Opel Vectra-C Otomatik Şanzıman Tamiri

Opel Vectra otomobillerinizin otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Özellikle Vectra-C otomatik şanzıman tamiri hizmetinde iddialıyız. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Opel marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız. Opel vectra-c otomatik şanzıman tamiri Opel Vectra-C Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Opel Vectra otomatik şanzıman tipleri:
 • Opel Vectra 55-51SN (Aisin AF33) Otomatik Şanzıman Tamiri – 5 ileri vites                                                       
 • Opel Vectra AF40 (Aisin TF80SC) Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 ileri vites                                                   Alfa-Romeo-159-AF40-TF-80SC-Otomatik-Sanziman-Tamiri

Vectra-C 2.2 Dti Şanzıman Sorunları

Vectra-C 2.2 Dti araçlardaki 55-51 şanzımanların en sık rastlanan şanzıman şikayetleri şunlardır:
 • Tork Konvektör (Tirbün) problemleri: Bu arıza olduğunda genellikle P0740, P0741 ve 2757 arıza kodu ile karşılaşırsınız. Sıklıkla karşılaşılan durumda yüksek hızda giderken, örnek 120-130 km/saat hızda 5. viteste, Esp on/off ışıkları ve abs ışıkları yanar ve araç kendisini 4.viteste korumaya alır. Durdurup tekrar kontağı açınca normal haline döner. Bu arıza olması durumunda tork konvektör (tirbün) revizyon işlemi gerçekleştirilirken şanzıman beyininde açılıp tamir olması gerekmektedir.
 • Vites D ve R’ye alındığında vuruntu: Aracı vitese aldığınızda geç doldurma, iki kez doldurma gibi arızalar firmamızda garantili olarak tamir edilmektedir.
 •  Vites geçişlerinde vuruntu: Özellikle 3’ten 4’e geçerken boşa düşme veya sarsıntı en fazla karşılaşılan sorundur. İlk etapta selenoidler ve beyinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Atco Otomatik Şanzıman olarak geliştirdiğimiz test makinamız ile şanzımanınız sökülmeden belli noktalardan basınç vererek içerisindeki problemleri tespit edilebilmektedir.

Vectra-C 1.9 Dti Şanzıman Sorunları

Vectra-C 1.9 Dti araçlardaki AF40 şanzımanların en sık rastlanan şanzıman şikayetleri şunlardır: Kalkışlarda vuruntu: Şanzımanın kullanım ömrü sonlarına doğru özellikle ilk kalkışlarda ve geri viteste vuruntu sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu problemi özellikle araç ısınınca dur kalklarda, örnek vermek gerekirse trafikte lambada durduktan sonra kalkarken yaşayabilirsiniz. Aracınız önce bir iki saniye bekleterek vitese geçecek ve ardından bir vuruntu ile hareket edecektir. Bazı durumlarda müşterilerimiz şiddetli vuruntularda “arkadan bir araç çarpmışçasına” ifadesini bile kullanabilmektedir. Otomatik şanzıman vuruntusu ve viteslerde boşa düşme: Sıklıkla karşılaşılan bir başka Opel Vectra-C 1.9 Dti otomatik şanzıman sorunu otomatik şanzımanda vuruntu olarak tanımlanabilir. Kilometre arttıkça, vites geçişlerinde zorluk kendisini sarsıntılar ile belli eder. Özellikle 4’ten 3’e, 3’ten 2’ye geçişlerde vuruntu yaşıyorsanız ve/veya benzer şekilde aynı vites geçişlerinde vites yükseltirken kaçırma/boşa düşme görüyorsanız şanzıman beyini revizyon edilmelidir. İstanbul genel merkezimizde ayrıca Atco otomatik şanzıman olarak geliştirdiğimiz makinamız ile “şanzımanınız sökülmeden” basınç testi yaparak şanzıman iç kısmındaki problemleri gözlemleyebilmekteyiz. Zira Aisin üretimi otomatik şanzımanlarda , selenoidler veya şanzıman beyni olabileceği gibi, bazı durumlarda şanzıman içerisindeki aşınmalarda vuruntuya neden olabilmektedir. Tork konvertör sorunları: Genellikle bu arıza yaşanmaya başladığında P0741 tork konvertör köprüleme hatası arızası ile karşılaşılır. En belirgin şekli rampada aracın vites değiştirmemesi ve yokuşta çekişte zorlanmasıdır. Bu durumlarda, eğer arıza bir süredir yaşanıyorsa, tek başına türbün revizyonu önermemekte, şanzıman beyninin kontrolünü de tavsiye etmekteyiz.

Opel Vectra-C Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Opel otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir. Opel Vectra araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Opel Vectra şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Opel Vectra-C Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Opel Vectra-C Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16 Opel Vectra-C Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17 1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Opel Vectra-C Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Opel Vectra-C şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Opel Vectra-C otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz. Opel Vectra-C şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel Vectra-C şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Opel Vectra-C Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:
 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz
Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır. Eğer Opel Vectra-C aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

52 thoughts on “Opel Vectra-C Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Ahmet uçar
  Ahmet uçar / Cevapla 20 Temmuz 2019 at 14:34

  Merhabalar, opel vectra c 1.9 dizel 6 tam otomatik araç anladım. 4 ten 5 e ve 5 ten 6 ya geçişte vuruntu yapıyor? Sorun neler olabilir ve masrafı? Bu arada şanzıman hidroliğinin değişmemiş herlade..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 13:12

   Ahmet Bey, sorun hidrolik üniteden veya selenoidlerden kaynaklanabilir. D veya R’ye aldığınızda vuruntu var mıdır?

   • Ahmet Uçar
    Ahmet Uçar / Cevapla 28 Temmuz 2019 at 11:48

    D den R ye alınca Vuruntu yok. Vites geçişleri yavaş. 1. Vites ağır

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 08:36

     Ahmet Bey, muhtemel bir tork konvertör veya şanzıman beyni problemi yaşıyorsunuz. İsterseniz sadece beyini (hidrolik üniteyi) söktürüp bize gönderin, gerekli test işlemlerini gerçekleştirelim.

   • fatih celikel
    fatih celikel / Cevapla 28 Nisan 2023 at 21:24

    merhaba.
    af23 otomatik sanziman vectra c sahibiyim araç 3.viteste boşa çıkıyor.ariza hakkında bilgi verebilirmisiniz.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 2 Mayıs 2023 at 10:05

     Merhaba Fatih Bey, boşa düşme gibi arızaların çoğunluğu şanzıman beyninden kaynaklanabilir. Bir ihtimal beyinle birlikte şanzımana da işlem gerekebilir.

 2. Turgay
  Turgay / Cevapla 24 Ağustos 2019 at 10:03

  Slm 2005 model vectra c kasa otomatik vites aracım var araç ısındığı zaman vites geçişleri vuruntu yapıyor nedeni ne olabilir yağ filtre değişse düzelirmi

 3. ERKUT
  ERKUT / Cevapla 9 Ekim 2019 at 13:14

  vectra 1,9 dizel aracımın AF40 Tf80 şanzıman tipi kulanılmaktadır fakat tech2 cihazına bağlandığında hiç bir arza gözükmemekte arza ışıklarıda yanmamakta 1vitesten 2ye geçerken 2500devirde (geç atıyor) atıyor vitesi sonrasında sıkıntıyok ama 2den 1 e düşerken yığılma yapıyor şanzımanda sızıntı var biraz acaba yağsızmı kaldı yada başka sıkıntıda olabilirmi

  • ERKUT
   ERKUT / Cevapla 9 Ekim 2019 at 13:17

   eklemeyi unuttum bazen ani fren yapınca stop ediyor teşekürler şimdiden

   • Can
    Can / Cevapla 12 Aralık 2020 at 01:28

    Araç vectra c 1.9 cdtı durkalkta vuruntu var gec doldurma var

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 13 Aralık 2020 at 23:19

     Merhaba Can Bey aracınızın şanzımanında mekaniksel bir arıza vardır. şanzımanın basınç kaçırmalarında bu arızaları verir.

   • Furkan
    Furkan / Cevapla 26 Ocak 2023 at 00:12

    Bizde 2007 model 1.9 opel Vectra var. Araba önceden geri vitese geçerken vuruntu yapıyodu.1 haftadır araba 3.viteste sanki boşa almışız gibi gaz verdiğimiz hâlde hareket etmiyordu.Bugün yolda giderken ışıklarda durduk geri kalkarken dırrrr diye titremeye başladı istop etti.Geri vitese attık geçmedi bi anda geçti geri istop etti.Sonra bekledik 1 saat sonra çalıştırdık yine titreme yaptı ama gaz verdik hareket etti araba.Giderken arabada bir sıkıntı yok ama durduğumuzda sıkıntı yok geriye attığımızda da istop ediyo.Nerede bir sıkıntı olabilir.
    TOKAT TURHAL

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 26 Ocak 2023 at 12:52

     Merhaba Furkan Bey, bu tip arızalarda problem şanzıman beyninden kaynaklı olabiliyor. Özellikle boşa düşme sorunu şanzıman beyninden kaynaklanacağı gibi şanzıman içindeki basınç kaçağından dolayı da olabilir. En doğru teşhisi araca cihaz bağlayıp arıza kodlarını aldıktan sonra söyleyebiliriz. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 4. Ferd
  Ferd / Cevapla 31 Aralık 2019 at 01:21

  Bende 97model opel vectra gls otamatik fites arabam var fites gecislerinde en ufak sıkıntı yok ama N. Yani bosa alınca RGeriye gecmiyor biraz firen basılı tutmamyafa parka alıp tekrar re yaptıgımda gecmiyor bazende gec algılıyor yagsı yeni deyisti Baska herhangi bir sorunyok nedeni ne olabilir tsk

 5. Suat Anıl BALAT
  Suat Anıl BALAT / Cevapla 18 Ocak 2020 at 12:08

  2006 Opel vectra c 1.9 cdti aracımız var .3 ten 4 e geçerken vuruntu yapıyor bir de zaman zaman sanki boştaymış gibi gaz alıyor sonra da vitese geçiyor.Acaba sorun ne olabilir bunu çözmek bize kaça çıkar.Ya da şanzımanı tamamen elden geçirmek bize ne kadara çıkar.Bilgi verirseniz sevinirim.

 6. aydın
  aydın / Cevapla 29 Ocak 2020 at 10:22

  merhaba opel vectra 3.2 V6 gts aracım var uzun yoldan geldik sonra seyir halindeyken şehir içinden birden hiç bir ses ve uyarı gelmeden boşa atmış gibi oldu ve R-D cektıgımde arac hareket etmıyor geçişleri gayet iyi zorlanma yok neden olmuş olabılır
  kolay gelsin.

 7. Nuri
  Nuri / Cevapla 2 Şubat 2020 at 16:19

  2003 model vectra c 2.2 benzinli otomatik vites araca sahibim.kalkislarda vuruntu yapiyor.o kadar cok vuruyorki arac neredeyse durmuyor.vites gecisleri normal gibi ama komple bakim yaptirisam kaça mal olucak?ispartadan yaziyorum gelsem zaman olarak ne kadar surer?bilgi verirseniz sevinirim.

 8. SEMİH
  SEMİH / Cevapla 11 Şubat 2020 at 21:06

  Slm bende 2003 Opel vetra C var 2.2 otomatik vites sorunum şu kalkışta vites değişiminde hiçbir sıkıntı yok ama araç 120 km yi geçtiginde araç ağrıza ışığı yakıyor ve durduğumda araç 5 inci vites te takılı kalıyor parka da alsam tekrar D ye alıyorum araç yine 5 de sonra aracı parka alıp istop edip tekrar çalıştırdığımda araç 1de oluyar ve arıza ışığı sönüyor 120 geçmezsem asla yanmıyor sorun ne olabilir

 9. Alper
  Alper / Cevapla 21 Mart 2020 at 23:48

  Opel vectra c kasa 1.9 otomatik vites kullaniyorum. Arac Parkta takili kaliyor D ye veya Baska vitese gecmiyor bu iki oldu sikinti ne olabilir acil bilgi verirmisiniz

  • Ensar
   Ensar / Cevapla 24 Şubat 2024 at 04:28

   Merhaba Alper Bey, 4 yıl geçmiş ama eğer görürseniz yanıtlarsanız sevinirim. Aracın parktan diğer viteslere geçmeme sorunu neyden kaynaklanmıştı?

 10. İsmail Hakkı ışık
  İsmail Hakkı ışık / Cevapla 25 Nisan 2020 at 03:49

  Merhabalar aracım 2.2 2004 elegans araç isininca viteste vuruntu başlıyor şanzıman saçmalıyor resmen vitesler zor geçiyor sogukken hiçbir problem yok ne yapmam gerek tamirci çözemedi birsürü param gitti arabadan soğudum değiştirmediği parça kalmadı yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin

  • Kemal
   Kemal / Cevapla 11 Ağustos 2020 at 18:08

   Aynı araç ve aynı sıkıntı bendede oluyor çözüm buldunuz mu

 11. Vural adik
  Vural adik / Cevapla 1 Mayıs 2020 at 09:13

  Merhaba opel vectra c 3.2 gts aracım 55 51 Sanzuman yeni revize edildi tork konvertörü tamır edildi ancak arac 1743 arıza sı veriyor aracta 4. Ve 5. Videste gaza anı basmazsan 1500 2000 devirlerde asırı bi titreme sonrasında 5. Viteste takılı kalıyor cekiş düdük aracta 140dan sonra cok isteksiz titreme olayı Sanzuman yapıldıktan sonra basladı takılı kalma oncesindede vardı yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar

 12. Murat
  Murat / Cevapla 6 Mayıs 2020 at 00:34

  Merhaba 2.2tdi otomatik şanzıman aracım var geriviteste kaydırma yapıyor ve 2den 3e geçişte geç atışyapıyor hızlanıyorum sonrasında araç Hız yaparken frene basıp yavaşlatmak istediğim de devir düşüyor fakat vites 5te yada 4de kalıyor Manuel alıp düzeltiyorum help lütfen

 13. burak setkaya
  burak setkaya / Cevapla 11 Temmuz 2020 at 00:10

  Merhabalar…

  Signum 1.9 ctdi Af40 ttipi şanzumanda şu sorunlar mevcut.

  Araç ısındıktan sonra vuruntu ve vites geçişlerinde sıkıntı mevcut.
  Araç yavaşlarken ara ara yığılmalar olabiliyor.
  Trip tonic de herhangi bir problem gözükmemektedir.

  Ankara da serviniz mevcut mu ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 13:15

   Burak Bey, Ankara’da sadece sökme takma işlemleri yapan anlaşmalı servislerimiz var. şu anda aracınızda şanzıman beyni problemi var gibi gözükmektedir.

 14. sedat
  sedat / Cevapla 8 Eylül 2020 at 12:38

  Merhaba,
  2005 Vectra 1.9 dizel otomatik aracım var. Araç son birkaç gündür özellikle 3 ten 4 e geçerken gecikme yaşıyor ve araç devir yükseltip bağırıyor. hatta seri kullanımda ekranda 4.vites ibaresi yazmasına rağmen gaza bassam bile araç sanki boştaymış gibi deviri sona kadar alıp bağırıyor ama araç gitmiyor. bir defa da seyir halinde 6.viteste takılı kaldı araç ve kenara çekip kontak kapat aç yapıp o şekilde düzeltebildim. manuele alıp değiştirmek istediğimde bile değişmedi vitesler. biraz da vuruntulu vites geçişleri olmaya başladı.

  sorunla ilgili tahminleriniz nedir ? tahmini bir maliyet verebilir misiniz?

 15. arif demirci
  arif demirci / Cevapla 9 Aralık 2020 at 15:40

  merhabalar aracım 2005 1.9 cdti aracım soğukken hiç bir problem yok ısınınca dur kalklarda vuruntu var ısınınca r ye aldığımda sarsıntı yapıyor malatyada yaşıyorum burda otomotik şanzıman tamircileri pek işten anlamıyorlar o yuzden baktırmadım hiç aracımın sorunu ne olabilir tamiri ne kadar tutar şimdiden teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 20 Ocak 2021 at 09:44

   Merhaba Arif Bey aracınızdaki problem şanzıman içi kaynaklanan bir arızadır. İlk etapta selenoid kontrolü daha sonra şanzıman içi bir mekaniksel inceleme yapılması gerekiyor.

 16. Bahadır
  Bahadır / Cevapla 14 Aralık 2020 at 09:18

  Merhabalar Opel Vectra c 2.2 GTS otamatik aracımda manuel de 5. Vitesten düşürdüğümde 2. Vitese geçiyo 1.3.4. vitese geçmiyo sorun ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Aralık 2020 at 11:47

   Merhaba Bahadır Bey aracınızda bulunan arıza beyin kaynaklı bir arıza olarak gözlemlenmektedir. Beyin kontrolünde bir arıza çıkmaz ise mekaniksel olarak şanzıman içi bir kontrol gerekiyor. Dilerseniz İstanbul yada İzmir şubemize ücretsiz test için bekleriz.

   • Bahadır
    Bahadır / Cevapla 14 Aralık 2020 at 19:48

    Bide şunu unuttum söylemeyi expere soktuğum zaman şanzıman yağ borusunda kaçak var dendi acaba yağsızlıktan mıdır İzmir şubeniz nerdeydi acaba

 17. Fatih
  Fatih / Cevapla 30 Ocak 2021 at 00:25

  Merhaba hayırlı işleriniz olsun.
  2006 model 1.9 dizel otomatik c2 serisi vectra aracımın vites geçişleri hafif vuruntulu oluyor. Örneğin vites p halinde iken d haline çekince hafif vuruntu hissediyorum. R haline gelince de hissediyorum. Şeri halde giderkende hafif hissediyorum.Arabanin şanzıman yağını degistirdim değişen bisey olmadi. Cok hafif bi uğultu da duyar gibiyim şanzıman dan mı geliyor bilmiyorum. Sizce sorun ne olabilir tahmini çözümü ve fiyatı nedir acaba en kısa sürede sizi ziyaret edicem hayırlı işler tekrar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Şubat 2021 at 17:29

   Merhaba Fatih Bey aracınızdaki arıza hidrolik beyin kaynaklı bir arızadır. Aracınızın selenoid beyin kontrolü Yapılması gerekiyor.

 18. İlhami
  İlhami / Cevapla 3 Şubat 2021 at 23:25

  Merhabalar Saab 9-3 2005 1.9 otomatik şanzıman araca sahibim. Galiba Opel vectra C kasa ile aynı motor şanzıman. Araç dur kalkar vuruntu r atınca vuruntu ve akü ışığı yakıyor. Cihaz ile erişim sağladığımız da hiç bir hata kodu yok. Yağını değiştirdik sorun gitmedi. Arıza neden kaynaklandığını ve sizde gönderirsek çözüm üretebilir misiniz. Teşekkür ederim.

 19. Seyfun
  Seyfun / Cevapla 18 Mart 2021 at 22:25

  Aracım 2003 Opel Vectra c kasa otomatik vites vites göstergesinin olduğu yerde yan yana üç nokta var şanzıman büyük viteste takılı kaldı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mart 2021 at 10:29

   Seyfun Bey, aracınız kendini 4. viteste bırakıyor ve kontağı kapatıp açınca düzeliyorsa şanzıman kendisini korumaya alıyordur.

 20. İsmaiş
  İsmaiş / Cevapla 25 Mayıs 2021 at 17:14

  Abi benim 2003 c kasa 2.2 otomatik Şanzuman ı ısınınca vuruntu yapıyor. Uzun yolda yapmıyor sabah sogukkende yapmıyor. Bunun şanzumanın balatası degişti. Beyni yapıldı tribün yapıldı. Hala sorun devam ediyor bana şimdide valften diyorlar ne yapmam lazım

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mayıs 2021 at 08:57

   İsmail Bey, beyni yapıldı diyorsunuz fakat şimdide valften kaynaklı diyorsunuz yaptırmış olduğunuz yer valflerinize müdahale de bulunmadı mı? Selenoid gubunda onarım yada değişiklik yapıldı mı?

 21. Koray
  Koray / Cevapla 17 Nisan 2022 at 00:38

  Merhabalar. Aracım 2003 Vectra C 2.2 Elegance.
  3 yıldır yılın belirli dönemlerinde Selenoid electrical arızası verip yaklaşık bir ay boyunca şanzımanda gariplikler oluyordu ve araç 2. ve 5. viteste kullanılabilir halde kalıyordu. ilk zamanlar kontak açıp kapatınca düzelme oluyordu ancak sonra bu da kar etmedi. garip olan kısmı şu ki; bu arızayı yaklaşık bir ay verip sonra kendi düzeliyordu ve hiç bir sorun olmadan şanzıman çalışmaya devam ediyordu. bu yıl ise tekrar bu durumu yaşadım ama daha uzun sürdü ve sonra tekrar düzeldi ancak fazla uzun sürmedi. bu sefer de viteslerde geçiş normal gibi ancak 3 ten 4 e geçişlerde saçmalıyor ve vites kendini toparlayamıyor. bir de araç ilk kalkışlarda gaz normal olmasına rağmen kalkışa boşta kalarak yaklaşık 3-4 saniye kadar geç başlıyor.

 22. fatih ç.
  fatih ç. / Cevapla 29 Aralık 2022 at 23:32

  merhabalar .
  aracım opel vectra c 2.2 dizel otmatik
  arcım 2 den 3 e geçtiğnde boşta kalıyor hareket yok.ekranda 3.vites gözüküyor aracı manuel kullanıyorum.arızanın hikayesi şöyle.motorun değişmesi gerekti değişimden sonra aracımın şanzımanında 3.vites arızası oldu.öncesinde sadece hafif vuruntu vardı geçişlerde.motorun montajından sonra oldu ne olduysa.
  arızanın sebebi nedir acaba .şimdiden teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 30 Aralık 2022 at 09:47

   Merhaba Fatih Bey, Belirtmiş olduğunuz arızaya bakılırsa ilk etapta solenoidler ve beynin kontrol edilmesi gerekir. Sorun çözülmezse şanzıman içine o zaman bakmak gerekebilir. Tabii yine de en doğru teşhisi aracı test edip arıza kodlarına baktıktan sonra söyleyebiliriz. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 23. Yasin Hatay
  Yasin Hatay / Cevapla 6 Ocak 2023 at 18:34

  Selamun aleykum.aracım 2003 model vectra 2.2 tdi dizel otomatik.şanzımanda yap sızıntıları var.fakat bulunduğum bölgede ve çevre illerde yapabilecek usta bulamadım.kimi yapamam diyor,kimi söküp geri takamam diyor,kimi parçası bulunmaz diyor.bir usta da baktı alttaki yan kapağın değişmesi gerek dedi.siz bunun tamirini yapabilir misiniz?yada çok uzak olduğum için gerekli parçaları istetsem elinizde mevcut mu acaba?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Ocak 2023 at 09:30

   Merhaba Yasin Bey, öncelikle yağ kaçağının nereden olduğunun tespit edilmesi gerekiyor. Size gerekli olan parçaların tespiti yapıldıktan sonra bize ulaşın biz parça tedariği konusunda size yardımcı olmaya çalışırız. Bize 0552 290 15 67 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 24. Mutlu dönmez
  Mutlu dönmez / Cevapla 18 Şubat 2023 at 01:43

  Merhabalar 2003 Vectra C 2.2 aracım soğukken 2 den 1 e düşerken vuruntu yapıyor ama ısınınca kesiyor birde ara ara d den r ye veya tersinde vuruntu yapıyor ısınınca olmuyor bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Şubat 2023 at 14:20

   Merhaba Mutlu Bey, şanzıman beyniyle alakalı bir problem olabilir. Aracınıza cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz.

 25. Erman bulut
  Erman bulut / Cevapla 9 Mart 2023 at 21:56

  Opel Vectra c 2005 1.9 cdti otomatik aracım soğukken d ye alınca vizildama sesi yapıyor iki sokak gidince ses gidiyor bir daha yapmıyor vites atmaları falan çok iyi sadece soğukken vizildama yapıyor neden yapar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Mart 2023 at 17:33

   Merhaba Erman Bey, net bir teşhis koyabilmek için sesin tam olarak nereden geldiğine bakmak gerekir.

 26. sinan güngör
  sinan güngör / Cevapla 18 Mart 2023 at 15:44

  2003 vectra c benzinli 5 ileri şanzıman ..2.2 motor otomatik
  Bu araçlara servislerinizde şanzıman bakımı yapılıyor mu?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 20 Mart 2023 at 10:00

   Merhaba Sinan Bey, aracınızda bulunan 55-50 şanzımanına şu an için hizmet vermemekteyiz.

 27. İsmail tosun
  İsmail tosun / Cevapla 3 Nisan 2024 at 00:09

  Opel Vectra 1.9 dizel otomatik arabayla dip gaz kalkarken vites atmıyor ama yavaş kalktığımda atıyor sorun nedir acaba nasıl çözülür yardım ederseniz sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Nisan 2024 at 13:11

   Merhaba, beyin ya da şanzıman içinde basınç kaybı olabilir. Size en yakın servisimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.