Citroen Otomatik Şanzıman

Citroen aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Citroen otomatik şanzıman tamiri ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Citroen otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Citroen otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Citroen otomatik şanzıman tamiri

Citroen Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Citroen Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Citroen grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

Citroen DPO Otomatik Vites Sorunları:

Citroen araçlarda kullanılan AL4 DPO şanzımanın en çok bilinen otomatik vites arızası selenoid valflerin bozulmasıdır. Bunu aşırı ısınma ile birlikte gelen boşa düşme problemleri, vites geçmeme, yokuşta çekmeme,  vites geçişlerinde vuruntu sorunu, otomatik vites basınç kaptörü arızası, otomatik şanzıman türbünü arızası gibi problemler takip eder. Genellikle DPO şanzıman arızaları kendilerini şu şekilde belli eder: 

 • Aracı ilk çalıştırmaya başladığınızdan yaklaşık 1 dakika sonra araçta “tak” diye çok sert bir vuruntu oluyorsa – 1.vitesten 2.vitese geçerken, arkadan araba çarpmış gibi
 • Otomatik vites arıza lambası yanıyorsa ve 3.viteste kilitliyorsa
 • Ekranınızda “vites kutusunu kontrol ettiriniz!” uyarısı çıkıyorsa
 • Aracınız gaz yiyip devir almıyorsa
 • Manuele almak istediğinizde aracınız manuele geçmiyorsa
 • Aracı sağa çekip kontağı açıp kapattığınızda arızanız sona eriyorsa
 • Uzun süre şehiriçi kullanımdan sonra araç geriye kaçırmaya başlıyorsa
 • Özellikle yokuşlarda çekiş düşüyorsa
 • Aracı bu şekilde kullanılırken hararet aşırı yükseliyorsa

Bu arızaların bir kısmı sadece iki adet elektrovana değişimi ile giderilebilmekte ise de, sorun bazen hidrolik ünite (şanzıman beyni), bazen de şanzımanın içerisindeki mekanik aksamlardan kaynaklanabilir. Doğru teşhisin yapılması, para ve zaman kaybınızı önleyeceği gibi, şanzımanınızın kullanım ömrünü uzatacaktır.

Citroen Şanzıman Tamiri ve Testi

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Citroen otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Citroen araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Citroen şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Citroen Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Citroen Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Citroen Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Citroen şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Citroen otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Citroen şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Citroen şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Citroen Otomatik Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Citroen aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

15 thoughts on “Citroen Otomatik Şanzıman

 1. Hüseyin aksoy
  Hüseyin aksoy / Cevapla 14 Nisan 2019 at 20:43

  C5 2011 tam otamatik aracının vites geçişleri hissedilir duruma gelmiştir. Vites geçişleri sarsıntılı olmaktadır. Herzaman yapmamaktadır.kalkislarda titreme yoktur.cok hızlı vites gecişi yapmaktadır 50 km 5vitesi bulmaktadır. Manüel kullanımda sıkıntı yoktur yardımcı olursanız sevinirim

 2. AtcoAdmin
  AtcoAdmin / Cevapla 15 Nisan 2019 at 10:41

  Hüseyin Bey, eğer aracınız çok hızlı vitse geçişi yaşıyorsa, muhtemelen tork konvertör arızası yaşamaktasınız. Vites geçişinizdeki sarsıntılar hidrolik üniteden kaynaklanabilir. Müsait olduğunuz bir zaman diliminde uğrayabilirseniz, aracınızı test edip net bir teşhis koyabiliriz.

 3. Tahsin
  Tahsin / Cevapla 7 Ocak 2021 at 00:55

  Merhaba, 2016 model Citroen C4 EAT6 1.6 bluehdi aracimda 1 haftadır ugultu sesi geliyor. 10 gun once bir cukura yavas ama sert giris yapip janti yamultmustum. Jant i dulettirip kullanmaya basladiktan bir kac gun sonra sesi farkettim. porya bilyasindandir denildi ve sanayide degisim yapildi ama ses kesilmedi. ozellikle 50-60km ustune cikinca cok ciddi ugultu var. Prizdirek bilyadandir diyen bir usta oldu ama ayni usta aractaki sanzimana yari otomatik deyince kafam karisti. EAT6 tam otomatik diye biliyoruz. Sonuc olarak bu ugultu icin tahmininiz var midir? sanzimani indirmeden sorun anlasilamaz mi?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Ocak 2021 at 11:05

   Merhaba Tahsin Bey aracınızdaki mevcut yarı otomatik şanzımana hizmet veremiyoruz. Yapmadığımız bir şanzıman seçeneği için size yorum yapmamız çok sağlıklı olmayacaktır.

   • Tahsin
    Tahsin / Cevapla 7 Ocak 2021 at 11:37

    merhaba, usta yari otomatik dedi ama ben EAT6 şanzımanların tam otomatik oldugunu biliyorum. Siz de yari otomatik olarak mi biliyorsunuz EAT6 şanzımanı?

 4. Murat ekiz
  Murat ekiz / Cevapla 26 Temmuz 2021 at 11:08

  Selamun aleyküm ustam bende citroen saxo otomatik vites var. 1.4 2001 model şanzımana bakarmısınız ona göre geleyim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2021 at 09:10

   Murat Bey, maalesef hizmet sunamıyoruz.

 5. Serkan
  Serkan / Cevapla 2 Mart 2023 at 12:30

  Merhabalar 2008 c4 picasso aracım da vites kutusu arızası veriyo ama vites sorunsuz calışıyo sonra arıza kayboluyo ara ara yapıyo bunu neyapabilirim tessekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Mart 2023 at 14:21

   Merhaba Serkan Bey, aracınızda bulunan şanzıman modeline maalesef hizmet vermemekteyiz.

   • Serdar
    Serdar / Cevapla 18 Mayıs 2023 at 19:32

    Merhaba. 2014 model C4 dizel, yarı otomatik şanzıman için yardımcı olabiliyor musunuz?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 22 Mayıs 2023 at 08:40

     Merhaba aracınızda bulunan şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

 6. Ahmet Celil KUTERDEM
  Ahmet Celil KUTERDEM / Cevapla 3 Eylül 2023 at 00:03

  Merhaba, Xantia 2000 model araç otomatiğine bakıyormusunuz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Eylül 2023 at 09:40

   Merhaba, yaptığımız bir model değil.

 7. Cüneyt
  Cüneyt / Cevapla 10 Ekim 2023 at 11:04

  Kolay gelsin Citroen Nemo 1.4hd otomatik 5.viteste giderken araç şanzıman kısmından çınlama sesi geldi ardından sahada kuvvetlendi vitesi manuel e alıp 4e dusurdugumde ses azaldı ama içinde bir parça varmış gibi tıkırtı geliyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ekim 2023 at 16:12

   Merhaba, maalesef aracınızdaki şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.