Volvo Powershift Kavrama Tamiri

Volvo Powershift şanzıman sorunu denildiğinde akıla ilk olarak Volvo kavrama kiti sorunu gelmektedir. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Powershift şanzımanların kavramadan kaynaklanan kalkışta titreme, silkeleme arızası ve sorunlarına garantili çözüm üretmekteyiz.

Volvo Powershift Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Volvo Powershift Şanzıman Arızaları

Volvo powershift şanzıman sorunlarının en başında kavrama problemleri gelir. Genellikle kalkışta titreme olarak kendini belli eden kavrama sorunu, bir müddet sonra sürüş keyfini tamamen ortadan kaldırabilir.

Volvo powershift şanzımanların diğer bir arızası, powershift mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, özellikle ısınınca, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Bu problem kavramadan bağımsız olarak mekatronik beyin arızasını işaret etmektedir.

Volvo Powershift Kavrama Fiyatı

Atco olarak, başta Türkiye’nin önde gelen araç kiralama firmalarına ve seçkin Volvo müşterilerine sunduğumuz Volvo Powershift kavrama fiyatı, garantili olarak yaptığımız işlem olmasına karşın oldukça uygundur. Powershift kavrama değişimi fiyatı için aşağıdaki telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Firmamızdan ister montaj dahil fiyat, isterseniz sadece Volvo kavrama kiti fiyatı bilgisi alabilirsiniz. Firmamızı aramadan Volvo Powershift kavrama tamiri yaptırmayınız.

Volvo Kavrama ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Garantili Volvo Powershift Kavrama Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen Volvo Powershift DCT450/MPS6 ve DCT451/MPS6i otomatik şanzımanlar ve kavramaların titreme, silkeleme gibi problemleri kesinlikle ortadan kaldırılmaktadır. Kavrama kiti değişiminden sonra Powershift adaptasyon işlemleri yapılmakta ve bu sayede garantili revizyon işlemi gerçekleştirilmektedir.

Volvo Powershift Kavrama Tamiri

Volvo Mekatronik Tamiri

Şanzıman düşük perforamans, selenoid arıza kodları, vites geçişlerinde vuruntu ve geri vitesin kaybolması gibi arızaların büyük çoğunluğunun kaynağı mekatronik ünitesidir. Bazı durumlarda, yeni kavrama revizyonu yapılan araçlarda, kavrama basıncı yükseleceği için bu arızalar daha da belirginleşmektedir. Servisimizde Volvo Powershift Mekatronik Tamiri garantili olarak yapılmaktadır.

Volvo mekatronik tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Volvo Powershift Şanzıman Yağı Değişimi

Volvo Powershift şanzıman yağı değişimi, yağın ısınma ve kirlenme oranları göz önüne alındığında, otomatik şanzımanın ömrünü ciddi olarak uzatmaktadır. Servisimizde powershift şanzıman yağı değişimi tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volvo powershift otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

8 thoughts on “Volvo Powershift Kavrama Tamiri

 1. Mustafa Cihan Zenger
  Mustafa Cihan Zenger / Cevapla 10 Ocak 2020 at 23:19

  Merhaba Volvo V40 d2 powershift aracım var. Sakin kullanımlarda çok düşük devirlerde vites geçişleri oluyor. Özellikle 5-6. viteste bayılmalar oluyor. 72 km civarında 6. vitese geçiyor. Bu sorun yazılımla çözülebilirmi. Mesela 85-90 km hıza ulaşmadan araç 6. vitese geçmesi engellenebilirmi yazılımla teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 22:10

   Mustafa Bey, yazılım konusunda tek bildiğimiz orjinal fabrika yazılımı dışında bir programı aracınıza attırmamanız gerektiğidir.

 2. Mert
  Mert / Cevapla 29 Temmuz 2020 at 00:12

  Kolay gelsin aracim 2014 volvo s60 d2 1.6 premium poweshift ve 189000 km de kalkarken ve geri viteste silkeleme yapiyor vede 2 ile 3 vites gecislerinde titreme yapiyor yokus yukari cikarkende 4 devirde ufak bi dalgalanma yapiyor duz yolda bole bir sorun yok maliyeti ne olur arizasi nedir

 3. oğuzhan kum
  oğuzhan kum / Cevapla 30 Ağustos 2020 at 22:03

  merhaba 2011 xc60 2.0 t powershift aracımın 32bin km önce 162binde (2yıl) önce servisde kavraması değişti. Fakat araç ısındıktan sonra ve özellikle yokuş çıkarken vites geçişlerinde orta derecede vuruntu ses oluyor 80 km hızdan sonra pek olmuyor, düşük viteslerde yani.
  yağ ve filtre değişimi kurtarırmı, bukadar kısa zamanda kavrama sorun çıkarır mı? servis garantiden değişirmi? Sizde maliyet nedir? teşekkürler

 4. Kadir Özdemir
  Kadir Özdemir / Cevapla 27 Haziran 2021 at 20:02

  Volvo s60 d2 aracım yokuşlarda sarsıntılı kalkış yapıyor sorun tamiri için Ankara da adres verebilirmisiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 21:41

   Merhaba, Şaşmaz’da Çağdaş market arkasındayız. Bahçekapı mah. 2480 sokak, Şaşmaz Blv No:06/05, 06105 Etimesgut/Ankara

 5. sedat
  sedat / Cevapla 26 Aralık 2023 at 22:32

  MErhaba. 2013 T4 powershift volvo c40 cross country aracım 106.000 km de. 1. ci den 2 ye geçiş yaparken sarsıntılı geçiş yapıyor. yağ değişimi yapılmamış şimdiye kadar. Yağ değişimi ile sorun giderilir mi? teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Aralık 2023 at 09:46

   Merhaba, kavramanız arızalı olabilir. Cihaz bağlayıp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz. Yağ değişimi ile sorun düzelmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.