Mercedes Vito Otomatik Şanzıman Tamiri

Mercedes Vito araçlarınızın otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Mercedes-Benz marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız. Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Mercedes-Benz Vito otomatik şanzıman tipleri:

 • Mercedes Vito W639 722.6 5 vites Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Mercedes Vito W447 722.9 7 vites Otomatik Şanzıman Tamiri

722.6 5G-Tronic Otomatik Şanzıman Arızaları

Mercedes imali 722.6 serisi şanzımanlarda en belirgin sıkıntı,  otomatik şanzıman vites geçiş sorunudur. Özellikle R ve D’ye alınca ve 1-2 vites geçişleri esnasında, şanzımanda müşterileri en fazla rahatsız eden arızaların başında gelmektedir.

5G-Tronic şanzımanların tork konvertörleri oldukça hassas olup, özellikle 80-90 km hızlarda kasada titreme yapmaktadır. Tork konvertör arızasının bir diğer belirtisi sabit hızda giderken devir saatinde gezintidir.  

Ayrıca yüksek kilometrelerde otomatik şanzıman basınç kayıpları, gaza yüklenince aracın boşa düşmesine (devir saatinin yükselmesine) ve otomatik vites vuruntusuna sebep olmakta, bazı durumlarda soğukken her vites geçişinde 1500-2000 devir arası devir saatinin sürekli oynamasına neden olabilmektedir.

Şanzıman kartı bozulması bir başka 722.6 şanzıman arızasıdır. Bozulmuş olan kart üzerinde elektronik akımlar birbirine karışır ve doğru vites geçişi sağlanamaz. Kullanıcılar bu şikayeti istenilen vites yerine bir başka vitese geçme, vites karıştırma olarak tarif etmektedirler.

722.9 7G-Tronic Otomatik Şanzıman Arızaları

7G Tronic şanzımanların en bilinen arızaları şanzıman elektronik kartının üzerindeki hız sensörlerinin bozulmasıdır. Bilgisayar ile bağlandığınızda  şu arıza kodlarının bir veya birkaç tanesini görebilirsiniz:

 • P0717 – Signal from Y3/8n1 turbine sensor
 • P0718 – Faulty unit Y3/8n1
 • P2767 – Signal from Y3/8n2 turbine sensor
 • P2768 – Faulty unit Y3/8n2

7G Tronic şanzımanların bilinen bir başka problemi devir saatinde gezinmedir. Tork konvertör tamiri ile bu problem ortadan kaldırılabilmektedir. 

Garantili Vito Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Mercedes otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Güncel Mercedes Vito şanzıman fiyatlarımızı 02163659500 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Mercedes Vito Şanzıman Yağı Değişimi

Mercedes Vito şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Mercedes Vito otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mercedes Vito şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Mercedes Vito şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Mercedes Vito Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Mercedes Vito aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

3 thoughts on “Mercedes Vito Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Emre çakır
  Emre çakır / Cevapla 13 Haziran 2020 at 23:38

  Vito 115 cdi
  2004 Model
  2.2 motor hacmi
  Dizel
  Aracım otomatik şanzımana sahip P ye aldığımda araç duruyor ama kadranda P yerine R yazıyor. Sonrasında P den başka bir moda almak istediğimde P de sabit kalıyor kontak kapatıp açınca düzeliyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Haziran 2020 at 09:26

   Emre Bey, problem şanzıman kartından kaynaklanıyor gibi gözüküyor. Kart değişimi ile sorununuz büyük ölçekte çözülecektir.

 2. Ali
  Ali / Cevapla 5 Eylül 2020 at 09:28

  Selam ben Ali 110 1996 madel otomatik vites aracım zaman zaman küçük bir sarsıntı ili ses yapıp srs lambası yanıyor ve şanzıman kendini korumaya alıyor kalkışlarda zorlanıyor biraz kontak kapalı durunca normale dönüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.