Volvo S80 Otomatik Şanzıman Tamiri

Volvo S80 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Volvo S80 şanzıman sorunu yaşayan araç sahiplerine, tamir ve bakım hizmetlerini garantili olarak sunmaktayız. Volvo S80 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volvo S80 Otomatik şanzıman tamiri Volvo S80 Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Volvo S80 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Atco Mühendislik’te Volvo S80 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.Volvo S80 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre şanzıman tipleri:
 • Volvo S80 AW55-50SN (AF33-5) Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Volvo S80 Geartronic TF-80SC (AF40) Otomatik Şanzıman TamiriAlfa-Romeo-159-AF40-TF-80SC-Otomatik-Sanziman-Tamiri
 • Volvo S80 Powershift Şanzıman Tamiri (MPS6 – DCT450)
 • Volvo S80 Şanzıman Kavrama Kiti Değişimi ve Tamiri – Powershift Islak Kavrama

Volvo S80 55-50 Şanzıman Arızaları

5 ileri tam otomatik şanzımanlara sahip Volvo S80 araçlarda en sık rastlanan şanzıman arızaları aşağıda belirtilmiştir. Firmamızda Volvo S80 şanzıman tamiri garantili olarak gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte maalesef LPGli araçlara garanti verilememektedir. En sık karşılaşılan S80 şanzıman arızaları şunlardır:

 • Tork Konvektör (Tirbün) problemleri: Bu arıza olduğunda genellikle P0740, P0741 ve 2757 arıza kodu ile karşılaşırsınız. Sıklıkla karşılaşılan durumda yüksek hızda giderken, örnek 120-130 km/saat hızda 5. viteste, Esp on/off ışıkları ve abs ışıkları yanar ve araç kendisini 4.viteste korumaya alır. Durdurup tekrar kontağı açınca normal haline döner. Volvo S80 araçlarda bazen bu arıza kodları yerine TCM-002F arıza kodu da çıkmaktadır.Bu arıza olması durumunda tork konvektör (tirbün) revizyon işlemi gerçekleştirilirken şanzıman beyininde açılıp tamir olması gerekmektedir.
 • Vites D ve R’ye alındığında vuruntu: Aracı vitese aldığınızda geç doldurma, iki kez doldurma gibi arızalar firmamızda garantili olarak tamir edilmektedir.
 • Vites geçişlerinde vuruntu: Özellikle 3’ten 4’e geçerken boşa düşme veya sarsıntı en fazla karşılaşılan sorundur. İlk etapta selenoidler ve beyinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Atco Otomatik Şanzıman olarak geliştirdiğimiz test makinamız ile şanzımanınız sökülmeden belli noktalardan basınç vererek içerisindeki problemleri tespit edilebilmektedir.

S80 Geartronic Şanzıman Arızaları

Volvo S80 araçlarda kullanılan Aisin marka 6 ileri vites Geartronic şanzımanların en sık karşılaşılan 3  problemi şunlardır:
 • Isınınca, dur kalklarda, mesela lambada dururken, kalkışta, D’de veya R’de vuruntu
 • Vites düşürürken vuruntu, vites yükseltirken devir saatinde boşa düşme ve kaçırma, özellikle 2-3, 3-4 geçişleri – S80 şanzıman vuruntusu
 • Rampada vites yükseltmeme, düz yolda çok hızlı bir şekilde vites değiştirme
Kullanıcılar arasında yaygın bir kanı Geartronic şanzımanlarda yağ değişimi yapılarak bu yukarıdaki problemlerin ortadan kaldırılacağıdır. Biz eğer şanzımanınızda bu yukarıdaki sorunlar var ise yağ değiştirmenizi önermemekteyiz. Yukarıda sizler için Volvo S80 Geartronic şanzıman şikayetlerini özetlemeye çalıştık. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi olarak Volvo Geartronic şanzıman sorunlarına garantili çözümlerimizle sizlerin hizmetinizdeyiz.

Volvo S80 Powershift Arızaları

Volvo S80 powershift şanzımanların en büyük sorunu olan kalkışta titreme problemidir. Kavrama sorunu haricinde Volvo powershift şanzımanların diğer bilinen bir arızası, powershift mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Çoğu zaman araç ekranında bu durumda “Düşük Şanzıman Performansı” uyarısı belirir.

Volvo S80 Mekatronik ve Selenoid Arızaları

Powershift mekatronik ünitesinin bozulması, yüksek kilometreli S80 araçlarda sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Çoğu zaman araç ekranında bu durumda “Düşük Şanzıman Performansı” uyarısı belirir. Bu uyarıyı aşağıdaki arıza kodları takip edebilir:
 • P0766 – Shift Solenoid D Stuck – Selenoid D Sıkışık
 • P0796 – Pressure Control Solenoid C Performance or Stuck off – Selenoid C Performans
 • P2714 – Pressure Control Solenoid D Performance Or Stuck Off – Selenoid D Performans
Firmamız, Tübitak desteği ile projelendirilip hayata geçirilen özel valf gövdesi test makinesi ile bu arızaların garantili tamirini müşterilerine sunabilen Türkiye’deki ilk kuruluştur.

Volvo S80 Kavrama Kiti

Özellikle yokuşta kalkışta titreme olarak kendini belli eden Volvo S80 kavrama sorunu ancak kavrama kiti tamiri veya değişimi ile çözüme kavuşturulabilir. Volvo S80 Powershift titreme sorunu çözümü için bize danışabilirsiniz. Volvo Powershift şanzımanların en büyük sorunu olan kalkışta titreme problemine karşı, firmamızda kavrama kiti tamiri ve değişimi yapılmaktadır. Güncel Volvo S80 Powershift kavrama fiyatı ve Volvo powershift kavrama değişimi fiyatı hakkında bilgi almak için 0 216 365 95 00 nolu telefondan servis danışmanımıza ulaşabilirsiniz. Dilerseniz İstanbul Kartal’daki servisimizde ücretsiz ekspertiz ve test sürüşü hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Garantili S80 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volvo S80 otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir. Volvo S80 araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Volvo S80 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Volvo S80 şanzıman fiyatları ve S80 tork konvertör fiyatı hakkında bilgi almak için 0 216 365 95 00 nolu telefondan servis danışmanımıza ulaşabilirsiniz.

Volvo S80 Şanzıman Yağı Değişimi

Volvo S80 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volvo S80 otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz. Volvo S80 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volvo S80 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volvo S80 Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatı

Volvo S80 Otomatik Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16 Volvo S80 Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17 1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Ustaya Sor – Volvo S80 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:
 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz
Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır. Eğer Volvo S80 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

54 thoughts on “Volvo S80 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. AHMET AKŞAYICI
  AHMET AKŞAYICI / Cevapla 15 Ekim 2019 at 23:40

  MERHABA USTAM
  BENİM VOLVO 2012 DİZEL S80 ARACIMDA İLK KALKIŞLARDA VİTESE GİRMİYOR VİTES GEÇİŞLERİNDE ARAÇ BOŞA GİRİYORDU.
  BENDE ARACI VOLVO USTASINA GÖSTERDİM ŞANZIMAN YAĞINA FİLTRESİNE FALAN BAKTI HİÇ DEĞİŞMEMİŞ DEDİ ARAÇ 165.000 KM DE YAĞI FİLTREYİ DEĞİŞTİRİRSEN SORUN ORTADAN KALKAR DEDİ BENDE TAMAM DEDİM DEĞİŞTİRDİ ARABAYI BÜTÜN GÜN SÜRDÜM SORUN GÖRMEDİM ARAÇTA FAKAT USTA TESLİM EDERKEN TİRBÜN ARIZALI DEDİ BANA BİLGİSAYARDAN O HATAYI VERİYOR FAKAT KULLANDIKTAN SONRA DÜZELEBİLİR DEDİ
  SİZE SORMAK İSTEDİĞİM BU HATA VERİRSE BANA MALİYETİ NE OLUR USTAM
  GÖSTERDİĞİM USTA İLE DAMADI TAMİRİ İÇİN BİRBİRİNDEN FARKLI ŞEYLER SÖYLEDİLER BİRİ ŞANZIMANI KOMPLE İNDİRMEMİZ FALAN DEDİ DİĞERİ SADECE ONU DEĞİŞTİRECEĞİZ DEDİ KAFAM KARIŞTI

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 22:07

   Ahmet Bey, tork konvertörü tamiri için şanzımanın komple inmesi gerekmektedir.

  • Eyyup Samet BENLİ
   Eyyup Samet BENLİ / Cevapla 31 Mayıs 2023 at 19:23

   2001 model Volvo S80 T5 aracımda 2 den 3 geçerken boşa atıyor gibi yapıyordu şuanda o geçti şimdide çok sert bir vuruntu yapıyor. 002E arıza kodu veriyor

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 6 Haziran 2023 at 16:08

    Merhaba Eyüp Bey, aracınız şanzıman beyniyle alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

 2. Yalçın
  Yalçın / Cevapla 5 Ocak 2020 at 19:13

  Ustacim selemineleykum 2001model Volvo S80 aracımda vites geçişlerinde vurma oluyor bunun nedeni nedir ne olabilir ki

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 22:07

   Yalçın bey, genellikle hidrolik ünite (beyinden) kaynaklanır.

  • Volvo s80
   Volvo s80 / Cevapla 28 Temmuz 2020 at 22:33

   Merhaba 70 ila 140 arasında bazen ( çok nadir ) 2 kere sert frene basar gibi bir yavaşlama oluyor ama yarım saniyeden daha kısa süreyle böyle vurur gibi ama değil hissediyorum fren yapıyor gibi oluyor birde vites halatı gerekiyor bana sizde varmı? Şanzımanım 55-50

   • İsmail
    İsmail / Cevapla 15 Ağustos 2023 at 21:43

    İyi günler Volvo s80 aracim var 1.6 dizel kavrama kiti değişti sonrasında 5.ve 6. Viteste giderken ayağımı gazdan çekince tıtıltı geliyor sebebi nedir acaba

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 16 Ağustos 2023 at 10:06

     Merhaba, araca cihaz bağaltıp arıza kodlarına baktırmakta fayda var. Senkromeç balatalarında ya da kavramada sorun olabilir. Sesi net bir şekilde teşhis etmek gerekir.

 3. Ömer Çelik
  Ömer Çelik / Cevapla 20 Mayıs 2020 at 13:49

  Slm ustam 2001 model S80 t 6 var otomatik vites devreye geçmiyor triptonik te ve geride sıkıntı yok bunun nedeni ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2020 at 08:52

   Ömer Bey, aracınızdaki 4 ileri şanzıman ile ilgili maalesef çok fazla bir tecrübemiz bulunmuyor.

   • Atilla
    Atilla / Cevapla 6 Aralık 2020 at 10:31

    Merhaba aynı durum benim araçta da var manuel kullanmak zorunda kalıyoruz çözümü yokmudur değişecek parça yada çıkma set olurmu böyle bir işlem yapiliyormu sizde

 4. Koray
  Koray / Cevapla 12 Haziran 2020 at 21:14

  Merhabalar,
  2004 model 2.0 T s80 sahibiyim. Aracının şanzımanında öncesinde sorun yokken motorda bazı müdahalelerde sonra şanzıman servis gerek arızası veriyor. Arasıra kendini korumaya alıp direkt 3 veya 4. Viteste kaldırıyor aracı. Bazen vites geçişlerinde dalgalanma oluyor. Aracı kapatıp açınca düzeliyor. Bir süre sonra tekrarlıyor. Nedeni ne olabilir?
  Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2020 at 08:54

   Koray Bey, anlaşıldığı kadarı ile şanzımanınız kendisini korumaya alıyor. Bu durumlarda genellikle bir arıza kodu atar. Bu arıza kodunuzu biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız İstanbul veya İzmir’deki servislerimizden birisine uğrarsanız ücretsiz olarak aracınızı diyagnoza bağlar, sizinle kodunuzu paylaşır ve arızanıza sağlıklı bir yorum yapabiliriz.

   • Koray
    Koray / Cevapla 2 Eylül 2020 at 09:52

    tcm-002f kodunu alıyoruz

 5. Hakan alkan
  Hakan alkan / Cevapla 21 Haziran 2020 at 13:42

  Merhaba İstanbul’dan.. s 80. 2.5t geartonic. 235000kmde….sabah özellikle R ve D ye takarken tak diye ses var sadece bununla ilgili nasıl yardım edebilirsini… 05455151525

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2020 at 10:35

   Hakan Bey, bu şanzımanlarda bir ihtimal selenoid tamiri veya hidrolik beyin değişimi ile sorun çözülmektedir ama çok düşük bir ihtimal.

  • Arif Arslan
   Arif Arslan / Cevapla 23 Temmuz 2020 at 16:43

   İyi günler. 2010 S80 d5 otomatik şanzıman aracım şu an 131.000 km de. Şehir içi trafiğinde yani düşük hızlarda vites geçişlerinde vuruntu oluyor. Yüksek hızlarda aynı problem olmuyor. Bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 6. Furkan
  Furkan / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 16:16

  Selamun aleyküm aracim 1999 model s80 t5 yeni motor yaptirdim ama sonrasinda araba kalkis esnasinda o kadar düşük performans gösteriyorki çekmiyor araç kasiste arabayi hareket ettirmeye çalıştığında kasisi bile çıkmıyor geri takip hizlandirip cikabiliyorum sadece 2 . Vitese gectikten sonra sıkıntı yok ordaki usta dediki uzum zamandir yatan araç sürdükçe açılır dedi ordan ciktiktan sonra otobanda deneyim dedim 3 viteseten 4. Vitese gecmiyor araç devir yukseltiyorum yok hic bir şekilde geciremiyorum

 7. KEREM HANCILAR
  KEREM HANCILAR / Cevapla 1 Ekim 2020 at 22:34

  MERHABA
  S80 1.6 DRİVE 160.000 KM ARACIMDA HIC SORUN YOKTU YAG VE FILTR BAKIMI ICIN USTAYA GOTURDUGUMDE BILGISYARA BAGLADIKLARINDA SANZIMAN SENSORU ARIZASI VERDIGINI ARIZAYI SILDIKLERINI SOYLEDILER SONRA VITES GECISLERINDE VURUNTU YAPMAYA BASLADI KOMPLE SANZIMAN INMESI GEREKIR DEDILER SIZIN ONERINIZ NEDIR SANZIMAN SENSOR ARIZASI KOMPLE INMEDEN DEGISMIYORMU YADA YAPILACAK BASKA SECENK VARMI SIZLER NASIL COZUM BULMAYA CALISIYORSUNUZ.

 8. bilal
  bilal / Cevapla 12 Ekim 2020 at 19:20

  2005 model s80 3. fitesten 4. fitese geçrken boşa atıyor sebebi ne olabilir ne kadar masraf çıkabilir

 9. bilal
  bilal / Cevapla 12 Ekim 2020 at 19:24

  Ankarada servisiniz varmı

 10. Turgay
  Turgay / Cevapla 13 Ekim 2020 at 12:10

  Merhaba, 2010 d5 şanzıman soğuk iken 5 den 4 geçişlerde hissedilir şeklide vuruntu oluyor ( diğer vites geçişleri soğuk ve sıcak iken düzgün ) sorun, şanzıman ısındıktan sonra düzeliyor. Bu problem daha fazla büyümeden kontrol ettirmek ve tamir ettirmek isterim bana nasıl yardımcı olursunuz.

 11. Adem UÇAR
  Adem UÇAR / Cevapla 1 Aralık 2020 at 00:24

  Selamun Aleyküm ustam öncelikle bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Benim sorunum araç 2007 Volvo S80 D5 143000km de aracım sadece 1 inci vitesten 2. İnci vitese geçerken sanki arabayı biri tutup bırakıyor gibi aniden fırlıyor araç ittirme yapıyor başkada bir sıkıntı Yok yağını değiştirdim. Bizim araçlarda şanzıman filtresi yokmuş nasıl Bir sorunum var tamiri uzun sürer mi. Şimdiden teşekkürler Hayırlı işler.

 12. Mali
  Mali / Cevapla 3 Aralık 2020 at 17:01

  2001 model 2.8 t6 benzin/lpg otomatik vites hiç geçmiyor sorun nedir acaba ne kadarlık masrafı olur

 13. Brl
  Brl / Cevapla 12 Aralık 2020 at 03:35

  Selamın aleyküm 2000 model s80 bazen araç tek viteste kalıyor ne yükseltiyor ne düşürüyor duracağım zaman yağ uyarısı veriyor sorun ne olabilir ? Teşekkürler

  • Brl
   Brl / Cevapla 12 Aralık 2020 at 03:36

   Araç 2.0 t

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Aralık 2020 at 23:36

   Merhaba Birol Bey aracınızda beyin problemi gözükmektedir, beyin ve selenoid kontrolü yaptırmanız gerekiyor.

 14. batuhan
  batuhan / Cevapla 18 Aralık 2020 at 10:56

  merhaba 2000 model 2.0 t5 volvo s80 aracım 1. vitesten 2. e geçerken yumuşak bir vuruntu yapıyor. Alt keçelerden yağ sızıntısı var bu yağ eksiltmesinden kaynaklı olabilirmi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Aralık 2020 at 17:11

   Merhaba Batuhan Bey aracınızdaki arızanın sebebi yağ eksiltmesinden dolayıda yapabilir fakat şanzımanınızın kontrol edilmesi gerekiyor. Ücretsiz test için İstanbul yada İzmir şubemize bekleriz.

 15. hüseyin
  hüseyin / Cevapla 9 Ocak 2021 at 02:50

  Merhabalar. 2010 model volvo s80 araç sahibiyim. Aracım 2 nci vitesten 3 ncü vitese geç geçiyor ve vuruntu yapıyor. Isındığı zaman da vitesi R ye geçirdiğimde vuruntu yapıyor. Ayrıca rampa inişlerinde vites düşürürken vuruntu var. Sorun ile ilgili bilgilendirebilirmisiniz? Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Ocak 2021 at 14:27

   Merhaba Hüseyin Bey aracınızdaki arıza şanzıman içi mekaniksel bir arıza olabilir. Dilerseniz ücretsiz cihaz ve yol testi için İstanbul yada İzmir şubemize bekleriz.

 16. hüseyin
  hüseyin / Cevapla 9 Ocak 2021 at 02:52

  Aracım 2010 model Volvo S 80 D5 ..

 17. Adem UÇAR
  Adem UÇAR / Cevapla 5 Şubat 2021 at 19:06

  Merhabalar 2007 volvo s80 2.4 D5 aracım var sorunum aracım uzun yolda belli bir km gittikten sonra sanziman sıcak yavasla alarmı geliyor 5 dak. Durup sonra aracimi çalıştırdıkları sonra alarm siliniyor. Neden kaynaklanır.bu olay sanziman yagi degistikten sonra gelmeye başladı .

 18. MURAT
  MURAT / Cevapla 6 Şubat 2021 at 11:13

  Ustam 2000 model s80 aracim bi anda viteslere gecmemeye basladi ara sira yapiyor hata kodlari p740,p734,p751,p756 kodlarini vermisti

 19. Sedat Işık
  Sedat Işık / Cevapla 5 Nisan 2021 at 17:39

  Merhaba,s80 1999 2.0T5 LPG li aracım dün yokuş yukarı geri viteste zorlamamdan sonra,geri viteste normalden fazla gaz vererek yavaş yavaş ilerliyor.Bu arada yol bilgisayarında herhangi bir arıza kodu yok,yardımcı olursanız sevinirim.iyi çalışmalar.553 8071347

 20. Mehmet Salih Dündar
  Mehmet Salih Dündar / Cevapla 27 Nisan 2021 at 22:44

  Merhaba benim Volvo S80 1.6 d otomatik vites 2012 model aracım var . Şanzımanını 195 binde komple orjinali ile değiştirdim. Şimdi 250 binde. Trafik yoğunluğunda dur kalklarda titreme kalkışlarda zor kalkıyor ve ani zıplama yapıyor vuruntu gibi ayrıca frene basıldığında da vuruntu ses yapıyor kalkışlarda sanki fren baskısı oluyor sonra aniden kalkıyor kısaca sürüş keyfi hiç yok. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Nisan 2021 at 08:46

   Mehmet Bey, bu hataları almanızda ki neden kavrama ayarınızın bozuk olmasından kaynaklıdır. Dilerseniz Atco İstanbul, Atco Ankara yada Atco İzmir şubelerimizden birisin ziyaret ederek ücretsiz bir şekilde ekspertiz ve hata kodu öğrenme hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 21. Yasin
  Yasin / Cevapla 28 Nisan 2021 at 13:31

  Tcm-0092 tcm-0023 volvo s80 2.8 t6 bizde bu arıza çıkmaktadır. Manuelde vites düşmüyor d biraz vurma yapıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Nisan 2021 at 09:09

   Yasin Bey, şanzımanınızda ki hız sensörünün çalışmaması ve vites seçici modülünüzün çalışmaması sonucu bu arızaları kodlarını ve vuruntuyu yapabilir. Dilerseniz Atco İstanbul, Atco Ankara yada Atco İzmir şubelerimizden birisini ziyaret ederek ücretsiz bir şekilde ekspertiz ve kodu öğrenme işlemlerimizden faydalanabilirsiniz.

 22. Kemal
  Kemal / Cevapla 26 Mayıs 2021 at 17:19

  Merhaba size bir sorum olacak bir kaç firmaya sordum değişik cevaplar aldım arabam S80 2.0 D4 157000 gitti şanzıman yağını ne zaman ve kaç bin kilometrelerde değiştirmek lazım şimdiden teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Mayıs 2021 at 09:03

   Kemal Bey, şanzıman yağınızı değiştirmenizin vakti geçmiştir. Her marka ve model için yağı değişim km’ si farklıdır, aracınızın kitapçığından istenen tam km’ yi öğrenebilirsiniz. 120.000 km ile 150.000 km arasında değişim önerilmektedir.

 23. Göktuğ Yılmaz
  Göktuğ Yılmaz / Cevapla 12 Ekim 2021 at 22:55

  2000 model s80 t5 aracımda p1618 arıza kodu çıktı. Çözüm hakkında nasıl yardımcı olabilirsiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Ekim 2021 at 09:27

   Merhaba Göktuğ Bey, aracınızda elektrik arızası gözükmektedir. Motor ve şanzıman elektrik aksamına baktırmanızı tavsiye ederiz. Baktırdıktan sonra sorun çözülmüş ise o zaman şanzıman ile alakalı sorunda size yardımcı olmak isteriz. Detaylı bilgi için 0552 606 87 84 veya 0553 902 88 14 telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

 24. Murat
  Murat / Cevapla 27 Eylül 2022 at 00:31

  S80 2.4 d5 bir aracım var yokuslarda cok agir hareket ediyor aldigim adam sanzuman komple yaptirdi otobanda gayet guzel ama yokuslarda gec vites geciyor cok agir geciyor sahin arabasi bile solladi zoruma gitti nedeni nedir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Eylül 2022 at 14:59

   Merhaba Murat Bey, arıza muhtemelen tork konvertöründen kaynaklı olabilir. Ama öncelikle cihaz bağlatıp arıza kodlarına bakılması gerekmektedir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 25. Abdulkadir
  Abdulkadir / Cevapla 15 Mart 2023 at 20:37

  İyi günler 2001 model s80 T6 da araba kalkışlarda zor kalkıyor ve fites boşa düşmekte fazla yüklenildiğinde . R ye taktığımız zaman da vuruntu yapmak tadır çözümü nedir nasıl bir yol izlemeliyiz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Mart 2023 at 14:47

   Merhaba Abdulkadir Bey, aracınızda bulunan 4T65 modeli şanzımana şirket olarak hizmet vermemekteyiz. Şanzıman beyniyle alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz, bir servise uğrayıp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz.

 26. Cem
  Cem / Cevapla 9 Ağustos 2023 at 20:15

  Merhaba, aracım 2015 s80 1.6 t4 powershift advance. Araç devirlenirken, özellikle de yokuş yukarı sarsıntı yapıyor. Ayrıca bugün gişeden kalkışta gaz yemedi ve yokuşta motor stop etmemesine rağmen tekleyerek kaldı. Kontağı kapatıp açınca tekrar hareket ettirebildik. Sorun ne olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Ağustos 2023 at 10:08

   Merhaba, muhtemelen kavramanız bozuk, size en yakın servisimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 27. Süleyman
  Süleyman / Cevapla 23 Ağustos 2023 at 09:59

  Merhabalar Aracım S60 2.0T aracımda çok ısınınca yokuşlarda vurma yapıp istop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor.TCM 002F

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Eylül 2023 at 09:52

   Merhaba, şanzıman içinde yahut beyinle alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

 28. Mesut
  Mesut / Cevapla 13 Nisan 2024 at 02:38

  MERHABALAR 2012 T4 s80 aracım var aracımı çalıştıırdığım anda şanzımanda 3 4 kez vurma oluyor vitese dokunmadan sebebi ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Nisan 2024 at 14:59

   Merhaba, şanzımanla ilgili bir basınç kaçağı oluşuyor olabilir. Öncelikle arıza tespitinin yapılması ve cihaz bağlatmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.