Opel Zafira Otomatik Şanzıman Tamiri

Opel Zafira aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Opel Zafira araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Opel Zafira otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Opel Zafira otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Opel Zafira Otomatik Şanzıman Tamiri

Opel Zafira Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Opel Zafira Hangi Şanzımanı Kullanıyor?

Opel Zafira araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Opel Zafira AW60-40 (Aisin AF13) Otomatik Şanzıman Tamiri – 4 ileri vites                                                   
 • Opel Zafira AW60-40 (Aisin AF17) Otomatik Şanzıman Tamiri – 4 ileri vites                                                   
 • Opel Zafira AF40 (Aisin TF80SC) Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 ileri vites                                                  Alfa-Romeo-159-AF40-TF-80SC-Otomatik-Sanziman-Tamiri
 • Opel Zafira 6T40 Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 ileri vites

Zafira 1.9 Dti Şanzıman Sorunları

Opel Zafira 1.9 Dti araçlardaki AF40 şanzımanların en sık rastlanan şanzıman şikayetleri şunlardır:

Kalkışlarda vuruntu: Şanzımanın kullanım ömrü sonlarına doğru özellikle ilk kalkışlarda ve geri viteste vuruntu sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu problemi özellikle araç ısınınca dur kalklarda, örnek vermek gerekirse trafikte lambada durduktan sonra kalkarken yaşayabilirsiniz. Aracınız önce bir iki saniye bekleterek vitese geçecek ve ardından bir vuruntu ile hareket edecektir. Bazı durumlarda müşterilerimiz şiddetli vuruntularda “arkadan bir araç çarpmışçasına” ifadesini bile kullanabilmektedir.

Otomatik şanzıman vuruntusu ve viteslerde boşa düşme: Sıklıkla karşılaşılan bir başka Zafira 1.9 Dti otomatik şanzıman sorunu otomatik şanzımanda vuruntu olarak tanımlanabilir. Kilometre arttıkça, vites geçişlerinde zorluk kendisini sarsıntılar ile belli eder. Özellikle 4’ten 3’e, 3’ten 2’ye geçişlerde vuruntu yaşıyorsanız ve/veya benzer şekilde aynı vites geçişlerinde vites yükseltirken kaçırma/boşa düşme görüyorsanız şanzıman beyini revizyon edilmelidir. İstanbul genel merkezimizde ayrıca Atco otomatik şanzıman olarak geliştirdiğimiz makinamız ile “şanzımanınız sökülmeden” basınç testi yaparak şanzıman iç kısmındaki problemleri gözlemleyebilmekteyiz. Zira Aisin üretimi otomatik şanzımanlarda , selenoidler veya şanzıman beyni olabileceği gibi, bazı durumlarda şanzıman içerisindeki aşınmalarda vuruntuya neden olabilmektedir.

Tork konvertör sorunları: Genellikle bu arıza yaşanmaya başladığında P0741 tork konvertör köprüleme hatası arızası ile karşılaşılır. En belirgin şekli rampada aracın vites değiştirmemesi ve yokuşta çekişte zorlanmasıdır. Bu durumlarda, eğer arıza bir süredir yaşanıyorsa, tek başına türbün revizyonu önermemekte, şanzıman beyninin kontrolünü de tavsiye etmekteyiz.

Garantili Zafira Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Opel Zafira otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Opel Zafira araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Opel Zafira şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Opel Zafira Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Opel Zafira Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Opel Zafira Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Opel Zafira Şanzıman Yağı Değişimi

Opel Zafira şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Opel Zafira otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Opel Zafira şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel Zafira şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Opel Zafira Otomatik Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Opel Zafira aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

17 thoughts on “Opel Zafira Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. RESAT ALTIN
  RESAT ALTIN / Cevapla 9 Eylül 2019 at 00:25

  merhaba
  2006 zafira b 1.9cdti 150 bg 16valf
  aracımda af40 tanım kodu PK
  sanzıman var sogukken hiç bir problem yok
  ısınınca vites 3 ten 4 gecişte bir muddet 1,2 saniye geç geçiyor bu surede bos beklıyo
  hic bir arıza kaydı yok onarım malıyet fiyatlandırırmısınız
  mail yada telefonuma sms, whatsup ile ulasabılırsınız
  resataltin1@hotmail.com
  05324943977

 2. zaur
  zaur / Cevapla 31 Mart 2021 at 23:45

  sizlərə salam olsun Azərbaycandan mənim maşınım Opel Zafira B 2005 1.9 dizel
  sizin məsləhətiniz lazım yardım edin
  mənim maşınımda karopka (sürət qutusu) birdən tez-tez dəyişir misal üçün arabanı yerinnən tərbədən kimi 1,2,3 ə tez atır ancaq birdən elə olurki mator qışqırır taxometr 20 də 2 yə sonra 3 ə atır
  bu sorun nədən ola bilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Nisan 2021 at 18:08

   Zaur Bey Merhaba , aracınızda AF40 Kalın karter tipi şanzıman bulunmaktadır. Belirtmiş olduğunuz arızayı tork kısmından yapma ihtimali çok yüksek. Teşekkürler.

 3. BORA YUCELEN
  BORA YUCELEN / Cevapla 3 Nisan 2021 at 20:22

  Merhabalar,
  2001 model 1.8 benzin&LPG, 4 ileri otomatik vites araç sahibiyim.. aracı 1 yıl önce aldım..
  Vites gecişlerinde hiç bir sıkıntım yok fakat aracım aldığımdan beri 1. vitese geçmiyor. Aracı satıp başka bir model araç almak istiyorum. Bu sorunumun giderilmesi ne kadara maal olur.
  İyi çalışmalar dilerim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Nisan 2021 at 09:25

   Bora Bey, aracınızı görmeden, sizin anlattıklarınızla uzaktan bir müdahalede bulunup bir fiyat vermem sizinde hak vericeğiniz gibi çok doğru olmayacaktır.

 4. Abdurrahman Atmaca
  Abdurrahman Atmaca / Cevapla 8 Nisan 2021 at 00:07

  Vites kolunun yanındaki lambalar komple yanıyor,biraz oynatınca istediğimiz yerde tek olarak yanıyor gidiyoruz,vites pozisyon şarteri dediler,arıza nasıl giderilir yada tamiri oluyormu?araç 2003 zafira 1.8 teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Nisan 2021 at 17:54

   Abdurrahman Bey, bütün ışıklar yanıyor derken P R N D vites şalterinizin pozisyonlarından mı bahsediyorsunuz?

 5. Ahmet Tözüm
  Ahmet Tözüm / Cevapla 8 Mayıs 2021 at 01:43

  Zafira 1.8 otomatik radyötör suyuna yağ karıştırdı burdaki ustalar radyòtòrü değiştirdi yine aynı türbünde su var boşalması gerek dediler nasıl yardımcı olabilirsiniz.. kocaeli
  0533 773 75 68..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2021 at 09:25

   Ahmet Bey, türbününüze su girmiş ise revizyon yapılması gerekecektir. Atco İstanbul adresine türbününüzü kargolarsanız 1 iş günü içerisinde bütün işlemlerini yapıp size geri gönderebiliriz.

 6. Tufan
  Tufan / Cevapla 3 Temmuz 2021 at 22:37

  Bu şanzımanlar hangi yağı kullanıyor? Yağ marka ve cinsi hangisi olmalı. Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Temmuz 2021 at 08:53

   Tufan Bey, model yılı belirtirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.

 7. Sinan
  Sinan / Cevapla 2 Mart 2023 at 17:00

  2001 1.8 zafira mdaki sorun aracı akşam park ettik sabah d ye takıp 10 saniye kadar beklediğimizde ileri hareket etmek icin cekiş yapıp bırakıyor bunu biraz tekrarlıyor sonra ileri karırını veriyor araç az ısınınca normale dönüyor .eğer gidsin diye zorlarsak boşa düşüp hız çıkış sensörü arızası veriyor iki senedir böyle kullanıyoruz başka bi arızası yok sadece bu sorun var .bu sorun arıları sildirmediğimizde bide soğukken beklemeden yürümeye zorlayınca bu sefer ısınıncada yapıyor o zaman sorun oluyor arızaları sildirip şanzıman vites tanıtma gibi programlara girip tanıtma gibisi bi işlem yapınca tekrar sadece soğukken yapıyor .şanzıman mı yazılımsalmı tam nokta atışı arızayı bilebilirmiyiz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Mart 2023 at 15:29

   Merhaba Sinan Bey, 2001 model zafira araca hizmet vermemekteyiz.

 8. halil barış darıcılı
  halil barış darıcılı / Cevapla 21 Nisan 2023 at 16:04

  Merhabalar 2003 zafira a 1.8 otomatik aracım hareket halinde iken göstergede üçgen lamba ile motor arıza lambasını yaktı şanzıman kendini korumaya aldı cihazla baktık p0700 arızası ile p1895 arıza kodunu okuduk araç ankarada bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. benim araç ile ilgili yapabileceğim müdahale varmı elektrik aksamında yada soketler gibi kontrol amacı için araç 220 binde orjinal bir araç, şanzıman yağı rengi pembe kokusuda yok. yardımcı olabilirmisiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Nisan 2023 at 09:14

   Merhaba Barış Bey, 2003 model zafira araca hizmet vermemekteyiz

 9. davit
  davit / Cevapla 8 Mart 2024 at 14:45

  merhaba,
  Opel Zafira B 2006 model 1,9 dti otomatik şanzıman hortumu arıyorum. yardımcı olur musunuz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Mart 2024 at 08:47

   Merhaba, 0553 902 88 14 nolu telefon numarasına Whatsapp dan istediğiniz parçanın fotoğrafını gönderebilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.