Dodge Otomatik Şanzıman

Dodge aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Dodge araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Dodge otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Dodge otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz. Her türlü Dodge otomatik şanzıman tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Dodge otomatik şanzıman tamiri

Dodge Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Dodge Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Dodge grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

. Dodge Journey Tam Otomatik Şanzıman Tamiri (Ya da ülkemizde bilinen adıyla Fiat Freemont otomatik şanzıman tamiri)
. Dodge Journey 2.0 Crd Powershift Şanzıman Tamiri
. Dodge Caliber 2.0 CVT Şanzıman Tamiri – JF011E
. Dodge Challenger NAG1 (722.6) Otomatik Şanzıman Tamiri
. Dodge Nitro 2.8 Crdi Otomatik Şanzıman Tamiri – NAG1 (722.6) 
. Dodge Challenger ZF 8HP70 ve 845RE (ZF 8HP45) Otomatik Şanzıman Tamiri

62TE Otomatik Şanzıman Tamiri

Dodge Şanzıman Arızaları

Dodge araçlarda yaşanan ve firmamızca çözüm bulunan çeşitli arızaları sizler için bir araya toplamaya çalıştık:

Dodge Powershift DSG Şanzıman Arızaları

Dodge 2.0 CRD otomatik şanzıman araçlarda Getrag imali çift yağlı kavramalı otomatik şanzıman bulunur. Bu şanzıman piyasada daha fazla bilinen adıyla powershift şanzımandır. 

Dodge Kavrama Tamiri

Dodge 2.0 CRD şanzıman sorunlarının en başında kavrama problemleri gelir. Genellikle kalkışta titreme olarak kendini belli eden kavrama sorunu, bir müddet sonra sürüş keyfini tamamen ortadan kaldırabilir. Kavramada problem olup olmadığını anlamanın en kolay yolu aracı yokuşta kaldırmayı denemektir.

Dodge Mekatronik Tamiri

Dodge 2.0 CRD DSG şanzıman olarakta bilinen bu şanzımanın en büyük ikinci problemi ilerleyen kilometreler ile birlikte  mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Genellikle şu arıza kodları çıkar:

 • P0766 – Shift Solenoid D Stuck – Selenoid D Sıkışık
 • P0796 – Pressure Control Solenoid C Performance or Stuck off – Selenoid C Performans
 • P2714 – Pressure Control Solenoid D Performance Or Stuck Off – Selenoid D Performans

Firmamız, Tübitak desteği ile projelendirilip hayata geçirilen özel valf gövdesi test makinesi ile bu arızaların garantili tamirini müşterilerine sunabilen Türkiye’deki ilk kuruluştur.

Dodge CVT Şanzıman Arızaları ve Tamiri

Dodge 2.0 benzinli otomatik şanzıman araçlarda Jatco imali JF011E CVT şanzıman bulunur. Bu şanzıman piyasada daha fazla bilinen adıyla Nissan CVT-2 şanzımandır.

P0730 – dişli oranı hatası, step motordan kaynaklanan şanzımanın vites geçirmeme ve vuruntu problemleri, kasnak-zincir-pompa mekanizmasından kaynaklanan ıslık sesine benzer ses  ve devir saatinde dalgalanma problemleri bu şanzımanlarda en sık rastlanan arızalar olup, firmamızda garantili çözümleri müşterilerimize sunulmaktadır.

Dodge Mercedes Otomatik Şanzıman Arızaları

Dodge Nitro 2.8 Crd otomatik şanzıman araçlarda Mercedes imali 722.6 serisi şanzımanlar bulunmaktadır. Bu şanzımanlar Chryslerde bilinen ismi NAG1 şanzımandır. 

Otomatik şanzıman vites geçiş sorunu, özellikle R ve D’ye alınca ve 1-2 vites geçişleri esnasında, şanzımanda müşterileri en fazla rahatsız eden arızaların başında gelmektedir. Ayrıca bu şanzımanların tork konvertörleri oldukça hassas olup, özellikle 80-90 km hızlarda titreme ve devir saatinde gezinti gibi problemlere neden olabilmektedir.

Yüksek kilometrelerde otomatik şanzıman basınç kayıpları, gaza yüklenince aracın boşa düşmesine (devir saatinin yükselmesine) neden olabilmekte, bazı durumlarda soğukken her vites geçişinde 1500-2000 devir arası devir saatinin sürekli oynamasına neden olabilmektedir.

Firmamız tam otomatik, CVT ve çift-kavramalı Dodge şanzıman revizyonları konusunda müşterilerine garantili hizmet sunmaktadır.

Dodge Şanzıman Tamiri ve Testi

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Dodge otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Dodge Journey / Fiat Freemont 62TE Otomatik Şanzıman Tamir Sonrası Final Testi:

Dodge Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatı

Dodge araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Dodge şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.,

Dodge Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Dodge Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Dodge Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Dodge şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Dodge otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Dodge şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Citroen şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.comsayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Dodge Otomatik Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Dodge aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

33 thoughts on “Dodge Otomatik Şanzıman

 1. Celal Kartaşı
  Celal Kartaşı / Cevapla 3 Mayıs 2019 at 21:17

  2010model Dodge journey aracım var yokusda fazla vites değiştiriyor ve titreme yapıyor Samsun Bafra dan yazıyorum sorun ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Mayıs 2019 at 11:45

   Celal Bey, titreme probleminiz ilk kalkışlar esnasında da var mıdır? Aracınızda motorunuz ile ilgili bir işlem yaptırdınız mı? Ya da bir şikayet/arıza ışığı mevcut mu?

   • Mehmet
    Mehmet / Cevapla 4 Eylül 2020 at 21:54

    Otomatik vites arıza ışığı yanıyor aracım çalışmıyor şuan neyden kaynaklanıyor olabilir

 2. barış
  barış / Cevapla 1 Ocak 2020 at 20:22

  dodge nitro otomatik var bende ustam vitese geçmedi motor lambası yandı daha sonra kapatıp çalıştırdım kendine geldi ama daha sonra yolda bıraktı gaz yiyo vitese geçmiyo usta

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 18:35

   Barış Bey, aracınız 2.8 Crd midir?

 3. barış
  barış / Cevapla 1 Ocak 2020 at 20:25

  ustam motor lambası yanıyo ondan sonra çekişte sıkıntı oluyodu ama gidiyodu götürdüm bi ustaya gösterdim yakıt filtresi hava filtresi gösteriyo dedi makşna onları değiştik bu sefer biraz düzeldi sonra gene motor lambası yandı sonra hiç vitese geçmedi öyle kaldı ustam

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 18:35

   Barış Bey, arıza kodunuz varsa paylaşabilir misiniz?

 4. Oğuzhan Başkan
  Oğuzhan Başkan / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 10:39

  Merhaba, aracım 2007 model 2.0 benzinli 156hp otomatik Dodge Caliber. Araç 245 bin km de. şikayetim şu: araç 120 km/h kadar normal yavaş bir şekilde hızlanıyor. 120 km/h kadar vites geçişlerinde problem yok. fakat uzun yolda 120 km/h dan sonra hızlanma çok geç oluyor. yol hafif eğimli ise dipgaz roket devreye girince 130-140-150 km/h görüyor vites değiştiriyor. fakat dü yol yada hafif rampa varsa 120 den sonraki hız artışı da gecikiyor roket modunda araba kendini parçalayacakmış gibi bağırarak 6000 rpm devir saati sonuna kadar görüyor. bir kaç usta ile konuşmamda şanzıman olabilir dediler. Eğer böyle ise şanzımanımdaki sıkıntı nedir nasıl giderilir ve kaça mal olur?

 5. Kaan Bodur
  Kaan Bodur / Cevapla 14 Temmuz 2020 at 10:06

  Merhabalar. Aracım 2007 model 2.0 SXT Dodge Caliber otomatik. Herhangi bir arıza kodu vermiyor ama yıpranma belirtileri var.Işıklarda Dururken D ye aldığımda motor kaputunu titretecek şekilde sarsıntı oluyor.R de iken hiç titreşim yok. Eğimlerde kalkarken geriye kaçırıyor.Uzun yolda bir iki kere kavrayamadığı oldu kısa süreliğine. 80km nin üzerine çıkmadı araç ama sonra toparladı.Fazlaca Yağ da kaçırıyor. Herhangi bir motor arızam yok. Aracı günlük kullanıyorum ama hem arızanın ilerlememesi için hem de konforu artırmak için revizyon (ki muhtemelen gerekecek) düşünüyorum. Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Fiyat, Süre.
  İyi çalışmalar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 15:28

   Kaan Bey, kesinlik olan tork konvertör probleminiz var. Yağ kaçağınıza da ayrıca bakılması lazım. Tork için şanzıman sökülürse 3.000 TL, revizyona girerse 10.000 TL civarı masrafı olacaktır. Şu anda bayrama kadar araç alamıyoruz. Bayramdan sonra gelirseniz ortalama 5 işgünü içerisinde teslim etmeye çalışırız.

 6. Mutlu
  Mutlu / Cevapla 7 Kasım 2020 at 23:05

  Slm Benim 1977 model As 100 Docge kamyonetim var.Aracım otomatil 3 vitesdir.Son günlerde 70 km hızdan sonra 3 vites boşa düşüyor,bağırıyor gitmiyor acaba neden bunu yapıyor yardımcı olursanız sevinirim.

 7. Sertaç
  Sertaç / Cevapla 15 Aralık 2020 at 13:36

  Merhabalar. 2010 Dodge Journey 2.0 CRD aracım var. 85000 kilometrede. Bu aracımın şanzıman bakımını veya şanzıman yağı değişimini ne zaman yaptırmam gerekiyor. Şu anda herhangi bir problemim yok. Sadece ara sıra çok sıkışık trafikte veya ara sıra yokuşta kalkışta silkeleme yapıyor. Geri dönüş yaparsanız çok teşekkür ederim. Hayırlı işler. Kolay gelsin.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Aralık 2020 at 14:12

   Merhaba Sertaç Bey aracınızdaki silkeleme ve titremeler yağ değişimi sonrasında bu arızalar devam edecektir yada daha da çoğalıcaktır. Biz Atco şanzıman ailesi olarak şanzıman yağ değişimlerini test yapmadan değişimini sağlamıyoruz. Dilerseniz test için İstanbul yada İzmir şubemize bekleriz.

   • Enes bucak
    Enes bucak / Cevapla 28 Ocak 2022 at 08:00

    Merhaba 2010 model Dodge journey var bende vites birden ikiye geçmiyor bazende geçince yavaslayinca tekrar birde takılı kalıyor sorun neyden kaynaklanıyor acaba

 8. Yunus Samdanli
  Yunus Samdanli / Cevapla 4 Ocak 2021 at 21:14

  Merhabalar, 2010 model 2.0 Crd Dodge Journey aracim var. Sanzimanda problem var vuruntu titreme ve yokuslarda vitesi gormeden kaliyor bir 2 gundur. Araci getirmek istiyorum, musaitliginiz var mi ve adres paylasabilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Ocak 2021 at 12:44

   Merhaba Yunus Bey aracınızdaki problem için sizi servisimizde misafir etmek isteriz. İstanbul , İzmir ve çok yakında Ankara şubemiz açılacaktır siz bu lokasyonlardan hangisine yakınsınız. irtibat telefonlan 0530 567 89 91.

 9. Ismet
  Ismet / Cevapla 2 Şubat 2021 at 20:55

  Aracım 2010 dodge journey r/t, crd, 2.0 . 104.000 km dedir. Sıkıntım, yokuş ve düz yolda biraz fazla gaz verince bir kesiklik yapıp devam ediyor. Vitesten dolayı vuruntu, arıza kodu ve tespitinde ariza yok. Sorun büyümeden halletmem gerek.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Şubat 2021 at 17:07

   Merhaba İsmet Bey aracınızdaki arızayı yerimizde görmek isteriz. Dilerseniz ücretsiz yol ve cihaz testi için İstanbul, İzmir yada Ankara servis noktalarımıza bekleriz.

 10. Ismet
  Ismet / Cevapla 5 Şubat 2021 at 19:44

  Kavramada çok olmasa da bir sorunumu iletmiştim. Cevabınız için teşekkürler. Bu aracim, Dodge journey crd, 140 hp, 2.0 için yazılım güncellemesi de yapılıyor mu? Teşekkürler.

 11. Ahmet.
  Ahmet. / Cevapla 27 Ekim 2021 at 22:00

  Doc nitro var 2.8 bunu şanzuman yağ markası nedir ne kullanılıyor yardımcı olurmusunjz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Şubat 2022 at 23:59

   Merhaba, aracınızda Mercedes şanzıman bulunmaktadır. ATF6 türevi bir yağ kullanırsanız yeterli olacaktır.

 12. Enes bucak
  Enes bucak / Cevapla 28 Ocak 2022 at 08:08

  Merhaba 2010 model Dodge journey var bende vites birden ikiye geçmiyor bazende geçince yavaslayinca tekrar birde takılı kalıyor sorun neyden kaynaklanıyor acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Şubat 2022 at 23:44

   Merhaba, tek probleminiz 1-2 vites geçişi mi, yoksa diğer vites geçişlerinizde probleminiz de var mıdır?

 13. Enes bucak
  Enes bucak / Cevapla 8 Şubat 2022 at 11:37

  Sadece 1 ve 2 de problem var

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Şubat 2022 at 18:44

   Enes Bey, büyük ihtimalle mekatronik beynin hidrolik kısmında problem var. Kısmi tamirat ile bu arızaları genellikle çözebilmekteyiz.

 14. Bülent özdişli
  Bülent özdişli / Cevapla 7 Mart 2022 at 09:06

  Selamlar 2009 model journeyim var şanzıman revize edildi fakat bazen birden ikiye geçerken sünme yapıyo aynı şekilde vites düşüsündedr boşa düşmüş gibi oluyo herhangi bir arıza vermiyor göğüstedr cihaza bağlandığındada sorun ne olsbilir acaba gazisntepte yasıyorum teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2022 at 07:18

   Bülent Bey, sorun mekatronik ünite veya kart kaynaklı olabilir. Mekatronik ünitenizi söküp bize gönderirseniz yardımcı olabiliriz. Kart arızası var ise yeni kart almanız gerekecektir.

 15. Bülent özdişli
  Bülent özdişli / Cevapla 7 Mart 2022 at 09:09

  Birde bu tür şanzımanşar revize edildikten sonra kalibrasyon istiyormu

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2022 at 07:20

   Evet, adaptasyon gereklidir fakat her cihaz bu adaptasyonu atamaz.

 16. Kenan
  Kenan / Cevapla 24 Haziran 2022 at 16:03

  Merhaba , dodge nitro 2.8 var bende.. izmirden istanbula donerken giselerde devir saati yukseldi fakat arac hareket almadi vites bosa dustu.. kapatip actiktan 300 400 metre civar gidip tekrar bosa dustu. 30 40 dakika bekledikten sonra 10 kilometre yol gittim cekiciye yukledim istanbula getirdim.. ariza ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Haziran 2022 at 09:45

   Merhaba Kenan Bey, bu arızayla ilgili bir çok ihtimal söz konusu. Net bir şey söylemek için arıza kodlarına bakmamız gerekiyor. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

   • Hasan
    Hasan / Cevapla 4 Eylül 2022 at 02:04

    Selamlar,Dodge Nitro 2.8 2008 Marka Aracımdan Çalıştığı Anda uğultu Sesi Geliyor,Araç Yürüdüğünde Uğultu sesi daha da Artıyor Ve Sürtünme sesine DönüşüyorAracın vites geçişlerinde ses ve sorun yok .Trigere Bakıldı Rulmanlara bakıldı,alt takımlara bakıldı sorun yok denildi,En son Şanzımandan Geliyor denildi Ses,Sorun Şanzıman milinde mi Tork Konventor arızasımı

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 9 Eylül 2022 at 15:50

     Merhaba Hasan Bey, belirttiğiniz gibi tork konvertöründe bir problem olabilir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.