Nissan Micra Otomatik Şanzıman Tamiri

Nissan Micra otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Nissan Micra araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Nissan Micra otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Özellikle CVT şanzıman titreme sorunu Micra ailesinde sık karşılaşılan bir şikayettir. Atco Mühendislik olarak Nissan Micra otomatik ve cvt şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Nissan Micra Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Nissan Micra araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Nissan Micra (K12) 4 Vites RE4F03A Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Nissan Micra (K13) CVT JF015E Otomatik Şanzıman Tamiri
Nissan Micra JF015E Şanzıman

Nissan Micra CVT Arızaları

Nissan Micra 1.2 benzinli araçlarda otomatik şanzman olarak CVT7 diye adlandırdığımız JF015E şanzıman bulunmaktadır. Bu Cvt şanzımanlarda arıza belirtileri sabit hızda giderken devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir. Ayrıca aşınmış zincirlerde CVT şanzıman kayış sesi karşılaşılan bir şikayettir.

Eğer Nissan Micra aracınızda bulunan 3JX0C Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P0732 – 2.Vites Hatalı Oran
 • P0746 – PC Selenoid A arızası
 • P0748 – Basınç sensör arızası
 • P1745 – Giriş kasnak hızı arızası
 • P2765 – Giriş hız sensör arızası

Nissan Micra P0846 Arıza Kodu

2010-2012 yılları arasında üretilen Micra araçların CVT şanzımanlarında sıklıkla görülen arıza kodlarından bir  tanesi de P0846 Yağ Basınç problemidir.

Bu problem belirdiği anda şanzımanınızı kullanmayıp şanzıman beyninizi değiştirmeniz veya tamir ettirmeniz gerekmektedir. Eğer bu arıza kodu ile birlikte aracınızı kullanmaya devam ederseniz, kısa bir süre sonra aracınızın devir saatinde dalgalanma ve şanzıman titremesi (silkeleme sorunu) meydana gelecektir.

Atco Mühendislik olarak Micra şanzıman beyni tamirini garantili olarak gerçekleştirmekteyiz.

Nissan Micra CVT Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Nissan Micra otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Nissan Micra araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Nissan Micra şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Nissan Micra otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Nissan Micra Şanzıman Yağı Değişimi

Nissan Micra şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Nissan Micra otomatik şanzıman yağ fiyatları ve cvt şanzıman yağı için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Nissan Micra şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Nissan Micra şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Nissan Micra Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Nissan Micra aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

29 thoughts on “Nissan Micra Otomatik Şanzıman Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.