Nissan X-Trail Otomatik Şanzıman Tamiri

Nissan X-Trail otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Nissan X-Trail araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Nissan X-Trail otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra şanzıman şikayetleri artacak ve sürüş keyfiniz kaçabilir. Nissan X-Trail otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.Nissan X-Trail Otomatik Şanzıman Tamiri

Nissan X-Trail Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Nissan X-Trail Otomatik Şanzıman Tipleri

Nissan X-Trail araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Nissan X-Trail T30 RE4R01A (4 vites) Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Nissan X-Trail T31 JF613E/AJ0 (6 vites) Otomatik Şanzıman Tamiri – 2.0 Benzinli
 • Nissan X-Trail T31 CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF011E – 2.0 Dizel
 • Nissan X-Trail T32 CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF017E – 1.6 Dizel

Xtrail CVT Şanzıman Arıza Belirtileri

Eğer aracınızda aşağıdaki belirtilerden bir veya birkaç tanesi aracınızda mevcutsa muhtemelen CVT şanzıman arızası yaşıyorsunuz:

 • Sabit hızda giderken devir saatinde dalgalanma
 • İlk kalkışlarda kazıma sesi
 • Cvt şanzıman kayış sesi gelmesi
 • Şanzıman titremesi
 • Hızlanma veya sabit hızlarda silkeleme

CVT şanzıman titremesi en sık karşılaşılan X-trail şanzıman sorundur. Ayrıca bu şanzımanlarda genellikle karşılaşılan bir başka sorun ise ayağınızı gazdan çektiğinizde (bu bir kasis veya badalın üzerinden geçerken yavaşlamak için olabilir) tekrar gaza bastığınızda aracınızın aniden devirlenmesi, şanzımandan tırt diye bir ses gelmesi veya aracın tak diye sert bir şekilde vurması olabilir.

T32 Nissan XTrail 1.6 Dci Şanzıman Arızaları

2014 yılı ve sonrası üretimli dizel X-Trail araçlarda otomatik şanzıman olarak CVT8 olarak adlandırdığımız JF017E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan arıza devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir.

X-Trail Otomatik Şanzıman P17F1 Arıza Kodu

2014 ve sonrası 1.6 Dizel Xtrail Xtronic şanzımanlarda en sık karşılaşılan şanzıman arıza kodu P17F1 CVT Judder arızasıdır. Bu kodun oluşmasına neden, her iki kasnağa gönderilen basınçta olan tutarsızlıktır. 1.6 Dci silkeleme problemi olarakta geçen bu arıza gerçekleştiğinde aracınıza kısa sürede müdahale edilmesi gerekmektedir.

Eğer yukarıda bahsettiğimiz arızanın henüz başında iseniz ve P17F1 CVT Judder arızasına rağmen araçta bir silkeleme hissetmiyorsanız veya çok hafif bir cvt şanzıman titreme problemi yaşıyorsanız, arızanız yeni bir şanzıman beyni takılarak arızanız giderilebilir.

Burada kritik nokta araca yetkili servisten alınan yeni bir şanzıman beyninin takılmasıdır. Piyasadaki çıkma beyinlerle sorunların çok kısa bir sürede tekrar ettiği görülmüştür. Eğer yeni bir beyin ile probleminiz devam etmekte ise, şanzımanın revizyon olması gerekmektedir.

X-trail JF017E şanzımanlarda yeni beyin takıldıktan sonra mutlaka cvt şanzıman yazılmı özel CD ile adaptasyon yapılarak güncellenmelidir.

Bununla birlikte eğer aracınızda bulunan 3WX1B Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir. X-Trail CVT şanzıman arıza kodları:

 • P17F0 – CVT Judder (titreme) arızası
 • P17F1 – CVT Judder (titreme) arızası
 • P188E – Elektrikli hidrolik basınç pompası
 • P2765 – Hız sensörü arızası
 • P0715 – Hız sensörü arızası

Bu arızalarda X-trail şanzıman yağınızı değiştirmeniz arızanızı çözmeyecektir.

Garantili Xtrail CVT Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Nissan X-Trail otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir ve X-trail otomatik vites sorunlarını ortadan kaldırılmaktadır.

Çıkma CVT Şanzımanlara Güvenmeyin!

Özellikle 3WX1B kodlu T32 X-Trail 1.6 Dizel Xtronic CVt şanzımanların piyasada çok sayıda çıkma şanzımanı bulunmakta, bilinçsizce araç sahiplerine satılan bu şanzımanlar kısa sürede problem çıkarmakta ve tamiri mümkün olmamaktadır. Bunun sonucu araç sahipleri binlerce TL harcayarak mağdur olmaktadır. Doğru onarım yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, 0 216 365 95 00 nolu telefondan sizlere memnuniyet ile destek sağlanacaktır.

Nissan Xtrail Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Nissan X-Trail araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Nissan X-Trail şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Nissan X-Trail Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Nissan X-Trail Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Nissan X-Trail Şanzıman Yağı Değişimi

Nissan X-Trail şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Nissan X-Trail otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya cvt şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Nissan X-Trail şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Nissan X-Trail şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Nissan X-Trail Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Nissan X-Trail aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

22 thoughts on “Nissan X-Trail Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Kemal Akgün
  Kemal Akgün / Cevapla 18 Ağustos 2019 at 03:17

  2002 model 2.2 dizel xtrail aracım var bu aracımı otomatik şanzımana dönüştürmek mümkün müdür.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:59

   Kemal Bey, bu işlem yerine direk olarak otomatik bir araç almanızı tavsiye ederiz.

  • Yusuf uyar
   Yusuf uyar / Cevapla 18 Aralık 2022 at 00:09

   P17F0 -CVT JUDDER hata kodu çıktı bakımda.ne yapmam gerekiyor.ne kadar masrafla bu problemi çözebiliriz.simdiden cevabınız için teşekkürler

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 19 Aralık 2022 at 09:27

    Merhaba Yusuf Bey, judder arızalarında şanzıman içi ve şanzıman beyninde problem var demektir. Mutlaka şanzımanın içinin açılıp incelenmesi gerekir. Müdahele edilmediğinde ilerleyen süreçlerde bu arızalar P17F1, P17F2, P17F3 olarak farklı semptomlar gösterecektir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.
    Ayrıntılı bilgi almak için bize 0552 606 87 84 nolu telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

 2. MURAT KILIÇ
  MURAT KILIÇ / Cevapla 30 Aralık 2019 at 21:53

  Kardeşimim 2014 model xtrail 1.6 dizel otomatik aracında kalkışta boşta gaz alıyor ama d veya r moduna alınca araç kalkmıyor, stop ediyor. Arızanın nedeni ne olabilir ?

  • Faruk
   Faruk / Cevapla 5 Ocak 2020 at 16:38

   Benim sorunum da ayni.ne yapabiliriz acaba.05323406032 numaram

 3. Boşnak
  Boşnak / Cevapla 11 Nisan 2020 at 23:54

  2014 model x-trail bir aracımız var araç yolda giderken vites geçişlerinde titriyor ve yolda giderken kasılıyor sanki boyle 5 3 cekilmiş gibi

 4. Mustafa Bozkurt
  Mustafa Bozkurt / Cevapla 25 Temmuz 2020 at 01:15

  2002 nissan x trail 2.0 motor ve 198bin km de.vites geçişlerinde 1 2 saniye kadar devir yükselmesinden (4bin 5bin devir arasi) sonra vites geçişi sağlıyor. Araçta vuruntu falan yok.ariza nedir çözümü ve maliyeti ne olur?

 5. Taylan
  Taylan / Cevapla 5 Kasım 2020 at 19:44

  Merhaba! Nissan xtrail 2014 1.6 dizel aracım sabit hızda dalgalanma ve silkme yapıyor . Aracın arıza kodu P17F0 – CVT Judder (titreme) arızası aracım 70000 km de ve şanzıman yağı ve filtrelerin değiştirdim ama sorun halen devam ediyor . Aracı kontrol eden usta kavrama sıkıntısına bağlı türbün revizyonu gerekir diyor . arıza ve maliyeti hakkında bilgi alabilirmiyim teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Kasım 2020 at 17:56

   Merhaba taylan bey aracınızda judder arızasının nedeni türbün olmadığı gibi türbün revizyonu ile bu arızanız değişmeyecektir. Sadece boşuna masraf yapmış olacaksınız. Atco olarak iki adımlı revizyon önermekteyiz. Öncelikle beyninizin kontrol ve değişmi, olmaz ise şanzıman revizyonu gerekecektir.

 6. Muzaffer
  Muzaffer / Cevapla 15 Kasım 2020 at 21:02

  Merhabalar 2014 Nissan xtrail aracım var şu an 125 bin km de aracında bir süredir uğultu başladı ve bugünde seyir halindeyken vites geçişlerinde ve ayağını gazdan çekip tekrar bastığınızda bir titreme ve ileri geri şeklinde bir dalgalanma sallanma oluyor gibi sizce ciddi bir problemmi yoksa düşük maliyetle kurtarılabilirmi borç harç aldım arabaya birde böyle ciddi büyük bir masraf çıkarırsa kahrolurum açıkcası

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Kasım 2020 at 18:00

   Merhaba Muzaffer Bey, yazmış olduğunuz arızanın tespiti ve sağlıklı testi için araca ihtiyacımız var. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz ücretsiz test için sizi servisimizde misafir etmek isteriz. Artık olarakj çay ikramımız vardır 🙂

 7. BÜLENT
  BÜLENT / Cevapla 15 Kasım 2020 at 21:03

  2003 nissan xtrail 2.0 benzinli. arac belli bır yol yaptıktan sonra arıza moduna giriyor.vites değişimi yapmıyor.sanki 2. viteste kalıyor.devir 4000 devre kadar geliyor vites değişmiyor.aracı stop edip calıstırunca normale biniyor.
  sizce sorun şanzuman beyninde mi , yoksa şanzumanda mı ..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Kasım 2020 at 18:03

   Bülent Bey, aracın takılı bir viteste kalması kendisini korumaya almasıdır. Stop edip çalıştırınca beyin küçük bir reset atar ve tekrar aynı koşullar olana kadar aracı kullanabilirsiniz, fakat şanzımana verilen zarar zaman içerisinde artacaktır. Arızanın beyin mi şanzımanda mı olduğunu anlayabilmemiz için bizimle arıza kodunuzu 05305678991 nolu telefondan paylaşmanız gerekmektedir. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz, buyurun gelin bir çayımızı için, o esnada master teknisyenlerimiz aracınızın arıza koduna bakıp, yol testlerini gerçekleştirsinler. bu hizmetlerimiz ücretsizdir.

 8. Engin
  Engin / Cevapla 11 Aralık 2021 at 21:42

  2014 1.6 CVT şanzıman Xtrail araç vites geçişlerini geç algılıyor bana vites büyüten ve küçükten sensörün değişmesi gerektiği söylendi sizce sorun nedir birde fiyat olarak maaliyet ne olur ???

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Aralık 2021 at 07:24

   Merhaba, sensörden ziyade kasnak grubundan veya onlara hareket veren selenoid grubundan bahsediliyor olabilir. Size bu teşhisi kim koydu acaba? Dilerseniz, İstanbul Levent veya Kartal, Ankara, İzmir şubelerimizden birisine uğrayıp bir de bizim test ekibimize ücretsiz bir teşhis yaptırabilirsiniz.

 9. metin sarayköylü
  metin sarayköylü / Cevapla 5 Ocak 2023 at 23:17

  Merhabalar,

  2016 Model X-Trail aracım otomatik viteste iken 7. vitese atmıyor ve 6. viteste kaldığı için yüksek devirde gidiyor. Manuel vitese alıp 7. vitese atıyorum, ancak tekrar otomatiğe aldığımda yine 6. vitese atıyor.

  Bir öneriniz var mıdır acaba?

  Kolaylıklar dilerim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Ocak 2023 at 09:54

   Merhaba Metin Bey, öncelikle aracınıza cihaz bağlayıp arıza kodlarına bakmamız gerekmektedir. Arıza kodları bize sorunun neyden kaynaklandığıyla ilgili yüksek oranlı bir tahmin fırsatı veriyor. Belirtmiş olduğunuz arızaya bakılırsa hem şanzıman beyninde hem de şanzıman içindeki ünitelerde bir şeyler ters gidiyor olabilir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 10. Caglar ubay
  Caglar ubay / Cevapla 21 Kasım 2023 at 19:02

  Aracim xtrail 2014 1m6 dizel otomatik. D de iken arac sanki ust vitese atmasi gerekirken bir alt vitese atiyor ve ziplama yapiyor. Vitesi manuele aldigim zaman bor problem yok. Size getirmeyi dusunuyorum. Neden omma ihtimali var birde virma sesi geliyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Kasım 2023 at 17:35

   Merhaba, şanzıman içindeki tamburlarda ya da beyindeki solenoidlerle birlikte basınç kanallarında bir arıza olabilir. Ayrıntılı bilgi için 0552 606 87 84 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

 11. orhan çakır
  orhan çakır / Cevapla 18 Ocak 2024 at 23:22

  Merhaba , 2008 model nissan xtrail 2.0 dci 4×4 otomatik aracımda D konumunda seyir halinde hızım 80 in altın da ve devir 2000 in altında olduğunda aracın tümünde silkelenme sanki tırtıklı bir yol çizgisinin üzerinde gidiyormuşum gibi titreme oluyor.özellikle bu hız ve devir aralığında bu sorun oluyor.hızı 80 in üzerine çıkardığımda devir 2000 e gelince yada manuel moda aldığım anda düzeliyor .manuel modda aynı hız ve devirede kullanımda bu sorun olmuyor. bu sorun ile başlayan bir diğer sorunda rampa yukarı giderken araç 3 viteste ise 2 ye düşürmüyor devir düşüyor vites düşmüyor ve silkeleme yapıyor.düz yolda bunu yapmıyor sorunsuz bir şekilde vites dğişiyor.herhangi bir arıza kodu vermiyor.vites değişimleri vuruntulu değil çoğu zaman hissetmiyorum ancak vitesi yükseltmeden hemen önce bir miktar devir artışı oluyor.aracım 360 bin km de.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ocak 2024 at 10:04

   Merhaba, tork veya şanzıman beyniyle alakalı bir arıza yaşıyor olabilirsiniz. Öncelikle bir servise uğrayıp arıza kodlarına baktırmanız gerekiyor. Size en yakın servisimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.