Ford Otomatik Şanzıman

Ford marka aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Ford araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Ford otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Ford otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Ford Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Ford Otomatik Vites Sorunları

Ford araçlarda tam otomatik, yarı otomatik, Cvt ve Powershift, çok çeşitli şanzımanar kullanılmıştır. Bütün bu şanzıman grupları kendine has sorunlara sahiptir.

Ford Powershift Şanzıman Sorunları

Ford mühendislerinin de açıkladığı üzere Powershift şanzıman sorunu özellikle ilk modellerde su götürmez bir gerçektir. ilk başlarda bu kullanıcıların yeni olduğu için “Powershift şanzıman kullanımı” kaynaklı olduğu açıklansa da zaman içerisinde problemlerin kullanıcı kaynaklı olmadığı anlaşılmıştır.

2011 ve sonraki yıllarda sıklıkla kullanılan Powershift şanzımanların en büyük problemi kalkışta titreme olarak belirmektedir. Kuru kavramaya sahip Fiesta ve Focus araçlarda kavrama değişimi gerekirken, ıslak kavramaya sahip Kuga, Mondeo, Focus araçlarda kavrama tamiri ile problem giderilebilmektedir.

Islak kavrama – Dizel – Powershift araçların en büyük ikinci problemi mekatronik arızasıdır. Powershift vites sorunu temel nedeni olan şanzıman beyni olarakta bilinen mekatronik ünitenin servis fiyatı oldukça yüksektir ve firmamızda son derece uygun mekatronik fiyatı sunulmaktadır. 

Firmamızda her türlü Powershift şanzıman tamiri garantili olarak uygun maliyetlerle yapılmaktadır. Her bir araç grubundaki Powershift arızası farklı olduğu için Kuga, Mondeo, Focus, Fiesta araçlar için hazırladığımız kendilerine özel sayfaları ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Ford-Mondeo-Focus-Fiesta-Powershift-Kavrama-Tamiri

Ford Otomatik Şanzıman Arızaları

Tam otomatik vites kutusu arızalarının başında otomatik şanzıman vites geçiş sorunları ve otomatik şanzıman basınç kaybından dolayı vites kaçırma ve vuruntu problemleri gelmektedir. Araç bazında Mondeo tork konvertörü arızası, Focus ve Fiesta arabalarda otomatik vites vuruntu şikayeti sıklıkla karşılaşılan problemlerdir. Otomatik şanzıman arızaları kullanılan şanzıman tipine göre değişeceği için Kuga, Mondeo, Focus, Fiesta araçlar için hazırladığımız kendilerine özel sayfaları ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 

Ford CVT Şanzıman Arızaları

Ford Focus 1.6 Tdci ve 2.0 Tdci araçlarda kullanılan CVT şanzımana ayrı bir başlık açmak gerekmektedir ki, firmamızda bu şanzımanın tamiri yapılmamaktadır.

Ford Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Ford grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

Ford Otomatik Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Ford otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Ford Fiesta Otomatik Şanzıman Tamiri ve Testi – 4F27E

Ford Kuga Otomatik Şanzıman Tamiri ve Final Testi – 6 İleri (6F35)

Ford marka araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Ford şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Ford otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Ford Powershift Kavrama Tamiri

Ford Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Ford şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Ford otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ford şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Ford şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattımız

Ustaya Sor – Ford Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

  • Aracınızın model yılı
  • Aracınızın motor hacmi
  • Aracınızın yakıt tipi
  • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Ford aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

7 thoughts on “Ford Otomatik Şanzıman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.