Nissan Micra Otomatik Şanzıman Tamiri

Nissan Micra otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Nissan Micra araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Nissan Micra otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Özellikle CVT şanzıman titreme sorunu Micra ailesinde sık karşılaşılan bir şikayettir. Atco Mühendislik olarak Nissan Micra otomatik ve cvt şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Nissan Micra araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Nissan Micra (K12) 4 Vites RE4F03A Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Nissan Micra (K13) CVT JF015E Otomatik Şanzıman Tamiri
Nissan Micra JF015E Şanzıman

Nissan Micra CVT Arızaları

Nissan Micra 1.2 benzinli araçlarda otomatik şanzman olarak CVT7 diye adlandırdığımız JF015E şanzıman bulunmaktadır. Bu Cvt şanzımanlarda arıza belirtileri sabit hızda giderken devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir. Ayrıca aşınmış zincirlerde CVT şanzıman kayış sesi karşılaşılan bir şikayettir.

Eğer Nissan Micra aracınızda bulunan 3JX0C Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P0732 – 2.Vites Hatalı Oran
 • P0746 – PC Selenoid A arızası
 • P0748 – Basınç sensör arızası
 • P1745 – Giriş kasnak hızı arızası
 • P2765 – Giriş hız sensör arızası

Nissan Micra P0846 Arıza Kodu

2010-2012 yılları arasında üretilen Micra araçların CVT şanzımanlarında sıklıkla görülen arıza kodlarından bir  tanesi de P0846 Yağ Basınç problemidir.

Bu problem belirdiği anda şanzımanınızı kullanmayıp şanzıman beyninizi değiştirmeniz veya tamir ettirmeniz gerekmektedir. Eğer bu arıza kodu ile birlikte aracınızı kullanmaya devam ederseniz, kısa bir süre sonra aracınızın devir saatinde dalgalanma ve şanzıman titremesi (silkeleme sorunu) meydana gelecektir.

Atco Mühendislik olarak Micra şanzıman beyni tamirini garantili olarak gerçekleştirmekteyiz.

Nissan Micra CVT Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Nissan Micra otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Nissan Micra araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Nissan Micra şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Nissan Micra otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Nissan Micra Şanzıman Yağı Değişimi

Nissan Micra şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Nissan Micra otomatik şanzıman yağ fiyatları ve cvt şanzıman yağı için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Nissan Micra şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Nissan Micra şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Nissan Micra Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Nissan Micra aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

9 thoughts on “Nissan Micra Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Büşra
  Büşra / Cevapla 24 Mayıs 2019 at 16:40

  Merhaba, konu benim için aciliyet taşıyor. bu hali ile araca bindiğim için tedirginim. Lütfen bilgi verebilir misiniz ?

 2. Büşra
  Büşra / Cevapla 26 Mayıs 2019 at 01:31

  Merhaba, öncelikle dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Servis 12.500 liradan bahsetti. Açıkçası nissanın bunun arkasında durmuyor olması çok rahatsız edici. Peki bu yapılan işlemin garantisi var mı ? Tekrar arızalanacak mı ? Ya da ben bunu onartıp aracımı satmak ister isem hatalı olarak görünecek mi ? Teşekkürler.

 3. Can
  Can / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 11:52

  Merhaba

  Nissan micra aracımda basınç sensör hatası almaktayım. Antalya’da ikamet etmekteyim.Bilgilendirme rica ediyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2019 at 08:48

   Can Bey, lütfen aracınızı daha fazla bu şekilde kullanmayınız. İlk etapta acilen hidrolik üniteyi sökerek tarafımıza gönderin, yoksa şanzımanınızın içerisi de zarar görebilir. Dilerseniz Antalya’da size yer önerebiliriz.

  • Can
   Can / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 22:47

   Merhaba

   Antalya için yer önerebilir misiniz

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 07:44

    Can Bey, 05522791288 nolu telefondan Ege bölge sorumlumuz Çağdaş Bey’e ulaşabilirsiniz. Kendisi şu an Antalya’dadır, size yardımcı olacaktır.

 4. ertuğrul özen
  ertuğrul özen / Cevapla 1 Eylül 2019 at 20:17

  Merhaba, 2012 model Nissan micra CVT aracımda, bazen yokuş kalkışlarda ya da nadir de olsa düz yol kalkışlarında silkeleme yapıyor. Bunun sebebi nedir ve maliyeti konusunda yardımcı olabilir misiniz? Araç Isparta’da.

 5. Hamdi çavdar
  Hamdi çavdar / Cevapla 26 Eylül 2019 at 11:53

  İyi günler 2011 Nissan Micra otomatik aracımda p0846 arıza kodu alıyorum sebebi ve çözümü hakkında bilgi alabilir miyim

 6. turgay
  turgay / Cevapla 9 Ocak 2020 at 10:48

  Merhaba, nissan micra 2012 1.2 cvt aracım 70 bın km de. Şanzıman yağ değişiminı ne zaman yapmalıyım. Birde samsunda anlaşmalı yerınız var mı ogrenebılır mıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.