw polo 1.4 Aİsin 09M (TF-60SN) Şanzıman yağ değişimi kaç km veya kaç yılda bir yapılmalıdır?

 7. Ayça Atalay
  Ayça Atalay / Cevapla 20 Mayıs 2020 at 12:53

  Merhaba, 2010 model 1.4 Comfortline aracım için şanzıman elektroniğinin değişmesi gerektiği söylendi. Bu parça için fiyat nedir paylaşabilir misiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2020 at 12:13

   Ayça Hanım, elektronikten kastınız mekatronik ünite mi, mekatronik kart mı?

 8. Kıvanç
  Kıvanç / Cevapla 22 Mayıs 2020 at 03:57

  Merhabalar, 99 model 1.6 polo classic otomatik şanzıman aracım kalkış yaptıktan sonra vites atmıyor. 60 km den sonra motor bağırıyor. 3 2 1. Viteslerde sıkıntı yok sadece D ‘ de sıkıntısı ne olabilir? Tşk.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2020 at 12:14

   Merhaba, aracınzın üzerindeki Jatco şanzıman hakkında çok fazla bir bilgimiz bulunmuyor.

 9. Recep
  Recep / Cevapla 7 Haziran 2020 at 17:34

  Selamlar , 2010 7 ileri Polo Aracım da , 2.vitesten 3. Vitese geçiş yapmıyor ve devir sonuna kadar geliyor araç bağırıyor . Km göstergesinin yanında anahtar işareti ve vites göstergesi yanıp yanıp sönüyor . Acaba arıza sebebi nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2020 at 12:14

   Recep Bey, aracınızın arıza koduna bakmamız gerekmektedir. Eğer İstanbul’da veya İzmir’de iseniz buyurun bir çayımızı için, ücretsiz olarak bir ekspertiz yapalım.

 10. Sedat
  Sedat / Cevapla 10 Temmuz 2020 at 00:45

  Merhabalar kolay gelsin 98 model polo marka aracımda 1.2.3 ve D vitesinde takırdı yapıyor sizce sebebi nedir ne gibi bir ucreti olur tesekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 13:00

   Merhaba, aracınız üzerindeki şanzıman Jatco tipi olup, Atco olarak bu şanzımana maalesef ki müdahale etmiyoruz.

 11. mustafa
  mustafa / Cevapla 16 Temmuz 2020 at 11:08

  merhaba 2005 model makyajlı kasa otomatik polo kullanıcısıyım aracım seyir halinde iken araç sollamaya çıktığımda vites küçültüp roketlemek yerine boş a atıyor gaz pedalından ayağımı çekip tekrar bastığımda normale dönüyor her seferinde yapmıyor bu durumu 10 seferde 1 kez yapıyor. arıza sebebi ne olabilir.teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 10:01

   Mustafa Bey, aracınız ile kalkışta aracı zorlayarak dip gaz şeklinde vites yükseltmeyi deneyin, benzer bir problem ile karşılaşacak mısınız?

 12. Berkan ocak
  Berkan ocak / Cevapla 21 Ağustos 2020 at 22:11

  Merhaba
  Polo 97 otomatik şanzuman
  00281 şanzuman elektroniği Şürüş hızı vericisi hatası
  Aracımda titreyip göstergeler gidip gelip stop etme problemi var.Pc de bu hatayı aldık.Bunun maliyeti nedir ve siz yapabiliyormusunuz.

 13. Egemen
  Egemen / Cevapla 9 Ekim 2020 at 17:38

  2008 polo 09m otomatik şanzımana sahip aracım 3. vitesten 4. vitese geçişlerde bazen devir çok yükselip sonrasında arkadan araba çarpmışçasına vurma sesiyle geçiş yapıyor. Başka vites geçişlerinde problem yok yalnızca 3ten 4 e bir cihaz ile hata kodlarına bakıldı. Motor ve şanzıman hatası tespit edilemedi. Problem neden kaynaklıdır ve çözümü maliyeti ortalama ne kadardır?

 14. Recep atak
  Recep atak / Cevapla 21 Ekim 2020 at 08:35

  Merhaba 2000 model polo otomatik aracımın şanzıman gövdesinde buradaki ustaların tespitine göre var olan çatlaktan dolayı yağ sizdirmakta gövde değişimi yada tamiri mümkünse fiyat ne kadar olur?

 15. Şeyhmus Öye
  Şeyhmus Öye / Cevapla 14 Kasım 2020 at 23:57

  Merhaba
  2004 model wolkswagen polo 1.4 comfortline aracımda düşük hızda, küçük viteslerde gaza az bastığımda devir 6000 e kadar çıkıyor ama gaza basmaya devam edersem vites sert bir şekilde geçip vuruntu yapıyor. Hızlandıktan sonra bu sorunu yaşamıyorum. Bundan 2 ay önce şanzıman yağı değiştirilmiş. Tekrar değiştirmelimiyim öncesinde bir sorun olmadığı söylendi. birde Yokuşta kaçırıyor. Otomatik arabanın geri kaçırmaması gerekir diye düşünüyorum.
  Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Maliyeti ne olur?
  Değerli bilgilerinizi rica ederim
  Teşekkürler
  İyi Çalışmalar
  Şeyhmus

 16. ahmet
  ahmet / Cevapla 24 Aralık 2020 at 15:55

  merhabalar ustam benim 99 otomatık polo clasık aracım var 3 vitese gecerken vurma yapıyo sanzımana 6000 tl masraf ettım vurma demam edıyo beyınden dedıler beyıncıye gordu beyınden degılmıs sizce ne ola bılır yardımcı olursanız sevınırım kolay gelsın

 17. özcan
  özcan / Cevapla 13 Şubat 2021 at 23:21

  merhabalar ustam 2013 polo 7ileri otomatik aracım var ranpada durarken trafik varken ayagımı frende çekince direk kaydırıyor geri acaba ne yapmalıyım tamiri nasıl olur lütfen cevaplarsan sevinirim

 18. Hayriye
  Hayriye / Cevapla 14 Şubat 2021 at 05:15

  Merhaba
  2014 otomatik polo aracım ekranda hata şanzıman uyarısı veriyor. Vites geçişinde sıkıntı yok herhangi bir seste gelmiyor. Ne gibi müdahale yapılır ve maliyet ne olur benim için.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 06:55

   Hayriye Hanım, aracınızı herhangi bir şubemize getirirseniz (İstanbul, Ankara, İzmir) arıza tespit cihazı ile arızasına net olarak bakabiliriz. Bu işlemimiz ücretsiz olup, size ancak ekrandaki arızanın nedenini öğrendikten sonra müdahale gerekip gerekmediği ve ücreti konusuna bilgi verebiliriz.

 19. Yasin Şahin
  Yasin Şahin / Cevapla 19 Mart 2021 at 22:46

  Meraba 2001 polo otomatik şanzuman aracım var sabah ilk çalışmada d konumuna alıp hareket etmeye çalıştığımda gitmiyor daha sonra biraz ısınınca hareket alıyor 1.4 16 valf araç

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Mart 2021 at 11:40

   Yasin Bey, muhtemelen şanzımanınızın içerisinde ki valfbody’den kaynaklı olabilir yağ sıcaklığı düşükken zamanında doğru bir şekilde açma kapama yapmıyor olabilir. Herhangi bir arıza kodu aldınız mı?

 20. Bilal Pekbaş
  Bilal Pekbaş / Cevapla 20 Mart 2021 at 23:09

  2000 Polo 1.4 benzin/LPG li otomatik vites
  Araç ısınana kadar İkinci vitese geçerken sarsıntı yapıyor.
  Ayrıca ara sıra haftada bir gibi durduktqn sonra ilk kalkışta zorlanıyor vuruntulu kalkış yapıyor.
  Tahmini fiyat söyleyebilirseniz Kayseri den Ankara servisinize getirecem
  İyi çalışmalar…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Mart 2021 at 11:48

   Bilal Bey, maalesef şuan için sizin şanzıman tipinize hizmet edemiyoruz bu ani sarsıntılarınızın nedeni şanzıman beyninizinden kaynaklanıyor olabilir.

 21. Mustafa Eken
  Mustafa Eken / Cevapla 2 Nisan 2021 at 23:58

  2000 model polo otomatik şanzıman.ilk kalkısta bir süre kavramıyor ve bir süre sonra vuruntu şeklinde kavrıyor.Tamiru ne kadar süter yaklaşık kaç paraya malolur? Yzılı bir garanti veriyor musunuz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Nisan 2021 at 09:06

   Mustafa Bey, Atco olarak biz yaptığımız tüm işlemlere garanti vermekteyiz fakat pandemi nedeniyle şuan için sizin şanzıman tipinize hzmet vermemekteiz.

 22. Yasin şahin
  Yasin şahin / Cevapla 17 Nisan 2021 at 22:26

  Meraba
  2001 otomtik polo racım için seviste tespit sonucu valfgövdesi değişiimi söylendi sabhları ilkçalıştırdığımda hemen hareket etmiyor 6-7 dakika sonra gidebilşyorum daha sonra hiçbir sorun yok nasıl çözebilşriz acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Nisan 2021 at 11:44

   Yasin Bey, sizin aracınızın şanzıman tipine pandemi nedeniyle revizyon işlemi yapmıyoruz.

 23. Serkan
  Serkan / Cevapla 21 Mayıs 2021 at 20:48

  Merhaba aracım 2006 ww polo 1.4
  yarı otomatik aracımı 2. El aldım şu anda 108000 de falan 2019 başında aldım 2 sene oldu. Aracım durduk yere stop ediyor. İki gün üst üste oldu. 3 ay sonra yeniden sonra yine iki gün üst üste yeniden stop etmeye başladı. Neden böyle oluyor hiç bir bilgim yok.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Mayıs 2021 at 09:13

   Serkan Bey, aracınızın şanzımandan kaynaklı olarak stop ettiğine emin misiniz arıza cihazı bağlatıp hata kodu almaya çalıştınız mı yada gösterge panelinde şanzıman veya motor ile ilgili bir ikaz lambası yanıyor mu?

 24. İSRAFİL LÜLECİ
  İSRAFİL LÜLECİ / Cevapla 4 Eylül 2021 at 17:07

  Merhaba,
  2010 1.4 polo comfort benzinli otomatik aracında kavrama sorunu belirttiğiniz tüm sorunlar mevcut .
  Bu sorunun giderilmesi ve tamirinin masrafı ne kadar dır

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Eylül 2021 at 10:23

   İsrafil bey, mekatronik ünite tamiri yaklaşık 3.500 TL tutmaktadır.

 25. Selim
  Selim / Cevapla 23 Şubat 2023 at 12:21

  Merhaba. 2004 model 290.000 km’ de vw touran 1.6 fsi aracım var, otomatik vites (6 ileri). Aracım 1,5 saat kadar yol gittikten sonra aniden devir artıyor, vites düşerken sert vuruntu yaparak vites düşürüyor. Daha sonra durup tekrar kalkmak istediğimde vites değiştirmiyor, 1. Viteste devir artarken araç gitmiyor. 5 dakika moladan sonra normale dönüyor. Çözüm- tahmini onarım fiyatı nedir, il dışından geleceğim?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Şubat 2023 at 14:34

   Merhaba Selim Bey, şanzıman beyniyle alakalı ya da şanzıman içinde bir basınç kaçağı söz konusu olabilir. Aracın arıza kodlarına baktırmanızı ve o arızalara göre işlem yaptırmanızı öneririz.

 26. Ahmet TÜRKASLAN
  Ahmet TÜRKASLAN / Cevapla 16 Mart 2023 at 10:18

  2011 model volkwagen polo. dsg 7 ileri aracım var. araç seyir halindeyken D nin yanında ki vites rakamı ve anahtar işareti yanıp sönmeye başladı. Özel servise götürdüm. Mekatronik tamir takımı, mekatronik yağı, şanzıman yağı değiştirildi. ama maalesef sorun giderilemedi. tekrar aynı hatayı verdi aynı özel servise götürdüm. Arıza kodu P0841 ve P14BF gösterdi. Özel servis tekrar baktı giderildi denildi ama bugünde vites D deyken yanında rakam yanmamaya başladı. P ye alıp tekrar D ye aldığımda bu seferde vites 2 de (D2) kalkış yapıyor ve D2, D4 ve D6 da gidiyor. 1 yıl önce de kart yanmıstı aynı usta tamir etmişti. Sizce sorun nedir ve fiyatı ne kadar olur? Teşekkür eder hayırlı işler dilerim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Mart 2023 at 14:55

   Merhaba Ahmet Bey, şu an en son güncel arıza kodları nedir aracın? Kavrama ile alakalı da problem olabilir. Şanzıman beyniyle alakalı da olabilir. İyi bir kontrol gerektirir. Şu an net bir şey söylemek çok zor.

   • Ahmet TÜRKASLAN
    Ahmet TÜRKASLAN / Cevapla 16 Mart 2023 at 15:34

    SAE kodu P0841
    OLAY METNİ şanzıman hidrolik basıncı sensörü1 tutarsız sinyal. Üst sınır değeri aşılmış
    SAE Kodu P17BF
    OLAY METNİ Hidrolik pompa , boşluk koruması

 27. baharayar
  baharayar / Cevapla 3 Nisan 2023 at 07:36

  İyi günler aracım woswogen polo 1.4 tdi comfortlinne 2015 model arada motor ışığı yanı sönüyor yolda giderken vites atarken takılma oluyor kavrama silindiri değişmesi gerekli olduğu söylendi fiyatı nedir sizde 7 vites otomatik dsg

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Nisan 2023 at 10:14

   Merhaba, 15 ile 18 bin arasında bir fiyat çıkar.

 28. ersan
  ersan / Cevapla 26 Haziran 2023 at 17:22

  merhaba aracım 2000 model 14. 16 v polo otomatik 1 den 2 ye geçerken geç atıyo sebebi nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2023 at 09:21

   Merhaba, 2000 model polo araçtaki şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.