Volkswagen CC Otomatik Şanzıman Tamiri VW

Volkswagen CC otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Volkswagen CC araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Volkswagen CC otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volkswagen CC otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Volkswagen CC otomatik şanzıman tamiri

Volkswagen CC Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

VW CC Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Volkswagen CC araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Volkswagen CC 09M (Aisin TF-60SN) Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW CC DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 ileri 02E)
 • Volkswagen CC DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM)

VW CC Şanzıman Arızaları

Dsg şanzıman kullanan Volkswagen CC araçlarda genellikle karşılaşılan arızalar:

 1. DSG mekatronik arızası
 2. Mekatronik kart arızası
 3. Kavrama arızası
 4. Aşırı ısınma problemi
 5. Yüksek kilometrelerde volantta ses

Olarak sıralanabilir. Aşağıda en sık rastlanan iki arıza, CC mekatronik arızası ve CC kavrama arızası konularını sizler için ele aldık.

Volkswagen CC Mekatronik Tamiri

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik probleminin habercisidir. Eğer aracınızı bu şekilde kullanmaya devam ederseniz, hasar artacak ve aracınız bir sabah marşa bastığınızda hareket etmeyecektir. VW CC mekatronik arızası olduğunda genellikle şu iki arıza kodu ile karşılaşırsınız:

 • P189C Yetersiz basınç oluşumu nedeni ile fonksiyon kısıtlaması
 • P17BF pompa koruması maksimum sınıra ulaştı

Her iki durumda da şanzımanın mekatronik ünitesinin sökülmesi gerekmektedir. Türkiye’nin en büyük şanzıman merkezi olan firmamız ülke genelindeki servis ağı ile ilinizde sizlere mekatronik arızalarının çözümü hakkında yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktırç

VW CC Kavrama Arızaları

DSG kavrama kullanan araçlarda kavrama arızası, özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma şeklinde kendisini gösterebilir.

Araç kullanımında sürekli devrede olan kavrama balataları inceldiğinde, ani kavrama problemlerine yol açar ve siz bunu araç içerisinde vuruntu ve titreme olarak algılarsınız.

Bazı durumlarda VW, Seat, Skoda, Audi araçlardaki DSG kavrama arızası kendisini P1741 arıza kodu ile belli edecektir. Firmamız İstanbul ve İzmir’deki servis noktaları ile kavrama problemlerinize garantili servis hizmeti sunmaktadır.

Volkswagen CC Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volkswagen CC otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Volkswagen CC araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Volkswagen CC şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Volkswagen CC otomatik şanzıman fiyatlarımızı bölge servislerimizden öğrenebilirsiniz.

Atco Otomatik Şanzıman Servisi – İstanbul Kartal: 02163659500 / 05522901567
Atco Otomatik Şanzıman Servisi – İstanbul Levent: 02123253725 / 05330907188
Atco Otomatik Şanzıman Servisi Ankara: 03122781390 / 05522861598
Atco Otomatik Şanzıman Servisi İzmir: 02325045106 / 05522791288

Volkswagen CC Şanzıman Yağı Değişimi

Volkswagen CC şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volkswagen CC otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volkswagen CC şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volkswagen CC şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Volkswagen CC Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Volkswagen CC aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

One thought on “Volkswagen CC Otomatik Şanzıman Tamiri VW

 1. Emre Basaraner
  Emre Basaraner / Cevapla 13 Ağustos 2020 at 14:04

  2014 – VW CC – 54000 KM – Aracım bugün daha önce deneyimlemediğim bir sorun yaşattı.
  Ani hızlanmalar öncesi, gaz pedalina bastıgımda, yapması gerektiği gibi DSG şanzıman hızlı şekilde vites düşüyor (örneğin 7’den 5’e) ancak araç hızlanmıyor. Aynı ani hızlanma testini farklı hızlarda tekrar yaptım, vites düşüyor (mesela 4’den 2’ye) ancak arac hızlanmıyor.
  Araç bilgisayarı herhangi bir arıza kodu vermedi (serviste bilgisayara baglatamadım henuz).
  Herhangi bir ses gelmiyor.
  Sorun vites kutusumu yoksa atesleme arızasımı anlayamadım.
  Yorumlarınızı rica edebilir miyim?
  Saygılarımla/Emre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.