Ford C-Max Otomatik Şanzıman Tamiri

Ford C-Max aracınızda otomatik şanzıman arızası yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Ford C-Max araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Ford C-Max otomatik şanzıman sorunu zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Ford C-Max otomatik vites problemleri için kesin çözüm üretmekteyiz.

Ford C-Max Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Ford C-Max araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Ford C-Max AF21 (TF-81SC) 6 vites Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Ford C-Max 6F35 Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Ford C-Max MPS6 Powershift 6DCT450 Otomatik Şanzıman Tamiri

Ford C-Max AW21 Şanzıman Tamiri

Ford C-Max araçlarındaki Aisin şanzıman ilerleyen kilometreler ile birlikte şu sorunları çıkarmaktadır:

 1. Kalkışlarda vuruntu: Özellikle şanzıman ısınınca, mesela lambada dururken, kalkışta, D’de veya R’de vuruntu gerçekleştir.
 2. Vites geçiş sorunları: Şanzıman ısınınca vites düşürürken vuruntu yaşanmaktadır – özellikle 4’ten 3’e, 3’ten 2’ye… Yine benzer şekilde vites yükseltirken kaçırma/boşa düşme gözlemlenir  -özellikle, 2’den 3’e, 3’ten 4’e….
 3. Tork konvertör problemleri: Rampada vites geçişi olmamaya ve zorlanmaya başlar. Bunu rampa çıkarken vites kutusu arızası lambasının yanması ve aracın çekişten düşmesi takip eder. Bazı durumlarda P0741: Tork konvertör arıza kodu ile birlikte ekranda vites kutusu servis gerekli yazısı çıkmaktadır.

Tecrübemiz göstermektedir ki bu şanzımanların yağı en geç 80.000 km’de bir değiştirilmediği ve yukarıdaki sorunlar başladığı durumda şanzıman yağı değişimi bu sorunları ortadan kaldırmayacaktır. Ayrıca yine yetkili servislerde AWF21 şanzıman yağı fiyatlarının çok yüksek olduğu, İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlemlerin çok daha uygun fiyatlarla gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Ford C-max Ecoboost Şanzıman Arızaları

Ford Ecoboost otomatik şanzıman araçlarda bulunan 6F35, Ford tarafından Opel’in tasarımı üzerine geliştirilmiş bir şanzımandır. 2016 model ve üstü benzinli Ecoboost araçlarda bulunan bu şanzıman ise daha çok selenoid arızalarından dolayı müşterilerini mutsuz etmekte, bu arızalar vites geçiş vuruntu problemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tübitak destekli geliştirdiğimiz selenoid ve valf body test ünitelerimiz bu sorunları rahatlıkla ortalıktan kaldırabilmektedir.

C-Max Powershift Şanzıman Arızaları

Ford C-Max 1.5 Tdci powershift şanzımanların en büyük sorunu mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Çoğu zaman araç ekranında bu durumda “Düşük Şanzıman Performansı” veya “Şanzıman sınırlı işlevde” uyarısı belirir.

Genellikle arıza tespit cihazına bağlanıldığında şu arıza kodları gözlemlenir: 

 • P0766 – Shift Solenoid D Performans
 • P0796 – Basınç Kontrol Selenoidi C Performans
 • P1761 – Selenoid C Düşük Peformans
 • P2714 – Basınç Kontrol Solenoidi D Performans

Ayrıca bazı durumlarda P0715 ve P1715 gibi arıza kodları da gerçekleşebilir.

Yetkili servislerde oldukça pahalı olan ve 12.000 TL’den başlayan bu üniteler, Atco mühendisleri tarafından oluşturulan tamir yöntemleri ile firmamızda garantili ortadan kaldırılarak onarılmaktadır. Revizyonlu ve yeni C-Max Powershift şanzıman beyni fiyatları için tarafımızla irtibata geçebilirsiniz.

Ford C-Max Powershift Kavrama Değişimi

C-max Powershift şanzımanların bir başka problemi kavrama setidir. Zamanla aşınan kavrama seti, ilk kalkışta, özellikle rampada kalkışta titreme, geç tepki verme ve aniden fırlama gibi sorunlar yaratır.

Uzun yıllardır Avis gibi Türkiye’nin en büyük Ford araç parkına sahip filosunun şanzıman arızaları konusunudaki çözüm ortağı olan firmamızda Ford C-Max Powershift otomatik şanzıman tamiri garantili olarak yapılmaktadır. Özellikle kalkışta titreme problemi yaşayan Ford C-Max araçların kavrama sorunu kavrama kiti tamiri yapılarak, garantili olarak çözülmektedir. Dizel C-Max aracınızın Powershift titreme sorunu çözümü için bize danışabilirsiniz. Ford Cmax Powershift kavrama fiyatı ve Ford C-max kavrama değişimi fiyatı için 0216 365 95 00 nolu telefondan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Garantili C-Max Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Ford C-Max otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede Ford C-Max otomatik vites sorunları garantili olarak ortadan kaldırılacak şekilde otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Ford C-Max araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Ford C-Max şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Ford C-Max otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Ford C-max CVT Şanzıman Arızaları

Ford C-max 1.6 Tdci ve 2.0 Tdci araçlarda kullanılan CVT şanzımana ayrı bir başlık açmak gerekmektedir ki, firmamızda bu şanzımanın tamiri yapılmamaktadır.

Ford C-Max Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Ford C-Max şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Ford otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ford C-Max şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Ford C-Max şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Ford C-max Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Ford C-max aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

7 thoughts on “Ford C-Max Otomatik Şanzıman Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.