Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Tamiri

Jaguar S-Type otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız, çözüm için doğru adrestesiniz. Atco olarak Jaguar S-Type otomobillerinizin otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Jaguar marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız.

Jaguar S-type otomatik şanzıman tamiri

Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Jaguar S-Type araçlarında Ford şanzıman ve ZF şanzıman kullanmıştır. Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Jaguar S-Type otomatik şanzıman tipleri:

 • Jaguar S-Type 5R55 Otomatik Şanzıman Tamiri – 5 ileri vites
 • Jaguar S-Type ZF 6HP26 Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 ileri vites

Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Arızaları

Jaguar S-Type araçlarda yaşanmakta olan arızaları şanzıman tiplerine göre detaylandırmak daha faydalı olacaktır.

S-Type ZF 6HP Şanzıman Arızaları

6 ileri ZF şanzıman kullanılan Jaguar Stype araçlarda en çok karşılaşılan problem ise belirli vites geçişlerinde boşa düşme, kaçırma ve araç devrinin artmasıdır. Bu arızalar özellikle gaza yüklenildiğinde ve rampada kendisini belli ederler. En çok karşılaşılanı 4 vitese geçerken boş yapma, titreme, 4’ten 5.vitese geçerken devir saatinde kaydırma yapmasıdır. 

Bir başka şanzıman arızası 1’den 2.vitese vuruntulu geçiş, aracın her zaman 2.vitese geçmemesi, 2.vitese geçtikten sonra ayağınızı gazdan çekerseniz vuruntu, 6.vitese geçmeme ve 5.viteste kalma olarak karşımıza çıkmaktadır.

Firmamızda bahsedilen bu sorunlar garantili olarak çözüme ulaştırılmaktadır. Atco Mühendislik’te selenoid ve beyin testleri TÜBİTAK projesi ile hayata geçirdiğimiz özel makinelerde yapılmakta, firmamız bu konuda yurtdışındaki teknolojinin Türkiye’ye kazandırılmasında da örnek bir rol üstlenmektedir.

Jaguar S-Type Tork Konvertör Tamiri

Gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip 6HP serisi tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir. Firmamızda ZF şanzımanlara ait tork konvertörleri tam otomatik makineler ile garantili olarak yenilenmektedir.

Yenisi ile aynı ömüre sahip fakat ekonomik olarak uygun tork konvertör tamir fiyatı için bizimle 02163659500 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Garantili Jaguar S-Type Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Jaguar otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Jaguar S-Type Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Jaguar S-Type Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Jaguar S-Type şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Jaguar S-Type otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Jaguar S-Type şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Jaguar S-Type şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Jaguar S-Type Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Jaguar S-Type aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

11 thoughts on “Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Hikmet sezen
  Hikmet sezen / Cevapla 24 Nisan 2020 at 10:04

  Otomatik 99 model Stype 123 vites atıyo 4 5 vitesleri atmıyor

 2. Merdan
  Merdan / Cevapla 8 Haziran 2021 at 21:03

  Aracım 2000 model s-type bosda gaz yemiyor ve r veya d ye taktigimda hemen kavramiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 18:08

   Merhaba, tork konvertörü veya kalkış kavraması probleminiz bulunmaktadır. Arıza kodunuz varsa ve paylaşırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

  • Volkan
   Volkan / Cevapla 9 Ekim 2022 at 23:08

   Cozdunuzmu problemi benim aracımda 3. Vitese atmıyor

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 10 Ekim 2022 at 15:30

    Merhaba Volkan Bey, aracınızda beyinde ve şanzıman içinde basınç kaçağı olabilir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 3. Ozan
  Ozan / Cevapla 4 Şubat 2023 at 02:40

  2001 stype 3.0 geri vitese geçmiyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Şubat 2023 at 17:01

   Merhaba Ozan Bey, aracınızda bulunan şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

 4. İsmail Hamdi Gülmez
  İsmail Hamdi Gülmez / Cevapla 30 Ocak 2024 at 19:58

  Jaguar S-Type 2003 model Benzinli Şanzıman tamiri yapıyor musunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 31 Ocak 2024 at 14:30

   Merhaba, aracınızdaki problem nedir? Araç kaç ileri?

   • Ali
    Ali / Cevapla 26 Mart 2024 at 00:51

    2000 model jaguar s type 3.0 benzinli otomatik aracımı D ye taktığımda iki saniye sonra kavrıyor sebebi nedir acaba…

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 26 Mart 2024 at 10:46

     Merhaba, problem beyin kaynaklı olabilir. Arıza tespiti için cihaz bağlattınız mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.