Seat Toledo Otomatik Şanzıman Tamiri

Seat Toledo otomobillerinizin otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Seat Toledo otomatik şanzıman başta olmak üzere Seat marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız.

Seat Toldeo otomatik şanzıman tamiri

Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Levent, İstanbul Kartal, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Seat Toledo otomatik şanzıman tipleri:

 • Seat Toledo 01M Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Seat Toledo DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 ileri 02E)
 • Seat Toledo DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM)Audi-A3-DSG-0AM-Otomatik-Sanziman-Tamiri-01

Seat Toledo DSG Kavrama Arızası

Seat Toledo aracınızda kalkışlarda gecikme, özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma sorununuz varsa kavrama problemi yaşıyorsunuz demektir.

Firmamızda Seat marka araçlar için kavrama değişimi garantili olarak yapılmaktadır. Seat Toledo kavrama fiyatı ile ilgili tarafımızla her zaman 0216 3659500 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Seat Toledo Mekatronik Arızası

Seat araçlarda kullanılan DSG şanzımanların en önemli parçalarından biri mekatronik parçasıdır. Bu parçanın temel işlevi elektronik sinyali ya da veriyi mekanik hareket oluşumuna çeviren ve şanzımanda vites geçişlerini gerçekleştiren robotik bir sistemdir. Bu parça tüm yönetim mekanizmasını sağladığından  mekatronik ünitesine şanzımanların beyni demek yerinde bir ifade olacaktır. 

Toledo Mekatronik Kartı Arızaları

DSG şanzıman kartı arızaları daha çok marşa bastığınız zaman ekranda vites pozisyonlarının karışması ile kendisini belirli eder. Bazen R’ye aldığınızda ekranda aracınız P konumunda gözükür, bazen D’ye aldığınızda ekranda aracınız N veya R konumunda gözükebilir. Ayrıca bir başka belirtisi vites konumuna aldığında ekranda anahtar işareti çıkmasıdır. Nadir durumlarda kartların içerisindeki yollar bozularak selenoid arızaları gibi arızaların DTC olarak araç bilgisayarında oluşturulduğu da uzman ekibimiz tarafından saptanmıştır.

Seat Toledo Mekatronik Arıza Kodları

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik probleminin habercisidir. Genellikle P189C,P17BF, P0562, P1604, P177D gibi arıza kodları ile karşılaşırsınız.

Tavsiyemiz aracınızı bu şekilde kullanmamanız ve acilen mekatronik ünitenizi tamir ettirmenizdir. Firma olarak garantili gerçekleştirdiğimiz mekatronik tamir fiyatlarımız, sıfır mekatronik fiyatından oldukça uygundur. 

Her türlü DSG mekatronik tamiri ve yeni mekatronik fiyatı için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi yerlerimizde, Anadolu’da ise anlaşmalı servislerimizde, anlaşmalı kargo desteğimiz ile bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Seat Toledo Şanzıman Sorunları

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kavrama ve mekatronik problemleri haricinde diğer muhtemel Seat DSG arızaları için DSG şanzıman tamiri ile ilgili hazırladığımız sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Seat Toledo Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Seat otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Toledo otomatik şanzıman tamiri fiyatları

Seat Toledo Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Seat Toledo Kavrama, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Seat Toledo Şanzıman Yağı Değişimi

Seat Toledo şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Seat Toledo otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Seat Toledo şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Seat Toledo şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Seat Toledo Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Seat Toledo aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

21 thoughts on “Seat Toledo Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. ozkan
  ozkan / Cevapla 25 Mart 2019 at 20:50

  merhaba seat toledo 2016 dsg dizel 1.4 arac rampalarda 1 .viteste otme yapiyor giv giv diye ses cikartiyor diger viteslerde hic bir sorun yok sadece dik yokusta ve kalkislarda bazen ses cikartiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mart 2019 at 13:08

   Merhaba Özkan bey, benzer şikayetleri diğer DSG müşterilerimizden de almaktayız. Öncelikle yetkili serviste yazılım güncellemesi var ise bunları yaptırmanızı tavsiye ederiz. Eğer sorununuz devam ederse, buyurun bir çayımızı için. Siz çayınızı içerken biz aracı detaylı inceleyebiliriz.

   • Alirıza gulset
    Alirıza gulset / Cevapla 11 Ekim 2020 at 07:23

    2014 kalkişlarda gec kalkiyor devrinin gec aliyoru

 2. Rıdvan
  Rıdvan / Cevapla 8 Nisan 2019 at 22:12

  Kolay gelsin benim sorunum vites geçmiyor. Kontağı açıp geçince düzeliyor. 6 bin devre kadar çıkıyorum ama aynı viteste kalıyor geçiş sağlanıyor. Bunun sorunu beyinden mi ? Selenoidler den mi ? Yoksa sanzimandaki beyinden mi buradaki arkadaşlar üçünden olabilir diyor. Ama kesin bir şey söyleyen yok.

  • Rıdvan
   Rıdvan / Cevapla 8 Nisan 2019 at 22:14

   Aracım seat Toledo 1.8 signo otomatik

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 11 Nisan 2019 at 00:20

    Rıdvan Bey, bu tip arızalarda genellikle şanzıman araç beynine bir arıza kodu atar. Bu kodu bizimle paylaşırsanız, size daha fazla yardımcı olabiliriz. Aksi durumda arkadaşlarınızdan farklı bir yorum yapamayız.

 3. Ayhan
  Ayhan / Cevapla 22 Haziran 2019 at 07:37

  Benim aracım D gitmiyor sorunu nedir 2000 model Seat teledo

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2019 at 13:34

   Ayhan bey, sorun pozisyon şalterinden veya şanzımanın içerisinden olabilir. Herhangi bir arıza kodunuz var mıdır?

 4. ahmet
  ahmet / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 12:48

  seat toledo 2001 model otomatik vites kalkiştan sonra araba belli bir devirden sonra vites degişiminde kütürtülü sekilde bites degiştiriyor sorun nedir acaba götürdüm konyada birsey diemediler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 07:54

   Ahmet Bey, bu kütürtülü sesi hangi viteslerde yapmaktadır?

 5. Harun
  Harun / Cevapla 30 Ocak 2020 at 20:38

  2013 seat toledo 1.4 TSI DSG şanzıman geri vitese ve 1 den 2 ye geçişlerde küt küt ses yapıyor sorun ne olabilir acaba herhangi hata kodu vermiyor …

 6. Cemalettin Ayva
  Cemalettin Ayva / Cevapla 9 Şubat 2020 at 09:30

  Seat toledo 2000 model 1.8 2 den 3 geçerken vuruntu 3.vitese geçerken geç geçme veya hic geçmeme kontak açıp kapayınca bazen düzeliyor yaptırmak isterim neye mal olur randevu veriyormusunuz

 7. Bedrettin Gürol
  Bedrettin Gürol / Cevapla 27 Şubat 2020 at 22:43

  Aracım otomotik 2000 model 1.8 Seat Toledo singo srunum ilk kalkıştan sonraki hızlanmada şanzımanda bi zıplama oluyor arıza ışıgı vermiyor sol akis bozuk denildi deyişrirdim fakat sorun devam ediyor sanlıncak burçlarından boşluk var bundan kaynaklanabilirmi Şanzıman yağı deyişti ilginizi bekliyorum

 8. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 28 Eylül 2020 at 00:41

  Aracim 2001 Seat Toledo otomatik aracim vuruntu yapiyor geri viteste birde aracim arada bir D viteste kaliyor ve aracım 15 veya 20 dakika bekledikten sonra P ye geçiyor ve calişiyor baktirdim ve şalter değişecek dediler bu paylaştiklarimdan sonra dizinde düşünceniz aynı okurum acaba sizde şalter sorunumu cevaplarsaniz sevinirim

 9. Alirıza gulset
  Alirıza gulset / Cevapla 11 Ekim 2020 at 07:28

  2014 seat toledo 1.6 dizel gec kavrama yapiyor rampa cikarken devir gostergesi sabit durmuyor tam devir alana kadar ama hiz sabit

 10. VOLKAN TAYFUR
  VOLKAN TAYFUR / Cevapla 13 Şubat 2021 at 10:58

  Merhaba 2016 14TDİ 114 bin km Seat toledo aracım çok yoğun trafikte durkalk yaparken star stopu kapatıyorum fakat belirli bir zaman sonra kalkış esnasında ötme yapıyor .Aracı dur kalk trafikte Manuel’e kullanınca bu sorun olmuyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 06:22

   Volkan bey, klasik bir kavrama aşırı ısınma durumu. Buna manuelde kullanmak dışında bir çözüm bulmanız zor gibi gözükmektedir.

 11. Orhan uzunhasan
  Orhan uzunhasan / Cevapla 7 Kasım 2022 at 15:15

  İyi günler benim aracım Seat Toledo 1.4 arasıra p.araci p konumunda bırakın terkedin diyor.sebebi nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Kasım 2022 at 17:57

   Merhaba Orhan Bey, 0552 606 87 84 nolu telefona whatsapp dan aracınızın şase numarasını gönderebilirseni size yardımcı olmaya çalışalım

 12. Halil İbrahim Eren
  Halil İbrahim Eren / Cevapla 14 Şubat 2023 at 19:28

  İyi günler, benim aracım 2001 1.6 Toledo signo otomatik, araçta vites geçişlerinde vuruntu yapıyor özellikle 2 den 3 e geçişte aracı bi süre tutuyor sonra bırakıyor sanki aniden debriyajı kaldırmış gibi, sadece 3 ile 4 arasında sorun yok.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Şubat 2023 at 09:39

   Merhaba İbrahim Bey, 2001 Seat Toledo model araca hizmet vermemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.