Opel Mokka Otomatik Şanzıman Tamiri

Opel Mokka otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Opel Mokka araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Opel Mokka otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Opel Mokka otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz. Opel mokka otomatik şanzıman tamiri Opel Mokka Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Opel Mokka Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Opel Mokka araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:
 • Opel Mokka 6T40 Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Opel Mokka 6T45 Otomatik Şanzıman Tamiri

Mokka Şanzıman Sorunları

Opel Mokka otomatik şanzıman araçlarda 3.nesil 6T40 serisi otomatik şanzımanlar kullanılmaktadır. Her ne kadar ilk iki nesile göre çeşitli iyileştirmeler ile şanzımanın arızaları giderilmişse de, özellikle sürüş konforunu etkileyecek sorunlar çıkarabilmektedir. Mokka Geri vites arızası: Motor ısınınca vitesi R ye alındığında bazen 5-10 saniye bekleyip geç alıyor, araç gaz yemiyor ve takır takır sesi geliyorsa şanzımanınızda mekanik problem var demektir. Şanzımanın komple açılması ve revizyon işleminin uygulanması gerektiğini göstermektedir. Otomatik Vites Vuruntusu: Opel Mokka araçlarda vites geçişlerinde gecikme, viteste yığılma, boşa düşme ile karşılaşılabilmektedir. Özellikle 1’den 2’ye geçerken, 2’den 3’e geçerken vuruntu hissedilebilir olmaktadır. Aracınızda var ise ilk etapta şanzıman beyini (hidrolik ünite) kontrollerinin yapılması gerekmekte, sonuçlarına bağlı olarak “şanzımanınız sökülmeden” teşhisini sağladığımız test makinemiz ile basınç testi yaparak problemin nereden kaynaklı olduğunu tespit edebilmekteyiz. Rampada çekiş problemi: Eğer Opel Mokka aracınız rampada çekiş problemi yaşıyorsa ve yokuşta – özellikle gaza basınca – zorlanıyorsa şanzımanınız içerisinde basınç kaybı ve kaçakları mevcuttur. Bu şekilde kullanmanız ve zorlamanız aracın balatalarının yanmasına neden olacaktır.

Mokka Şanzıman Arıza Kodları

Mokka GM şanzıman tasarım ve yazılımından dolayı daha hızlı şekilde arıza kodu atabilmekte ve kritik durumlarda otomatik şanzıman korumaya geçebilmektedir. GM üretimli şanzımana sahip Opel Mokka aracınızda şanzıman arıza lambası yanıyorsa, artık en yakın servise gitme zamanınız gelmiştir. Otomatik şanzımanın korumaya geçmesi durumunda  araçta genellik geri vites ve 5.vites devrede kalır ve selenoidlere giden elektrik kesilir. Sorununun çözümü önce valfgövdesi (şanzıman beyni) ardından şanzımanın mekanik kısmının incelenmesinden geçer. 6T ailesi şanzımanlardaki Mokka otomatik şanzıman beyni arızalarını iki ayrı grupta inceleyebiliriz: TCM Kart Arızaları: Elektrik arızalarıdadır ve silinmez, silinsede kısa bir süre sonra tekrar arızaya düşer. Şasiye kısa devre (Short circuit), açık/yüksek direnç, voltaj kısa arızaları olabilir. Eğer selenoid performans arızaları ile birlikte atıyorsa, bir ihtimal selenoid değişimi ile düzelir. Aksi durumda kart değişimi gerekir. Karşılaşılabilen arıza kodları şunlardır: P0961, P0962, P0963, P0965, P0966, P0967, P0970, P0971, P0973, P0974, P2719, P2720, P2721, P2728, P2729, P2730, P2762, P2763, P2764 6T40 Selenoid performans arızaları : Bu kodları attığında araç belirli vitesleri yapmaz, örnek PC3 atarsa 6.vitesi yapmaz, 130 km hızı geçmez vb.
 1. P0776-P0777: PC2 Selenoidi Kapalı/Açık Sıkışmış
 2. P0796-P0797: PC3 Selenoidi Kapalı/Açık Sıkışmış
 3. P2714-P2715: PC4 Selenoidi Kapalı/Açık Sıkışmış
 4. P2723-P2724: PC5 Selenoidi Kapalı/Açık Sıkışmış
 5. P0741-P0742: TCC Selenoidi Kapalı/Açık Sıkışmış
 6. P0752, P0753: SS1 selenoidi takılı kalmış

Garantili Mokka Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Opel Mokka otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir. Opel Mokka araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Opel Mokka şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Opel Mokka Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Opel Mokka Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16 Opel Mokka Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17 1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Opel Mokka Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Opel Mokka şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Opel Mokka otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz. Opel Mokka şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel Mokka şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Opel Mokka Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:
 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz
Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır. Eğer Opel Mokka aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

One thought on “Opel Mokka Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Zeynep Aldemir
  Zeynep Aldemir / Cevapla 3 Aralık 2020 at 17:18

  Merhaba, 2016 Model dizel otomatik Opel Mokka Kullanıyorum, araç 66,000 km’de. Son 10 gündür sabah erken saatte ilk çalıştırmada ateşlemesi uzun sürüyor ve araba vitesi algılamayıp boşa düşüyor. Ancak ekranda hiçbir arıza sinyali oluşmuyor. Bir iki kez kapatıp tekrar açınca düzeliyor. Sürüşe geçtikten sonra hiçbir problem yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.