Skoda Superb Otomatik Şanzıman Tamiri

Skoda Superb otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Skoda Superb araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Skoda Superb otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Skoda Superb otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Skoda superb otomatik şanzıman tamiri

Skoda Superb Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Skoda Superb Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Skoda Superb araçlara garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

 • Skoda Superb 5HP19 Otomatik Şanzıman TamiriBmw5.30i5HP19otomatiksanziman
 • Skoda Superb DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 ileri 02E)
 • Skoda Superb DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM- DQ200)

Audi-A3-DSG-0AM-Otomatik-Sanziman-Tamiri-01

Skoda ZF Şanzıman Arızaları

Skoda 2000-2008 yılları arasında Superb araçlarında ZF üretimi 5HP19FL şanzımanı tercih etmiştir. ZF5HP19FL (01L) Skoda şanzımanların başlıca sorunları geri viteste vuruntu ve sarsıntı, geri viteste aracın gaz yememesi, D’ye alınca vuruntu, rampada aracın çekişten düşmesi, vites geçişlerinde vuruntu ve boşa düşmesi gibi arızalardır.

Birçoğu kilometreye bağlı bu arızaların büyük çoğunluğunun nedeni işlevini yitirmekte olan selenoid valfler ve aşınmış şanzıman beyin (hidolik) üniteleridir. 

Eğer Skoda Superb otomatik şanzımanınız yukarıda bahsedilen sorunlardan bir veya birkaç tanesine sahipse, en yakın serviste aracınıza arıza tespit cihazı bağlatıp, arıza kodlarını almanızı tavsiye ederiz. Skoda otomatik şanzıman arızaları hakkında her zaman 0 216 365 95 00 nolu telefonumuzdan destek alabilirsiniz.

Superb Tork Konvertörü Arızası

5HP19 serisi ZF şanzıman kullanan Skoda araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Tork konvertör arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size  kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır. Firmamızda her türlü ZF tork konvertörü tamiri garantili olarak yapılmaktadır.

Skoda Superb DSG Arızaları ve Tamiri

Skoda Superb araçlarda karşılaşılan DSG şanzıman arızalarını sizler için özetlemeye çalıştık.

1. P189C – Mekatronik Arızası:

Vites geçişlerinde sarsıntı, ve ses ile başlayan, aracınızı bu şekilde kullanmaya devam ederseniz, aracın hareket etmemesine kadar devam edecek olan bir arıza türüdür. Mekatronik pompa arızası olarak ta bilinir. Genellikle şu arıza kodlarının oluşmasına neden olur.

 • P189C Yetersiz basınç oluşumu nedeni ile fonksiyon kısıtlaması
 • P17BF Pompa koruması maksimum sınıra ulaştı
 • P0562 Sistem voltaj düşük
 • P1604 Kontrol ünite arızası
 • P177D Kavrama basıncı çok yüksek

Mekatronik pompa arızasını mekatronik kart arızasından ayırt etmek, tamir maliyetini önemli ölçüde düşürecektir. Bu konuda garantili mekatronik tamiri için uzman ekibimiz hizmetinize hazırdır.

2. Mekatronik Kart Arızası:

DSG şanzıman kartı arızaları daha çok marşa bastığınız zaman ekranda vites pozisyonlarının karışması ile kendisini belirli eder. Eğer ekranınızda PRND ışıkları yanıp sönüyor ise, büyük ihtimalle mekatronik kartı arızası yaşamaktasınız demektir. Bazen R’ye aldığınızda ekranda aracınız P konumunda gözükür, bazen D’ye aldığınızda ekranda aracınız N veya R konumunda gözükebilir. Ayrıca bir başka belirtisi vites konumuna aldığında ekranda anahtar işareti çıkmasıdır. Nadir durumlarda kartların içerisindeki yollar bozularak selenoid arızaları gibi arızaların DTC olarak araç bilgisayarında oluşturulduğu da uzman ekibimiz tarafından saptanmıştır. Skoda Superb mekatronik kartı firmamız tarafından arızasına göre değerlendirilmekte, bazen mekatronik kartı tamiri yapılırken, çoğu zaman mekatronik kart değişimi yapılmaktadır.

3. Superb DSG Kavrama Arızası:

Kavramadaki kaçırma özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma şeklinde kendisini gösterebilir. Aşınmış kavrama balataları ani kavrama problemlerine yol açar ve siz bunu araç içerisinde vuruntu ve titreme olarak algılarsınız.

Skoda marka araçlar bazen kavrama arızası yaşadıklarında P1741 arıza kodunu paylaşabilirler. Firmamız İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servis noktaları ile kavrama problemlerinize garantili servis hizmeti sunmaktadır.

4. DSG Şanzımanda Vuruntu:

Eğer DSG şanzımanınızda vites geçişlerinde vuruntu hissediyorsanız, mekatronik ünitenizde problem başlamış demektir. Aracın bu şekilde kullanılması problemin büyümesine neden olacaktır. Sorun bir tek selenoidden olabileceği gibi mekatronik ünitenin diğer parçalarından da olabilir. DSG Vuruntu sorunu ve mekatronik arızaları için uzman ekibimiz ile irtibata geçebilirsiniz. 

5. Motor ile Şanzıman Arasından Şakırdama Sesi

DSG şanzıman kullanılan araçlarda 100.000 kilometreden sonra karşılaşılabilen bir durumdur. Bu arıza sıklıkla DSG kavrama arızası ile karıştırılmaktadır. Volant ilk kalkışta ve araç viteste iken yoğun, aşırı bir çatırdama sesi yapmaktadır. 

Skoda Superb Mekatronik Tamiri

Firmamızda DSG mekatronik tamir ve revizyon işlemleri garantili olarak yapılmaktadır. Genellikle mekatronik kart değiştirmediğimiz için mekatronik kart fiyatı toplam maliyetten düşülmekte, böylece yeni mekatronik fiyatına göre müşterilerimizin cebi kollanmaktadır.

Sadece Skoda marka araçlar için değil her türlü DSG mekatronik tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi yerlerimizde, Anadolu’da ise anlaşmalı servislerimizde bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Skoda Superb Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Skoda Superb otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Skoda Superb araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Skoda Superb şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Skoda Superb Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Skoda Superb Kavrama Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Skoda Superb Şanzıman Yağı Değişimi

Skoda Superb şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Skoda Superb otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Skoda Superb şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Skoda Superb şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Skoda Superb Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Skoda Superb aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

8 thoughts on “Skoda Superb Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. nuri
  nuri / Cevapla 15 Temmuz 2020 at 12:17

  selam usta aracım skoda süperb 2008 mdl 1.9 triptonik aracım sorunu servise batırdık ariza kodu p0741 konvertor kötülemesi cin güç aktarımı yok arızası çıktı burada yapamayacaklarını söylediler yardımcı olurmusunuz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 18:48

   Nuri bey, memnuniyet ile yardımcı oluruz. Bize hangi ilden yazmaktasınız?

 2. MEHMET KARA
  MEHMET KARA / Cevapla 27 Ekim 2020 at 22:37

  Slm benim arac Skoda superb ii 2012 2.0.dizel DSG bosluk var bu bi sorunmu yoksa normal mi

 3. Erkan
  Erkan / Cevapla 21 Haziran 2021 at 13:12

  Yardımcı olun şanzman sorunum var 05467416805

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Haziran 2021 at 17:02

   Erkan Bey Merhaba, (0216) 365 95 00 telefon numarasını arayarak detaylı bilgi alabilir çözüm için neler yapılabileceğine dair fikir edinebilirsiniz. Teşekkürler.

  • Mustafa tosun
   Mustafa tosun / Cevapla 25 Aralık 2023 at 14:07

   G612 G632. J743 şanziman elektroniği 5925. 1725.

 4. genel forum sitesi
  genel forum sitesi / Cevapla 27 Aralık 2023 at 00:19

  DSG boşluk onarım fiyatı nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Aralık 2023 at 09:47

   Merhaba, dsg 7 ileri şanzımanlarda kavrama değişimi işlemi yapıyoruz. Direkt olarak kavrama satışı ise eski kavramayı almak şartı ile 11.000+kdv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.