Peugeot 406 Otomatik Şanzıman Tamiri

Peugeot 406 otomatik şanzıman problemi yaşıyorsanız, doğru yerdesiniz. Peugeot 406 otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Peugeot marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız.

Peugeot 406 otomatik şanzıman tamiri

Peugeot 406 Otomatik Şanzıman Arızaları

Peugeot 406 Otomatik Şanzıman Selenoid Valf Problemi:

Peugeot 406 aracınızda aşağıda belirtilen sorunlardan bir ya da birkaç tanesini yaşıyorsanız, muhtemelen Peugeot 406 otomatik şanzımanınızda PWM selenoid problemi yaşamaktasınız: 

 • Aracı ilk çalıştırmaya başladığınızdan yaklaşık 1 dakika sonra araçta “küt” diye çok sert bir vuruntu oluyorsa – arkadan araba çarpmış gibi
 • Spor kar lambası yanıp sönmeye başlıyorsa
 • Otomatik şanzıman arıza lambası yanıyorsa ve 3.viteste kilitliyorsa
 • Manule aldığınızda rakamlar gözükmüyor ve ekran “D” durumunda kalıyorsa
 • Araç ekranınızda “Automatic Gear Fault” arızası yanıyorsa
 • Aracı sağa çekip kontağı açıp kapattığınızda arızanız sona eriyorsa

Her ne kadar kullanıcılar arasında bu belirtilen durumlarda şanzıman yağı ve PWM selenoid valf değişimi (bu selenoidten şanzımanınızda iki adet bulunur, birisi yağ basıncını, diğeri tork konvertör hareketini kontrol eder) yaygın olarak yapılsa da, birçok durumda bu yeterli olmamaktadır.

Zira burada arızanın kök nedeni, bozulmaya başlayan şanzıman yağı ve elektrovanalar olabileceği gibi, aracın hidrolik kontrol ünitesi (şanzıman beyni) de olabilir. Özellikle yukarıdaki arızalara ek olarak aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız, Peugeot 406 otomatik şanzıman beynini kontrol ettirmeniz faydalı olacaktır:

 • Uzun süre şehiriçi kullanımdan sonra araç geriye kaçırmaya başlıyorsa
 • Özellikle yokuşlarda çekiş düşüyorsa
 • Aracı bu şekilde kullanılırken hararet aşırı yükseliyorsa

Peugeot 406 Şanzıman Isınma Problemi:

Özellikle LPG kullanılan araçların otomatik şanzımanlarında aşırı ısınmadan dolayı yukarıda bahsedilen arızaların bazıları gözlemlenebilir. Bunun temel nedeni LPG’nin yanma ısısının benzinden yüksek olması ve motor ve şanzıman yağının normalin üzerinde ısınmasına neden olmasıdır.

Peugeot 406 otomatik şanzımanın aşırı ısınmasının bir diğer nedeni radyatörünün tıkalı olması olabilir. Bu durumda aşırı ısınan yağ, daha çabuk bozulurken, elektrovanaların çalışma performansını olumsuz yönde etkiler.

Bundan dolayı, şanzımanınıza müdahale ettirmeden evvel, varsa aracınızda LPG varsa, LPG’yi iptal ederek aracınızı test etmenizi ve mutlaka radyatörünüzü temizletmenizi tavsiye ederiz. Aksi durumda hem gereksiz yere şanzıman revizyonu yaptırarak binlerce TL harcayabilir, hem de bütün bu masraflardan sonra sorununuz çözülemeyebilir.

Peugeot 406 Otomatik Şanzıman Vuruntu Problemi:

Eğer üzerinde DPO şanzıman olan Peugeot 406 aracınızda otomatik vites vuruntusu (tepme) var ise öncelikle gaz kelebeğinizi, akü voltajınızı ve bujilerinizi kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte piyasada çok bilinmediği hali ile, 406 üzerinde bulunun DPO şanzımanda vites geçişlerinde görev alan 6 adet on-off selenoid bulunmaktadır. Bu selenoidlerin zaman içerisinde bozulması, basınç altında geç açıp kapatmalarına, bu da şanzıman vites geçişlerinde zorlanma ve vuruntuya neden olacaktır.

Peugeot 406 Selenoid Valf Değişimi

Peugeot 406 otomatik şanzımanlarda 2 adet PWM selenoid valf ve 6 adet on-off selenoid valf bulunmaktadır. Piyasada yaygın olan kanı, her Peugeot 406 “Automatic Gear Fault” arızasında, 2 adet PWM elektrovanayı (bir tanesi yağ basıncını regüle eder), yağ ile birlikte değiştirmenin bütün arızaları giderebileceği yönündedir.  Oysa ki, şanzıman beyni içerisinde olabilecek aşınmalar, diğer 6 adet selenoid valfin içerisinde olabilecek bozulmalar ve şanzımanın içerisinde olabilecek mekanik aşınmalar, yağ değişimi ve 2 adet selenoid valf değişimi ile giderilmeyecektir. Özellikle aracınızda vites geçişleri esnasında boşa atma var ise, selenoid değişimini önermemekteyiz, zira sorununuz diğer şanzıman parçalarınızdadır.

Peugeot 406 Şanzıman Tamiri

Peugeot 406 otomatik şanzıman tamirinde doğru yöntem, selenoidlerin, valf gövdesinin ve şanzıman iç parçalarının teknik şartnamelere uygunluklarının gerekli teknolojik ekipmanlar (selenoid test makineleri ve valfbody test cihazları) ile test edilmesidir. Aksi durumda defaatle selenoidleri, valf gövdesini ve şanzımanı söküp takmak zorunda kalabilirsiniz.

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün 4 vites AL4/DPO ve 6 vites AF40 (TF-80SC) otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Maalesef Covid19 sebebi ile Peugeot 406 araçlardaki AL4 diğer adıyla DPO şanzımanlara hizmet sunamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz!

Peugeot 406 Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Peugeot 406 Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Peugeot 406 Şanzıman Yağı Değişimi

Peugeot şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Peugeot 406 otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Peugeot 406 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Peugeot 406 otomatik şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Peugeot 406 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Peugeot 406 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

57 thoughts on “Peugeot 406 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. ertan aytemur
  ertan aytemur / Cevapla 9 Mayıs 2019 at 16:44

  406 aracımda şehir içi çok ısındığı zaman herhangi bir duraklamada kendini boşa alma ve devam etmeye çalıştığınız zaman yüksek gaz vererek birden vuruntulu şekilde hatta patinaj yapacak kadar sert şekilde kalkma durumu mevcut bunun sorunu nedir çözebilir misiniz?
  lütfen telden ulaşın 05426151378

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Mayıs 2019 at 10:50

   Ertan Bey, bahsettiğiniz telefon numarasından size ulaşamıyoruz. 05522901567 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

  • Mehmet Uğur Koçoğlu
   Mehmet Uğur Koçoğlu / Cevapla 19 Nisan 2023 at 14:21

   Merhaba bugün aracımda az önce şanzıman arızası aldım araba çalıştıktan sonra stop etmeye çalışır durumda ama gaz yemiyor vitese taktığım zaman az yürüyor ve park ve boş konumunda gaz yemiyor spor ve kar lambaları yanıp sönüyor sürekli araç Peugeot 406 coupe 2004 otomatik vites 3.0 motor

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 26 Nisan 2023 at 09:08

    Merhaba Mehmet Bey, 2004 model 406’da bulunan şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

 2. Ümmet
  Ümmet / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 23:35

  Yokuş çıkarken araba y gaza basmama ragmen yavaşlıyor daha sonra kar Işık’larını yakıyor durup istop ediyom Işık’lar sönüyor yola devam ediyom n yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim saygılar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 07:53

   Merhaba, aracınızda ya tork konvertörünüzde ya da hidrolik ünite (şanzıman beyni veya elektrovanalarda) probleminiz mevcut. Bundan dolayı ışıkları yakıyor ve hafızaya arıza atıyor. Stop edip çalıştırınca geçici hafızadaya atılan geçici arıza silinir, aracınızı bir müddet daha kullanabilirsiniz. Bu şekilde aracınızı çok kullanmamanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz buyurun gelin bir çayımızı için, birlikte aracınızın arızasına bakalım.

   • Nazlı
    Nazlı / Cevapla 24 Aralık 2020 at 11:02

    406 aracımda şehir içi çok ısındığı zaman herhangi bir duraklamada kendini boşa alma ve devam etmeye çalıştığınız zaman yüksek gaz vererek birden vuruntulu şekilde hatta patinaj yapacak kadar sert şekilde kalkma durumu mevcut bunun sorunu nedir çözebilir misiniz?
    lütfen telden ulaşın 05304099972

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 24 Aralık 2020 at 17:05

     Merhaba Nazlı Hanım şuan pandemi dolayısıyla AL4 şanzımanlara hizmet verememekteyiz. Bu tip arızalarda selenoid ve beyin kontrolü öneriyoruz.

  • Hasan güler
   Hasan güler / Cevapla 25 Temmuz 2019 at 12:24

   Merhaba Hasan ben.benim 1999 model 406 otomatik şanzıman aracım hareket halinde uzun bir klm yaptıktan sonra spor ve kar modu uyarı veriyor sebeb ne olabilir aydınlatır iseniz çok sevinirim teşekkürler

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 16:55

    Hasan Bey, aracın spor ve kar modu uyarısı vermesi (ve bunu takiben bir viteste sabit kalması), şanzıman mekanizmasında oluşan bir arızanın işaretçisidir. Eğer bunu sadece uzun yol sonucu yapıyorsa muhtemelen bir soğutma problemi yaşamaktasınız. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

   • Ali Levent
    Ali Levent / Cevapla 29 Temmuz 2020 at 00:23

    İyi günler 1 hafta önce selenoid leri değiştirme yaptırdım vuruntu vardı o geçti ama şimdi de kar modu ve spor modu yanıp sönüyor ve otomatik şanzıman arızası yazıyor ama araç hareket ediyor daha önce yaptığında araç hareket etmiyordu ve kapatıp açınca düzeliyordu şimdi işe aracı istop edip tekrar çalıştırmama rağmen aynı sorunu veriyor ne yapmak lazım teşekkürler

  • Burhan
   Burhan / Cevapla 23 Mart 2023 at 21:58

   Sa hocam 2004 pejo 406 sv otomatik aracım vites geçişi normal gidişi falan normal ama sol göstege ya sıcaklık derece ibresi 90 c geçip 140 c yaklaştığı zaman araç sanki boşa çıkıyor gaza basınca bagırıyor ve vites den atma yapıyor devir saatı 2.ile 3 arasın da gelip gidiyor ve spor ve kar modu ışığı yanıp sönmeye başlıyor stop edip yarım saat sonra arıza gidiyor ama ısınıca gene yapıyor sorun ne den olabilir lütfen yardımcı olun

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 25 Mart 2023 at 08:43

    Merhaba Burhan Bey, aracınızın şanzıman beyninde bir problem olabilir. Arıza kodlarına baktırmanızda fayda var. Biz aracınızda bulunan DPO/AL4 şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

 3. HASAN HUSREV KARAHAN
  HASAN HUSREV KARAHAN / Cevapla 26 Ekim 2019 at 20:12

  OTOMATİK 406 ARACIM VAR 4. VİTESTE ORTALAMA 2000 DEVİRLERDE ANİDEN VİTESİ 3 E VURUNTULU OLARAK ÇEKİYOR VE KAR IŞIĞI İLE BİRLİKTE İKİZ TANE LAMBA YANIP SÖNÜYOR. AYRICA ŞEHİR İÇİNDE 3. VİTESE GİDEKEN DE ARIZAYA GEÇİYOR AMA SONRADAN NE KADAR GAZA BASSAM 4. VİTESE GEÇMİYOR . mekanik tüm parçaları değişti ama bu arıza hal devam ediyor 0,533,2440691

 4. ilyas
  ilyas / Cevapla 12 Aralık 2019 at 20:05

  Merhaba.2001 model 406 arabam var.Aracımın vites geçişlerinde herhangi bir sıkıntı yok yalnızca 2 den 3 e geçerken aracı ileri doğru bir tepme yapıyor.Dikkat ettim bu işlemide 2 bin devirde vites atıyor yani 2 den 3 e atıyor. 1den 2 ye atarken 2 bin devrin biraz daha üzerinde atıyor. Bunun sebebi şanzıman mı yoksa boğaz kelebeğinden olabilir mi? 0551 418 53 74

 5. Arif Şanlı
  Arif Şanlı / Cevapla 12 Ocak 2020 at 17:23

  Merhaba 2003 model otomatik 406 model aracım var Aracımı çalıştırıp vites D konumunda 100 metre ilerledikten sonra vites boşa çıkıyor. Aracı Stop edip Marş Yaptığımda sorun düzeliyor fakat 100 metre sonra aynı arızayı tekrar veriyor sebebi nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim 05388905378
  yada irtibat numarası bırakır mısınız ?

 6. Uğur
  Uğur / Cevapla 20 Ocak 2020 at 21:27

  İyi geceler 2003 2.0hdı otomatik 406ımız var d konumuda ilerlerken kendini boşa atıyor stop edip calıstırıyoruz max 300m gidip tekrar aynı sorun oluyor

 7. Metin
  Metin / Cevapla 26 Ocak 2020 at 08:44

  Aracım otomatik 406 st lpgli 2000 model aracımdaki sorun belirli bir süre gittikten sonra durduğunda fren salmıyo be kalkarken vuruntulu kalkıyor

 8. Serhat özer
  Serhat özer / Cevapla 7 Şubat 2020 at 20:51

  Merhaba benim aracım da sert vuruntu oluyor. Spor kar ışığı yanıyor ve araç ağırlaşıyor. Aracı kapatıp açtığımda düzeliyor. Makina ya bağlattım selenoid valf ve yağ değişimi gibi birşey yazıyor. Bunun dışında üç gündür aracı kontak kapatıyorum ama ışıklar disönmüyor arıza veriyor. Seyir halindeyken devir ve km ibresi kendi kendine yukarı aşağı iniyor yön sinyalleri yanmıyor. Park ettiğimde kutup başını söküyorum. Yoksa araç kapanmıyor.

 9. Haluk
  Haluk / Cevapla 8 Şubat 2020 at 15:08

  İyi günler Peugeot 406 ST 2.0 benzinli otomatik vites şansıman arızası verdi yer Kocaeli kendi ustam komple değişmesi lazım diyor arıza 2 ay önce spor lambalarının yanıp sönmesi ve vuruntu sesleriyle başladı usta söktü yaptı oksitlenme var dedi temizledi tekrar yapıyordu şimdi komple gitti 2.el parça şanzıman veya ne yapabiliriz teşekkürler 0530 155 23 08

 10. mustafa yaşar
  mustafa yaşar / Cevapla 10 Şubat 2020 at 22:49

  kolay gelsin afyonda ikamet ediyorum 2002 model 406 sahibiyim kar ve spor modu olayımız vardı elektrovana değiştirdik fakat şöyle birşey yaptık renault parçacısından aldık uyumlu diye aldık taktık yolda giderken bir müddet sonra vites tam geçmiyor gibi bağırıp gitmeme yapıyor stop edip tekrar çalıştırdığımızda hiç bir problem kalmıyor bir süre gittikten sonra yine aynısını yapıyor herhangi bir hata durumuna düşmüyor kar ve spor mod yanmıyor yani araba yürüyor vitesler atıyor fakat son vitesde bağırıyor vites atamıyor sanki acaba taktığımız elektrovanalardan mı yoksa yağ eksikliğinden yapar mı yardımlarınızı bekliyorum

 11. Melih safak
  Melih safak / Cevapla 9 Mart 2020 at 16:17

  98 406 2.0 sv otomatik sanziman aracimda geri vitese geciyor harekette ediyor ama gaz bastigimda yukleme yapmiyor hizlanmiyor sebebi nedir tesekkurler
  545 742 01 86

 12. Murat
  Murat / Cevapla 30 Mart 2020 at 20:10

  Hayırlı Akşamlar. 1997 Model 406 otomatik aracım var. İşten eve gelirken herhangi bir sorun yoktu. Fakat park etmek için durduğumda araç hareket etmedi. şuan araç normal çalışıyor fakat hareket etmiyor gösterge ekranında D veya R moduna geçtı gösteriyor fakat araç ne geriye nede ileriye gidiyor. Yani araç hareket etmiyor boşta gibi sadece gaz verırsem bağiriyor. sebebi ne olabılır ne yapmamız lazım teşekkürler

 13. Şeref uzuner
  Şeref uzuner / Cevapla 30 Nisan 2020 at 01:05

  1998 3.0 406 coupe otomatik arac aldim.. arac yolda giderken hızlandıkça kendini boşa alıyor.. düz yolda geri giderken pek sorun yok gibi ama rampada geri kalkmıyor.. biraz fazla yokuşa geri zorlayınca sanki boşa düşmüş gibi ileri gidiyor.. vites geçişlerinde vs hic problem yok. Sadece yüklenince kaçırma problemi var.. sorun nedir.. ne masraf çıkar..

 14. Emre
  Emre / Cevapla 8 Temmuz 2020 at 13:51

  Aracım 406 sv 1998 model otomatik vites
  Isındıkça vites geçişlerinde vuruntu oluyor bazen çok ağır bir şekilde oluyor neden olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 11:50

   Emre Bey, şanzıman içinde olabilecek mekanik kaçaklar veya hidrolik ünitedeki selenoidler bu problemin sebebi olabilirler.

 15. ahmet dölek
  ahmet dölek / Cevapla 30 Ağustos 2020 at 01:06

  merhaba; ismim ahmet dölek 2003 sv otamatik şanzıman 406 sahibiyim 1 aydır aracımda şöyle bir arıza var. 1/ 2 km gittikten sonra ayagımı gazdan cekince sanki bir şey sürtüyormuş gibi sürtme ve patırtı yapıyor( davlumbaz koparda tekere sürter gibi)….. arac hareket halinde iken yapıyor…. harket halinde gazdan ayagımı cekince yapıyor 20/30 km hıza düşünce kesiliyor 70/80 km hızda giderken gazı kesince yapıyor vtesi boşa atınca kesiliyor… sizce neden olabilir ankaradayım telefonum 0555 331 53 91 yarımcıolursanız sevinrim iyi çalışmalar

 16. Mustafa Özdemir
  Mustafa Özdemir / Cevapla 18 Eylül 2020 at 05:49

  İyi günler 2000model 406 sahibiyim 10 yılı aşkın süredir aynı araca biniyorum şanzımanın ilk önce birinci vitese geçmekte zorlanıyor ve arkadan bir araç çarpmışcasina vuruntu olduktan sonra yüksek devirde geçişini yapıp devam ediyordu ciddi bir tamir ücreti ödedim ama sorunum dahada katlandı şimdi şehir içi kullanımda iki den bire geçerken altımda birşeyler iler geri hareket ediyor birinci vitese öyle geçiyor kullanım süresi uzadıkça motor ısındıkça geçişler vuruntulu arkadan darbe alırcasına geçiş yapıyor ustaya gidip gelmekten usandım üç aydır ne yapabilirim teşekkürler

 17. Çağrı Koyuncu
  Çağrı Koyuncu / Cevapla 2 Ekim 2020 at 16:58

  1999 pejo 406 2.0 benzinli Aracım yokuş cıkarken çok geç vites küçültme yapıyor. Buna ek olarak ciddi bir performans eksikliği mevcut ustaya gösterdiğinde motor yönünden herhangi bir problem olmadığı söylendi. Ayrıca arıza tespiti için şanzumancı cihaza bagladı her hangi bir kod yoktu. Açmadan anlıyamayacagını volanttan olabileceğini beyan etti. Ben öncelikle sorunun tam anlamıyla tespit edilmesini istiyorum. O nedenle yazdım ankarada servisinizvar mı?

  • A. O. Koyuncu
   A. O. Koyuncu / Cevapla 3 Ekim 2020 at 17:38

   Olm 99 değil 2001 babamın araba

   • Hacı mahmut demir
    Hacı mahmut demir / Cevapla 22 Aralık 2020 at 01:16

    Bendede ertan beyin aynısı oluyo şehir içi kullanımında şanzıman ısı 90c geçiyo 1vitesde boşa aliyo görüntülü anı kavrama yapiyo vuruntulu bayağı hissedilir bir vuruntu 05379647916gsm

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 22 Aralık 2020 at 12:25

     Merhaba Mahmut Bey şuan pandemi dolayısıyla AL4 şanzımanlara hizmet verememekteyiz. Aracınızdaki arıza selenoid kaynaklı bir arızadır

 18. Yakup ruhcan
  Yakup ruhcan / Cevapla 5 Ekim 2020 at 00:29

  1999 model 406 aracımla rampa çıkarken devamlı vites küçültmek zorunda kalıyorum araç çekmiyor. Ve devamlı araç harareti yüksek oluyor. Sebebi nedir?
  Yakup ruhcan
  05308847538

  • Hacı mahmut demir
   Hacı mahmut demir / Cevapla 22 Aralık 2020 at 01:17

   Bendede ertan beyin aynısı oluyo şehir içi kullanımında şanzıman ısı 90c geçiyo 1vitesde boşa aliyo görüntülü anı kavrama yapiyo vuruntulu bayağı hissedilir bir vuruntu 05379647916gsm eposta kullanmıyorum

 19. zeki
  zeki / Cevapla 23 Ekim 2020 at 21:40

  slm 98 model 406 aracımdan şanzımanda uğultu gelmeye başladı vites geçişlerinde artıyor ustaya gösterdim türbin dedi fakat kendide başka yere yolluyormuş şu an çekişte vs bir sorun yok devamında ne olur ve siz tüm işlemi kendinizmi yapıyorsunuz maliyet ve süre ne olur teşekkürler
  05384142861

 20. Hacı mahmut demir
  Hacı mahmut demir / Cevapla 22 Aralık 2020 at 01:17

  Bendede ertan beyin aynısı oluyo şehir içi kullanımında şanzıman ısı 90c geçiyo 1vitesde boşa aliyo görüntülü anı kavrama yapiyo vuruntulu bayağı hissedilir bir vuruntu 05379647916gsm eposta kullanmıyorum

 21. Kemal Özer
  Kemal Özer / Cevapla 13 Şubat 2021 at 18:54

  İyi çalışmalar 2001 pejo 406 al4 şanzıman arabam var d konumuna aldığın da araç ilerlemiyor yanlız kar moduna bastığımda araç ilerliyor ve normal bir şekilde gidiyor bunun nedeni ne olabilir tamiratı mümkün mü covit 19 nedeni ile hizmet veremiyoruz demişsiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 06:39

   Merhaba, şanzımanınız revizyon gerektiriyor. Şu an maalesef Covid dolayısı ile hizmet veremiyoruz bu şanzıman grubuna

 22. Kemal Özer
  Kemal Özer / Cevapla 13 Şubat 2021 at 18:56

  Bu arada 05445254937

 23. Yusuf kılınç
  Yusuf kılınç / Cevapla 2 Mart 2021 at 18:13

  Merhaba 2000 model 406 otomatik vites LPG’li aracım var araç bir viteste sabit ve cihaza bağlanmıyor sürekli kar ve spor mod ışıkları yanıyor ve automatic gear faulü uyarısı veriyor sorun ne olabilir telefon numaram 05415113923 lütfen yardım edin

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Mart 2021 at 09:00

   Yusuf Bey, maalesef Covid19 sebebi ile 406 araçlardaki AL4 diğer adıyla DPO şanzımanlara şu an hizmet sunamıyoruz. Sorun valfgövdesinden veya şanzımanın içerisinden kaynaklanabilir.

 24. Egemen
  Egemen / Cevapla 20 Mart 2021 at 23:10

  Merhaba 2000 model 2.0 406 otomatik vites aracım var.
  Sorunum şu!
  Sabahları ilk çalıştırmada park modundan D ye aldığım zaman aşırı bir titreme oluyor (vuruntu değil)sadece titreme sanki araç yıkılıyor zannediyorum,5 dakika kadar ısınmasını beklediğim zaman tekrar D ye aldığım da titreme sorunu olmuyor,arada bir de trafikte durduğum zaman stop ediyor.yardimci olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.bulundugun yer Antalya ve burada kimse anlamıyor bu araçlardan.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Mart 2021 at 11:52

   Egemen Bey, rampalarda herhangi bir güç kaybı veya vites konumu D’ de iken göstergede bi dalgalanma yaşıyor musunuz?

 25. Egemen
  Egemen / Cevapla 29 Mart 2021 at 20:28

  Merhaba iyi çalışmalar dilerim.
  Aracım peugoet 2000 model 2000 motor otomatik vites 406 SV
  Aracım soğukken D konumuna getirdigim an aşırısı bir titreme ve devamında stop etme oluyor,fakat araç ısındığı andan itibaren tekrar D ye taktığım da direk stop ediyor ve ekranda AUTOMATİC GEAR FAULT yazısı geliyor devamında zaten kar ışığı ile spor ışığı yanıp sönüyor bu arada aracım tüplü ve 253 bin km de.bir diğer sıkıntı ise rolanti durduğu yerde durmuyor.ben Antalya’dan yazıyorum buralarda bu araçdan anlayan maalesef yok.yardimci olursanız cooook sevinirim.

 26. Osman
  Osman / Cevapla 28 Nisan 2021 at 22:23

  Bi çıkmazın içindeyim beni aydınlatırsanız sevinirim. Araç pejo 406 2.0 16v benzin/Lpg 2002 model otomatik AL4 şanzuman. aracın motoru yeni yapıldı şanzuman bakımdan geçti balatalar yenilendi balataları ordaki yuvarlak contalar degişti yagı mobil marka serisi şuan tam aklımda yok ama atf 7114. dü galiba arac toplandı çalışıyor herşey normaldi aracı hareket ettirince fark ettik. araç 10 – 15 dakika çalışırken ileri 1 KM.kadar gidiyor ondan sonra vaz geçiyor gaz verip tam araç hareket edecekken boşa çıkıyor gitmiyor şanzumancı biçok faktör söyledi şundandır bundandır hiçbiri beni tatmin etmedi deneme yanılma usulü gibi geldi.bunun üzerine bikac şanzuman tamircisine sordum hemen hemen aynı cevapları aldım nokta atışı atıpta şundandır diyen olmadı. ama geri geri giderken normal gidiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Nisan 2021 at 09:13

   Osman Bey, şanzımanınızı açıp revizyon yapan firmanın doğru balata kullanmaması, revizyon işlemi sırasında yapılan bir hatdan yada şanzıman beyninizden kaynaklı olabilir.

 27. Serdar
  Serdar / Cevapla 2 Mayıs 2021 at 00:02

  Merhaba benim Peugeot 406 aracım var otomatik araç soğukken arza yapmıyor kışın arıza yapamadı Petek temizligi hepsi yapıldı ya oldumu yoğun trafik rampa yukarı cıktınmı vites degişitrecekcen kar spor ısıkları yanıyor aracı stop edip calıştırdırdıgım arıza siliniyor sıcak havalarda yapıypor D konumundayken aracta titreme oluyor gitmek için bunun arızası nedir tşkler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Mayıs 2021 at 14:42

   Serdar Bey, arızanızın nedeni şanzımanınızın içerisinde ki oringler fazla ısınmasından kaynaklı görevini yapamamasından kaynaklı olabilir.

 28. Velican
  Velican / Cevapla 15 Mayıs 2021 at 20:42

  Kolay gelsin. Aracım peugeot 406 2.0 motor 135 beygir 4 ileri otomatik şanzıman. Çoğunlukla normal şekilde seyrederken kendini 3. Vitese sabitleyip korumaya alıyor. Bugün fark ettiğim farklı bir şey de var. Vitesi saniyelik de olsa kimi zaman boşta kimi zaman r de gösteriyor. Ne yapmam gerekiyor selenoid valfleri, şanzıman yağı ve beyni değiştirmem yeterli mi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 20 Mayıs 2021 at 08:58

   Velican Bey, bahsettiğiniz sorunlar şanzımanınızın beyninden kaynaklıdır değişim yapmayı düşündüğünüz bu parçalar şanzıman için bazen yeterli olmayabilir

 29. Hüseyin
  Hüseyin / Cevapla 20 Haziran 2021 at 10:11

  İyi günler 2000 model 2000 motor benzin LPG d9 kasa 406 var uzun yol yaptığım zaman ışıklarda durunca d konumuna aldığım zaman vuruntu yaparak ve fazla gaza bastığım zaman kalkış yapıyor kar moduna alıyorum biraz düzeliyor biraz bekliyorum soğuduğu zaman sıkıntı yok düzeliyor uzun yolda sıkıstirinca yine aynı ve yazı çıkıyor otomatik gear fault yazıyor sitop edip çalıştırıyorum yazı gidiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 19:23

   Hüseyin bey, aracınızı bir cihaza bağlatıp “gear fault” yazısına neden olan arıza kodunu paylaşabilirseniz size daha çok yardımcı olabiliriz.

 30. Yavuz
  Yavuz / Cevapla 9 Aralık 2021 at 15:31

  Merhaba pejo 406 2000 model göstergedeki ışıklar gidip geliyor ondan sonra araç vites yükselmiyor veya düşmüyor araç öylece kalıyor

 31. Turgay
  Turgay / Cevapla 7 Temmuz 2022 at 05:57

  Selamlar. 2001 model Peugeot 406 Coupe 2.0 kullanıyorum. Sabit hızda giderken “S” ve “*” kar – buz işareti aynı anda yanıp sönüyor ve araba bi anda bağırmaya başlıyor. Stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor. Sonra tekrar aynı hatayı veriyor. Sebebi ne olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Temmuz 2022 at 08:29

   Merhaba Turgay Bey, şu an için maalesef bu model araçlara hizmet verememekteyiz.

 32. Yasin Esen
  Yasin Esen / Cevapla 10 Aralık 2022 at 18:49

  Merhaba 2000 model 406 otomatik vites 2.0 sv benzin+lpg li aracım var. Sorunum viteslere yüksek devirlerde geçmesi. Gaza birden yüklenince 3 bin beşyüz bazen 4 bin devirde vites atıyor. Bazen ise kalkışlarda sorunsuz geçiyor. Neden kaynaklı olabilir çözümü nedir bilgilendirirseniz sevinirm.
  Tel: 05524220440

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Aralık 2022 at 08:51

   Merhaba Yasin Bey, aracınızda bulunan DPO şanzımanına şirket olarak hizmet vermemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.