Dodge Otomatik Şanzıman

Dodge aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Dodge araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Dodge otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Dodge otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz. Her türlü Dodge otomatik şanzıman tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Dodge Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Dodge Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Dodge grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

. Dodge Journey Tam Otomatik Şanzıman Tamiri (Ya da ülkemizde bilinen adıyla Fiat Freemont otomatik şanzıman tamiri)
. Dodge Journey 2.0 Crd Powershift Şanzıman Tamiri
. Dodge Caliber 2.0 CVT Şanzıman Tamiri – JF011E
. Dodge Challenger NAG1 (722.6) Otomatik Şanzıman Tamiri
. Dodge Nitro 2.8 Crdi Otomatik Şanzıman Tamiri – NAG1 (722.6) 
. Dodge Challenger ZF 8HP70 ve 845RE (ZF 8HP45) Otomatik Şanzıman Tamiri

62TE Otomatik Şanzıman Tamiri

Dodge Şanzıman Arızaları

Dodge araçlarda yaşanan ve firmamızca çözüm bulunan çeşitli arızaları sizler için bir araya toplamaya çalıştık:

Dodge Powershift DSG Şanzıman Arızaları

Dodge 2.0 CRD otomatik şanzıman araçlarda Getrag imali çift yağlı kavramalı otomatik şanzıman bulunur. Bu şanzıman piyasada daha fazla bilinen adıyla powershift şanzımandır. 

Dodge Kavrama Tamiri

Dodge 2.0 CRD şanzıman sorunlarının en başında kavrama problemleri gelir. Genellikle kalkışta titreme olarak kendini belli eden kavrama sorunu, bir müddet sonra sürüş keyfini tamamen ortadan kaldırabilir. Kavramada problem olup olmadığını anlamanın en kolay yolu aracı yokuşta kaldırmayı denemektir.

Dodge Mekatronik Tamiri

Dodge 2.0 CRD DSG şanzıman olarakta bilinen bu şanzımanın en büyük ikinci problemi ilerleyen kilometreler ile birlikte  mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Genellikle şu arıza kodları çıkar:

  • P0766 – Shift Solenoid D Stuck – Selenoid D Sıkışık
  • P0796 – Pressure Control Solenoid C Performance or Stuck off – Selenoid C Performans
  • P2714 – Pressure Control Solenoid D Performance Or Stuck Off – Selenoid D Performans

Firmamız, Tübitak desteği ile projelendirilip hayata geçirilen özel valf gövdesi test makinesi ile bu arızaların garantili tamirini müşterilerine sunabilen Türkiye’deki ilk kuruluştur.

Dodge CVT Şanzıman Arızaları ve Tamiri

Dodge 2.0 benzinli otomatik şanzıman araçlarda Jatco imali JF011E CVT şanzıman bulunur. Bu şanzıman piyasada daha fazla bilinen adıyla Nissan CVT-2 şanzımandır.

P0730 – dişli oranı hatası, step motordan kaynaklanan şanzımanın vites geçirmeme ve vuruntu problemleri, kasnak-zincir-pompa mekanizmasından kaynaklanan ıslık sesine benzer ses  ve devir saatinde dalgalanma problemleri bu şanzımanlarda en sık rastlanan arızalar olup, firmamızda garantili çözümleri müşterilerimize sunulmaktadır.

Dodge Mercedes Otomatik Şanzıman Arızaları

Dodge Nitro 2.8 Crd otomatik şanzıman araçlarda Mercedes imali 722.6 serisi şanzımanlar bulunmaktadır. Bu şanzımanlar Chryslerde bilinen ismi NAG1 şanzımandır. 

Otomatik şanzıman vites geçiş sorunu, özellikle R ve D’ye alınca ve 1-2 vites geçişleri esnasında, şanzımanda müşterileri en fazla rahatsız eden arızaların başında gelmektedir. Ayrıca bu şanzımanların tork konvertörleri oldukça hassas olup, özellikle 80-90 km hızlarda titreme ve devir saatinde gezinti gibi problemlere neden olabilmektedir.

Yüksek kilometrelerde otomatik şanzıman basınç kayıpları, gaza yüklenince aracın boşa düşmesine (devir saatinin yükselmesine) neden olabilmekte, bazı durumlarda soğukken her vites geçişinde 1500-2000 devir arası devir saatinin sürekli oynamasına neden olabilmektedir.

Firmamız tam otomatik, CVT ve çift-kavramalı Dodge şanzıman revizyonları konusunda müşterilerine garantili hizmet sunmaktadır.

Dodge Şanzıman Tamiri ve Testi

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Dodge otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Dodge Journey / Fiat Freemont 62TE Otomatik Şanzıman Tamir Sonrası Final Testi:

Dodge araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Dodge şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Dodge otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Dodge Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Dodge şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Dodge otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.comsayfasından ulaşabilirsiniz.

Dodge şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Citroen şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.comsayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Dodge Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

  • Aracınızın model yılı
  • Aracınızın motor hacmi
  • Aracınızın yakıt tipi
  • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Dodge aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

18 thoughts on “Dodge Otomatik Şanzıman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.