Opel Astra Otomatik Şanzıman Tamiri

Opel Astra otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Opel Astra araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Opel Astra şanzıman sorunu zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Opel Astra otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Opel Astra otomatik şanzıman tamiri

Opel Astra Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Opel Astra Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Opel Astra hatchback ve Opel Astra Sedan otomatik şanzıman araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Opel Astra-H AF13 (Aisin 60-40) Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Opel Astra J 1.6 Şanzıman Tamiri – 6T45
 • Opel Astra J 1.4T Otomatik Şanzıman Tamiri – 6T40
 • Opel Astra-K 1.4T 6T40 Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Opel Astra-K 1ç6 Cdti Otomatik Şanzıman Tamiri

Opel Astra Otomatik Vites Kutusu Sorunları

Opel Astra otomatik şanzıman sorunlarının başında otomatik şanzıman vuruntu problemi gelmektedir. Genellikle vuruntuların çoğunluğunun nedeni selenoidler veya şanzıman beynidir. Vuruntulu şekilde kullanıma devam eden araçların şanzımanlarında mekanik hasarlar meydana geldiği, çoğu zaman gözlemlenmiştir. Bundan dolayı Opel Astra aracınızda vuruntu varsa, şanzımanınıza müdahale ettirmenizi tavsiye ederiz.

Eğer Opel Astra aracınızda şanzıman arıza lambası yanıyorsa, artık en yakın servise gitme zamanınız gelmiştir. Kritik durumlarda otomatik P0700 arıza kodu atar, şanzıman arıza lambası yakar ve çoğu durumda şanzıman korumaya geçer. Otomatik şanzımanın korumaya geçmesi durumunda araçta geri vites ve 5.vites devrede kalır ve selenoidlere giden elektrik kesilir.

Opel Astra J Otomatik Şanzıman Sorunu

Astra J otomatik şanzımanların ilk üretimi olan Gen-1 tipi 6T30, 6T40 ve 6T45’lerin en büyük sorunları şanzımanın aşırı ısınması ve selenoidlerin bozulmasıdır. Bunu selenoidlerin ve valf gövdesinin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol eden “basınç anahtarlarının” (pressure switch) arızalanması takip eder. 

Mekanik arıza olarak kalkış tası adı da verilen şanzımanın dip tasının kırılması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda araç geri vitese geçmeyebilir veya motor ısınınca vitesi R ye alındığında bazen 5-10 saniye bekleyip geç vites alır, gaz yemez ve takır takır ses gelir. Firmamızda bu tip şanzıman arızaları garantili olarak çözüme kavuşturulmaktadır. 

Arıza lambasını söndürmek çözüm değildir!

Arıza lambasının cihazla söndürülmesi birçok durumda arızayı gidermeyecektir. Örnek vermek gerekirse otomatik şanzımanda vuruntu varsa cihazla arıza lambasını söndürmek, arıza sebebini çözmeyeceği için, yakın bir zamanda tekrar vuruntu ve şanzıman arıza lambası yanması ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Astra-J Astra-K Selenoid Valf ve Şanzıman Beyni Testi 

Otomatik vites vuruntusu ve vites geçişlerinde kaçırma sıklıkla karşılaşılan Astra şanzıman arızalarıdır. Birçoğunun temel nedeni selenoid valf arızaları veya kanalları aşınmış şanzıman beynidir. Arıza tespit cihazları otomatik şanzıman selenoid valf ve şanzıman beyni arızalarını elektriksel düzeyde tespit edebilir. Bununla birlikte fonksiyonel açıdan şanzıman beyninin ve selenoidlerin testi arıza tespit cihazları ile gerçekleştirilemez. 

Atco Mühendislik, selenoid testi ve 3 adet şanzıman beyni testi cihazları ile Türkiye’nin en kapsamlı selenoid ve şanzıman beyni test merkezidir. Bu sayede müşterilerimiz sadece gerekli parçaların değişimine ödeme yaparlar ve sunabildiğimiz otomatik şanzıman fiyatları, garantili onarım için oldukça uygundur.

Opel Astra Solenoid Arıza Kodları

Eğer belirtilen arıza kodlarından bir tanesini yaşıyorsanız, sizinde selenoid valflerinizde sıkışma var demektir:

 1. P0776 – P0777: PC2 Selenoidi Kapalı/Açık Sıkışmış
 2. P0796 – P0797: PC3 Selenoidi Kapalı/Açık Sıkışmış
 3. P2714 – P2715: PC4 Selenoidi Kapalı/Açık Sıkışmış
 4. P2723 – P2724: PC5 Selenoidi Kapalı/Açık Sıkışmış
 5. P0752 – P0753: SS1 selenoidi takılı kalmış
 6. P0741 – P0742: TCC selenoidi Kapalı/Açık Sıkışmış

Bunlar dışında olabilecek diğer arıza kodları, şanzıman kartı, şanzıman beyni veya şanzıman içerisinde mekanik arızayı işaret edebilir. Şanzıman kartı ve kart üzerindeki şalter arızalarının çoğunluğu elektrik arızalarıdır ve silinmez, silinsede kısa bir süre sonra tekrar arızaya düşer. Bunlar Şasiye kısa devre (Short circuit), açık/yüksek direnç, voltaj kısa arızaları olabilir. Selenoid elektrik arızaları: P0961, P0962, P0963, P0965, P0966, P0967, P0970, P0971, P0973, P0974, P2719, P2720, P2721, P2728, P2729, P2730, P2762, P2763, P2764

Astra-J Şanzıman Kartı Şalter Arızaları

Astra-J araçlarda Opel’in 1.nesil 6T serisi şanzımanları kullanılmış olup, bu şanzımanların kartlarının üzerinde basınç şalterleri bulunmaktadır. oldukça sık arızalanan bu şalterler, gelecek nesillerde kaldırılmıştır. Sıklıkla karşılaşılan şalter elektrik arızaları: P0973, P0974, P0976, P0977’d,r Eğer bu arızalar selenoid performans arızaları ile birlikte atıyorsa, bir ihtimal selenoid değişimi ile düzelebilir. Düzelmediği durumlarda yeni kart tedariği yapılmalıdır.

Ayrıca şalter elektrik arızası atmadan aşağıdaki şu arızaları da atabilir: P0842, P0843, P0872, P0873, P0877, P0878, P0989, P0990 … Bu arıza kodları takılı kalmış switchler, takılı kalmış selenoidler, bozuk valf gövdesi veya karttan olabilir. 

Opel Astra 6T40 ve 6T45 otomatik şanzıman selenoid valf arızaları konularında uzman kişiler tarafından değerlendirilmezse, çok kısa süreler içerisinde arıza tekrarları gerçekleşebilir.

Oldukça pahalı olan selenoid valflerin ve şanzıman beyninin test edilmeden değiştirilmesi, gereksiz şanzıman tamir fiyatları ortaya çıkmasına, arızalı parçaların tespit edilmemesi ve değiştirilememesi ise arızanın devam etmesine neden olacaktır. 

Garantili Astra Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Opel Astra otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Opel Astra araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Opel Astra şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Opel Astra Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatı

Opel Astra Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Opel Astra Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Opel Astra Şanzıman Yağı Değişimi

Opel Astra şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Opel Astra otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Opel Astra şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel Astra şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Opel Astra Otomatik Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Opel Astra aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

256 thoughts on “Opel Astra Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. mesut kaya
  mesut kaya / Cevapla 21 Mayıs 2019 at 00:03

  merhabalar 2010 model astra j 1.6 benzin asmosterik motorlu aracımda; motor ısınınca vitesi R ye alınca bazen 10-20 saniye bekleyip geç alıyor vitese ve o esnada araç gaz yemiyor,
  bir de bazen de yavaşlayınca şanzıman vites küçülttüğünde alt viteslere vuruntu yapa yapa vitesleri düşürüyor
  ne yapmam lazım ne kadar masrafım gider yardımcı olabilirmisiniz
  ayrıca şanzımanın tamiri ne kadar sürer

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mayıs 2019 at 19:24

   Mesut Bey, öncelikle geçmiş olsun. Aracınızda selenoid veya kalkış tası kaynaklı problem mevcut. Selenoid problemleri 1.500 ile 3.500 TL arasında giderilebilir. Fakat eğer kalkış tasınız bozuldu ise, şanzımanınızın komple revizyon yapılması gerekmektedir.

   • Berkay
    Berkay / Cevapla 24 Mayıs 2019 at 16:40

    Merhabalar;

    Ben de de aynı durum söz konusu,

    İletişim bilgileri verebilir misiniz?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2019 at 20:14

     Berkay Bey, 02163659500 nolu telefonlardan Ata veya Burak Bey’e ulaşabilirsiniz.

   • Mustafa Karadağ
    Mustafa Karadağ / Cevapla 17 Mart 2020 at 21:12

    Merhabalar 2003 Astra g tam otomatik aracım var.aracim d viteste kalkarken yüksek viteste kalkar gibi zorluyor ancak 1 ile kalkarken normal kalkıyor sorun ne olabilir?

    • Mahmut
     Mahmut / Cevapla 21 Temmuz 2020 at 18:13

     Abi aynı sorun bendede var senle irtibata geçebilirsiniz nasıl çözdüm sorununu

     • Cengiz Ergün
      Cengiz Ergün / 5 Ağustos 2020 at 21:48

      Usta çözüm nedir? Spor modu takılı kalmış o yüzden öyle falan diyorlar yardımcı olabilecek misiniz?

     • Murat
      Murat / 9 Temmuz 2021 at 16:52

      Aynı sorun bende de varmış çözümü neymiş hocam

   • Ömer
    Ömer / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 20:18

    Selam .2011 Opel Astra j 1.6 180 beygir turbo arac , 80-100 km arasında araca ani gaz verince hafiften 2-3 defa vurma yapıyor , ani gaz verişlerde oluyor , normal devirli gidince sorun yok neden olabilir acaba?

   • fatih öztürk
    fatih öztürk / Cevapla 16 Şubat 2021 at 11:18

    Merhaba 1993 model Opel astra gl otomatik aracımı kullanmaya başladıktan bir kaç dakika sonra vites geçişlerinde gıcırtı, kalkışta sarsıntı ve s ışığı yanıp sönmesine müteakip vites değiştirmeme sorunuyla karşı karşıyayım. Sorun nerede sizce ?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 07:20

     Fatih Bey, aracınız korumaya alıyor anlaşıldığı kadarı ile. Model ve model yılı bizim uzmanlık alanımıza girmediği için çok fazla bir bilgimiz bulunmuyor bu şanzıman ile ilgili maalesef.

   • Mehmet
    Mehmet / Cevapla 29 Kasım 2021 at 21:59

    Astra 2016 1.4 dynimic N ve R ye geçerken hafif bir vuruntu oluyor sorun teşkil eder mi çözümü ve maliyeti nedir

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2022 at 23:53

     Mehmet Bey, aracınızdaki vuruntu hafifse ve 80.000 kmyi geçirmediyseniz yağınızı değiştirmenizi tavsiye ederiz.

  • Erhan
   Erhan / Cevapla 24 Haziran 2020 at 20:07

   Merhabalar 2012 astra h sedan otomatik araçımda vites geçişleri çok hissedilmeye başladı. Servisteki usta kömürlerin değişmesi lazım dedi.
   Bu konuda nasıl bir yol izlememi tafsiye edersiniz

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 15:50

    Erhan Bey, aracınız dizel midir, benzinli midir?

   • Yasin
    Yasin / Cevapla 4 Mart 2021 at 14:32

    S.a 98 model aopel Astra f otomatik var aracım 4 vitese bazen geciyo bazen de gecmiyo s lambası yanıp sönüyor ve 3 Vitesse takılı kalıyor sorun nedir acaba

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 10 Mart 2021 at 08:42

     Yasin Bey, aracınız korumaya almaktadır. Bir arıza tespit cihazına bağlatarak arıza kodunuzu paylaşırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

  • fatih cakir
   fatih cakir / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 18:10

   meraba aracim 2003 opel astra 1.6 otomatik sanzuman yokuslarda bayilip kaliyor dip gaz veriyorum 100 gecmiyor yokus yukari devir saati 3000 devirde arada 4000 e cikiyor ama hizlanmiyor geriye kacirmada var cok dik yokuşda ama baski balata arizasi yaziyor bilgi ekraninda

   • Caner
    Caner / Cevapla 3 Ekim 2020 at 00:13

    Selamlar 1.4 turbo 140 bg astra j aracım 2011 model otomatik. Hiçbir geçişte sorun yok sadece 3 ten 4 e atarken vuruntu oluyor diğer geçişler sorunsuz. Sorun nedir maliyeti nedir teşekkürler

 2. Murat K.
  Murat K. / Cevapla 7 Haziran 2019 at 17:06

  Merhaba 2013 astra j 1.4 turbo benzinli 106.500 km tam otomatik aracım var. 5. Vites den 6 ya geçerken araba da sarsılma meydana geliyor şanzıman soguk iken denedim yapmadi ama uzun yolda fark ettim aşırı sarsma mevcut diger vites aradıklarında hiçbir problem yok gayet normal vites geçişleri oluyor. 6. Vitese geçince sonrasında da problem yok sadece araba yükdeyken 5 den 6 ya atarken zorlanıyor gibi bir hissiyat veriyor ayağımı gazdan çekiyorum o sırada vites atıyor tekrar basıyorum ve devam ediyorum ama ayağım gazdayken fazlasıyla sarsma yapıyor bununla ilgili bilgi almak istiyorum aracı yeni aldım 2 hafta kadar oldu bunula ilgili bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:12

   Murat Bey, sadece 5’ten 6’ya mı problem yaşıyorsunuz, yoksa 2.viteste de benzer bir problem var mıdır?

  • TAHSİN
   TAHSİN / Cevapla 28 Ekim 2019 at 22:48

   Astra j 2013 115 hp otomatik 110 bin km de. Fren balatasının arasında taş kalmış gibi sürtme sesine benzer bir ses geliyordu. Eskişehirde kmd oto ya gittim. Şanzıman yağını bir bardak içine koyduk talaş farketti. Tekeri de döndürünce sesin şanzımandan geldiğini farkettik. Ankara
   veya İstanbula gitmemi söyledi. Son bir haftadır geliyor ses. Onun haricinde 60 bin km de şanzıman yağı değiştirmiştim. İlginize tşk ederim.

   • Burak
    Burak / Cevapla 1 Kasım 2019 at 23:42

    Hocam aynı durum bugün bende oldu nedeni nedir acaba ?

 3. r k
  r k / Cevapla 10 Haziran 2019 at 01:59

  Merhabalar. 1.4T astra j aracım var (140 hp). Aracımda hızlanırken dalgalanma ya da gazı kesik kesik yeme problemi var. Sorun şanzımanda mı acaba? 3 ustaya gösterdim 1tanesi şanzıman ustası. Selenoidlerde problem olabilir diyor ama diğer ustalar da farklı sorunlardan bahsetti. bobin ve bujide sorun çıkmadı. Aracım benzinli/LPG yok.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Haziran 2019 at 10:26

   Merhaba, eğer dalgalanma bütün viteslerde yaşanıyorsa hava emiş, egzoz sistemi veya enjeksiyon ile ilgili bir sorun olabilir. GM marka araçların motor beyni birçok kanaldan bilgi almakta ve eğer sağlıklı bir bilgi alamadığı bölge hissederse farklı bir kanaldaki bilgiyi doğru kabul edip sürüşe devam etmektedir. Dilerseniz buyurun bir çayımızı için, aracınızı birlikte test edelim. O zaman daha net yorumda bulunabiliriz.

 4. osman
  osman / Cevapla 10 Haziran 2019 at 10:11

  Merhaba, Aracım opel astra j 1,4 T otomatik vites bayram tatili için cıktığım uzun yolda belli bir süre geçtikten sonra 90-100 km hızda düşük devirde kullanırken yolun durumuna göre hızlanmak için gaza bastığımda araç 6. vitesten 5. vitese gecerken önce arac 3-4 sn de birden yavaşlıyor ve buyuk bir vuruntuyla vitese geçiyor.devirli kullandığımda ya da manuel modda kendim vites değiştirdiğimde bir sorun yaşamadım.Sebebi ne olabilir.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Haziran 2019 at 10:24

   Osman Bey, eğer manuelde probleme yaşamıyorsanız, sorununuz büyük ihtimalle selenoid, ikinci etapta da valf gövdesindedir. Bu şekilde kullanmanız kısa bir dönem sonra şanzımanda mekanik hasara neden olacaktır. En kısa sürede ilgili parçaların sökülerek test edilmesi ve revizyonu gerekmektedir.

   • Aykut Sever
    Aykut Sever / Cevapla 10 Ağustos 2019 at 08:44

    Merhabalar. Aracım 2013 astra j 1.4 otomatik. Aracımda her zaman olmamakla birlikte 1. Viteste devir yükselirken 2. Vitese geçmeden 3veya 4 kez seri bir şekilde gelen sesi mekanik sürtünme benzeri bir ses geliyor. Diğer viteslerde bir problem yok. Bu ses genellikle araba ısındıktan sonra oluyor. Muhtemel problem ve çözüm maliyeti nedir acaba. Teşekkürler.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 11:47

     Aykut Bey, size en doğru teshis ve fiyatı ancak sesi dinledikten sonra sunabiliriz. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

 5. yiğit kesgin
  yiğit kesgin / Cevapla 10 Haziran 2019 at 13:33

  Merhaba 2015 model astra j otomatik aracım var. 120 bin km de. Daha önce şanzıman beyni arızası nedeniyle değişim oldu. Şanzıman yağıda değişti. Fakat aracımda 2. vitesten 3 e geçerken bazen geç geçme yani hafif bir boşluk var gibi geçiyor. 3 den 4 de geçerkende hafif bir tutup bırakma yapıyor. Bu tutup bırakma devir saatinede çok az yansıyor. Sebebi sizce ne olabilir ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Haziran 2019 at 13:49

   Yiğit Bey, bu gecikmedeki temel neden, takılan selenoidler, hidrolik ünitede aşınma veya mekanik kaynaklı olabilir. Ancak problemli parçaların incelenip makinede testinden sonra net bir sebep söyleyebiliriz.

   • İrfan
    İrfan / Cevapla 6 Aralık 2019 at 00:08

    Merhaba j kasa 1.3 dizel manuel aracım var uzun yolda araçtan ses geldi usta şanzıman dan geldiği için şanzımanda ki çapaklanma yı ve bir parçayı değiştirdi araç düzeldi ama 3. 4. 5. Viteste ayağımı gazdan çekince kompresör Çalışır gibi ses geliyor sonra şanzumanda ayna değişti hala aynı ses geliyor bu ses 1. Ve 2. Viteste yok ne yapmam lazım bu sesin gitmesi için

   • Aslan
    Aslan / Cevapla 5 Ağustos 2020 at 23:40

    Merhaba
    Bende opel astra j 2010 model otomatik şanzıman araba var
    İlk 30 dakika araba da hiç bir sorun olmuyor 30 dk sonra araba vites değişmesini yapmıyor
    Selenoid 4 ve 5 sıkışması
    Diyor diagnosede

 6. kadir sarısoy
  kadir sarısoy / Cevapla 14 Haziran 2019 at 23:02

  Merhabalar
  2014 Model Astra 14.T Sport otomatik j kasa Aracım var
  Vites geçişlerinde veya vites ile ilgili hissettiğim hiç bir problem yok gayet akıcı ve seri.
  20-40 km aralığında seyir halindeyken tabiri caizse cır cır böceği gibi ses çıkartıyor. Az gaza basınca kesliyor ve ya vitesi N ye getirdiğim zaman kesiliyor. Borumda yaşıyorum ve bir usta şanzıman derken diğeri başka bir şey diyor. Araç 47 bin km de. Şanzıman yağını değiştirmem çözüm olur mu? İzmirde şubeniz var mı?
  Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Haziran 2019 at 10:47

   Kadir Bey, anlattığınız kadarı ile ses difransiyel, aks ve ön takımından gelebilir. Yağ değişiminin bir etkisi olacağını zannetmiyoruz. İzmir’de anlaşmalı sök tak yapan bir servisimiz mevcut. Dilerseniz sizi oraya yönlendirelim, eğer şanzıman değilse boşu boşuna bir çok masraf yapmak zorunda kalmazsınız, arkadaşlarımız aracınızın diğer aksaklıklarını giderirler.

 7. Taner Ünal
  Taner Ünal / Cevapla 24 Haziran 2019 at 18:10

  Merhaba, 2016 model astra k 1.4 turbo otomatik araç sahibiyim. Aracım belirli devrin üzerine çıkınca derinden rüzgar sesi gibi bir ses alıyorum. Tamirci şanzımandan geldiğini, arıza olmadığını, şanzımandan opellerde olduğunu söyledi. Bu ifade doğru mudur? Aracım 66bin kmde. Şanzıman yağını değiştirsem çözülür mü? Bir de benim aracımın triger değişim zamanı nedir? Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2019 at 11:36

   Taner Bey, sesin ne zaman ve ne şekilde geldiğini dinlemeden bir yorum yapmamız sağlıklı olmayacaktır. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun gelin, aracınızı birlikte bir test edelim, size daha fazla yardımcı olalım.

  • Tolga Dalgıran
   Tolga Dalgıran / Cevapla 29 Kasım 2021 at 05:02

   Merhaba. 2016 1.6 Dizel Astra J Kasa Otomatik aracım var. Son birkac gundur aracimdaki problem şudur. aracin kalkis geri vites vs sinde bir problem yok falan 2. vitesten 3. e gecerken arada boş a duşme oluyor. sakin kullanımda cok olmamakla beraber biraz agrasif kullanimda kesinlikle hemen belli ediyor kendini. bu sekilde sık ariza yaptiginda bazen kavrama yapmiyor gibi hatta r den veya n den d ye atarken bazen aşırı vuruntu yapiyor bilgisayara baglattigimda 2. selenoid sıkışması gibi bir ariza aldim. bu islemin taktibi ucreti nedir. sakaryadayim. grldigimiz gun bu islemi ayni gunde yaptira biliyomuyuz ?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2022 at 23:54

    Tolga bey, selenoid arızasını anlayabilmek için hidrolik üniteyi söküp kontrol etmemiz gerekmektedir. Bu işlem bir günde olmaz. Ortalama 2 günlük bir işlem olup, değişecek parçaya göre fiyatta değişecektir.

 8. SAMET SAYIN
  SAMET SAYIN / Cevapla 25 Haziran 2019 at 10:56

  Merhaba,

  Aracım Opel Astra 2011 H 1.3 dizel otomatik. Aracımı çalıştırdığımda boşta herhangi bir sorun yok fakat vitese aldığımda ayağım frendeyken tak tak diye bir ses gelerek araç frene basılıyken gitme eğiliminde oluyor. Kendiliğinden ikinci vitese geçiyor.

  Tekrar çalıştırdığımda da yine aynı hareketi yaparak ayağım frendeyken kendiliğinden gaz verdi. Aracı kapattım.

  Bu durum neden kaynaklanıyor. Araç evimin önünde size getirmek için çekici olmadan geçici hareket ettirebilmem için bir çözümü var mı? Şimdiden teşekkürler…

  İyi çalışmalar dilerim…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2019 at 11:38

   Samet Bey, aracınızın üzerindeki şanzıman Easytronic olması gerekiyor ki şu anda Atco ile bu şanzımanlara hizmet sunamıyoruz. Aracınızda elektriksel bir sıkıntı var gibi gözükmektedir. Aracın şanzıman beyni ünitesine baktırmanızı tavsiye ederiz.

   • Eyup
    Eyup / Cevapla 1 Temmuz 2019 at 18:29

    Meraba
    Aracim 1999 astra g tam otomatil 214binde aracim ilk kalkislarda veya kisa kullanim larda viteste pekbirseyyok lakin 20 dk kullanimdansonra gerivitese takinca bazen hafif bazen sarsici vuruntu oluyor sogukken hirbirsey yok acaba nedir ve maliyet me cilar sagolun

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 20:07

     Eyüp Bey, muhtemelen hidrolik ünitenizde bir selenoidiniz arızalı. Teste tabi tutarsak size biraz daha fazla yardımcı olabiliriz.

    • mert asan
     mert asan / Cevapla 23 Eylül 2019 at 18:15

     İyi çalışmalar. Bir sorum olacaktı. Aracım 2016 opel astra j kasa otomatik vites. Aracımı p konumunda çalıştırırken normal ama n konumunda çalıştırırken ilk başta vuruntu yapıyor sebebi ne olabilir acaba. Cevabınız için şimdiden teşekkürler

  • Göksel ercan
   Göksel ercan / Cevapla 8 Ekim 2019 at 16:10

   1.6opel Astra 2012 hb 80 binde araç hiç bursey yok iken sonuna kdr gaza basıyorum sonuna kdt40km yi gecmiyo sbh hiç birşey nedendir acaba bide şu yziyodu servis direksiyon

 9. MUHAMMET BARLAK
  MUHAMMET BARLAK / Cevapla 2 Temmuz 2019 at 13:35

  Merhaba, Astra j 1.4T Otomatik aracım var. Özellikle kalkışta 2.3. viteste yığılma hissediyorum. Bazen de rahat trafikte vites düşürdüğünde veya vites arttıdığında vuruntu sesi geliyor. Motor ve şanzıman yükte olduğunda ses yok. Problem nerededir acaba?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 20:10

   Muhammet Bey, muhtemelen selenoidlerinize pislik var. Eğer İstanbul’da ikamet ediyorsanız, buyurun gelin, birlikte aracınıza bir ekspertiz yapalım (bunun için bir bedel talep etmiyoruz), siz de daha net bilgilere sahip olabilirsiniz.

 10. İlkay
  İlkay / Cevapla 3 Temmuz 2019 at 19:09

  Merhabalar, öncelikle hayırlı işler dilerim. Aracım 2012 1.4t otomatik opel astra j 68000 km de. Araca 7 ay kadar önce tüp taktırdım, bayramda uzun yol dönüşünde rampa çıkarken gaza yüklendiğimde araç 4500_5000 devir aralığında gaz kesip tekleme yapmaya başladı, benzine aldığımda sorun yok oldu. Sorunun lpg kaynaklı olduğunu düşünerek yaklaşık 2 haftadır sorunu bulmaya çalışıyoruz ancak bugün benzinde denediğimde yine yüksek devirlerde lpg ye oranla daha vuruntulu şekilde vites geçişlerini gerçekleştirdi ve sanki elektrik arkında oluşan ses gibi çıtırtılı ses geldi vuruntu esnasında. Ancak bu durum ara sıra meydana gelmekte ve Manuel geçişlerde veya daha sakin kullanımda hiç problem yok. Aracı bilgisayara bağladığımızda P0816 hata kodunu vermiş. Şu an aracın lpg sistemini söktük ve benzinde deneme sürecindeyim. Problemin kaynağı ne olabilir, yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada Konya da yönlendirebileceğiniz Usta var mıdır? Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 20:19

   ilkay bey aracınızın elektriksel problemi var. Öncelikle bütün tesisatının kontrole edilmesi gerekmektedir.

 11. Eyup
  Eyup / Cevapla 8 Temmuz 2019 at 08:37

  Meraba
  Ustam 1999 astra g otomatil sanziman beyin arizasi var dedi ustalar sizin bulundugunuz yere uzagim ..beyin degişmesi gerekiyormuş sizde sifiri nekadar fiyati cikmasi varmidir ..size beyni yollasam tamir edebiliyormusunuz sikinti selenoidlerden biri eger cok yuksek fiyatsa sifirini almayi dusunuyorum tesekkurler

 12. Hüseyin
  Hüseyin / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 22:30

  Mrb,2012 1.4 T otomatik astram var,,,aracım geri viteste gaz almıyor,,bazen alıyor ondada takır takır ses geliyor,,sorun nerden kaynaklanıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:25

   Hüseyin Bey, muhtemelen kalkış tasınız (Şanzımanın içi) ile ilgili mekanik bir sıkıntı var gibi gözükmektedir.

 13. Emin kasap
  Emin kasap / Cevapla 13 Temmuz 2019 at 19:55

  İyi günler hayırlı işler. Aracım 2013 astra 1.4 turbo otomatik 80 bin km de. Aracımda yaklaşık 20 dk hareket halinden sonra vites anormal bir şekilde çalışıyor. Işıklarda durduğumda vitesi N konumuna alıyorum sonrasında yeşil ışık yandığında N konumundan D konumuna aldığım da ben gaza basmadığım halde çok hız bir şekilde öne attırıyor kendini. Yine 6.vitesten yavaşlayarak vites düşürürken hafiften öne doğru Bi yığılma yapıyor arada. Aracın ilk kalkış esnasında ki kendini öne atma şahlanma sorunu diğer vites aralıklarıda yok geçişler normal. Sizce sıkıntı ne olabilir ve yaklaşık maliyet ne tutar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:56

   Emin Bey, problem selenoidlerinizden gibi gözükmektedir. Selenoidlerin sökülüp makinede test edilmesi gerekir. Komple selenoid değişimi 4.000 TL civarında olup, biz test sonucu sadece gerekli selenoidleri değiştirerek daha uygun maliyetler sunmaya çalışıyoruz.

 14. Emin kasap
  Emin kasap / Cevapla 15 Temmuz 2019 at 10:56

  Teşekkür ederim. Denizlide yaşıyorum şubeniz varmı yada yöblendirebileceğiniz bir yer.

 15. Yunus maral
  Yunus maral / Cevapla 20 Temmuz 2019 at 01:40

  Merhabalar astra g aracim D de olmasina ragmen ayami frenden alinca harekete gecmiyor Tekrar N ye alip bir daha D ye alinca harekete geciyor sorun nedir aceba bu durum arada oluyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 22:11

   Yunus Bey, sorun fren müşürünüzden, vites kolunuzdan veya şanzıman pozisyon şalterinziden kaynaklanıyor olabilir.

 16. yunus maral
  yunus maral / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 13:46

  çok teşekkür ederim ilginiz için sağolun hayırlı işleriniz olsun

 17. Lokman
  Lokman / Cevapla 3 Ağustos 2019 at 13:46

  Kolay gelsim öncelikle,2016 model astra k dizel otomatik aracım manüel pozisyona geçmiyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:51

   Lokman bey, sorun yazılımsal veya TCM kaynaklı olabilir. Herhangi bir arıza kodu var mıdır?

 18. Vedat
  Vedat / Cevapla 5 Ağustos 2019 at 00:16

  Merhaba aracım 2016 model opel astra 1.6 CDTI dizel otomatik 39 binde.Araç genellikle uzun yolda rampalarda gaza yüklememe rağmen motor devri 3500-4000 e çıkıyor ama aracın hızı 57-60 ı geçmiyor.Bu sorun bazen düz yolda da oluyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:53

   Vedat Bey, muhtemelen şanzıman içerisinde bir basınç kaçağı mevcut.Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

 19. selçuk özaslan
  selçuk özaslan / Cevapla 5 Ağustos 2019 at 22:50

  merhabalar aracım 2010 astra J otomatik vites 74500 km lpgli. ne odu nasıl oldu anlayamadım ışıklarda beklerken hareketendim ve araç vites yükseltmemeye başladı birden bire. sanki 1. vitesten hiç yukarı çıkmıyor 4000 devir 5000 devire çıkmasına rağmen vites yükseltmiyor ve 40 km hızla azda olsa kalan yoluma devam etmek zorunda kaldım. manuele çekip kendim yükseltiyim diyorum ama göstergede m3 m4 m5 yazmsına rağmen hala iantla vites yükselmiyor. sorun neden kaynaklı olabilir acaba şanzuman yağ değişimi falanmı gerekiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:54

   Selçuk Bey, bahsettiğiniz arıza yağ değişimi kaynaklı değildir. Muhtemelen şanzıman içerisindeki mekanik taslardan birisi kırılmıştır. Nerede ikamet ediyorsunuz? Ona göre size yardımcı olmaya çalışalım

   • selçuk özaslan
    selçuk özaslan / Cevapla 29 Ağustos 2019 at 19:23

    Ankarada oturuyorum. Aracı opal yetkili servisine götürdüm sorun yağdan kaynaklı dendi ve değişim yapıldı, araç bir kaç gün sonra yine aynı sorunu yapmaya başladı. özellikle trafikte araç bir süre sonra 2. vitesten yukarı çıkmıyor, aracı 1 dk dinlendirdikten sonra sorun düzeliyor. araç hızlıyken bir sıkıntı yapmıyor ama trafikte dur kalk dur kalk hararet 90 üzerine çıkınca bu sorun ortaya çıkıyor

  • Kenan
   Kenan / Cevapla 8 Nisan 2020 at 01:02

   Selamın Aleyküm aracım Opel astra 2011 model 1.4t j kasa aracımı park ettim sabah çalıştırdım yalnız araç park halinden vitese bir türlü geçmedi fazla zorlamadım birkaç saat sonra yine denedim ama yine geçmiyor maalesef frene basınca vites üstündeki fren ışığı sönüyor müşir sağlam anladığım kadarıyla lütfen yardımcı olursanız sevinirim…

 20. Ercan yiğit
  Ercan yiğit / Cevapla 14 Ağustos 2019 at 02:38

  2010 Opel Astra j cosmo aracım kalkışlarda patinaj yapıyor vites geçişi birden oluyor aracı kullanırken viteslerde karışma oluyor yetkili bir sorun yok diyerek şanzıman yağ değişimi yapıldı sorunum halen devam ediyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:17

   Ercan Bey, sorununuz büyük ihtimalle şanzıman beyninden kaynaklıdır. Selenoidlerin ve hidrolik ünitenin test edilmesi gerekmektedir. Dilerseniz bu parçaları söktürüp tarafımıza gönderin, dilerseniz aracınzı bize getirebilirsiniz.

 21. Yücel
  Yücel / Cevapla 14 Ağustos 2019 at 13:54

  Astra g CD 260binde otomatik janzıman var. İki haftadır araç rampalarda zorlandığında s modu devredışı kalıyor ve gaza sonuna kadar basmama rağmen rampalarda 50-60ı geçmiyor bu şekilde düze geldiğimde de gaza basınca araç devir yükseltiyor ama zor hareket ediyor ayrıca vitesin yanındaki buzluyol tuşu normalden daha çok parlamaya başlıyor, aracı stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor bir kaç dakika sonra yine ayni hatayı veriyor. İstanbul’da değilim Yardımcı olur musunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:19

   Yücel Bey, sorunu rampada yaşadığınız için tork konvertör arızası gibi gözüküyor. Bulunduğunuz yerde bir serviste arıza tespit cihazına bağlatıp arıza kodunu bize bildirirseniz size daha fazla yardımcı olmaya çalışırız.

 22. Adem
  Adem / Cevapla 15 Ağustos 2019 at 22:48

  Merhaba 2010 Astra j 1.6 115 aracimin bazen geri viteste taktigimda geçmiyor
  Ayrıca 5 6 geçerken gaza yuklenince vuruntu yapıyor eski sahibi sanzimanin komple yeni yapıldığını ve garantili olduğunu söyledi alışma süresi diye böyle yaptigini söyledi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:20

   Adem Bey, alışma süresinde küçük vuruntular olur, vitese geçmemezlik vb yapmaz. Eğer şanzıman garantili ise yaptırdığınız yere aracı bırakın arkadaşlarımız hidrolik ünite ve selenoidleri kontrol etsinler.

   • Adem
    Adem / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 20:16

    Selonoidlerlerde dediler arıza fakat elektronik parça garantisi verilmiyormus
    Peki Racon selonoidlerini yaptırmak istesem maliyeti ne olur ayrıca Opel astralarda 7 tane olduğu soyleniyor hepsi mi degisecek

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:19

     Adem Bey, biz Atco’da selenoidleri test makinesinde tek tek test ediyoruz. Değişime buna göre kara veriyoruz. Genellikle müşteriye hepsini birden değiştirmeyi de tavsiye ediyoruz, ekonomik durumuna göre. Şu an henüz recon selenoidi bu şanzıman için sunmamaktayız.

 23. Nuri BULUT
  Nuri BULUT / Cevapla 21 Ağustos 2019 at 13:46

  merhaba 2011 model 1.4 t otomatik aracım motor soğuk iken ileri hareket ediyor fakat motor ısındığında ise gaz yemiyor ve vites yükseltmiyor.
  geri vitese aldığım zaman ise geri aracım geri hiç gitmiyor.
  bir kaç ustaya sorduğumda ise geri vites tası kırılmış dedi
  yani hem ileri viteste hemde geri viteste sıkıntı var.
  yaptırmak istesem ortalama maaliyet ne olur acaba…?
  lütfen yardım..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:20

   Nuri Bey, değişecek parçalar kesin olmamak ile birlikte yaklaşık 7.000 ile 10.000 TL arası bir maliyet çıkacaktır.

   • Önder
    Önder / Cevapla 25 Şubat 2020 at 21:04

    Merhaba 2012 model opel astra aracım var. Geri vitesten ileri vitese aldığımda bazen ilk kalkışta ileri atılma yapıyor. Araç d de ışıklarda beklerken çok hafifte olsa titreme yapıyor.

 24. Kubilay kaya
  Kubilay kaya / Cevapla 26 Ağustos 2019 at 20:48

  Aracim 2013 model 1.4 t 30bin km de. Aracimda sadece 110-120 km hizlarda giderken ugultu gelmektedir. Gecislerde vs herhangi bi sıkıntı yok. Ugultu sebebi nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:21

   Kubilay Bey, bu uğultunun birçok sebebi olabilir. Şanzımandan gelmeyebilir. Dilerseniz müsait bir zamanınızda uğrayıp bir çayımızı için, arkadaşlarımız aracınıza ücretsiz bir ekspertiz yapsınlar.

 25. hakan örücü
  hakan örücü / Cevapla 2 Eylül 2019 at 11:52

  merhabalar. 96 model astra f 1.6 16v otomatık aracım var yolda gıderken petrole ugradım calıstırdım ama vitese gecmedi boşta gibi , gaz veriyorum araba gitmiyor bagırıyor. bazen vitese geciyor ama sanırım yuksek viteste kalkıs yapıyor zorlanıyor. ayrıca ustanı nsoyledıgıne gore sanzımandan yanık kokusu gelıyormus. bulundugum bolgede otomatık şanzıman tamırı yapan yer yok acaba sorun nedir ve malıyetı ne cıkar. teşekkurler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:23

   Hakan Bey, aracınızdaki şanzıman tipini tam olarak bilemiyoruz. Eğer AF13 tipi şanzıman mevcut ise revizyonu 6.500 TL civarında tutacaktır.

 26. Onurcan
  Onurcan / Cevapla 7 Eylül 2019 at 02:37

  Herhaba aracım 1.4t astra j 2013 model aracımın şanzımanında herzamn olmamak kaydıyla geri vitese taktığımda hafiften hissedilirya vitese geçişi 1 sn sonra bidaha vites attırmışım gibi geçiş hissediyorum normalmidir acaba teşekkürler bu şimdiden

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:24

   Onurcan Bey, aracınızda selenoid problemi başlamış gibi gözüküyor. Masrafların daha da artmaması için şu etapta selenoidleri söktürüp temizletip test ettirmenizi tavsiye ederiz. Eğer İstanbul’da iseniz biz de yardımcı olmaya çalışırız.

 27. fatih ş..
  fatih ş.. / Cevapla 10 Eylül 2019 at 11:54

  merhabalar hayırlı işler benim de 2010 astra j 115 beygir aracım var 40.00km de otomatikte seri kalkışta bi kesilme yapıyor manuelde yapmıyor.otomatikte seyir halinde biraz ani frenlemede .vites düşüşlerde de kademe kademe sert vuruyor..ne dersiniz..cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:37

   Fatih Bey, problemiz selenoidlerden kaynaklanabilir. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

 28. Fuat
  Fuat / Cevapla 10 Eylül 2019 at 17:39

  Merhaba Ustam,

  2012 model benzinli 1.4T J kasa otomatik astram 3. vitesten 2. vitese geçerken vuruntu yapıyor. Nedeni konusunda bilginizi paylaşabilir misiniz.
  Teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:38

   Fuat bey, 6T40 grubu şanzımanlar genellikle selenoidsel problemlerden dolayı bu tip vuruntular yapmaktadır.

 29. Yasin
  Yasin / Cevapla 22 Eylül 2019 at 23:42

  Merhaba iyi çalışmalar.
  2012 model astra j 1.6 turbo 180hp otomatik 90bin km aracimda vites kolu konumunu degistirirken P R N ve D atarken vuruntulu geciş mevcut. ( R den N ve D den N ye atarken yapmiyor.) Ve seyir halinde vites yükseltme ve düşürmede aynı sekilde vuruntulu gecisiyor. Gecis sirasinda ibrede hafif yükselmeler oluyor. (Bu zamanlarda araba hafif ileri atilma ve geri cekme gibi seyler yapiyor.)
  Sıkıntı ne olabilir? Ne kadar masraf cikar?
  İstanbuldayim ve en kisa zamanda firmaniza ugrayip test yaptirmaya gelmek istiyorum.
  İyi çalışmalar dilerim.

 30. necip
  necip / Cevapla 29 Eylül 2019 at 15:48

  2012 model opel astra clasic aracımda bazen 1nci vitesten 2nci vitese geçerken vuruntu yapıyor

  • Burak
   Burak / Cevapla 2 Şubat 2020 at 11:50

   Aynı sorun bende de sorunun ne olduğunu öğrenebildinizmi

 31. Ali ALPDOĞAN
  Ali ALPDOĞAN / Cevapla 3 Ekim 2019 at 22:57

  Merhabalar. Aracım 2008 Astra H 1.3 cdti easytronik vites 200.000 Km.
  Aracım A’ya geçmiyor. M’de kullanırken ise vites düşürmüyor. Çalıştırdığım da vitesi A pozisyonuna alıyorum fakat kalkarken hemen M pozisyonuna geçiyor. Nedeni ve çözümü hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

  • ilhan Kalafat
   ilhan Kalafat / Cevapla 9 Aralık 2019 at 21:09

   Merhaba Ali bey. Bendeki de 145000 de 2008 astra H 1.3 cdti easytronik bir araç ve aynı sorun benim araçta da başladı.Siz bir çözüm bulabildiniz mi?bulabildiyseniz paylaşırsanız sevinirim…

 32. Gökhan Yılmaz
  Gökhan Yılmaz / Cevapla 5 Ekim 2019 at 20:36

  Merhaba aracım 1.4 t 2011 Astra aracım park halindeyken geri vitese taktığımda bir iki cm boşta gibi öne gidip geri geliyor yada d alıp kalkış yapacağım sırada bir kaç cm geri gidip ileri gidiyor sebebi ne olabilir teşekkürler

 33. Murat
  Murat / Cevapla 11 Ekim 2019 at 14:39

  99 opel astra 225bin km tam otomatik aracim baya yolgidince gerivitesye vuruntu yapiyor. .ik kalkista hicbirsey yok diger vites gecişleri gayet iiyi birkaç ustaya sordum komple revizyon dedi..sizce promlem nedir maliyeti neolur

 34. hakan
  hakan / Cevapla 12 Ekim 2019 at 11:32

  Merhaba
  aracım 2012 astra 1.4 t Astra.
  Aracım arada sırada ışılarda yada durduğumda, kalkış sırasında gaza bastığımda gitmiyor. sanki boştaymışta gaz veriyormussunuz gibi bağırıyor, sonra birden kendini öne atarak gidiyor. HERZAMAN YAPMIYOR.Arada sırada denk gelirse yapıyor. Yalovadayım Sorun ne olabilir. maliyeti nedir acaba?

  • Sezgin
   Sezgin / Cevapla 27 Mart 2020 at 21:27

   Aynı sorun bende de var.
   Frene birkaç kez bastığımda tekrar çalışıyor.
   Ancak ara ara aynı sıkıntı devam ediyor.
   Siz bir çözüm bulabildiniz mi?

 35. Okan
  Okan / Cevapla 25 Ekim 2019 at 13:33

  2013 Model 1.t Actice Select Astramda yorumlardan anladığım kadarıyla selenoid problemi var. Selenoidlerin değişmeden önce sökülüp temizlenip denenmesi olanağı varmıdır? İstanbul dışındayım ve bulunduğum ildeki şanzımancılara önce bunu temizletmek istiyorum, Selenoid temizliğinin yapılması olanağı varmıdır?

 36. semih
  semih / Cevapla 25 Ekim 2019 at 19:37

  Merhaba,
  2000 model astra g kasa cd modeli otomatik aracım var araç seyir halindeyken 3.veya 4. viteste kalıyor alt vitese düşmüyor,kontak kapatıp açınca normale dönüyor.Genelikle motor soğukken veya devirsiz kullanımda oluşuyor.Makineye bağlattım şanzıman kendini korumaya alıyor denildi.çözüm öneriniz nedir.
  kolay gelsin.

 37. Ufuk
  Ufuk / Cevapla 30 Ekim 2019 at 12:03

  Merhaba
  Aracım astra 1.4 turbo
  Bu bir sorun mu bilmiyorum ilkkez otatik kullanıyorum araç ilk d ye aldıgımdaki kalkışta frenden ne kadar yavaş çeksemde ayagımı sanki birden bırakmışım gibi freni araç ileri atıyor kendini . Sonraki dur kalklarda böyle bir sorun olmuyor . Nezaman r den d ye veya n den d ye alınca ilk kalkışta böyle tak diye birden kavrama yapışıyor hissi veriyor.

 38. Bahadır
  Bahadır / Cevapla 30 Ekim 2019 at 23:00

  Hayırlı akşamlar ve hayırlı işler dilerim evvala.

  Benim 2015 model 1.4 Turbo 140hp otomatik vites opel astram var aracımın 3. Vitesten 4. Vitese geçerken tutup birakiyor gibi ve devirde sekme meydana geliyor. Ben kayseri de yaşıyorum burda bu duruma bana tam olarak arızasını tespit edemediler 2 Aydır araştırıyorum ve selenoid valflerden olabileceğini düşünmeye başladım. Konu ile alakalı beni aydınlatıcı bir bilgi verirseniz burdan birgün çıkıp gelmek isterim.

  • recep bilen
   recep bilen / Cevapla 26 Aralık 2019 at 10:11

   bahadır bey bende de 2015 astra j 14.t otomatik araç var 3. vitesten 4 e geçerken devir yükseltip geçiyor bu da vuruntuya sebep oluyor yetkili servis şanzıman değişecek dedi özel servisler aracı getirmeniz lazım dedi yakın bir yerde olmadığı için götüremedim.

   • Bahadır
    Bahadır / Cevapla 9 Eylül 2020 at 15:17

    Recep bey geçmiş olsun. aracınızda son durum nedir arızayı yaptırdınız mi?

 39. cem
  cem / Cevapla 6 Kasım 2019 at 17:25

  Merhaba;
  aracım Opel Astra J 140 hp benzinli otomatik vites 2012 model araçtır
  aracım ilk çalıştırmada motor soğuk iken sarsıntılı çalışıyor sonra düzeliyor 1-2 saat beklemede yine aynı şeyi yapıyor birde kırmızı ışıkta yada anlık durmalarda vites d konumunda iken anlık titreme oluyor sorun neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olurmusunuz

  • MİKAİL
   MİKAİL / Cevapla 17 Şubat 2020 at 14:20

   ŞU TİTREME İŞİNİ ÇÖZEBİLDİNİZ Mİ

 40. MEHMET CAN
  MEHMET CAN / Cevapla 4 Aralık 2019 at 17:12

  Merhabalar. 2008 model Opel astra h aracım var. Aracım 1. Viteste kalkarken vites kendini geri doğru atıyor hafif şekilde. Size problemi nedir? Teşekkür ederim.

 41. Evren
  Evren / Cevapla 4 Aralık 2019 at 21:29

  Merhabalar aracım astra j 1.4 t otomatik bir süredir gerivitese geçerken bir kaç saniye bekliyip geçiyordu be vites geçişleri vuruntulu oluyordu bugün ise giderken vites yükselmemeye başladı ve şuanda geriye geçmiyor d ye takıyorummyürüyor ama vites yükselmiyor neden olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Mayıs 2020 at 16:07

   Evren Bey, muhtemelen şanzımanınızın geri vtes tası kırılmıştır. Bundan dolayı geç geçmektedir.

 42. figen guloglu
  figen guloglu / Cevapla 27 Aralık 2019 at 04:41

  Merhaba 2010 model astra cosmo sport aracim 64 000 km de giderken bir ses cikatmaya basladi vizzzz seklinde yuksek bir ses vites degistikce ses azalip motor devri ile tekrar yukseliyor daha sonra rarac vites gecislerinde dengesizlesmeye basladi buyuk vitesten kuck vitese gecerken gaz yemiyor gibi duracak gibi oluyor arac mugla turgut oto ya gitti burad otomatik sanzuman tamiri konusunda birsey yapilamadigi istanbul a sanzuman gidecegi soylendi 2 bucuk hafta lik bir surec ve min 5000 tl ile 20 000 tl arasi bir masraf tan bahsediliyor bu konuda ne onerirsiniz

 43. Murat eskicioglu
  Murat eskicioglu / Cevapla 27 Aralık 2019 at 23:13

  2008 dizel eastronic aracimla cok yogun trafikte dur kalk la gittikten sonra birden arac vites gecmez oldu vuruntu ile sarsilma ile birlikte ekranda vites A1 a2 N ye kendi atmaya basladi sorun ne olabilir ve arac hareket edemeznoldu

 44. Ömer D.
  Ömer D. / Cevapla 28 Aralık 2019 at 16:52

  Merhaba, 2012 Model Astra H 1.6 Easytronic aracım 94.000 km’de 2. ve 3. vitese geçişlerde tak diye ses geliyor. bu ses her zaman gelmiyor. Nedeni ne olabilir?

 45. Saim
  Saim / Cevapla 29 Aralık 2019 at 14:21

  Merhaba aracım 2003 model Opel Astra G kasa 233000km de aracı yeni aldım fakat aldığım kişi 2500 TL gibi rakama
  Manuel sensörü ve
  Vites kol tamiri yaptırmış
  Sıkıntı aracı çalıştırıp gidecek iken aracı D konumuna alınca bazen vites de ki bütün ışıklar yanıyor ve servis ışığı yol bilgisayarında yanıyor araç güçten düşüyor
  Nasıl bir yol izlemem gerekir

  • Faruk ener
   Faruk ener / Cevapla 3 Şubat 2020 at 18:14

   Saim bey aynı sorun ben de de ara sıra oluyor. Bir çözüm bulabildinizmi

 46. Adnan
  Adnan / Cevapla 3 Ocak 2020 at 02:07

  Abi bende astra 2007 h 1.3 otomatik var araç Sport moda aldığım zaman abi hızlanıp birden durduğumda veya sehir halindeyken f arızası veriyor aküsüne baktık sorunzus neden olabilir yardımcı olursanız

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 20:29

   Adnan Bey, maalesef Atco olarak yarı otomatik şanzımanlara hizmet sunmamaktayız. Bu şanzımanlar ve arızaları ile ilgili fazla bir bilgimiz de bulunmamaktadır.

 47. Coskun guven
  Coskun guven / Cevapla 15 Ocak 2020 at 00:05

  Merhaba aracim 2010 astra j 1.6 otomatik benzin li arac sogukken birden ikiye gecerken yumuluyor ve normal 2 bin devirde giderken birden gaz kesip vites kucultuyor bir ustaya sgetirdim surdu ve bogaz kelebegini temizlet dedi birsey yok dedi sizce sorun dogrumu yada sorun ne olabilir

 48. nazmi kopulay
  nazmi kopulay / Cevapla 28 Ocak 2020 at 15:41

  bende 2016 dizel j kasa astıra var tiriptonik çalışmıyor araba 30000 de ne yapmalıyım masraf nedir açaba

  • Alper Tekin
   Alper Tekin / Cevapla 24 Şubat 2020 at 10:03

   İyi günler… Benim aracım 2016 Astra K 1.0T Easytronic 5 ileri… Sürekli olmamakla birlikte bir sorunum var… Aracımı çalıştırıyorum hareket etmek üzere D konuma getirdiğimde tekrar N konumuna geçiyor… Stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra normale dönüp hareket edebiliyorum… Hareket halinde ve vites geçişlerinde bir sorun yok… Ama bazen şehir içinde kavşaktan karşıya geçmek üzre durduğumda da aynı sıkıntı oluşabiliyor… Aracım şu an 81000 km de… Yardımcı olabişirseniz sevinirim…

 49. Orhan gürdağ
  Orhan gürdağ / Cevapla 29 Ocak 2020 at 15:32

  İyi günler astra g 2003 aracım var aküsünü şarj için söküp yerine yedek akü kullandım
  Tekrar akü şarj olunca eski aküsünü taktım
  Vites geçişlerinde sıkıntı yapmaya başladı yüksek devirlerde 3. Vitese kadar geçiyor ama sonrası yok neden yapabilir

 50. Burak erol
  Burak erol / Cevapla 2 Şubat 2020 at 11:46

  Selam araçım 2007 astra yarı otanatik 6 ileri vites şanzumanda vuruntu var kalkışta 1 den 2 ye geçerken daha net hissediliyor ve araçla yavaşlamaya başlandığında vites düşürürken de hissediliyor geç vites değistirmeye başladı ve sport moda aldığımda çok daha fazla hissediliyor sorun ne olabilir birde çözüm maliyeti nekadar tutar teşekkür ederim

  • Ahmet Serhan
   Ahmet Serhan / Cevapla 1 Kasım 2020 at 03:23

   Merhaba sorununuza çözüm bulabildiniz mi devam ediyor mu?

 51. MİKAİL
  MİKAİL / Cevapla 17 Şubat 2020 at 14:06

  İYİ GÜNLER 1.4 T OTOMATİK VİTES OPEL ASTRA ARACIM VAR 2013 MODEL 38000 KM DE ARAÇTA IŞIKLARDA DURDUĞUMUZDA VİTES D KONUMUNDA TİTREME YAPIYOR ARAÇ SOĞUKKEN YAPMIYOR ISININCA BARİZ ARTIYOR BİDE ŞANZIMAN YAĞI DEĞİŞMELİ Mİ BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Mayıs 2020 at 16:09

   Mikail Bey, aracınızda LPG var mıdır?

 52. Alper Tekin
  Alper Tekin / Cevapla 24 Şubat 2020 at 09:34

  İyi günler… Benim aracım 2016 Astra K 1.0T Easytronic 5 ileri… Sürekli olmamakla birlikte bir sorunum var… Aracımı çalıştırıyorum hareket etmek üzere D konuma getirdiğimde tekrar N konumuna geçiyor… Stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra normale dönüp hareket edebiliyorum… Hareket halinde ve vites geçişlerinde bir sorun yok… Ama bazen şehir içinde kavşaktan karşıya geçmek üzre durduğumda da aynı sıkıntı oluşabiliyor… Aracım şu an 81000 km de… Yardımcı olabişirseniz sevinirim…

 53. fatih taşdemir
  fatih taşdemir / Cevapla 28 Şubat 2020 at 11:09

  Merhaba sayın yetkili 2013 model astra j 1.4t otomatik vites aracımda geri vitese aldığımda minik bir titreme oluyor araçta sadece R konumuna getirdğimde hissediyrm minik bir sarsıntı hareket halinde filan bşy yok diğer konumlarında hiç birinde bu olmuyor aracı yeni aldım tecrübe ve deneyiminize dayanarak şanzımanın karakteri mi böyle yoksa bir problem mi var?

 54. Alican
  Alican / Cevapla 8 Mart 2020 at 15:07

  Merhabalar 2008 model 1.6 enjoy opel astra aracım var uzun yolda ilerlerken arıza lambası yandı ancak araç çekişen düşmedi herhangi bir sorun oluşmadı ertesi gün servise götürüp bilgisayara bağlattım vites kutusu arızası gözüktü ancak arıza yanmadan önce vites geçişleri nasılsa halen o şekilde ilerliyor lambayı söndürüp bir daha yanarsa getirmem söylediler sizce bir problem var mıdır?

 55. Atahan
  Atahan / Cevapla 9 Mart 2020 at 23:14

  Merhaba, 2015 model Opel Astra K 1.6 CDTi AT6 araç sahibiyim. Aracım 75 bin kilometrede ve vites geçişleri sorunsuz. Herhangi bir sorun yaşamadım. Sadece bir şeyi merak ediyorum. D modunda ikinci vitesten üçüncü vitese geçerken birazcık sarsıntı oluyor Bu sadece ikiden üçe geçerken oluyor. Özellikle araç yüklüyken veya yokuş yukarı hızlanırken vitesin ikiden üçe geçişi daha fazla hissediliyor. Diğer vites geçişlerinde böyle olmuyor. Hepsi yağ gibi geçiyor. Sadece ikinci vitesten üçe geçerken ufak bir sarsıntı yaşıyorum. Tam otomatik olduğundan mıdır, normal midir? Bir de şanzıman sıvısı değişimi öneriyor musunuz? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 56. tolga
  tolga / Cevapla 14 Mart 2020 at 21:49

  merhaba
  2016 astra k 1.4 benzinli aracım var araç ısındığı zaman turbo motor devri 4 binin altında devreye girmiyor 4 bin devirden sonra araç hızlanmaya başlıyor turbo değişti bobin değişti sorun devam ediyor acaba selenoid valfi bu sorunu yaparmı

 57. Sezgin İNAM
  Sezgin İNAM / Cevapla 27 Mart 2020 at 21:38

  Opel Corsa 2016 model 48.000 de arabam var.
  Seyir halinde iken kendini boşa alıp duruyor.
  ”Hidrolik Direksiyon Arızası” yanıyor.
  Bazen ilk çalışmada da aynısını yapıyor.
  Frene birkaç kez bastığımda tekrar çalışıyor.
  Sıkıntı ne olabilir?

 58. Sezgin
  Sezgin / Cevapla 27 Mart 2020 at 21:42

  Aynı sorun bende de var.
  Frene birkaç kez bastığımda tekrar çalışıyor.
  Ancak ara ara aynı sıkıntı devam ediyor.
  Siz bir çözüm bulabildiniz mi?

 59. Hasan
  Hasan / Cevapla 17 Nisan 2020 at 18:19

  Acılmamış sanzıman da pembe sıvı conta olurmu bırlesım yerinde

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 20:30

   Olabilir.

 60. mustafa
  mustafa / Cevapla 7 Mayıs 2020 at 06:29

  Merhabalar ustam öncelikle kolay gelsin,aracim 2007 1.6 105 beygir yari otomatik Opel Meriva, arcin abs isiklari yandi,vites gecisleri yüksek devirde oluyor( 4500 devir) direksiyonda zaman zaman titreme oluyor ve ayrica manuel vitese gecmiyor. sorun ne olabilir tesekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2020 at 08:44

   Mustafa Bey, maalesef Atco olarak şu anda yarı otomatik şanzımanlara müdahale edemiyoruz.

 61. mehmet
  mehmet / Cevapla 7 Mayıs 2020 at 12:20

  Merhaba ustam 2016 model astra k hatchback model aracımda son bir aydır aracı park ettikten sonra vitesi p ye alıp start stop düğmesine basınca “vitesi p konumuna alıp aracı öyle terk edin” gibi bir uyarı veriyor. her seferinde olmuyor ara sıra böyle bir problem oluyor. ayrıca herhangi bir arıza ışığı filan da yanmıyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2020 at 08:43

   Mehmet Bey, problem vites kolunuzdan veya vites halatınızdan olabilir. En kötü ihtimal pozisyon şalteridir ama şanzımanın içi ile ilgili bir problem değildir.

  • Fuat
   Fuat / Cevapla 20 Eylül 2020 at 14:21

   Mehmet Bey ,aynı sorun bende de var. Sorunu çözebildiniz mi ?

  • AhmetM
   AhmetM / Cevapla 11 Ağustos 2021 at 00:05

   Bu sorunun sebebi bir mikro switch, bu switchi değiştirirseniz sorun çözülür.
   Vites kolunun/mekanizmasının ön sağ tarafında bulunuyor.
   5 tl ya da 10 tl bile fiyatı yoktur.

 62. Feyyaz
  Feyyaz / Cevapla 22 Mayıs 2020 at 01:24

  İyi günler. Opel astra j 2010 otomatik 115hp aracım var. Araç normal seyir halinde yavaşlarken 3-2-1 geçişleri hafif hissettiriyor vuruntu gibi. Gün için yoğun kullanımda çok nadir R kullanımında ilk sefer algılamıyor N alınca düzeliyor. Bazende R de boş taymış gibi gaz yiyor ve hafif öne kaçıyor araç daha sonra vuruntu yapıp geri gidiyor. Aracımın sorunu nedir ve aşağı yukarı toplam tamir masrafı nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2020 at 08:42

   Feyyaz Bey, aracınızdaki problemin hidrolik ünite mi yoksa şanzımanın içerisinden mi geldiğini anlamak için aracınızı test etmemiz gerekmektedir. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz, buyurun aracınızı hem birlikte test edelim, hem de diyagnoz bilgisayar ile arıza kodlarınıza bakalım. Bu işlemlerimiz ücretsiz olup, ancak bundan sonra sorununuzu ve maliyetini belirtebiliriz.

 63. Burak
  Burak / Cevapla 13 Haziran 2020 at 00:25

  kolay gelsin opel corsa c kasa easytronic aracım 20-30 dakika kullanım sonrası ışıklarda vs durduğumda gaza basmama rağmen ivmelenmiyor 1-2 dakika sonra f yazısı çıkıyo ekranda ama 1 saat kadar arabayı kapatıp soğuttuktan sonra sanki hiç birşey yokmuş gibi çalışıyo gidiyo vites geçişlerinde sıyırma yığılma yok pcye bağlandığında şanzıman ısısı yüksek hatası veriyor. baskı balata volan değişeli 30bin km oldu bu kadar çabuk bitebilme ihtimali var mıdır yada başka bir sorundan mı kaynaklı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2020 at 08:42

   Burak Bey, maalesef Atco olarak şu anda yarı otomatik şanzımanlara müdahale edemiyoruz.

 64. Mert ÇEKÜÇ
  Mert ÇEKÜÇ / Cevapla 18 Haziran 2020 at 10:22

  Merhabalar Admin,

  2019 Opel Astra Sedan Sport Elegance 1.4 T otomatik aracımda bazen ilk kalkışlarda cıt diye ses geliyor. Bazendearacı durdurdum geri vitesine aldım kalkışta cıt sesi geliyor. Sorun ne olabilir yoksa normal mi ?

 65. Oğuzhan
  Oğuzhan / Cevapla 20 Haziran 2020 at 13:07

  Merhaba,

  2003 Model Astra G (Elegance) otomatik vites aracımız,

  Yol halindeyken ingiliz anahtarlı arıza ışığı yandı, gaz almaya girdiğimizde geçti fakat sonra tekrar yandı. Şimdi hiç geçmiyor ve sıkıntı şöyle,

  Kalkarken sanki üçüncü dördüncü vitesdeymiş gibi kalkıyor, 1’e çekip kalkerken sıkıntı olmuyor. Araba hızını alınca bir sıkıntı kalmıyor ama kalkışlarda sanırım vitesi bulamıyor. Vites topuzundaki “S” tuşuna basınca panelde S lambası yanmıyor, şanzuman kaynaklı olabileceğini söylediler ama tam sıkıntı nedir yanıtlayabilir misiniz rica etsem? Bir de sıkıntılara göre sizde fiyatlar nasıl?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2020 at 10:17

   Oğuzhan Bey, aracınızın arıza kodunu paylaşabilir misiniz? Size çok daha fazla yardımcı olabiliriz.

 66. Fatih
  Fatih / Cevapla 28 Haziran 2020 at 10:18

  Merhabalar,
  Aracım 2011 model opel astra j benzin,lpg aracımda vites geçişlerinde 4-5 bın devırden aşağı atmıyor,Düz yoldayken aracın hızı örneğin 145 araç az rampa demeyelim rampa gibi yokus da sayılmaz umarım anlatabılmısımdır.Araç kesmesin diye gazz basınca hemen zorluyor bakıyorum vites düşürüyor.Araçta 3-4 kişi olunca daha fazla hıssedıyorum.Trafik ışıklarında ılk kalkacagım zaman vurultu yapıyor bazen.5-6 vites geçişinde zorlamadan geçmıyor sorun ne olabılır ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Haziran 2020 at 08:41

   Fatih Bey, araç benzinde kullanınca da aynı sorunları yapıyor mu?

 67. Hasan
  Hasan / Cevapla 28 Haziran 2020 at 17:48

  Kolay gelsin. Zafira a Aw 50/40 4 ileri şanzıman var. D ile kullanırken 3 ten 4 e geçmiyor. Deviri yükseltince P730 yanlış vites oranı hatası verip yüksek viteste kalıyor. Kontağı kapatınca düzelip aynı arıza devam ediyor. 3. konumunda kullanınca 4. vitese geçmediği için arıza vermiyor. Hidrolik beyin değişti aynı arıza devam ediyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 09:13

   Hasan Bey, şanzımanınız içerisinde 4.vites kavramasında problem var. Şanzımanın açılıp revize olması gerekmektedir.

 68. DENİZ
  DENİZ / Cevapla 29 Haziran 2020 at 14:05

  Merhaba
  2010 Astra j 1.6 otomatik 125 bin km de aracım var. Aracım seyir halinde 80-90 km hızları arasında araç yüke bindiğinde (yokuşlarda daha çok) gaz pedalı ve direksiyonda titreme oluyor. Bu durum daha çok manuel ve d konuma geçiş yapılarak kullanıldığında bariz olarak belli oluyor. Hem lpg de hem benzinle giderken yaşadığım bir sorundur. O hızları altında ya da üstünde ne kadar yüksek devir ya da yük altında olsa da titreme olmuyor. Bu konuda bir arıza ikaz lambası da yanmıyor. Şanlıurfa da yaşıyorum bu konuda ne yapmam gerekiyor. Cevabınız için teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 09:49

   Merhaba, problem ön takımdan veya şanzıman tork konvertöründen kaynaklanabilir. 05305678991 nolu telefona bir mesaj atarsanız sizi Urfa’da bir arkadaşımıza yönlendirelim, aracınızı bir de o test etsin.

 69. Hasan
  Hasan / Cevapla 5 Temmuz 2020 at 01:13

  Teşekkürler

 70. SULTAN SÜLEYMAN
  SULTAN SÜLEYMAN / Cevapla 12 Temmuz 2020 at 17:13

  Merhabalar 1999 model otomatik opel astra cd arabam var.Şuanda 310 000 km de.Sıkıntım şu 6 ay önce normal sürüş halindeyken arabamın yavaşladığını gaza bastığım halde arabamın gitmediğini anladım.Yol kenarına park ettim yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra tekrar sürmeye başladım ancak 1,2 kilometre gidince yine gitmemeye başladı.Ustaya götürdüğümde şanzuman yağını değiştirdi ve araba düzeldi ve 5,6 ay hiç sıkıntı yaşamadım.Şimdi aynı sıkıntıyı tekrar yaşıyorum.Ne yapmam gerekmektedir arızanın sebebi nedir acaba yardım ederseniz çok sevinirim.Kolay gelsin tşk ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 14:53

   Merhaba, anlaşıldığı kadarı ile şanzımanın içerisinde bir problem var ve yağ değişimi artık sorununuzu çözmemektedir.

 71. Mert
  Mert / Cevapla 14 Temmuz 2020 at 19:15

  Merhaba ,
  Aracım 2012 Opel Astra J 1.4 otomatik vites.Araç 4.vitesten 5.vitese geçerken yada 5 ten 4 e düşerken vuruntu yapıyor sanki arkadan çarpmışlar gibi.Sebebi nedir acaba.Fikir verirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 18:36

   Mert Bey, probleminiz büyük ihtimalle selenoidten. Arıza kodunuzu biliyor musunuz? Eğer biliyorsanız lütfen paylaşın. Eğer bilmiyorsanız buyurun gelin hem ücretsiz şekilde aracınızı diyagnoza bağlayalım, hem de birlikte yol testi yapalım.

   • Mert
    Mert / Cevapla 21 Temmuz 2020 at 17:36

    Merhaba ,
    Öncelikle sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim.Selenoid arızası dendi ve selenoidler , sanzıman yağı değişti ve adaptasyon yapıldı.Fakat aracımda hala bu problem çok az hafiflesede devam ediyor.Firma bana degisimden sonra bu şanzımanların 200 – 300 km kadar yol yaptıktan sonra düzeldigini söyledi.Bu doğru mu ?

 72. Okan KÜÇÜK
  Okan KÜÇÜK / Cevapla 20 Temmuz 2020 at 16:14

  2009 Opel Astra H 1.6 benzlik otomatik aracım var. Aracım ilk çalıştığında 1. vitesten 2. vitese geçtiğinde aracım güçten düşüyor gaz kesilmesi ve itiş gücü kesiliyor ve araç 1-2 saniye olduğu yerde yavaşlayıp, sonra tekrardan güç geliyor. Bu sorun aracın ilk çalıştığı dönemlerde oluyordu sonra düzeliyordu, birkaç gündür sürekli trafik halindeyken olmaya başladı. Bu durumun çözümü için sizde destek almam mümkün müdür, bu sorunun çözümü ve olası maliyeti konusunda yorum ve görüşlerinizi rica ederim. Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.

 73. Memet demirbas
  Memet demirbas / Cevapla 26 Temmuz 2020 at 02:01

  Merhabalar
  Aracım 2012 benzinli otomatik Opel Astra j hatcback. Sadece 3. Viteste tutup bırakma yapıyor diğer vitesler çok iyi bu konu hakkında sizin öneriniz nedir abi varsa da Sivas’ta yaşıyorum burda birine yönlendirebilir misiniz

 74. Seyfi ERYILMAZ
  Seyfi ERYILMAZ / Cevapla 26 Temmuz 2020 at 13:24

  Merhabalar.
  Öncelikle Ankara-Sincan-Yenikent’teyim; Aracım 2010 model Astra J kasa Benzin+LPG li Otomatik vites. Aracı ilk çalıştırdığımızda geri vitese takarken küüt diye bir ses geliyor aynı zamanda araç bi sarsılıyor. Araç ısındıktan sonra bu durumu bir daha yaşatmıyor bu durum hakkında görüşleriniz neler olabilir yazabilirmisiniz. yorumlarınızı ayrıca mail adresime de gönderebilirmisiniz.

 75. YAKUP
  YAKUP / Cevapla 28 Temmuz 2020 at 12:48

  HOCAM MRBLAR 2014 1,4T OPEL ASTRA SPORT PAKET ARACIM VİTES GEÇİİŞLERİNDE HİÇ PROBLEM YOK FAKAT MANEULE GEÇİŞ YAPMIYOR SIKINTI NEDİR ACABA

 76. HAKANN
  HAKANN / Cevapla 11 Eylül 2020 at 11:40

  merhaba aracım 2012 Astra j 1.4 t Aracım arada sırada durduktan sonra, kalkış sırasında gaza bastığımda gitmiyor. sanki boştaymışta gaz veriyormuşsunuz gibi bağırıyor, sonra birden kendini öne atarak gidiyor. Her zaman Yapmıyor. arada sırada çok ısınınca yapıyor. Yalovadayım eğer uygun olursanız haftaya gelebilirim oraya.

 77. SALİH
  SALİH / Cevapla 9 Ekim 2020 at 00:24

  Merhabalar. Astra G 2001 otomatik aracım vites P konumunda iken marş basmıyor. Vitese hafif ileri dogru dokunduğumda çalışıyor. Aracı stop edip P konumuna aldığımda el frenini çeksem bile araç bazen kendini geri salıyor. Zannedersem P konumuna alınca vites tam oturmuyor. Sorun ne olabilir ve daha büyük bir arızayı tetikler mi ? Teşekkürler.

 78. Serdar şanal
  Serdar şanal / Cevapla 25 Ekim 2020 at 15:48

  Şanzuman hata kodu vermiyor. Araç 2008 1.9 dizel tam otamatik 6 ileri activselect opel zafira.
  Sorun araç 3 vites ten 4 e geçerken devir yükselip boşa düşme gibi oluyor ayağımı gazdan çekince vuruntu lu geçiyor vites. Manuel modda kullandığımda 3 vites ten 4 e geçerken devir saatine 2 devir civarında yakalayıp gaz verince sorunsuz geçiyor. Sorun ne olabilir iyi günler diliyorum.

 79. Selçuk
  Selçuk / Cevapla 10 Kasım 2020 at 22:21

  Merabalar. opel astra 2011 model aracım var. Araç hareket halindeyken vites geçmiyor. Örnek vermek gerekirse 4 vitesten 5 e geçmiyor. Aracı kenara çekip istop ediyorum tekrar çalıştırdığımda araçtaki sıkıntı gidiyor. Sorun nedir? Ne yapmam gerekli?

 80. Eray
  Eray / Cevapla 20 Kasım 2020 at 15:38

  Merhaba aracım 2004 Astra G, şuan 2 adet arıza kodu veriyor. Birisi “P1700 İletim Kontrol Modülü”, diğeri “P0700 Şanzıman kontrol modülünden arıza Gösterge Lambası Talebi” şeklinde.
  Daha önce bir beyinciye gitmiştim orada da cihaza bağladıklarında “P0705 Şansıman Menzil Sensoru Devresinde Arıza” ve “P1743 Tork Konvertörü kavrama titreşimi” uyarıları çıkmıştı.
  Aracım 80km hızı geçince hemen bir üst vitese atıyor ve devir 2binin altına düşüyor ve bu yüzden yokuşlarda sanki manuel viteste yüksek viteste düşük devirde gidermiş gibi titreme yapıyor. Bu sanırım tork konvertöründen kaynaklanıyor.
  Diğer sorun ise yoğun trafikte fazla kalırsam arıza ışığı yanıp araç sanki vites boştaymış gibi gaza basmama rağmen gitmiyor, biraz hızlanınca düzeliyor. Ama hızlı giderken böyle bir sorun yok, ayrıca aracı stop edip tekrar çalışınca ışık sönüyor sorun düzeliyor. Bunun yukarıda bahsettiğim diğer arızalardan hangisiyle ilgisi olabilir? Bana Şanzıman Menzil Sensörü arızasından gibi geliyor.
  Fakat yukarıdaki “P1700 İletim Kontrol Modülü” arızanın ne demek olduğunu anlamadım.
  Bilgilendirme ve yardımlarınızı rica ederim.

 81. Selim
  Selim / Cevapla 24 Kasım 2020 at 22:17

  Isiklarda d de frene basili beklerken ara sira sarsilma ileri geri sallanma sanzimandan vuruntu sesi geliyor herzaman yapmiyor bazen oluyor sebebi ne olabilir masrafi ne olur

 82. cem demirezen
  cem demirezen / Cevapla 22 Aralık 2020 at 11:41

  Arkadaşlar merhaba eşime 2019 aralık ayında Astra K aldık 2016 model dizel otomatik 65.000 km de Araç servis bakımlı en son 75.000 bakımını yaptık daha sonra 1 ay sonra motor arıza ışığı yandı. Servise gittik abs sensörü değişti 360. Tl ışık söndü 15 gün sonra ışık bir daha yandı. Gittik bu sefer Şansuman sorunu var dediler.
  Tork konventörü sıkışması ve selenoid arızası verdi ( P700 ve P741 ) Araç 2021 mart kadar garantisi var fakat 45.000 bakımı atladığı için garanti kısmına girmez dediler Servise de çok güvenemedim.
  Önce şansuman yağı değişti. Simsiyah yağ çıktı arıza ışı söndü fakat yine yandı sonra izmite şansumancıya gittim. Selenoidleri söktü baktı arıza göremedi ölçümleri yaptı sorun yok temizledi uçlarını topladı ışık söndü fakat yine yandı.
  Kısaca bu işler yapıldı. Araç sürerken her hangi bir sorun yok ses yok çekiş düşüşü yok bir arıza hissettirmiyor. Başına böyle olay gelen var mı ya da önerilecek yapılacak bir şey var mı not: servis yazılıma baktı en son yazılım dedi.

  Şimdiden Yardımlarınız için teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Aralık 2020 at 12:19

   Merhaba Cem Bey aracınızdaki arızalar selenoid arızaları gibi görünüyor . Arızaları yerinde görmek isteriz dilerseniz ücretsiz test için İstanbul yada İzmir şubelerimize bekleriz.

 83. Mesut
  Mesut / Cevapla 6 Ocak 2021 at 14:53

  Merhaba 2012 astra j 1.4t sedan otomatik benzinli aracim lpg yok.
  Aracta sogukken olmayip motor isininca isiklarda d konumunda beklerken sallanti oluyor bosa aldigimda veya manuele aldigimda yok hatta d de iken el frenini cekip ayagimi frenden cektigimde gene sarsinti yok. Sorun ne olabilir acaba herhangi bir ariza kaydida yok cihaza baglandiginda.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Ocak 2021 at 12:19

   Merhaba Mesut Bey aracınızdaki problem selenoid kaynaklı bir arızadır. İlk olarak selenoid kontrolü yapılması gerekiyor daha sonrasında ise mekanik bir kontrol yapılması gerekebilir. Dilerseniz ücretsiz test için İstanbul yada İzmir şubemize bekleriz.

   • mesut
    mesut / Cevapla 8 Ocak 2021 at 23:33

    teşekkürler cevabınız için haftaya istanbul şubenize geleceğim.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 11 Ocak 2021 at 12:57

     Rica ederiz efendim bekliyoruz.

 84. Dursun
  Dursun / Cevapla 13 Ocak 2021 at 02:02

  Selam 2003 Opel Astra g aracım var araç bazen yağ gibi hiç sorun yok bazende araç ısınınca duruyorum geri takıyorum geriye geçiyor ama gitmiyor kontağı kapyorum akünün kutup başını sök tak yapyorum bu sefer gidiyor ve geri gitmediginde araç diğer viteslerde vuruntu yapıyor ama geri geçiyorsa hiç birsorun yok acaba nedendir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Ocak 2021 at 15:09

   Merhaba Dursun Bey araçtaki problem şanzıman içi mekaniksel kaynaklı bir arızadır, mekaniksel bir kontrol gerekiyor.

 85. Rio
  Rio / Cevapla 24 Ocak 2021 at 00:15

  Merhaba ustam kolay gelsin Opel Astra 1.6 AF Hatchback otomatik LPG’li aracımda 1’den 2’ye geçişte vuruntu yapıyor. Giderken bu vuruntuyu hissettiriyor. Acaba sorun nedir ustam nerden kaynaklıdır sizce.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Ocak 2021 at 09:55

   Merhaba Efendim aracınızdaki mevcut şanzımana hizmet veremiyoruz. Aracınızda mekaniksel bir şanzıman kaçağı mevcut.

 86. Aras
  Aras / Cevapla 24 Ocak 2021 at 00:22

  Merhaba ustam kolay gelsin Opel Astra 1998 model Hatchback 1.6 AF LPG’li aracımda 1’den 2’ye geçerken vuruntu yapıyor. Sorun sizce nerden kaynaklanıyor ustam. Kolay gelsin.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Ocak 2021 at 09:56

   Merhaba Efendim aracınızdaki mevcut şanzımana hizmet veremiyoruz. Aracınızda mekaniksel bir şanzıman kaçağı mevcut.

 87. Lütfi DİKMEN
  Lütfi DİKMEN / Cevapla 25 Ocak 2021 at 19:40

  2004 Easytronik vites Oplel merivam var. Kontağı ilk açtığımda F yanıp sönüyor. Kontağı bir kaç defa kapatıp açınca N yanıp sönüyor ama marşa basınca tekrar F’e geçiyor ve çalışmıyor. 10-15 defa böyle yapıyorum. yaklaşık 10 dakika falan geçince çalışıyor. Her durup kalktığımda böyle uğraşıyorum. Ne yapmalıyım. .

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Ocak 2021 at 13:40

   Merhaba Lütfi Bey aracınızdaki arıza selenoid beyin kaynaklı bir arızadır. Aracınızın şanzıman beynini kontrol ettiriniz.

 88. emrah ünal
  emrah ünal / Cevapla 31 Ocak 2021 at 17:27

  merhabalar. ben konuyla ilgili bir mesaj yazmıştım ama tekrar aradığımda bulamadım. benim sorunum 2012 model opel insignia 2.0 cdti otomatik dizel aracımda yaklaşık 3 yıldır araç durgun haldeyken vitesi değiştirmek için firene basıp vitesi d ye ve r ye aldığımda araçta rahatsız edici bir titreme oluyor ve bu titreme vitesi n ye alana kadar yada ayağımı frenden çekene kadar devam ediyor. bu sorun trafik ışıklarında beklerkende aynı vites d de veya r de ise ayagim frende olduğu sürece titreme devam ediyor sanki gitmek istiyor araba. seyir halinde iken vites geçişlerinde hiç bir problem yok. motor ve şanzıman takozlarını değiştirdim fakat sorun düzelmedi. sizce bunun sebebi nedir ve çözümü nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Şubat 2021 at 14:47

   Merhaba Emrah Bey aracınızdaki arıza şanzıman içi basınç kaybından meydana gelen mekaniksel bir arızadır. Aracınızın arıza tespitini yerimizde görmek isteriz. Dilerseniz ücretsiz yol ve cihaz testi için İstanbul, İzmir veya Ankara servis noktalarımıza bekleriz.

 89. Faruk yıl
  Faruk yıl / Cevapla 17 Şubat 2021 at 14:50

  Opel Astra h otomatik kasa 2007 20000 km aracım var vites sorunu yaşıyorum 1ile 4 arasında vites geçişleri cok geç oluyor 4.500 deviri buluyor bazen atmıyor manuel olarak atıyorum ustaya soruyorum bişey yok diyor neresi normal bunun düz yolda 2 vitesten 3 vitese geçiş 4500 devir yardımcı olursanız sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 07:25

   Faruk Bey, bahsettiğiniz vites geçiş aralıkları normal değil. Araç nerededir?

 90. Faruk yıl
  Faruk yıl / Cevapla 17 Şubat 2021 at 15:15

  Merhaba ustam ben 1.3 Astra h kasa otomatik kullanıyorum araçımda vitesler arası geçişlerde sıkıntı yaşıyorum 2 3 4 vitese geçişler cok geç oluyor devir 5 bini buluyor ve bu düz yolda oluyor ustalar arızayı tespit edemediler yardımcı olursanız sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 07:26

   Faruk Bey, araç robotlu mu yoksa tam otomatik midir?

 91. kutay
  kutay / Cevapla 17 Şubat 2021 at 16:08

  2013 model otomatik vites 1.4 t astra j aracımda ışıklarda durunca vites d konumunda araç sarsıntı yapıyor sebebi hakkında yardımcı olabilirmisiniz araç 50.000 km de

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 07:29

   Kutay Bey, kalkış esnasında benzer bir sarsıntı şikayetiniz var mıdır?

 92. Sinan
  Sinan / Cevapla 18 Mart 2021 at 21:47

  Aracım 2005 hatchback opel astra otomatik şanzuman. Vites geçişleri vuruntulu ve devşrsiz ve bazende 2 yada 3. Vitesten yukarı vites atmıyor. Manuelde sorun yok.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mart 2021 at 10:15

   Sinan Bey, aracınızın sorunu muhtemelen vites robotunuzdan kaynaklanmaktadır.

 93. Hasan Cınık
  Hasan Cınık / Cevapla 28 Mart 2021 at 01:59

  Merhaba . Aracım 2010 model opel astra 1.6 T Sport otomatik vites dir. Aracıma hızlanması için yüklendiğimde ( tahmini vites 5 de iken ) arac devri yükseliyor ve gitmiyor ( düşük viteslerde sıkıntı yok ) ; kime ögretme gerekli diyor kimi walf den bahsediyor ; bu konuda sizden yardım rica edeceğim ( ögrerme yaptırmaya çalıştım fakat kabul etmedi , ögretme yapılamıyor )

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mart 2021 at 06:07

   Hasan Bey, öğretme esnasında selenoid valflerin performansları kontrol edilir ve bir sıkıntı görülmezse öğretme tamamlanır. Şu anda aracınızın ilk etapta selenoid valfleri selenoid test makinesine bağlanarak akım/performans eğrileri kontrol edilmelidir. Müsait bir zamanınızda Atco İstanbul şubesine uğrarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

 94. Serkan
  Serkan / Cevapla 28 Mart 2021 at 10:09

  Iyi günler aracım opel astra 1.6 dizel otomatik araçla giderken hiç bir sıkıntı yokken durduğum zaman arkadan biri arabaya çarpma gibi vuruntu oluyor frene basmama rahmen araba gidicek gibi oluyor vites geçişlerinde hiç bir sıkıntı yok bu arada oluyor sakin kullanırsam anı KALKIŞ birden hızlanma gibi durumlardan sonra daha sık oluyor

 95. Murat Uğurlu
  Murat Uğurlu / Cevapla 29 Mart 2021 at 16:16

  2011 1.4T otomatik şanzıman
  2ay önce Opel servisinde şanzıman kontrolü için gittim alttan yağ sızıntısı vardı yapmış oldukları kontrolde basınç Bora’larından sızdırma olduğunu araç hızla giderken arkaya doğru yağlandırma olduğunu boruların değişmesi gerektiğini söylediler. Borular değişti yağ değişti 1 hafta sonra altta tekrar yağ gördüm ve geri gittim bu sefer tork konvertörü dedi yanlış söylemiyorsam ordan yağ geldiğini komple şanzımanın sökülüp tamire gitmesi gerektiğini söylediler. 8-10 bin ₺ ücret tutar durumuna göre dediler. Bende kalsın dedim. Nedir bunun problemi çok fazla olmasa da az az yağ damlatıyor ücret çok fazla yağ yeni değişti ne yapmam gerekir yağ seviyesini kendim ölçebilirmiyim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 31 Mart 2021 at 11:06

   Murat Bey Merhaba, tork konventöründen yada göbek keçesinden yağ kaçırabilir. Aracı lifte kaldırıp kontrollerinin sağlanması gerekmektedir. Sizi İstanbul , Ankara ve İzmir şubelerimize ücretsiz arıza kontrolü için davet ediyoruz. Eğer bu şekilde yağ kaçırmaya devam ederse şanzımanda ciddi hasarlara sebep olabilir bu durumda maddiyata yansır. En kısa sürede müdahale etmenizi öneriyoruz. Teşekkürler.

 96. DENİZ TAYLAN
  DENİZ TAYLAN / Cevapla 21 Nisan 2021 at 14:52

  Merhaba
  1-Astra j 1.6 16xer motor kodlu 2010 model tam otomatik aracımda 20-30 km gibi düşük hızlarda yavaslarken vuruntu yaşanmakta motor ustası ateşlemeden olsa başka zamanlarda olur gibi yorum yaptı. Bu sansizaman kaynak bir sorun mudur hic bir arıza kodu vermiyor ne yapmalıyım?
  2- vites topuzunda vites konumu değiştirdiğimdr çıt diye rahat duyulan bir ses geliyor bu normal mi eskiden böyle bir ses duyduğumu hatırlamıyorum
  Cevabınız için teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Nisan 2021 at 13:21

   Deniz Bey, vuruntunuz hareket halinde aynı viteste iken yaşanıyorsa bunun şanzımanla bir alakası yoktur vites geçişlerinde vuruntu hissediyorsanız şanzımanla ilgilidir. Diğer sorunuza gelecek olursam ses sorunlarını duymadan birşey söylemem zor fakat tık diye kilitleme sesini duymanız normaldir.

 97. Emrah
  Emrah / Cevapla 20 Mayıs 2021 at 14:38

  Iyi calismalar 1999 model yari otomatik sanziman da vites gecislerinde devir saati dalgalanma yapiyor vites gecmiyor gibi oluyor yuksek devirlerde bu olay olmuyor araç bostaykende bi problem yok yardinlmlarinizi bekliyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mayıs 2021 at 09:35

   Emrah Bey, sorununuz tork konventoründen kaynaklı olabilir 70 ila 100 km hız ile seyir ederken mi yapıyor bu dalgalanmaları?

 98. Aykut
  Aykut / Cevapla 21 Mayıs 2021 at 19:33

  Ustam opel astra 2000 model otomatik vites aracı cihaza bağladık türbin ve teker hız sensörü arızası verdi maliyeti nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Mayıs 2021 at 09:11

   Aykut Bey, tork konventorünüz için ortalama maliyet 1000tl ile 1500tl arasındadır. teker hız sensörü derken giriş sensörü mü çıkış sensörü için mi fiyat istemektesiniz hata kodu aldıysanız bizimle paylaşır mısınız?

 99. Bahadır özyurt
  Bahadır özyurt / Cevapla 23 Mayıs 2021 at 00:38

  2001 model 1.6 benzinli (lpg yok) otomatik vites opel astra g aracım 230.000 km de şanzıman yağını alttan boşaltıp yağ kontrol çubuğundan doldurarak değişim işlemi yapıldı fakat şahsımın mekaniğe ve arabalara olan ilgim neticesinde yapılan işlem hakkında kafamda bazı soru işaretleri oluştu makinaya bağlanmadan değişim yapıldığı için tork konvertöründeki yağ değişmedi dolayısı ile şanzıman yağ filtresi de değişmedi acaba şanzıman yağ filtresini de değişmem gerekiyor mu öğrenmek istedim firmanıza yakın otursam uğramayı düşünüyordum fakat mesafe uzak o yüzden yazmayı tercih ettim saygılar sunar iyi çalışmalar dilerim. Not : şanzımanımda herhangi bir arıza söz konusu değil.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2021 at 09:31

   Bahadır Bey, aracınıza yaptırmış olduğunuz bu yağı değişim durumu manuel olarak tabir ettiğimiz değişime girer ve torkun içerisinde ki eski yağınız süzülemediği için tam anlamıyla bir değişim olamamıştır fakat her iki durumda da ek yağ filitresinin değişmesi gerekmektedir.

 100. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 9 Haziran 2021 at 18:56

  Astra j 1.6 cdti otomatik şanzıman aracımla seyir halinde iken kırmızı ışıkta durdum, yeşil yandığında gaz verdim devir saati fırladı ama araç olduğu yerde kaldı, hareket etmedi.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 20:30

   Ahmet Bey, bu araçlarda maalesef mekanik arızalardan dolayı bu hatalar olabilmektedir. istanbul, Ankara veya İzmir’deki şubelerimizden birisine uğrarsanız size daha fazla yardımcı olabiliriz.

 101. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 11 Haziran 2021 at 10:50

  2003 astra g ENJOY otomatik vites aracının vitesi d ye alıp hareket e geçiyor tekrar duraklama yapalı frene basıyorum 10 sn ye sonra harekete geçmek için ayağımı frenden çektiğimde araç ilerlemiyor. Gaza dokunduğumda harekete geçiyor nedeni nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2022 at 23:57

   Mehmet bey, şanzımanınız içerisinde basınç kaçakları vardır.

 102. Abdullah
  Abdullah / Cevapla 12 Haziran 2021 at 15:55

  2017model 1.6dizel astra j kasa aracim var kaza yapmistim araba yana yattti yaptirdim ancak suan vites gecislerinde araba one atliyor ve vites gecislerinde bagiriyor biraz nedeni ne olabilir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 21:44

   Abdullah bey, arızanın aracın yana yatması ile bir ilgisi olabilir mi bilemiyoruz fakat şanzıman içerisinde bir takım parçalar hasarlanmış gibi gözüküyor. Hangi ilde olduğunuzu belirtirseniz ücretsiz ekspertiz için size yardımcı olmaya çalışalım.

 103. Mehmet Aydemir
  Mehmet Aydemir / Cevapla 25 Haziran 2021 at 23:40

  Ustam merhabalar Astra j 2011 1.6 LPG otomatik ikiden üçe geçerken şanzıman kaçırıyor bu olayı bı yapiyo bı yapmiyo nedeni ne olabilir herhangi bir arıza vermiyo

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 20:08

   Mehmet Bey, genellikle selenoid kaynaklı arızalar fasılalı tip dediğimiz arada bu arızalara neden olabilmektedir.

 104. Taha
  Taha / Cevapla 9 Temmuz 2021 at 23:13

  Merhaba,
  Aracım astra j 2011 1.6 benzin/lpg ,vites geçişlerinde zaman zaman vuruntu oluyor geç vites atma da mevcut özellikle vites düşerken vuruntu oluyor karamsarlık var gibi. Bazende tutup bırakmama geç gaz yeme problemi yaşıyorum.. sorun neyden kaynaklı acaba?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2022 at 23:56

   Taha bey, bu araçların en büyük düşmanı ısı, bu ısıyı yükselten en büyük etken aracınızdaki LPG sistemidir. Zaman içerisinde şanzıman içerisine ciddi zarar verebilir.

 105. burak uzun
  burak uzun / Cevapla 10 Temmuz 2021 at 12:10

  Merhaba 2005 model 1.6 lpg lı otomatık vıtes aracım var 165 bın km , bugun basıma bırden bır olay geldı gostergede ABS ısıgı yanıyor ve otomatık vıtesım sadece 1 ve 2 ye cıkıyor daha yukselmıyor manuele gec dıyorum ona da gecmıyor sadece bos 1 ve 2 gerı vıtese gırıyor yol boyu 2. vıteste geldım kapıya cektım dınlendırıyorum aksama yıne bakacagım duzeldı mı dıye sorun nedır ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2022 at 23:56

   Burak bey, aracı görmeden birşey söyleyemeyiz.

 106. HAKANN
  HAKANN / Cevapla 29 Temmuz 2021 at 09:12

  Merhaba aracım 2012 Astra j 1.4 T Lpgli , aracım arada sırada durduktan sonra, kalkış sırasında gaza bastığımda gitmiyor. Sanki boştaymışta gaz veriyormuşsunuz gibi oluyor, sonra birden kendini öne atarak vuruntulu kalkıyor. Herzaman yapmıyor araç ısınınca yapıyor. şanzıman yağını değiştirdim.

 107. MUHAMMED
  MUHAMMED / Cevapla 5 Ağustos 2021 at 11:58

  MERHABALAR. 2013 MODEL OPEL ASTRA 1.6 BENZİN&LPG 128 BİNDE OLAN ARACIMDA P1723 VE U2103 HATASI ALDIK EXPERTİZ RAPORUNDA AMA HERHANGİ BİR SORUNUM YOK VİTES GEÇİŞLERİNDE SADECE 1. VİTESTEN 2’YE GEÇERKEN VURUNTU OLUYOR. ACİL YAPTIRMAM GEREKEN BİR DURUM VAR MIDIR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2022 at 00:03

   Muhammed bey, P1723 sık karşılaşılan bir arıza değildir. Aracınız easytronic mi?

 108. Mert
  Mert / Cevapla 31 Ekim 2021 at 19:20

  Araç 2001 model Opel G 1.6 cd benzinli otomatik vites. Aracın S tuşu çalışmıyor Kar modu çalışmıyor ve vites 3 te takılı kalmış durumda manuelde sıkıntı olmuyor bilgisayarda P0753 vites solenoidi A (devresi açık) kodu veriyor. Sorun ne olabilir ve ortalama ne masrafı olur?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2022 at 23:55

   Mert Bey, muhtemel bir tesisat arızası yaşıyorsunuz. İç tesisatı değiştirirseniz sorununuz büyük ölçekte ortadan kalkacaktır.

 109. tolga dalgıran
  tolga dalgıran / Cevapla 29 Kasım 2021 at 05:13

  Merhabalar
  Opel Astra j Kasa 2016 model dizel aracımın son gunlerde 2.vitesten 3. vitese gecerken bazen 3 ten 4 e gecerken bosa dustugunu gormekteyim. devir saati yukseliyor sanki kavramiyor gibi. sonra birden kavrayip sarsintiyla devam ediyor. ariza olarak sanirim 2. selonoid valfi sıkışması gibi bir hata aliyoruz. bu islemin ucreti nedir takribi. birde sakaryadan gelsek ayni gun cözulebilecek bi problemmidir ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Kasım 2021 at 10:31

   Merhaba Tolga Bey,
   Şikayetlerinizi göz önünde alarak söyleyebileceğimiz şey şanzımanın komple açılıp revize edilmesi gerekmektedir. Çünkü şikayetinize göre hem tork konvertöründe hem beyinde sorun görünüyor. Aracınızla geldiğinizde yoğunluğumuzdan dolayı Kartal servisimizden öncesinde bir randevu oluşturmak gerekmektedir. Şanzımanı farklı bir serviste söktürüp gönderdiğinizde ise en geç 3 gün içerisinde size teslim edebiliriz. Sadece şanzımanınızı gönderdiğinizde maliyeti 16 ile 20 bin arasında tutar.

 110. Kerem Akdağ
  Kerem Akdağ / Cevapla 11 Aralık 2021 at 10:21

  Merhabalar,
  2012 model astra h kasa, 1.3 cdti dizel otomatik 172.000 km de aracım var. Galiba robotlu model. Araç soğukken otomatik vites geçişi sonrasında gaz yemiyor. Ve ayrıca bazen aracı ilk çalıştırıp geri vitese aldığımda kendini tekrar boşa atıyor.
  Sorun ne olabilir, iyi çalışmalar dilerim,

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2022 at 23:52

   Kerem Bey, aracınızda robotlu şanzıman bulunmaktadır ve şu etapta bu tip şanzımanlara maalesef hizmet sunamıyoruz.

 111. Murat
  Murat / Cevapla 3 Ocak 2022 at 12:57

  Merhaba
  2013 Model Astar j kasa otomatik aracım var.
  aracım bir haftadır durduğumda titretme yapıyordu seyir halindeyken hiç bir sıkıntı yok ancak ne zaman dursam ışıklarda vs sadece bir kere titretme oluyordu. her durduğumda 1 kere
  en son bu hafta sonu seyir halindeyken aracım birden kendini boşa attı ve vitese geçiş yapmadı. ve zııı diye bir ses meydana geldi
  1 gün sonra çalıştırdığımda 2-3 kilometre gittim ancak araç ısınınca tekrar boşa attı ve gaz yemedi. ve biraz yokuşta zorladığımda tak tak vurdurma gibi oluyor.
  acaba sorunun genel bir izahı varmı dır.
  ve tahmini bir fiyat aralığı sizce ne olabilir acaba leventte de yeriniz varmış.
  bir kaç yerden de firmanızın ismini duydum.
  Konu ile alakalı bilgi alabilrsem çok memnun olurum.
  hayırlı işler…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2022 at 23:52

   Murat bey, aracınızın şanzımanının içerisinde muhtemelen sıkıntı var. Eğer Levent şubemize uğrarsanız, orada Ata bey aracınıza detaylı bir inceleme gerçekleştirebilir. Ekspertiz için bir ücret almamaktayız.

 112. Süleyman Arif Kabadayı
  Süleyman Arif Kabadayı / Cevapla 24 Ocak 2022 at 20:10

  Opel Astra CD G kasa otomatik vites topuzu yanındaki P,N,D,3,2,1 ışıkları parkta,3 e ve 1 e aldığımda hepsi yanıyor.Birde kontrol panelinde dişli içerisinde ünlem ❗ işareti var.Daha öncede olmuştu ama normale dönmüştü.Sorun neden kaynaklanıyor.Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2022 at 23:50

   Süleyman bey, aracınızı bir diyagnoz cihazına bağlatmanız gerekiyor. Bu cihazdan alacağınız arıza kodunu bizimle paylaşırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

 113. Mesut Uslu
  Mesut Uslu / Cevapla 25 Mart 2022 at 15:56

  2012 1.4 Astra J kasa aracım 3.Viteste zorlanıyor ve boşa atıyor. Stop edip çalışınca tekrar ediyor. Arıza lambası yandığında P0796 ve P2723 arıza kodlarını veriyor. Nasıl bir yol izlemeliyim tahminen ne kadar masrafı vardır. Araç Bursa da

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 31 Mart 2022 at 12:53

   Merhaba, 2 adet selenoidiniz sıkışmış gözükmektedir. Bu şekilde kullanımda şanzımanın iç balatalarının yanmasına neden olacaktır. Eğer aracınız komple revizyon olursa 20-25 bin TL arasında masraf çıkacaktır.

 114. Egemen
  Egemen / Cevapla 11 Nisan 2022 at 03:15

  Merhaba,
  2010 Astra J kasa, 3 den 4 e geçişte ya vites takılı kalıyor ya da vites geçişinde baya vurduruyor. Diğer geçişlerde problem yok. Herkes farklı birşey söylüyor benimde kafam karıştı.Bir an önce yaptırmak istiyorum. Bu konuda ne düşünüyorsunuz, sizce problem nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Nisan 2022 at 06:35

   Egemen bey, aracı görmeden birşey söylememiz çok zor ama genellikle takılı kalan bir selenoid veya 4-5-6 vites tasının bozulması bu arızayı verir. Hangi ilde olduğunuzu söylerseniz sizi ücretsiz ekspertiz için en yakındaki servisimize yönlendirelim.

 115. Ersin
  Ersin / Cevapla 11 Nisan 2022 at 22:23

  Merhaba
  araç 2001 opel astra otomatik
  1.6 benzin/lpg
  Aracımda normal kullanımda vites geçişleri normal hissettirme vuruntu vs yok ama belli bir devirde ilerlerken ani gaza basıp hızlanmak istediğimde vitesi düşürüyor tekrar devrini bulup üst vitese geçerken devir birden yükselip üst vitese geçiyor yani düz vites aracı vites değiştirirken gazı bırakmadan vites değiştirmiş gibi oluyor birde aracı ilk çalıştırdığımda park modunda olmasına rağmen çalışır çalışmaz ileriye doğru bi hareket oluyor aynı hareket boşa alınca haraç hafif hafif ileriye gitmeye çalışıyor sorunumuz ne olabilir bilgi verebilirseniz sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2022 at 23:49

   Ersin bey, anlaşılan kadarı ile şanzımanınız içerisinde problem var. Atco olarak LPGli araçlara garantili müdahale edemiyoruz.

 116. Süleyman Arif Kabadayı
  Süleyman Arif Kabadayı / Cevapla 27 Nisan 2022 at 00:09

  Merhabalar.Ben de Opel Astra 2000 model otomatik araç var.Aracım normal seyir halinde dişli içerisinde ünlem işareti yanıyor.Vites atmıyor devir de yükselmiyor.Kontak laptop açınca düzeliyor.Sorun neden kaynaklanıyor olabilir.Bu sorun günde üst üste üste aynı gü mesela 4 veya beş defa yapıyor taşıtlarla kapatıp açınca düzeliyor.Biraz gidiyor yine aynı bazen hiç yapmıyor anlamadım gitti.Cevap olarak mail adresime bilgi verirseniz sevinirim.Kanser babam var araç çok lazım oluyor arızayı çözmem lazım.

 117. Gökhan
  Gökhan / Cevapla 9 Mayıs 2022 at 13:11

  Merhaba;

  Aracım 2015 model opel astra 1.4 T otomatik benzinli 3. vetesten 4. vitese geçerken sarsıntılı geçiş yapıyor sanki sonradan kavrıyor gibi bir durum mevcut sorun ne olabilir teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Mayıs 2022 at 02:52

   Gökhan bey, 6T40 ilk iki jenerasyon araçlarda dipteki 4-5-6 tası zaman içerisinde aşınmakta ve bu tip arızalar gerçekleşebilmektedir. Dilerseniz İstanbul, Ankara veya İzmir şubelerimizin birisinde size yardımcı olabiliriz.

 118. fatih
  fatih / Cevapla 23 Haziran 2022 at 08:20

  merbabalar 2012 model 1.4 t otomatik aracım makyajlı kasadan normal kullanılmda 2.vitesen 3. vitese gecerken vuruntu yapıypr ama yavas kullanımda veya sert kullanımda hiçbir sorun yoktur birde bazen uzun yol yapınca durdugunmda N konumdan D konuma aldıgımda vuurntu yapıyor sogukken hiç bir sorun olmuyor bu 2 sorunum var sadece yardımcı olursanız sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2022 at 10:47

   Merhaba Ftih Bey, belirtmiş olduğunuz şikayetlere göre aracınızda hem şanzıman içiyle alakalı hem de şanzıman beyniyle ilgili arıza görünüyor. Araç ısındığında şanzıman içerisindeki teflon, oring ve piston grupları aşınmaya bağlı olarak işlevlerini yerine getirememektedirler. Dolayısıyla sıcak ve soğuk kullanım arasında bu tip farklılıklar meydana gelebilmektedir. Aynı şekilde beyin ünitesindeki solenoid ve piston grupları da bu şekilde çalışmaktadır. Bu durumlar bütün şanzıman sistemini gitgide bozmaktadır. Şanzıman içinde basınç kaçağı olması muhtemeldir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

   • fatih
    fatih / Cevapla 27 Haziran 2022 at 07:49

    teşekkür ederim gelecegim inşallah en kısa sürede peki söylediginiz işlemler çıkarsa malıyetı yuksek olurmu

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2022 at 09:35

     Rica ederiz, 6 aylık garantimiz dahilinde anlaşmalı servislerimizde yapılan montaj işlemleri de dahil olmak üzere 25.000 TL ile 30.000 TL arasında bir masrafı çıkar. Bu vermiş olduğumuz fiyata şanzıman içi, tork konvertörü ve beyin revizyonu da dahildir. Söküp-Takım işlmeinden sonra yağı da biz ekliyoruz fiyata dahildir. En yakın bayimize bekliyoruz, iyi günler dileriz.

 119. Recep
  Recep / Cevapla 4 Temmuz 2022 at 10:43

  merhaba, 2008 opel astra H kasa Easytronic | Otomatik aracım var. sadece geri vitese alırken çok sesli ve bazen de sarsıntılı geçiş yapıyor. buralarda sorduğumda çok normal diyorlar, ancak bu ses ve sarsıntı beni sinir ediyor. konu hakkında siz tecrübeli ellere sormak istiyorum.

  iyi çalışmalar… teşekkürler…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Temmuz 2022 at 08:54

   Merhaba bu araçlara şu an için hizmet verememekteyiz. Lakin hidrolik basıncınızı ayarlayan ünitenin arızalı olması muhtemeldir. Arıza kodları varsa onlara göre bir değerlendirme yapılabilir.

 120. tolga
  tolga / Cevapla 25 Mart 2023 at 01:15

  Astra K 1.4T aracımı 4 ay önce 39.000 km de satın aldım. P, N, D, 1-2-3-4-5-6 geçişleri ve sürüş sırasında hiçbir sorun yok. Araç soğukken geri vitese taktığımda patlak topa vurur gibi bir tıklama, ancak ısındıktan sonra kaldırıma çıkıyormuşum gibi sert bir vuruntuyla geçiyor. 30 km hızın altında gaza bas bırak yaparken de lık-luk sesi geliyordu. iç ve dış aks kafalarının değişiminden sonra lık-luk kesildi ve vuruntular çok çok az bir seviyeye indi. Ayrıca şanzıman yağ değişimi, yazılım ve adaptasyon yapıldı. Aradan 3 hafta geçti ve geri vites vuruntularım tekrar başladı. Rampada freni bırakınca kaydırma yapmıyor, gaza dokununca hemen kalkıyor. 6 dan 5 düşerken nadiren hızlı kavrama bırakıyormuş gibi anlık bi silkeleme oluyor. Geri vites vuruntu sorunu sıcaklık dışında aracın kasılma durumuna göre de değişken yani bir anda yavaşlayıp durduk ve frene sıkı sıkı basıyorken süspansiyonlar gergin olduğu için geri vitese taktığımda vuruntu olmayabiliyor. N ye alıp freni bırakarak aracı rahat bir pozisyona soktuğumdaysa ard arda kaç kez geri vitese takarsam takayım hep vuruntuyla geçiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Mart 2023 at 09:36

   Merhaba Tolga Bey, belirtmiş olduğunuz arızaya bakılırsa şanzıman içinde bulanan kalkış tası üstü güneş dişlisi bozuk olabilir. Şanzıman açılıp müdahele edilmesi gerekiyor. Arıza tespitini yaptırdığınızda yapılacak işlemler daha da netleşebilir.

 121. Mesut akyol
  Mesut akyol / Cevapla 28 Mart 2023 at 23:06

  Merhaba opel astra j 1.4 t 2012 aracim özellikle de ısınınca 3. Vitesten 4. Ye geçerken vuruntu yapıyor. Geri viteste kalkarken de bazen vuruyor. Aynı zamanda ısındıktan sonra bazen D deyken ışık ta frene basıp durup bir süre sonra ayağımı fren den çektiğim de arac yürümüyor boştaymıs gibi gaza basınca vuruntuyla kalkıyor bazende gaza basarak ağır zorla yürüyerek gidiyor ve birden güçlenerek vurarak kalkıyor. Sorun ne olabilir maliyet be olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Mart 2023 at 14:02

   Merhaba Mesut Bey, belirtmiş olduğunuz arızaya bakılırsa aracınızın şanzıman beyninde problem olabilir. Vuruntu, boşa düşme gibi arızaların geneli şanzıman beyninden kaynaklı olmakla birlikte bazen şanzıman içinde de problem görülebilmektedir. En doğru ve net teşhisi araca cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktıktan sonra söyleyebiliriz. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 122. Erdi
  Erdi / Cevapla 26 Mayıs 2023 at 08:37

  Merhabalar Aracım opel astra 1.6 j 2017 model 111.000 dizel otomatiktir. Araç dururken sadece 1. vitese geçerken bir vuruntu yapıyor. Onun dışında vites geçişlerinde bir problem yoktur. Sizce bu neyden kaynaklıdır.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Mayıs 2023 at 12:00

   Merhaba, şanzıman beyniyle alakalı bir problem olabilir. Servise uğrayıp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz.

 123. Hüseyin
  Hüseyin / Cevapla 16 Ekim 2023 at 10:06

  Merhaba 2015 opel astra j 1.4 turbo otomatik aracının normal vites geçişlerde sorun yok ama 3 ten 4 de geçerken vuruntu böyle arabayı boşa alır gibi 2.3 saniye yapıyor sonra vitese geçiyor ,diğer vites geçişlerde hiç problem yok nedeni nedir teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Ekim 2023 at 11:23

   Merhaba, anlık olarak beyinde ya da şanzıman içinde basınç kaçaklığı oluşuyor olabilir. Cihaz bağlayıp arıza koduna baktıktan sonra yapılacak işlem netleşebilir.

   • Ömer
    Ömer / Cevapla 3 Aralık 2023 at 11:29

    Merhaba bir konuda yardımcı olabilir misiniz rica etsem 2000 model Opel Astra G 1.6 16v hatchback benzin otomatik vites (lpg yok) aracımda yokuş çıkarken benzin göstergesinin üzerinde bulunan dişli içinde ünlem (şanzıman) lambası yanıyor sonrasında aracı kapatıp tekrar çalıştırınca sönüyor ve bunu da sürekli Yapmıyor.ara sıra yapıyor. Bilgisayara bağladıklarında P1890-1813-1612 hataları çıktı yağ kontrolü yapıldı bir soruna rastlanamadı. Ama çözüm de bulunamadı neden olabilir acaba. Ankara’dan yazıyorum.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 8 Aralık 2023 at 15:44

     Merhaba, aracınızda bulunan şanzıman modeli yaptığımız bir model değil maalesef.

 124. nurettin
  nurettin / Cevapla 14 Şubat 2024 at 08:55

  merhaba astra j 1.4 turbo otomatik araç sahibiyim. Şanzıman GM 6t40 MH8 versiyon. Bu şanzımanın yağı tapadan boşaltma şeklinde mi yoksa makina ile tam değişim şeklinde mi yapılmalıdır? Bazı ustalar makinalı değişimin şanzıman içine zarar verdiğini bu yüzden tapadan değişimin yeterli olduğunu (gerekirse 2-3 kez değişim ile) söylüyorlar, bazıları ise makine ile değişim yapıyor. Bu konuda sizin düşünceniz nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Şubat 2024 at 10:49

   Merhaba, bu zamana kadar aracınızın şanzıman yağı değişmini 60 bin km de bir değiştirdiyseniz makine ile değişimde herhangi bir problem yaşamazsınız. Fakat periyodik değişimin dışına çıkıldıysa makine şanzıman içindeki bütün yağı birikmiş çapak ve talaşıyla birlikte alacağı için kavramada boşluklardan ötürü vuruntular görülebilir.

 125. nurettin
  nurettin / Cevapla 15 Şubat 2024 at 13:57

  Hızlı yanıtınız için teşekkürler. Araç 2013 model ve şu an 88 bin km de öncesinde değişti mi bilemiyorum. Şanzımanla ilgili şu an herhangi bir sorunum yok sadece ileride sorun olmasın diye değiştirmeyi düşünüyorum. İnternette bazı yurtdışı videolarda soğutma gidiş hattını söküp aracı çalıştırıyorlar eski yağ dışarı akıyor yeni yağı üstten ekleyerek değişim yapanlarda var kafam çok karıştı. Bana tavsiyeniz ne olur?
  1- Makineli değişim
  2- Tapadan boşaltma 1 sefer değişim
  3- Tapadan boşaltma 2 sefer değişim
  4- Şanzıman pompasını kullanarak üstten ekleyrek boşatma (Bunun sağlıklı olduğuna emin değilim)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.