Audi Q5 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi Q5 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Audi Q5 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Audi Q5 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir.  Audi Q5 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Audi Q5 Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Audi Q5 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Audi Q5 araçlarında kendi üretimi olan S-tronic şanzıman ve ZF şanzıman kullanmaktadır. Audi Q5 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • Audi Q5 S-Tronic Şanzıman Tamiri (0B5) (DL501)

AudiQ50B5otomatiksanziman

  • Audi Q5 ZF (6 ileri 6HP28) Otomatik Şanzıman Tamiri

  • Audi Q5 ZF (8 ileri 8HP55) Otomatik Şanzıman Tamiri

AudiQ58HP55otomatiksanziman

Audi Q5 Stronic Şanzıman Arızaları

Audi Q5 şanzıman sorunu, kullanılan şanzıman tiplerine ve arıza çeşitliliklerine göre şu şekilde sıralanabilir:

Q5 Stronic kavrama problemi: Tüm DSG şanzıman kullanılan araçlarda olduğu gibi bu araçlarda da en sık karşılaşılan problem kalkışta titremedir. Özellikle rampada aracınız çok geç kalkıyorsa, ve R’de ve D’de vuruntusu var ise kavrama problemi yaşamaktasınız demektir.

Q5 S-tronic kavrama seti: Firmamızda Stronic kavrama tamiri yapıldığı gibi, müşteri tercihi doğrultusunda yeni sıfır kavrama montajı da gerçekleştirilmektedir. Bütün işlemlerimiz garantilidir. Q5 Stronic kavrama fiyatı ile ilgili tarafımızla irtibata geçebilirsiniz.

Q5 Stronic aşırı ısınma sorunu: Q5 Mekatronik arızası olarakta geçen bu arızada genellikle aşağıdaki iki arıza kodu belirir:

 • P1740 Debriyaj sıcaklık kontrolü ısı arızası
 • P17D8 Debriyaj sıcaklığına bağlı tork sınırlaması

Bu iki arızadan birisi bile yaşandığında ilk yapılması gereken şanzımanın yağ seviyesinin kontrol edilmesidir. Eğer ki problem devam ediyorsa, aracın mekatronik tamiri gerçekleştirilmelidir. Eğer tamirat gerçekleşmeden kullanıma devam edilirse, aracın kavraması yanacaktır ve ekstra bir masraf oluşacaktır. 

Q5 Stronic sensör problemi: Eğer aracınız vites düşürmelerde 1.vitese geçmiyorsa, duruş esnasında D-D1 karıştırıyorsa ve aracı ileri-geri sallıyorsa, sensör problemi yaşamaktasınız. Bu arızalar genellikle P176A ve P176B arıza kodlarını beraberine getirmektedir. Atco Mühendislik olarak bu sorunu da garantili olarak çözüme kavuşturmaktayız.

Audi Q5 ZF 8HP Şanzıman Sorunları

Audi Q5 2.0 TFSI Quattro şanzımanların en sık karşılaşılan arızaları daha çok mekanik aksamlarda (kavrama tasları) yaşanan aşınmalardan dolayı vuruntu problemi, titreme, devir saatinde alıp verme, aniden yığılma sorunlarıdır.

Bununla birlikte ZF şanzıman beyninden kaynaklanan D ve R’ye alınınca vuruntu, D’de vuruntu ve geç doldurma, 1-2, 2-1 vites geçişlerinde vuruntu problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzman teknisyenlerimiz ile şanzımanınız garantili olarak revize edilmekte ve vuruntu problemi ortadan kaldırılmaktadır.

Audi Q5 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Audi Q5 otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Audi Q5 şanzıman arızası ile ilgili her türlü soru konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Audi Q5 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Audi Q5 otomatik şanzıman fiyatları için (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızı arayabilirsiniz.

Audi Q5 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi Q5 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi Q5 otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q5 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Audi Q5 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q5 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi Q5 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi Q5 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com  sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi Q5 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Audi Q5 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Audi Q5 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Audi Q5 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

13 thoughts on “Audi Q5 Otomatik Şanzıman Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.