ZF Tork Konvertör Tamiri

Firmamızda ZF şanzıman tork konvertör tamiri garantili olarak yapılmaktadır.

ZF Tork Konvertör Arızaları

ZF şanzıman, özellikle 6HP serisi ZF şanzıman kullanan araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Tork konvertör arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size  kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır.

ZF Tork konventörü tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

ZF 6HP19 Tork Konvertörü

Kimi zaman şanzıman türbünü arızası kendisini alt devirlerde sarsıntı olarak belli etmektedir. Özellikle 1000-2000 devir arasında aracınızda sarsıntı hissediyorsanız muhtemel bir şanzıman türbünü arızası bulunmaktadır.

Gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip ZF tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir.

ZF 6HP19/ 6HP21/ 6HP26/ 6HP28 Tork Konvertörü Tamir İşlemimiz

One thought on “ZF Tork Konvertör Tamiri

  1. Devrim
    Devrim / Cevapla 20 Ağustos 2020 at 16:57

    Merhaba, bu islem arti araca söküp takmasi icin fiyat nedir acaba?
    Arac Bmw 525d e60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.