Audi Q5 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi Q5 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Audi Q5 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Audi Q5 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir.  Audi Q5 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Audi Q5 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi Q5 Otomatik Şanzıman hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ,Bursa Osmangazi ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır 

Audi Q5 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Audi Q5 araçlarında kendi üretimi olan S-tronic şanzıman ve ZF şanzıman kullanmaktadır. Audi Q5 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • Audi Q5 S-Tronic Şanzıman Tamiri (0B5) (DL501)

AudiQ50B5otomatiksanziman

  • Audi Q5 ZF (6 ileri 6HP28) Otomatik Şanzıman Tamiri

  • Audi Q5 ZF (8 ileri 8HP55) Otomatik Şanzıman Tamiri

AudiQ58HP55otomatiksanziman

Audi Q5 Stronic Şanzıman Arızaları

Audi Q5 şanzıman sorunu, kullanılan şanzıman tiplerine ve arıza çeşitliliklerine göre şu şekilde sıralanabilir:

Q5 Stronic kavrama problemi: Tüm DSG şanzıman kullanılan araçlarda olduğu gibi bu araçlarda da en sık karşılaşılan problem kalkışta titremedir. Özellikle rampada aracınız çok geç kalkıyorsa, ve R’de ve D’de vuruntusu var ise kavrama problemi yaşamaktasınız demektir.

Q5 S-tronic kavrama seti: Firmamızda Stronic kavrama tamiri yapıldığı gibi, müşteri tercihi doğrultusunda yeni sıfır kavrama montajı da gerçekleştirilmektedir. Bütün işlemlerimiz garantilidir. Q5 Stronic kavrama fiyatı ile ilgili tarafımızla irtibata geçebilirsiniz.

Q5 Stronic aşırı ısınma sorunu: Q5 Mekatronik arızası olarakta geçen bu arızada genellikle aşağıdaki iki arıza kodu belirir:

 • P1740 Debriyaj sıcaklık kontrolü ısı arızası
 • P17D8 Debriyaj sıcaklığına bağlı tork sınırlaması

Bu iki arızadan birisi bile yaşandığında ilk yapılması gereken şanzımanın yağ seviyesinin kontrol edilmesidir. Eğer ki problem devam ediyorsa, aracın mekatronik tamiri gerçekleştirilmelidir. Eğer tamirat gerçekleşmeden kullanıma devam edilirse, aracın kavraması yanacaktır ve ekstra bir masraf oluşacaktır. 

Q5 Stronic sensör problemi: Eğer aracınız vites düşürmelerde 1.vitese geçmiyorsa, duruş esnasında D-D1 karıştırıyorsa ve aracı ileri-geri sallıyorsa, sensör problemi yaşamaktasınız. Bu arızalar genellikle P176A ve P176B arıza kodlarını beraberine getirmektedir. Atco Mühendislik olarak bu sorunu da garantili olarak çözüme kavuşturmaktayız.

Audi Q5 ZF 8HP Şanzıman Sorunları

Audi Q5 2.0 TFSI Quattro şanzımanların en sık karşılaşılan arızaları daha çok mekanik aksamlarda (kavrama tasları) yaşanan aşınmalardan dolayı vuruntu problemi, titreme, devir saatinde alıp verme, aniden yığılma sorunlarıdır.

Bununla birlikte ZF şanzıman beyninden kaynaklanan D ve R’ye alınınca vuruntu, D’de vuruntu ve geç doldurma, 1-2, 2-1 vites geçişlerinde vuruntu problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzman teknisyenlerimiz ile şanzımanınız garantili olarak revize edilmekte ve vuruntu problemi ortadan kaldırılmaktadır.

Audi Q5 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Audi Q5 otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Audi Q5 şanzıman arızası ile ilgili her türlü soru konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Audi Q5 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Audi Q5 otomatik şanzıman fiyatları için (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızı arayabilirsiniz.

Audi Q5 Otomatik Şanzıman Fiyatları

Audi Q5 otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Audi Q5 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Audi Q5 Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Audi Q5 Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Audi Q5 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi Q5 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi Q5 otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q5 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Audi Q5 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q5 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi Q5 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi Q5 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com  sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q5 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Audi Q5 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Audi Q5 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Audi Q5 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

22 thoughts on “Audi Q5 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Sevgin mustafa
  Sevgin mustafa / Cevapla 27 Şubat 2020 at 01:14

  Selamun aleyküm audi q 5 2.0 2013 ten şanzıman yagını degiştitirdim şimdi o vakitten beri vites degişiminde bir azda olsa zorlanma çektirme gibi bir şey yapıyor sakin şekilde ilerkisi gibi degiştirmiyor bilgisayara taktırdım bir sorun çıkmıyor yag degişimindensonra oldu bu sorun neden olabilir bu sorun ben bulgaristandan yazıyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 19:34

   Sevgin Bey, araca kaç kilometrede şanzıman yağı değiştirdiniz? Eğer kilometre yüksekse yağ değişiminden sonra bunlar yaşanabilir.

 2. Mehmet Yalgı
  Mehmet Yalgı / Cevapla 1 Temmuz 2020 at 08:05

  Sayın Yetkili.
  İzmir’ de yaşıyorum.
  2010 Q5 211 BG aracımda, kalkışta titreme sorunu vardır.
  Açıklamalarınızdan okuduğum kadarı ile şanzıman kavrama sorunu olduğunu düşünüyorum.
  İzmir’ de kontrollerini yapacak ve var ise arızanın giderilmesi için gerekenleri yapacak şubeniz var mıdır?
  İyi çalışmalar dilerim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 10:25

   Mehmet Bey, İzmir’de arıza teşhisi yapabilecek merkez servisimiz mevcuttur. Bu noktada söküm yapıp kavrama revizyonunu İstanbul’da gerçekleştiriyoruz. Talebe bağlı olarak revizyonlu kavrama veya sıfır kavramayı önceden servisimizde bulundurup aracınıza daha hızlı hizmette sunabiliyoruz.
   Atco İzmir Merkez Servisi: Ata Sanayi Sitesi 8780/2 Sokak, No: 42. Çiğli – İzmir. Tel: 0232 504 51 06. Tel: 0552 279 12 88

 3. Ülfet
  Ülfet / Cevapla 16 Temmuz 2020 at 01:55

  Sayın yetkili benim audi Q5 3L dört çekiş arada şanzımandan arıza yazıyor burdaki servise sordum aldığım cevap sensörden olabilir cevabi verdiler Ağustos izine geleceğim Ankara’da servisiniz varmı bana adresini e posta göderiseniz sevinirim teşekkürler kolay gelsin Ülfet Kizildemir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 09:30

   Merhaba, şanzıman arıza yaptığı zaman bir arıza kodu atar. Bu kod bize şanzımanın neresinin bozulduğuna yönelik bilgi verir. Ankara’da sadece basit diyagnoz ve sökme takma işlemi yapan anlaşmalı noktalarımız var. Merkezlerimiz İzmir ve İstanbul’dadır.

 4. Hüseyin Erdem
  Hüseyin Erdem / Cevapla 6 Ağustos 2020 at 12:00

  Slim benim 2011 stronik Doppel vites var vites Probleme yazyor ama devam sürebilirsiniz yaziyor ne yapabilirim tesekürler

  • Mehmet Manhm
   Mehmet Manhm / Cevapla 2 Ocak 2021 at 03:07

   Atcoadmin merhaba soru sormak istedim fakat son kişi olan Yaşar ın cevabi olarak yayınlandı. Bu soruma, mail adresime yanıt alabilirmiyim sizlerden. Teşekkür ediyorum.

 5. Yaşar
  Yaşar / Cevapla 23 Ağustos 2020 at 10:57

  Arabam 2011 model dizel Q5 2 kimci vites titreme var ustası varsa maliyet ne olur ortalama yaptıracam

  • Mehmet Manhm
   Mehmet Manhm / Cevapla 2 Ocak 2021 at 03:02

   Merhaba, ARAÇ: Audi SQ5 , 2015 model, 3.0, 230kw/313ps Dizel, MMI otomatik. 152bin km. 4×4
   AÇIKLAMA: Araci 2bin km önce aldim. Şanzuman yağı hiç değişmemiş. Korktum audinin kedisine gidip bilgi istedim. SQ5’in yağının degişMeMesi gerekiyor, değiştirmeyin dediler. Birçok bilirkişi de ne olursa olsun değismesi iyi olur dediler.
   SORU: Şanzuman yağının değişmesi gerekirmi? gerekmez mi?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 4 Ocak 2021 at 11:35

    Merhaba Mehmet Bey aracınızın km ile orantılı olarak şanzıman yağ değişim zamanınız gelmiştir. Aracınızın şanzıman yağının değişiminden önce yağ kontrolü ve şanzıman testinin yapılması gerekiyor. Dilerseniz İstanbul yada İzmir şubelerimize bekleriz.

 6. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 21 Şubat 2021 at 22:02

  Merhaba , 2011 Q5 2.0 TFSI otomatik kullanıcısıyım.
  Kalkışlarda, araç gaza tepkiyi geç veriyor ve ani fırlayarak kalkış yapıyor.Sanki kavrama geç devreye giriyor.
  1,2 kerede geri vites lambası yanmayp, geriye vites geçmedi.Ancak yeniden çalıştırınca sorun çözülüyor.Diğer vites geçişlerinde sıkıntım yok.Baskı balatası 1 yıl önce değişmişti.
  Yazılım sıkıntısı olabilirmi ?
  İlginize teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 08:36

   Ahmet Bey, klasik bir S-tronic şanzıman arızası yaşıyorsunuz. Sizi en yakın zamanda İstanbul, Ankara veya İzmir servislerimizden birisine bekliyoruz. Arıza tespitimiz ücretsizdir.

 7. Serdar Korkmaz.
  Serdar Korkmaz. / Cevapla 19 Mayıs 2021 at 21:46

  Merhaba bende 2009 model 2 motor tdi bir araç var araçı yaklaşık 5 ay önce aldım. Fakat son bir aydır aracım çalışır vaziyetteyken N konumunda frene bastığımda tak diye bir ses geliyor yakın zamanda uzun bir yol yapıcam acaba bu sorun beni yolda bırakırmı ? Herhangi bir arıza kodu yada arıza lambası yanmıyor duruş kalkış yol çekişi herşey yolunda. Fakat frene basınca vitesten gelen tak sesi beni korkutuyor. Şimdiden teşekkür ediyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mayıs 2021 at 09:28

   Serdar Bey, bu yaşamış olduğunuz vuruntu sorunu eğer yeni başladıysa muhtemelen sizi hemen yolda bırakmayacaktır fakat sürüş konforunuz da gittikçe daha fazla bozulmalar meydana gelecektir. Dilerseniz Atco İstanbul, Atco İzmir yada Atco Ankara şubelerimizden birisini ziyaret ederek yola çıkmadan önce sizin için ücretsiz bir şekilde ekspertiz ve hata kodu öğrenme işlemlerimizden faydalanabilirsiniz.

 8. Semih d
  Semih d / Cevapla 6 Haziran 2022 at 23:39

  Sa ustam 2.0 tdi q5 2011 aracım var trafiğe girdim bugun gearbax hatası yazdı vites gecişlerinde herhangi sorun yok titreme yok vurultu yok bugün aracın altına baktığımda mekatronikten yağ gelmiş neden yapabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Haziran 2022 at 12:02

   Merhaba Semih Bey, aracınızla ilgili kesin bir teşhis koyabilmemiz için servisimize gelmeniz gerekmektedir. Servise geldiğinizde araca cihaz bağlayıp arıza kodlarına bakacağız ve yağ kaçağının nereden geldiğini tespit edeceğiz. Size yapılması gereken işlemlerle ilgili bilgiyi ondan sonra verebiliriz.

 9. Abdurrahman
  Abdurrahman / Cevapla 11 Şubat 2023 at 01:02

  Q5 Stronic sensör problemi Var benim arabaya Audi q5 3.0tdi 2010 model
  Komplett tamir parcasi lie beraber nekadar tutiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Şubat 2023 at 15:34

   Merhaba Abdurrahman Bey, öncelikle aracınızdaki problemin net bir şekilde teşhis edilmesi gerekir ve ardından tahmini fiyat size bildirilebilir. Dilerseniz istanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı’ da bulunan servislerimize uğrayarak ücretsiz arıza tespitinizi yaptırabilirsiniz.

 10. Abdurrahman
  Abdurrahman / Cevapla 18 Şubat 2023 at 17:02

  Iyi günler benim Audi q5 2010 3.0 tdi s tronik de Sensor problems var deyistirme fiyat ögrenebilirmiyim Izmir de

 11. Celal
  Celal / Cevapla 4 Ağustos 2023 at 13:51

  Iyi Günler Benim Audi Q5 3L Sport arabam var otomatik
  Araba soguken bir sorn yok otomat ama normel isinica vitesteyken bir bosluk vargibi kalikis yapiyiyor Bana bu konuda Fikirinizi yazar saniz sevinirim (Hafif bir kokuda var isinca Devirde sorun yok hersey normel) Burdaki Araba ustalari farkli ve celiskili tespitler yapiyorlar Cevap verdiyiniz icin cok teeskürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Ağustos 2023 at 10:15

   Merhaba, araca ciaz bağlatıp arıza kodlarına bakmak gerekiyor. Şanzıman kaçırıyor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.