Bmw Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Bmw otomatik şanzıman tamiri konusunda Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, BMW otomatik şanzıman arızalarına (şanzımanda vuruntu, arıza lambası yanması, vites geçiş sorunu, vites  geçişlerinde vuruntu, tribün arızası, joystick vites arızaları, şanzıman beyni arızası) garantili çözümler üretmekteyiz. BMW otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir.

Bmw otomatik şanzıman

BMW Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Bmw-520i-Otomatik-Sanziman-Tamir-Servisi

BMW Hangi Şanzımanı Kullanıyor?

Ülkemizde Bmw parkı ele alındığında Bmw araçlarda bulunan otomatik şanzıman çeşitleri ağırlıklı olarak şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

 • ZF 5HP18 şanzıman – 1998 ve öncesi araçlarda
 • ZF 5HP19 şanzıman – 1997-2006 yılları arası üretilen araçlarda
 • GM 5L40E şanzıman – 1998-2004 yılları arası üretilen araçlarda
 • ZF 6HP serisi şanzımanlar – 2002-2011 yılları arası üretilen araçlarda
 • GM 6L45 şanzıman – 2006-2011 yılları arası üretilen araçlarda
 • ZF 8HP serisi şanzımanlar – 2009 yılı ve sonrası araçlarda

BMW Otomatik Şanzıman Çeşitleri

BMW grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

BMW Otomatik Şanzıman Arızaları

Aşağıda Bmw otomatik şanzıman sorunlarını genel şanzıman aileleri üzerinden sizler için kısaca özetlemeye çalıştık. Daha detaylı bilgi ve çözüm önerilerimize ilgili modelin bu sayfanın yukarıda belirttiğimiz linkinden ulaşabilirsiniz.

Bmw GM 5L40E şanzıman arızaları

Bu şanzımanın kullanıldığı Bmw araçlarında en sık karşılaşılan 3 problem D’de geç kalkış yapması, D ve R’de vuruntu, ani yüklenmelerde şanzımanın kendisini korumaya alması olarak sıralanabilir. 

BMW ZF Şanzıman Arızaları

Aşağıda kısaca vites sayılarına göre en çok karşılaşılan arızaları sizler için özetlemeye çalıştık. Eğer aracınız kasasına yönelik sayfamızı ziyaret ederseniz, daha detaylı arıza bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bmw ZF 5HP19 şanzıman arızaları

Bu şanzımanın kullanıldığı Bmw araçlarında en sık karşılaşılan 3 problem sabit hızda 1500-2000 devir arası devir saatinde gezinme, vites geçişlerinde vuruntu ve devir yükseltme ve kalkışta ağırlaşma olarak sıralanabilir. 

Bmw ZF 6HP serisi şanzıman arızaları

Bu şanzımanın kullanıldığı Bmw araçlarında en sık karşılaşılan 3 problem sabit hızda 1500-2000 devir arası devir saatinde gezinme, 4.vites ve 5.vites geçişlerinde arızaya düşme, 1-2 vites geçişinde vuruntu olarak sıralanabilir. 2.Nesil 6HP şanzımanlarda ise parktan çıkarken vuruntu ve vites pozisyonunun karışması, kendi kendine geçmesi sıklıkla karşılaşılır. Genellikle şu arıza kodları çıkar:

4F85: Ratio monitoring
4F8A: 4-5 geçisi problemli
4F83: C Clutch Failure
4F57: Shift Monitoring 1-2
4F5B: Shift Monitoring 5-6
4F4E: Gear Monitoring
4E8A Monitoring of valve position
507D Parking gear incorrectly disengage

Bu arızalardan herhangi birisi olduğunda aracınız “transmission fault” hatası verir ve kendini korumaya alabilir.

Bmw ZF 8HP45 şanzıman arızaları

Bmw 8 ileri otomatik vites şanzımanın kullanıldığı Bmw araçlarında en sık karşılaşılan 3 problem yağ soğutucusunun patlaması, D’ye, R’ye ve 1’den 2.vitese geçerken vuruntu ve 1300-200 devir arası silkeleme ve kasa titretme olarak sıralanabilir.

Bmw aracınızda şanzıman arıza lambası yanıyorsa, artık en yakın servise gitme zamanınız gelmiştir. Bmw şanzıman arıza lambası yanması, kritik durumlarda otomatik şanzımanın korumaya geçeceğinin habercisidir. Otomatik şanzımanın korumaya geçmesi durumunda  araçta genellik geri vites ve 4 veya 5.vites devrede kalır ve selenoidlere giden elektrik kesilir.

Önemli! Lütfen arabanızı koruma modunda uzun süre kullanmayın. Otomatik şanzıman basınç kaçaklarından dolayı şanzımanınız içerisini yakabilirsiniz.

Yaşadığınız şanzıman arızası araç kasanıza ve model yılınıza da bağlı olabilir. Arızanız ve çözümü hakkında detaylı bilgilere aracınızla ilgili hazırladığımız sayfadan daha detaylı olarak ulaşbilirsiniz.

Arıza Lambasını Söndürmek Çözüm Değildir!

Arıza lambasının cihazla söndürülmesi birçok durumda arızayı gidermeyecektir. Örnek vermek gerekirse otomatik şanzımanda vuruntu varsa cihazla arıza lambasını söndürmek, arıza sebebini çözmeyeceği için, yakın bir zamanda tekrar vuruntu ve şanzıman arıza lambası yanması ile karşılaşmanız muhtemeldir.

BMW Tork Konvertör Arızaları

Özellikle 6HP serisi ZF şanzıman kullanan Bmw araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır.

Bmw Türbin Arızası Nasıl Anlaşılır?

Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Bmw türbin arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size  kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır. Ayrıca şanzıman tork konvertörü kaçırmaya başlayınca şanzıman ısınması meydana gelir ve zaman içerisinde şanzımanın iç aksamına zarar vermeye başlar.

Kimi zaman şanzıman türbünü arızası kendisini alt devirlerde sarsıntı olarak belli etmektedir. Özellikle 1000-2000 devir arasında aracınızda sarsıntı hissediyorsanız muhtemel bir şanzıman türbünü arızası bulunmaktadır.

Gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip ZF tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir.

BMW Selenoid Valf ve Şanzıman Beyni Testi 

Bmw şanzıman arızası durumunda, arıza tespit cihazları otomatik şanzıman selenoid valf ve şanzıman beyni arızalarını elektriksel düzeyde tespit edebilir. Bununla birlikte fonksiyonel açıdan şanzıman beyninin ve selenoidlerin testi arıza tespit cihazları ile gerçekleştirilemez. 

Atco Mühendislik, selenoid testi ve 3 adet şanzıman beyni testi cihazları ile Türkiye’nin en kapsamlı selenoid ve şanzıman beyni test merkezidir. Bu sayede müşterilerimiz sadece gerekli parçaların değişimine ödeme yaparlar ve sunabildiğimiz otomatik şanzıman fiyatları, garantili onarım için oldukça uygundur.

Oldukça pahalı olan selenoid valflerin ve şanzıman beyninin test edilmeden değiştirilmesi, gereksiz şanzıman tamir fiyatları ortaya çıkmasına, arızalı parçaların tespit edilmemesi ve değiştirilememesi ise arızanın devam etmesine neden olacaktır. 

Bmw Şanzıman Tamiri ve Testi

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün BMW otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili Bmw şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

BMW araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz BMW şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Bmw Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Güncel BMW otomatik şanzıman fiyatı, Bmw şanzıman tamir fiyatı, Bmw tork konvertör fiyatı, Bmw şanzıman beyni fiyatları veya yaşamakta olduğunuz Bmw şanzıman sorunu için aşağıdaki numaradan bize ulaşabilirsiniz.

BMW Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

BMW Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Bmw Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Bmw şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Bmw otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya Bmw şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bmw şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Bmw şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Bmw Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Bmw aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

35 thoughts on “Bmw Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. muaz kalmaz
  muaz kalmaz / Cevapla 1 Temmuz 2019 at 22:28

  bmw 1.16 i 2008 model aracım ilk defa 227 bin km de şanzuman yagı değişimiyaptımiçinden çıkan yag siyah ve coksıvık bir yağdı yag değişimi yaptıktan sonra şanzuman arıza lambası sık sık yanmaya başladı iki sorum olacak
  1 arıza yag değişiminden kaynaklımıdır
  2 yağ değişimi sonrası adaptasyon yapmak şartmıdır

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 21:55

   Merhaba, arızanız muhtemelen yağ değişiminden ziyade artan kavrama boşluklarındandır. Değişim esnasında kavrama boşluklarını dolduran atıklar şanzımandan atıldığı için sürüş keyfinizi bozacaktır. Bu durumda adaptasyon yaparsanız, bir ihtimal bu arıza lambası olayından kurtulabilirsiniz. Öte yandan eğer arıza lambanız başka bir sebepten yanıyorsa bunun da detaylı araştırılması gerekecektir.

 2. Abdurrahman
  Abdurrahman / Cevapla 1 Kasım 2019 at 20:18

  Merhaba aracım 2014 BMW 220 d 80.000 km de şimdiye kadar bütün bakımları İstinye BMW serviste yapıldı. Üç gün önce trafikte durkalk yaparken birden gaza bastığım halde araç hareket etmedi çekici çağırıp servise çektik şanzıman dişlisinin kırıldıgını söylediler kullanıcı hatası deyip işin içinden çıktılar. Size getirsek bu arızayı çözebilirmisiniz maliyet tahmini ne kadar olur. Ve garanti ne kadar süre veriyorsunuz.

 3. Serkan gokce
  Serkan gokce / Cevapla 23 Aralık 2019 at 23:06

  Selamlar hollandadan 2008 model 520i e 60 kasa bmw aracimi bu yil icinde satin aldim kalkarken 10 _20devirleri arasinda bir titreme hissediyorum ve arac kalktiktan sonra bu titreme gidiyor bunuj icin sanzuman arizasi dediler ve sanzumani ayni blok numarasiyla cikma aldik ve taktik bu sanzumandada ayni titreme meydana geldi sokuldu baska sanzuman ve turbun koyuldu gene ayni problemle karsi karsiyayiz servise gidip arac sanzuman bilgilerini istedigimizde 6hp19 dedi bizim uzerine koydugumuZ 6hp 21 bu sanzumanda sanki hissettigim sey titremede araba yerinden 2ile kalkip devirsiz olarak aniden vites atmasi bir arabayi birinci vitestle kaldirip 3cuncu vitese takarsaniz araba titremeye baslar buda boyle bir sorun2. Bir sorum olacak sizlere bu sanzumanlar araca takildiginda nasil bir adaptasyon yapilma. Sekli var sanzumani taktiginda burdaki usta reset attim dedi…. baska bir ayarlama sekli varmidir bunun

 4. Çağdaş çetin
  Çağdaş çetin / Cevapla 10 Ocak 2020 at 19:58

  2009 BMW 116i otomatik gm şanzımanlı araç kullanıyorum aracım 2. Vitesten 3. Vitese geçişte vuruntu yapiyo bunun sebebi nedir? Diğer vites geçişlerinde herhangi bir problem yok.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 07:54

   Çağdaş Bey, probleminiz selenoidlerden kaynaklanıyor olabilir.

 5. Gönül
  Gönül / Cevapla 9 Haziran 2020 at 21:52

  Merhaba 316iE 46 2004 model BMW Araç için otomotik şanzıman fiatı ve yılı olarak bilgi rica ediyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Haziran 2020 at 07:01

   Merhaba, sökülü şanzımanın revizyon işlemi – 7.500 TL civarındadır. Yılı olarak neyi kastettiniz?

   • Burhan
    Burhan / Cevapla 26 Aralık 2021 at 00:17

    Hayırlı işler kolay gelsin 2010 model 7.30 d aracım var araçta gazdan ayağımı çekince vuruntu yapıyor aracın şanzuman adaptasyon u sıfırlıyor usta 30 km git sonra stop et sonra çalıştır diyo yapıyorum araç düzeliyor ama belli bir süre sonra tekrardan meydana geliyor vites düşüşlerinde vuruntu yapıyor yardımcı olursanız sevinirim 3.2.1 viteslerinde hissettiriyor

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2022 at 09:26

     Merhaba Burhan Bey, sorun mekanik veya aracın şanzıman beyninden kaynaklanıyor olabilir. Adaptasyonu 100 kez de sıfırlasınız, mekanik aşınmalar ortadan kalkmayacağı için sorun devam edecektir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’deki herhangi bir servisimize giderek ücretsiz diyagnoz işlemiminden faydalanabilirsiniz.

 6. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 8 Eylül 2020 at 14:41

  Selam ben yozgattan yazıyorum aracım e60 2006 model servis ustam tork konvertöründe arızası olduğunu 6hp19 serisi şanzımanı olan fakat arıza vermiedi arıza ışığı vs hiçbirşey yok gittiği yere kadar idare et şanzıman yağı yeni dedi yaptıracak olsak kaç tl ücreti var

 7. Ahmet Sami
  Ahmet Sami / Cevapla 29 Ekim 2020 at 22:54

  Merhabalar 2016 model F30 320i aracimda soğukken 1 den 2 ye geçerken çok nadir de olsa vuruntu yapıyor, ayrıca yine çok nadir vitesi d ye veya r alıyorum kendi kendine p ye aliyor, servise gittim şanzıman değişecek denildi sonra başka servise gittim yazılım problemi var dendi, başka servise götürdüm vites joystick arızalı dendi ancak kimse net birşey söylemedi sizce neyden kaynaklı bı sorundur.

 8. Erkan
  Erkan / Cevapla 4 Kasım 2020 at 01:41

  2007 mod 5.20 d. 6hp19 aracımın şanzıman soğutucusu bozulduğu için şanzıman yağına su karışmış bunun maliyeti nedir teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Aralık 2020 at 15:57

   Merhaba Erkan Bey aracınızda bahsetmiş olduğunuz arıza için öncelikle bir test yapılması gerekebilir. Bu tarz durumlarda öncelikle mekaniksel test ve cihaz testleri yapılması gerekebilir. dilerseniz İstanbul yada İzmir şubemize ücretsiz test için bekleriz ilk etapta aracı görmeden revizyon dememiz çok sağlıklı olmaz.

 9. zafer
  zafer / Cevapla 19 Kasım 2020 at 23:05

  2007 520d 163 lük sabah hava sogukken aracı çalıştırıp vitesi R yada D ye aldığımda araç titremeye ve sallanmaya başlıyo sağlam bir titreme sonra bir kaç kez D R alınca düzeliyor. Araç ısındıktan sonra hiç bir problem yok .Normal sürüşte en ufak kaçırma titreme şanzımanda en ufak bir arıza yok her hangi bir arıza koduda yok sizce ne olabilir

  hayırlı işler

  • Ahmet Kabil
   Ahmet Kabil / Cevapla 26 Ocak 2021 at 11:58

   Aynı sorun benim aracımda da var

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 26 Ocak 2021 at 14:01

    Merhaba Ahmet Bey sizin aracınızdaki problemi bizimle paylaşırsanız size yardımcı olmak isteriz.

 10. Feyyaz
  Feyyaz / Cevapla 9 Mart 2021 at 22:27

  Arabam 3.20d 2011 E90 araba 1 vitesten 2 gecerken bayağı hissetmeye başladım biryere aşmaya çalışıyip 2. Vitese giriyor hissi veriyor ne yapabilirim

 11. Hasan sariboga
  Hasan sariboga / Cevapla 16 Mart 2021 at 01:19

  S.a hayırlı isleriniz olsun 2004 model 525 benzin LPG li e60 aracımin sanzumani vuruntu ws bir şikayetim yokken arzaya gecip 3 viteste kaliyodu sanzumanciya gittim aracın tribün balataları elden gecti kart beyin degisti simdi ise 1 2 vites normal atarken arada bi sert atıp sert düşürüyor birde tam durma esnasında bazen rolentiyi assa çekiyor bugun cihaza baglattim manyetik walf 3 arzasi weriuor ve arza silinmiyor ama arac koruma moduna gecmiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Mart 2021 at 09:57

   Hasan Bey, kart beyniniz’ de çıkma parça mı kullanıldı ve durma esnasında rölantiyi kaç devire indiriyor? Bize aldığınız hata kodlarını paylaşırsanız size daha yardımcı olabilirim.

 12. Omer
  Omer / Cevapla 8 Nisan 2021 at 23:00

  Iyi akşamlar

  530xd
  2012
  258 beygir
  Dizel
  Ariza kodu yok

  1 2 Ve 2 3 Vitesler arasinda kesintili vuruntu var

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Nisan 2021 at 18:01

   Omer Bey, arızanızın bir çok nedeni olabilir şanzıman içerisinde ki taslardan, valfbody içerisinde ki selenoidlerden, pistonlardan gibi dilerseniz Atco İstanbul, Atco Ankara yada Atco İzmir şubelerimizden birisini ziyaret ederek ücretsiz bir şekilde ekspertiz hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 13. Ali
  Ali / Cevapla 2 Mayıs 2022 at 17:46

  Merhabalar arac 2015 model 530xd dizel şanzımanın arkasındaki ara şanzımanın aık kısmından yağ sızdırıyor ve hareket halinde aracın kasası hafif titreme yapıyor arza lambası şuan için yok ara şanzımanın iç parçalarını değiştireilirmiyiz fiyatı ne kadar olur teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Mayıs 2022 at 07:43

   Ali Bey, yağ kaçıran yeri görmeden bir yorum yapmamız mümkün değildir. Ara şanzımanın iç parçalarını değiştirmemize gerek var mı parçayı ancak gördükten sonra yorum yapabiliriz.

 14. Emin Sarpdere
  Emin Sarpdere / Cevapla 19 Temmuz 2022 at 08:48

  Merhabalar 2010 E90 320 biraz fazla gaz verildiğinde geri vites sürekli atıyor ileri olanlarda yüklenildiğinde geçerken vuruntu veya vitesten atma yapıyor.Bu arızalar aracı sabahtan getirsem gün içinde çözülebilir mi?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Temmuz 2022 at 10:09

   Merhaba Emin Bey, şanzıman içinde komplike bir arıza var gibi görünüyor. Şanzımanın arıza kodlarına baktıktan sonra işleme alınması gerekmektedir. Bu süreç bir günde çözülebilecek bir durum değil maalesef. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 15. Serkan
  Serkan / Cevapla 4 Ekim 2022 at 09:36

  Selamun Aleyküm kolay gelsin. 2014 f10 520i aracı çalıştırdıktan sonra ışıklarda start stop devreye giriyor, daha sonra araç kendi kendine çalışınca arkadan biri vurmuş gibi ileri atılıyor, fakat bunu çoğunlukla 1 kez yapıyor diğer ışıklarda durunca herşey normal çalışıyor. 2. problem; araç durduğu yerde sadece D den P ye geçerken vuruntu yapıyor diğer geçişlerde yapmıyor. Şimdiden teşekürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Ekim 2022 at 10:00

   Merhaba Serkan Bey, araçta birinci vites üzerinde çalışan tasda basınç kaçağı olabilir. Bundan dolayı araç D den P ye alırken vuruntu yapıyor. Daha net bir tespit için araca cihaz bağlayıp arızak kodlarına bakmamız ve canlı değerlerin alınması lazım. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Ekim 2022 at 10:01

   Merhaba Serkan Bey, araçta birinci vites üzerinde olan tasta basınç kaçağı olabilir. Bundan dolayı D den P ye alırken vuruntu yapar. Daha net bir tespit için araca cihaz bağlayıp arıza kodlarını almak ve canlı değerlere bakmak gerekiyor. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 16. Mustafa yılmaz arslan
  Mustafa yılmaz arslan / Cevapla 1 Nisan 2023 at 18:23

  Slmlar E36 kasa BMW 320 aracım otomatikten dönme manueldi bn tekrar otomatik zf 5hp18 bir sanzuman aldm taktırdım.arac şu an 4 viteste kalkıyor başka vitese geçmiyor d ve r konumuna aldığımda küt diye vuruyor.bilgisayara bağlandı üç tane hata veriyor bunlar
  Elektrikli mıknatıs shift lock
  Vites kolu pozisyonu L4
  Vites kolu pozisyonu L1 veriyor
  Bi kaç usta gezdim arızayı tespit edip yapamadılar öneriniz nedir.sorunu cozebilirseniz Ankara sasmaz daki yerinize gitmek istiyorum tşk ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Nisan 2023 at 08:34

   Merhaba Mustafa Bey, 5hp18 şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

 17. Eren Acar
  Eren Acar / Cevapla 8 Haziran 2023 at 22:59

  Merhaba ZF8HP45 bmw f10 dizel aracım var geri vitese taktığımda gaza bastığımda birden kasayı sallama yaparak geri gidiyor

  1.inci vites den 2 ye gecerken vurma yapıyor neden yapa bilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Haziran 2023 at 17:58

   Merhaba, araca cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz, daha önceden şanzımana işlem yapıldı mı?

 18. İbrahim özçelik
  İbrahim özçelik / Cevapla 10 Haziran 2023 at 19:21

  Mrb 520.d 2011 274 binde
  Aracimin sorunu f1 yani Manuele girmiyor ekranda giriyor ama normal d gibi gidiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Haziran 2023 at 14:51

   Merhaba, arıza kodlarına baktırmanızı öneririz. Kartla alakalı bir problem olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.