Nissan X-Trail Otomatik Şanzıman Tamiri

Nissan X-Trail otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Nissan X-Trail araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Nissan X-Trail otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra şanzıman şikayetleri artacak ve sürüş keyfiniz kaçabilir. Nissan X-Trail otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Nissan X-Trail Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Nissan X-Trail Otomatik Şanzıman Tipleri

Nissan X-Trail araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Nissan X-Trail T30 RE4R01A (4 vites) Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Nissan X-Trail T31 JF613E/AJ0 (6 vites) Otomatik Şanzıman Tamiri – 2.0 Benzinli
 • Nissan X-Trail T31 CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF011E – 2.0 Dizel
 • Nissan X-Trail T32 CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF017E – 1.6 Dizel

Xtrail CVT Şanzıman Arıza Belirtileri

Eğer aracınızda aşağıdaki belirtilerden bir veya birkaç tanesi aracınızda mevcutsa muhtemelen CVT şanzıman arızası yaşıyorsunuz:

 • Sabit hızda giderken devir saatinde dalgalanma
 • İlk kalkışlarda kazıma sesi
 • Cvt şanzıman kayış sesi gelmesi
 • Şanzıman titremesi
 • Hızlanma veya sabit hızlarda silkeleme

CVT şanzıman titremesi en sık karşılaşılan X-trail şanzıman sorundur. Ayrıca bu şanzımanlarda genellikle karşılaşılan bir başka sorun ise ayağınızı gazdan çektiğinizde (bu bir kasis veya badalın üzerinden geçerken yavaşlamak için olabilir) tekrar gaza bastığınızda aracınızın aniden devirlenmesi, şanzımandan tırt diye bir ses gelmesi veya aracın tak diye sert bir şekilde vurması olabilir.

T32 Nissan XTrail 1.6 Dci Şanzıman Arızaları

2014 yılı ve sonrası üretimli dizel X-Trail araçlarda otomatik şanzıman olarak CVT8 olarak adlandırdığımız JF017E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan arıza devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir.

X-Trail P17F1 Arıza Kodu

2014 ve sonrası 1.6 Dizel Xtrail Xtronic şanzımanlarda en sık karşılaşılan şanzıman arıza kodu P17F1 CVT Judder arızasıdır. Bu kodun oluşmasına neden, her iki kasnağa gönderilen basınçta olan tutarsızlıktır. 1.6 Dci silkeleme problemi olarakta geçen bu arıza gerçekleştiğinde aracınıza kısa sürede müdahale edilmesi gerekmektedir.

Eğer yukarıda bahsettiğimiz arızanın henüz başında iseniz ve P17F1 CVT Judder arızasına rağmen araçta bir silkeleme hissetmiyorsanız veya çok hafif bir cvt şanzıman titreme problemi yaşıyorsanız, arızanız yeni bir şanzıman beyni takılarak arızanız giderilebilir.

Burada kritik nokta araca yetkili servisten alınan yeni bir şanzıman beyninin takılmasıdır. Piyasadaki çıkma beyinlerle sorunların çok kısa bir sürede tekrar ettiği görülmüştür. Eğer yeni bir beyin ile probleminiz devam etmekte ise, şanzımanın revizyon olması gerekmektedir.

X-trail JF017E şanzımanlarda yeni beyin takıldıktan sonra mutlaka cvt şanzıman yazılmı özel CD ile adaptasyon yapılarak güncellenmelidir.

Bununla birlikte eğer aracınızda bulunan 3WX1B Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir. X-Trail CVT şanzıman arıza kodları:

 • P17F0 – CVT Judder (titreme) arızası
 • P17F1 – CVT Judder (titreme) arızası
 • P188E – Elektrikli hidrolik basınç pompası
 • P2765 – Hız sensörü arızası
 • P0715 – Hız sensörü arızası

Bu arızalarda X-trail şanzıman yağınızı değiştirmeniz arızanızı çözmeyecektir.

Garantili Xtrail CVT Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Nissan X-Trail otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir ve X-trail otomatik vites sorunlarını ortadan kaldırılmaktadır.

Çıkma CVT Şanzımanlara Güvenmeyin!

Özellikle 3WX1B kodlu T32 X-Trail 1.6 Dizel Xtronic CVt şanzımanların piyasada çok sayıda çıkma şanzımanı bulunmakta, bilinçsizce araç sahiplerine satılan bu şanzımanlar kısa sürede problem çıkarmakta ve tamiri mümkün olmamaktadır. Bunun sonucu araç sahipleri binlerce TL harcayarak mağdur olmaktadır. Doğru onarım yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, 0 216 365 95 00 nolu telefondan sizlere memnuniyet ile destek sağlanacaktır.

Nissan X-Trail araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Nissan X-Trail şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Nissan X-Trail cvt otomatik şanzıman fiyatları için (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Nissan X-Trail Şanzıman Yağı Değişimi

Nissan X-Trail şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Nissan X-Trail otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya cvt şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Nissan X-Trail şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Nissan X-Trail şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Nissan X-Trail Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Nissan X-Trail aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

12 thoughts on “Nissan X-Trail Otomatik Şanzıman Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.