Bmw 5.20d Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW 5.20d otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites BMW 5.20d araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. BMW 5.20d otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. BMW 5.20d otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Bmw 5.20d Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW 5.20d Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz, Bursa Osmangazi ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

BMW 5.20d Otomatik Şanzıman Çeşitleri

BMW 5.20 serisi araçlarında GM şanzıman ve ZF şanzıman kullanmaktadır. BMW 5.20d grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

   • BMW 5.20d (E39) GM 5L40E Otomatik Şanzıman Tamiri

Bmw5.20d5L40Eotomatiksanziman

   • BMW 5.20d (E60) ZF 6HP19 Otomatik Şanzıman Tamiri

Bmw5.20d6HP19otomatiksanziman

   • BMW 5.20d (E60) ZF 6HP21 Otomatik Şanzıman Tamiri

Bmw5.20d6HP21otomatiksanzimannn

  •  
 •  
  • BMW 5.20d (F11) ZF 8HP45 Otomatik Şanzıman Tamiri

  • BMW 5.20d (F10) ZF 8HP45 Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW 5.20d Otomatik Şanzıman Sorunları

BMW 5.20d E60 şanzıman sorunu olarak en çok karşılaşılan problem otomatik vites vuruntusudur. Özellikle vites geçişlerinde yaşanan vuruntu ve sarsıntılar bir süre sonra sürüş keyfini ciddi olarak bozmaktadır. 6HP serisi şanzımanların kullanıldığı E60 5.20i araçlarda vuruntunun nedeni selenoidler veya şanzıman beyni olabileceği gibi, bazı durumlarda şanzıman içerisindeki aşınmalarda vuruntuya neden olabilmektedir. Firmamızda selenoid ve beyin testleri TÜBİTAK projesi ile hayata geçirdiğimiz özel makinelerde yapılmakta, firmamız bu konuda yurtdışındaki teknolojinin Türkiye’ye kazandırılmasında da örnek bir rol üstlenmektedir.

Bmw E60 şanzıman sorunu olarak en çok karşılaşılan bir diğer problem ise belirli vites geçişlerinde boşa düşme, kaçırma ve araç devrinin artmasıdır. Bu arızalar özellikle gaza yüklenildiğinde ve rampada kendisini belli ederler. En çok karşılaşılanı 4 vitese geçerken boş yapma, titreme, 4’ten 5’e geçerken devir saatinde kaydırma yapmasıdır. Eğer arıza ilerlemişse ekranda “transmission fault” hatası belirir ve şanzıman arıza lambası yanar. Bunun temel nedeni otomatik şanzıman basınç kaybı oluşmasıdır. Genellikle şu arıza kodlarını atar:

4F85: Ratio monitoring

4F8A: 4-5 geçisi problemli

Eğer aracınızda bu yukarıdaki iki arıza kodu mevcutsa, şanzımanın tamir edilmesi gerekmektedir. Firmamızda bu sorunlar garantili olarak çözüme ulaştırılmaktadır. Bir başka E60 şanzıman arızası 1’den 2.vitese vuruntulu geçiş, aracın her zaman 2.vitese geçmemesi, 2.vitese geçtikten sonra ayağınızı gazdan çekerseniz vuruntu, 6.vitese geçmeme ve 5.viteste kalma olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle şu arıza kodlarını atar:

4F83: C Clutch Failure

4F57: Shift Monitoring 1-2

4F5B: Shift Monitoring 5-6

4F4E: Gear Monitoring

Eğer aracınızda bu yukarıdaki arızalardan bir yada birkaç tanesi mevcutsa, şanzımanın tamir edilmesi gerekmektedir. Firmamızda bu sorunlar garantili olarak çözüme ulaştırılmaktadır.

ZF 6HP L1-L4 Switch Kart Arızası

Bununla birlikte E60 araçlarda bazen 5088 şanzıman switch arızası ve L1-L4 arızaları görülebilmektedir. Bu problem ancak şanzıman şalterinin değişmesi ile düzelebilmektedir.

Bmw F10 şanzıman olarakta bilinen 8HP45 serisi şanzımanın karşılaşlan en büyük sorunu şanzıman yağ soğutucusunu (eşanjörü) patlatmasıdır. Ortalama 100.000 km civarında gördüğümüz bu arıza sonucu şanzımanların sökülerek revize olması gerekmektedir. Eğer bu operasyonda şanzıman beyni ve selenoidleri incelenmez ve gerekli müdahale yapılmazsa, araçta vuruntu ve durmaya yakın titreme sorunları yaşanabilmektedir.

Bunun haricinde F10 şanzıman sorunları daha çok mekanik aksamlarda (kavrama tasları) yaşanan aşınmalardan dolayı vuruntu problemi, titreme, devir saatinde alıp verme, aniden yığılma sorunları ve D ve R’ye alınınca vuruntu olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzman teknisyenlerimiz ile şanzımanınız garantili olarak revize edilmekte ve vuruntu problemi ortadan kaldırılmaktadır.

BMW 5.20d Tork Konvertör Arızaları

6HP serisi ZF şanzıman kullanan BMW E60 5.20d araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Şanzıman türbünü arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size  kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır. Ayrıca şanzıman tork konvertörü kaçırmaya başlayınca şanzıman ısınması meydana gelir ve zaman içerisinde şanzımanın iç aksamına zarar vermeye başlar.

Bir başka Bmw E60 ZF şanzıman arızası alt devirlerde sarsıntıdır. Özellikle 1000-2000 devir arasında aracınızda sarsıntı hissediyorsanız muhtemel bir şanzıman türbünü arızası bulunmaktadır.

5.20d Tork Konvertör Tamiri

Bmw E39 şanzıman türbünü, yüksek titizlikle revizyon edilmesi gereken bir tork konvertörü çeşitidir. Ayrıca gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip 6HP serisi tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir. Firmamızda ZF şanzımanlara ait tork konvertörleri tam otomatik makineler ile garantili olarak yenilenmektedir.

Diğer bütün ZF serisi şanzımanlar gibi 5.20d F10 araçlarda bulunan 8HP45 8 ileri otomatik vites şanzımanların kritik yönlerinden birisi tork konvertörüdür. Bmw şanzıman tirbün sorunu olarakta bilinen, kalkışta titreme, sabit hızda devir dalgalanması gibi arızalar F10 Bmw araçlarda da görülebilmektedir.

BMW ZF Şanzıman Selenoid Valf Sorunları

Arıza tespit cihazları otomatik şanzıman selenoid valf ve şanzıman beyni arızalarını elektriksel düzeyde tespit edebilir. Bununla birlikte fonksiyonel açıdan şanzıman beyninin ve selenoidlerin testi arıza tespit cihazları ile gerçekleştirilemez. 

Atco Mühendislik, selenoid testi ve 3 adet şanzıman beyni testi cihazları ile Türkiye’nin en kapsamlı selenoid ve şanzıman beyni test merkezidir. Bu sayede müşterilerimiz sadece gerekli parçaların değişimine ödeme yaparlar ve sunabildiğimiz otomatik şanzıman fiyatları, garantili onarım için oldukça uygundur. Bmw 5 serisi araçlarda hizmetlerimiz:

 • ZF 5HP19 – selenoid ve şanzıman beyni testi
 • GM 5L40E – selenoid ve şanzıman beyni testi
 • ZF 6HP19 – selenoid ve şanzıman beyni testi
 • ZF 6HP21 – selenoid ve şanzıman beyni testi
 • ZF 8HP45 – selenoid ve şanzıman beyni testi

Otomatik şanzıman selenoid testi ve şanzıman beyni videolarımızı www.sanzimanbeyni.com sitemizden izleyebilirsiniz.

BMW Otomatik Şanzıman Testi

BMW 5.20d araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz BMW 5.20d şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel BMW 5.20d otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Garantili Bmw 5.20d Otomatik Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün BMW 5.20d otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

BMW 5.20d Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

BMW 5.20d şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. BMW 5.20d otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

BMW 5.20d şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve BMW 5.20d şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

BMW 5.20d Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

BMW 5.20d otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz BMW 5.20d şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

BMW 5.20d Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

BMW 5.20d Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Ustaya Sor – Bmw E39-E60-E61-F10 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer E39-E60-E61-F10 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

181 thoughts on “Bmw 5.20d Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. haluk recai tufançli
  haluk recai tufançli / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 00:37

  bmv 520 d aracımın ilk kalkışta hiç bir sorun yok sadece biraz kalkış performansı sorunu yaşıyoruz.1500-200 devir arasında titretme yapıyor.Ustalar tork konvertörü arızası diyorlar tamiri için 6000-6500 tl fiyat veriyorlar bana çok abartılı bir fiyat geldi acaba bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
  tlf:0532-786 60 83 haluk

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 16:40

   Haluk Bey, bu fiyatlar afakidir. Tork konverör arızaları yaklaşık 3.000-3.500 TL masrafla çözülebilmektedir. Eğer İstanbul’da iseniz aracınızı birlikte test edip kesin teşhisi koyabiliriz. Eğer şehir dışında iseniz konvertörü bize gönderirseniz azami 1.250-1.500 TL arası masraf çıkacaktır.

   • Emre D.
    Emre D. / Cevapla 22 Mayıs 2020 at 01:15

    İyi akşamlar, Bmw e60 520d 2008 model aracımla yolda ortalama 110 kmh ile giderken hafif yokuşa geldim ve aracım vites düşürdükten sonra vitesi kaçırdı ve devir 5bin devri fulledi. Hemen sonrasında ise turuncu şanzıman arıza ışığı sürekli olarak yanıyordu. Kontak kapatıp açınca düzeldi sebepleri neler olabilir ?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 21:42

     Emre Bey, kontağı açıp kapatmanız arızanızın kök nedenini çözmeyecek, ilk fırsatta tekrar aynı arızayı yapacaktır. Bmw e60 520 araçlarda bu klasik bir arızadır. Sorun şanzımanın içindne kaynaklanmaktadır. Garantili çözüm için firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Eğer istanbul veya İzmir’de değllseniz, size bulunduğunuz ilde yardımcı olabiliriz.

   • Osman
    Osman / Cevapla 18 Mart 2022 at 01:35

    Aracım 2012 520 d araç isiklirda durduğunda star stop devreye girip istop ediyor 6 7 saniye sonra çalışıyor ve vites park a düşüyor sebebi nedir yardımcı olursanız memnun olurum

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2022 at 00:18

     Osman bey, ışıklarda durunca start-stopun devreye girmesi normaldir. Bununla birlikte vites parka düşüyorsa bu şanzıman beyninden de kaynaklanabilir, şanzıman kartından da. Bu arızayı ancak servisimizde inceleyerek teşhisi koyabiliriz.

   • Tuna
    Tuna / Cevapla 2 Eylül 2022 at 00:03

    Merhaba ben Tuna e60 530d aracım gaza yüklendiğimde ikinci vitesden üçe geçmiyor veya boşa çıkıyor
    Nasıl yardımcı olabiliriz siniz

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 10 Eylül 2022 at 09:00

     Merhaba Tuna Bey, şanzıman içinde basınç kaçağı var görünüyor. Bu basınç kaçağı şanzıman beyindeki solenoidlerin görevini yerine getirmemesinden kaynaklanabilir aynı zamanda ikiden üçe geçişte görevli olan şanzıman içi clutchlardaki aşınmadan, yanıktan ve bozukluktan kaynaklanabilir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

  • Cem anıl kabalak
   Cem anıl kabalak / Cevapla 12 Temmuz 2020 at 03:46

   Merhabalar Aracım 2012 5.20 d.
   Uzun yolda 500 km 150-160 süratle gittm ve daha sonra şanzıman ısındı yolculuğa devam edin arac gücü azaltıldı die uyarı verdi . Klima cok iyi soğutmadı o ara. 2 dk sonra uyarı kalktı ve 400 km daha yol yaptım . Bu bir arızamıdır? Ne yapmalıym? Tskler

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 14:31

    Cem Bey, 8hp serisi araçlarda uzun süreli kullanımlarda bu aşırı sıcaklık uyarısını almaktayız. İlk etapta şanzıman yağ seviyesini, yağ radyatörünü ve soğutma sıvısı seviyesini kontol etmenizi tavsiye ederiz.

  • Sedat
   Sedat / Cevapla 29 Ekim 2020 at 21:41

   Merhaba aracım 2004 530i araç belli aralıklarla yolda seyir halinde vitesi boşa düşürüyor transmission fault arızası veriyor bilgisayar a baglattim L1-L4 arızası verdi tahmini masraf hakkında bilgi alabilir miyim yer İstanbul tuzla

   • Ahmet
    Ahmet / Cevapla 8 Ocak 2021 at 21:15

    Aynı arızayı benim araçta yaptı siz sorunu nasıl çözdünüz,yardımcı olurmusunuz.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 11 Ocak 2021 at 12:17

     Merhaba Ahmet Bey aracınızdaki arıza tam olarak nedir sizin aracınız size ne yaşatıyor. Dilerseniz İstanbul yada İzmir şubemize gelerek ücretsiz test yaptırabilirsiniz.

    • Ubeyd
     Ubeyd / Cevapla 13 Şubat 2021 at 02:08

     Bu sorun bende de oluştu kronikmi acaba aracım 2004 5.20 benzinli şanzımancıya gittim ve 5088 kodlu şanzıman şalteri L1 L4 arızası var dedi 4000 bin masrafı olduğunu söyledi.çözüm nedir. Teşekkürler

     • AtcoAdmin
      AtcoAdmin / 22 Şubat 2021 at 06:20

      Ubeyd bey, bu sorun kroniktir. Şalter arızalarında biz komple kartı değiştiriyoruz. Arkadaşımız nasıl bir çözüm önermiş yorum yapmamız doğru olmayacaktır.

    • Ubeyd
     Ubeyd / Cevapla 13 Şubat 2021 at 02:16

     Bursa’dan selamlar 2004 model 5.20 benzinli aracımda durduğumda park ve geriye vitesi taktığımda şanzıman arızasına düşünüyor.arızanın şanzıman şalteri L1 L4 olarak denildi. Çözümü nedir bunun iyi çalışmalar

     • AtcoAdmin
      AtcoAdmin / 22 Şubat 2021 at 06:21

      Ubeyd bey, şanzıman üzerindeki şalter bozulmuştur. Ya şalteri ya da kartı değiştirmeniz gerekmektedir.

     • Alii
      Alii / 26 Şubat 2021 at 19:29

      Merhaba aracım 2006 model 5.20d aracın vites yükseltilinde hiçbir sorun yok fkat şanzıman ısındığında genellikle 2 den 1 e düşerken bir sarsıntı ve lakırtı var ara ara nadiren 4 den 3 e kendi rölantide düşerken çok hafif titreme yapıyor sorun nedir

     • AtcoAdmin
      AtcoAdmin / 1 Mart 2021 at 14:16

      Ali Bey, 6 ileri ZF şanzımanlar bu tip arızaları genellikle beyinden daha sonra da şanzımanın içinden yapabilmektedir. Bununla birlikte en iyi yorumu ancak aracınızı test ettikten sonra söyleyebilmekteyiz. Bu yüzden ücretsiz test ve ekspertiz işlemleri için sizi İstanbul, Ankara, İzmir şubelerimizden birisine beklemekteyiz.

  • Rasit gurel
   Rasit gurel / Cevapla 18 Aralık 2020 at 08:48

   Merhaba

   antalyada yasıyorum 2012 model bmw 520d sorunum 1 ve 2 cı vıtese gecerken hafıf vurma yapıyor bırde vıtesi gaza basınca gec dusurme yapıyor sızce sorunum ne olabilir? Ve bana nasıl yardımcı olabılırsınız

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 18 Aralık 2020 at 16:05

    Merhaba Reşit Bey aracınızdaki arıza şanzıman içi mekaniksel bir arıza olabilir. Araç km niz nedir bu araçların bı kısmında eşanjör yağ soğutucusu patladığında bu arızaları yaşatabilir.

 2. Kadir
  Kadir / Cevapla 16 Haziran 2019 at 14:35

  520 d 2007 model aracım da devir saati çoğunlukla 3 ve 4 arası yokuş çıkarken çok fazla vuruyor ve arabayı zorluyor 3 bin devirde sabit kalıp uzun yolda bile 100 120 zor görüyorum nedir bunun masrafı acaba. Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Haziran 2019 at 21:03

   Kadir Bey, anlattıklarınız kadarı ile şanzımanın içerisinde basınç kaçakları mevcut. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

   • Mehmet Ali Özbek
    Mehmet Ali Özbek / Cevapla 19 Temmuz 2020 at 12:26

    Merhaba, aracım 1400-1800 devir arasında sabit giderken devir saatinde dalgalanma oluyor ve araç sanki bozuk yolda gider gibi vuruntu yapıyor ve vites geçişlerinde yanlış hatırlamıyorsam 3’ten4’e geçerken hissettiriyor ve arabayı ileri doğru atıyor. Yüksek hızlarda sabit giderken olmuyor devir saatinde oynama olmuyor. Adana’da yaşıyorum. Sorunu nedir? Getirsem tamiri kaç gün sürer ve ne masraf çıkar? Teşekkür ederim.

  • Şahin
   Şahin / Cevapla 9 Şubat 2020 at 18:07

   320d e90 2012 184 lük var bizde abi.195 bine yeni geldik.Ilk aldigimizda devirde dalgalanma vardı.200kmlik uzun yola cıktık arac 160ta boşa aldı ariza yaktı söndürdük calistirdik gecti gitti.Sanziman yagini degistirin dediler.degistirdik bu sefer 1300 2000 arasi arabayi silkmeye basladi.Ilk zamanlarda 300 km yola ciksak da sanziman atmiyodu silkelemiyodu ama devir dalgalanmasi da vardi.simdi hem silkeliyor hem dalgalanma oluyor hem de 100 km icinde veya sıkıştırdıgımız zaman hemencecik atıyor.Sanliurfada 10 hatayda 15 bin para istediler yapmak için.Bize garantili bir sekilde fiyat verebilirseniz eger aracı istanbula getirebiliriz.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:27

    Şahin Bey, şanzımanınız içerisinde problemler mevcut. Dilerseniz bulunduğunuz ilde, dilerseniz İstanbul’da yardımcı olabiliriz. Bütün işlemlerimiz garantilidir.

 3. Harun Özcan
  Harun Özcan / Cevapla 28 Haziran 2019 at 19:15

  2011 BMW f10 5.20d 112.000km
  Araç N veya R’ deyken D ye alınca vurarak kalkıyor. Fireni salmadanda vurma yapıyor. Bilgisayara bağlanınca herhangi bir hata çıkmıyor. Normal gidişinde de herhangi problem yok. Sıkıntı neyden kaynaklanıyor olabilir masrafı ne kadardır yardımcı olabilir misiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 07:57

   Harun Bey, probleminiz hidrolik üniteden (şanzıman beyni) veya kalkış tasından kaynaklanabilir. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz aracınızı bir kontrol edip ekspertiz yapsınlar. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

   • Kerem Can
    Kerem Can / Cevapla 23 Ağustos 2019 at 13:51

    Merhaba yeriniz neresi yada ulaşabilirmisiniz 0505 022 6847 BMW’ 520d vuruntu yapmakta

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:27

     Merhaba, İstanbul ve İzmir’de iki yerimiz mevcuttur.

   • Erkan erden
    Erkan erden / Cevapla 4 Mayıs 2022 at 15:31

    BMW 1999 model E46 320i aracım var şanzıman yağı değişimi yapıldı fakat makina değil karter açılarak yapldi filitre değişti sonrasında 2-3 ay gibi bir süre geçti araç isindiktan sonra R ye alınca stop ediyor ve çekiş düşüklüğü var ne yapılması lazım Eskişehir deyim

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 5 Mayıs 2022 at 07:27

     Erkan bey, bahsettiğiniz arıza yağ değişimi ile geçmeyecek gibi gözükmektedir. Anlattığınız kadarı ile şanzıman içerisinde basınç kaçağı bulunmaktadır.

  • Fatih bey
   Fatih bey / Cevapla 3 Ağustos 2019 at 00:03

   Harun bey merhaba aracınızdaki sorundan bahsetmişiniz sorunu çözebildinizmi sormamdaki sebep aynı sorun şuan benim aracımdada var bilgi verirseniz sevinirim

  • Mesut
   Mesut / Cevapla 19 Ocak 2020 at 15:35

   2011 model 190 binde bmw aracım var. Bazen frene basıp Araba durduğunda titreyerek stop ediyor. Nadir oluyor. Sebebi ne olabilir.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 22:03

    Mesut Bey, aracınızı incelememiz gerekir ama tork konvertörü gibi durmaktadır.

 4. Seyit Mehmet Bütün
  Seyit Mehmet Bütün / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 23:57

  Merhaba 2005 mıdel E60 520i aracım ile seyir halinde iken aracımın vitesi boşa çıkıyor ve şanzuman arıza iambasını yakıyor geri vıtese (R) taktıgımda geri gidiyor tekrar D ye aidıgımda gitmiyor aracı istop edip calıştırdıgımda problemi geciyor sebebi nedir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2019 at 21:18

   Seyit Mehmet Bey, aracınız bir sebepten dolayı korumaya alıyor. Bu korumaya aldığı anda hafızaya bir arıza atar. Bu arıza kodunu bize söylerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz. Alternatif olarak eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

  • Alpay
   Alpay / Cevapla 27 Ağustos 2020 at 21:34

   Benim aracım 2010 bmw seri 5 yani 520 arabam bu hataya giriyor hata kodu420531. Güç kaynağı çıkış kademesi artıya kısa devre öteki kod 420901 bu arzaları veriyor araba d iken gidiyor stop ettiğinde veya d çıkardığında vitese geçmiyor stop edip bekledikten sonra düzeliyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Emrah
   Emrah / Cevapla 26 Şubat 2022 at 20:27

   .ustam merhaba bikaç gün önce e60 520 aracıma joistik vites kolu takmak için panelin altındaki soketleri çıkardım taktığımda araç s ve triptonic e geçmedi normal sürüş d hiç bir sorun yok teste soktum fakat vites panelindeki vites ışıkları yanmıyor s geçmiyor

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2022 at 00:19

    Emrah bey, muhtemelen bir soket yerine oturmamıştır.

 5. Göker
  Göker / Cevapla 29 Temmuz 2019 at 09:57

  Kolaygelsin.2009 5.20d otomatik vites arizasi var.vitesi boşa atiyor ve ariza lambasi yakiyor,daha sonra stop edip çalistirdigimda devam ediyor bu arizayi belli surelerde tekrarliyor.balikesirde bir ustaya gosterdim koduna bakti ve sanzuman degisecek dedi nasil yardimci olursunuz bana

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Ağustos 2019 at 07:19

   Göker Bey, şanzıman değişimi dediğiniz olay için şanzımanın komple için ve dışının kırılmış olması gerekir ki, böyle bir durum olduğunu düşünmüyoruz. Aracınız herhangi bir sebepten dolayı şanzımanınıza zarar vermemek için korumaya alıyor, stop edip tekrar çalıştırdığınızda geçici olarak arıza kodunu siliyor, tekrar aynı koşullar oluştuğunda tekrar korumaya alıyor. Büyük ihtimalle şanzıman hidrolik ünitesinde, selenoidlerinde veya mekanik kısmında bir arıza var ki, bu şanzımanlar sıklıkla tamir ettiğimiz şanzımanlardır. Değişimi gibi oldukça pahalı bir işleme gerek yoktur.

  • Ayhan
   Ayhan / Cevapla 9 Eylül 2019 at 00:15

   Merhabalar aracım 2008 5.20d lci. Aracım vites gecıslerınde bazen vuruntu yapıyor . bazende yeni basladı vites kucultugunde durmaya yakın sanırım özellikle 2. Vitese gectıkten sonra gazdan ayağını cektıkten sonra hissedilebilir bir şekilde direksiyon dahil titrmee yapıyor gaza basınca kesiyor.aracım 208.000 km de . Sanzıman yağı sanırım hiç değişmemiş eksik olabilir mi yada bir sanzıman adaptasyonu gerekir mi yardımcı olabilir misiniz ?

 6. Gökhan
  Gökhan / Cevapla 6 Ağustos 2019 at 22:23

  Merhaba 520 2007 model bir arac aracımin motorunu yikattim çalıştırdım 1km geldim stop etti transmission arızası verdi aracımı calistiramiyorum sebebi nedir acaba beyine baktım şu yoktu

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 09:07

   Gökhan Bey, verilen arızayı bir cihaza bağlatıp söyleyebilirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz. Eğer İstanbul’da iseniz aracınızı getirirseniz ücretsiz olarak bakabiliriz.

 7. Erhan
  Erhan / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 16:44

  5.30 gt otamatik aracımda 120yi gecince ekranda şanzıman hatası veriyor.ve ben durunca araba vitesi kendi kendine park moduna alıyor. Sonra araba soğuyup tekrar çalistirinca sorun yokmuş gibi görünüyor 120 yi gecince tekrar ayni hatayi veriyor sizce bunun sebebi nedir yardimci olursaniz sevinir teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Eylül 2019 at 08:14

   Erhan Bey, problem şanzıman kartından veya selenoidlerden kaynaklanabilir. Elektriksel bir arıza gibi gözüküyor. Herhangi bir cihaza bağlatıp arıza koduna baktırdınız mı? Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, o esnada biz de arızasına bakalım. Bu işlem için bir ücret almıyoruz.

  • Ali
   Ali / Cevapla 22 Ocak 2021 at 11:52

   Merhabalar bmw e60 530 2006 model aracım akü nedeniyle garaja çekildi araç döndüğünde sehir içinde motor ısıntıkdan sonra ışıklarda vurarak stop eder oldu garaja gitmeden böylebi sorun yoktu soğukken bişey yok ısınınca ışıklarda frene basınca vurarak stop ediyor sorun nedir acaba

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 25 Ocak 2021 at 09:20

    Merhaba Ali Bey aracınızdaki problem şanzıman içi kaynaklı mekaniksel bir arızadır. Dilerseniz ücretsiz yol ve cihaz testi için İstanbul, İzmir yada Ankara servis noktalarımıza bekleriz. Bu lokasonlara uzaksanız arıza kodlarını tarafımıza yollarsanız yardımcı olmak isteriz irtibat numaramız 0530 567 8991

 8. emre
  emre / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 20:00

  merhabalar atco servis aracım 5.20d lcı 2008 daha önceden size aracımı getirecektim uzaksınız diye gelemedim sanayide başka usta yaptı aracın sorununu 205 bin de iken turbün sorunu vardı kasisten geçme hissiyatı oluşuyordu zamanla coğalınca sanzumanı ındırdı usta ama hıc ıçime sinmedi 5.500 tl gibi bir para talep etti o da indirimliymiş sadece turbın tamır edildi burçlar değişti zf yağ ile filtre takıldı rakam bu şimdiki km 231 bin turbün sorunu vermiyor ama SERİ HIZLANMAK İÇİN yüklenince aracın altından tırtt diye cılız bir ses değil hafifde sarsıntı oluyor bu bazen 2000 devirde bazen 3000 devirdede yaptı normalde sakin bir araç kullanırım çok sevdiğim araçtan nasıl soğumaya başladım anlatsam uykularınız kaçar takriben fiyatlar nedir sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Eylül 2019 at 08:17

   Emre Bey, anlattığınız arızayı dinlemeden yorum yapabilmemiz çok zor. Dilerseniz uğrayıp bir çayımızı için, arızaya bir de bizim eskperlerimiz baksınlar. Belki korkulacak birşey yoktur veya aracın aktarma organları (akslar vb) ile ilgili bir sorunu vardır.

  • Ahmet
   Ahmet / Cevapla 29 Aralık 2019 at 16:09

   Merhaba aracım 2005 model 520i e60 araç D konumunda ilerlerken bi süre sonra aracı boşa düşüyor ve ekranda şanzıman ağrıza lambası yakıyor ve İngilizce olarak hızlandırıcı hatası yazıyor bu neyden kaynaklıdır

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:31

    Ahmet Bey, bir vites tasınızda problem var. Arıza kodunu tam yazarsanız, yardımcı olmaya çalışalım.

 9. Mustafa Selim Calayoğlu
  Mustafa Selim Calayoğlu / Cevapla 18 Eylül 2019 at 22:07

  Merhaba
  Aracın 2010 520d lci kasa
  Araç roantide p de çalışınca herhangi bir sıkıntı yok D ye alınca rolanti arada oynayıp yerine geliyor motor çalışması bir anda inip çıkıyor. P ye alınca sıkıntı yok. Gidişinde de herha gi bir sıkıntı yok. Acaba sorun ne olabilir.

  • Onur
   Onur / Cevapla 22 Ocak 2022 at 23:04

   Aynı sorun mevcut. Umarım yanıt alabiliriz servise gelmek istiyorum bu yanıtlar çok önemliler.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 7 Şubat 2022 at 00:58

    Onur Bey, genellikle tork konvertör arızalanmaya başladığında bu rölanti oynamasını gerçekleştirmektedir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Şubat 2022 at 00:57

   Mustafa bey, genellikle tork konvertör arızalanmaya başladığında bu rölanti oynamasını gerçekleştirmektedir.

 10. Sertaç Yaşlak
  Sertaç Yaşlak / Cevapla 27 Eylül 2019 at 15:08

  İyi çalışmalar
  Aracım agresif kullanımda bir sıkıntı yok fakat 100-120 km arasında gaz pedalini normal bir şekilde ezmeye başlayınca titreşim yapıyor 120 yi geçince tekrar normale dönüyor vurma kalkıyor 2011 5.20d

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:39

   Sertaç Bey, muhtemel bir tork konvertör arızası yaşamaktasınız.

 11. Yrs
  Yrs / Cevapla 5 Ekim 2019 at 16:18

  2011 f10 5.20d aracım var araç 60 km hızla giderken hafif titremeye başlıyor 120 kmde ise titreme çoğalıyor daha sonra yine yok denecek kadar azalıyor.ben gecen yıl sanayide tork konvektörü nu sıfır değiştim şanzuman açılıp rektefiye oldu ama sadece titreme azaldı.yardimci olursanız sevinirim hayırlı günler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:40

   Merhaba, aracınızdaki bu arızayı test etmek isteriz. Test için herhangi bir ücretimiz bulunmuyor. İstanbul veya İzmir’deki servislerimizden birisine uğrayabilirseniz, size yardımcı olmaya çalışalım.

 12. Erkan çelik
  Erkan çelik / Cevapla 22 Kasım 2019 at 22:15

  2011 f10 5.20d aracımda 1-2-3 geçerken aracı öne doğru itiyor ani. Sanki arkadan d0kunmuşlar gibi. 3-2-1 de de ani yığılma yapıyor. Tabii çok yavaş seyrederken. Örneğin lambalarda.
  Sorun ne olabilir?

  • erkan çelik
   erkan çelik / Cevapla 10 Aralık 2019 at 10:14

   bu sorunu yaşayan başka kimse varmı acaba?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 22:02

    Erkan Bey, biz bu sorunu başka bir müşterimizde yaşamadık. Dilerseniz İstanbul veya İzmir’deki servislerimizden birisine uğrarsanız, aracınızı test edebilir, daha net bir yorum yapabiliriz. Test ve ekspertiz işlemlerimiz ücretsizdir

   • Olcay Gumus
    Olcay Gumus / Cevapla 31 Temmuz 2023 at 02:51

    Iyi gunler. Sorunu cozebildiniz mi. Bende de ayni 2013 x1 de var ayni sorun

  • Ömer
   Ömer / Cevapla 5 Şubat 2020 at 06:33

   Merhabalar 2011 177.000 km 5.20 D aracımda her zaman değil bazen vitesi D konumuna aldığımda freni bırakıyorum aracın hafif hafif gitmesi gerekirken yaklaşık 2 sn duruyor sonra birden sanki arkadan biri vururcasına sert bir şekilde kalkış yapıyor(bu esnada gaza hiç basmıyorum) orijinal Bmw programında bu konu ile ilgili bir hata yok ama akünün zayıfladığını gösteriyor. Bu yaşanan sorunun akü azalması ile bir alakası var mı ? Yada bu yaşadığım sorunun çözümü nedir?

  • Ömer
   Ömer / Cevapla 5 Şubat 2020 at 06:37

   Merhabalar 2011 177.000 km 5.20 D aracımda her zaman değil bazen vitesi D konumuna aldığımda freni bırakıyorum aracın hafif hafif gitmesi gerekirken yaklaşık 2 sn duruyor sonra birden sanki arkadan biri vururcasına sert bir şekilde kalkış yapıyor(bu esnada gaza hiç basmıyorum) sürüş esnasında hızlanmasında veya yavaşlarken ki vites geçişlerinde sıkıntı yok.orijinal Bmw programı ile bağlantı kurulduğunda bu konu ile ilgili bir hata yok ama akünün zayıfladığını gösteriyor. Bu yaşanan sorunun akü azalması ile bir alakası var mı ? Yada bu yaşadığım sorunun çözümü nedir?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 22:01

    Ömer Bey, yaşadığınız problem büyük ihtimalle şanzıman beyninizden kaynaklanmaktadır. Müsait bir zamanınızda İstanbul veya İzmir’deki servislerimizden birisine uğrarsanız, aracınızı test edebiliriz. Test ve ekspertiz işlemlerimiz ücretsizdir.

 13. Kadir T
  Kadir T / Cevapla 3 Aralık 2019 at 04:36

  2011 model 5.20d aracımda kalkışta ve devir almadan önce hafif titreme yapıyor, ustaya gösterdim şanzıman türbünü yada şanzıman beyninden olur dedi, açıp bakınca anlarız diyor, türbün ise 2.500 beyin ise 5.500 TL dediler. Ayrıca bilgisayarda şanzıman selenoid diye bi hata kodu var. İstanbul dışındayım sizce sorun ne olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:43

   Kadir Bey, arıza kodunuzu paylaşırsanız yardımcı olalım, tork arızası gibi gözükmüyor.

 14. Alican metin
  Alican metin / Cevapla 8 Ocak 2020 at 09:49

  Merhaba 530d 2006 model aracımın trip tonik çalışmıyor ve devir göstergesi de dalgalanma mevcut ayrıca triptonike aldığında arıza ışıkları yakıyor transmission fault uyarısı alıyorum sorun neden kaynaklı olabilir bilgi verirseniz sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:43

   Merhaba Alican Bey, triptronikte sorun yaşıyorsanız, vites kolunuzda veya mekatronik ünitenin kartında problem olabilir.

 15. meriç
  meriç / Cevapla 10 Ocak 2020 at 19:01

  merhbalar,2009 model 5.20 m1 aracım.80 100 km arasında aracımı sabit devirde tuttugumda kasisten geçer gibi vurma yapıo.ama sogukken yapmıo ısınınca oluo ustaya gösterdim trübün veya egzoz bogazında olan könvektör tıkalı dedi.Şanzıman yağını değiştirdi. tıkalı olan bölümü temizledi kodlamasını yazlımını yaptı.Şuan çok az var ama geçer dedi şanzuman yağı dönsün biraz dedi.Sizce mantıklımı ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:44

   Meriç Bey, katalitik dolu olursa aracın motorunu rahat çalıştırmaz. Şu an arızanız geçti mi?

 16. Cihan akgün
  Cihan akgün / Cevapla 13 Ocak 2020 at 23:00

  520d 2006 model aracımız genellikle ilk çalıştığında daha yoğun bir şekilde vitesi R ye aldığında ayağın firende iken yükleniyor stop ediyor veya stop etmeye çok yakın bir şekilde yükleniyor bu vitesi D ye taksanda aynı bu yüzden park yerinden çıkarken çok zorlanıyorum firene bassan da araç devamlı yükleniyor ya stop ediyor yada stop etmeye yakın oluyor bunun sebebi ne olabilir ne yapmamız gerekiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Haziran 2020 at 06:46

   Cihan Bey, sorunun iki kaynağı olabilir, şanzıman beyni ve tork konvertörü. Müsait bir zamanda İstanbul veya İzmir’deki servislerimizden birisine gelirseniz, ücretsiz olarak yol testi ve bilgisayarda arıza kodu teşhislerinizi gerçekleştirebilir, size daha net bilgiler verebiliriz.

 17. Vural Savaş İlhan
  Vural Savaş İlhan / Cevapla 16 Ocak 2020 at 23:08

  Kolay gelsin 520 d e60 2009 joystick vitese sahip aracım var
  İlk çalıştırma da eğer motor soğuksa normal çalışıyor
  Araç sıcakken sarsıntılı çalışıyor.Alttan açıp baktığımızda sarsıntının nedeni şanzımana bağlı milin 1 kere dönme hareketi yapıp geri yerine gelmesi olduğunu gördük buda arabayı sarsıyor.Sorun nedir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:46

   Vural Bey, şaftınızı kontrol ettiriniz.

 18. burak alkaş
  burak alkaş / Cevapla 6 Şubat 2020 at 16:27

  bende 2008 model 520 d var joyıstık vites degil diger eski tipteki vites manuele geçmiyor yani + – olan kısma arıza nedir ve ne kadar gider acaba tşk.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:47

   Burak Bey, sorun vites kolunuzda veya mekatronik ünitenin kartında olabilir.

 19. Sezgin
  Sezgin / Cevapla 22 Şubat 2020 at 00:06

  2012 model bmw 5.25 x drive aracımızda normal gidişinde kalkısında hiçbir problem yok vites geçişleri ve çekiş hersey normal yürüyor.fakat kalkışta yuklenip 0-100 yaptıgınızda devri düşürüp sanzıman hatası veriyor kontrollu gidiş en kısa zamanda servis diyor normal kullanım ve hızlanmalarda değil de yüklenince yapiyor bu durumu ve 4.000 devir civarından kesiyor aracı bazen arızaya düşmüyor bazende düşürüyor ve 1. Viteste kalıyor araç stop edip tekrar çalıştırdıgınızda ise hersey mormalde dönüyor arıza olmamıs gibi devam ediyor yola ve hiçbir uyarı ve arıza lambası kalmıyor aracta bu durumla ilgili yardımcı olabilirmisiniz sorun neden kaynaklanıyor olabilir.sanzuman da mı xdrive kutusunda mı anlamadım sanki kaçırıyor yada dişli sıyırıyor gibi bi durumvar ortada teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:50

   Sezgin Bey, şanzımanınız içerisinde basınç kaçağı var ve yüklenince bu ortaya çıkıyor. Arıza attığı anda hafızaya bir arıza kodu atar. Siz ekranda bunu görmeyebilirsiniz. Aracı arıza tespit cihazına bağlatırsanız çıkan kodu paylaşırsanız size daha fazla yardımcı olabiliriz. Dilerseniz İstanbul ve İzmir’deki servislerimizden birisine uğrarsanız, ücretsiz olarak bu işlemi yapabiliriz.

 20. yasin
  yasin / Cevapla 27 Mart 2020 at 12:27

  slm 2012 model 520 d kasa işiklarda durunca star stop devreye giriyor ama sonra çalşişrken vites cıkıyor sorun ne olabilir cv yazarsaniz sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:50

   Yasin Bey, vites çıkıyordan kastınız nedir, açıklarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

  • Vedat
   Vedat / Cevapla 20 Aralık 2020 at 16:07

   İyi günler böyle bilgilendirme amaçlı bir site kurdunuz için çok teşekkür ederim 2004 BMW 5.30d aracım şanzıman yağ soğutucusu patladı ve şanzıman ilk şiddetli bir vuruntu yaptı direk en yakın ustaya çektim şanzıman yağ soğutucusu patlamış Onu değişip iki kere yağ değişimi ille sorun çözülür dedi acaba dedi gibi olurmu diye bir korkum var şanzıman eğer revizyon girerse ne kadar bir maliyet olur aşağı yukarı

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 22 Aralık 2020 at 11:26

    Merhaba Vedat Bey şanzıman yağ soğutucu patlamış araçların yağ soğutucu değişse bile revizyon olması gerekmektedir. Sisteme karışan su yağ ile birleşince iç kısımda bulunan tüm mekanik parçalara ve beyin kısmına zarar veriyor. Aracınız şuan hareket ediyorsa İstanbul yada İzmir şubelerimize ücretsiz test için bekleriz. Maliyet konusunda da aracı görmeden size fiyat vermem çok sağlıklı olmaz.

 21. Çelik
  Çelik / Cevapla 17 Mayıs 2020 at 21:14

  Merhabalar,2009 160.000 km de 5.20 dizel otomatik aracım var. Rampalı yolda aracı biraz sıkıştırdığım zaman transmission faulty arızası veriyor. 2 defa bu hatayı verdi. Stop edip tekrar çalıştırdığımda araç normale dönüyor. Usta ile görüştüğümde yaklaşık 5 ile 7 bin arası masrafı olduğunu fakat garanti veremeyeceğini söyledi. Ne yapmamı önerirsiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 19:52

   Çelik Bey, garantisiz işlem mi yapılır? Sıkıştırma esnasında 3’ten 4’e veya 4’ten 5’e geçiş olduğunda bu arızayı yaşıyorsanız aracı direk olarak bize getirebilirsiniz. Normal kullanımda bu iki vites geçisinde devir saatiniz olması gerekenden biraz daha yukarı devirlere çıkıp mı vites atıyorsunuz?

 22. ibrahim
  ibrahim / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 04:37

  Merhaba. 2011 Model Bmw 520 d (F10) model 190.000 Km aracım var.Normal gidişinde Otomatikte ve manuel kalkışında hiç bir sorun yok
  R konumuna çektiğim zaman 2000 Devire gelene araç yerinde hareket etmiyor.
  2000 devirden sonra vurma sesi ile birlikte araç hareket etmeye başlıyor.Ayağımı gazdan çekmediğim sürede araç geri gitmeye devam ediyor ayağımı gazdan çekinde yine vurma başlıyor.hiç bir ikaz veya hata yok ekranda sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 18:47

   İbrahim Bey, aracınızda mekanik bir problem var gibi gözüküyor. Dilerseniz bir servisimize uğrayın, aracı bilgisayara bağlayıp değerlerine bakalım ve bir test edelim. Bu işlemler için ücret almıyoruz.

 23. ismail
  ismail / Cevapla 2 Haziran 2020 at 20:46

  merhaba kolay gelsin 2009 model bmw 520 d aracım var 247 binde ben yeni aldım aldığımda vardı problem. aracı ilk çalıştırdığımızda tak diye şanzuman vuruyor. yanlız aracı stop etmeden N konumuna alıp ayağınızı frenden çekip biraz gitmesine izin verip el frenini çekip stop ederseniz tekrar çalıştırdığınızda bir sorun yapmıyor SORUNU NE OLABİLİR TAHMİNİ MASRAF NE ÇIKAR kolay gelsin.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 22:04

   İsmail Bey, sorun şanzıman beyninden kaynaklanmaktadır. 1500 TL civarında bir masrafla sorununuz giderilebilir.

   • ismail
    ismail / Cevapla 7 Haziran 2020 at 18:04

    şamzuman beyni şanzumanın içindemi dışarda biryerdemi yani şanzumanın sökülmesi gerekiyormu

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2020 at 12:15

     Şanzıman beyni şanzımanın içerisindedir.

 24. Tuğba M
  Tuğba M / Cevapla 8 Haziran 2020 at 19:41

  Üstadım aracım 2011 f10 220 bin km de. Genelde Rampa Aşağı inerken yada bazı zamanlarda düşük süratte yavaşlarken öne doğru yığılma yapıyor. ( sanki vitesi 3 den 1 e alıyor gibi sert bir motor freni gibi ) uzun yolda vites geçişleri çok düzgün hızlanırken vuruntu vb olmuyor ) sebebi nedir acaba tahmini masrafı ne olur ? Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Haziran 2020 at 09:47

   Tuğba Hanım, genellikle bu araçlarda 2-1 vites geçişinde bu bahsettiğiniz arızayı yaşamaktayız. Aracınızı D’ye aldığınızda bir vuruntunuz veya geç hareketiniz var mıdır? Dilerseniz İstanbul veya İzmir’deki servis noktalarımızdan birisine gelirseniz aracınızı ücretsiz olarak inceleyip yol testi yapabiliriz.

 25. Alpaslan
  Alpaslan / Cevapla 17 Haziran 2020 at 01:21

  Merhaba aracım 2010 model 7.40d f01 sorunum Otobanda gaza yüklendiğimde 5 ten 4 vites ses çok sert bir vuruş yapıyor bir seferde Şanzıman arızası verdi araç 1. Viteste kaldı stop edip çalıştırdıktan sonra tekrar normal oldu bu durum 3 – 4 kez oldu Sorun ne olabilir yağ filtre değişimi ile birlikte Tamir masrafı ne kadar olur Teşekkür ediyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Haziran 2020 at 09:39

   Alpaslan Bey, şanzımanınız içerisinde basınç kaybı var. Kuvvetle muhtemelen revizyon olması gerekiyor. Kuvvetle muhtemelen diyorum zira aracınızı test etmeden ve diyagnoz cihazına bağlamadan anlattıklarınızdan bu sonuç çıkıyor. Dilerseniz buyurun bir ücretsiz ekspertiz de İstanbul veya İzmir’de biz gerçekleştirelim. Yağ ve filtre değişimi ile birlikte komple revizyon olursa ücreti 12.000 TL civarında olacaktır.

 26. Efe
  Efe / Cevapla 18 Haziran 2020 at 02:11

  Merhaba ustam 2008 model 520d aracim da ilk kontak acinca aracimda vuruntu oluyor ama her zamanda yapmiyor sabahlari nadir yapiyo fakat gun icinde vuruntu yapiyor
  Cozum olarak ne yapilmasi gerek
  Yardimci olursaniz sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Haziran 2020 at 12:20

   Efe Bey, gün içerisindeki vuruntularda aracınız P’de iken veya P’den D’ye alırken veya kullanım esnasında vites değiştirirken midir?

 27. Efe
  Efe / Cevapla 18 Haziran 2020 at 22:16

  Yok ustam sadece araci calistirirken kontak acilirken vuruntu yapiyor vites gecislerinde olmuyor

  Birde isikda beklerken arac D de iken ayagimin frenden cekince bazen sanki arkadan biri araca vuruyomus gibi oluyo birden hareketleniyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2020 at 09:14

   Efe Bey, mekatronik ünite problemi yaşıyor olabilirsiniz. Eğer İstanbul veya izmir’deki servis noktalarımızdan birisine uğrarsanız hem aracınızı ücretsiz test edebiliriz, hem de size daha faydalı bilgiler sunabiliriz.

 28. Osman
  Osman / Cevapla 24 Haziran 2020 at 19:18

  Mrb, 2008 model 180binde e60 kasa dizel aracım var. joystic vites. Çalıştırınca vitesi d’ye alıyorum kendiliğinden p’ye geçiyor. R’ye alınca da yapıyor aynısını. 5-6 kez denedikten sonra p’ye geçip küçük bi sarsıntıyla araba ilerliyor sonra vites geçişlerinde hiç sorun olmuyor. Geçen hafta şanzıman karteri ve şanzıman yağı değiştikten sonra olmaya başladı önceden yoktu. Nedendir acaba ve masrafı ne olur?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 15:49

   Osman Bey, muhtemel bir şanzıman beyni (mekatronik arızası yaşıyorsunuz). Hidrolik beyne tarafımızca müdahale edilmesi gerekmektedir. Hangi ilde ikamet ediyorsanız ona göre yardımcı olalım. 1.500 ile 3.000 TL arası bir masraf çıkabilir.

 29. serdar
  serdar / Cevapla 3 Temmuz 2020 at 01:40

  merhaba, aracim 2008 520 d joystik vites, motor sogukken aracin herseyi normal calismakta lakin motor isindiktan sonra 1500 2000 devirde sabit hizda giderken devir dalgalanmasi olmakta ve kademeli bir sekilde devir yükselmekte. söyle birsey hissettim bu dalgalanma olayini sanki vites gecislerini yapamadigindan kaynakli olabilir cünkü devir dalgalanmasi oldugunda ayagimi gazdan cektigim zaman yada gaz verdigim zaman vitese gecip devir dalgalanmasi geciyor, ne zaman vites kücültcegi zaman yada yükseltcegi zaman dalgalanma söz konusu oluyor, bir bilen olarak ariza neyden kaynaklaniyor ve tahmini masraf nedir, iyi calismalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 12:45

   Serdar Bey, anlattığınız kadarı ile tork konvertörünüzde veya pompanızda bir sorun var. Aracı inceleme şansımız var mıdır?

 30. serdar
  serdar / Cevapla 3 Temmuz 2020 at 01:42

  ve söyle bir durum daha var aracin vites gecisleri iyi durumda problem yok ve ayrica seri kullanimda herhangi bir sikinti yok aracda ne zaman yavas kullansam sabit hizda gidersem düsük hizlarda bu devir dalgalanmasi meydana gelmekte

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 12:45

   Devir dalgalanması 1500-2000 devir arasında mı olmaktadır?

 31. BARIŞ
  BARIŞ / Cevapla 3 Temmuz 2020 at 17:38

  Merhaba aracım 2010 520d e60. düşük viteslerde devir saatinde oynama, hafif titreme yaşıyorum. herhangibir arıza ışığı yanmadı ve bağlattığımda arıza görünmüyor. tork konvektöründen olabileceği söylendi. trübün tamirinden sonra şanzımanında bakım görmesi gerekli midir? maliyet konusunda da bilgilendirmenizi rica edeceğim. uygun bir zamanda görmenizi ve teste tabi tutmanızı rica ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 13:07

   Türbün tamirinden sonra şanzıman bakımı yapılması tamamen şanzımanın durumuna bağlıdır. Aracınız kaç kmdedir? Müsait bir zamanınızda istanbul veya İzmir noktalarımızdan birisine uğrarsanız, aracı birlikte teste tabi tutabiliriz. Test işlemlerimiz ücretsizdir.

 32. Fatih ata
  Fatih ata / Cevapla 6 Temmuz 2020 at 22:46

  Merhabalar, aracım 2012 5,20d benim olayım sorun mudur bilmiyorum ama 🙂 düşük devirlerde cok kucuk bir titreme mi diyim, vuruntu mu diyim, sanki boyle erken vites atmışımda biraz titriyor gibi. gaza yüklenip devir yükselince yada yüksek devirli kullanırsam bir sorun hissetmiyorum. Bu normal mi ? teşekkürler

 33. Simsek
  Simsek / Cevapla 9 Temmuz 2020 at 09:21

  merhaba, e92 325d otomatik aracımda 1-2-3 viteslerde vites yükselirken rahatlıkla hissediliyor ama 4-5-6 daa hiç bir problem yok yağ gibi geçiyor . şanzımanın oralarda yağ terlemesi mevcut. sizce problem nedir sadece yağ filtre değişimi ile çözülecek birşey midir ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 12:48

   Berdan Bey, eğer yağ kaçağından dolayı şanzıman yağı azaldı ise bu tip vuruntular hissedebilirsiniz. Öncelikle şanzıman yağ seviyenizi kontrol edip eksikse tamamlatınız. Biz Atco olarak vuruntu yapan araçlarda yağ değişimi yapılmasını önermiyoruz. Eğer yağınızı tamamlattıktan sonra probleminiz devam ediyorsa, tekrar irtibata geçiniz, aracınızı birlikte bir inceleyelim.

 34. Gençay Uygun
  Gençay Uygun / Cevapla 9 Temmuz 2020 at 21:34

  Merhabalar
  Aracım 2009 520d 262000km
  Araç vites geçişrelirini belirgin bi şekilde hissettiriyor birde normal seyir halindeyken belirli hızlarda devir saati düşüp kalkıyor cihaza bağladımızda vites siviş arızası vardı sanırım bi tane ustaya göstermiştim türbin de sıkıntı var demişti tam olarak sorun nedir ve ne kadara maal olur bana

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 12:59

   Gençay bey, yüksek viteste sabit hızda giderken devir saati oynaması türbin problemi olup, tork konvertörünün revizyonu 4.000 TL civarında masraf çıkarmaktadır. vites geçişlerinde hissettirmeyi ancak birlikte test ettikten sonra söyleyebiliriz. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz buyurun birlikte bir test edelim, vuruntulara birlikte bakalım. Test işlemleri için herhangi bir ücret almıyoruz.

   • Gençay Uygun
    Gençay Uygun / Cevapla 20 Temmuz 2020 at 18:54

    Yorumlarınız için teşekkür ederim en yakın zamanda uğramayı düşünüyorum

 35. Bekir
  Bekir / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 00:14

  Merhabalar,
  Aracım F10 2012 530D 4×4
  Km: 194.000

  Arac sıvısı sıcakken Kalkışlarda titreme ve vurdurma yapıyor,
  Arac soguken bu olmuyor.
  Sabit hızla gidince bi vurdurma yok titreşim oluyor. Gaza yüklenince titreşim oluyor.
  Bu ne olabilir ve Maliyeti ne tutar acaba.
  Yardımcı olursanız Sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 09:23

   Bekir Bey, problem tork konvertöründen ve şanzımanın içerisinden gözüküyor. En sağlıklı maliyeti ancak aracı diyagnoz bilgisayara bağladıktan sonra vermemiz mümkün olacaktır. Dilerseniz İstanbul veya İzmir’deki servislerimizden birisine uğrayın, hem aracınızı birlikte bir test edelim, hem diyagnoza bağlayalım. Bu işlemler ücretsizdir.

   • Bekir
    Bekir / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 10:45

    İstanbuldayım
    Bugün kaca kadar acıksınız acaba ona göre vaktiniz varsa ugramak isterim?
    Ayrıca hızlı iletişim icin Teşekkür ederim.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 21 Temmuz 2020 at 10:41

     Bekir Bey, kusura bakmayın internet mesajlarına geç cevap verebiliyoruz. Hafta içi saat 19.00, cumartesi günleri saat 16.00’a kadar hizmet sunmaktayız.

 36. Mehmet çetin
  Mehmet çetin / Cevapla 22 Temmuz 2020 at 23:33

  İyi akşamlar 2008 model otomatik 1.18 BMW var 2.vitesten 3.vitese geçerken vuruntu yapıyor Çözüm öneriniz nedir kayseriden ulaşıyorum şimdikten teşekkürler

 37. Tayfun
  Tayfun / Cevapla 25 Temmuz 2020 at 22:43

  Merhaba
  2011 f10 5.20d aracım var bazen 1’den 2 ye geçerken vurma yapıyor gibi, sanki sanziman 1. Vitesi zor birakiyor gibi sarsıyor, nedeni ne olabilir, bu sorun arada oluyor diğer vites geçişlerinde herhangi bir sorun olmamakta.
  Teşekkürler

 38. ilker
  ilker / Cevapla 29 Temmuz 2020 at 14:43

  Merhaba. 3.20i 2016 aracımda özellikle yokuşta gelen bir titreme ve ses var. Vitesi manuel kullanıp düşük vitese geçersem ses geçiyor. Çekişte güçte sorunu yok. Kavrama olabilir mi henüz 65bin km de kazası hiç yok

 39. Ersin
  Ersin / Cevapla 31 Temmuz 2020 at 02:15

  Iyi geceler. Aracım da(2006 530 xdrive 220bin km de ) seyir halinde giderken gaza basınca devir ve hız yükselirken çukura giriyormuş gibi hissettirip, titreyerek ivmelenmeye devam ediyor , bir sonraki vitesi normal olarak değiştirip yine ivmelwnme sırasında aynı durum devam ediyor. Bu durum her zaman olmuyor. Devir dalgalanması yok, Geri kaçırması yok.Arıza ışığı yok. Teşekkürler Öneriniz nedir?

 40. Emre D.
  Emre D. / Cevapla 31 Temmuz 2020 at 19:42

  İyi bayramlar,
  Benim Bmw 520d 2008 model aracım var.
  Daha önceden otomatik şanzımanı 5.viteste iken gaza sert bastığımda şanzıman arızaya geçiyordu. Bir dostum bir usta tavsiye etti ve usta ile aracımın şanzımanının içini komplr sıfırladık ZF orjinal kullandı ve aynı şekilde tork konvertörü de orjinali ile içi sıfırlandı. Fakat şuanda ufak bir şikayetim daha kaldı. Aracımda durmaya yakın iken 2.vitesten 1 e geçişte ileri doğru atılma hareketi oluyor. Aracın vites geçişlerinde de sanki bir gecikme var. Yani aracı manuel vites olarak düşünürsek araç debriyajı geç bırakıyoe ve bir anda bırakıyor. Bu şekilde 2 problemi var bunların sebebi nedir acaba ? Şanzıman ZF ve tork konvertörü de ZF yapıldı. Lütfen bilgi verin gerekirse aracımı getireyim bir bakın. Adaptasyon problemi mi veya beyinde mi problemi var. Bir yardımcı olun. Ücret önemli değil.

 41. osman kelle
  osman kelle / Cevapla 20 Ağustos 2020 at 16:17

  merhaba 2012 model 525 xd aracımız D ye yada R aldığımızda hareket ederken N ye atıyor. ne ileri ne de geri gidiyor. hareket ettiremiyoruz aracı. arıza ne olabilir. teşekkürler

 42. Bülent Ak
  Bülent Ak / Cevapla 4 Eylül 2020 at 16:13

  merhaba. 2006 model 5.20d aracım transmisyon arızası veriyor. motoru kapatıp açınca düzeliyor ve tekrar arıza verene kadar düzgün çalışıyor. arızayı virajlı ve inişli çıkışlı ara yollarda yapıyor. otobanda saatlerce sorunsuz gidiyor. bir kaç yere gösterdim. karmaşık arıza mesajları veriyor. elektriksel olduğunu düşündüler ama bir şey de bulamadılar. işin ilginci sağa dönerken arıza veriyor, sola asla hata vermiyor. geniş virajları daha hızlı dönebiliyorum ama dar virajları çok yavaş dönmem gerekiyor. biraz hızlı dönersem hemen arıza veriyor. sola dönerken hiç yapmadı. bir de geri giderken bir kaç saniye sonra arızaya geçiyor. aracın neresine yoğunlaşmalıyız, yorum yapabilirseniz sevinirim

 43. Erkan
  Erkan / Cevapla 5 Eylül 2020 at 18:42

  Merhaba malesef sitenizi yeni gördüm geçen hafta arabamda yağ soğutucu patladığı için şanzımana yağ su karışmıştı bir ustaya götürdüm ve arabayı yaptı fakat arabayı servisten aldıktan sonra park ettim ve birkaç saat sonra arabayla biryere gitmek istediğimde araç p de kaldı ve hiçbir vitese geçmedi 5 saat sonra tekrar denediğimde sorun olmadı aynı sorunu bugün yine yaptı ve 20 dk sonra yine sorun yoktu bu yapılan işlem lemi alakalı yoksa farklı bir durum mu 5056764343 erkan

 44. emır
  emır / Cevapla 10 Ekim 2020 at 09:20

  merhaba, aracım 2007 530ı 185000 de transmıssıon arızası verdı makınaya baglattım 4f8a arıza kodu yagı degıstıdım sanzumanın lakın duzelmedı tamır edılmesı gerekıyor denıldı ne yapmam gerekıyor yardımcı olurmusunuz ?

 45. Zafer
  Zafer / Cevapla 3 Kasım 2020 at 16:46

  Hayırlı İşler
  2007 520d 163 lük Sabah aracı çalıştırdığımda R veya D ye aldığım da aşırı titreme vuruntu yapıyor araç biraz ısınıp birkaç kez R ve D ye alınca sorun bitiyor. Araçta vites geçişlerinde vuruntu devir dalgalanması şanzıman hata kodu arıza ışığı hiçbir şey yok ısındıktan sonra sorunsuz. Yardımcı olursanız sevinirim İstanbula gelebilirimde

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Aralık 2020 at 15:46

   Merhaba Zafer Bey aracınızda tork konvektör arızası gözükmektedir. Diğer bahsetmiş olduğunuz vuruntular içinde şanzımanın içinden mekaniksel bir arıza olabilir. İsterseniz ücretsiz test ve çay ikramımız için sizi İstanbul ve İzmir şubemizde misafir etmek isteriz.

  • Serdar
   Serdar / Cevapla 30 Aralık 2020 at 15:58

   Merhaba Zafer bey. Benim de aracımda aynı problem var. Araç soğukken çalıştırıp P’den D’ye attığımda ses değişiyor (daha gürültülü) ve vuruntu oluyor. Aracı bir süre sürüp ısındığı zaman bu ses ve vuruntu miktarı azalıyor ama tam olarak yok olmuyor. Siz yaptınız mı ve sorun tam olarak neydi cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 31 Aralık 2020 at 14:10

    Merhaba Serdar Bey aracınızdaki mevcut problem beyin odaklı bir arıza gibi gözükmektedir. Dilerseniz ücretsiz test için İstanbul yada İzmir şubemize bekleriz.

 46. Alinur
  Alinur / Cevapla 21 Kasım 2020 at 21:01

  Merhaba, 2007, 520d 6 ileri otomatik şanzımanlı aracım “soğuk havalarda ilk çalıştırma sonrası sadece geri vitese atınca” sarsılıyor, kimi zaman motor stop ediyor. Önce D’ye alıp sonra R’ye alınca sıkıntı yok Sorun, çözüm ve maliyet ne olabilir? Teşekkürler

 47. Recep
  Recep / Cevapla 27 Kasım 2020 at 15:35

  Merhaba, 2011 5.20d aracım sabah soğukken P den D ye çektiğimde bi sarsılıyor. ısındıktan sonra gün içerisinde çok fazla hissedilmiyor. yine yürümeye başladığında 1 den 2 ye atarken de sarsarak atıyor diğer üst vites geçişlerinde sorun yok. acaba problemi nedir ve tahmini maliyeti nedir?

 48. Ali ihsan yazımcı
  Ali ihsan yazımcı / Cevapla 30 Aralık 2020 at 22:57

  Merhaba 2012 model bmw f10 5.25 xdriver var araç 175 bn km de kalkışta sorun yok 2 nci vitese atınca vuruntu yapıyor 2-3 defa sonra sorun yok neden olabilir Karabük ilindeyim nasıl yapalım aracı getirmem gerekiyorsa gelirim

 49. Ali ayaz
  Ali ayaz / Cevapla 26 Ocak 2021 at 01:20

  Kolay gelsin 2012 520d 260bin km de aracım.araçla sabah işe gidip 50 60 km yol yaptıktan sonra aracı parkettiğimde o ye alıp el frenini çekip p ye aldıktan sonra ayağımı frenden çekince şanzıman n ye geçiyor ve kapılar kitlenmiyor kayma olmaması için park frenini kullan uyarısı veriyor biraz bekleyip arabayı hareket ettikten sonra bu hatayı veriyor bir haftada 3 4 kez bu sorunu yaptı acaba sorun nedir??şimdiden teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Ocak 2021 at 13:59

   Merhaba Ali Bey aracınızdaki arızayı yerimizde tespit etmek isteriz. Dilerseniz ücretsiz yol ve cihaz testi için İstanbul, İzmir yada Ankara servis noktamıza bekleriz. Bu lokasyon adreslerimize uzaksanız arıza kodlararınızı bizimle paylaşırsanız size yardımcı olmak isteriz. İrtibat numaramız 0530 567 8991

 50. Alihan
  Alihan / Cevapla 29 Ocak 2021 at 00:50

  Merhaba; en son soruya cevabınızda Ankara servisinden bahsetmişsiniz. İletişim bilgisi verir misiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Ocak 2021 at 11:59

   Merhaba Alihan Bey Ankara atco servis noktamızın adresi ; Bahçekapı mah. 2480 sok.no:6/5 ( seçim opel yanı ) ETİMESGUT / ANKARA
   Hakan bey irtibat no : 0552 286 15 98
   Servisle irtibata geçildi bilgileriniz iletildi servisimiz sizi bekliyor şimdiden teşekkür ederiz.

 51. Mert
  Mert / Cevapla 20 Şubat 2021 at 22:39

  Merhaba, 520D 2007 model otomatik aracımda yokuş inerken yada boşa atar gibi vaziyette aracı saldığımda devirde ufak bir dalgalanma oluyor yaklaşık 100rpm kadar iler ger yapıyor ve aracıda ufak bir sıkıp bırakır gibi hissettiriyor. Aynı zamanda aracımı yokuşta kaldırırken öncelikle gaz tepki vermiyor gibi oluyor sonra vitesi aşağı çekip canavar gibi gidiyor. Sizce sorun tork konvertörüyle mi alakalı ? Eğer böyleyse fiyatı nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 08:34

   Mert bey, anlattığınız kadarı ile tork konvertörü ile alakalı fakat aracı önce test etmek isteriz. İstanbul, İzmir veya Ankara’daki servislerimizden birisine uğrama şansınız var mıdır? Arıza tespit işlemlerimiz ücretsiz olup, sıcak çay ikramımızdır.

 52. mücahit
  mücahit / Cevapla 23 Şubat 2021 at 17:17

  merhaba , aracım 2005 bmw 520 , tork konvektörü arızası şanzıman arıza lambası yakar mı ? ve rolantide araç P deyken kupaya sarsıntı verirmi ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Mart 2021 at 10:02

   Mücahit Bey, Tork konvertör arızasından arıza lambasını yakabileceği gibi, onlarca farklı sebepten de yakabilir. Arıza kodunuzu bir cihaza bağlanıp öğrenebildiniz mi? Eğer bilmiyorsanız İstanbul, Ankara veya İzmir’deki servislerimizden herhangi bir tanesinde ücretsiz olarak tespit yaptırabilirsiniz. Araç P’de iken kupayı torktan sallayabileceği gibi, bunun yerinde tespiti ve lifte alttan kontrolü daha kesin sonuç verecektir.

   • Mücahit
    Mücahit / Cevapla 2 Mart 2021 at 21:58

    Cevap için teşekkür ederim Tork konvektörünü size göndersem revizyon ücreti ne kadar tutar ?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 4 Mart 2021 at 09:03

     Mücahit bey, 1.500-1.750 TL arasında tutacaktır.

 53. mustafa uyar
  mustafa uyar / Cevapla 24 Şubat 2021 at 07:14

  Kolay gelsin aracım bmw e60 kasa 70 ile 80 km hızlarında giderken aracım vites düşürüp yükseltiyor sanki vitesde sabit kalamıyormuş gibi tünelden geçerken camı indirip dinlediğimde 70 80 km hızlarda şanzımandan hır hır hır diye ses geliyor sanki zincir sesi gibi , ama sesi arabanın içine vermiyor dışardan camı indirince duyuluyor. 70 km hızın altında ve 90 km hızın nin üstünde bunu yapmıyor. 6HP26 şanzımanlarda bu hızlarda vites düşürüp yükseltme ve hır hır diye gelen ses neden olabilir . ayrıca aracımın şanzıman yağ bakımı ve tork konvektörü revizyon işlemi de yapılacak . Yağ bakımı ve tork konvektör revizyonundan sonra tarih ettiğim ses kesilebilir mi sizce ikisi arasında bağlantı varmıdır ? iyi çalışmalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Mart 2021 at 10:04

   Mustafa Bey, ses arızalarında en net tespiti ancak sesi dinlediğimiz zaman yapabilmekteyiz. Tork konvertörünüzü de yaptırmayı düşünüyorsanız, buyurun İstanbul, Ankara veya İzmir’deki servislerimizden herhangi bir tanesinde size ücretsiz bir ekspertiz yapalım, çayımızı içerken sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyacağız.

   • mustafa
    mustafa / Cevapla 10 Mart 2021 at 09:58

    Cevap için teşekkür ederim tork konvektörünü size göndersem revizyon ücretini ne kadar olur ?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 10 Mart 2021 at 14:06

     Mücahit bey, tork konventörünüz için revizyon fiyatı 1.500-1.750 TL arasında tutacaktır.

 54. Cihan Menemenlioğlu
  Cihan Menemenlioğlu / Cevapla 28 Şubat 2021 at 18:26

  Merhaba. İyi günler. Aracım BMW 520d F10 2011. 160.000 km’de. Aracım sizin sitede yazdığınız motor sıcakken 1 den 2 ye geçer geçmez ayağımı gazdan çekersem 1 saniye sonra öne doğru bir vuruntu yapıyor. Şanzıman DS modda böyle bir vuruntu yok. Adaptasyon yaptırınca 40 km düzeliyor sonra gene başlıyor. Sebebi nedir teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Mart 2021 at 09:57

   Cihan Bey, bahsettiğiniz arızanın beyin kaynaklı olma ihtimali yüksektir.

 55. Erol SEZER
  Erol SEZER / Cevapla 5 Mart 2021 at 14:21

  Merhaba aracım 2011 f10 bmw 310.000 km de benden önce şanzıman revizyon edilmiş ,ilk kalkışta devirli kullanırsam hiçbir sıkıntı yok,fakat düşük devirde trafikte kullanırsam bütün vitesler 2000 devirin altında değişiyor,
  birdaha araç 2000 devirin üstüne çıkmıyor.araç kapatıp açtığımda düzeliyor.
  şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Mart 2021 at 08:45

   Erol Bey, şanzımanlar adaptif öğretmeler ile devir geçişlerini ayarlamaktadır. Eğer bahsettiğiniz vites geçişleri sizi çok rahatsız ediyorsa, ki öyle olduğunu anlıyoruz, sizi ücretsiz test ve ekspertiz için İstanbul, Ankara veya İzmir’deki servislerimizden birisine bekliyoruz.

 56. Barış balkış
  Barış balkış / Cevapla 1 Nisan 2021 at 15:53

  Aracım bugün ışıkta dururken gaza basınca kalktı kalktıktan sonra stop etti motor soğuktu sonra çalıştırınca çalıştı sebebi nedir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Nisan 2021 at 09:19

   Barış Bey Merhaba , öncelikle aracınızın yıl , model , marka ve motor hacmini söylerseniz size vereceğim bilgi de ona göre daha sağlıklı olacaktır.Teşekkürler.

 57. Mehmet GÜVEN
  Mehmet GÜVEN / Cevapla 5 Temmuz 2021 at 20:51

  Merhabalar
  Bmw 520d f10 kasa 2012 model yari otomotik sanzuman
  Aracim geri vitese atinca direk N konuma dusuyor ve arac cekisten dustu. Yani Geri vitese girmiyor ve arac cekisten tam dustu yokustan cikmiyordu. Bir sanzuman ustasina goturdum. Kartta sorun desi ve karti degistirdi. Bana 3 aydagaranti verdi. Fakat bugun yine ayni hatayi versi acaba nedeni kart olmayabikitmi yada nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2021 at 21:27

   Mehmet Bey, yarı otomatik şanzımandan kastınız nedir acaba? Bu araçlarda tam otomatik 8HP serisi şanzıman olup, bahsettiğiniz arıza karttan ziyade şanzıman beyni ile alakalı gözükmektedir.

 58. Fatih
  Fatih / Cevapla 6 Ağustos 2021 at 08:44

  Merhaba, benim araba 520d otomatik 2012 model. Araci garaja parkederken park sensoru etrafinda cok fazla sey tespit ettiginden mi nedir bilemiyorum ancak,” kayma riski var – disaridan kilitlemek mumkun degil” gibi ekranda bir hata veriyor ve stop ediyor araci. Sanki manuel arabayi kaldiramazsiniz da stop eder ya aynen o sekilde. Bunun sebebi nedir acaba ?

  Garajda park ettigim yer bir platform’un uzeri asansorlu bir platfrom altinda arac geldiginde bizim araci yukari kaldiriyor ve kendi aracini parkediyor o sebepten direk beton zemin degil dogal olarak beton zeminden yaklasik 3-5 cm havada ancak hic bir sekilde bir rampa felan havasinda da degil. Cevap icin simdiden tesekkurler iyi gunler.

 59. CİHAN MENEMENLİOĞLU
  CİHAN MENEMENLİOĞLU / Cevapla 20 Ağustos 2021 at 15:42

  MERHABALAR. SİZ ZATEN BAHSETMİŞSİNİZ. ARACIM 520D F10 170.000DE. 2. VİTESE GEÇER GEÇMEZ GAZI BIRAKIRSAM SİLKELEME YAPIYOR. SELENOİDLER SIFIR ORJİNAL TAKILI. TÜRBÜN DEĞİŞTİ. GEÇMEDİ. BEYİN KAYNAKLI MIDIR? İÇERİDE MEKANİK KAYNAKLI MIDIR?
  HATA KODU VERMİYOR. BEYİNDEN MİDİR? YOKSA İÇERİDEN MEKANİK MİDİR?

 60. Furkan Eroğdu
  Furkan Eroğdu / Cevapla 3 Eylül 2021 at 17:13

  Merhabalar Ustam 3.0d 2004 model x5 aracım 3. viteste kendini korumaya aldı .Arıza kaydına bakıldı 4GF6A diye Isı sıcaklık sensörü arızası denildi.Araca 3 tane şanzıman kartı denendi.Araç şu an takılan şanzıman kartlarını görmüyor.Arıza tespit cihazı ile aracın şanzıman beynine girilmiyor. Ne yapmamız lazım araç 2 aydır sanayide o ustadan bu ustaya gidiyor bir çözümünü bulamadık hala ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Eylül 2021 at 10:26

   Furkan bey, kartı uzman birisine kopyalatmadan taktığınız kartın araca uyumlu olma ihtimali çok düşüktür. Hangi ilden yazıyorsunuz?

   • Furkan Eroğdu
    Furkan Eroğdu / Cevapla 7 Eylül 2021 at 09:03

    Konya’da uğraşıyoruz ustam, Aynı seri numaralı kartları taktık ustam kopyalatma işlemi nedir ?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 9 Eylül 2021 at 09:32

     Nitro bilişim diye bir firma var, İstanbul maslak’ta, onlar kopyalatma yapabilir, bir görüşün isterseniz.

     • Furkan Eroğdu
      Furkan Eroğdu / 10 Eylül 2021 at 08:44

      İlginiz için teşekkür ederim, hayırlı bol kazançlı ve bereketli işleriniz olsun.

     • Furkan Eroğdu
      Furkan Eroğdu / 10 Eylül 2021 at 16:22

      İlginiz için teşekkür ederim .

 61. Hüdavendigar Karakaş
  Hüdavendigar Karakaş / Cevapla 4 Eylül 2021 at 11:33

  İyi günler kolay gelsin. 2009 model yarı otomatik Citroen C4 Grande Picasso 110 beygir HDİ aracım vites geçişlerinde güç kaybı yapıp araçta öne doğru bir zorlanma yaşanmasının akabinde toparlayarak devam ediyor, vites geçişleri ise net olarak bariz hissediliyor. Özellikle 2. Vitesten 3’e geçerken yüksek devirlere çıkıyor 4000 devirlere, bazen değiştiriyor bazen değiştirmiyor diğer viteslerde bu sorun yaşanmıyor. Aracım 160.000 km de. Baskı balata dan kaynaklı diyerek yakın zamanda götürdüğüm usta tarafından cihaza bağlandıktan sonra şanzıman yağ basınç arızası denilerek şanzıman yağ tüpü ve yağı değiştirildi ama aynı sorun devam etmekte. Şimdi ise baskı balatasının set olarak değişmesi gerektiğini söylüyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Tekrar kolay gelsin.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Eylül 2021 at 10:24

   Hüdavendigar Bey, Atco olarak maalesef yarı otomatik şanzımanlara şu an için bir müdahalede bulunamıyoruz.

 62. mücahit
  mücahit / Cevapla 22 Eylül 2021 at 08:57

  Merhaba aracım 2004 bmw 530d 2 bin km önce tork konvektörü ve statörü değişti. devir dalgalanması sorunu ortadan kalktı fakat şimdi de dik rampalarda geri vitese R ye takınca yüklenince kendini boşa atıp arıza lambasını yakıyor kontak açıp kapatınca düzeliyor bazen böyle yapıyor diagnosa bağlayıncada 4F4D 4F4E 51AE 5088 arızalarını veriyor sizde tahmini arıza sebebi nedir dik rampada R ye takınca gaza yükelenince boşa atmasının sebebi nedir ?

 63. Murat tır
  Murat tır / Cevapla 13 Ocak 2022 at 17:51

  2014 5.20 i aracımda genellikle istanbul dur kalk trafikte bir süre hareket ettikten sonra vites geçişleri vuruntu yapmaya başlıyor. Yükseltirkende alçaltırkende. Durup d ye atarsamda sanki arkadan biri vurmuş gibi. Trafik rahatlarda arabayı biraz 2.3.4.5 gibi ivmelendirirsem sorun geçiyor. Yazın daha çok oluyor. Isınma kaynaklı oldugunu düşündüm ama herhangi bir arza vermiyor. Sebebi ne olabilir araç130 binde yağ değişimi yapılmadı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Şubat 2022 at 01:32

   Murat Bey, öncelikle şanzıman yağınızdan bir numune aldırmanızı ve içerisinde su olup olmadığını kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Vites geçişlerinde vuruntu bunun haricinde hidrolik beyinden yapar. Atco İstanbul şubelerinden bir tanesinde aracınıza ücretsiz tespit yaptırabilirsiniz.

 64. ibrahim
  ibrahim / Cevapla 8 Temmuz 2022 at 19:52

  iyi günler
  4,4 bmw 2000 model aracım var . şanzıman kendini korumaya aldı .geri gidiyor .ileri gitmiyor .sebebi ne olabilir takribi ne kadar masraf cıkabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2022 at 15:13

   Merhaba İbrahim Bey, aracınıza cihaz bağlayıp verdiği arıza kodlarına bakmamız gerekmektedir. Elektronik ya da mekanik arıza söz konusu olabilir. Bunu net bir şekilde söyleyebilmemiz için arıza kodlarına baktırmanız gerekiyor. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 65. Kenan
  Kenan / Cevapla 18 Ağustos 2022 at 23:46

  Merhaba aracım 2005 model 520i aracım 1.vitesten 2 ye geçerken bi vuruntu yapmaya başladı yüksek vites geçişlerinde çok hafif sarsıntı oluyor belli belirsiz. Birde rampadan inerken vites düşürmeden baya hissedilen yığılma oluyor bu 2 gün dür var sıkıntı ne olabilir. Çok masraf açmadan nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim Ankaradayım
  Not araçta pedal komander gaz tepkimesi var bunun şanzumana bi etkisi zararı olurmu teşekkür ediyorum.

 66. Murat vardar
  Murat vardar / Cevapla 27 Ocak 2023 at 23:00

  Ustam araç f 10 araç p ye geçmiyor n ye düşüyor yoldan geldim aracınpark ettim p ye bastım ama n ye atıyor nedir sorun

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Ocak 2023 at 09:36

   Merhaba Murat Bey, vites seçicisinde ve kartınızda arıza olabilir. En doğru tespiti araca cihaz bağlatıp arıza kodlarını aldıktan sonra yapabiliriz. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 67. Yunus
  Yunus / Cevapla 28 Ocak 2023 at 21:02

  Selamünaleyküm aracım 2006 maserati Quattroporte 4.2 motor aracı çalıştırıp vitesi atıyorum ama arac hareket etmiyor ne ileri ne geri aracı kilitliyorum veya akü kutup başını söküp taktıktan sonra düzeliyor en son obd cihazda p1755 diye bi ariza gösterdi bilgi verirseniz sevinirim.

 68. my
  my / Cevapla 27 Şubat 2023 at 13:26

  merhaba 2011 520d aracımda 110 dan sonra yani 8. vitese geçtikten sonra vibrasyon başlıyor ön porya dediler değiştirdik balans dediler yaptırdık şaft takozları ön ve arka değiştirdik ama arıza geçmedi ve beni rahatsız ediyor. sebebi nedir acaba? teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Şubat 2023 at 09:12

   Merhaba, sorunu net teşhis edebilmek adına aracı kontrol etmek gerekir fakat şanzıman ve motor kulakları ile birlikte türbinden ya da volanttan da olabilir.

 69. A. İlkay AKTUĞ
  A. İlkay AKTUĞ / Cevapla 15 Kasım 2023 at 12:02

  İyi günler. 2002 530i BMW aracımın şanzuman ışığı yanıyor. ( km 280000). Vitesi 4 te takılı kalıyor. Bilgisayara bağlandığında P0743 (basınç ayarlayıcısı) ve P0740, P2761 (Konvertisör kavramasında çok fazla kayma) arızaları veriyordu. Yağ ve filtre değişti. Şanzuman içindeki beyin değişti. İlk etapta şanzuman ısınınca yani araç 10 dakika çalıştıktan sonra stop edip çalıştırınca ışık sönüp normale dönüyordu. Ve gün boyu sorun çıkarmıyordu. Birkaç gün sonra ışık sönmemeye ve vites 4 te sabit kalmaya başladı. Usta hava akışmetreden de olabilir. Değiştir dedi. Ne yapmam gerekiyor bilemedim. Desteğinizi bekliyorum. Selamlar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 20 Kasım 2023 at 12:39

   Merhaba, şanzımanın komple reivzyon olması gerekiyor. Arıza kodları hem beyni hem tork konvertörünü hem de şanzıman içini işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.