Volkswagen Polo Otomatik Şanzıman Tamiri

Volkswagen Polo otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Volkswagen Polo araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Volkswagen Polo otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volkswagen Polo otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Volkswagen Polo araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • VW Polo >> 01M Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Polo >> Aisin 09M (TF-60SN) Otomatik Şanzıman Tamiri

 • VW Polo >> DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 ileri 02E)
 • VW Polo >> DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM)

Polo DSG Şanzıman Sorunları

* Polo DSG Mekatronik Arızası:

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik probleminin habercisidir.

* P17BF P189C Polo DSG Mekatronik Arıza Kodları

DSG Polo araçlarda mekatronik arızası olduğunda genellikle şu iki arıza kodu ile karşılaşırsınız:

 • P189C Yetersiz basınç oluşumu nedeni ile fonksiyon kısıtlaması
 • P17BF pompa koruması maksimum sınıra ulaştı

Ayrıca şu arıza kodları ile de karşılaşabilirsiniz:  P0562, P1604

Her durumda şanzımanın mekatronik ünitesinin sökülmesi gerekmektedir. Türkiye’nin en büyük şanzıman revizyonu firması olan firmamızda Polo DSG mekatronik tamiri garantili olarak yapılmaktadır. Güncel DSG mekatronik fiyatı için 02163659500 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

Polo Mekatronik kartı arızaları:

VW Polo DSG mekatronik kartı arızaları daha çok marşa bastığınız zaman ekranda vites pozisyonlarının karışması ile kendisini belirli eder. Bazen R’ye aldığınızda ekranda aracınız P konumunda gözükür, bazen D’ye aldığınızda ekranda aracınız N veya R konumunda gözükebilir. Kısaca ekranda PRND harfleriniz karışabilir. Eğer ekranınızda PRND ışıkları yanıp sönüyor ise, büyük ihtimalle mekatronik kartı arızası yaşıyorsunuz demektir.

Ayrıca bir başka belirtisi vites konumuna aldığında ekranda anahtar işareti çıkmasıdır. Nadir durumlarda kartların içerisindeki yollar bozularak selenoid arızaları gibi arızaların DTC olarak araç bilgisayarında oluşturulduğu da uzman ekibimiz tarafından saptanmıştır.

* Polo DSG Şanzıman Kavrama Arızası:

Kavramadaki kaçırma özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma şeklinde kendisini gösterebilir.

Eğer sorunlarınız devam ediyorsa, muhtemelen kavrama balatalarınız incelmiştir ki bu da ani kavrama problemlerine yol açar ve siz bunu araç içerisinde vuruntu ve titreme olarak algılarsınız.

Firmamız İstanbul ve İzmir’deki servis noktaları ile kavrama problemlerinize garantili servis hizmeti sunmaktadır.

* DSG Volant Arızası – Çatırdama Sesi:

100.000 kilometreyi doldurmuş DSG araçlarda sıklıkla kavrama arızası ile karıştırılan bir arıza türü DSG volantının bozulmasıdır. Volant ilk kalkışta ve araç viteste iken yoğun, aşırı bir çatırdama sesi yapmaktadır. Birçok servis ve kullanıcı bunu kavramadan geliyor zannetmektedir. Doğrusu işin uzmanı bir servisin aracınıza teşhis koymasıdır. 

Polo DSG Mekatronik Tamiri

DSG şanzımanların en önemli parçalarından biri mekatronik beyni parçasıdır. Bu parçanın temel işlevi elektronik sinyali ya da veriyi mekanik hareket oluşumuna çeviren ve DSG şanzımanda vites geçişlerini gerçekleştiren robotik bir sistemdir. Bu parça tüm yönetim mekanizmasını sağladığından DSG mekatronik ünitesine şanzımanların beyni demek yerinde bir ifade olacaktır. Dsg mekatronik beyni, aşırı sıcaklıkları sevmez ve arıza verebilir. Özellikle dur-kalklı trafik ortamları şanzımanın ısısının aşırı yükselmesine ve akabinde mekatronik ünitenin arızalanmasına neden olabilir.

Tavsiyemiz aracınızı bu şekilde kullanmamanız ve acilen mekatronik beyni tamir ettirmenizdir. Firma olarak garantili gerçekleştirdiğimiz DSG mekatronik tamir fiyatlarımız, sıfır mekatronik fiyatından oldukça uygundur. Tamir esnasında aracınızn kendi DSG şanzıman kartı kullanılarak sizlere ciddi bir maliyet kazanımı sağlanmaktadır. Zira yeni mekatronik ünite aldığınız zaman tamir gerektirmeden kullanılabilecek olan DSG şanzıman kartınız da gereksiz yere değişecektir. Bundan dolayı mekatronik tamiri ve değişimi fiyatlarımız müşterilerimize oldukça uygun gelmektedir.

Her türlü DSG mekatronik tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstanbul ve İzmir’de kendi yerlerimizde, Anadolu’da ise anlaşmalı servislerimizde bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Polo DSG Şanzıman Tamiri

Polo DSG şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük şanzıman revizyon merkezi olan firmamızda DSG şanzıman tamiri garantili olarak gerçekleştirilmektedir. Güncel DSG tamiri fiyatı, DSG kavrama fiyatı, DSG mekatronik fiyatı için servis danışmanlarımız 0 216 365 95 00 nolu telefondan sizlere destek sağlamaya her zaman hazırdır.

Volkswagen Polo Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volkswagen Polo otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Volkswagen Polo araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Volkswagen Polo şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Volkswagen Polo otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Volkswagen Polo Şanzıman Yağı Değişimi

Volkswagen Polo şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volkswagen Polo otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Polo şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volkswagen Polo şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Volkswagen Polo Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Volkswagen Polo aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

20 thoughts on “Volkswagen Polo Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Uğur Çetin yücesoy
  Uğur Çetin yücesoy / Cevapla 3 Ağustos 2019 at 00:11

  Polo dsg şanzıman 7 ileri kavrama değişimi fiyatı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:51

   Yaklaşık 4.000 TL civarındadır.

 2. Semih
  Semih / Cevapla 15 Ağustos 2019 at 14:11

  2000 model polo 1.6 otomatik şanzıman fiyatı nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:37

   Semih Bey, 01M şanzıman fiyatımız 4.750 TL’dir.

   • Ahmet
    Ahmet / Cevapla 27 Mart 2020 at 16:48

    Merhaba,

    2003 model 1.4 vw polo aracım için sanziman ısınınca bazen dur kalk yapınca silkeleyerek kalkıyor. Sizce sorun ne olabilir yag ve filtre bakımı sonrası düzelir mi acaba

 3. emre
  emre / Cevapla 4 Eylül 2019 at 14:00

  2013 polo 1.6 TDI 7 ileri DSG şanzıman yağı değişimi oluyor mu? bazı sitelerde şanzıman yağı değişmez deniyor (aracım 100 bim KM’de)

 4. Osman
  Osman / Cevapla 23 Kasım 2019 at 23:21

  2000 polo klasik otamatik aracim dan dusuk viteslerde sanki titreme seklinde bir ses geliyor neden olabilir..tamiri nekadar tutar..kolay gelsin hayirli islet

 5. Serafet
  Serafet / Cevapla 26 Aralık 2019 at 21:45

  Merhaba hocam bende polo clacis 1.6 100 hp var otomatik vites 4000 devirde atiyor neden olabilir bilginiz varmidir

 6. Tolga
  Tolga / Cevapla 15 Ocak 2020 at 00:46

  Merhaba 2008 vw polo 1.4 Aİsin 09M (TF-60SN) Şanzıman yağ değişimi kaç km veya kaç yılda bir yapılmalıdır?

 7. Ayça Atalay
  Ayça Atalay / Cevapla 20 Mayıs 2020 at 12:53

  Merhaba, 2010 model 1.4 Comfortline aracım için şanzıman elektroniğinin değişmesi gerektiği söylendi. Bu parça için fiyat nedir paylaşabilir misiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2020 at 12:13

   Ayça Hanım, elektronikten kastınız mekatronik ünite mi, mekatronik kart mı?

 8. Kıvanç
  Kıvanç / Cevapla 22 Mayıs 2020 at 03:57

  Merhabalar, 99 model 1.6 polo classic otomatik şanzıman aracım kalkış yaptıktan sonra vites atmıyor. 60 km den sonra motor bağırıyor. 3 2 1. Viteslerde sıkıntı yok sadece D ‘ de sıkıntısı ne olabilir? Tşk.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2020 at 12:14

   Merhaba, aracınzın üzerindeki Jatco şanzıman hakkında çok fazla bir bilgimiz bulunmuyor.

 9. Recep
  Recep / Cevapla 7 Haziran 2020 at 17:34

  Selamlar , 2010 7 ileri Polo Aracım da , 2.vitesten 3. Vitese geçiş yapmıyor ve devir sonuna kadar geliyor araç bağırıyor . Km göstergesinin yanında anahtar işareti ve vites göstergesi yanıp yanıp sönüyor . Acaba arıza sebebi nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2020 at 12:14

   Recep Bey, aracınızın arıza koduna bakmamız gerekmektedir. Eğer İstanbul’da veya İzmir’de iseniz buyurun bir çayımızı için, ücretsiz olarak bir ekspertiz yapalım.

 10. Sedat
  Sedat / Cevapla 10 Temmuz 2020 at 00:45

  Merhabalar kolay gelsin 98 model polo marka aracımda 1.2.3 ve D vitesinde takırdı yapıyor sizce sebebi nedir ne gibi bir ucreti olur tesekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 13:00

   Merhaba, aracınız üzerindeki şanzıman Jatco tipi olup, Atco olarak bu şanzımana maalesef ki müdahale etmiyoruz.

 11. mustafa
  mustafa / Cevapla 16 Temmuz 2020 at 11:08

  merhaba 2005 model makyajlı kasa otomatik polo kullanıcısıyım aracım seyir halinde iken araç sollamaya çıktığımda vites küçültüp roketlemek yerine boş a atıyor gaz pedalından ayağımı çekip tekrar bastığımda normale dönüyor her seferinde yapmıyor bu durumu 10 seferde 1 kez yapıyor. arıza sebebi ne olabilir.teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 10:01

   Mustafa Bey, aracınız ile kalkışta aracı zorlayarak dip gaz şeklinde vites yükseltmeyi deneyin, benzer bir problem ile karşılaşacak mısınız?

 12. Berkan ocak
  Berkan ocak / Cevapla 21 Ağustos 2020 at 22:11

  Merhaba
  Polo 97 otomatik şanzuman
  00281 şanzuman elektroniği Şürüş hızı vericisi hatası
  Aracımda titreyip göstergeler gidip gelip stop etme problemi var.Pc de bu hatayı aldık.Bunun maliyeti nedir ve siz yapabiliyormusunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.