Ford C-Max Otomatik Şanzıman Tamiri

Ford C-Max aracınızda otomatik şanzıman arızası yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Ford C-Max araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Ford C-Max otomatik şanzıman sorunu zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Ford C-Max otomatik vites problemleri için kesin çözüm üretmekteyiz.

Ford C-Max Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Ford C-Max araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Ford C-Max AF21 (TF-81SC) 6 vites Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Ford C-Max 6F35 Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Ford C-Max MPS6 Powershift 6DCT450 Otomatik Şanzıman Tamiri

Ford C-max Otomatik Şanzıman

Ford C-Max AW21 Şanzıman Tamiri

Ford C-Max araçlarındaki Aisin şanzıman ilerleyen kilometreler ile birlikte şu sorunları çıkarmaktadır:

 1. Kalkışlarda vuruntu: Özellikle şanzıman ısınınca, mesela lambada dururken, kalkışta, D’de veya R’de vuruntu gerçekleştir.
 2. Vites geçiş sorunları: Şanzıman ısınınca vites düşürürken vuruntu yaşanmaktadır – özellikle 4’ten 3’e, 3’ten 2’ye… Yine benzer şekilde vites yükseltirken kaçırma/boşa düşme gözlemlenir  -özellikle, 2’den 3’e, 3’ten 4’e….
 3. Tork konvertör problemleri: Rampada vites geçişi olmamaya ve zorlanmaya başlar. Bunu rampa çıkarken vites kutusu arızası lambasının yanması ve aracın çekişten düşmesi takip eder. Bazı durumlarda P0741: Tork konvertör arıza kodu ile birlikte ekranda vites kutusu servis gerekli yazısı çıkmaktadır.

Tecrübemiz göstermektedir ki bu şanzımanların yağı en geç 80.000 km’de bir değiştirilmediği ve yukarıdaki sorunlar başladığı durumda şanzıman yağı değişimi bu sorunları ortadan kaldırmayacaktır. Ayrıca yine yetkili servislerde AWF21 şanzıman yağı fiyatlarının çok yüksek olduğu, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlemlerin çok daha uygun fiyatlarla gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Ford C-max Ecoboost Şanzıman Arızaları

Ford Ecoboost otomatik şanzıman araçlarda bulunan 6F35, Ford tarafından Opel’in tasarımı üzerine geliştirilmiş bir şanzımandır. 2016 model ve üstü benzinli Ecoboost araçlarda bulunan bu şanzıman ise daha çok selenoid arızalarından dolayı müşterilerini mutsuz etmekte, bu arızalar vites geçiş vuruntu problemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tübitak destekli geliştirdiğimiz selenoid ve valf body test ünitelerimiz bu sorunları rahatlıkla ortalıktan kaldırabilmektedir.

C-Max Powershift Şanzıman Arızaları

Ford C-Max 1.5 Tdci powershift şanzımanların en büyük sorunu mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Çoğu zaman araç ekranında bu durumda “Düşük Şanzıman Performansı” veya “Şanzıman sınırlı işlevde” uyarısı belirir.

Genellikle arıza tespit cihazına bağlanıldığında şu arıza kodları gözlemlenir: 

 • P0766 – Shift Solenoid D Performans
 • P0796 – Basınç Kontrol Selenoidi C Performans
 • P1761 – Selenoid C Düşük Peformans
 • P2714 – Basınç Kontrol Solenoidi D Performans

Ayrıca bazı durumlarda P0715 ve P1715 gibi arıza kodları da gerçekleşebilir.

Yetkili servislerde oldukça pahalı olan ve 12.000 TL’den başlayan bu üniteler, Atco mühendisleri tarafından oluşturulan tamir yöntemleri ile firmamızda garantili ortadan kaldırılarak onarılmaktadır. Revizyonlu ve yeni C-Max Powershift şanzıman beyni fiyatları için tarafımızla irtibata geçebilirsiniz.

Ford C-Max Powershift Kavrama Değişimi

C-max Powershift şanzımanların bir başka problemi kavrama setidir. Zamanla aşınan kavrama seti, ilk kalkışta, özellikle rampada kalkışta titreme, geç tepki verme ve aniden fırlama gibi sorunlar yaratır.

Uzun yıllardır Avis gibi Türkiye’nin en büyük Ford araç parkına sahip filosunun şanzıman arızaları konusunudaki çözüm ortağı olan firmamızda Ford C-Max Powershift otomatik şanzıman tamiri garantili olarak yapılmaktadır. Özellikle kalkışta titreme problemi yaşayan Ford C-Max araçların kavrama sorunu kavrama kiti tamiri yapılarak, garantili olarak çözülmektedir. Dizel C-Max aracınızın Powershift titreme sorunu çözümü için bize danışabilirsiniz. Ford Cmax Powershift kavrama fiyatı ve Ford C-max kavrama değişimi fiyatı için 0216 365 95 00 nolu telefondan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Garantili Ford C-Max Otomatik Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Ford C-Max otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede Ford C-Max otomatik vites sorunları garantili olarak ortadan kaldırılacak şekilde otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Ford C-Max araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Ford C-Max şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Ford C-max Otomatik Şanzıman Fiyatları

Ford C-max Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Ford C-max Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Ford C-max CVT Şanzıman Arızaları

Ford C-max 1.6 Tdci ve 2.0 Tdci araçlarda kullanılan CVT şanzımana ayrı bir başlık açmak gerekmektedir ki, firmamızda bu şanzımanın tamiri yapılmamaktadır.

Ford C-Max Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Ford C-Max şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Ford otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ford C-Max şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Ford C-Max şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Ford C-max Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Ford C-max aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

16 thoughts on “Ford C-Max Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Menti
  Menti / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 16:55

  Slmm Usta Ford C max 1.6 tdci 2005 ghia modelim var otomatik sanziman.Gecen yil ariza vardi sanzimanda yelstirdim yagini da degistirdim. 2 ay sonra hata atiyo ekranda transmission malfunction vitezler degismiyo arabayi stop ediyom tekrar start yapiyorum sonra oluyo. Ne olabiler Usta bi de maliyeti ne kadar olur. Teskurler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Haziran 2020 at 07:39

   Metin Bey, maalesef ki firmamızda Ford C-max 1.6 Tdci ve 2.0 Tdci araçlarda kullanılan CVT şanzıman tamiri yapılmamaktadır.

   • Murat
    Murat / Cevapla 17 Kasım 2023 at 22:00

    Merhaba elinizde
    Ford C Max 2013 2.0 dizel 115pk 85kw Otomatik 6 ileri Şanzıman var mı. Fiyat nedir. Benimle irtibata geçer misiniz.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 20 Kasım 2023 at 13:53

     merhaba, 0552 606 87 84 nolu telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu numaranın whatsapp ına aracın ruhsat bilgilerini gönderebilirsiniz.

 2. Durmus
  Durmus / Cevapla 22 Haziran 2020 at 23:37

  Merhabalar Gaziantep ten Durmuş 2006 Ford. C-Max dizel otomatik vites aracım var. Triptonigi çalışmıyor bunu yapabilirsinimi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2020 at 13:06

   Durmuş Bey maalesef C-max dizel CVT şanzıman tamiri yapmamaktayız.

 3. alper fuat vardar
  alper fuat vardar / Cevapla 12 Temmuz 2020 at 09:23

  ford cmax 2007 ghia aracımvar. cvt sanzımanlı.otomatik vites kutusu arızası alıyorum. vites geçişlerinde herhangibir vuruntu yapmıyor. uzun yolda ya da cok sıcak havalarda ozellıkle klıma actıktan sonra hata veriyor. bu hatayı verdikten sonra araç çok hantallaşıyor. kenara çekip 10 dk bekledikten sonra tekrar yola devam edebiliyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 14:40

   Alper Bey, şanzımanınız çok ısınıyor, daha büyük bir soğutucu takarak aracı kullanmayı deneyiniz.

 4. Ozgur Altunbas
  Ozgur Altunbas / Cevapla 7 Ağustos 2020 at 09:34

  Merhabalar
  2006 model dizel cmax 112 beygir sanirim
  Arabami yeni aldim. Aracima expertiz raporu alirken motor perfonmasi esnasinda sanzuman cok isindigi icin testidurdurduk dediler. Egsoz partikul filtresi %70 dolu dediler. Expertizde ariza lambasini sifirladik dediler. 450 km yol yaptim herhangi bir sorunla karisalaamadim vites gecislerinde sarsma yok.ama neden sanzuman isindi testi gecemedi.sizin fikriniz nedir.sanzuman arizalimi acaba

 5. Ozgur altunbas
  Ozgur altunbas / Cevapla 27 Haziran 2021 at 23:04

  2006 model
  1.6 tdi
  Dizel
  Vites kutusu arizasi
  Arac yerinden hareket etmiyor.

 6. Erdal
  Erdal / Cevapla 21 Ocak 2022 at 14:03

  Selam ford cmax titanyum 2.0 dirsel şanzıman işlevi diye bişeyler yazdı dediğiniz gibi bazen vuruyor artı sanki vites boşa çıkıyor gibi oluyor seyir halindeyken ne yapılabilir sorun Bedir selamlar Erdal

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Şubat 2022 at 00:59

   Erdal bey, aracınız kaç modeldir?

 7. ferhat karaca
  ferhat karaca / Cevapla 13 Şubat 2022 at 23:03

  Merhaba 2006 1.6tdi cmax aracım otomatik vites kutusu arızası ara ara alıyorum sadece d de kullanıyorum triptoniğe atmıyorum uyarı vermesin diye ekspertizde şanzıman geç doldurma var denmişti şanzıman yağı var vites geçişlerinde vuruntu yok ilk kalkışta çok hafif vuruntu yapıyor yukarıda yazdıgınız gibi 6dan 5 e ve 2den 3e geçerken arıza uyarısı verebiliyor kontak kapat aç yapınca geçiyor kalkışlarda araca yüklenip sıkıştırmıyorum ağır kalkıyorum zaten geç doldurma mevcut şanzıman beyin arızalı deniyor sizde bu şanzımanların tamiri yok sanırım arıza beyinmidir şanzımanmı bu konularda cok bilgilisiniz saygilar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Şubat 2022 at 00:48

   Ferhat Bey, bu aracın şanzımanı oldukça problemlidir. Biz Atco olarak hizmet sunmuyoruz fakat sağlıklı şekilde yapan herhangi bir yerin bilgisini de alamadık.

 8. Ferit
  Ferit / Cevapla 14 Mayıs 2022 at 11:04

  Merhaba benim arabam cmax 2015 model panerlde sanziman sinirli islev goruyor bunun sorunu ne olabilir beni bilgilendirseniz sevininirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Mayıs 2022 at 02:18

   Ferit bey, ekranda bu uyarı çıktığı zaman araç bir arıza kodu yaratır. Eğer arıza kodunuzu bilmiyorsanız, Levent, Kartal, İzmir veya Ankara şubelerimizin bir tanesine uğrayarak arıza kodunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz. Bu durumda size daha fazla yardımcı olabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.