Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Tamiri

Jaguar S-Type otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız, çözüm için doğru adrestesiniz. Atco olarak Jaguar S-Type otomobillerinizin otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Jaguar marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız.

Jaguar S-type otomatik şanzıman tamiri

Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Jaguar S-Type araçlarında Ford şanzıman ve ZF şanzıman kullanmıştır. Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Jaguar S-Type otomatik şanzıman tipleri:

 • Jaguar S-Type 5R55 Otomatik Şanzıman Tamiri – 5 ileri vites
 • Jaguar S-Type ZF 6HP26 Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 ileri vites

Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Arızaları

Jaguar S-Type araçlarda yaşanmakta olan arızaları şanzıman tiplerine göre detaylandırmak daha faydalı olacaktır.

S-Type ZF 6HP Şanzıman Arızaları

6 ileri ZF şanzıman kullanılan Jaguar Stype araçlarda en çok karşılaşılan problem ise belirli vites geçişlerinde boşa düşme, kaçırma ve araç devrinin artmasıdır. Bu arızalar özellikle gaza yüklenildiğinde ve rampada kendisini belli ederler. En çok karşılaşılanı 4 vitese geçerken boş yapma, titreme, 4’ten 5.vitese geçerken devir saatinde kaydırma yapmasıdır. 

Bir başka şanzıman arızası 1’den 2.vitese vuruntulu geçiş, aracın her zaman 2.vitese geçmemesi, 2.vitese geçtikten sonra ayağınızı gazdan çekerseniz vuruntu, 6.vitese geçmeme ve 5.viteste kalma olarak karşımıza çıkmaktadır.

Firmamızda bahsedilen bu sorunlar garantili olarak çözüme ulaştırılmaktadır. Atco Mühendislik’te selenoid ve beyin testleri TÜBİTAK projesi ile hayata geçirdiğimiz özel makinelerde yapılmakta, firmamız bu konuda yurtdışındaki teknolojinin Türkiye’ye kazandırılmasında da örnek bir rol üstlenmektedir.

Jaguar S-Type Tork Konvertör Tamiri

Gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip 6HP serisi tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir. Firmamızda ZF şanzımanlara ait tork konvertörleri tam otomatik makineler ile garantili olarak yenilenmektedir.

Yenisi ile aynı ömüre sahip fakat ekonomik olarak uygun tork konvertör tamir fiyatı için bizimle 02163659500 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Garantili Jaguar S-Type Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Jaguar otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Güncel Jaguar S-Type şanzıman fiyatlarımızı bölge servislerimizden öğrenebilirsiniz. Dilerseniz servislerimizi ziyaret ederek ücretsiz ekspertiz işlemlerimizden faydalanabilirsiniz.

Atco Otomatik Şanzıman Servisi – İstanbul Kartal: 02163659500 / 05522901567
Atco Otomatik Şanzıman Servisi – İstanbul Levent: 02123253725 / 05330907188
Atco Otomatik Şanzıman Servisi Ankara: 03122781390 / 05522861598
Atco Otomatik Şanzıman Servisi İzmir: 02325045106 / 05522791288

Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Jaguar S-Type şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Jaguar S-Type otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Jaguar S-Type şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Jaguar S-Type şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Jaguar S-Type Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Jaguar S-Type aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

3 thoughts on “Jaguar S-Type Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Hikmet sezen
  Hikmet sezen / Cevapla 24 Nisan 2020 at 10:04

  Otomatik 99 model Stype 123 vites atıyo 4 5 vitesleri atmıyor

 2. Merdan
  Merdan / Cevapla 8 Haziran 2021 at 21:03

  Aracım 2000 model s-type bosda gaz yemiyor ve r veya d ye taktigimda hemen kavramiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 18:08

   Merhaba, tork konvertörü veya kalkış kavraması probleminiz bulunmaktadır. Arıza kodunuz varsa ve paylaşırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.